Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Boston MA USA: BU David Hemery Valentine Invitational 14‐15.2.2020 Inde

M 60 m    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Nigel Green
Nigel Green 
USA6.91
  
 PB
2
Andrew Robinson
Andrew Robinson ('01)
GBR7.00
  
 PB
Finale B
14.2.
14.2.
1
Tristen Howard
Tristen Howard ('02)
USA7.00
  
 PB
Finale F
14.2.
14.2.
1
Glenmour Leonard-Osbourne
Glenmour Leonard-Osbourne 
USA6.88
  
 PB
M 200 m    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Kimorie Shearman
Kimorie Shearman ('92)
VIN21.02
  
NR PB
2
Gregory Sholars
Gregory Sholars 
USA21.60
  
 =PB
3
Nate Alleyne
Nate Alleyne ('99)
USA21.78
  
 SB
Finale B
14.2.
14.2.
1
Marcus Woods
Marcus Woods 
USA21.15
  
 PB
2
Joseph O'Brien
Joseph O'Brien ('01)
USA21.32
  
 PB
3
Jovahn Williamson
Jovahn Williamson ('99)
USA21.46
  
 PB
Finale C
14.2.
14.2.
1
Nigel Green
Nigel Green 
USA21.32
  
 PB
2
Aaron Hackett
Aaron Hackett 
USA21.80
  
 
3
Henry Buren
Henry Buren 
USA21.93
  
 PB
Finale D
14.2.
14.2.
1
Vincent Vaughns
Vincent Vaughns ('97)
USA21.53
  
 SB
2
Michael Cuthbert
Michael Cuthbert 
USA21.71
  
 SB
3
Tyler Hansen
Tyler Hansen 
USA21.85
  
 
Finale E
14.2.
14.2.
1
Dametrius O'Connor
Dametrius O'Connor ('99)
USA21.61
  
 
2
Michael Miller
Michael Miller 
USA21.81
  
 PB
Finale F
14.2.
14.2.
1
Jovanni Parkinson
Jovanni Parkinson ('91)
USA21.40
  
 PB
2
Jeremiah Lauzon
Jeremiah Lauzon 
CAN21.47
  
 PB
3
David Adams
David Adams 
USA21.51
  
 PB
4
Donatien Djero
Donatien Djero ('98)
CIV21.57
  
 SB
Finale G
14.2.
14.2.
1
Benton Wilson
Benton Wilson 
USA21.93
  
 SB
Finale H
14.2.
14.2.
1
Tony McElveen
Tony McElveen 
USA21.83
  
 PB
2
Jordan Howard
Jordan Howard 
USA21.97
  
 PB
3
Phil Zuccaro
Phil Zuccaro 
USA22.00
  
 
3
Trenton Charles
Trenton Charles 
USA22.06
  
 
Finale I
14.2.
14.2.
1
Myles Epstein
Myles Epstein 
USA21.57
  
 PB
2
Jared Marshall
Jared Marshall ('96)
USA21.86
  
 PB
3
Tyler Herrick
Tyler Herrick 
USA22.18
  
 SB
Finale J
14.2.
14.2.
1
Jahi Hernandez
Jahi Hernandez ('99)
TTO21.61
  
 PB
2
Sean Sinclair
Sean Sinclair 
USA21.62
  
 PB
3
Andrew Robinson
Andrew Robinson ('01)
GBR22.04
  
 PB
4
Kyle Macauley
Kyle Macauley 
USA22.12
  
 
Finale K
14.2.
14.2.
1
Elijah Henry
Elijah Henry 
USA21.63
  
 PB
Finale L
14.2.
14.2.
1
Miles Fye-Moore
Miles Fye-Moore 
USA21.83
  
 PB
Finale M
14.2.
14.2.
1
Brodie Holmes
Brodie Holmes 
USA21.78
  
 PB
2
Jordan Davenport
Jordan Davenport 
USA21.82
  
 PB
3
Logan Jones
Logan Jones ('96)
BAR22.06
  
 PB
Finale N
14.2.
14.2.
1
Jolon O'Connor
Jolon O'Connor 
USA22.06
  
 
2
Nick DiMaria
Nick DiMaria 
USA22.09
  
 PB
Finale O
14.2.
14.2.
1
Alexander Ruhl
Alexander Ruhl 
USA21.86
  
 PB
2
Kahlil Wassell
Kahlil Wassell 
USA21.98
  
 PB
3
Kaylan Depas
Kaylan Depas 
USA22.10
  
 
4
Julian Thomson
Julian Thomson 
USA22.17
  
 PB
Finale P
14.2.
14.2.
1
Brandon Moorer
Brandon Moorer 
USA21.99
  
 =PB
Finale Q
14.2.
14.2.
1
Joseph Young
Joseph Young 
USA21.91
  
 PB
2
John Colangelo
John Colangelo 
USA21.97
  
 PB
Finale R
14.2.
14.2.
1
Chris Balthazar
Chris Balthazar 
USA22.20
  
 
Finale T
14.2.
14.2.
1
Jordan McKenzie
Jordan McKenzie ('01)
CAN22.12
  
 PB
2
Callum Robinson
Callum Robinson ('01)
CAN22.13
  
 PB
Finale U
14.2.
14.2.
1
Noah Sweeney
Noah Sweeney ('01)
USA22.15
  
 PB
M 400 m    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Kimorie Shearman
Kimorie Shearman ('92)
VIN47.01
  
 PB
2
Wellington Ventura
Wellington Ventura 
DOM47.27
  
 SB
3
Jovahn Williamson
Jovahn Williamson ('99)
USA47.38
  
 
4
Safir Scott
Safir Scott ('99)
USA47.55
  
 PB
5
Anthony Delasanta
Anthony Delasanta ('98)
USA47.57
  
 SB
Finale B
14.2.
14.2.
1
Michael Phillippy
Michael Phillippy ('99)
USA48.02
  
 PB
2
Lawrence Leake
Lawrence Leake 
USA48.14
  
 =SB
3
Noah Woodman
Noah Woodman 
USA48.62
  
 SB
4
Braylon Wilkerson
Braylon Wilkerson 
USA48.80
  
 SB
5
Eric Rosario
Eric Rosario 
USA48.96
  
 
Finale D
14.2.
14.2.
1
Kenneth Rowe
Kenneth Rowe ('98)
USA48.50
  
 PB
2
Keron Charles
Keron Charles ('99)
GRN48.94
  
 PB
Finale E
14.2.
14.2.
1
Neil Casimir
Neil Casimir 
USA48.75
  
 PB
2
Quincey Wilson
Quincey Wilson ('98)
USA48.92
  
 SB
Finale F
14.2.
14.2.
1
Markus Bagley
Markus Bagley 
USA48.75
  
 PB
Finale G
14.2.
14.2.
1
Peter Girardi
Peter Girardi ('96)
USA48.98
  
 SB
Finale H
14.2.
14.2.
1
Hazem Miawad
Hazem Miawad ('97)
USA48.84
  
 PB
2
Antony Misko
Antony Misko ('99)
USA48.89
  
 PB
Finale I
14.2.
14.2.
1
Jovanni Parkinson
Jovanni Parkinson ('91)
USA48.53
  
 PB
2
Mattieu Freeman
Mattieu Freeman 
USA48.58
  
 PB
3
Michael Blake
Michael Blake ('91)
USA48.82
  
 
Finale J
14.2.
14.2.
1
David Adams
David Adams 
USA47.71
  
 PB
2
Kashief Bogannam
Kashief Bogannam 
USA48.12
  
 PB
3
Joseph Gaudreau
Joseph Gaudreau 
USA48.54
  
 PB
4
Colt Nichols
Colt Nichols ('99)
USA48.56
  
 PB
Finale K
14.2.
14.2.
1
Adam Khriss
Adam Khriss 
USA48.56
  
 PB
1
Christopher Colbert
Christopher Colbert 
USA48.77
  
 PB
Finale N
14.2.
14.2.
1
Lucas Honohan
Lucas Honohan 
USA48.67
  
 PB
2
Pierre Wilh Jean
Pierre Wilh Jean 
USA48.94
  
 PB
Finale O
14.2.
14.2.
1
Ethan Mignard
Ethan Mignard 
USA48.45
  
 PB
Finale S
14.2.
14.2.
1
Justin Kelly
Justin Kelly 
USA48.30
  
 PB
Finale T
14.2.
14.2.
1
Callum Robinson
Callum Robinson ('01)
CAN48.89
  
 PB
M 500 m    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Chris Giesting
Chris Giesting ('92)
USA1:02.53
  
 SB
2
Calvin Perkins
Calvin Perkins 
USA1:03.92
  
 SB
Finale B
14.2.
14.2.
1
Ryan Thrush
Ryan Thrush 
USA1:02.60
  
 PB
2
Max Frye
Max Frye 
USA1:03.89
  
 PB
M 800 m    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Mohand Zine Khelaf
Mohand Zine Khelaf ('98)
CAN1:48.84
  
 PB
2
Anthony Hawthorne
Anthony Hawthorne ('96)
USA1:49.40
  
 PB
3
Kenneth Rowe
Kenneth Rowe ('98)
USA1:49.55
  
 PB
4
Nathan Gillis
Nathan Gillis ('97)
GBR1:49.80
  
 SB
5
Tim Zepf
Tim Zepf 
USA1:50.08
  
 
6
Rauch Padhal
Rauch Padhal ('99)
CAN1:50.88
  
 
7
Sebastian Saville
Sebastian Saville ('94)
CAN1:51.04
  
 SB
8
Leon Atkins
Leon Atkins 
USA1:51.21
  
 PB
Finale B
14.2.
14.2.
1
Hugo Arlabosse
Hugo Arlabosse ('99)
FRA1:49.17
  
 PB
2
Kasique Oliver
Kasique Oliver ('95)
VIN1:49.39
  
NR PB
3
Olivier Desmeules
Olivier Desmeules 
CAN1:49.70
  
 PB
4
Vincent Duguay
Vincent Duguay 
USA1:50.01
  
 PB
5
Leakey Kipkosgei
Leakey Kipkosgei 
KEN1:50.14
  
 SB
6
Daniel Alvarez-Orlachia
Daniel Alvarez-Orlachia 
USA1:50.19
  
 PB
7
Zakary Mama-Yari
Zakary Mama-Yari ('98)
CAN1:51.21
  
 PB
Finale C
14.2.
14.2.
1
Paul Luevano
Paul Luevano ('98)
USA1:50.64
  
 PB
2
Clement Paillon
Clement Paillon ('96)
FRA1:51.68
  
 PB
3
Hazem Miawad
Hazem Miawad ('97)
USA1:51.76
  
 PB
4
Tucker Cargile
Tucker Cargile 
USA1:51.83
  
 PB
5
Jackson Sullivan
Jackson Sullivan 
USA1:52.03
  
 
6
Ben Richardson
Ben Richardson ('95)
CAN1:52.08
  
 PB
7
Yeóryios Papoúlis
Yeóryios Papoúlis ('98)
GRE1:52.67
  
 SB
8
Ethan Delgado
Ethan Delgado 
USA1:53.62
  
 
Finale D
14.2.
14.2.
1
Billy Looney
Billy Looney 
USA1:52.40
  
 SB
2
Tyler Scheving
Tyler Scheving ('94)
USA1:52.55
  
 SB
3
Nathan Hill
Nathan Hill 
USA1:52.66
  
 PB
4
Ares Epps
Ares Epps 
USA1:52.78
  
 PB
5
Michael Reddy
Michael Reddy 
USA1:53.22
  
 PB
6
Miller Anderson
Miller Anderson ('01)
USA1:53.46
  
 
7
Alex Larochelle
Alex Larochelle ('01)
CAN1:55.87
  
 SB
Finale E
14.2.
14.2.
1
Ethan Reese
Ethan Reese 
USA1:53.28
  
 PB
2
Solomon Lawrence
Solomon Lawrence 
USA1:54.01
  
 
3
Keron Charles
Keron Charles ('99)
GRN1:54.14
  
 
4
Will Crisp
Will Crisp ('99)
GBR1:54.19
  
 SB
5
Nick Fenton
Nick Fenton 
USA1:54.29
  
 
6
Carlo Aldrette
Carlo Aldrette 
MEX1:54.78
  
 PB
7
Amadou Ba
Amadou Ba 
MTN1:54.90
  
 
8
Jamie Moreland
Jamie Moreland 
USA1:55.45
  
 SB
Finale F
14.2.
14.2.
1
Matt D'Anieri
Matt D'Anieri 
USA1:52.58
  
 PB
2
Evan Ensslin
Evan Ensslin 
USA1:52.60
  
 PB
3
Eric Barnes
Eric Barnes 
USA1:52.67
  
 PB
4
Elias Graca
Elias Graca 
USA1:52.91
  
 SB
5
Matthew Kraus
Matthew Kraus 
USA1:52.91
  
 PB
6
Rok Markelj
Rok Markelj 
SLO1:53.11
  
 PB
7
Michael Szwed
Michael Szwed 
USA1:54.00
  
 PB
8
Félix-Antoine Lamirande
Félix-Antoine Lamirande ('01)
CAN1:54.31
  
 PB
9
Micaël Anku
Micaël Anku 
CAN1:55.08
  
 PB
Finale G
14.2.
14.2.
1
Ben Vazquez
Ben Vazquez 
USA1:52.24
  
 PB
2
Kevin Lafleche
Kevin Lafleche 
USA1:52.97
  
 SB
3
Scott Gulizio
Scott Gulizio 
USA1:53.28
  
 SB
4
Christopher Strzelinski
Christopher Strzelinski 
USA1:53.36
  
 PB
5
Josh Richard
Josh Richard 
USA1:53.88
  
 
6
Michael Hains
Michael Hains 
USA1:54.05
  
 
7
Kyle Durham
Kyle Durham ('01)
USA1:54.17
  
 PB
8
James Condon
James Condon 
USA1:54.23
  
 
9
Sean Martinek
Sean Martinek 
USA1:54.27
  
 SB
Finale H
14.2.
14.2.
1
Michael Altenburg
Michael Altenburg 
USA1:52.09
  
 PB
2
Benjamin Steeves
Benjamin Steeves 
USA1:53.02
  
 PB
3
Noah Bellomo
Noah Bellomo 
USA1:53.77
  
 
4
Sam Coppola
Sam Coppola 
USA1:55.21
  
 
Finale I
14.2.
14.2.
1
Peter Smith
Peter Smith ('84)
USA1:51.41
  
 PB
2
Tim Bason
Tim Bason ('98)
USA1:52.21
  
 PB
3
Dokata Kosi Banchale
Dokata Kosi Banchale 
USA1:52.44
  
 PB
4
Phelani Maduwa
Phelani Maduwa ('99)
RSA1:52.86
  
 PB
5
Richard Samuels
Richard Samuels ('99)
USA1:54.37
  
 SB
6
Roman Lovell
Roman Lovell 
USA1:54.51
  
 PB
7
Joseph Sartini
Joseph Sartini 
USA1:54.51
  
 PB
8
Thomas Quinn
Thomas Quinn ('99)
USA1:54.62
  
 
9
Thomas Lingard
Thomas Lingard 
USA1:54.89
  
 PB
10
Jon Diaz
Jon Diaz 
USA1:55.38
  
 PB
Finale J
14.2.
14.2.
1
Charles Dasilva
Charles Dasilva ('01)
USA1:53.61
  
 PB
2
Sawyer Tadano
Sawyer Tadano 
USA1:53.87
  
 PB
3
Marc Carrera
Marc Carrera 
USA1:53.90
  
 PB
4
Jonah Lane
Jonah Lane 
USA1:55.02
  
 PB
5
James McGaugh
James McGaugh 
USA1:55.28
  
 PB
6
Nickolas McNamee
Nickolas McNamee ('99)
USA1:55.66
  
 SB
Finale K
14.2.
14.2.
1
Connor Doran
Connor Doran 
USA1:53.60
  
 PB
2
Ian Daly
Ian Daly 
USA1:53.89
  
 PB
3
Alex Whittaker
Alex Whittaker 
USA1:53.98
  
 PB
4
William Hornyak
William Hornyak 
USA1:54.24
  
 PB
5
Corey Kumamoto
Corey Kumamoto 
USA1:54.27
  
 PB
6
Ryan Lindrud
Ryan Lindrud ('97)
USA1:54.35
  
 PB
7
Kajon Parris
Kajon Parris ('96)
SKN1:55.00
  
 
8
Jared Skalski
Jared Skalski 
USA1:55.02
  
 SB
9
Alex Dixon
Alex Dixon 
USA1:55.12
  
 PB
10
Alex Ozbolt
Alex Ozbolt 
USA1:55.95
  
 PB
Finale L
14.2.
14.2.
1
Rijo Herlin
Rijo Herlin 
USA1:52.72
  
 PB
2
Jeremiah LaDuca
Jeremiah LaDuca 
USA1:53.07
  
 PB
3
Nicholas Santos
Nicholas Santos 
USA1:54.00
  
 PB
4
Zalen Nelson
Zalen Nelson 
USA1:54.86
  
 PB
5
Jason Rodriguez
Jason Rodriguez 
USA1:54.96
  
 PB
6
Michael Huber
Michael Huber ('97)
USA1:55.10
  
 SB
7
Marcus Hardy
Marcus Hardy 
USA1:55.22
  
 PB
Finale M
14.2.
14.2.
1
Evan Kennedy
Evan Kennedy 
USA1:55.26
  
 PB
Finale N
14.2.
14.2.
1
Andre Kelly
Andre Kelly 
USA1:55.43
  
 PB
2
Bryan Ivey
Bryan Ivey 
USA1:55.81
  
 PB
3
Luke Rucks
Luke Rucks ('88)
USA1:55.81
  
 SB
Finale O
14.2.
14.2.
1
Dante Radigonda
Dante Radigonda ('01)
USA1:54.80
  
 PB
2
Hayden Jennings
Hayden Jennings 
USA1:55.11
  
 PB
3
Jordan Manuel
Jordan Manuel 
USA1:55.38
  
 
4
Luke Fehrman
Luke Fehrman 
USA1:55.41
  
 PB
5
Jeffrey Price
Jeffrey Price 
USA1:55.52
  
 PB
Finale P
14.2.
14.2.
1
Xari Barros
Xari Barros 
USA1:54.56
  
 PB
2
Marcus Reilly
Marcus Reilly ('05)
IRL1:55.31
  
 PB
3
Nate Meyer
Nate Meyer 
USA1:55.58
  
 PB
4
Erik Brown
Erik Brown 
USA1:55.72
  
 SB
5
Chris Smith
Chris Smith ('89)
GBR1:55.88
  
 SB
Finale Q
14.2.
14.2.
1
Carlos Flores
Carlos Flores 
USA1:55.10
  
 PB
2
Steven Garcia
Steven Garcia 
USA1:55.29
  
 PB
3
Zane Reservitz
Zane Reservitz 
USA1:55.33
  
 PB
4
Blaine Doyle
Blaine Doyle 
USA1:55.75
  
 PB
Finale R
14.2.
14.2.
1
Shawn Odei-Ntiri
Shawn Odei-Ntiri 
USA1:55.84
  
 PB
M 1000 m    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Rob Napolitano
Rob Napolitano ('94)
PUR2:18.36
  
 PB
2
Colby Alexander
Colby Alexander ('91)
USA2:19.24
  
 PB
3
Robert Ford
Robert Ford ('96)
USA2:21.37
  
 PB
4
Kyle Merber
Kyle Merber ('90)
USA2:22.80
  
 SB
5
Theo Woods
Theo Woods 
FRA2:25.29
  
 PB
6
Duncan Miller
Duncan Miller 
AUS2:25.46
  
 PB
7
Marc-André Raiche
Marc-André Raiche ('90)
CAN2:26.05
  
 SB
8
Scott Thompson
Scott Thompson 
USA2:27.28
  
 SB
Finale B
14.2.
14.2.
1
Ares Epps
Ares Epps 
USA2:25.62
  
 PB
2
Ryan Korol
Ryan Korol ('97)
CAN2:25.81
  
 PB
3
Raphael Giguere
Raphael Giguere ('98)
CAN2:25.99
  
 PB
4
Nathan Coogan
Nathan Coogan ('99)
USA2:26.16
  
 PB
5
James Lee
James Lee ('97)
USA2:26.55
  
 PB
6
Benoit Didier
Benoit Didier ('93)
FRA2:26.59
  
 PB
7
Jonnie Plass
Jonnie Plass 
USA2:27.05
  
 PB
Finale C
14.2.
14.2.
1
Tim Bason
Tim Bason ('98)
USA2:24.71
  
 PB
2
Ian Ritchie
Ian Ritchie 
USA2:25.52
  
 PB
3
Tyler Marshall
Tyler Marshall 
USA2:25.86
  
 PB
4
Kyle Durham
Kyle Durham ('01)
USA2:26.42
  
 PB
5
Matt D'Anieri
Matt D'Anieri 
USA2:27.45
  
 PB
6
Raphael Oettl
Raphael Oettl 
USA2:27.75
  
 PB
7
Seth Weprin
Seth Weprin 
USA2:29.93
  
 PB
Finale D
14.2.
14.2.
1
Nicholas Soldevere
Nicholas Soldevere 
USA2:27.32
  
 PB
2
Josiah Davis
Josiah Davis 
USA2:27.56
  
 PB
3
Connor Ross
Connor Ross ('97)
USA2:27.77
  
 PB
4
Benjamin Gordon Sniffen
Benjamin Gordon Sniffen 
USA2:28.16
  
 PB
5
Samuel Lanternier
Samuel Lanternier 
USA2:28.72
  
 SB
6
Phelani Maduwa
Phelani Maduwa ('99)
RSA2:29.96
  
 PB
Finale E
14.2.
14.2.
1
David Marchant
David Marchant 
CAN2:28.05
  
 PB
2
Luke Militello
Luke Militello 
USA2:28.46
  
 PB
3
William Whelan
William Whelan 
USA2:28.60
  
 PB
4
Tyler Rubush
Tyler Rubush 
USA2:29.00
  
 
5
Aaron Siff-Scherr
Aaron Siff-Scherr 
USA2:29.01
  
 PB
6
Tim Champlin
Tim Champlin 
USA2:29.04
  
 PB
7
Daniel Gahagan
Daniel Gahagan 
USA2:29.11
  
 PB
Finale F
14.2.
14.2.
1
Ryan Wilson
Ryan Wilson 
USA2:26.61
  
 PB
2
Matt Laframboise
Matt Laframboise 
USA2:29.00
  
 PB
3
Carrick Fortna
Carrick Fortna 
USA2:29.07
  
 PB
Finale G
14.2.
14.2.
1
Collin Ochs
Collin Ochs 
USA2:28.23
  
 PB
2
Gustav Finley
Gustav Finley 
USA2:28.23
  
 PB
3
Aidan Sullivan
Aidan Sullivan 
USA2:29.48
  
 PB
Finale I
14.2.
14.2.
1
Ryan Tierney
Ryan Tierney 
USA2:28.58
  
 PB
M 1 mile    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Kieran Tuntivate
Kieran Tuntivate ('97)
THA3:57.36
  
NR PB
2
Sam Ellis
Sam Ellis 
USA3:57.66
  
 PB
3
Matthew Schadler
Matthew Schadler ('99)
USA3:58.45
  
 PB
4
Kasey Knevelbaard
Kasey Knevelbaard ('96)
USA3:59.00
  
 PB
5
AJ Ernst
AJ Ernst ('98)
USA3:59.38
  
 PB
6
Peter Callahan
Peter Callahan ('91)
BEL3:59.67
  
 SB
7
James Randon
James Randon ('94)
USA3:59.85
  
 SB
8
Kevin Robertson
Kevin Robertson ('98)
CAN3:59.85
  
 PB
9
Iliass Aouani
Iliass Aouani ('95)
ITA4:00.07
  
NR PB
10
Jeremy Hernandez
Jeremy Hernandez ('96)
USA4:04.93
  
 SB
11
Nick Steele
Nick Steele ('97)
USA4:09.31
  
 
Finale B
14.2.
14.2.
1
Nick Dahl
Nick Dahl ('98)
USA4:01.09
  
 PB
2
Spencer Brown
Spencer Brown ('97)
USA4:01.76
  
 SB
3
Arjun Jha
Arjun Jha ('99)
USA4:03.04
  
 
4
Colin O'Mara
Colin O'Mara ('95)
IRL4:03.71
  
 PB
5
Will Laird
Will Laird 
USA4:04.42
  
 PB
6
Allen Siegler
Allen Siegler 
USA4:04.80
  
 PB
7
Nicholas Wareham
Nicholas Wareham 
USA4:05.80
  
 SB
8
Matthew Payamps
Matthew Payamps ('01)
USA4:06.04
  
 PB
9
Kevin Kelly
Kevin Kelly ('95)
IRL4:06.38
  
 SB
10
Matthew Novak
Matthew Novak ('96)
USA4:08.26
  
 SB
Finale C
14.2.
14.2.
1
Charlie O'Donovan
Charlie O'Donovan ('99)
IRL3:58.95
  
 PB
2
Colin Daly
Colin Daly ('97)
USA3:59.74
  
 PB
3
Logan Wetzel
Logan Wetzel ('96)
USA4:00.05
  
 PB
4
Nathan Henderson
Nathan Henderson 
USA4:00.52
  
 PB
5
Jack Sheffar
Jack Sheffar ('96)
CAN4:00.63
  
 PB
6
Patrick Gregory
Patrick Gregory 
USA4:00.90
  
 PB
7
Ray Sellaro
Ray Sellaro 
USA4:01.40
  
 PB
8
Trevor Dunbar
Trevor Dunbar ('91)
USA4:02.09
  
 PB
9
Sean Sullivan
Sean Sullivan 
USA4:02.26
  
 PB
10
William Ulrich
William Ulrich 
USA4:04.28
  
 PB
11
Greg Morgan
Greg Morgan 
USA4:07.32
  
 SB
Finale D
14.2.
14.2.
1
José Eduardo Rodriguez
José Eduardo Rodriguez ('97)
MEX4:03.48
  
 PB
2
Jesse Hunt
Jesse Hunt ('98)
AUS4:03.50
  
 PB
3
Alex Milligan
Alex Milligan ('98)
USA4:03.65
  
 PB
4
Jack Pinho
Jack Pinho 
USA4:03.97
  
 PB
5
Eric van der Els
Eric van der Els ('98)
USA4:04.08
  
 PB
6
Humberto Freire
Humberto Freire ('97)
PUR4:05.08
  
 PB
7
Brandon Tubby
Brandon Tubby ('98)
USA4:05.70
  
 PB
8
Tai Dinger
Tai Dinger 
USA4:05.86
  
 PB
9
James Gowans
James Gowans ('95)
USA4:06.24
  
 SB
10
Brian Crimmins
Brian Crimmins ('92)
USA4:06.26
  
 
11
Dage Minors
Dage Minors ('95)
BER4:06.73
  
 SB
Finale E
14.2.
14.2.
1
Kenneth Hagen
Kenneth Hagen ('96)
USA4:00.45
  
 PB
2
Zachary Michon
Zachary Michon 
USA4:04.87
  
 PB
3
Alexander Bruno
Alexander Bruno 
USA4:05.75
  
 PB
4
Nick Carleo
Nick Carleo ('97)
USA4:06.42
  
 SB
5
Foster Malleck
Foster Malleck ('01)
CAN4:06.48
  
 PB
6
Wuoi Mach
Wuoi Mach 
USA4:06.76
  
 
7
Trevor Reinhart
Trevor Reinhart 
USA4:06.81
  
 SB
8
Andrew Peverill
Andrew Peverill ('99)
CAN4:06.89
  
 PB
9
Aaron Willingham
Aaron Willingham 
USA4:08.16
  
 PB
10
Kyle Grieve
Kyle Grieve ('93)
CAN4:08.70
  
 PB
11
Henry Raymond
Henry Raymond 
USA4:09.41
  
 SB
Finale F
14.2.
14.2.
1
Benoit Campion
Benoit Campion ('98)
FRA4:02.54
  
 PB
2
Davis Bove
Davis Bove 
USA4:03.97
  
 PB
3
Noah Falasco
Noah Falasco 
USA4:05.10
  
 PB
4
Erik Linden
Erik Linden 
USA4:05.48
  
 PB
5
Michael O'Leary
Michael O'Leary ('97)
USA4:06.20
  
 PB
6
Michael Kolor
Michael Kolor ('97)
USA4:06.83
  
 PB
7
Richard Grudzwick
Richard Grudzwick 
USA4:07.01
  
 PB
8
Nick Feffer
Nick Feffer 
USA4:07.46
  
 PB
9
Jacob Dinerman
Jacob Dinerman 
USA4:08.49
  
 PB
10
Joshua Desouza
Joshua Desouza 
CAN4:09.21
  
 PB
11
Justin Cornetta
Justin Cornetta 
USA4:09.86
  
 
Finale G
14.2.
14.2.
1
Aidan Ryan
Aidan Ryan ('99)
USA4:05.16
  
 PB
2
David Scherrer
David Scherrer 
USA4:05.92
  
 PB
3
Colton Bogucki
Colton Bogucki 
USA4:06.02
  
 PB
4
Kellen Waters
Kellen Waters 
USA4:06.32
  
 PB
5
Sergio Raez Villanueva
Sergio Raez Villanueva ('97)
CAN4:07.06
  
 PB
6
Billy Hill
Billy Hill 
USA4:07.76
  
 PB
7
David Krahn
David Krahn 
USA4:07.82
  
 SB
8
Camden Gilmore
Camden Gilmore 
USA4:08.55
  
 PB
9
Tyler Dau
Tyler Dau ('98)
USA4:08.59
  
 SB
10
Tracen Warnick
Tracen Warnick ('98)
USA4:09.84
  
 PB
Finale I
14.2.
14.2.
1
Sebastian Fisher
Sebastian Fisher 
USA4:09.11
  
 PB
M 3000 m    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Luis Grijalva
Luis Grijalva ('99)
GUA7:43.73
  
 PB
2
Fernando Daniel Martinez
Fernando Daniel Martinez ('93)
MEX7:44.31
  
NR PB
3
George Beamish
George Beamish ('96)
NZL7:44.67
  
 PB
4
Kieran Lumb
Kieran Lumb ('98)
CAN7:45.50
  
 PB
5
Tyler Day
Tyler Day ('96)
USA7:45.70
  
 PB
6
Travis Mahoney
Travis Mahoney ('90)
USA7:45.72
  
 PB
7
Graham Crawford
Graham Crawford ('92)
USA7:46.30
  
 PB
8
Ben Flanagan
Ben Flanagan ('95)
CAN7:47.37
  
 PB
9
Matt Baxter
Matt Baxter ('94)
NZL7:47.85
  
 PB
10
Isaac Updike
Isaac Updike ('92)
USA7:47.93
  
 PB
11
Mason Ferlic
Mason Ferlic ('93)
USA7:48.44
  
 PB
12
John Gay
John Gay ('96)
CAN7:48.57
  
 PB
13
Luc Bruchet
Luc Bruchet ('91)
CAN7:49.65
  
 PB
14
Jacob Thomson
Jacob Thomson ('94)
USA7:50.14
  
 
15
Alex Masai
Alex Masai ('97)
KEN7:53.04
  
 PB
16
Conor Lundy
Conor Lundy ('98)
USA7:58.30
  
 PB
Finale B
14.2.
14.2.
1
Ari Klau
Ari Klau 
USA7:51.57
  
 PB
2
Chris Hatler
Chris Hatler ('94)
USA7:53.18
  
 PB
3
Jean-Simon Desgagnés
Jean-Simon Desgagnés ('98)
CAN7:53.21
  
 PB
4
Jack O'Leary
Jack O'Leary ('97)
IRL7:53.47
  
 PB
5
Will Battershill
Will Battershill ('98)
GBR7:55.99
  
 PB
6
Thomas Fafard
Thomas Fafard ('98)
CAN7:56.99
  
 PB
7
Collin Leibold
Collin Leibold ('93)
USA7:57.01
  
 SB
8
Andrew Marston
Andrew Marston ('96)
USA7:59.25
  
 PB
9
Joe Dragon
Joe Dragon 
USA8:00.28
  
 PB
10
Robert Denault
Robert Denault ('93)
CAN8:02.32
  
 SB
11
José Juan Esparza
José Juan Esparza ('90)
MEX8:03.16
  
 
12
Ernie Pitone
Ernie Pitone ('95)
USA8:03.58
  
 PB
13
Jac Hopkins
Jac Hopkins ('97)
GBR8:06.42
  
 PB
14
Tim McGowan
Tim McGowan ('95)
USA8:09.47
  
 
15
Colin Baker
Colin Baker 
USA8:14.05
  
 PB
16
Ezra Mutai
Ezra Mutai 
KEN8:17.08
  
 
Finale C
14.2.
14.2.
1
Edward Trippas
Edward Trippas ('98)
AUS8:03.61
  
 PB
2
José Eduardo Rodriguez
José Eduardo Rodriguez ('97)
MEX8:05.71
  
 PB
3
Alexander Korczynski
Alexander Korczynski ('99)
USA8:05.74
  
 PB
4
Haftu Strintzos
Haftu Strintzos ('99)
AUS8:05.74
  
 PB
5
Derek Holmes
Derek Holmes 
USA8:05.79
  
 
6
Kyle Brackman
Kyle Brackman 
USA8:05.99
  
 PB
7
Camren Fischer
Camren Fischer 
USA8:07.84
  
 PB
8
Philip Hall
Philip Hall ('97)
USA8:07.95
  
 PB
9
Matt Grossman
Matt Grossman ('98)
USA8:08.29
  
 PB
10
Alex Drover
Alex Drover ('99)
CAN8:08.44
  
 PB
11
Christopher Alfond
Christopher Alfond 
USA8:08.61
  
 PB
12
Josh Phillips
Josh Phillips ('99)
AUS8:11.85
  
 
13
Sam Vincent
Sam Vincent ('92)
CAN8:12.87
  
 SB
14
Randy Neish
Randy Neish 
USA8:14.36
  
 PB
15
Tristan Forsythe
Tristan Forsythe 
IRL8:15.14
  
 PB
16
Jamie Dee
Jamie Dee ('97)
GBR8:17.63
  
 SB
Finale D
14.2.
14.2.
1
William Hare
William Hare 
USA8:03.56
  
 PB
2
Rohann Asfaw
Rohann Asfaw ('99)
USA8:05.85
  
 PB
3
Victor Palumbo
Victor Palumbo ('93)
USA8:06.24
  
 PB
4
Mitch Delange
Mitch Delange ('98)
CAN8:06.97
  
 PB
5
Acer Iverson
Acer Iverson 
USA8:08.50
  
 PB
6
Jakob Kintzele
Jakob Kintzele 
USA8:09.00
  
 PB
7
Kevin Berry
Kevin Berry 
USA8:10.14
  
 PB
8
Noah Beveridge
Noah Beveridge 
USA8:10.84
  
 PB
9
Ben Fazio
Ben Fazio 
USA8:12.14
  
 PB
10
Joe Bistritz
Joe Bistritz 
USA8:12.29
  
 SB
11
Brett Davidson
Brett Davidson ('98)
USA8:13.26
  
 PB
12
Patrick Watson
Patrick Watson 
USA8:13.57
  
 PB
13
Connor Livingston
Connor Livingston 
USA8:15.73
  
 PB
14
Owen Ritz
Owen Ritz 
USA8:22.75
  
 SB
15
Kevin James
Kevin James ('97)
USA8:23.40
  
 SB
16
Jacob Holmes
Jacob Holmes ('99)
NZL8:36.58
  
 
17
Ed Goddard
Ed Goddard ('97)
AUS8:39.89
  
 PB
Finale E
14.2.
14.2.
1
Ryan Gallagher
Ryan Gallagher ('99)
USA8:07.50
  
 PB
2
Rob Kanko
Rob Kanko 
USA8:08.89
  
 PB
3
Danny Aschale
Danny Aschale 
USA8:10.61
  
 PB
4
Cameron Daly
Cameron Daly ('98)
USA8:11.41
  
 SB
5
Simon Smith
Simon Smith 
USA8:12.57
  
 PB
6
Derek Johnson
Derek Johnson ('99)
USA8:12.67
  
 PB
7
Jantz Tostenson
Jantz Tostenson 
USA8:12.84
  
 PB
8
Quinn Cooney
Quinn Cooney 
USA8:13.11
  
 PB
9
Ibrahim Kedir
Ibrahim Kedir 
CAN8:13.83
  
 PB
10
Nicholas Raefski
Nicholas Raefski 
USA8:15.03
  
 PB
11
Griffin McCauley
Griffin McCauley ('99)
USA8:15.41
  
 PB
12
David Vorbach
David Vorbach 
USA8:16.34
  
 PB
13
Alexander Bruno
Alexander Bruno 
USA8:20.01
  
 PB
14
Marc-Andre Trudeau Perron
Marc-Andre Trudeau Perron 
CAN8:20.38
  
 PB
15
Michael Keehan
Michael Keehan 
USA8:21.46
  
 PB
16
Carmeron Dickson
Carmeron Dickson 
USA8:24.25
  
 
17
Spencer Dodds
Spencer Dodds 
USA8:24.65
  
 SB
18
Matt Fusco
Matt Fusco 
USA8:28.00
  
 SB
Finale F
14.2.
14.2.
1
Thomas Windisch
Thomas Windisch ('96)
USA8:13.63
  
 PB
2
Nick Pschunder
Nick Pschunder 
USA8:17.94
  
 SB
3
Michael Alber
Michael Alber ('97)
GER8:18.79
  
 PB
4
Jonathan Tedeschi
Jonathan Tedeschi ('94)
CAN8:18.82
  
 SB
5
Graham Baird
Graham Baird ('99)
CAN8:19.22
  
 PB
6
Ezekiel Kibichii
Ezekiel Kibichii 
KEN8:19.44
  
 PB
7
Matt Farrell
Matt Farrell ('01)
USA8:20.01
  
 PB
8
Perry Mackinnon
Perry Mackinnon ('97)
CAN8:20.87
  
 PB
9
Samuel Abascal
Samuel Abascal ('96)
ESP8:21.21
  
 PB
10
Patrick Walsh
Patrick Walsh 
USA8:22.06
  
 PB
11
Félix Lapointe-Pilote
Félix Lapointe-Pilote ('97)
CAN8:22.07
  
 PB
12
Max Turek
Max Turek ('99)
CAN8:22.56
  
 
13
Rishabh Prakash
Rishabh Prakash ('01)
USA8:23.27
  
 PB
14
Benjamin Hartvigsen
Benjamin Hartvigsen 
USA8:23.56
  
 PB
15
Brian Keller
Brian Keller 
USA8:24.34
  
 
16
Eric Coston
Eric Coston ('98)
USA8:28.62
  
 
17
Jamie Granata
Jamie Granata 
USA8:33.71
  
 SB
Finale G
14.2.
14.2.
1
Mustafe Dahir
Mustafe Dahir 
USA8:21.76
  
 PB
2
Eion Nohilly
Eion Nohilly ('98)
USA8:22.05
  
 PB
3
Alex Comerford
Alex Comerford ('01)
USA8:22.16
  
 PB
4
Wesley Robinson
Wesley Robinson 
USA8:22.64
  
 
5
Christian Alberico
Christian Alberico 
USA8:22.93
  
 PB
6
Gabriel Curtis
Gabriel Curtis ('01)
BAH8:23.28
  
 PB
7
Colin Ross
Colin Ross 
USA8:24.12
  
 PB
8
Jared Pangallozzi
Jared Pangallozzi 
USA8:24.31
  
 PB
9
Jonathon Fierro
Jonathon Fierro ('99)
USA8:24.83
  
 PB
10
David Melville
David Melville ('99)
GBR8:24.95
  
 PB
11
Harrison Smith
Harrison Smith ('99)
GBR8:25.20
  
 PB
12
Benjamin Drezek
Benjamin Drezek 
USA8:25.94
  
 SB
13
Josh Mcgillivray
Josh Mcgillivray 
USA8:26.71
  
 SB
14
Steven Flanagan
Steven Flanagan ('98)
IRL8:27.93
  
 PB
15
Alex Leshan
Alex Leshan 
KEN8:30.26
  
 PB
16
Dan Romano
Dan Romano 
USA8:31.06
  
 SB
17
Mitchell Poynter
Mitchell Poynter 
USA8:36.45
  
 SB
18
Reilly Bloomer
Reilly Bloomer ('97)
USA8:40.45
  
 
Finale H
14.2.
14.2.
1
Ian Moini
Ian Moini 
USA8:21.82
  
 PB
2
Stephen Schulz
Stephen Schulz 
USA8:22.40
  
 PB
3
James Maniscalco
James Maniscalco 
USA8:23.26
  
 PB
4
Pierre-Lou Billerot
Pierre-Lou Billerot ('93)
FRA8:23.87
  
 PB
5
Mike Kurvach
Mike Kurvach 
USA8:24.14
  
 SB
6
Daniel Horoho
Daniel Horoho 
USA8:24.40
  
 PB
7
Chance Lamberth
Chance Lamberth 
USA8:25.36
  
 SB
8
Christopher Lebeau
Christopher Lebeau 
USA8:27.53
  
 SB
9
Ben McCoy
Ben McCoy 
USA8:28.41
  
 PB
10
Dylan Alick
Dylan Alick ('98)
CAN8:28.78
  
 SB
11
Timothy Gill
Timothy Gill ('92)
USA8:28.92
  
 SB
12
Morgan Cupp
Morgan Cupp 
USA8:29.01
  
 PB
13
Michael Schmidt
Michael Schmidt 
USA8:29.07
  
 PB
14
Sean Laidlaw
Sean Laidlaw 
USA8:30.56
  
 PB
15
Declan Hines
Declan Hines 
USA8:35.21
  
 PB
16
Alexander Horgan
Alexander Horgan 
USA8:40.83
  
 
17
Silas Derfel
Silas Derfel 
USA8:44.04
  
 PB
18
Mitchell Kirby
Mitchell Kirby ('91)
GBR8:44.76
  
 SB
Finale I
14.2.
14.2.
1
Patrice Labonté
Patrice Labonté ('93)
CAN8:21.49
  
 PB
1
Andrew King
Andrew King 
USA8:25.03
  
 PB
2
Sam Nusselder
Sam Nusselder ('99)
CAN8:22.66
  
 PB
2
Aidan Gillooley
Aidan Gillooley 
USA8:25.79
  
 PB
3
Jeremy Brown
Jeremy Brown 
USA8:24.35
  
 PB
3
Balow Navid Rostami
Balow Navid Rostami ('93)
CAN8:26.30
  
 PB
4
Evan Ubene
Evan Ubene 
CAN8:24.66
  
 PB
4
Dawson Bathgate
Dawson Bathgate 
USA8:26.50
  
 SB
5
Matt Pardo
Matt Pardo ('97)
USA8:24.76
  
 PB
5
Brandon Hall
Brandon Hall ('99)
USA8:27.41
  
 PB
6
Cole Townsend
Cole Townsend 
USA8:24.76
  
 PB
6
John Tatter
John Tatter 
USA8:27.76
  
 SB
7
Nick Celico
Nick Celico 
USA8:27.83
  
 PB
8
Antoine Minfray
Antoine Minfray ('01)
CAN8:28.74
  
 PB
9
Quinn Nicholson
Quinn Nicholson 
USA8:29.06
  
 PB
10
Benjamin Raymond
Benjamin Raymond ('92)
CAN8:41.17
  
 
Finale J
14.2.
14.2.
1
Matt Thornton
Matt Thornton 
USA8:25.45
  
 PB
2
Guillaume Dupire
Guillaume Dupire ('86)
FRA8:25.83
  
 PB
3
Sean Meehan
Sean Meehan 
USA8:26.39
  
 PB
4
Dominic Paoletti
Dominic Paoletti 
USA8:28.15
  
 PB
5
Sean McAneny
Sean McAneny 
USA8:28.25
  
 SB
6
Matthew Kearney
Matthew Kearney 
USA8:28.82
  
 SB
7
James Moehringer
James Moehringer 
USA8:29.03
  
 PB
8
Joe Grandizio
Joe Grandizio 
USA8:29.69
  
 PB
9
John Riley
John Riley 
USA8:31.16
  
 PB
10
Harry Steinberg
Harry Steinberg 
USA8:31.65
  
 PB
11
Kenneth Marshall
Kenneth Marshall ('95)
USA8:31.77
  
 PB
12
Connor Delahanty
Connor Delahanty 
USA8:33.43
  
 PB
13
Evan Sherman
Evan Sherman ('01)
USA8:34.46
  
 PB
14
Humberto Wallace
Humberto Wallace 
USA8:35.21
  
 PB
15
Peter Minbashian
Peter Minbashian 
USA8:35.96
  
 PB
16
Miles Brackenbury
Miles Brackenbury ('01)
CAN8:37.00
  
 PB
17
Patrick Dye
Patrick Dye 
USA8:37.93
  
 PB
18
Colin Logsdon
Colin Logsdon 
USA8:44.98
  
 PB
Finale K
14.2.
14.2.
2
Bart Rust
Bart Rust 
USA8:27.27
  
 PB
3
Ramsey Little
Ramsey Little 
USA8:28.49
  
 PB
4
Kevin Murphy
Kevin Murphy ('01)
USA8:28.83
  
 PB
5
Jared Yabu
Jared Yabu 
USA8:32.57
  
 PB
6
Hughes Benjamin
Hughes Benjamin 
USA8:33.43
  
 
7
Jake Lange
Jake Lange 
USA8:36.92
  
 PB
8
Alec Hill
Alec Hill 
USA8:37.29
  
 PB
9
Jack Adamski
Jack Adamski 
USA8:38.13
  
 PB
10
Michael Hennelly
Michael Hennelly 
USA8:38.34
  
 PB
11
Brendan Balthis
Brendan Balthis 
USA8:38.53
  
 PB
12
Tristan Amell
Tristan Amell 
USA8:39.95
  
 PB
13
Sean Henretta
Sean Henretta 
USA8:40.13
  
 PB
14
Tyler Amos
Tyler Amos 
USA8:40.62
  
 PB
15
Joe Pearl
Joe Pearl 
USA8:45.00
  
 PB
M 5000 m    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Louis Serafini
Louis Serafini ('91)
USA13:47.97
  
 PB
2
Connor Black
Connor Black ('96)
CAN14:02.44
  
 PB
3Kristian Holm JensenKristian Holm Jensen ('97)DEN14:06.83
  
 PB
4
Matthew Bouthillette
Matthew Bouthillette ('98)
USA14:08.19
  
 PB
5
Ryan Renken
Ryan Renken 
USA14:09.30
  
 PB
6
Kyle Grieve
Kyle Grieve ('93)
CAN14:09.96
  
 PB
7
Rusty Kujdych
Rusty Kujdych ('99)
USA14:11.27
  
 PB
8
John Busque
John Busque ('92)
USA14:11.62
  
 PB
9
Chris Balestrini
Chris Balestrini ('92)
CAN14:14.63
  
 PB
10
Lamont Marshall
Lamont Marshall ('84)
BER14:19.31
  
 SB
11
Anthony Russo
Anthony Russo ('99)
USA14:21.87
  
 PB
12
Philippe Parrot-Migas
Philippe Parrot-Migas ('93)
CAN14:29.69
  
 PB
13
Matt Crowe
Matt Crowe ('90)
USA14:34.99
  
 PB
14
Ian Steller
Ian Steller 
USA14:38.97
  
 SB
Finale B
14.2.
14.2.
1
Nathan Lawler
Nathan Lawler ('99)
USA14:03.09
  
 PB
2
Alex Corbett
Alex Corbett 
USA14:05.81
  
 PB
3
Matt Scrape
Matt Scrape 
USA14:06.64
  
 PB
4
Steven Cross
Steven Cross ('98)
USA14:06.78
  
 PB
5
Marshall Beatty
Marshall Beatty 
USA14:07.22
  
 PB
6
Sean MacDonald
Sean MacDonald 
USA14:07.91
  
 PB
7
Silas Griffith
Silas Griffith ('99)
USA14:07.93
  
 PB
8
Dan Crowley
Dan Crowley 
USA14:20.63
  
 PB
9
Alexander Roth
Alexander Roth 
USA14:22.79
  
 PB
10
Matthew Kazanjian
Matthew Kazanjian 
USA14:23.06
  
 PB
11
Caleb Washington
Caleb Washington 
USA14:26.77
  
 PB
12
Aaron Groff
Aaron Groff ('98)
USA14:26.90
  
 PB
13
Daniel Cohen
Daniel Cohen 
USA14:27.16
  
 PB
14
Caleb Covell
Caleb Covell ('98)
USA14:29.05
  
 PB
15
Sean Grossman
Sean Grossman 
USA14:32.28
  
 SB
16
Ben Ruffing
Ben Ruffing 
USA14:35.06
  
 PB
17
Syed Ahmed Zain
Syed Ahmed Zain ('91)
CAN14:36.63
  
 PB
18
Peter Morris
Peter Morris 
USA14:42.35
  
 PB
19
Caleb Pottorff
Caleb Pottorff ('98)
USA14:44.08
  
 SB
Finale C
14.2.
14.2.
1
Dominic Hockenbury
Dominic Hockenbury ('97)
USA14:21.76
  
 PB
2
Henry Jaques
Henry Jaques 
USA14:23.84
  
 PB
3
Will McGovern
Will McGovern 
USA14:27.29
  
 PB
4
Liam Hilbert
Liam Hilbert 
USA14:27.30
  
 PB
5
Paul Aste
Paul Aste ('96)
USA14:28.28
  
 PB
6
Andrew Hally
Andrew Hally 
USA14:30.85
  
 PB
7
Joe Domanico
Joe Domanico 
USA14:32.01
  
 PB
8
Ben Matejka
Ben Matejka 
USA14:34.68
  
 PB
9
Josh Coakley
Josh Coakley 
USA14:37.85
  
 PB
10
Braeden Charlton
Braeden Charlton ('95)
CAN14:39.53
  
 PB
11
Dylan Scarsone
Dylan Scarsone 
USA14:43.43
  
 
12
Zach Stewart
Zach Stewart 
USA14:44.66
  
 PB
Finale D
14.2.
14.2.
1
Andrew Mah
Andrew Mah 
USA14:29.43
  
 PB
2
Cade Brown
Cade Brown 
USA14:33.44
  
 PB
3
Matthew Schaefer
Matthew Schaefer 
USA14:34.05
  
 PB
4
Kevin Lapsansky
Kevin Lapsansky 
USA14:36.28
  
 PB
5
Matthew Sayre
Matthew Sayre 
USA14:37.47
  
 PB
6
Zach Seiger
Zach Seiger 
USA14:37.60
  
 PB
7
Tyler Fisher
Tyler Fisher 
USA14:37.86
  
 PB
8
Stephen Moody
Stephen Moody 
USA14:37.94
  
 PB
9
Harry Powell
Harry Powell ('97)
GBR14:38.66
  
 SB
10
Russell Sullivan
Russell Sullivan 
USA14:39.93
  
 PB
11
Justin Levine
Justin Levine 
USA14:41.66
  
 PB
12
Jack McMahon
Jack McMahon 
USA14:41.81
  
 PB
13
Ryan Archer
Ryan Archer 
USA14:45.44
  
 PB
Finale F
14.2.
14.2.
1
Jack Worman
Jack Worman 
USA14:43.69
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Malek Elshakhs
Malek Elshakhs 
USA8.33
  
 PB
2
Ben Colello
Ben Colello 
USA8.43
  
 SB
Finale B
14.2.
14.2.
1
Nicholas Fiorenza
Nicholas Fiorenza 
USA8.43
  
 PB
M Højdespring    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Kasim Cisse
Kasim Cisse ('97)
USA2.05
  
 
2
Chris Washington
Chris Washington 
USA2.05
  
 SB
3
Phillips Magre
Phillips Magre 
USA2.00
  
 =PB
4
Mark Anselmi
Mark Anselmi 
USA2.00
  
 =SB
4
Kevin Mcgrath
Kevin Mcgrath 
USA2.00
  
 
4
Nikolas Reardon
Nikolas Reardon ('99)
USA2.00
  
 
7
David Ajama
David Ajama ('01)
USA2.00
  
 
8
Eric Wicks
Eric Wicks 
USA2.00
  
 
M Stangspring    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Caleb Johnson
Caleb Johnson ('01)
USA4.95
  
 PB
2
Travis Snyder
Travis Snyder ('01)
USA4.90
  
 
3
Ryan Wilkes
Ryan Wilkes ('96)
USA4.90
  
 SB
4
Tyler Hrbek
Tyler Hrbek 
USA4.80
  
 PB
5
Edward Simon
Edward Simon 
USA4.80
  
 SB
6
Darin Smalls
Darin Smalls 
USA4.80
  
 PB
7
Devon McShane
Devon McShane 
USA4.65
  
 
8
Kayden Cecil
Kayden Cecil 
USA4.65
  
 PB
9
Terry Cook
Terry Cook 
USA4.65
  
 =PB
10
Liam Landau
Liam Landau ('01)
USA4.65
  
 
M Længdespring    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Terrel Davis
Terrel Davis ('98)
USA7.78
  
 PB
2
Queshaun Watson
Queshaun Watson 
USA7.36
  
 PB
3
Troy Colleran
Troy Colleran 
USA7.12
  
 PB
4
Nate Hobbs
Nate Hobbs ('99)
USA7.09
  
 
5
Jelani Pierre
Jelani Pierre 
USA7.09
  
 SB
6
Alec Reduker
Alec Reduker 
USA7.08
  
 PB
7
Yorai Shaul
Yorai Shaul ('95)
ISR7.08
  
 =PB
8
Adam Yang
Adam Yang ('01)
USA7.06
  
 SB
9
Matthew Su
Matthew Su 
USA7.01
  
 
M Trespring    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
David Oluwadara
David Oluwadara ('95)
NGR16.11
  
 PB
2
Jahsira Dunbar
Jahsira Dunbar 
USA15.17
  
 PB
3
Krishna White
Krishna White 
USA15.14
  
 PB
4
Queshaun Watson
Queshaun Watson 
USA15.05
  
 
5
Trevor Rooney
Trevor Rooney ('98)
USA14.90
  
 PB
6
Nile Uzzell
Nile Uzzell 
USA14.71
  
 SB
7
Kenneth Wei
Kenneth Wei ('01)
USA14.68
  
 PB
8
Joshua Silvester
Joshua Silvester 
USA14.42
  
 SB
9
Michael Pichay
Michael Pichay 
USA14.42
  
 SB
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Anu Awonusi
Anu Awonusi ('97)
IRL17.62
  
 SB
2
Todd Stueber
Todd Stueber 
USA16.86
  
 SB
3
Matt Brady
Matt Brady 
USA16.78
  
 
4
Kamron Kobolak
Kamron Kobolak ('99)
USA16.25
  
 PB
M Vægtkast 15.89 kg    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Zachary Astle
Zachary Astle 
USA20.01
  
 PB
K 200 m    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Leah Anderson
Leah Anderson ('99)
JAM23.54
  
 PB
2
Olivia Bechtel
Olivia Bechtel ('98)
USA23.95
  
 PB
3
Dasia Pressley
Dasia Pressley ('97)
USA23.98
  
 
Finale B
14.2.
14.2.
1
Gemma Acheampong
Gemma Acheampong ('93)
GHA24.21
  
 
2
Dennisha Page
Dennisha Page 
USA24.36
  
 PB
3
Meredith Willis
Meredith Willis 
USA24.49
  
 
Finale C
14.2.
14.2.
1
Alicia Brown
Alicia Brown ('90)
CAN23.99
  
 PB
2
Micha Powell
Micha Powell ('95)
CAN24.34
  
 PB
Finale D
14.2.
14.2.
1
Halima Scott
Halima Scott 
USA24.12
  
 PB
2
Destiny Davis
Destiny Davis 
USA24.38
  
 SB
Finale E
14.2.
14.2.
1
CeCe Telfer
CeCe Telfer 
USA24.29
  
 PB
2
Emilie Cowan
Emilie Cowan ('97)
USA24.71
  
 SB
Finale F
14.2.
14.2.
1
Terneka Gibson
Terneka Gibson 
USA24.58
  
 PB
2
Kennedy Kerr
Kennedy Kerr 
USA24.82
  
 PB
3
Samantha Gorman
Samantha Gorman 
USA24.87
  
 PB
Finale G
14.2.
14.2.
1
Lindsay Witt
Lindsay Witt 
USA24.51
  
 PB
2
Marisa White
Marisa White 
BAH24.95
  
 
Finale H
14.2.
14.2.
1
Maya Drayton
Maya Drayton 
USA24.68
  
 
Finale I
14.2.
14.2.
1
Angeli Andre
Angeli Andre 
USA24.63
  
 PB
Finale J
14.2.
14.2.
1
Shauntae Nelson
Shauntae Nelson ('01)
USA24.44
  
 PB
2
Mia Knight
Mia Knight 
USA24.93
  
 
3
Hanna Barakat
Hanna Barakat ('99)
PLE24.96
  
NR PB
Finale K
14.2.
14.2.
1
Noelani Phillips
Noelani Phillips ('01)
USA24.48
  
 PB
2
Avon Samuels
Avon Samuels ('99)
GUY24.54
  
 SB
3
Libby McMahon
Libby McMahon 
USA24.61
  
 PB
Finale L
14.2.
14.2.
1
Kennedy Waite
Kennedy Waite 
USA24.41
  
 PB
1
Kelly MacDonnell
Kelly MacDonnell ('98)
USA24.73
  
 PB
Finale M
14.2.
14.2.
1
Trinity Smith
Trinity Smith 
USA24.95
  
 =PB
Finale O
14.2.
14.2.
1
Alyssa Madden
Alyssa Madden ('01)
USA24.74
  
 PB
Finale Q
14.2.
14.2.
1
Kristina Maclure
Kristina Maclure ('98)
USA24.92
  
 PB
K 400 m    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Alicia Brown
Alicia Brown ('90)
CAN53.18
  
 PB
2
Olivia Bechtel
Olivia Bechtel ('98)
USA53.44
  
 PB
3
Micha Powell
Micha Powell ('95)
CAN53.79
  
 SB
4
Maya Stephens
Maya Stephens ('96)
CAN53.99
  
 SB
Finale B
14.2.
14.2.
1
Leah Anderson
Leah Anderson ('99)
JAM53.25
  
 PB
2
Cynthia Anais
Cynthia Anais ('88)
FRA54.15
  
 SB
3
Greta Scott
Greta Scott 
USA54.83
  
 SB
4
Audrey Jackson
Audrey Jackson ('98)
CAN54.93
  
 PB
Finale C
14.2.
14.2.
1
Halima Scott
Halima Scott 
USA53.97
  
 PB
2
Emilie Cowan
Emilie Cowan ('97)
USA54.79
  
 SB
3
Brittany Korsah
Brittany Korsah 
USA56.73
  
 SB
Finale D
14.2.
14.2.
1
May Stern
May Stern ('97)
USA54.88
  
 SB
2
Marisa White
Marisa White 
BAH54.93
  
 PB
3
Jinjer Pearce
Jinjer Pearce 
USA56.53
  
 PB
4
Gina Dello Russo
Gina Dello Russo 
USA56.79
  
 SB
Finale E
14.2.
14.2.
1
Akua Obeng-Akrofi
Akua Obeng-Akrofi ('96)
GHA54.09
  
 SB
2
Gracie Whelan
Gracie Whelan ('98)
USA54.61
  
 PB
Finale F
14.2.
14.2.
1
Kristina Maclure
Kristina Maclure ('98)
USA54.78
  
 PB
2
Terneka Gibson
Terneka Gibson 
USA56.35
  
 SB
3
Samantha Gorman
Samantha Gorman 
USA56.60
  
 PB
Finale G
14.2.
14.2.
1
Skye Stewart
Skye Stewart 
USA56.91
  
 PB
Finale H
14.2.
14.2.
1
Avon Samuels
Avon Samuels ('99)
GUY55.02
  
 SB
2
Kelly MacDonnell
Kelly MacDonnell ('98)
USA55.75
  
 PB
3
Bianca Nolde-Lopez
Bianca Nolde-Lopez 
USA55.94
  
 PB
4
Madelyn Frey
Madelyn Frey 
USA56.09
  
 PB
5
Megan Powell
Megan Powell 
USA56.55
  
 
Finale I
14.2.
14.2.
1
Angeli Andre
Angeli Andre 
USA55.34
  
 PB
2
Monica Heil
Monica Heil 
USA56.70
  
 PB
Finale J
14.2.
14.2.
1
Aliyah Boshnak
Aliyah Boshnak 
USA56.46
  
 PB
2
Kayla Jackson
Kayla Jackson 
USA56.89
  
 PB
Finale K
14.2.
14.2.
1
Shanelle Colmon
Shanelle Colmon 
USA56.22
  
 PB
Finale L
14.2.
14.2.
1
Alexis Knight
Alexis Knight 
USA56.51
  
 PB
Finale M
14.2.
14.2.
1
Kately Hutchison
Kately Hutchison 
USA56.30
  
 PB
K 500 m    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Sonia Gaskin
Sonia Gaskin ('94)
BAR1:11.66
  
 PB
2
Rachel Helbling
Rachel Helbling 
USA1:13.64
  
 PB
3
Anna Tovkach
Anna Tovkach 
USA1:13.68
  
 
K 800 m    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Nia Akins
Nia Akins ('98)
USA2:00.71
  
 PB
2
Cynthia Anais
Cynthia Anais ('88)
FRA2:00.76
  
 PB
3
Ce’Aira Brown
Ce’Aira Brown ('93)
USA2:01.18
  
 SB
4
Maité Bouchard
Maité Bouchard ('95)
CAN2:01.33
  
 PB
5
Emily Richards
Emily Richards ('95)
USA2:02.95
  
 SB
6
Síofra Cléirigh Büttner
Síofra Cléirigh Büttner ('95)
IRL2:03.78
  
 SB
7
Kenyetta Iyevbele
Kenyetta Iyevbele ('92)
USA2:04.65
  
 PB
Finale B
14.2.
14.2.
1
Sonia Gaskin
Sonia Gaskin ('94)
BAR2:04.03
  
NR PB
2
Melissa Tanaka
Melissa Tanaka 
USA2:05.91
  
 PB
3
Grace Annear
Grace Annear ('92)
CAN2:06.25
  
 PB
4
Sarah Hendrick
Sarah Hendrick 
USA2:06.48
  
 PB
5
Brooke Fazio
Brooke Fazio ('99)
USA2:06.63
  
 SB
6
Claire Dougherty
Claire Dougherty ('98)
USA2:07.89
  
 SB
7
Iseult O'Donnell
Iseult O'Donnell ('93)
IRL2:08.18
  
 PB
8
Elizabeth Whelan
Elizabeth Whelan ('93)
CAN2:12.49
  
 
Finale C
14.2.
14.2.
1
McKenna Keegan
McKenna Keegan ('98)
USA2:05.98
  
 SB
2
Alanna Lally
Alanna Lally ('96)
IRL2:06.35
  
 SB
3
Sydney Packard
Sydney Packard 
USA2:06.54
  
 PB
4
Jessica Teal
Jessica Teal ('84)
USA2:07.87
  
 SB
5
Izzy Giesing
Izzy Giesing 
USA2:07.95
  
 SB
6Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98)DEN2:07.98
  
 PB
7
Maria Acosta
Maria Acosta ('98)
PUR2:10.51
  
 
Finale D
14.2.
14.2.
1
Sadie Jane Hickson
Sadie Jane Hickson ('98)
CAN2:06.86
  
 PB
2
Michaela Meyer
Michaela Meyer ('98)
USA2:07.07
  
 PB
3
Anna Tovkach
Anna Tovkach 
USA2:07.30
  
 PB
4
Bianca Alonzo
Bianca Alonzo ('98)
USA2:07.98
  
 PB
5
Eleni Daughters
Eleni Daughters ('99)
USA2:08.98
  
 PB
6
Yasmine Abbes
Yasmine Abbes ('02)
NED2:12.59
  
 SB
7
Sarah Adler
Sarah Adler 
USA2:12.62
  
 
Finale E
14.2.
14.2.
1
Samantha Friborg
Samantha Friborg 
USA2:09.69
  
 SB
2
Madison Martinez
Madison Martinez 
USA2:10.04
  
 PB
3
Lexi Del Gizzo
Lexi Del Gizzo ('99)
USA2:10.94
  
 SB
4
Joanna Archer
Joanna Archer 
GUY2:11.06
  
 PB
5
Geneviève Paquin
Geneviève Paquin ('98)
CAN2:12.55
  
 PB
6
Nikki Merrill
Nikki Merrill ('01)
USA2:12.56
  
 SB
7
Amari Onque-Shabazz
Amari Onque-Shabazz ('98)
USA2:13.60
  
 
Finale F
14.2.
14.2.
1
Olivia Arizin
Olivia Arizin ('99)
USA2:11.64
  
 SB
2
Ayoola Gbolade
Ayoola Gbolade 
USA2:11.65
  
 PB
3
Lindsey Putman
Lindsey Putman ('89)
USA2:12.24
  
 
4
Haley Watson
Haley Watson 
USA2:13.59
  
 
5
Angelia Rafter
Angelia Rafter 
USA2:14.58
  
 
6
Katherine Mitchell
Katherine Mitchell 
USA2:14.93
  
 
Finale G
14.2.
14.2.
1
Hannah Deines
Hannah Deines 
USA2:14.08
  
 
2
Kyra Keurentjes
Kyra Keurentjes 
NED2:14.22
  
 SB
3
Reagan Bachman
Reagan Bachman 
USA2:14.23
  
 SB
4
Mairin Shields-Brown
Mairin Shields-Brown ('99)
CAN2:14.83
  
 PB
Finale H
14.2.
14.2.
1
Victoria Casarrubias
Victoria Casarrubias 
USA2:12.53
  
 PB
2
Bryanna Rivers
Bryanna Rivers ('98)
USA2:14.36
  
 SB
3
Lauren Archer
Lauren Archer 
USA2:14.61
  
 PB
4
Elizabeth Mancini
Elizabeth Mancini 
USA2:14.72
  
 PB
Finale I
14.2.
14.2.
1
Erin Vringer
Erin Vringer ('04)
USA2:11.97
  
 PB
2
Marina Mackinnon
Marina Mackinnon 
USA2:12.21
  
 PB
3
Louise van den Heuvel
Louise van den Heuvel 
USA2:13.30
  
 SB
4
Isabelle Giordano
Isabelle Giordano 
USA2:14.29
  
 PB
5
Meg Wilson
Meg Wilson 
USA2:14.70
  
 SB
6
Brianna Welch
Brianna Welch 
USA2:14.76
  
 PB
7
De Olivei Varisco
De Olivei Varisco 
USA2:14.80
  
 PB
Finale K
14.2.
14.2.
1
Halle Atkinson
Halle Atkinson 
USA2:13.65
  
 PB
2
Sinéad Sargeant
Sinéad Sargeant 
IRL2:14.17
  
 PB
3
Clare Martin
Clare Martin ('99)
USA2:14.53
  
 SB
4
Roisin O'neill
Roisin O'neill 
USA2:14.69
  
 PB
K 1000 m    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Lindsey Butterworth
Lindsey Butterworth ('92)
CAN2:37.85
  
 PB
2
Madeleine Kelly
Madeleine Kelly ('95)
CAN2:39.19
  
 SB
3
Lucia Stafford
Lucia Stafford ('98)
CAN2:39.28
  
 PB
4
Melissa Bishop-Nriagu
Melissa Bishop-Nriagu ('88)
CAN2:39.96
  
 SB
5
Lianne Farber
Lianne Farber ('92)
USA2:43.54
  
 PB
6
Amy Piccolo
Amy Piccolo 
USA2:50.02
  
 PB
Finale B
14.2.
14.2.
1
Stephanie Herrick
Stephanie Herrick ('87)
USA2:46.87
  
 SB
2
Annika Sisson
Annika Sisson ('96)
USA2:46.90
  
 PB
3
Maggie Hock
Maggie Hock ('01)
USA2:47.79
  
 PB
4
Katie Devore
Katie Devore 
USA2:48.50
  
 PB
5
Tessa Medrano
Tessa Medrano 
USA2:48.67
  
 PB
6
Emma Galbraith
Emma Galbraith ('94)
CAN2:48.76
  
 SB
7
Megan Quimby
Megan Quimby 
USA2:50.17
  
 PB
Finale C
14.2.
14.2.
1
Candace Archer
Candace Archer 
USA2:50.55
  
 PB
2
Emma Dagenais
Emma Dagenais ('97)
CAN2:52.00
  
 PB
Finale D
14.2.
14.2.
1
Tessa Hunt
Tessa Hunt 
NZL2:52.55
  
 PB
K 1 mile    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Julie-Anne Staehli
Julie-Anne Staehli ('93)
CAN4:32.36
  
 PB
2
Jenna Westaway
Jenna Westaway ('94)
CAN4:33.38
  
 PB
3
Mariah Kelly
Mariah Kelly ('91)
CAN4:33.55
  
 PB
4
Leah O'Connor
Leah O'Connor ('92)
USA4:33.97
  
 SB
5
Lenuta Simiuc
Lenuta Simiuc ('94)
ROU4:34.59
  
 PB
6
Sarah Lancaster
Sarah Lancaster ('87)
USA4:35.44
  
 PB
7
Abbe Goldstein
Abbe Goldstein ('99)
USA4:35.70
  
 PB
8Anna JuulAnna Juul ('98)DEN4:37.87
  
 
9
Paige Duca
Paige Duca ('97)
USA4:39.25
  
 SB
10
Elly Henes
Elly Henes ('98)
USA4:45.08
  
 SB
Finale B
14.2.
14.2.
1
Lotte Black
Lotte Black ('98)
USA4:36.35
  
 PB
2
Millie Howard
Millie Howard ('98)
GBR4:36.37
  
 PB
3
Maudie Skyring
Maudie Skyring ('97)
AUS4:37.64
  
 PB
4
Kaley Richards
Kaley Richards ('98)
USA4:38.97
  
 PB
5
Mia Nahom
Mia Nahom ('99)
USA4:39.47
  
 PB
6
Hayley Jackson
Hayley Jackson ('99)
USA4:39.80
  
 PB
7
Katie Wasserman
Katie Wasserman ('98)
USA4:41.46
  
 
8
Nevada Mareno
Nevada Mareno ('99)
USA4:42.14
  
 PB
9
Emily Oren
Emily Oren ('93)
USA4:43.06
  
 PB
10
Dominique Clairmonte
Dominique Clairmonte 
USA4:43.41
  
 SB
11
Lydia Olivere
Lydia Olivere 
USA4:44.90
  
 PB
12
Gemma Nuttall
Gemma Nuttall 
USA4:48.75
  
 
Finale C
14.2.
14.2.
1
Addy Townsend
Addy Townsend ('97)
CAN4:40.40
  
 PB
2
Sami Corman
Sami Corman 
USA4:40.94
  
 PB
3
Sophie Cantine
Sophie Cantine ('99)
USA4:41.49
  
 PB
4
Emily Bryson
Emily Bryson 
USA4:41.80
  
 PB
5
Carina Gillespie
Carina Gillespie 
USA4:44.60
  
 PB
6
Alie Fordyce
Alie Fordyce ('97)
SUI4:46.61
  
 SB
7
Haley Yost
Haley Yost 
USA4:47.14
  
 PB
8
Shannon Murdock
Shannon Murdock 
USA4:48.93
  
 SB
9
Madeleine Sumner
Madeleine Sumner ('98)
CAN4:49.15
  
 PB
10
Katie Olding
Katie Olding ('97)
GBR4:50.51
  
 PB
11
Yasmine Abbes
Yasmine Abbes ('02)
NED4:53.09
  
 PB
Finale D
14.2.
14.2.
1
Clare Severe
Clare Severe 
USA4:45.27
  
 PB
2
Emily MacKay
Emily MacKay ('98)
USA4:46.38
  
 PB
3
Samantha Coletti
Samantha Coletti 
USA4:47.74
  
 PB
4
Jocelyn Chau
Jocelyn Chau 
CAN4:47.87
  
 SB
5
Melissa Anastasakis
Melissa Anastasakis ('98)
CAN4:48.38
  
 SB
6
Brynne Sumner
Brynne Sumner ('01)
USA4:48.48
  
 PB
7
Claire Brown
Claire Brown 
USA4:51.80
  
 SB
8
Jessica Riedman
Jessica Riedman 
USA4:52.44
  
 PB
9
Kylee Raftis
Kylee Raftis ('99)
CAN4:54.50
  
 PB
Finale E
14.2.
14.2.
1
Erin Edmundson
Erin Edmundson ('98)
USA4:49.34
  
 PB
2
Melissa Lodge
Melissa Lodge 
USA4:51.62
  
 PB
3Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh DEN4:53.27
  
 
4
Bridget Mitchell
Bridget Mitchell 
USA4:53.42
  
 PB
5
Gina McNamara
Gina McNamara ('94)
USA4:53.53
  
 PB
6
Ariel Keklak
Ariel Keklak ('98)
USA4:54.01
  
 PB
7
Meltem Yaşar
Meltem Yaşar ('97)
TUR4:54.20
  
 PB
8
Mikaela Vlasic
Mikaela Vlasic 
USA4:54.62
  
 PB
9
Aleta Looker
Aleta Looker 
USA4:54.69
  
 PB
Finale F
14.2.
14.2.
1
Katie Dammer
Katie Dammer 
USA4:52.23
  
 PB
2
Emmeline Fisher
Emmeline Fisher 
USA4:52.91
  
 PB
3
Sarah LaTour
Sarah LaTour 
USA4:53.77
  
 PB
K 3000 m    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Dana Giordano
Dana Giordano ('93)
USA8:51.78
  
 PB
2
Megan Mansy
Megan Mansy ('94)
USA8:54.40
  
 PB
3
Josette Norris
Josette Norris ('95)
USA8:58.23
  
 PB
4
Erin Teschuk
Erin Teschuk ('94)
CAN8:59.28
  
 PB
5
Tori Gerlach
Tori Gerlach ('94)
USA8:59.93
  
 SB
6
Alexandra Lucki
Alexandra Lucki ('96)
CAN9:01.51
  
 PB
7
Marlee Starliper
Marlee Starliper ('02)
USA9:07.14
  
 PB
8
Eglė Morenaitė
Eglė Morenaitė ('97)
LTU9:12.58
  
 PB
9
Joyce Kimeli
Joyce Kimeli 
KEN9:14.07
  
 PB
10
Katy Kunc
Katy Kunc ('95)
USA9:22.74
  
 SB
11
Maddy Berkson
Maddy Berkson ('96)
USA9:25.22
  
 PB
Finale B
14.2.
14.2.
1
Millie Paladino
Millie Paladino ('95)
USA9:06.15
  
 SB
2
Bri Ilarda
Bri Ilarda ('96)
AUS9:06.92
  
 PB
3
Aisling Cuffe
Aisling Cuffe ('93)
USA9:08.09
  
 PB
4
Abbey Wheeler
Abbey Wheeler ('98)
USA9:08.17
  
 PB
5
Kelsey Chmiel
Kelsey Chmiel ('01)
USA9:10.74
  
 PB
6
Kate Current
Kate Current ('98)
CAN9:13.91
  
 PB
7
Kayley DeLay
Kayley DeLay ('99)
USA9:15.52
  
 PB
8
Lauren White
Lauren White 
USA9:16.80
  
 PB
9
Jessy Lacourse
Jessy Lacourse ('97)
CAN9:17.07
  
 SB
10
Savannah Shaw
Savannah Shaw 
USA9:17.52
  
 PB
11
Alexandra Hays
Alexandra Hays ('99)
USA9:23.47
  
 
12
Alicia Douglas
Alicia Douglas ('90)
USA9:29.24
  
 PB
13
Dominique Clairmonte
Dominique Clairmonte 
USA9:33.59
  
 SB
14
Nevada Mareno
Nevada Mareno ('99)
USA9:34.07
  
 SB
15
Annie Heffernan
Annie Heffernan ('96)
USA9:36.35
  
 PB
16
Rolanda Bell
Rolanda Bell ('87)
PAN9:46.99
  
 SB
Finale C
14.2.
14.2.
1
Gabrielle Orie
Gabrielle Orie ('99)
USA9:24.79
  
 PB
2
Isabelle Kennedy
Isabelle Kennedy 
USA9:25.67
  
 PB
3
Semra Karaslan
Semra Karaslan ('98)
TUR9:26.88
  
 PB
4
Kara Blair
Kara Blair ('98)
CAN9:26.97
  
 PB
5
Maria Coffin
Maria Coffin ('99)
USA9:27.80
  
 PB
6
Catherine Beauchemin
Catherine Beauchemin ('98)
CAN9:31.49
  
 PB
7
Victoria Kingham
Victoria Kingham 
USA9:36.67
  
 
8
Mariah Howlett
Mariah Howlett 
USA9:37.93
  
 PB
9
Gillian Meeks
Gillian Meeks 
USA9:38.01
  
 
10
Brooke Starn
Brooke Starn 
USA9:38.09
  
 
11
Lauren Sapone
Lauren Sapone 
USA9:38.52
  
 
12
Elizabeth Bader
Elizabeth Bader 
USA9:40.52
  
 PB
13
Mady Clahane
Mady Clahane 
USA9:41.26
  
 SB
14
Anne-Marie Gauthier
Anne-Marie Gauthier ('94)
CAN9:49.05
  
 SB
15
Judy Pendergast
Judy Pendergast ('98)
USA9:52.72
  
 SB
Finale D
14.2.
14.2.
1
Suzanne Dannheim
Suzanne Dannheim ('97)
USA9:28.08
  
 PB
2
Megan Mooney
Megan Mooney ('96)
USA9:29.91
  
 PB
3
Addi Coggins
Addi Coggins ('98)
USA9:30.20
  
 PB
4
Samantha Valentine
Samantha Valentine 
USA9:33.16
  
 PB
5
Rachel Ludwikowski
Rachel Ludwikowski 
USA9:34.12
  
 PB
6
Sweeney Sullivan
Sweeney Sullivan 
USA9:34.34
  
 PB
7
Margie Cullen
Margie Cullen ('98)
USA9:35.02
  
 SB
8
Melia Chittenden
Melia Chittenden ('99)
USA9:35.26
  
 SB
9
Marie-Lyssa Lafontaine
Marie-Lyssa Lafontaine ('99)
CAN9:35.47
  
 SB
10
Kiera Bothwell
Kiera Bothwell 
USA9:36.53
  
 PB
11
Laurianne Lépine
Laurianne Lépine ('98)
CAN9:42.09
  
 PB
12
Alyssa Aldridge
Alyssa Aldridge 
USA9:42.24
  
 PB
13
Olivia Sargent
Olivia Sargent 
USA10:04.05
  
 
Finale E
14.2.
14.2.
1
Izzy Seidel
Izzy Seidel 
USA9:32.40
  
 PB
2
Olympia Martin
Olympia Martin 
USA9:32.48
  
 PB
3
India Weir
India Weir ('99)
GBR9:36.96
  
 PB
4
Anna Oeser
Anna Oeser 
USA9:42.19
  
 PB
5
Gemma Shepherd
Gemma Shepherd ('97)
GBR9:42.71
  
 SB
6
Felicia Koerner
Felicia Koerner 
USA9:43.29
  
 PB
7
Rebecca Grusby
Rebecca Grusby 
USA9:45.23
  
 PB
8
Kyleigh Spearing
Kyleigh Spearing 
USA9:45.68
  
 PB
9
Abbey Green
Abbey Green ('99)
USA9:45.91
  
 PB
10
Peyton Brown
Peyton Brown 
USA9:48.31
  
 SB
11
Makenzie Zeh
Makenzie Zeh 
USA9:48.66
  
 PB
12
Ceili McCabe
Ceili McCabe ('01)
CAN9:50.20
  
 PB
13
Briar Brumley
Briar Brumley ('96)
USA9:51.37
  
 SB
14
Sam Levy
Sam Levy 
USA9:52.67
  
 PB
15
Audrey Huelskamp
Audrey Huelskamp 
USA9:54.56
  
 SB
Finale F
14.2.
14.2.
1
Danielle Jordan
Danielle Jordan 
USA9:39.84
  
 PB
2
Alex Morris
Alex Morris 
USA9:39.99
  
 PB
3
Margaret Coogan
Margaret Coogan 
USA9:44.29
  
 PB
4
Andrea Claeson
Andrea Claeson ('98)
SWE9:46.60
  
 PB
5
Isabelle Turcotte
Isabelle Turcotte ('94)
USA9:47.27
  
 PB
6
Corinne Batsu
Corinne Batsu ('99)
USA9:48.32
  
 PB
7
Samantha Hatcher
Samantha Hatcher 
USA9:51.14
  
 PB
8
Ashley Corcoran
Ashley Corcoran 
USA9:51.20
  
 PB
9
Diana Vizza
Diana Vizza ('98)
USA9:51.96
  
 SB
10
Andrea Squeri
Andrea Squeri 
USA9:52.39
  
 PB
11
Rory Kelly
Rory Kelly 
USA9:55.52
  
 
12
Anna Vess
Anna Vess 
USA10:01.51
  
 
13
Caroline Barry
Caroline Barry 
USA10:04.86
  
 
Finale G
14.2.
14.2.
1
Catherine Gagné
Catherine Gagné ('89)
CAN9:45.34
  
 PB
2
Grace Bugara
Grace Bugara ('99)
USA9:45.64
  
 PB
3
Abigail Spiers
Abigail Spiers 
USA9:46.90
  
 PB
4
Abigail Brazil
Abigail Brazil 
USA9:50.51
  
 PB
5
Sarah Gayer
Sarah Gayer 
USA9:53.53
  
 PB
6
Allison Hajda
Allison Hajda 
USA9:53.98
  
 PB
7
Kayla Easterly
Kayla Easterly ('98)
USA9:55.04
  
 PB
8
Scolasticah Kemei
Scolasticah Kemei 
KEN9:55.28
  
 PB
9
Konstanze Wendeln
Konstanze Wendeln 
USA9:56.19
  
 PB
10
Sunny Nagpaul
Sunny Nagpaul 
USA10:03.04
  
 PB
11
Sophia Wolmer
Sophia Wolmer 
USA10:06.04
  
 PB
12
Sierra Castaneda
Sierra Castaneda 
USA10:12.77
  
 
13
Tori Bouck
Tori Bouck 
CAN10:14.28
  
 PB
K 5000 m    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Jenny Simpson
Jenny Simpson ('86)
USA14:58.67
  
 PB
2
Dani Jones
Dani Jones ('96)
USA15:17.11
  
 PB
3
Makena Morley
Makena Morley ('96)
USA15:26.22
  
 PB
4
Emeline Delanis
Emeline Delanis ('97)
FRA16:03.09
  
 PB
5
Parley Hannan
Parley Hannan 
USA16:05.36
  
 PB
6
Elizabeth Funderburk
Elizabeth Funderburk ('99)
USA16:05.56
  
 PB
7
Victoria Coates
Victoria Coates ('91)
CAN16:05.72
  
 PB
8
Aubrey Roberts
Aubrey Roberts 
USA16:07.63
  
 SB
9
Katelynne Hart
Katelynne Hart ('01)
USA16:09.56
  
 PB
Finale B
14.2.
14.2.
1
Ariana Gardizy
Ariana Gardizy 
USA16:29.53
  
 PB
2
Rebecca Clark
Rebecca Clark 
USA16:34.92
  
 PB
3
Sophia Jacobs-Townsley
Sophia Jacobs-Townsley ('01)
USA16:35.75
  
 PB
4
Cara Sherman
Cara Sherman ('97)
USA16:36.74
  
 PB
5
Jane Miller
Jane Miller 
USA16:37.08
  
 PB
6
Kate MacCary
Kate MacCary 
USA16:38.06
  
 PB
7
Hannah Moran
Hannah Moran 
USA16:39.07
  
 PB
8
Sarah Nicholson
Sarah Nicholson 
USA16:44.34
  
 PB
9
Betsy Eickelberg
Betsy Eickelberg 
USA16:46.35
  
 SB
10
Samantha Marin
Samantha Marin 
USA16:46.75
  
 PB
11Maria AhmMaria Ahm ('98)DEN16:47.44
  
 PB
12
Genny Corcoran
Genny Corcoran 
USA16:47.88
  
 PB
13
Amelia Keyser-Gibson
Amelia Keyser-Gibson 
USA16:52.32
  
 PB
14
Elise Ramirez
Elise Ramirez 
USA16:52.63
  
 SB
15
Eleanor Mancini
Eleanor Mancini 
USA16:55.86
  
 PB
16
Caroline Yarbrough
Caroline Yarbrough 
USA17:01.66
  
 SB
17
Gianna Tedeschi
Gianna Tedeschi ('99)
USA17:05.02
  
 SB
18
Jaime Lord
Jaime Lord 
USA17:06.16
  
 SB
19
Payton Capes-Davis
Payton Capes-Davis 
USA17:07.95
  
 PB
20
Madison Yerke
Madison Yerke ('97)
USA17:17.84
  
 PB
21
Alyssa Condell
Alyssa Condell 
USA17:20.80
  
 SB
Finale C
14.2.
14.2.
1
Ella Swigler
Ella Swigler 
USA16:43.67
  
 PB
2
Michelle Joyce
Michelle Joyce 
USA16:49.56
  
 PB
3
Hannah Hall
Hannah Hall 
USA16:56.22
  
 PB
4
Molly Schassberger
Molly Schassberger 
USA17:13.22
  
 PB
5
Rachel Suss
Rachel Suss 
USA17:13.51
  
 PB
6
Eva Borton
Eva Borton 
USA17:14.12
  
 PB
7
Meredith Cronin
Meredith Cronin 
USA17:17.40
  
 PB
8
Kate Raphael
Kate Raphael 
USA17:17.49
  
 PB
9
Abby Bolt
Abby Bolt 
USA17:18.11
  
 PB
10
Hannah Rieders
Hannah Rieders 
USA17:18.75
  
 PB
11
Madeline Rieders
Madeline Rieders 
USA17:18.86
  
 PB
12
Hayley Collins
Hayley Collins ('99)
USA17:19.21
  
 SB
13
Maggie Bond
Maggie Bond 
USA17:23.86
  
 PB
14
McKenzie Delahanty
McKenzie Delahanty 
USA17:24.31
  
 PB
15
Mika Andrews
Mika Andrews 
USA17:26.52
  
 PB
16
Natalie Morris
Natalie Morris 
USA17:26.89
  
 PB
17
Katherine Storti
Katherine Storti 
USA17:27.53
  
 PB
K Højdespring    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Jada Harris
Jada Harris ('98)
USA1.75
  
 
2
Paola Brena
Paola Brena ('99)
MEX1.70
  
 
3
Jacy Scharlow
Jacy Scharlow 
USA1.70
  
 =PB
4
Samantha Thompson
Samantha Thompson 
USA1.70
  
 
K Stangspring    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Emma Chee
Emma Chee 
USA3.86
  
 
2
Filippa Miller
Filippa Miller ('99)
SWE3.76
  
 
3
Laurel Bailey
Laurel Bailey 
USA3.66
  
 SB
K Længdespring    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Tara Zeni
Tara Zeni 
USA5.89
  
 PB
2
Allison Smiley
Allison Smiley 
USA5.84
  
 
3
Camille Dickson
Camille Dickson 
USA5.81
  
 PB
4
Camille Wutz
Camille Wutz 
USA5.68
  
 SB
K Trespring     
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Stephanie Esogenwune
Stephanie Esogenwune 
RSA12.19
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Leeyan Redwood
Leeyan Redwood 
USA15.39
  
 
2
Amarys Berry
Amarys Berry ('97)
USA14.11
  
 
3
Danielle Notarfrancesco
Danielle Notarfrancesco ('99)
USA13.98
  
 
4
Koko Mensah
Koko Mensah 
USA13.97
  
 PB
5
Jasmine Van Note
Jasmine Van Note 
USA13.85
  
 
6
Lāsma Padedze
Lāsma Padedze ('98)
LAT13.63
  
 
7
Myrissa McFolling-Young
Myrissa McFolling-Young ('99)
USA13.41
  
 SB
8
Shayla Lyons
Shayla Lyons 
USA13.36
  
 PB
9
Najeaya Singleton
Najeaya Singleton ('99)
USA13.29
  
 
10
Julieth Nwosu
Julieth Nwosu 
USA13.22
  
 
11
Samantha Morillo
Samantha Morillo ('99)
DOM13.18
  
 
12
Gabrielle Holliday
Gabrielle Holliday ('01)
USA13.08
  
 
K Vægtkast 9.08 kg    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Erica Belvit
Erica Belvit ('98)
JAM18.70
  
 
2
Chelsea Yang
Chelsea Yang ('99)
USA18.26
  
 
3
Trinavia Williams
Trinavia Williams 
USA18.13
  
 PB
M 60 m    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Myles Calhoun
Myles Calhoun ('99)
USA6.76
  
 PB
2
Tony McElveen
Tony McElveen 
USA6.84
  
 PB
3
Dereck Davis
Dereck Davis 
USA6.85
  
 
4
Greg Matzelle
Greg Matzelle 
USA6.86
  
 
5
Michael Miller
Michael Miller 
USA6.87
  
 PB
6
Donatien Djero
Donatien Djero ('98)
CIV6.88
  
 
7
Chiebuka Onwuzurike
Chiebuka Onwuzurike ('97)
USA6.88
  
 
8
Vincent Vaughns
Vincent Vaughns ('97)
USA6.89
  
 SB
Indledende heats14.2.
Indledende 1
14.2.
14.2.
1
Greg Matzelle
Greg Matzelle 
USA6.85
  
 
2
Donatien Djero
Donatien Djero ('98)
CIV6.86
  
 
3
Chiebuka Onwuzurike
Chiebuka Onwuzurike ('97)
USA6.90
  
 
4
Henry Buren
Henry Buren 
USA6.96
  
 =PB
5
Martin Larue
Martin Larue 
USA6.97
  
 
Indledende 2
14.2.
14.2.
1
Dereck Davis
Dereck Davis 
USA6.88
  
 
2
Myles Calhoun
Myles Calhoun ('99)
USA6.90
  
 
3
Chris Tucker
Chris Tucker ('97)
USA6.95
  
 
4
Dametrius O'Connor
Dametrius O'Connor ('99)
USA6.99
  
 
Indledende 3
14.2.
14.2.
1
Tony McElveen
Tony McElveen 
USA6.87
  
 =PB
2
Michael Miller
Michael Miller 
USA6.91
  
 
3
Vincent Vaughns
Vincent Vaughns ('97)
USA6.92
  
 
4
Randy Green
Randy Green 
USA6.94
  
 =PB
5
Jonas Clarke
Jonas Clarke ('03)
USA7.00
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Giano Roberts
Giano Roberts 
USA7.95
  
 
2
Yakubu Ibrahim
Yakubu Ibrahim ('95)
GHA8.07
  
 
3
David Adams
David Adams 
USA8.08
  
 
4
Jared Elters
Jared Elters 
USA8.18
  
 PB
5
Kenneth Wei
Kenneth Wei ('01)
USA8.18
  
 
6
Jamil Adams
Jamil Adams ('99)
USA8.28
  
 
7
Naseem Smith
Naseem Smith 
USA8.29
  
 
8
Tyler Rhodes
Tyler Rhodes ('99)
USA8.35
  
 
Indledende heats14.2.
Indledende 1
14.2.
14.2.
1
Jamil Adams
Jamil Adams ('99)
USA8.17
  
 
2
Oliver Thomas
Oliver Thomas ('99)
USA8.27
  
 SB
3
Ramón Sosa
Ramón Sosa ('86)
DOM8.29
  
 
4
Quincy Sanchez
Quincy Sanchez 
USA8.31
  
 =SB
5
Enoch Cheung
Enoch Cheung ('99)
USA8.33
  
 
6
Tanner Burton
Tanner Burton 
USA8.39
  
 
Indledende 2
14.2.
14.2.
1
Yakubu Ibrahim
Yakubu Ibrahim ('95)
GHA8.09
  
 
2
Naseem Smith
Naseem Smith 
USA8.19
  
 
3
Jared Elters
Jared Elters 
USA8.23
  
 
4
Tyler Rhodes
Tyler Rhodes ('99)
USA8.24
  
 PB
5
Aaron Shirley
Aaron Shirley ('01)
USA8.26
  
 
6
D'mahl McFadden
D'mahl McFadden 
USA8.26
  
 
7
Andrew Daniluk
Andrew Daniluk 
USA8.44
  
 
Indledende 3
14.2.
14.2.
1
Giano Roberts
Giano Roberts 
USA7.93
  
 
2
Kenneth Wei
Kenneth Wei ('01)
USA8.14
  
 
3
David Adams
David Adams 
USA8.14
  
 
4
Dan Deblieck
Dan Deblieck 
USA8.34
  
 SB
5
Andrew Aguilera
Andrew Aguilera ('99)
USA8.34
  
 
6
Tre Hollingsworth
Tre Hollingsworth 
BAR8.37
  
 
7
Scott Honicker
Scott Honicker ('01)
USA8.43
  
 
8
Noah Kortkamp
Noah Kortkamp 
USA8.44
  
 
K 60 m    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Aja Davis
Aja Davis 
USA7.54
  
 
2
Mia Knight
Mia Knight 
USA7.66
  
 
3
Maya Drayton
Maya Drayton 
USA7.67
  
 
4
Sydney Hawkins
Sydney Hawkins ('01)
USA7.73
  
 
5
Kathryn Kelly
Kathryn Kelly 
USA7.76
  
 
6
Calene Lazare
Calene Lazare ('99)
USA7.77
  
 
Indledende heats14.2.
Indledende 1
14.2.
14.2.
1
Aja Davis
Aja Davis 
USA7.61
  
 
2
Calene Lazare
Calene Lazare ('99)
USA7.71
  
 
3
Hayden Robinson
Hayden Robinson 
USA7.80
  
 
Indledende 2
14.2.
14.2.
1
Maya Drayton
Maya Drayton 
USA7.62
  
 
2
Mia Knight
Mia Knight 
USA7.76
  
 
3
Sydney Hawkins
Sydney Hawkins ('01)
USA7.77
  
 
4
Dominique Jackson
Dominique Jackson 
USA7.79
  
 
Indledende 3
14.2.
14.2.
1
Onasha Rogers
Onasha Rogers 
GUY7.77
  
 
2
Kathryn Kelly
Kathryn Kelly 
USA7.80
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
CeCe Telfer
CeCe Telfer 
USA8.35
  
 SB
2
Jada Harris
Jada Harris ('98)
USA8.71
  
 
3
Icisys Sadler
Icisys Sadler 
USA8.75
  
 
4
Elly Scherer
Elly Scherer 
USA8.75
  
 
Indledende heats14.2.
Indledende 1
14.2.
14.2.
1
CeCe Telfer
CeCe Telfer 
USA8.46
  
 
2
Trinity Smith
Trinity Smith 
USA8.70
  
 
Indledende 2
14.2.
14.2.
1
Jada Harris
Jada Harris ('98)
USA8.73
  
 
2
Elly Scherer
Elly Scherer 
USA8.78
  
 
Indledende 3
14.2.
14.2.
1
Shaleah Colaire
Shaleah Colaire ('01)
CAN8.68
  
 
M 3000 m    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Neil Braganza
Neil Braganza 
USA8:30.99
  
 PB
2
Mike Zurzolo
Mike Zurzolo 
USA8:31.87
  
 PB
3
Eli Decker
Eli Decker 
USA8:32.02
  
 PB
4
Andre Gallant
Andre Gallant 
USA8:32.97
  
 PB
5
Aksel Laudon
Aksel Laudon 
USA8:36.38
  
 PB
6
Ajay Sarathy
Ajay Sarathy 
USA8:38.11
  
 PB
7
Justin Carbone
Justin Carbone 
USA8:39.16
  
 SB
8
Jacob Terry
Jacob Terry ('97)
USA8:39.51
  
 PB
9
Sam Acquaviva
Sam Acquaviva 
USA8:40.24
  
 
10
Kevin Quinn
Kevin Quinn 
USA8:40.81
  
 SB
11
William Simoneau
William Simoneau 
CAN8:41.04
  
 PB
12
Bradley Farnham
Bradley Farnham ('98)
USA8:42.26
  
 SB
13
Neerav Gade
Neerav Gade 
USA8:42.73
  
 PB
14
David Girardin
David Girardin 
USA8:43.15
  
 PB
Finale B
14.2.
14.2.
1
Christopher Rivas
Christopher Rivas 
USA8:32.58
  
 PB
2
Colin Flood
Colin Flood ('01)
USA8:33.78
  
 PB
3
Liam Hackett
Liam Hackett 
USA8:34.59
  
 PB
3
Ashley Smith
Ashley Smith 
USA9:55.43
  
 PB
4
Kevin Robertson
Kevin Robertson ('98)
CAN8:34.65
  
 PB
5
Matthew Lepine
Matthew Lepine 
USA8:34.94
  
 PB
6
Rylan Pettit
Rylan Pettit 
USA8:35.17
  
 PB
7
Owen Walker
Owen Walker 
USA8:36.97
  
 PB
8
Matthew Lecky
Matthew Lecky 
USA8:37.82
  
 PB
9
Jarrod Ottman
Jarrod Ottman 
USA8:39.00
  
 PB
10
William Mayhew
William Mayhew 
USA8:39.24
  
 PB
11
Anthony Dionne
Anthony Dionne 
USA8:39.38
  
 PB
12
Charlie Hammel
Charlie Hammel ('01)
USA8:40.55
  
 PB
13
Ben Timmons
Ben Timmons 
USA8:40.95
  
 PB
14
Matthew Vinacco
Matthew Vinacco 
USA8:42.51
  
 PB
15
Nicolas Riopel
Nicolas Riopel 
USA8:42.66
  
 PB
16
Matthew Doyle
Matthew Doyle 
USA8:42.92
  
 PB
Finale C
14.2.
14.2.
1
Alex Craig
Alex Craig 
USA8:38.28
  
 PB
2
Owen Curran
Owen Curran 
USA8:40.98
  
 PB
3
Tyler Morris
Tyler Morris 
USA8:41.53
  
 PB
4
Ryan Watson
Ryan Watson 
USA8:41.87
  
 PB
5
Taylor Cornwall
Taylor Cornwall 
USA8:42.13
  
 PB
6
Peter Horvath
Peter Horvath 
USA8:42.89
  
 PB
7
Ben Fleischer
Ben Fleischer 
USA8:43.83
  
 PB
8
Patrick Lehoux-Gagnon
Patrick Lehoux-Gagnon ('92)
CAN8:44.47
  
 PB
9
Dillan Spector
Dillan Spector 
USA8:44.81
  
 PB
Finale D
14.2.
14.2.
1
Alexander Baca
Alexander Baca 
USA8:39.31
  
 PB
2
Ian Denis
Ian Denis 
USA8:41.25
  
 PB
3
Cohen Williams
Cohen Williams 
USA8:42.61
  
 PB
4
Marius Sidlauskas
Marius Sidlauskas 
USA8:44.64
  
 SB
Finale E
14.2.
14.2.
1
Jake Pearl
Jake Pearl 
USA8:40.84
  
 PB
2
Domini Perreault
Domini Perreault 
USA8:41.95
  
 PB
3
Evan Bush
Evan Bush 
USA8:42.96
  
 PB
4
Thomas Roulette
Thomas Roulette 
USA8:44.73
  
 PB
K 3000 m    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Elizabeth Mancini
Elizabeth Mancini 
USA9:45.47
  
 PB
2
Jerika Lufrano
Jerika Lufrano 
USA9:45.78
  
 PB
3
Morgan McKeown
Morgan McKeown 
USA9:46.46
  
 PB
4
Baylee Jones
Baylee Jones ('99)
USA9:46.70
  
 PB
5
Erin Mawhinney
Erin Mawhinney ('96)
CAN9:48.42
  
 PB
6
Susanna Weir
Susanna Weir ('99)
USA9:51.18
  
 PB
7
Caroline Forbes
Caroline Forbes 
CAN9:51.49
  
 PB
8
Zoe Nuechterlein
Zoe Nuechterlein 
USA9:53.40
  
 PB
9
Jordan Hurlbut
Jordan Hurlbut 
USA9:53.57
  
 PB
10
Julianna Lazzari
Julianna Lazzari 
USA9:53.99
  
 PB
11
Alexandra Thomas
Alexandra Thomas 
USA9:54.24
  
 PB
12
Orla O'Connor
Orla O'Connor 
IRL9:54.56
  
 
13
Sarah Wills
Sarah Wills 
USA9:54.77
  
 SB
14
Caelyn Reilly
Caelyn Reilly 
USA9:55.18
  
 SB
15
Danielle Page
Danielle Page 
USA9:55.20
  
 PB
16
Alex Castonguay
Alex Castonguay 
CAN10:01.47
  
 PB
17
Hannah Steffke
Hannah Steffke 
USA10:03.74
  
 PB
18
Alexandra Bartolotta
Alexandra Bartolotta 
USA10:04.20
  
 SB
19
Nadia Saponara
Nadia Saponara 
USA10:13.81
  
 SB
Finale B
14.2.
14.2.
1
Elisabeth Danis
Elisabeth Danis ('98)
USA9:49.74
  
 SB
2
Hannah Preeo
Hannah Preeo ('99)
AUS9:52.25
  
 PB
4
Stephanie Mauer
Stephanie Mauer 
USA9:58.59
  
 PB
5
Alexandra DeCicco
Alexandra DeCicco 
USA9:59.22
  
 PB
6
Kate Tavella
Kate Tavella 
USA10:02.56
  
 PB
7
Amanda Lewis
Amanda Lewis ('01)
CAN10:02.77
  
 PB
8
Caroline Mahoney
Caroline Mahoney 
USA10:07.80
  
 PB
9
Annibel Coolican
Annibel Coolican 
USA10:08.87
  
 PB
10
Danielle Bertaux
Danielle Bertaux 
USA10:09.24
  
 PB
11
Veronica Kriss
Veronica Kriss ('99)
USA10:09.96
  
 PB
12
Olivia Lomascolo
Olivia Lomascolo 
USA10:10.42
  
 
13
Camryn Petit
Camryn Petit 
USA10:10.73
  
 
14
Marianne Abdalah
Marianne Abdalah 
USA10:11.21
  
 
15
Carol McClelland
Carol McClelland 
USA10:13.35
  
 PB
Finale C
14.2.
14.2.
1
Kate Daley
Kate Daley 
USA10:05.66
  
 PB
2
Amanda Davis
Amanda Davis 
USA10:06.39
  
 PB
3
Ericka Randazzo
Ericka Randazzo 
USA10:06.52
  
 SB
4
Samantha Feenstra
Samantha Feenstra 
USA10:07.07
  
 PB
5
Autumn Grim
Autumn Grim 
USA10:10.06
  
 PB
6
Abby Hamilton
Abby Hamilton 
USA10:10.15
  
 PB
7
Soph Vinciguerra
Soph Vinciguerra 
USA10:12.62
  
 PB
8
Camryn Johnson
Camryn Johnson 
USA10:14.75
  
 PB
Finale D
14.2.
14.2.
1
Celia Chacko
Celia Chacko 
USA9:59.73
  
 PB
2
Justus Holden-Betts
Justus Holden-Betts ('01)
USA10:02.29
  
 PB
3
Emily Nugent
Emily Nugent 
USA10:05.45
  
 PB
4
Ari Marks
Ari Marks 
USA10:06.75
  
 PB
K 5000 m    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1
Kalea Bartolotto
Kalea Bartolotto 
USA17:29.89
  
 PB
M 1500 m    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
Kieran Tuntivate
Kieran Tuntivate ('97)
THA3:41.59
  
NR PB
Sam Ellis
Sam Ellis 
USA3:42.32
  
 PB
James Randon
James Randon ('94)
USA3:42.38
  
 PB
Kevin Robertson
Kevin Robertson ('98)
CAN3:42.67
  
 PB
Matthew Schadler
Matthew Schadler ('99)
USA3:42.94
  
 PB
AJ Ernst
AJ Ernst ('98)
USA3:43.00
  
 PB
Kasey Knevelbaard
Kasey Knevelbaard ('96)
USA3:43.38
  
 PB
Iliass Aouani
Iliass Aouani ('95)
ITA3:43.46
  
 PB
Peter Callahan
Peter Callahan ('91)
BEL3:43.68
  
 PB
Jeremy Hernandez
Jeremy Hernandez ('96)
USA3:45.90
  
 SB
Nick Steele
Nick Steele ('97)
USA3:50.18
  
 PB
Finale B
14.2.
14.2.
Nick Dahl
Nick Dahl ('98)
USA3:45.18
  
 PB
Spencer Brown
Spencer Brown ('97)
USA3:45.59
  
 PB
Allen Siegler
Allen Siegler 
USA3:46.46
  
 PB
Arjun Jha
Arjun Jha ('99)
USA3:46.86
  
 PB
Colin O'Mara
Colin O'Mara ('95)
IRL3:47.46
  
 PB
Will Laird
Will Laird 
USA3:47.65
  
 PB
Kevin Kelly
Kevin Kelly ('95)
IRL3:48.36
  
 PB
Matthew Payamps
Matthew Payamps ('01)
USA3:48.72
  
 PB
Nicholas Wareham
Nicholas Wareham 
USA3:48.93
  
 PB
Matthew Novak
Matthew Novak ('96)
USA3:50.60
  
 PB
Finale C
14.2.
14.2.
Patrick Gregory
Patrick Gregory 
USA3:42.78
  
 PB
Charlie O'Donovan
Charlie O'Donovan ('99)
IRL3:43.47
  
 PB
Colin Daly
Colin Daly ('97)
USA3:43.67
  
 PB
Logan Wetzel
Logan Wetzel ('96)
USA3:44.14
  
 PB
Nathan Henderson
Nathan Henderson 
USA3:44.56
  
 PB
Ray Sellaro
Ray Sellaro 
USA3:44.79
  
 PB
Jack Sheffar
Jack Sheffar ('96)
CAN3:44.80
  
 PB
Trevor Dunbar
Trevor Dunbar ('91)
USA3:45.58
  
 SB
Sean Sullivan
Sean Sullivan 
USA3:45.84
  
 PB
William Ulrich
William Ulrich 
USA3:46.36
  
 PB
Greg Morgan
Greg Morgan 
USA3:48.75
  
 PB
Finale D
14.2.
14.2.
Jesse Hunt
Jesse Hunt ('98)
AUS3:47.63
  
 PB
Eric van der Els
Eric van der Els ('98)
USA3:47.66
  
 PB
Jack Pinho
Jack Pinho 
USA3:47.78
  
 PB
Alex Milligan
Alex Milligan ('98)
USA3:47.89
  
 PB
Eduardo Rodriguez
Eduardo Rodriguez ('91)
ESP3:48.09
  
 PB
Humberto Freire
Humberto Freire ('97)
PUR3:48.11
  
 PB
Tai Dinger
Tai Dinger 
USA3:48.67
  
 PB
Brandon Tubby
Brandon Tubby ('98)
USA3:48.97
  
 PB
James Gowans
James Gowans ('95)
USA3:49.25
  
 PB
Dage Minors
Dage Minors ('95)
BER3:49.48
  
 PB
Brian Crimmins
Brian Crimmins ('92)
USA3:49.97
  
 PB
K 1500 m    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
Julie-Anne Staehli
Julie-Anne Staehli ('93)
CAN4:13.33
  
 PB
Leah O'Connor
Leah O'Connor ('92)
USA4:13.63
  
 SB
Jenna Westaway
Jenna Westaway ('94)
CAN4:14.19
  
 PB
Mariah Kelly
Mariah Kelly ('91)
CAN4:14.29
  
 
Lenuta Simiuc
Lenuta Simiuc ('94)
ROU4:16.15
  
 PB
Abbe Goldstein
Abbe Goldstein ('99)
USA4:16.63
  
 PB
Sarah Lancaster
Sarah Lancaster ('87)
USA4:16.70
  
 PB
Anna JuulAnna Juul ('98)DEN4:17.89
  
 PB
Paige Duca
Paige Duca ('97)
USA4:18.69
  
 SB
Elly Henes
Elly Henes ('98)
USA4:24.65
  
 PB
Finale B
14.2.
14.2.
Lotte Black
Lotte Black ('98)
USA4:18.60
  
 PB
Millie Howard
Millie Howard ('98)
GBR4:18.79
  
 PB
Maudie Skyring
Maudie Skyring ('97)
AUS4:19.33
  
 PB
Mia Nahom
Mia Nahom ('99)
USA4:20.07
  
 PB
Hayley Jackson
Hayley Jackson ('99)
USA4:21.11
  
 PB
Kaley Richards
Kaley Richards ('98)
USA4:21.18
  
 PB
Katie Wasserman
Katie Wasserman ('98)
USA4:21.85
  
 PB
Nevada Mareno
Nevada Mareno ('99)
USA4:22.60
  
 PB
Dominique Clairmonte
Dominique Clairmonte 
USA4:22.77
  
 PB
Emily Oren
Emily Oren ('93)
USA4:23.41
  
 PB
Lydia Olivere
Lydia Olivere 
USA4:26.20
  
 PB
Gemma Nuttall
Gemma Nuttall 
USA4:28.31
  
 PB
Finale C
14.2.
14.2.
Sami Corman
Sami Corman 
USA4:22.61
  
 PB
Sophie Cantine
Sophie Cantine ('99)
USA4:22.71
  
 PB
Addy Townsend
Addy Townsend ('97)
CAN4:22.72
  
 PB
Emily Bryson
Emily Bryson 
USA4:23.41
  
 PB
Carina Gillespie
Carina Gillespie 
USA4:24.78
  
 PB
Alie Fordyce
Alie Fordyce ('97)
SUI4:25.73
  
 PB
Haley Yost
Haley Yost 
USA4:26.66
  
 PB
Madeleine Sumner
Madeleine Sumner ('98)
CAN4:29.12
  
 PB
Shannon Murdock
Shannon Murdock 
USA4:29.44
  
 PB
Katie Olding
Katie Olding ('97)
GBR4:31.02
  
 PB
Yasmine Abbes
Yasmine Abbes ('02)
NED4:31.99
  
 PB
Ellie Wallace
Ellie Wallace ('99)
GBR4:38.66
  
 PB
Joceline Wind
Joceline Wind 
SUI4:39.25
  
 PB
Finale D
14.2.
14.2.
Clare Severe
Clare Severe 
USA4:26.25
  
 PB
Emily MacKay
Emily MacKay ('98)
USA4:27.43
  
 PB
Jocelyn Chau
Jocelyn Chau 
CAN4:28.02
  
 PB
Samantha Coletti
Samantha Coletti 
USA4:29.04
  
 PB
Melissa Anastasakis
Melissa Anastasakis ('98)
CAN4:29.45
  
 PB
Brynne Sumner
Brynne Sumner ('01)
USA4:29.75
  
 PB
Jessica Riedman
Jessica Riedman 
USA4:31.80
  
 PB
Claire Brown
Claire Brown 
USA4:33.71
  
 PB
Kylee Raftis
Kylee Raftis ('99)
CAN4:34.79
  
 PB
Anna Vess
Anna Vess 
USA4:35.36
  
 PB
Kaitlyn Ohrtman
Kaitlyn Ohrtman 
USA4:40.80
  
 PB
Breanna Glover
Breanna Glover 
USA4:43.38
  
 PB

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne