Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Resultater Spring med Musik 6.2.2021 Inde
Aarhus Atletik og Løbeakademi

M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Janick KlausenJanick Klausen ('93)Aarhus 19001.95
  
 SB
 
1.90 SB
  O
1.95 SB
  O
      
2Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)Aarhus 19001.95
  
 
 
1.85
  O
1.90
 XO
1.95
XXO
1.98
XXX
    
3Maximilian KluthMaximilian Kluth Aarhus 1900 / GER1.85
  
 SB
 
1.75 SB
  O
1.80 SB
  O
1.85 SB
  O
1.90
  X
    
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta7.83
  
 PB
 
7.557.72 PB7.657.83 PB7.817.69  
2Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta7.29
  
 
 
  X  X7.29  X  –  –  
3Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19007.21
  
 
 
7.117.217.207.157.077.17  
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)Aarhus 190014.99
  
 PB
 
  X  X  X14.33  X14.99 PB  
2Dennis MägiDennis Mägi ('95)AGF Atletik14.58
  
 SB
 
14.30 SB14.58 SB  –  X  X14.51  
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Line Damsgaard AndersenLine Damsgaard Andersen ('99)Aarhus 19001.78
  
 PB
 
1.60
  O
1.65
  O
1.72
 XO
1.76 PB
  O
1.78 PB
  O
1.81
XXX
  
2Sofie AlbrechtsenSofie Albrechtsen ('95)Aarhus 19001.65
  
 
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.65
 XO
1.68
XXX
   
3Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM1.65
  
 =PB
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65 =PB
XXO
1.68
XXX
    
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF5.89
  
 PB
 
5.79 PB  X5.585.89 PB5.835.74  
2Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA5.82
  
 SB
 
  X5.82 SB5.53  X  X  X  
3Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.64
  
 SB
 
  X5.64 SB5.44  X  X  X  
4Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF5.52
  
 SB
 
5.37 SB5.24  X  X5.48 SB5.52 SB  
5Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM5.40
  
 
 
5.40  X  X  X  X  X  
6Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta5.08
  
 
 
  X  X5.08  X4.94  X  
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Aarhus 190012.65
  
 SB
 
12.22 SB12.65 SB12.52  X12.50  X  
2Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)KIF12.23
  
 SB
 
11.95 SB12.23 SB12.03  –  X11.85  
3Nina LundNina Lund ('01)Vejle IF11.64
  
 
 
  X11.5711.64  X11.5911.64  
4Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF11.63
  
 SB
 
11.63 SB10.8411.1511.6111.6011.37  
5Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF11.44
  
 SB
 
11.26 SB11.2311.44 SB11.2811.28  –  
6Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta11.41
  
 
 
11.41  X11.1111.1610.1111.25  

Seneste resultater

6.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8HelsingørSommer spring og kast
6.8GreveVindsprint
4.8GreveSommerkast III
30.7HelsingørSommerkast
30.7HvidovreSommerkast II
25.7VejleVejlekast 2
23.7RandersPV Camp Stævne
16.7HvidovreSommerkast
14.7AarhusSommerkast 1
13.7Korsør Sommerstævne i forbindelse med besøg fra Motala AIF
10.7København1500 meter med håndstoppede tider
2.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6OdenseOdense Atletik Stangspringsstævne 2
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
15.6HillerødNordsjælland mesterskaberne
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne