Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: lubstævne 2020-04 22.9.2020
Ceres Park

M 800 m    

Finale A

Finale
1Christian StounbergChristian Stounberg ('95)AGF Atletik2:02.7h
  
 PB
2Andreas SørensenAndreas Sørensen ('02)AGF Atletik2:10.5h
  
 PB
3Kenneth Holm PetersenKenneth Holm Petersen ('82)Aarhus 19002:11.1h
  
 
Ebbe MøllerEbbe Møller ('01)AGF Atletik DNF
  
 
Finale B
1Nicolaj Præstiin AndersenNicolaj Præstiin Andersen ('03)AGF Atletik2:16.4h
  
 PB
2Karen Krogh JohansenKaren Krogh Johansen ('87)AGF Atletik2:17.1h
  
  K 1 Mixed competition
3Joey EriksenJoey Eriksen ('81)AGF Atletik2:26.2h
  
 
4Line Baun GrubakLine Baun Grubak ('96)AGF Atletik2:57.9h
  
  K 2 Mixed competition
Jacob Sommer SimonsenJacob Sommer Simonsen ('95)AGF Atletik DNF
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Alexander Krogh JohansenAlexander Krogh Johansen ('88)AGF Atletik3:58.8h
  
 
2Daniel Bentien SchmidtDaniel Bentien Schmidt ('01)AGF Atletik4:04.1h
  
 PB
3Jeppe Kejser Dahl JensenJeppe Kejser Dahl Jensen Aarhus 19004:07.5h
  
 
4Rasmus Bangsgaard NielsenRasmus Bangsgaard Nielsen ('03)AGF Atletik4:10.7h
  
 PB
5Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 19004:11.0h
  
 PB
6Simon SchmidtSimon Schmidt ('97)AGF Atletik4:26.3h
  
 PB
7Jeppe SchmidtJeppe Schmidt AGF Atletik4:26.7h
  
 PB
8Gustav Røn-BuskovGustav Røn-Buskov ('05)AGF Atletik4:34.7h
  
 PB
9Christian LysdahlChristian Lysdahl ('96)AGF Atletik4:35.3h
  
 PB
10Frederik Juhl LeisznerFrederik Juhl Leiszner ('99)Aarhus 19004:36.4h
  
 PB
11Mathias Birk MadsenMathias Birk Madsen ('01)AGF Atletik4:37.2h
  
 PB
12Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 19004:39.4h
  
  K 1 Mixed competition
13Mads Tudvad JensenMads Tudvad Jensen ('60)Aarhus 19004:44.1h
  
 SB
14Beathe GejlBeathe Gejl ('02)AGF Atletik5:03.3h
  
  K 2 Mixed competition
15William Tilma KleisWilliam Tilma Kleis ('08)AGF Atletik5:09.6h
  
 PB
Jacob Sommer SimonsenJacob Sommer Simonsen ('95)AGF Atletik DNF
  
 
Ebbe MøllerEbbe Møller ('01)AGF Atletik DNF
  
 
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Omar HassanOmar Hassan ('90)AGF Atletik / ETH14:26.2h
  
 SB
2Emil Aaskov PallesenEmil Aaskov Pallesen ('01)AGF Atletik16:02.3h
  
 
3Frederik BrownFrederik Brown ('96)Aarhus 190016:04.7h
  
 PB
4Andreas BjerringAndreas Bjerring ('96)AGF Atletik16:10.6h
  
 PB
5Niklas Faaborg AndersenNiklas Faaborg Andersen ('02)AGF Atletik16:11.4h
  
 PB
6Jesper TrigeJesper Trige ('82)AGF Atletik16:12.9h
  
 PB
7Christian Møller NielsenChristian Møller Nielsen ('97)AGF Atletik16:13.3h
  
 PB
8Jesper Frederik AndersenJesper Frederik Andersen ('97)AGF Atletik16:27.1h
  
 PB
9Henrik Bank OlesenHenrik Bank Olesen ('90)Aarhus 190016:36.1h
  
 PB
10Karen EhrenreichKaren Ehrenreich ('84)Aarhus 190016:43.2h
  
  K 1 Mixed competition
11Ask NissenAsk Nissen ('94)Aarhus 190016:46.7h
  
 PB
Daniel GraversgaardDaniel Graversgaard ('97)AGF Atletik DNF
  
 
Christian StounbergChristian Stounberg ('95)AGF Atletik DNF
  
 
Jacob Sommer SimonsenJacob Sommer Simonsen ('95)AGF Atletik DNF
  
 
Laust BengtsenLaust Bengtsen ('74)Aarhus 1900 DNF
  
 
Finale B
1Johannes SchrammJohannes Schramm ('02)Aarhus 190017:22.3h
  
 PB
2Karl Johan KollerupKarl Johan Kollerup ('95)18:00.0h
  
 PB
3Benedikte Nyholm BangsgaardBenedikte Nyholm Bangsgaard ('96)AGF Atletik18:02.0h
  
  K 1 Mixed competition
4Emilie LarsenEmilie Larsen ('97)AGF Atletik18:18.4h
  
  K 2 Mixed competition
5Kenneth MadsenKenneth Madsen ('63)Aarhus 190018:37.3h
  
 
6Rasmus ØstergaardRasmus Østergaard ('88)Aarhus 190019:09.6h
  
 PB
7Charlotte BernerCharlotte Berner ('72)AGF Atletik20:17.9h
  
  K 1 Mixed competition
Frederik ErnstFrederik Ernst ('95)AGF Atletik DNF
  
 
Lise Kandborg SørensenLise Kandborg Sørensen ('85)AGF Atletik DNF
  
  K Mixed competition

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint