Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Toruń POL: Ogólnopolskie zawody lekkoatletyczne. Mistrzostwa Mistrzostwa woj.pomorskiego U16 1.2.2020 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Przemysław Słowikowski
Przemysław Słowikowski ('93)
POL6.72
  
 
2
Dominik Kopeć
Dominik Kopeć ('95)
POL6.73
  
 SB
3
Krzysztof Grześkowiak
Krzysztof Grześkowiak ('93)
POL6.76
  
 
4
Oliwer Wdowik
Oliwer Wdowik ('02)
POL6.81
  
 
5
Adam Balcerek
Adam Balcerek ('98)
POL6.82
  
 PB
5
Karol Kwiatkowski
Karol Kwiatkowski ('96)
POL6.82
  
 
7
Mateusz Górny
Mateusz Górny ('02)
POL6.84
  
 PB
8
Mateusz Siuda
Mateusz Siuda ('98)
POL6.95
  
 
Finale B
1
Łukasz Żak
Łukasz Żak ('97)
POL6.90
  
 PB
2
Jakub Gałandziej
Jakub Gałandziej ('97)
POL6.91
  
 SB
3
Kacper Ambroży
Kacper Ambroży ('96)
POL6.97
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
1
Krzysztof Grześkowiak
Krzysztof Grześkowiak ('93)
POL6.73
  
 SB
2
Oliwer Wdowik
Oliwer Wdowik ('02)
POL6.77
  
 PB
2
Przemysław Słowikowski
Przemysław Słowikowski ('93)
POL6.77
  
 
4
Adam Balcerek
Adam Balcerek ('98)
POL6.86
  
 
5
Mateusz Siuda
Mateusz Siuda ('98)
POL6.89
  
 
6
Jakub Gałandziej
Jakub Gałandziej ('97)
POL6.97
  
 SB
7Jakub SikorskiJakub Sikorski ('01)POL6.99
  
 
Indledende 2
1
Dominik Kopeć
Dominik Kopeć ('95)
POL6.77
  
 SB
2
Karol Kwiatkowski
Karol Kwiatkowski ('96)
POL6.79
  
 
3
Mateusz Górny
Mateusz Górny ('02)
POL6.86
  
 
4
Kacper Ambroży
Kacper Ambroży ('96)
POL6.98
  
 SB
4
Antoni Plichta
Antoni Plichta 
POL6.98
  
 SB
Indledende 12
1
Łukasz Żak
Łukasz Żak ('97)
POL6.95
  
 PB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Oliwer Wdowik
Oliwer Wdowik ('02)
POL21.29
  
 PB
2
Patryk Wykrota
Patryk Wykrota 
POL21.60
  
 SB
3
Przemysław Adamski
Przemysław Adamski ('96)
POL21.93
  
 SB
4
Łukasz Żok
Łukasz Żok ('01)
POL21.97
  
 PB
Finale B
1
Marcin Karolewski
Marcin Karolewski ('02)
POL21.95
  
 PB
2
Jacek Majewski
Jacek Majewski 
POL22.00
  
 PB
3
Bartosz Zieliński
Bartosz Zieliński ('99)
POL22.11
  
 SB
M 300 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Łukasz Krawczuk
Łukasz Krawczuk ('89)
POL33.61
  
 SB
2
Maksymilian Klepacki
Maksymilian Klepacki ('98)
POL34.31
  
 PB
Finale B
1
Amadeusz Zdrojewski
Amadeusz Zdrojewski ('98)
POL34.25
  
 PB
2
Kajetan Duszyński
Kajetan Duszyński ('95)
POL34.31
  
 PB
Finale C
1
Damian Soból
Damian Soból ('03)
POL34.45
  
 PB
Finale D
1
Gabriel Mikołajewski
Gabriel Mikołajewski ('99)
POL34.57
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Łukasz Połczyk
Łukasz Połczyk ('01)
POL48.92
  
 PB
M 500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Przemysław Waściński
Przemysław Waściński ('95)
POL1:03.07
  
 SB
2
Tymoteusz Zimny
Tymoteusz Zimny ('98)
POL1:03.31
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Adam Włodarczyk
Adam Włodarczyk ('97)
POL1:51.96
  
 PB
2
Patryk Tanaś
Patryk Tanaś 
POL1:53.16
  
 PB
3
Grzegorz Petrusiewicz
Grzegorz Petrusiewicz ('96)
POL1:54.14
  
 PB
4
Dawid Lec
Dawid Lec ('99)
POL1:54.69
  
 PB
M 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Patryk Błaszczyk
Patryk Błaszczyk ('96)
POL2:29.22
  
 PB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mateusz Kołodziejski
Mateusz Kołodziejski ('02)
POL2.10
  
 PB
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mirosław Budziszewski
Mirosław Budziszewski ('95)
POL4.80
  
 =PB
2
Sebastian Chmara
Sebastian Chmara ('99)
POL4.70
  
 SB
3
Maciej Włodarski
Maciej Włodarski ('97)
POL4.50
  
 SB
10
Norbert Czerwionka
Norbert Czerwionka ('03)
POL3.60
  
 PB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mateusz Olszówka
Mateusz Olszówka ('01)
POL7.09
  
 PB
2
Bartosz Karasiński
Bartosz Karasiński ('01)
POL7.06
  
 PB
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jakub Daroszewski
Jakub Daroszewski ('91)
POL14.61
  
 SB
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Rafał Kownatke
Rafał Kownatke ('85)
POL17.33
  
 
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Magdalena Stefanowicz
Magdalena Stefanowicz 
POL7.47
  
 SB
2
Kamila Ciba
Kamila Ciba ('95)
POL7.51
  
 
3
Paulina Guzowska
Paulina Guzowska 
POL7.54
  
 =PB
4
Agata Forkasiewicz
Agata Forkasiewicz ('94)
POL7.56
  
 
5
Klaudia Adamek
Klaudia Adamek ('99)
POL7.60
  
 
6
Marcelina Winkowska
Marcelina Winkowska ('98)
POL7.63
  
 
7
Natalia Duchnowska
Natalia Duchnowska ('96)
POL7.65
  
 
8
Natasza Weiland
Natasza Weiland ('97)
POL7.65
  
 =SB
Finale B
1
Olga Pietrzak
Olga Pietrzak ('98)
POL7.68
  
 PB
2
Dorota Puzio
Dorota Puzio ('03)
POL7.68
  
 
3
Alicja Rajewska
Alicja Rajewska ('99)
POL7.73
  
 
3
Zuzanna Borzewska
Zuzanna Borzewska ('01)
POL7.73
  
 
5
Wiktoria Grzyb
Wiktoria Grzyb ('97)
POL7.80
  
 
Indledende heats
Indledende 9
1
Katarzyna Tuniewicz
Katarzyna Tuniewicz ('95)
POL7.79
  
 PB
2
Monika Farasiewicz
Monika Farasiewicz ('02)
POL7.80
  
 PB
Indledende 10
1
Klaudia Adamek
Klaudia Adamek ('99)
POL7.48
  
 SB
2
Magdalena Stefanowicz
Magdalena Stefanowicz 
POL7.50
  
 SB
3
Paulina Guzowska
Paulina Guzowska 
POL7.54
  
 PB
4
Marcelina Winkowska
Marcelina Winkowska ('98)
POL7.64
  
 
5
Alicja Rajewska
Alicja Rajewska ('99)
POL7.71
  
 
6
Wiktoria Grzyb
Wiktoria Grzyb ('97)
POL7.75
  
 SB
7
Dominika Małkowska
Dominika Małkowska ('02)
POL7.75
  
 
Indledende 11
1
Kamila Ciba
Kamila Ciba ('95)
POL7.49
  
 
2
Agata Forkasiewicz
Agata Forkasiewicz ('94)
POL7.55
  
 SB
3
Natalia Duchnowska
Natalia Duchnowska ('96)
POL7.64
  
 SB
4
Natasza Weiland
Natasza Weiland ('97)
POL7.65
  
 SB
5
Zuzanna Borzewska
Zuzanna Borzewska ('01)
POL7.67
  
 PB
6
Dorota Puzio
Dorota Puzio ('03)
POL7.70
  
 
7
Olga Pietrzak
Olga Pietrzak ('98)
POL7.71
  
 
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Agata Forkasiewicz
Agata Forkasiewicz ('94)
POL24.1h
  
 
2
Martyna Kotwiła
Martyna Kotwiła ('99)
POL24.2h
  
 
Finale B
1
Natalia Duchnowska
Natalia Duchnowska ('96)
POL24.52
  
 PB
2
Alicja Rajewska
Alicja Rajewska ('99)
POL24.86
  
 
3
Aleksandra Piotrowska
Aleksandra Piotrowska ('04)
POL24.90
  
 
Finale C
1
Olga Pietrzak
Olga Pietrzak ('98)
POL24.62
  
 PB
2
Karolina Łozowska
Karolina Łozowska ('99)
POL24.80
  
 PB
K 300 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Natalia Kaczmarek
Natalia Kaczmarek ('98)
POL38.02
  
 SB
2
Karolina Łozowska
Karolina Łozowska ('99)
POL38.33
  
 PB
3
Julia Korzuch
Julia Korzuch ('95)
POL39.45
  
 =PB
4
Monika Pietroń
Monika Pietroń ('02)
POL39.79
  
 PB
Finale B
1
Natalia Wosztyl
Natalia Wosztyl ('99)
POL38.94
  
 PB
2
Natalia Widawska
Natalia Widawska ('99)
POL39.51
  
 PB
3
Aleksandra Jaźwińska
Aleksandra Jaźwińska ('98)
POL39.78
  
 PB
Finale C
1
Sara Neumann
Sara Neumann 
POL39.70
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Agata Kołakowska
Agata Kołakowska ('97)
POL56.11
  
 PB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Martyna Galant
Martyna Galant ('95)
POL2:04.67
  
 SB
2
Adrianna Czapla
Adrianna Czapla ('99)
POL2:04.71
  
 PB
3
Agata Kołecka
Agata Kołecka ('96)
POL2:06.48
  
 PB
4
Natalia Gulczyńska
Natalia Gulczyńska ('97)
POL2:06.84
  
 SB
5
Alicja Stój
Alicja Stój ('01)
POL2:08.00
  
 PB
6
Anna Pólkowska
Anna Pólkowska ('96)
POL2:09.74
  
 PB
K 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Oliwia Sarnecka
Oliwia Sarnecka ('01)
POL2:49.30
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Zuzanna Hulisz
Zuzanna Hulisz ('99)
POL8.47
  
 PB
1
Zuzanna Hulisz
Zuzanna Hulisz ('99)
POL8.56
  
 
2
Marika Majewska
Marika Majewska ('02)
POL8.66
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Aleksandra Kiryluk
Aleksandra Kiryluk ('01)
POL8.45
  
 PB
2
Marika Majewska
Marika Majewska ('02)
POL8.63
  
 PB
Indledende 2
1
Patrycja Steć
Patrycja Steć ('01)
POL9.53
  
 PB
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Kamila Przybyła
Kamila Przybyła ('96)
POL4.20
  
 =SB
1
Maria Bartel
Maria Bartel ('04)
POL3.60
  
 PB
3
Agnieszka Kaszuba
Agnieszka Kaszuba ('98)
POL4.10
  
 SB
4
Naama Bernstein
Naama Bernstein ('93)
ISR4.00
  
 
5
Victoria Kalitta
Victoria Kalitta ('01)
POL3.90
  
 SB
6
Emilia Kusy
Emilia Kusy ('98)
POL3.70
  
 SB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Roksana Jędraszak
Roksana Jędraszak ('02)
POL6.11
  
 
2
Natalia Benedykcińska
Natalia Benedykcińska 
POL6.05
  
 SB
3
Weronika Klimacka
Weronika Klimacka ('96)
POL5.64
  
 
12
Patrycja Steć
Patrycja Steć ('01)
POL4.81
  
 
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Joanna Mosiek
Joanna Mosiek ('02)
POL12.34
  
 
2
Klaudia Nazarowicz
Klaudia Nazarowicz 
POL12.24
  
 PB
3
Natalia Mach
Natalia Mach ('99)
POL12.12
  
 
K Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alicja Gajewska
Alicja Gajewska ('03)
POL14.28
  
 PB
2
Roksana Lepa
Roksana Lepa ('03)
POL13.96
  
 PB
3
Klaudia Myćka
Klaudia Myćka ('03)
POL13.29
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Karolina Urban
Karolina Urban ('98)
POL15.31
  
 PB
Finale B
1
Patrycja Steć
Patrycja Steć ('01)
POL10.38
  
 
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Kamil Dejneko
Kamil Dejneko ('01)
POL8.14
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Jakub Szymański
Jakub Szymański ('02)
POL7.88
  
 PB
2
Kamil Dejneko
Kamil Dejneko ('01)
POL8.14
  
 
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Szymon Juszczak
Szymon Juszczak ('03)
POL8.15
  
 
3
Norbert Czerwionka
Norbert Czerwionka ('03)
POL8.64
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1
Szymon Juszczak
Szymon Juszczak ('03)
POL8.26
  
 
2
Bartosz Gerega
Bartosz Gerega ('04)
POL8.40
  
 PB
3
Norbert Czerwionka
Norbert Czerwionka ('03)
POL8.85
  
 PB

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne