Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Resultater Spring med Musik 6.2.2021 Inde
Aarhus Atletik og Løbeakademi

M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Janick KlausenJanick Klausen ('93)Aarhus 19001.95
  
 SB
 
1.90 SB
  O
1.95 SB
  O
      
2Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)Aarhus 19001.95
  
 
 
1.85
  O
1.90
 XO
1.95
XXO
1.98
XXX
    
3Maximilian KluthMaximilian Kluth Aarhus 1900 / GER1.85
  
 SB
 
1.75 SB
  O
1.80 SB
  O
1.85 SB
  O
1.90
  X
    
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta7.83
  
 PB
 
7.557.72 PB7.657.83 PB7.817.69  
2Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta7.29
  
 
 
  X  X7.29  X  –  –  
3Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19007.21
  
 
 
7.117.217.207.157.077.17  
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)Aarhus 190014.99
  
 PB
 
  X  X  X14.33  X14.99 PB  
2Dennis MägiDennis Mägi ('95)AGF Atletik14.58
  
 SB
 
14.30 SB14.58 SB  –  X  X14.51  
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Line Damsgaard AndersenLine Damsgaard Andersen ('99)Aarhus 19001.78
  
 PB
 
1.60
  O
1.65
  O
1.72
 XO
1.76 PB
  O
1.78 PB
  O
1.81
XXX
  
2Sofie AlbrechtsenSofie Albrechtsen ('95)Aarhus 19001.65
  
 
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.65
 XO
1.68
XXX
   
3Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM1.65
  
 =PB
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65
XXO
1.68
XXX
    
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF5.89
  
 PB
 
5.79 PB  X5.585.89 PB5.835.74  
2Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA5.82
  
 SB
 
  X5.82 SB5.53  X  X  X  
3Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.64
  
 SB
 
  X5.64 SB5.44  X  X  X  
4Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF5.52
  
 SB
 
5.37 SB5.24  X  X5.48 SB5.52 SB  
5Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM5.40
  
 
 
5.40  X  X  X  X  X  
6Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta5.08
  
 
 
  X  X5.08  X4.94  X  
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Aarhus 190012.65
  
 SB
 
12.22 SB12.65 SB12.52  X12.50  X  
2Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)KIF12.23
  
 SB
 
11.95 SB12.23 SB12.03  –  X11.85  
3Nina LundNina Lund ('01)Vejle IF11.64
  
 
 
  X11.5711.64  X11.5911.64  
4Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF11.63
  
 SB
 
11.63 SB10.8411.1511.6111.6011.37  
5Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF11.44
  
 SB
 
11.26 SB11.2311.44 SB11.2811.28  –  
6Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta11.41
  
 
 
11.41  X11.1111.1610.1111.25  

Seneste resultater

5.6GreveKlubkastestævne
4.6GreveSommerkast
3.6HaderslevInternational Throwing Match U20/23 2023
3‐4.6OdenseVDMU
3‐4.6FrederiksbergEurotrack
29.5SilkeborgKastemangekamp
27.5KlaksvíkRaska Stórkapping 2
27.5GreveHvidovre Kastestævne
27‐28.5KøbenhavnNordic Athletics Championships
25.5AabenraaKast
24.5HerlevUP-stævne
24.5AalborgAalborg Outdoor II
24.5AarhusKast i Aarhus 1
24.5Maribo Kastestævne
23.5ViborgNålestævne
22.5AabenraaNålestævne
22.5GreveTræningsstævne 2
20‐21.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
20‐21.5KøbenhavnMangekamps Tribute
18.5BallerupKasternes Dag
17.5BagsværdBagsværd Run Event
16.5ViborgViborg Track Meeting I
16.5SæbyNålestævne Sæby
15.5VejleMasters holdkamp 1 Vest/Syd
15.5GreveDT Masters, Sjælland Syd 1
14.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
13.5HerningHerning Games
13.5TórshavnRASKA stórkapping 1
11.5KøbenhavnKIF Stævne 1
10.5VibyDT Masters 1. runde
10.5Maribo Kastestævne
10.5HillerødDT Masters, Sjælland Nord 1
9.5RandersKaste Stævne
9.5RandersNålestævne MIX
9.5SkiveTirsdagsstævne Maj
8.5SlagelseKastestævne
8.5GreveTræningsstævne 1
7.5StoholmKastestævne
6.5VallensbækPhønixmarchen
6.5VallensbækDM kapgang
6.5BagsværdBAC Kast
6.5EsbjergSå kaster vi igen
6‐7.5TårnbyTårnby Games
2.5BagsværdBAC_HIA Kast
2.5LyngbyKlubstævne
2.5OdenseFjordagerløbet
30.4ViborgVexa HLM R TESTLØB 4
30.4HvidovreIndestævne Hvidovre
29.4VejleRegionsstævne
29.4AalborgAalborg Outdoor I
29.4SilkeborgKastestævne 1
29.4SlagelseÅbningsstævne
29.4Hvide SandeNålestævne
29.4GlostrupGlostrup Games
25.4RandersKaste Stævne
22.4TórshavnOpin Kapping
22.4VejenRegionsstævne
22.4AarhusDM 10km
22.4AarhusDM 10km Ungdom
22.4AarhusEn forårsdag 10km åben