Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Malmö/A SWE: Malmö 9.2.2019 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN7.27
  
 
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN7.28
  
 
Frederik RegliFrederik Regli ('90)DEN7.38
  
 
Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)DEN7.40
  
 
Christian TrajkovskiChristian Trajkovski ('65)DEN7.43
  
 SB
Mikkel David MarklundMikkel David Marklund ('04)DEN7.45
  
 SB
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN7.46
  
 SB
Mikkel David MarklundMikkel David Marklund ('04)DEN7.54
  
 SB
Emil GrovnEmil Grovn ('98)DEN7.58
  
 
Markus NederschierMarkus Nederschier ('05)DEN8.13
  
 =PB
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)DEN8.19
  
 PB
Silas Løbner SamsøeSilas Løbner Samsøe ('03)DEN8.58
  
 PB
Kevin JensenKevin Jensen ('07)DEN8.80
  
 
Kevin JensenKevin Jensen ('07)DEN8.84
  
 
Marvin JensenMarvin Jensen ('07)DEN9.81
  
 PB
Marvin JensenMarvin Jensen ('07)DEN9.82
  
 PB
Indledende heats
Indledende 2
3
Marcus Andersson
Marcus Andersson 
SWE7.30
  
 PB
Indledende 3
4
Petter Roos
Petter Roos ('01)
SWE7.35
  
 PB
5
Linus Malmborg
Linus Malmborg ('74)
SWE7.42
  
 SB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Kevin JensenKevin Jensen ('07)DEN1.40
  
 
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Emil Östergren
Emil Östergren ('98)
SWE4.40
  
 SB
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)DEN3.20
  
 
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Amanda BergstenAmanda Bergsten ('94)DEN8.09
  
 PB
Amanda BergstenAmanda Bergsten ('94)DEN8.13
  
 
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)DEN8.17
  
 PB
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)DEN8.18
  
 
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN8.20
  
 SB
Selma BertramSelma Bertram ('03)DEN8.21
  
 PB
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)DEN8.22
  
 
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)DEN8.22
  
 
Selma BertramSelma Bertram ('03)DEN8.23
  
 
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN8.27
  
 
Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)DEN8.30
  
 PB
Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)DEN8.31
  
 PB
Alda Sigurðsdóttir LamhaugeAlda Sigurðsdóttir Lamhauge ('98)DEN8.32
  
 
Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)DEN8.32
  
 
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)DEN8.36
  
 PB
Alda Sigurðsdóttir LamhaugeAlda Sigurðsdóttir Lamhauge ('98)DEN8.36
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN8.37
  
 
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)DEN8.39
  
 SB
Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)DEN8.40
  
 
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen DEN8.49
  
 
Annika VintherAnnika Vinther ('04)DEN8.49
  
 
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN8.52
  
 SB
Clara Ruud HansenClara Ruud Hansen ('05)DEN8.58
  
 PB
Clara Ruud HansenClara Ruud Hansen ('05)DEN8.61
  
 
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)DEN8.62
  
 
Annika VintherAnnika Vinther ('04)DEN8.62
  
 
Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)DEN8.68
  
 PB
Alberte UlrikAlberte Ulrik ('03)DEN8.74
  
 PB
Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)DEN8.74
  
 PB
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)DEN8.82
  
 SB
Talulah AxelssonTalulah Axelsson ('06)DEN9.44
  
 
Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)DEN9.55
  
 
Indledende heats
Indledende 3
3
Emma Hedlund
Emma Hedlund 
SWE8.05
  
 PB
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Alberte UlrikAlberte Ulrik ('03)DEN2.20
  
 PB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Agnes Johansson
Agnes Johansson ('95)
SWE5.46
  
 SB
5
Klara Ekelund
Klara Ekelund ('99)
SWE5.32
  
 PB
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen DEN5.39
  
 
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN5.27
  
 PB
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN5.22
  
 SB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN5.18
  
 
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN5.13
  
 PB
Ditte SchmidtDitte Schmidt ('97)DEN5.04
  
 
Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)DEN4.97
  
 
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)DEN4.94
  
 
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)DEN4.91
  
 PB
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)DEN4.89
  
 
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)DEN4.85
  
 
Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)DEN4.85
  
 PB
Nanna GrubertNanna Grubert ('04)DEN4.83
  
 
Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)DEN4.51
  
 PB
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)DEN4.38
  
 SB
Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)DEN4.37
  
 
Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)DEN4.35
  
 
Frida BundgaardFrida Bundgaard ('03)DEN4.11
  
 
K Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)DEN11.05
  
 
Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)DEN9.09
  
 PB
Talulah AxelssonTalulah Axelsson ('06)DEN8.77
  
 PB
Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)DEN8.63
  
 
Aliya DahlAliya Dahl ('07)DEN8.20
  
 PB
D17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Adam Landén
Adam Landén ('02)
SWE7.28
  
 PB
P17 60 m    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 2
2
Amanda Sörensson
Amanda Sörensson ('03)
SWE8.21
  
 PB
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
5
Joy Thulin
Joy Thulin ('03)
SWE4.98
  
 SB
7
Hanna Persson
Hanna Persson ('02)
SWE4.85
  
 PB
D15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Joel Ring
Joel Ring ('04)
SWE7.76
  
 PB
Indledende heats
Indledende 2
2
David Nyman
David Nyman ('04)
SWE7.75
  
 PB
P14 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Isabelle Lund
Isabelle Lund ('05)
SWE10.11
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint