Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aabenraa: Sønderjysk Mesterskaber 5.9.2020
Aabenraa Stadion

M 100 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik11.93
  
 SB
2Jens Chr. JensenJens Chr. Jensen ('79)Vidar Atletik12.55
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Simon FestersenSimon Festersen Aabenraa IG 4:36.45
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik5.75
-0.7
  
 SB
 
5.49 SB
 -1.4
5.66 SB
 -2.7
5.61
 -1.5
5.75 SB
 -0.7
    
2Sebastian MackaySebastian Mackay Vidar Atletik5.61
-0.3
  
 SB
 
5.34 SB
 -1.2
4.76
 0.0
5.58 SB
 -1.5
5.61 SB
 -0.3
    
M Trespring    

Finale A

Finale
1Dennis MägiDennis Mägi ('95)AGF Atletik13.94
-0.6
  
 
 
13.43
 0.2
13.84
 -0.6
  X13.94
 -0.6
    
2Sebastian MackaySebastian Mackay Vidar Atletik11.94
-1.4
  
 PB
 
11.83 PB
 0.1
11.15
 0.3
11.63
 -0.9
11.94 PB
 -1.4
    
K 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Emmanuelle OrlayEmmanuelle Orlay ('97)Aabenraa IG / FRA15.11
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Emmanuelle OrlayEmmanuelle Orlay ('97)Aabenraa IG / FRA10.70
  
 
 
9.8610.7010.539.92    
D19 100 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Nilan GaneswaranNilan Ganeswaran ('02)Vidar Atletik12.36
  
 SB
D19 1500 m    

Finale A

Finale
1Kevin Holm-JensenKevin Holm-Jensen ('02)Odense Atletik 4:46.84
  
 PB
D19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Nilan GaneswaranNilan Ganeswaran ('02)Vidar Atletik4.64
-1.6
  
 SB
 
4.42 SB
 -1.6
4.59 SB
 -0.4
4.64 SB
 -1.6
     
D17 100 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Eskild J. KraackEskild J. Kraack ('04)Gråsten I & Gf13.66
  
 PB
D17 1500 m    

Finale A

Finale
1Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04)Haderslev IF4:28.27
  
 
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Eskild J. KraackEskild J. Kraack ('04)Gråsten I & Gf5.04
-0.8
  
 PB
 
  X4.68 PB
 -0.4
4.98 PB
 -0.5
5.04 PB
 -0.8
    
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 13.49
  
 
 
  X13.4912.87     
2Eskild J. KraackEskild J. Kraack ('04)Gråsten I & Gf8.12
  
 PB
 
7.62 PB7.457.88 PB8.12 PB    
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 43.89
  
 
 
  X  X38.3643.89    
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 56.00
  
 
 
54.7056.0054.2955.96    
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Eskild J. KraackEskild J. Kraack ('04)Gråsten I & Gf24.30
  
 PB
 
23.55 PB24.30 PB24.1923.74    
P17 100 m    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 13.87
  
 PB
P17 400 m    

Finale A

Finale
1Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 1:12.98
  
 SB
2Emma o HansenEmma o Hansen ('04)Aabenraa IG 1:14.27
  
 PB
P17 1500 m    

Finale A

Finale
1Ida DuelundIda Duelund ('04)Haderslev IF4:47.85
  
 PB
2Emma o HansenEmma o Hansen ('04)Aabenraa IG 6:20.11
  
 PB
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Emma o HansenEmma o Hansen ('04)Aabenraa IG 3.91
-1.2
  
 PB
 
3.35 PB
 0.1
3.63 PB
 -0.3
3.91 PB
 -1.2
3.67
 -1.2
    
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Max-Pepe SchulzeMax-Pepe Schulze ('06)Haderslev IF1.40
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
XXO
1.45
XXX
   
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Max-Pepe SchulzeMax-Pepe Schulze ('06)Haderslev IF4.34
-0.1
  
 PB
 
  X4.16 PB
 0.9
4.31 PB
 -1.8
4.34 PB
 -0.1
    
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF8.23
  
 PB
 
8.23 PB7.426.467.36    
2Max-Pepe SchulzeMax-Pepe Schulze ('06)Haderslev IF7.23
  
 PB
 
6.67 PB6.80 PB7.19 PB7.23 PB    
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aabenraa IG 36.14
  
 PB
 
  X26.41 PB36.14 PB  X    
2Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF24.89
  
 PB
 
20.38 PB22.36 PB24.89 PB  X    
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Max-Pepe SchulzeMax-Pepe Schulze ('06)Haderslev IF22.25
  
 PB
 
22.25 PB  X  X  X    
2Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF14.70
  
 PB
 
  X13.43 PB14.28 PB14.70 PB    
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aabenraa IG 41.45
  
 
 
41.4539.8239.9430.37  –   
2Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF25.96
  
 PB
 
25.96 PB22.9022.8122.3825.96 =PB   
3Max-Pepe SchulzeMax-Pepe Schulze ('06)Haderslev IF24.99
  
 PB
 
22.18 PB19.9024.01 PB24.99 PB  –   
P15 100 m    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF14.49
  
 SB
2Karen LaustenKaren Lausten ('06)Gråsten I & Gf16.46
  
 PB
P15 300 m    

Finale A

Finale
1Karen LaustenKaren Lausten ('06)Gråsten I & Gf55.47
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +2.9

Finale A

Finale
Vind: +2.9
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF12.76 w
  
 
2Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF13.24 w
  
 
3Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF15.15 w
  
 
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF1.45
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
 XO
1.50
XXX
    
2Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF1.40
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
     
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF4.86
0.0
  
 PB
 
4.69
 -1.6
4.86 PB
 0.0
4.65
 1.0
4.85
 -0.4
    
2Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF4.65
-0.1
  
 PB
 
4.23
 0.1
  X4.39
 -1.0
4.65 PB
 -0.1
    
3Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF4.43
-0.5
  
 
 
4.30
 -0.5
4.43
 -0.5
  X  X    
4Karen LaustenKaren Lausten ('06)Gråsten I & Gf3.39
-1.0
  
 PB
 
  X3.39 PB
 -1.0
3.39 =PB
 -1.0
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF8.21
  
 
 
8.06  X  X8.21    
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF8.17
  
 
 
8.177.667.788.00    
3Henriette HornHenriette Horn ('06)Aabenraa IG 7.37
  
 PB
 
6.84 PB7.23 PB7.057.37 PB    
4Karen LaustenKaren Lausten ('06)Gråsten I & Gf5.91
  
 PB
 
5.83 PB5.91 PB5.305.87    
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Henriette HornHenriette Horn ('06)Aabenraa IG 22.26
  
 PB
 
17.55 SB19.41 PB22.26 PB20.21    
2Karen LaustenKaren Lausten ('06)Gråsten I & Gf13.52
  
 PB
 
11.92 PB11.5611.4813.52 PB    
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF34.82
  
 
 
26.5028.5834.8233.69    
2Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF23.74
  
 PB
 
22.2123.07 PB20.9123.74 PB    
3Henriette HornHenriette Horn ('06)Aabenraa IG 22.08
  
 PB
 
22.08 PB18.4820.6321.11    
D13 80 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1Rico JensenRico Jensen ('07)Aabenraa IG 12.91
  
 PB
D13 100 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aabenraa IG 12.68
  
 PB
2Max-Pepe SchulzeMax-Pepe Schulze ('06)Haderslev IF13.68
  
 PB
D13 300 m    

Finale A

Finale
1Max-Pepe SchulzeMax-Pepe Schulze ('06)Haderslev IF44.39
  
 PB
D13 800 m    

Finale A

Finale
1Rico JensenRico Jensen ('07)Aabenraa IG 2:49.32
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Rico JensenRico Jensen ('07)Aabenraa IG 3.57
-0.2
  
 PB
 
3.35 PB
 -0.2
3.45 PB
 0.1
3.57 PB
 -0.2
     
P13 80 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Kirstine LorenzenKirstine Lorenzen ('07)Haderslev IF11.70
  
 SB
2Gro HoltGro Holt ('07)Aabenraa IG 11.82
  
 SB
P13 800 m    

Finale A

Finale
1Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 2:29.67
  
 
2Emilie Vendelboe MadsenEmilie Vendelboe Madsen ('07)Aabenraa IG 3:29.24
  
 
2Emilie Vendelboe MadsenEmilie Vendelboe Madsen ('07)Aabenraa IG 3:29.24
  
 
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Gro HoltGro Holt ('07)Aabenraa IG 1.35
  
 SB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 SB
 XO
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40
XXX
  
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Gro HoltGro Holt ('07)Aabenraa IG 4.22
0.0
  
 PB
 
4.22 PB
 0.0
4.07
 -0.6
3.96
 0.0
     
2Kirstine LorenzenKirstine Lorenzen ('07)Haderslev IF4.02
0.0
  
 PB
 
3.96 PB
 -0.3
3.89
 0.0
4.02 PB
 0.0
     
3Julie Raun PetersenJulie Raun Petersen ('07)Aabenraa IG 3.64
+0.8
  
 PB
 
3.47
 0.0
3.55 PB
 0.8
3.64 PB
 0.8
     
4Emilie Vendelboe MadsenEmilie Vendelboe Madsen ('07)Aabenraa IG 3.49
-1.6
  
 =PB
4Emilie Vendelboe MadsenEmilie Vendelboe Madsen ('07)Aabenraa IG 3.49
-1.6
  
 PB
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Kirstine LorenzenKirstine Lorenzen ('07)Haderslev IF8.47
  
 PB
 
8.47 PB7.968.04     
2Julie Raun PetersenJulie Raun Petersen ('07)Aabenraa IG 7.34
  
 
 
5.986.657.34     
P13 Diskoskast 0.6 kg    

Finale A

Finale
1Kirstine LorenzenKirstine Lorenzen ('07)Haderslev IF14.09
  
 PB
 
12.43 PB  X14.09 PB     
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
2Emilie Vendelboe MadsenEmilie Vendelboe Madsen ('07)Aabenraa IG 10.35
  
 =PB
2Emilie Vendelboe MadsenEmilie Vendelboe Madsen ('07)Aabenraa IG 10.35
  
 PB
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Kirstine LorenzenKirstine Lorenzen ('07)Haderslev IF17.44
  
 
 
16.21  X17.44     
D12 80 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 11.61
  
 PB
2Kristian LaustenKristian Lausten ('08)Gråsten I & Gf13.66
  
 
D12 800 m    

Finale A

Finale
1Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 3:10.24
  
 
D12 Højdespring    

Finale A

Finale
1Casper Nørgaard JepsenCasper Nørgaard Jepsen ('08)Haderslev IF1.10
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10 PB
XXO
1.15
XXX
   
D12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 4.54
-0.9
  
 PB
 
4.46 PB
 -0.4
4.39
 0.0
4.54 PB
 -0.9
     
2Kristian LaustenKristian Lausten ('08)Gråsten I & Gf3.46
0.0
  
 PB
 
3.40 PB
 0.0
3.46 PB
 0.0
3.20
 0.3
     
D12 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Kristian LaustenKristian Lausten ('08)Gråsten I & Gf6.90
  
 
 
  X  X6.90     
2Luca Martin JensenLuca Martin Jensen ('08)Vidar Atletik6.55
  
 PB
 
6.54 PB6.176.55 PB     
3Casper Nørgaard JepsenCasper Nørgaard Jepsen ('08)Haderslev IF5.41
  
 PB
 
4.80 PB5.41 PB5.28     
D12 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Luca Martin JensenLuca Martin Jensen ('08)Vidar Atletik20.14
  
 PB
 
  X16.04 PB20.14 PB     
2Casper Nørgaard JepsenCasper Nørgaard Jepsen ('08)Haderslev IF9.55
  
 PB
 
  X9.55 PB8.08     
D12 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Kristian LaustenKristian Lausten ('08)Gråsten I & Gf16.22
  
 PB
 
16.22 PB14.4715.57     
2Casper Nørgaard JepsenCasper Nørgaard Jepsen ('08)Haderslev IF15.46
  
 PB
 
10.71 PB  X15.46 PB     
3Luca Martin JensenLuca Martin Jensen ('08)Vidar Atletik13.74
  
 PB
 
12.77 PB13.74 PB13.49     
P12 80 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Karina StachowiakKarina Stachowiak ('08)Aabenraa IG 11.97
  
 PB
2Thea FriisThea Friis ('08)Kolding KFUM 12.36
  
 
3Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 12.68
  
 PB
4Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 14.53
  
 
P12 800 m    

Finale A

Finale
1Karina StachowiakKarina Stachowiak ('08)Aabenraa IG 2:40.68
  
 PB
2Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 3:08.96
  
 PB
P12 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 13.35
  
 PB
2Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 13.55
  
 PB
3Maia Bost-JacobsenMaia Bost-Jacobsen ('08)Gråsten I & Gf14.69
  
 PB
P12 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 1.35
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30 =PB
  O
1.35 PB
 XO
1.40
XXX
  
P12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Karina StachowiakKarina Stachowiak ('08)Aabenraa IG 4.14
0.0
  
 PB
 
3.85
 -1.1
4.14 PB
 0.0
4.02
 0.0
     
2Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 3.84
+0.4
  
 PB
 
3.56
 1.1
3.84 PB
 0.4
3.70
 -1.0
     
3Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 3.72 w
+2.6
  
 
 
3.49 SB
 -1.3
3.72
 2.6
3.66 =PB
 -0.3
     
4Thea FriisThea Friis ('08)Kolding KFUM 3.63 w
+2.5
  
 
 
3.58
 0.2
3.63
 2.5
3.49
 0.0
     
5Line HomiliusLine Homilius ('08)HSUF 3.27
+0.7
  
 PB
 
3.25 PB
 -0.2
3.12
 0.0
3.27 PB
 0.7
     
P12 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Line HomiliusLine Homilius ('08)HSUF 8.36
  
 PB
 
7.788.32 PB8.36 PB     
2Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 7.89
  
 
 
7.557.527.89     
3Thea FriisThea Friis ('08)Kolding KFUM 7.30
  
 PB
 
6.727.30 PB7.05     
4Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 5.36
  
 
 
5.135.365.08     
P12 Diskoskast 0.6 kg    

Finale A

Finale
1Line HomiliusLine Homilius ('08)HSUF 11.91
  
 PB
 
11.78 PB  X11.91 PB     
2Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 9.26
  
 PB
 
7.97 PB7.079.26 PB     
P12 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 18.57
  
 PB
 
12.11 PB18.57 PB15.90     
2Line HomiliusLine Homilius ('08)HSUF 16.15
  
 PB
 
15.60 PB15.2216.15 PB     
3Merle SchulzeMerle Schulze ('08)Haderslev IF11.04
  
 PB
 
11.04 PB  X10.92     
D11 60 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Mikkel Emil LorenzenMikkel Emil Lorenzen ('09)Haderslev IF9.16
  
 PB
D11 800 m    

Finale A

Finale
1Mikkel Emil LorenzenMikkel Emil Lorenzen ('09)Haderslev IF3:23.69
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Mikkel Emil LorenzenMikkel Emil Lorenzen ('09)Haderslev IF3.61
0.0
  
 PB
 
3.61 PB
 0.0
3.57
 0.0
3.03
 0.0
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Mikkel Emil LorenzenMikkel Emil Lorenzen ('09)Haderslev IF6.89
  
 PB
 
6.89 PB6.466.85     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Mikkel Emil LorenzenMikkel Emil Lorenzen ('09)Haderslev IF34.27
  
 PB
 
34.27 PB25.4328.47     
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF1.30
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
XXO
1.30 PB
 XO
1.35
XXX
 
2Agnete Svelmøe HansenAgnete Svelmøe Hansen ('09)Haderslev IF1.05
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10
XXX
      
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF3.79
0.0
  
 
 
3.61
 0.0
3.79
 0.0
3.57
 0.0
     
2Agnete Svelmøe HansenAgnete Svelmøe Hansen ('09)Haderslev IF3.38
0.0
  
 
 
3.29
 0.0
3.35
 0.0
3.38
 0.0
     
3Elvira Amalie Gjødik-BaumElvira Amalie Gjødik-Baum ('09)Haderslev IF2.97
0.0
  
 PB
 
2.90 PB
 0.0
2.86
 0.0
2.97 PB
 0.0
     
4Laura PetersenLaura Petersen ('09)HSUF 2.95
0.0
  
 PB
 
2.78 PB
 0.0
2.95 PB
 0.0
2.83
 0.0
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF7.75
  
 
 
7.49  X7.75     
2Laura PetersenLaura Petersen ('09)HSUF 6.68
  
 PB
 
6.56 PB6.156.68 PB     
3Agnete Svelmøe HansenAgnete Svelmøe Hansen ('09)Haderslev IF5.99
  
 PB
 
5.585.395.99 PB     
4Elvira Amalie Gjødik-BaumElvira Amalie Gjødik-Baum ('09)Haderslev IF3.92
  
 PB
 
3.78 PB3.85 PB3.92 PB     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF28.52
  
 PB
 
25.74 PB28.52 PB25.63     
2Agnete Svelmøe HansenAgnete Svelmøe Hansen ('09)Haderslev IF23.53
  
 PB
 
22.08 PB20.0023.53 PB     
3Laura PetersenLaura Petersen ('09)HSUF 20.63
  
 PB
 
19.74 PB18.5820.63 PB     
4Elvira Amalie Gjødik-BaumElvira Amalie Gjødik-Baum ('09)Haderslev IF16.55
  
 PB
 
15.60 PB14.0716.55 PB     
D10 60 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Benjamin DuusBenjamin Duus ('10)Aabenraa IG 9.93
  
 PB
2Jeppe BlombergJeppe Blomberg ('10)Aabenraa IG 10.06
  
 PB
3Lasse AbrahamsenLasse Abrahamsen ('10)Aabenraa IG 10.16
  
 PB
4Anders Bech MichelsenAnders Bech Michelsen ('10)Aabenraa IG 10.28
  
 PB
5Noa SchmidtNoa Schmidt ('10)Aabenraa IG 10.50
  
 PB
6Karl Emil BlunckKarl Emil Blunck ('10)Haderslev IF11.65
  
 PB
7Terkil J. KraackTerkil J. Kraack ('10)Gråsten I & Gf12.40
  
 PB
D10 800 m    

Finale A

Finale
1Noa SchmidtNoa Schmidt ('10)Aabenraa IG 2:55.05
  
 PB
2Lasse AbrahamsenLasse Abrahamsen ('10)Aabenraa IG 3:12.88
  
 PB
3Jeppe BlombergJeppe Blomberg ('10)Aabenraa IG 3:14.66
  
 PB
4Karl Emil BlunckKarl Emil Blunck ('10)Haderslev IF3:46.24
  
 PB
D10 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1Anders Bech MichelsenAnders Bech Michelsen ('10)Aabenraa IG 14.33
  
 PB
D10 Højdespring    

Finale A

Finale
1Benjamin DuusBenjamin Duus ('10)Aabenraa IG 1.10
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00 =PB
  O
1.05 PB
XXO
1.10 PB
  O
1.15
XXX
2Anders Bech MichelsenAnders Bech Michelsen ('10)Aabenraa IG 1.10
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00 =PB
 XO
1.05 PB
XXO
1.10 PB
  O
1.15
XXX
3Jeppe BlombergJeppe Blomberg ('10)Aabenraa IG 0.95
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90 =PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
   
4Karl Emil BlunckKarl Emil Blunck ('10)Haderslev IF0.75
  
 PB
 
0.75 PB
  O
0.80
XXX
      
D10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Benjamin DuusBenjamin Duus ('10)Aabenraa IG 3.69
0.0
  
 PB
 
3.55 PB
 0.0
3.69 PB
 0.0
3.52
 0.0
     
2Lasse AbrahamsenLasse Abrahamsen ('10)Aabenraa IG 3.44
0.0
  
 PB
 
3.08
 0.0
3.18
 0.0
3.44 PB
 0.0
     
3Anders Bech MichelsenAnders Bech Michelsen ('10)Aabenraa IG 3.43
0.0
  
 PB
 
3.38 PB
 0.0
3.37
 0.0
3.43 PB
 0.0
     
4Jeppe BlombergJeppe Blomberg ('10)Aabenraa IG 3.43
0.0
  
 PB
 
3.07 PB
 0.0
3.28 PB
 0.0
3.43 PB
 0.0
     
5Noa SchmidtNoa Schmidt ('10)Aabenraa IG 3.31
0.0
  
 PB
 
3.24 PB
 0.0
3.31 PB
 0.0
2.93
 0.0
     
6Terkil J. KraackTerkil J. Kraack ('10)Gråsten I & Gf2.81
0.0
  
 PB
 
2.49 PB
 0.0
2.60 PB
 0.0
2.81 PB
 0.0
     
7Karl Emil BlunckKarl Emil Blunck ('10)Haderslev IF2.62
0.0
  
 PB
 
2.28
 0.0
2.45
 0.0
2.62 PB
 0.0
     
D10 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Benjamin DuusBenjamin Duus ('10)Aabenraa IG 6.35
  
 
 
6.076.355.68     
2Anders Bech MichelsenAnders Bech Michelsen ('10)Aabenraa IG 5.75
  
 
 
5.755.665.62     
3Lasse AbrahamsenLasse Abrahamsen ('10)Aabenraa IG 5.72
  
 
 
5.135.285.72     
4Jeppe BlombergJeppe Blomberg ('10)Aabenraa IG 4.98
  
 
 
4.294.584.98     
5Karl Emil BlunckKarl Emil Blunck ('10)Haderslev IF3.64
  
 
 
3.193.643.62     
6Terkil J. KraackTerkil J. Kraack ('10)Gråsten I & Gf3.40
  
 
 
3.392.753.40     
D10 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Benjamin DuusBenjamin Duus ('10)Aabenraa IG 39.88
  
 PB
 
36.92 PB38.09 PB39.88 PB     
2Lasse AbrahamsenLasse Abrahamsen ('10)Aabenraa IG 37.98
  
 PB
 
35.19 PB37.98 PB37.94     
3Anders Bech MichelsenAnders Bech Michelsen ('10)Aabenraa IG 35.29
  
 PB
 
34.22 PB32.9435.29 PB     
4Jeppe BlombergJeppe Blomberg ('10)Aabenraa IG 31.46
  
 PB
 
30.30 PB27.7831.46 PB     
5Karl Emil BlunckKarl Emil Blunck ('10)Haderslev IF19.98
  
 PB
 
17.05 PB17.87 PB19.98 PB     
6Terkil J. KraackTerkil J. Kraack ('10)Gråsten I & Gf12.92
  
 
 
11.2612.9211.20     
P10 60 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF9.70
  
 PB
1Caroline KliverCaroline Kliver ('10)Haderslev IF10.40
  
 PB
2Agnete Svelmøe HansenAgnete Svelmøe Hansen ('09)Haderslev IF9.89
  
 PB
2Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10)HSUF 10.65
  
 PB
3Elvira Amalie Gjødik-BaumElvira Amalie Gjødik-Baum ('09)Haderslev IF10.75
  
 PB
3Gry Koch HørlyckGry Koch Hørlyck ('10)Aabenraa IG 11.20
  
 PB
4Laura PetersenLaura Petersen ('09)HSUF 11.10
  
 PB
4Anna Louise FrederiksenAnna Louise Frederiksen ('10)HSUF 11.26
  
 PB
P10 800 m    

Finale A

Finale
1Caroline KliverCaroline Kliver ('10)Haderslev IF3:37.14
  
 PB
2Anna Louise FrederiksenAnna Louise Frederiksen ('10)HSUF 3:52.03
  
 PB
P10 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1Caroline KliverCaroline Kliver ('10)Haderslev IF15.57
  
 PB
P10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10)HSUF 3.11
0.0
  
 PB
 
3.01 PB
 0.0
3.07 PB
 0.0
3.11 PB
 0.0
     
2Caroline KliverCaroline Kliver ('10)Haderslev IF3.07
0.0
  
 PB
 
2.88 PB
 0.0
3.07 PB
 0.0
3.06
 0.0
     
3Gry Koch HørlyckGry Koch Hørlyck ('10)Aabenraa IG 2.95
0.0
  
 PB
 
2.95 PB
 0.0
2.72
 0.0
2.77
 0.0
     
4Anna Louise FrederiksenAnna Louise Frederiksen ('10)HSUF 2.70
0.0
  
 
 
2.64
 0.0
2.42
 0.0
2.70
 0.0
     
P10 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10)HSUF 5.70
  
 
 
5.145.065.70     
2Gry Koch HørlyckGry Koch Hørlyck ('10)Aabenraa IG 5.40
  
 
 
5.314.785.40     
3Anna Louise FrederiksenAnna Louise Frederiksen ('10)HSUF 4.41
  
 
 
4.413.973.65     
P10 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10)HSUF 20.36
  
 PB
 
20.36 PB9.6719.50     
2Anna Louise FrederiksenAnna Louise Frederiksen ('10)HSUF 19.64
  
 PB
 
17.5919.42 PB19.64 PB     
3Gry Koch HørlyckGry Koch Hørlyck ('10)Aabenraa IG 19.24
  
 PB
 
17.86 PB18.44 PB19.24 PB     
D9 40 m    
Vind: +2.3

Finale A

Finale
Vind: +2.3
1
Stanislaw Szczesniak
Stanislaw Szczesniak ('11)
Aabenraa IG 7.08 w
  
 
2
Anders Andersen
Anders Andersen ('11)
Gråsten I & Gf7.24 w
  
 
3
Emil Holm Maimburg
Emil Holm Maimburg ('11)
Haderslev IF7.25 w
  
 
4
Simon Svelmøe Hansen
Simon Svelmøe Hansen ('11)
Haderslev IF7.55 w
  
 
D9 600 m    

Finale A

Finale
1
Stanislaw Szczesniak
Stanislaw Szczesniak ('11)
Aabenraa IG 2:17.03
  
 PB
2
Emil Holm Maimburg
Emil Holm Maimburg ('11)
Haderslev IF2:18.70
  
 PB
3
Simon Svelmøe Hansen
Simon Svelmøe Hansen ('11)
Haderslev IF3:03.73
  
 
D9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Emil Holm Maimburg
Emil Holm Maimburg ('11)
Haderslev IF0.85
  
 PB
 
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90
XXX
   
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Anders Andersen
Anders Andersen ('11)
Gråsten I & Gf3.06
0.0
  
 PB
 
3.06 PB
 0.0
3.03
 0.0
3.03
 0.0
     
2
Simon Svelmøe Hansen
Simon Svelmøe Hansen ('11)
Haderslev IF2.93
0.0
  
 PB
 
2.78 PB
 0.0
2.70
 0.0
2.93 PB
 0.0
     
3
Emil Holm Maimburg
Emil Holm Maimburg ('11)
Haderslev IF2.82
0.0
  
 PB
 
2.75 PB
 0.0
2.82 PB
 0.0
2.79
 0.0
     
4
Stanislaw Szczesniak
Stanislaw Szczesniak ('11)
Aabenraa IG 2.78
0.0
  
 PB
 
2.77 PB
 0.0
2.63
 0.0
2.78 PB
 0.0
     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Emil Holm Maimburg
Emil Holm Maimburg ('11)
Haderslev IF5.12
  
 PB
 
5.04 PB  X5.12 PB     
2
Anders Andersen
Anders Andersen ('11)
Gråsten I & Gf4.87
  
 PB
 
4.84 PB4.654.87 PB     
3
Simon Svelmøe Hansen
Simon Svelmøe Hansen ('11)
Haderslev IF4.37
  
 PB
 
4.37 PB4.30  X     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Emil Holm Maimburg
Emil Holm Maimburg ('11)
Haderslev IF22.20
  
 PB
 
22.20 PB22.08  X     
2
Simon Svelmøe Hansen
Simon Svelmøe Hansen ('11)
Haderslev IF17.81
  
 
 
13.3917.8117.25     
3
Anders Andersen
Anders Andersen ('11)
Gråsten I & Gf11.68
  
 PB
 
11.68 PB11.4310.73     
P9 40 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF7.23
  
 PB
2
Marlie Haase Jürgensen
Marlie Haase Jürgensen ('11)
Haderslev IF7.49
  
 PB
3
Josefine Danielsen
Josefine Danielsen ('11)
Aabenraa IG 7.51
  
 PB
4
Mai Simonsen
Mai Simonsen ('11)
HSUF 7.67
  
 PB
P9 600 m    

Finale A

Finale
1
Josefine Danielsen
Josefine Danielsen ('11)
Aabenraa IG 2:18.69
  
 PB
2
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF2:20.83
  
 PB
3
Marlie Haase Jürgensen
Marlie Haase Jürgensen ('11)
Haderslev IF2:23.17
  
 PB
P9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF1.00
  
 PB
 
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
 XO
0.95 PB
 XO
1.00 PB
XXO
1.05
XXX
2
Marlie Haase Jürgensen
Marlie Haase Jürgensen ('11)
Haderslev IF0.80
  
 
 
0.70
  O
0.75
  O
0.80
  O
0.85
XXO
    
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Marlie Haase Jürgensen
Marlie Haase Jürgensen ('11)
Haderslev IF2.93
0.0
  
 PB
 
2.93 PB
 0.0
2.74
 0.0
2.69
 0.0
     
2
Mai Simonsen
Mai Simonsen ('11)
HSUF 2.86
0.0
  
 PB
 
2.60
 0.0
2.86 PB
 0.0
2.66
 0.0
     
3
Josefine Danielsen
Josefine Danielsen ('11)
Aabenraa IG 2.68
0.0
  
 PB
 
2.61
 0.0
2.63
 0.0
2.68 PB
 0.0
     
4
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF2.58
0.0
  
 PB
 
2.23
 0.0
  X2.58 PB
 0.0
     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Marlie Haase Jürgensen
Marlie Haase Jürgensen ('11)
Haderslev IF4.42
  
 
 
4.423.224.19     
2
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF3.70
  
 PB
 
2.873.70 PB3.60     
3
Mai Simonsen
Mai Simonsen ('11)
HSUF 3.70
  
 
 
3.083.503.70     
4
Josefine Danielsen
Josefine Danielsen ('11)
Aabenraa IG 3.54
  
 
 
3.053.363.54     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Marlie Haase Jürgensen
Marlie Haase Jürgensen ('11)
Haderslev IF17.77
  
 PB
 
14.4817.77 PB17.75     
2
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF17.39
  
 PB
 
15.6817.39 PB  X     
3
Mai Simonsen
Mai Simonsen ('11)
HSUF 12.10
  
 PB
 
12.10 PB7.429.53     
D8 40 m    
Vind: +3.4

Finale A

Finale
Vind: +3.4
1
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF7.75 w
  
 
2
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 7.82 w
  
 
D8 500 m    

Finale A

Finale
1
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF2:26.18
  
 PB
D8 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF0.85
  
 =PB
 
0.70
  O
0.75
 XO
0.80
XXO
0.85 =PB
  O
0.90
XXX
   
D8 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF2.65
0.0
  
 PB
 
2.50 PB
 0.0
2.61 PB
 0.0
2.65 PB
 0.0
     
2
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 2.59
0.0
  
 
 
2.48
 0.0
2.49
 0.0
2.59
 0.0
     
D8 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 4.89
  
 
 
4.834.324.89     
2
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF4.11
  
 PB
 
4.11 PB3.554.10     
D8 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 30.84
  
 PB
 
26.3224.9030.84 PB     
2
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF17.12
  
 PB
 
17.12 PB14.6214.07     
P8 40 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1
Augusta From Levring
Augusta From Levring ('12)
Aabenraa IG 8.07
  
 PB
2
Luka Hansen
Luka Hansen ('12)
HSUF 8.19
  
 PB
3
Mathilde Bost-Jacobsen
Mathilde Bost-Jacobsen ('12)
Gråsten I & Gf8.26
  
 =PB
4
Freja Kirstine Andreasen
Freja Kirstine Andreasen ('12)
HSUF 8.30
  
 
5
Sigrid Koch Hørlyck
Sigrid Koch Hørlyck ('12)
Aabenraa IG 8.69
  
 PB
P8 600 m    

Finale A

Finale
1
Augusta From Levring
Augusta From Levring ('12)
Aabenraa IG 2:46.47
  
 
P8 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Augusta From Levring
Augusta From Levring ('12)
Aabenraa IG 0.90
  
 PB
 
0.70
  O
0.75 =PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
 XO
0.95
XXX
  
P8 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Luka Hansen
Luka Hansen ('12)
HSUF 2.54
0.0
  
 PB
2
Freja Kirstine Andreasen
Freja Kirstine Andreasen ('12)
HSUF 2.49
0.0
  
 
 
2.37
 0.0
2.49
 0.0
2.48
 0.0
     
3
Mathilde Bost-Jacobsen
Mathilde Bost-Jacobsen ('12)
Gråsten I & Gf2.38
0.0
  
 PB
 
2.182.16
 0.0
2.38 PB
 0.0
     
4
Augusta From Levring
Augusta From Levring ('12)
Aabenraa IG 2.34
0.0
  
 
 
2.34
 0.0
2.26
 0.0
2.19
 0.0
     
5
Sigrid Koch Hørlyck
Sigrid Koch Hørlyck ('12)
Aabenraa IG 2.13
0.0
  
 PB
 
2.09 PB
 0.0
1.87
 0.0
2.13 PB
 0.0
     
P8 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Augusta From Levring
Augusta From Levring ('12)
Aabenraa IG 3.35
  
 
 
3.173.352.72     
2
Luka Hansen
Luka Hansen ('12)
HSUF 3.19
  
 
3
Freja Kirstine Andreasen
Freja Kirstine Andreasen ('12)
HSUF 2.81
  
 
 
2.732.042.81     
4
Sigrid Koch Hørlyck
Sigrid Koch Hørlyck ('12)
Aabenraa IG 2.53
  
 
 
1.752.532.48     
5
Mathilde Bost-Jacobsen
Mathilde Bost-Jacobsen ('12)
Gråsten I & Gf2.35
  
 
 
2.322.352.25     
P8 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Luka Hansen
Luka Hansen ('12)
HSUF 18.12
  
 PB
2
Mathilde Bost-Jacobsen
Mathilde Bost-Jacobsen ('12)
Gråsten I & Gf9.85
  
 PB
 
4.825.769.85 PB     
3
Freja Kirstine Andreasen
Freja Kirstine Andreasen ('12)
HSUF 8.80
  
 
 
8.807.348.38     
4
Sigrid Koch Hørlyck
Sigrid Koch Hørlyck ('12)
Aabenraa IG 7.72
  
 PB
 
4.03 PB7.70 PB7.72 PB     
D7 40 m    
Vind: +3.4

Finale A

Finale
Vind: +3.4
1
Valdemar Berndt Warncke
Valdemar Berndt Warncke ('13)
Haderslev IF7.93 w
  
 
2
Malte Andersen
Malte Andersen ('13)
Aabenraa IG 8.07 w
  
 
D7 600 m    

Finale A

Finale
1
Malte Andersen
Malte Andersen ('13)
Aabenraa IG 2:29.01
  
 PB
D7 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Valdemar Berndt Warncke
Valdemar Berndt Warncke ('13)
Haderslev IF0.85
  
 PB
 
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
 XO
0.90
XXX
   
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Valdemar Berndt Warncke
Valdemar Berndt Warncke ('13)
Haderslev IF2.58
0.0
  
 PB
 
2.58 PB
 0.0
2.54
 0.0
  X     
2
Malte Andersen
Malte Andersen ('13)
Aabenraa IG 2.07
0.0
  
 PB
 
1.90 PB
 1.1
2.03 PB
 1.1
2.07 PB
 0.0
     
D7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Valdemar Berndt Warncke
Valdemar Berndt Warncke ('13)
Haderslev IF3.65
  
 PB
 
3.65 PB3.42  X     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Valdemar Berndt Warncke
Valdemar Berndt Warncke ('13)
Haderslev IF18.99
  
 PB
 
17.95 PB18.99 PB16.93     
P7 40 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1
Kathrine Martin Jensen
Kathrine Martin Jensen ('13)
/ NOR8.12
  
 PB
2
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF8.58
  
 PB
3
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 8.73
  
 PB
P7 600 m    

Finale A

Finale
1
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF2:53.57
  
 PB
P7 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF0.70
  
 PB
 
0.70 PB
  O
0.75
XXX
      
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Kathrine Martin Jensen
Kathrine Martin Jensen ('13)
/ NOR2.61
0.0
  
 PB
 
2.61 PB
 0.0
2.18
 0.0
2.38
 0.0
     
2
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF2.18
0.0
  
 PB
 
2.09 PB
 0.0
2.16 PB
 0.0
2.18 PB
 0.0
     
3
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 2.12
0.0
  
 
 
1.94
 0.0
1.54
 0.0
2.12
 0.0
     
P7 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Kathrine Martin Jensen
Kathrine Martin Jensen ('13)
/ NOR3.17
  
 PB
 
3.17 PB2.512.59     
2
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 2.82
  
 PB
 
2.82 PB2.552.58     
3
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF2.77
  
 PB
 
2.46 PB2.58 PB2.77 PB     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF13.67
  
 PB
 
12.67 PB13.67 PB7.00     
2
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 11.65
  
 PB
 
11.65 PB7.775.52     

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle