Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Charlottesville VA USA: Virginia Challenge 16‐17.4.2021

M 100 m    
17.4. Vind: +0.1

Finale A

Finale
17.4.Vind: +0.1
1
Cole Beck
Cole Beck ('99)
USA10.39
  
 SB
2
Diamantae Griffin
Diamantae Griffin ('99)
USA10.48
  
 SB
3
Donatien Djero
Donatien Djero ('98)
CIV10.51
  
 PB
4
Jason Rogers
Jason Rogers ('91)
SKN10.54
  
 SB
5
Deron Dudley
Deron Dudley 
USA10.67
  
 SB
6
Dametrius O'Connor
Dametrius O'Connor ('99)
USA10.79
  
 SB
7
Saypadia DeSaussure II
Saypadia DeSaussure II 
USA10.85
  
 
8
Michael Bell
Michael Bell 
USA10.86
  
 SB
Finale B
17.4. Vind: +0.2
17.4.Vind: +0.2
1
Paul Gore
Paul Gore 
USA10.66
  
 SB
2
Xandre Blake
Xandre Blake ('96)
JAM10.69
  
 SB
3
Garfield Napier
Garfield Napier 
USA10.69
  
 SB
4
Dontavian Smith
Dontavian Smith ('97)
USA10.81
  
 
5
Joseph Laster Iii
Joseph Laster Iii 
USA10.87
  
 
6
Naukym Morton
Naukym Morton 
USA10.95
  
 SB
7
Malik Harper
Malik Harper ('98)
USA11.06
  
 
Shakur Williams
Shakur Williams ('01)
JAM DQ
  
 
Finale C
17.4. Vind: +0.1
17.4.Vind: +0.1
1
Donovan Louis
Donovan Louis ('99)
USA10.76
  
 SB
2
Justice Dixon
Justice Dixon ('98)
USA10.84
  
 SB
3
Lucas Casab
Lucas Casab ('01)
USA10.86
  
 
4
Elijah Pierson
Elijah Pierson 
USA10.94
  
 SB
5
Tavares Kelly
Tavares Kelly 
USA11.04
  
 SB
6
Keith Barbour
Keith Barbour ('99)
USA11.08
  
 SB
M 200 m    
17.4. Vind: -1.3

Finale A

Finale
17.4.Vind: -1.3
1
Diamantae Griffin
Diamantae Griffin ('99)
USA20.90
  
 
2
Jacory Patterson
Jacory Patterson 
USA21.00
  
 SB
3
Cole Beck
Cole Beck ('99)
USA21.25
  
 
4
Brycen Spratling
Brycen Spratling ('92)
USA21.43
  
 SB
5
Jan Gutierrez
Jan Gutierrez ('98)
PUR21.60
  
 SB
6
Onyedikachi Ohia-Enyia
Onyedikachi Ohia-Enyia 
USA21.79
  
 PB
7
Michael Bell
Michael Bell 
USA22.18
  
 
Finale B
17.4. Vind: -0.3
17.4.Vind: -0.3
1
Cameron Rose
Cameron Rose ('02)
USA21.03
  
 
2
Ade Jones-Roundtree
Ade Jones-Roundtree ('98)
USA21.33
  
 
3
Paul Gore
Paul Gore 
USA21.42
  
 
4
Tyreke Sapp
Tyreke Sapp ('99)
USA21.62
  
 PB
5
Ryan Saint-Germain
Ryan Saint-Germain 
USA21.76
  
 
Dontavian Smith
Dontavian Smith ('97)
USA DQ
  
 
Finale C
17.4. Vind: -0.3
17.4.Vind: -0.3
1
Donatien Djero
Donatien Djero ('98)
CIV21.49
  
 PB
2
Dametrius O'Connor
Dametrius O'Connor ('99)
USA21.59
  
 
3
Deron Dudley
Deron Dudley 
USA21.86
  
 SB
4
Jadon Johnson
Jadon Johnson 
USA21.90
  
 
5
Matthew Mitchell
Matthew Mitchell ('01)
USA22.12
  
 PB
6
Elijah Pierson
Elijah Pierson 
USA22.26
  
 SB
Finale D
17.4. Vind: -0.7
17.4.Vind: -0.7
1
Craig Saddler II
Craig Saddler II 
USA21.61
  
 PB
2
Mayowa Osunsami
Mayowa Osunsami ('99)
GBR21.72
  
 SB
3
Justice Dixon
Justice Dixon ('98)
USA22.02
  
 
4
Andrew Robinson
Andrew Robinson ('01)
GBR22.04
  
 
5
Richard Bush
Richard Bush ('99)
USA22.04
  
 SB
M 400 m    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Jordan Willis
Jordan Willis ('99)
USA46.23
  
 
2
Patrick Forrest
Patrick Forrest ('99)
USA46.71
  
 SB
3
Brycen Spratling
Brycen Spratling ('92)
USA46.76
  
 
4
Brandon Outlaw
Brandon Outlaw ('99)
USA46.99
  
 
5
Isaiah Palmer
Isaiah Palmer ('98)
USA47.40
  
 SB
6
Ade Jones-Roundtree
Ade Jones-Roundtree ('98)
USA48.08
  
 
Finale B
17.4.
17.4.
1
Ryan Saint-Germain
Ryan Saint-Germain 
USA47.02
  
 PB
2
Jan Gutierrez
Jan Gutierrez ('98)
PUR47.13
  
 PB
3
Miles Mingo
Miles Mingo ('99)
USA47.58
  
 
4
Onyedikachi Ohia-Enyia
Onyedikachi Ohia-Enyia 
USA47.81
  
 SB
5
Jadon Johnson
Jadon Johnson 
USA47.81
  
 SB
6
Lonzell Feagin
Lonzell Feagin ('98)
USA47.88
  
 
7
Phillips Magre
Phillips Magre 
USA48.08
  
 SB
Finale C
17.4.
17.4.
1
Tyreke Sapp
Tyreke Sapp ('99)
USA47.14
  
 PB
2
Alexander Schwedt
Alexander Schwedt 
USA47.59
  
 PB
3
Richard Bush
Richard Bush ('99)
USA48.15
  
 PB
4
Alejandro Rodriguez
Alejandro Rodriguez 
USA48.33
  
 
5
Terris Burton
Terris Burton 
USA48.47
  
 PB
6
Patrick Atwell
Patrick Atwell ('01)
USA48.70
  
 SB
Michael Rose
Michael Rose 
USA DNF
  
 
Finale D
17.4.
17.4.
1
Job Trahan
Job Trahan 
USA48.61
  
 PB
2
Brandon Moorer
Brandon Moorer 
USA48.63
  
 SB
3
Jakob Kunzer
Jakob Kunzer 
CAY49.79
  
 
Matt Wilson
Matt Wilson ('95)
USA DQ
  
 
M 800 m    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Matthew Payamps
Matthew Payamps ('01)
USA1:48.81
  
 PB
2
Kenton Bachmann
Kenton Bachmann ('99)
USA1:49.11
  
 PB
3
Diego Zarate
Diego Zarate ('97)
USA1:49.24
  
 SB
4
Dolan Owens
Dolan Owens ('01)
USA1:49.40
  
 
5
Conor Murphy
Conor Murphy ('01)
USA1:49.51
  
 PB
6
Sergio Miranda
Sergio Miranda ('92)
MEX1:50.19
  
 SB
7
Archie Wallis
Archie Wallis ('99)
AUS1:50.52
  
 SB
8
Theo Woods
Theo Woods 
FRA1:50.96
  
 
Randy Neish
Randy Neish 
USA DNF
  
 
Finale B
17.4.
17.4.
1
Ethan Delgado
Ethan Delgado 
USA1:50.44
  
 PB
2
Joe Hoots
Joe Hoots ('99)
USA1:50.82
  
 
3
Siro Piña
Siro Piña ('98)
ESP1:50.88
  
 
4
Dante Watson
Dante Watson 
USA1:50.95
  
 
5
Michael Spragley
Michael Spragley 
USA1:51.80
  
 PB
6
Kyle Durham
Kyle Durham ('01)
USA1:52.02
  
 
7
Jack Joyce
Jack Joyce ('97)
USA1:52.53
  
 SB
8
Nicholas Young
Nicholas Young ('01)
CAN1:54.26
  
 
Finale C
17.4.
17.4.
1
Liam Rivard
Liam Rivard ('01)
CAN1:51.15
  
 PB
2
Bradley Prentice
Bradley Prentice 
USA1:51.15
  
 SB
3
Joshua Bell
Joshua Bell 
USA1:51.28
  
 SB
4
Rory Cavan
Rory Cavan 
USA1:51.71
  
 PB
5
Austin Carroll
Austin Carroll ('98)
USA1:51.78
  
 PB
6
Ethan Mills
Ethan Mills ('01)
USA1:52.82
  
 SB
7
Jacob Hunter
Jacob Hunter 
USA1:54.20
  
 PB
Finale D
17.4.
17.4.
1
Miller Anderson
Miller Anderson ('01)
USA1:51.86
  
 PB
2
Zach Beale
Zach Beale 
USA1:51.86
  
 PB
3
Kobe Brown
Kobe Brown ('01)
USA1:52.63
  
 PB
4
Kendall Branan
Kendall Branan 
USA1:53.10
  
 
5
Will Atkins
Will Atkins ('01)
USA1:54.13
  
 
6
Tim Bason
Tim Bason ('98)
USA1:54.54
  
 
Finale E
17.4.
17.4.
1
Conner Hawkins
Conner Hawkins 
USA1:52.73
  
 PB
2
Jonny House
Jonny House 
USA1:53.84
  
 PB
3
Carter Blunt
Carter Blunt ('97)
USA1:54.14
  
 
4
Austin Gabay
Austin Gabay ('02)
USA1:54.17
  
 PB
5
Pierre Sylvain
Pierre Sylvain 
USA1:54.34
  
 
6
Davis Young
Davis Young 
USA1:54.38
  
 PB
M 1500 m    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Willy Fink
Willy Fink ('94)
USA3:42.31
  
 SB
2
Diego Zarate
Diego Zarate ('97)
USA3:42.42
  
 SB
3
Kasey Knevelbaard
Kasey Knevelbaard ('96)
USA3:43.23
  
 
4
Ben Flanagan
Ben Flanagan ('95)
CAN3:43.60
  
 PB
5
Randy Neish
Randy Neish 
USA3:44.34
  
 PB
6
Graham Crawford
Graham Crawford ('92)
USA3:44.96
  
 SB
7
Jeremy Hernandez
Jeremy Hernandez ('96)
USA3:45.66
  
 
8
Joshua Desouza
Joshua Desouza 
CAN3:45.94
  
 PB
9
Robby Andrews
Robby Andrews ('91)
USA3:47.20
  
 
10
Jamie Dee
Jamie Dee ('97)
GBR3:48.54
  
 PB
11
Matthew Payamps
Matthew Payamps ('01)
USA3:49.60
  
 
Robert Domanic
Robert Domanic ('95)
USA DNF
  
 
Finale B
17.4.
17.4.
1
Jesse Hunt
Jesse Hunt ('98)
AUS3:44.63
  
 PB
2
Brent Bailey
Brent Bailey ('99)
USA3:45.46
  
 PB
3
Carter Blunt
Carter Blunt ('97)
USA3:48.26
  
 
4
Austin Gabay
Austin Gabay ('02)
USA3:50.42
  
 
5
Patrick Castellano
Patrick Castellano 
USA3:52.65
  
 PB
6
Jack Kovach
Jack Kovach ('02)
USA3:56.13
  
 
7
Riley Tell
Riley Tell ('98)
CAN3:57.33
  
 SB
Finale C
17.4.
17.4.
1
Samuel Field
Samuel Field 
AUS3:45.24
  
 PB
2
Austin Carroll
Austin Carroll ('98)
USA3:45.29
  
 PB
3
Conner Hawkins
Conner Hawkins 
USA3:46.25
  
 
4
William Baginski
William Baginski 
USA3:46.84
  
 PB
5
Damien Dilcher
Damien Dilcher ('98)
USA3:47.48
  
 PB
6
Jack O'Leary
Jack O'Leary ('97)
IRL3:47.83
  
 PB
7
Ethan Mills
Ethan Mills ('01)
USA3:48.94
  
 PB
8
Rory Cavan
Rory Cavan 
USA3:49.00
  
 
9
Jack Joyce
Jack Joyce ('97)
USA3:49.00
  
 SB
10
Jacob Hunter
Jacob Hunter 
USA3:49.40
  
 PB
11
Finn McBride
Finn McBride 
USA3:58.39
  
 PB
Davis Young
Davis Young 
USA DNF
  
 
Finale D
17.4.
17.4.
1
Trey Burleson
Trey Burleson 
USA3:52.46
  
 PB
2
Tim Haughton
Tim Haughton ('01)
USA3:53.04
  
 
3
Tucker Zullo
Tucker Zullo 
USA3:53.43
  
 PB
4
Wesley John
Wesley John ('01)
USA3:54.41
  
 
5
Maazin Ahmed
Maazin Ahmed 
USA3:54.65
  
 SB
6
Jacob Gallant
Jacob Gallant ('02)
USA3:55.04
  
 
7
Brandon Gracia
Brandon Gracia 
USA3:55.66
  
 
8
Phelani Maduwa
Phelani Maduwa ('99)
RSA3:56.12
  
 
M 5000 m    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Zach Facioni
Zach Facioni ('99)
AUS13:35.33
  
 PB
2
Robert Brandt
Robert Brandt ('96)
USA13:35.50
  
 
3
Thomas Ratcliffe
Thomas Ratcliffe ('97)
USA13:36.87
  
 SB
4
Ian Shanklin
Ian Shanklin ('98)
USA13:48.20
  
 PB
5
Martin Hehir
Martin Hehir ('92)
USA13:49.72
  
 SB
6
Aaron Las Heras
Aaron Las Heras 
ESP13:49.95
  
 PB
7
Jack Salisbury
Jack Salisbury ('98)
USA13:50.98
  
 PB
8
Joe Bistritz
Joe Bistritz 
USA13:50.99
  
 PB
9
Ahmed Muhumed
Ahmed Muhumed ('98)
USA13:51.15
  
 PB
10
Wes Porter
Wes Porter 
USA13:51.41
  
 PB
11
Santiago Prosser
Santiago Prosser 
USA13:51.46
  
 PB
12
Jack Tiernan
Jack Tiernan ('98)
AUS13:52.10
  
 =PB
13
Conor Lundy
Conor Lundy ('98)
USA13:52.50
  
 PB
14
Colin Bennie
Colin Bennie ('95)
USA13:52.70
  
 PB
15
Patrick Anderson
Patrick Anderson ('01)
USA13:53.49
  
 PB
16
Joaquin Martinez De Pinillos
Joaquin Martinez De Pinillos 
USA13:54.80
  
 PB
17
John Tatter
John Tatter 
USA13:54.93
  
 PB
18
Theo Quax
Theo Quax ('99)
NZL13:55.47
  
 SB
19
William Coogan
William Coogan ('02)
USA13:56.72
  
 PB
20
Nick Wolk
Nick Wolk ('98)
USA14:07.95
  
 SB
21
Eric van der Els
Eric van der Els ('98)
USA14:19.78
  
 PB
22
Jack Miller
Jack Miller 
USA14:22.44
  
 PB
Finale B
17.4.
17.4.
1
Dan Schaffer
Dan Schaffer 
USA13:57.94
  
 PB
2
Matthew Scarr
Matthew Scarr ('98)
AUS13:59.90
  
 =PB
3
Carmeron Dickson
Carmeron Dickson 
USA14:04.70
  
 PB
4
Ernie Pitone
Ernie Pitone ('95)
USA14:05.50
  
 PB
5
John Shea
John Shea 
USA14:09.58
  
 SB
6
Jack Fredian
Jack Fredian ('99)
USA14:10.21
  
 PB
7
Caleb Easton
Caleb Easton 
USA14:12.64
  
 PB
8
Will Brisman
Will Brisman ('99)
USA14:12.73
  
 PB
9
Matt Scrape
Matt Scrape 
USA14:16.21
  
 SB
10
Yasin Sado
Yasin Sado ('01)
USA14:17.00
  
 PB
11
Sam Bowers
Sam Bowers ('99)
USA14:17.16
  
 PB
12
Nathan Lawler
Nathan Lawler ('99)
USA14:17.49
  
 PB
13
Shea Weilbaker
Shea Weilbaker 
USA14:19.26
  
 PB
14
Nate Kawalec
Nate Kawalec 
USA14:20.26
  
 SB
15
Josh Romine
Josh Romine ('99)
USA14:25.65
  
 PB
16
Simon Smith
Simon Smith 
USA14:27.40
  
 
17
Giacomo DeLuca
Giacomo DeLuca ('98)
USA14:27.41
  
 PB
18
Campbell Lee
Campbell Lee 
CAN14:29.93
  
 
19
Camden Gilmore
Camden Gilmore 
USA14:31.21
  
 PB
20
Jonathan Desouza
Jonathan Desouza 
CAN14:38.28
  
 
Coen Roberts
Coen Roberts 
USA DNF
  
 
Kasey Knevelbaard
Kasey Knevelbaard ('96)
USA DNF
  
 
Finale C
17.4.
17.4.
1
Ryan Drew
Ryan Drew 
USA14:04.34
  
 PB
2
Michael Hans
Michael Hans ('98)
USA14:21.29
  
 PB
3
Nicholas Yanek
Nicholas Yanek 
USA14:23.59
  
 PB
4
Brian Keller
Brian Keller 
USA14:27.93
  
 
5
Borger Peter
Borger Peter 
USA14:28.17
  
 
6
Luke Henseler
Luke Henseler ('01)
USA14:29.06
  
 PB
7
Austen Cave
Austen Cave 
USA14:31.57
  
 PB
8
Aldo Marquez
Aldo Marquez ('98)
USA14:34.59
  
 SB
9
Paul Dellinger
Paul Dellinger ('99)
USA14:36.31
  
 SB
10
Jeffrey Pedersen
Jeffrey Pedersen 
USA14:39.00
  
 PB
11
Zach Lefever
Zach Lefever ('98)
USA14:47.75
  
 SB
12
Noah Yuro
Noah Yuro 
USA14:48.66
  
 
13
Spencer Smucker
Spencer Smucker 
USA14:49.89
  
 PB
M 10000 m    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Jared Pangallozzi
Jared Pangallozzi 
USA29:20.29
  
 PB
2
Silas Frantz
Silas Frantz 
USA29:28.15
  
 PB
3
Silas Derfel
Silas Derfel 
USA29:28.39
  
 PB
4
Zachary Kinne
Zachary Kinne 
USA29:34.13
  
 PB
5
CJ Ambrosio
CJ Ambrosio ('99)
USA29:35.38
  
 PB
6
Ben Mitchell
Ben Mitchell 
USA29:35.89
  
 PB
7
Harry Monroe
Harry Monroe 
USA29:36.50
  
 PB
8
Justin Weber
Justin Weber ('98)
USA29:37.05
  
 PB
9
Isaac Benz
Isaac Benz 
USA29:39.31
  
 PB
10
Paul Nichols
Paul Nichols ('98)
USA29:51.36
  
 PB
11
Spencer Tsai
Spencer Tsai 
USA29:52.43
  
 PB
12
Peter Morris
Peter Morris 
USA29:52.88
  
 PB
13
Sean Parker
Sean Parker ('99)
USA29:54.29
  
 PB
14
Dominic Hockenbury
Dominic Hockenbury ('97)
USA29:57.79
  
 SB
15
Chandler Underwood
Chandler Underwood ('97)
USA29:58.36
  
 PB
16
Alex Glavin
Alex Glavin 
USA29:59.05
  
 PB
17
Evan Minor
Evan Minor ('99)
USA30:06.77
  
 PB
18
John LePino
John LePino 
USA30:09.67
  
 PB
19
Andy Miller
Andy Miller ('80)
USA30:14.82
  
 PB
20
Ben Verchick
Ben Verchick 
USA30:18.75
  
 PB
21
Russell Sullivan
Russell Sullivan 
USA30:22.30
  
 
22
Max Greczyn
Max Greczyn 
USA30:26.51
  
 PB
23
Taonga Mbambo
Taonga Mbambo ('01)
NZL30:32.02
  
 PB
24
Kevin Carlson
Kevin Carlson ('01)
USA30:47.46
  
 PB
25
Noah Campbell
Noah Campbell 
USA30:58.37
  
 PB
26
Ty Brownlow
Ty Brownlow 
USA31:22.89
  
 PB
27
Kellen Hasle
Kellen Hasle ('01)
USA31:31.81
  
 PB
Joshua Desouza
Joshua Desouza 
CAN DNF
  
 
Damien Dilcher
Damien Dilcher ('98)
USA DNF
  
 
Alex Corbett
Alex Corbett 
USA DNF
  
 
M 3000 m forh.    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Parker Stokes
Parker Stokes 
USA8:38.55
  
 PB
2
Alex Rogers
Alex Rogers ('97)
USA8:42.11
  
 SB
3
Fitsum Seyoum
Fitsum Seyoum ('97)
ETH8:46.19
  
 SB
4
Jantz Tostenson
Jantz Tostenson 
USA8:49.44
  
 PB
5
Alex Miley
Alex Miley ('99)
USA8:50.18
  
 SB
6
Alex Crigger
Alex Crigger ('98)
USA8:51.08
  
 SB
7
Ben Hill
Ben Hill ('96)
USA8:51.36
  
 PB
8
Nick Steele
Nick Steele ('97)
USA8:51.59
  
 PB
9
Hannes Burger
Hannes Burger ('99)
GER8:51.63
  
 PB
10
Derek Johnson
Derek Johnson ('99)
USA8:51.97
  
 PB
11
Felix Kandie
Felix Kandie ('98)
KEN8:56.17
  
 SB
12
Alexander Korczynski
Alexander Korczynski ('99)
USA8:57.55
  
 SB
13
Josh Higgins
Josh Higgins ('98)
USA9:11.13
  
 
14
Hunter White
Hunter White ('01)
USA9:15.95
  
 PB
Finale B
17.4.
17.4.
1
Gable Sieperda
Gable Sieperda ('99)
USA8:51.41
  
 PB
2
Ryan Brown
Ryan Brown 
USA8:54.76
  
 PB
3
Connor McMenamin
Connor McMenamin 
USA8:56.56
  
 PB
4
Alex Milligan
Alex Milligan ('98)
USA8:59.62
  
 PB
5
Marshall Williamson
Marshall Williamson 
USA9:02.57
  
 PB
6
Kevin Cawley
Kevin Cawley ('01)
USA9:02.76
  
 PB
7
Carter Coughlin
Carter Coughlin ('99)
USA9:07.41
  
 
8
Price Owens
Price Owens 
USA9:11.70
  
 SB
Tim Mcinerney
Tim Mcinerney 
USA DNF
  
 
M 110 m hæk    
17.4. Vind: +1.3

Finale A

Finale
17.4.Vind: +1.3
1
Kollin Smith
Kollin Smith ('99)
USA14.16
  
 SB
2
Matthew Mitchell
Matthew Mitchell ('01)
USA14.35
  
 PB
3
Malachi Quarles
Malachi Quarles 
USA14.51
  
 
4
Mayowa Osunsami
Mayowa Osunsami ('99)
GBR14.56
  
 
Shyheim Wright
Shyheim Wright ('98)
USA DNF
  
 
Finale B
17.4. Vind: +1.0
17.4.Vind: +1.0
1
Dawshawn Williams
Dawshawn Williams 
USA14.73
  
 PB
2
Evan Lee
Evan Lee 
USA15.52
  
 PB
M 400 m hæk    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
David Adams
David Adams 
USA51.17
  
 PB
2
Craig Saddler II
Craig Saddler II 
USA51.97
  
 PB
3
Felix Lawrence
Felix Lawrence 
PUR52.11
  
 PB
4
Connor Atkinson
Connor Atkinson 
USA52.53
  
 
5
Terris Burton
Terris Burton 
USA52.54
  
 SB
6
Keegan Hughes
Keegan Hughes ('98)
USA53.01
  
 SB
7
Matthew Thompson
Matthew Thompson ('01)
BAH53.56
  
 SB
Finale B
17.4.
17.4.
1
Luke Anderson
Luke Anderson 
USA53.46
  
 PB
2
Easton Reagan
Easton Reagan 
USA53.47
  
 PB
3
Nicholas Mollica
Nicholas Mollica ('01)
USA54.34
  
 PB
4
Keith Frasier
Keith Frasier ('01)
USA54.51
  
 SB
7
Cobe Wiggins
Cobe Wiggins 
USA58.55
  
 PB
M Højdespring    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Brenton Foster
Brenton Foster ('98)
AUS2.24
  
 PB
 
2.04
  O
2.09 SB
  O
2.15 SB
  O
2.18 SB
  O
2.21 SB
  O
2.24 PB
 XO
2.27
XXX
 
2
Tony Jones
Tony Jones 
USA2.15
  
 
 
2.04
  O
2.09
  O
2.15
XXO
2.18
XXX
    
3
Quinten Clay
Quinten Clay 
USA2.12
  
 PB
 
2.04
  O
2.09
XXO
2.12 PB
  O
2.15
XXX
    
4
Jacob Kelly
Jacob Kelly ('99)
USA2.09
  
 SB
 
1.99
  O
2.04 SB
  O
2.09 SB
  O
2.12
XXX
    
5
Dennis Manyeah
Dennis Manyeah ('98)
USA2.09
  
 
 
2.04
  O
2.09
 XO
2.15
XXX
     
6
Draven Crist
Draven Crist 
USA2.04
  
 
 
2.04
  O
2.09
XXX
      
7
Jalen Hodges
Jalen Hodges 
USA2.04
  
 
 
1.99
XXO
2.04
  O
2.09
XXX
     
8
Beau Allen
Beau Allen ('01)
USA2.04
  
 
 
2.04
XXO
2.09
XXX
      
8
Greg Lauray
Greg Lauray 
USA2.04
  
 SB
 
2.04 SB
XXO
2.09
XXX
      
M Stangspring    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Scott Houston
Scott Houston ('90)
USA5.50
  
 
 
4.90
  O
5.05
  O
5.20
 XO
5.35
  O
5.50
 XO
5.63
XXX
  
2
Deakin Volz
Deakin Volz ('97)
USA5.05
  
 SB
 
4.90 SB
  O
5.05 SB
  O
5.20
XXX
     
3
Harrison Rice
Harrison Rice 
USA4.90
  
 SB
 
4.75 SB
  O
4.90 SB
  O
5.05
XXX
     
3
Sam Young
Sam Young 
USA4.90
  
 
 
4.75
  O
4.90
  O
5.05
XXX
     
5
Anders Janes
Anders Janes 
USA4.90
  
 SB
 
4.60
XXO
4.90 SB
 XO
5.05
XXX
     
6
Jacob Rice
Jacob Rice ('01)
USA4.90
  
 
 
4.60
 XO
4.75
 XO
4.90
XXO
5.05
XXX
    
7
Kane Aldrich
Kane Aldrich 
USA4.75
  
 
 
4.60
 XO
4.75
XXO
4.90
XXX
     
8
Ben Finger
Ben Finger 
USA4.60
  
 
 
4.60
  O
4.75
XXX
      
8
Carter Clasper
Carter Clasper ('97)
USA4.60
  
 
 
4.60
  O
4.75
XXX
      
Ryan McCann
Ryan McCann 
USA NH
  
 
 
4.60
XXX
       
Luke Lombardi
Luke Lombardi 
USA NH
  
 
 
4.60
XXX
       
Colin Duignan
Colin Duignan 
USA NH
  
 
 
4.60
XXX
       
Tyler Lynch
Tyler Lynch 
USA NH
  
 
 
4.60
XXX
       
Kyle Mosteller
Kyle Mosteller 
USA NH
  
 
 
4.60
XXX
       
M Længdespring    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Kollin Smith
Kollin Smith ('99)
USA7.72
-0.3
  
 PB
 
7.27
 0.1
7.52 PB
 0.1
7.29
 -2.6
7.48
 0.3
7.72 PB
 -0.3
  X
 0.0
  
2
Freddie Allen III
Freddie Allen III ('01)
USA7.57
+0.2
  
 PB
 
7.47 PB
 -0.1
  X
 0.0
7.02
 0.1
  X
 0.0
7.28
 0.5
7.57 PB
 0.2
  
3
Robert Blue
Robert Blue 
USA7.57
+0.8
  
 PB
 
7.05 PB
 -0.6
7.26 PB
 0.1
7.57 PB
 0.8
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
4
Jeremy Davis
Jeremy Davis 
USA7.45
+1.0
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
7.25 PB
 -0.4
  X
 0.0
7.26 PB
 0.4
7.45 PB
 1.0
  
5
Ezra Mellinger
Ezra Mellinger 
USA7.30
-1.6
  
 
 
7.02
 -0.7
  X
 0.0
7.30
 -1.6
  X
 0.0
7.23
 0.8
6.87
 -0.6
  
6
Colby Thorn
Colby Thorn 
USA7.27
-0.1
  
 SB
 
7.27 SB
 -0.1
7.12
 -0.6
6.78
 0.6
  –  –  –  
7
Louis Gordon
Louis Gordon 
CAY7.17
+0.3
  
 
 
7.17
 0.3
5.20
 -1.5
7.02
 -2.1
4.20
 0.5
4.40
 -0.2
  –  
8
Carmen Ostroski
Carmen Ostroski ('01)
USA7.12
-0.4
  
 PB
 
6.94
 1.4
6.84
 -1.1
7.10 PB
 1.1
6.99
 -0.6
  X
 0.0
7.12 PB
 -0.4
  
9
Samuel Oravec
Samuel Oravec 
USA7.00
-0.2
  
 SB
 
6.94 SB
 -1.0
7.00 SB
 -0.2
6.66
 -2.7
6.79
 -2.5
6.82
 -0.9
6.86
 1.0
  
10
Larry Coaxum
Larry Coaxum 
USA6.99
+1.3
  
 PB
 
6.99 PB
 1.3
6.75
 -1.0
6.75
 -1.7
     
12
Evan Lee
Evan Lee 
USA6.71
+0.8
  
 
 
6.57
 0.1
6.71
 0.8
6.66
 0.2
     
Ayende Watson
Ayende Watson ('99)
USA NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
M Trespring    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Owayne Owens
Owayne Owens 
JAM16.45
-0.1
  
 PB
 
16.28
 -0.7
  X
 0.0
16.45 PB
 -0.1
16.03
 -0.5
  –16.42
 -0.7
  
2
Malik Cunningham
Malik Cunningham ('99)
JAM15.69
+0.3
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
15.69 PB
 0.3
15.24
 -0.4
15.50
 -1.2
  X
 0.0
  
3
Robert Blue
Robert Blue 
USA15.64
  
 
 
15.64
 0.0
  X
 0.0
15.06
 0.6
  X
 0.0
15.46
 -0.7
  X
 0.0
  
4
Darrel Jones
Darrel Jones ('96)
USA15.61
-1.0
  
 
 
  X
 0.0
14.12
 -0.7
15.61
 -1.0
15.58
 0.2
  X
 0.0
  X
 0.0
  
5
Chauncey Chambers
Chauncey Chambers 
USA15.48
-0.3
  
 
 
15.48
 -0.3
15.44
 -0.6
15.42
 0.8
  X
 0.0
14.96
 -1.5
15.28
 0.1
  
6
Evan Hailes
Evan Hailes ('98)
USA15.30
-0.6
  
 PB
 
14.75
 0.1
14.93 SB
 0.8
15.30 PB
 -0.6
14.69
 -0.3
14.70
 -0.7
  X
 0.0
  
7
Omahri Sturdivant
Omahri Sturdivant ('98)
PUR14.94
-1.0
  
 SB
 
  X
 0.0
14.94 SB
 -1.0
14.93
 1.1
  X
 0.0
14.61
 -1.5
14.71
 -1.6
  
8
Jordan Purvis
Jordan Purvis ('02)
USA14.70
+1.1
  
 PB
 
14.18
 1.6
14.42
 -0.4
14.70 PB
 1.1
14.59
 1.2
14.28
 -1.2
  X
 0.0
  
9
Jeremiah McCants
Jeremiah McCants 
USA14.53
+0.6
  
 
 
  X
 0.0
14.00
 -0.7
14.53
 0.6
14.29
 0.4
12.91
 -1.0
  X
 0.0
  
10
Dejon Mayo
Dejon Mayo 
USA14.44
+0.9
  
 PB
 
13.58
 -0.2
13.93
 -1.0
14.44 PB
 0.9
     
11
Carmen Ostroski
Carmen Ostroski ('01)
USA14.29
-1.2
  
 PB
 
  X
 0.0
14.29 PB
 -1.2
14.29 =PB
 0.7
     
12
Larry Coaxum
Larry Coaxum 
USA14.17
+0.1
  
 PB
 
13.85
 1.2
  X
 0.0
14.17 PB
 0.1
     
M Kuglestød 7.26 kg    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Jordan West
Jordan West ('99)
USA19.78
  
 
 
19.0819.7819.6019.6219.06  X  
2
Tyson Jones
Tyson Jones ('99)
USA19.21
  
 PB
 
  X18.56 PB18.88 PB18.57  X19.21 PB  
3
Kyle Mitchell
Kyle Mitchell ('98)
JAM19.18
  
 PB
 
19.18 PB  X19.02  X  X18.92  
4
José Miguel Ballivian
José Miguel Ballivian ('97)
CHI18.54
  
 
 
18.00  X18.5418.3117.87  X  
5
Warren Barrett
Warren Barrett ('97)
JAM17.89
  
 
 
17.7717.4117.8017.4817.8917.77  
6
Chris Van Niekerk
Chris Van Niekerk 
RSA17.49
  
 
 
16.9816.2317.4417.30  X17.49  
7
Madias Loper
Madias Loper ('99)
USA16.92
  
 SB
 
  X16.77 SB  X16.15  X16.92 SB  
8
Ben Beatty
Ben Beatty ('97)
USA16.79
  
 SB
 
  X  X16.79 SB  X  X  X  
9
Thomas Kitchell
Thomas Kitchell ('02)
USA16.58
  
 
 
  X16.4316.58  X  X  X  
10
Chancellor Crawford
Chancellor Crawford 
USA16.54
  
 PB
 
16.54 PB  X15.74     
11
Troy Yearwood
Troy Yearwood 
USA16.02
  
 
 
  X  X16.02     
12
Ryan Smith
Ryan Smith ('90)
USA15.99
  
 
 
15.8515.7715.99     
13
Mason Ellis
Mason Ellis ('02)
USA15.91
  
 
 
  X15.91  X     
14
Connor Mathis
Connor Mathis ('01)
USA15.68
  
 
 
15.68  X  X     
15
William Loewen
William Loewen ('97)
USA15.09
  
 
 
14.99  X15.09     
16
Travis Robinson
Travis Robinson 
JAM15.05
  
 
 
  X15.0514.92     
M Diskoskast 2.0 kg    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Claudio Romero
Claudio Romero 
CHI64.39
  
NR PB
 
62.61 SB61.9163.31 SB63.86 SB62.6564.39 NR PB  
2
Jordan Roach
Jordan Roach ('93)
USA61.21
  
 PB
 
58.35 SB58.3461.21 PB58.6758.01  X  
3
Noah Walker
Noah Walker 
USA56.60
  
 PB
 
56.60 PB53.8353.81  X53.3855.42  
4
Jordan West
Jordan West ('99)
USA56.59
  
 PB
 
56.59 PB50.2054.7653.5254.3954.87  
5
Colton Paller
Colton Paller 
USA55.67
  
 
 
  X55.6755.49  X  X  X  
6
Chancellor Crawford
Chancellor Crawford 
USA55.19
  
 PB
 
47.1754.30 PB50.09  X52.1955.19 PB  
7
Andrew White
Andrew White 
USA55.05
  
 PB
 
53.0154.2453.6755.05 PB  X  X  
8
Chris Van Niekerk
Chris Van Niekerk 
RSA54.91
  
 SB
 
52.1754.3354.91 SB53.7153.1451.48  
9
Thomas Kitchell
Thomas Kitchell ('02)
USA53.75
  
 
 
53.7549.3053.63  X  X  X  
10
Troy Yearwood
Troy Yearwood 
USA52.93
  
 
 
51.7951.5652.93     
11
Ryan Smith
Ryan Smith ('90)
USA52.34
  
 PB
 
48.28  X52.34 PB     
12
Connor Mathis
Connor Mathis ('01)
USA51.64
  
 
 
47.6849.3651.64     
13
Travis Robinson
Travis Robinson 
JAM51.24
  
 
 
48.2451.2449.03     
14
José Miguel Ballivian
José Miguel Ballivian ('97)
CHI51.16
  
 
 
  X  X51.16     
15
Tyson Jones
Tyson Jones ('99)
USA50.97
  
 PB
 
  X50.97 PB47.80     
16
Carrington Kirby
Carrington Kirby 
USA50.13
  
 PB
 
50.13 PB  X49.60     
17
Abel Amstrong Gilet
Abel Amstrong Gilet ('91)
HAI48.98
  
 SB
 
  X48.98 SB  X     
18
Kelly Cook Jr.
Kelly Cook Jr. ('99)
USA48.65
  
 
 
  X  X48.65     
Jacob Lemmon
Jacob Lemmon 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
M Hammerkast 7.26 kg    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Yeóryios Korakídis
Yeóryios Korakídis ('98)
GRE67.80
  
 SB
 
64.3366.56 SB67.80 SB  X64.0467.23  
2
Aléxios Prodanás
Aléxios Prodanás ('97)
GRE67.20
  
 SB
 
  X65.07 SB  X64.6564.6467.20 SB  
3
Tom Parker
Tom Parker ('94)
GBR65.63
  
 
 
64.4165.4462.4264.4965.6364.44  
4
Kelly Cook Jr.
Kelly Cook Jr. ('99)
USA62.28
  
 
 
57.8756.9262.28  X61.1457.31  
5
John Hicks
John Hicks 
USA62.21
  
 PB
 
  X59.5162.21 PB  X  X  X  
6
Kirk Unland
Kirk Unland ('98)
USA61.93
  
 
 
61.0561.80  X  X60.2061.93  
7
Troy Yearwood
Troy Yearwood 
USA59.82
  
 PB
 
53.6459.82 PB56.9457.9658.76  X  
8
Jacob Lemmon
Jacob Lemmon 
USA59.71
  
 
 
57.4259.71  X59.47  X  X  
9
Andrew White
Andrew White 
USA59.61
  
 PB
 
57.23 PB58.87 PB59.61 PB  X  X  X  
10
Michael Yow
Michael Yow 
USA59.35
  
 
 
59.3559.05  X     
11
Ty Kunzman
Ty Kunzman 
USA59.16
  
 PB
 
  X59.12 PB59.16 PB     
12
Noah Walker
Noah Walker 
USA58.29
  
 
 
54.16  X58.29     
13
Jacob Furland
Jacob Furland ('01)
USA55.90
  
 
 
55.90  X51.39     
M Spydkast 800 gram    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Scott Campbell
Scott Campbell 
USA66.66
  
 
 
63.5158.3259.0966.66  –  X  
2
Marc Minichello
Marc Minichello 
USA66.51
  
 SB
 
62.84 SB65.14 SB63.7266.36 SB66.51 SB66.35  
3
Jared O'Riley
Jared O'Riley 
CAN65.18
  
 PB
 
65.18 PB61.3659.9361.6059.11  X  
4
Sam Arter
Sam Arter 
USA64.14
  
 
 
64.1460.62  X56.9063.3962.45  
5
Adrian Mitchell
Adrian Mitchell ('96)
JAM62.30
  
 
 
  X62.30  –  –  –  –  
6
Roman Mitchell
Roman Mitchell 
USA61.06
  
 
 
60.83  X58.6959.7561.0658.90  
7
James Watson
James Watson 
USA60.37
  
 PB
 
57.03 PB56.2158.56 PB54.5557.5160.37 PB  
17
Cobe Wiggins
Cobe Wiggins 
USA48.68
  
 SB
 
48.68 SB37.65  X     
M Tikamp    
17.4. Vind: w

Finale A

Finale
17.4.Vind: w
1
Felix Wolter
Felix Wolter ('97)
GER7950w
  
 
 
10,71W/+4,57,61/+1,113,072,0048,7514,54/+0,741,274,8549,424.41,17
2
Sean Murphy
Sean Murphy 
USA7112w
  
 
 
10,96W/+4,56,95w/+2,813,031,9750,8615,41/+0,732,804,1551,924.49,30
M 4 x 100 m stafet    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Virginia Tech 
Virginia Tech  
USA40.04
  
 
  Michael Bell, Jacory Patterson, Cameron Rose, Cole Beck
M 4 x 400 m stafet    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
North Carolina 
North Carolina  
USA3:09.43
  
 
  Ryan Saint-Germain, Isaiah Palmer, Jadon Johnson, Onyedikachi Ohia-Enyia
2
Duke 
Duke  
USA3:10.24
  
 
  Alexander Schwedt, Ezra Mellinger, Alejandro Rodriguez, Miles Mingo
3
Virginia 
Virginia  
USA3:13.48
  
 
  Justice Dixon, Brandon Outlaw, Conor Murphy, Keith Frasier
K 100 m    
17.4. Vind: +1.8

Finale A

Finale
17.4.Vind: +1.8
1
Kayla Bonnick
Kayla Bonnick ('01)
JAM11.63
  
 
2
Kennedy Dennis
Kennedy Dennis ('98)
USA11.63
  
 SB
3
Nicole Barnes
Nicole Barnes 
USA11.91
  
 
4
Kelcie Simmons
Kelcie Simmons 
USA11.92
  
 
5
Halle Bieber
Halle Bieber 
USA11.92
  
 
6
Trudy-Ann Williamson
Trudy-Ann Williamson ('97)
JAM11.97
  
 SB
Finale B
17.4. Vind: +2.3
17.4.Vind: +2.3
1
Christina Riggins
Christina Riggins 
USA11.74 w
  
 
2
Kayla Hunt
Kayla Hunt 
USA12.02 w
  
 
3
Tamiya Roberts
Tamiya Roberts 
USA12.14 w
  
 
4
Kaneisha Raymond
Kaneisha Raymond 
USA12.28 w
  
 
5
Ilse Steigenga
Ilse Steigenga ('02)
NED12.67 w
  
 
Finale C
17.4. Vind: +0.7
17.4.Vind: +0.7
1
Dominique Clarke
Dominique Clarke ('01)
JAM11.74
  
 PB
2
Khyasia Caldwell
Khyasia Caldwell ('99)
USA11.80
  
 PB
3
Abby Pantlitz
Abby Pantlitz 
USA11.86
  
 PB
4
Shamika Burton
Shamika Burton ('99)
JAM11.94
  
 SB
5
Lauryn Hall
Lauryn Hall 
USA11.96
  
 
6
Janai Scott
Janai Scott 
USA12.00
  
 SB
7
Nikayla Hoyte
Nikayla Hoyte ('99)
USA12.01
  
 PB
8
Tamar Accius
Tamar Accius 
USA12.24
  
 
K 200 m    
17.4. Vind: -2.1

Finale A

Finale
17.4.Vind: -2.1
1
Jada Seaman
Jada Seaman ('01)
USA23.70
  
 PB
2
Brianna White
Brianna White ('02)
USA24.39
  
 
3
Kelcie Simmons
Kelcie Simmons 
USA24.65
  
 
Finale B
17.4. Vind: -1.5
17.4.Vind: -1.5
1
Crystal Johnson
Crystal Johnson 
USA24.12
  
 PB
2
Makhia Jarrett
Makhia Jarrett ('02)
USA24.24
  
 
3
Halle Bieber
Halle Bieber 
USA24.57
  
 
4
Lauryn Hall
Lauryn Hall 
USA24.89
  
 
Finale C
17.4. Vind: +0.2
17.4.Vind: +0.2
1
Dominique Clarke
Dominique Clarke ('01)
JAM24.30
  
 PB
2
Abby Pantlitz
Abby Pantlitz 
USA24.38
  
 PB
3
Imani Gray
Imani Gray 
USA24.64
  
 PB
4
Sydney Tucker
Sydney Tucker ('01)
USA24.84
  
 
Finale D
17.4. Vind: +1.1
17.4.Vind: +1.1
1
Janai Scott
Janai Scott 
USA24.55
  
 SB
2
Nikayla Hoyte
Nikayla Hoyte ('99)
USA24.66
  
 PB
K 400 m    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Brittany Aveni
Brittany Aveni ('98)
USA53.06
  
 
2
Nikki Scherer
Nikki Scherer 
USA55.44
  
 
3
Rachel Helbling
Rachel Helbling 
USA55.59
  
 
4
Anna Jefferson
Anna Jefferson ('98)
USA55.66
  
 
5
Maiah Walker
Maiah Walker ('99)
USA56.37
  
 
6
Caitlan Tate
Caitlan Tate ('98)
USA56.44
  
 
Finale B
17.4.
17.4.
1
Brianna White
Brianna White ('02)
USA54.62
  
 PB
2
Jenna Crean
Jenna Crean ('01)
USA54.71
  
 PB
3
Lindsey Butler
Lindsey Butler 
USA54.90
  
 PB
4
Anzhelika Parenchuk
Anzhelika Parenchuk ('02)
RUS55.59
  
 SB
5
Cate Stone
Cate Stone ('97)
USA57.46
  
 PB
Finale C
17.4.
17.4.
1
Jordan Morrison
Jordan Morrison 
USA56.46
  
 PB
2
Abby Comella
Abby Comella ('02)
USA56.47
  
 
3
Keygan Pettigrew
Keygan Pettigrew 
USA56.73
  
 SB
4
Satori Valentine
Satori Valentine ('02)
USA57.79
  
 
K 800 m    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Michaela Meyer
Michaela Meyer ('98)
USA2:01.97
  
 PB
2
McKenna Keegan
McKenna Keegan ('98)
USA2:04.22
  
 
3
Lindsey Butler
Lindsey Butler 
USA2:04.59
  
 PB
4
Brooke Fazio
Brooke Fazio ('99)
USA2:05.36
  
 
5
Sarah Edwards
Sarah Edwards ('98)
USA2:06.01
  
 PB
6
Keara Seasholtz
Keara Seasholtz ('01)
USA2:06.12
  
 PB
7
Aleeya Hutchins
Aleeya Hutchins ('01)
CAN2:06.67
  
 PB
8
Maria Acosta
Maria Acosta ('98)
PUR2:07.36
  
 
9
Leigha Torino
Leigha Torino ('99)
USA2:07.73
  
 PB
Finale B
17.4.
17.4.
1
Cathilyn McIntosh
Cathilyn McIntosh 
USA2:06.31
  
 
2
Lauren Berman
Lauren Berman ('96)
USA2:06.54
  
 PB
3
Brynne Sumner
Brynne Sumner ('01)
USA2:06.86
  
 PB
4
Sami Corman
Sami Corman 
USA2:06.93
  
 PB
5
Kayla O'Connell
Kayla O'Connell 
USA2:07.42
  
 
6
Grace Boone
Grace Boone ('01)
USA2:08.54
  
 PB
7
Alahna Sabbakhan
Alahna Sabbakhan ('01)
USA2:09.11
  
 
8
Anna Vess
Anna Vess 
USA2:14.39
  
 
Sierra Dinneen
Sierra Dinneen ('02)
USA DNF
  
 
Finale C
17.4.
17.4.
1
Madison Martinez
Madison Martinez 
USA2:06.64
  
 PB
2
Sydney Steely
Sydney Steely 
USA2:06.85
  
 PB
3
Amari Onque-Shabazz
Amari Onque-Shabazz ('98)
USA2:07.39
  
 PB
4
Camryn Harper
Camryn Harper 
USA2:08.44
  
 
5
Sydney Coppolino
Sydney Coppolino 
USA2:08.61
  
 PB
6
Hannah Ballowe
Hannah Ballowe 
USA2:09.55
  
 PB
7
Katherine Modrall
Katherine Modrall 
USA2:12.79
  
 
8
Elizabeth Brush
Elizabeth Brush ('96)
USA2:12.89
  
 SB
Linnea Saltz
Linnea Saltz 
USA DNF
  
 
Finale D
17.4.
17.4.
1
Marne Sullivan
Marne Sullivan 
USA2:07.85
  
 PB
2
Ally Brunton
Ally Brunton ('99)
USA2:08.17
  
 PB
3
Samantha Bush
Samantha Bush 
USA2:09.55
  
 PB
4
Katherine Mitchell
Katherine Mitchell 
USA2:10.95
  
 PB
5
Naomi Bowser
Naomi Bowser 
USA2:11.88
  
 PB
6
Samantha Rutt
Samantha Rutt 
USA2:14.51
  
 SB
7
Lexi Del Gizzo
Lexi Del Gizzo ('99)
USA2:15.12
  
 
Finale E
17.4.
17.4.
1
Anna Rybczynski
Anna Rybczynski 
USA2:10.57
  
 PB
2
Alie Fordyce
Alie Fordyce ('97)
SUI2:13.31
  
 SB
3
Lily James
Lily James 
USA2:15.39
  
 PB
Finale F
17.4.
17.4.
1
Janae Dean
Janae Dean ('02)
USA2:13.27
  
 PB
2
Maiah Walker
Maiah Walker ('99)
USA2:13.62
  
 PB
3
Caroline Bolen
Caroline Bolen ('01)
USA2:13.78
  
 PB
4
Naomi Harding
Naomi Harding 
USA2:15.23
  
 SB
K 1500 m    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Josette Norris
Josette Norris ('95)
USA4:07.35
  
 PB
2
Amy-Eloise Markovc
Amy-Eloise Markovc ('95)
GBR4:09.52
  
 SB
3
Michaela Meyer
Michaela Meyer ('98)
USA4:11.62
  
 PB
4
Sarah Edwards
Sarah Edwards ('98)
USA4:15.36
  
 PB
5
Elly Henes
Elly Henes ('98)
USA4:15.68
  
 SB
6
Lauren Berman
Lauren Berman ('96)
USA4:16.95
  
 PB
7
Emily MacKay
Emily MacKay 
USA4:17.37
  
 PB
8
Sami Corman
Sami Corman 
USA4:19.91
  
 
9
Nevada Mareno
Nevada Mareno ('99)
USA4:21.11
  
 
10
Dominique Clairmonte
Dominique Clairmonte 
USA4:23.14
  
 SB
11
Maggie Donahue
Maggie Donahue 
USA4:24.26
  
 PB
12
Savannah Shaw
Savannah Shaw 
USA4:25.25
  
 PB
Anna Workman
Anna Workman ('02)
CAN DNF
  
 
Finale B
17.4.
17.4.
1
Sydney Steely
Sydney Steely 
USA4:21.22
  
 PB
2
Ellie Desmond
Ellie Desmond 
USA4:21.63
  
 PB
3
Melissa Anastasakis
Melissa Anastasakis ('98)
CAN4:21.71
  
 
4
Samantha Bush
Samantha Bush 
USA4:22.06
  
 PB
5
Erin Edmundson
Erin Edmundson ('98)
USA4:22.58
  
 PB
6
Ally Brunton
Ally Brunton ('99)
USA4:22.68
  
 
7
Gemma Nuttall
Gemma Nuttall 
USA4:23.76
  
 PB
8
Katie Thronson
Katie Thronson 
USA4:24.59
  
 PB
9
Kelsey Chmiel
Kelsey Chmiel ('01)
USA4:24.89
  
 SB
10
Kaitlyn Ohrtman
Kaitlyn Ohrtman 
USA4:26.65
  
 SB
11
Hannah Ballowe
Hannah Ballowe 
USA4:28.52
  
 PB
12
Taryn Parks
Taryn Parks 
USA4:29.13
  
 SB
13
Anna Vess
Anna Vess 
USA4:33.41
  
 
Sarah Trainor
Sarah Trainor ('02)
USA DNF
  
 
Finale C
17.4.
17.4.
1
Alie Fordyce
Alie Fordyce ('97)
SUI4:27.24
  
 
2
Chloe Gonzalez
Chloe Gonzalez ('02)
USA4:29.02
  
 
3
Grace Boone
Grace Boone ('01)
USA4:29.44
  
 PB
4
Maggie Smith
Maggie Smith ('01)
CAN4:30.43
  
 SB
5
Jenna Zydanowicz
Jenna Zydanowicz ('02)
USA4:33.40
  
 
6
Gabrielle Toth
Gabrielle Toth ('01)
AUS4:35.75
  
 SB
7
Elizabeth Brush
Elizabeth Brush ('96)
USA4:38.12
  
 SB
8
Helena Lindsay
Helena Lindsay 
USA4:39.33
  
 PB
Finale D
17.4.
17.4.
1
Olive Allen
Olive Allen ('01)
USA4:30.25
  
 PB
2
Baylee Jones
Baylee Jones ('99)
USA4:32.10
  
 PB
3
Anna Twomey
Anna Twomey 
USA4:32.39
  
 PB
4
Sierra Dinneen
Sierra Dinneen ('02)
USA4:32.77
  
 PB
5
Hannah Preeo
Hannah Preeo ('99)
AUS4:33.37
  
 
6
Maureen Lewin
Maureen Lewin ('01)
USA4:35.47
  
 
7
Lauren Johnston
Lauren Johnston ('02)
USA4:37.50
  
 
8
Weronika Lewna
Weronika Lewna ('01)
POL4:37.98
  
 
Finale E
17.4.
17.4.
1
Katherine Modrall
Katherine Modrall 
USA4:32.02
  
 PB
K 5000 m    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Hannah Steelman
Hannah Steelman ('99)
USA15:30.87
  
 PB
2
Jessica Drop
Jessica Drop ('98)
USA15:41.63
  
 SB
3
Katelyn Tuohy
Katelyn Tuohy ('02)
USA15:47.38
  
 PB
4
Jeralyn Poe
Jeralyn Poe 
USA15:49.52
  
 PB
5
Mikayla Malaspina
Mikayla Malaspina ('97)
USA16:00.51
  
 PB
6
Anna Elkin
Anna Elkin ('98)
USA16:01.34
  
 PB
7
Rachel Johnson
Rachel Johnson ('93)
USA16:04.04
  
 SB
8
Lauren White
Lauren White 
USA16:06.16
  
 PB
9
Jessa Hanson
Jessa Hanson 
USA16:06.73
  
 PB
10
Mia Nahom
Mia Nahom ('99)
USA16:07.78
  
 PB
11
Danielle Jordan
Danielle Jordan 
USA16:08.14
  
 PB
12
Hannah Brookover
Hannah Brookover ('98)
USA16:09.83
  
 PB
13
Mariah Howlett
Mariah Howlett 
USA16:13.84
  
 PB
14
Alyson Churchill
Alyson Churchill ('02)
USA16:20.78
  
 PB
15
Randi Burr
Randi Burr 
USA16:30.45
  
 PB
16
Rebecca Clark
Rebecca Clark 
USA16:33.44
  
 PB
Elly Henes
Elly Henes ('98)
USA DNF
  
 
Maria AhmMaria Ahm ('98)DEN DNF
  
 
Finale B
17.4.
17.4.
1
Sarah LaTour
Sarah LaTour 
USA16:06.76
  
 PB
2
Annie Heffernan
Annie Heffernan ('96)
USA16:07.88
  
 PB
3
Adelyn Ackley
Adelyn Ackley ('01)
USA16:10.19
  
 PB
4
Anna Oeser
Anna Oeser 
USA16:10.37
  
 PB
5
Gionna Quarzo
Gionna Quarzo ('02)
USA16:17.45
  
 PB
6
Kelsey Harrington
Kelsey Harrington ('02)
USA16:19.21
  
 PB
7
Abigail Spiers
Abigail Spiers 
USA16:20.89
  
 PB
8
Mady Clahane
Mady Clahane 
USA16:24.98
  
 PB
9
Scolasticah Kemei
Scolasticah Kemei 
KEN16:26.65
  
 PB
10
Emmeline Fisher
Emmeline Fisher 
USA16:28.41
  
 PB
11
Hannah Moran
Hannah Moran 
USA16:28.93
  
 PB
12
Ryen Frazier
Ryen Frazier ('97)
USA16:32.38
  
 SB
13
Ava Dobson
Ava Dobson ('01)
USA16:38.47
  
 PB
14
Grace Dwyer
Grace Dwyer 
USA16:44.55
  
 PB
15
Kayla Easterly
Kayla Easterly ('98)
USA16:44.87
  
 PB
16
Alyssa Aldridge
Alyssa Aldridge 
USA16:48.96
  
 PB
17
Isabel Zimmermann
Isabel Zimmermann ('99)
USA17:03.16
  
 SB
18
Madeline Rehm
Madeline Rehm ('01)
USA17:09.85
  
 PB
Savannah Shaw
Savannah Shaw 
USA DNF
  
 
Kelsey Chmiel
Kelsey Chmiel ('01)
USA DNF
  
 
Finale C
17.4.
17.4.
1
Jennifer Lima
Jennifer Lima ('98)
USA16:50.40
  
 PB
2
Leandra Lorenz
Leandra Lorenz ('99)
GER16:58.68
  
 PB
3
Maggie Springer
Maggie Springer 
USA17:04.53
  
 PB
4
Morgan Ilse
Morgan Ilse 
USA17:06.98
  
 SB
5
Emma Eastman
Emma Eastman 
USA17:07.36
  
 PB
6
Kyra Holland
Kyra Holland 
USA17:10.00
  
 
7
Priscillah Kiplagat
Priscillah Kiplagat 
KEN17:13.31
  
 PB
8
Elizabeth Stockman
Elizabeth Stockman 
USA17:16.09
  
 
9
Lindsey Ickes
Lindsey Ickes 
USA17:19.76
  
 
10
Marie Hostetler
Marie Hostetler 
USA17:26.14
  
 PB
11
Holly Smith
Holly Smith ('01)
GBR17:30.68
  
 
K 10000 m    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Amanda Vestri
Amanda Vestri ('99)
USA32:43.15
  
 SB
2
Ashley Tutt
Ashley Tutt ('99)
USA33:24.96
  
 PB
3
Michaela Reinhart
Michaela Reinhart ('99)
USA33:44.32
  
 PB
4
Chandler Horton
Chandler Horton ('99)
USA33:50.41
  
 PB
5
Paige Hofstad
Paige Hofstad 
USA33:57.08
  
 PB
6
Cara Sherman
Cara Sherman ('97)
USA34:01.72
  
 PB
7
Charlotte Dannatt
Charlotte Dannatt ('99)
GBR34:02.99
  
 PB
8
Ashlyn Ramos
Ashlyn Ramos 
USA34:04.76
  
 PB
9
Sorcha McAllister
Sorcha McAllister ('98)
IRL34:30.24
  
 PB
10
Louise Lounes
Louise Lounes ('02)
USA34:32.34
  
 PB
11
Noel Palmer
Noel Palmer ('99)
USA34:48.51
  
 SB
12
Sophia Jacobs-Townsley
Sophia Jacobs-Townsley ('01)
USA35:00.09
  
 PB
13
Amanda Beach
Amanda Beach ('99)
USA35:01.77
  
 SB
14
Jessica Pidgeon
Jessica Pidgeon ('01)
USA35:08.81
  
 PB
15
Alex Ross
Alex Ross 
USA35:14.74
  
 PB
16
Victoria Simmons
Victoria Simmons ('99)
USA35:18.00
  
 SB
17
Emily Paupore
Emily Paupore 
USA35:24.29
  
 PB
18
Lauren Beckmann
Lauren Beckmann 
USA35:32.47
  
 PB
19
Caroline Garrett
Caroline Garrett 
USA35:48.21
  
 PB
Kiera Bothwell
Kiera Bothwell 
USA DNF
  
 
Samantha Drop
Samantha Drop ('98)
USA DNF
  
 
K 3000 m forh.    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh DEN10:05.86
  
 PB
2
Zoe Geis
Zoe Geis 
USA10:13.41
  
 PB
3
Sasha Neglia
Sasha Neglia ('02)
USA10:14.05
  
 PB
4
Famke Heinst
Famke Heinst ('99)
NED10:14.23
  
 SB
5
Lydia Olivere
Lydia Olivere 
USA10:24.17
  
 SB
6
Calli Parlier
Calli Parlier 
USA10:25.34
  
 PB
7
Sylvia Russell
Sylvia Russell ('98)
CAN10:30.34
  
 
8
Kyra Lopez
Kyra Lopez ('97)
USA10:34.88
  
 SB
9
Aziza Chigatayeva
Aziza Chigatayeva 
USA10:41.37
  
 SB
10
Sarah Trainor
Sarah Trainor ('02)
USA10:56.46
  
 PB
Finale B
17.4.
17.4.
1
Kathryn Nohilly
Kathryn Nohilly ('99)
USA10:23.74
  
 PB
2
Sarah Flynn
Sarah Flynn 
USA10:31.48
  
 PB
3
Mary Hennelly
Mary Hennelly ('02)
USA10:33.74
  
 
4
Kelly Iocca
Kelly Iocca ('99)
USA10:33.99
  
 SB
5
Justus Holden-Betts
Justus Holden-Betts ('01)
USA10:34.00
  
 PB
6
Susanna Weir
Susanna Weir ('99)
USA10:39.58
  
 PB
7
Emily Brown
Emily Brown ('84)
USA10:41.48
  
 
8
Emily Cole
Emily Cole 
USA10:42.65
  
 
9
Peri Pavicic
Peri Pavicic 
USA10:43.78
  
 SB
10
Kylee Raftis
Kylee Raftis ('99)
CAN10:44.01
  
 
11
Brooke Lytle
Brooke Lytle 
USA10:57.18
  
 PB
Victoria Patterson
Victoria Patterson ('01)
USA DNF
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
17.4. Vind: +0.4

Finale A

Finale
17.4.Vind: +0.4
1
Editta Pessima
Editta Pessima ('99)
USA13.72
  
 
2
Nyile Facey
Nyile Facey 
USA14.12
  
 
3
Nicole Barnes
Nicole Barnes 
USA14.74
  
 
Aysha Muhammad
Aysha Muhammad 
USA DNF
  
 
Finale B
17.4. Vind: -0.5
17.4.Vind: -0.5
1
Jane Livingston
Jane Livingston ('01)
USA14.11
  
 SB
2
Jazmyn Potts
Jazmyn Potts ('02)
USA14.31
  
 SB
3
Jada Thomas
Jada Thomas ('99)
JAM14.47
  
 
Asia Chen
Asia Chen 
USA DNF
  
 
Finale C
17.4. Vind: +2.6
17.4.Vind: +2.6
1
Amani Hankton
Amani Hankton 
USA14.35 w
  
 
2
Lexi Crompton
Lexi Crompton 
USA14.65 w
  
 
3
Naudia Still
Naudia Still ('01)
USA14.78 w
  
 
K 400 m hæk    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Jordan Morrison
Jordan Morrison 
USA1:00.66
  
 PB
2
Kaneisha Raymond
Kaneisha Raymond 
USA1:02.08
  
 PB
3
Jessica Creedon
Jessica Creedon 
USA1:02.83
  
 SB
4
Ariana Rivera
Ariana Rivera ('02)
NCA1:03.29
  
 SB
5
Jazmyn Potts
Jazmyn Potts ('02)
USA1:03.36
  
 PB
Finale B
17.4.
17.4.
1
Andrenette Knight
Andrenette Knight ('96)
JAM56.54
  
 PB
2
Lauren Hoffman
Lauren Hoffman ('99)
USA57.54
  
 PB
3
Brooke Overholt
Brooke Overholt 
CAN58.56
  
 PB
4
Tessa Constantine
Tessa Constantine ('99)
AUS1:01.29
  
 SB
5
Danielle Burns
Danielle Burns ('98)
USA1:01.32
  
 SB
6
Asia Jinks
Asia Jinks ('99)
USA1:01.37
  
 
7
Nyile Facey
Nyile Facey 
USA1:01.87
  
 SB
K Højdespring    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Cassie Martin
Cassie Martin ('97)
USA1.73
  
 
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
 XO
1.73
 XO
1.76
XXX
   
2
Rebecca Hawkins
Rebecca Hawkins ('99)
GBR1.73
  
 =SB
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.73 =SB
XXO
1.76
XXX
   
3
Elasia Campbell
Elasia Campbell ('01)
USA1.73
  
 
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
XXO
1.73
XXO
1.76
XXX
   
4
Sydney Banks
Sydney Banks ('01)
USA1.70
  
 SB
 
1.60 SB
  O
1.65 SB
  O
1.70 SB
 XO
1.73
XXX
    
9
Lexi Crompton
Lexi Crompton 
USA1.60
  
 
 
1.60
 XO
1.65
XXX
      
Monique Anderson
Monique Anderson 
USA NH
  
 
 
1.60
XXX
       
K Stangspring    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Julia Valenti
Julia Valenti ('97)
USA4.06
  
 PB
 
3.71
  O
3.86
  O
3.96
  O
4.06 PB
 XO
4.11
XXX
   
2
Brynn King
Brynn King 
USA3.96
  
 SB
 
3.71
XXO
3.86
  O
3.96 SB
XXO
4.06
XXX
    
3
Taylor Jones
Taylor Jones 
USA3.71
  
 
 
3.41
  O
3.56
  O
3.71
  O
3.86
XXX
    
3
Riley Larsen
Riley Larsen ('01)
USA3.71
  
 SB
 
3.41
  O
3.56
  O
3.71 SB
  O
3.86
XXX
    
5
Alex Potts
Alex Potts 
USA3.71
  
 SB
 
3.56
 XO
3.71 SB
  O
3.86
XXX
     
5
Trina Barcarola
Trina Barcarola 
USA3.71
  
 SB
 
3.41
 XO
3.56
  O
3.71 SB
  O
3.86
XXX
    
7
Gabriella Recce
Gabriella Recce ('01)
USA3.71
  
 
 
3.56
 XO
3.71
 XO
3.86
XXX
     
8
Ellison Colarossi
Ellison Colarossi 
USA3.56
  
 
 
3.56
  O
3.71
XXX
      
8
Abigail Gunther
Abigail Gunther 
USA3.56
  
 SB
 
3.41
  O
3.56 SB
  O
3.71
XXX
     
10
Emily Connor
Emily Connor 
USA3.56
  
 PB
 
3.41 PB
  O
3.56 PB
 XO
3.71
XXX
     
Rachel Milnes
Rachel Milnes 
USA NH
  
 
 
3.41
XXX
       
K Længdespring    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Anna Keefer
Anna Keefer ('98)
USA6.39
+1.2
  
 PB
 
6.19
 0.8
6.29
 0.5
6.39 PB
 1.2
6.35
 2.8
6.20
 1.2
6.34
 0.3
  
2
Jada Seaman
Jada Seaman ('01)
USA6.26
-0.3
  
 PB
 
6.03
 1.4
6.23
 2.8
6.20 PB
 1.1
6.16
 3.0
6.25 PB
 1.8
6.26 PB
 -0.3
  
3
Khyasia Caldwell
Khyasia Caldwell ('99)
USA6.23
+0.1
  
 
 
6.02
 1.3
6.17
 -1.6
6.23
 0.1
  X
 0.0
  X
 0.0
6.20
 0.9
  
4
Cha'mia Rothwell
Cha'mia Rothwell ('98)
USA6.22
+1.1
  
 
 
6.00
 1.2
5.93
 1.2
6.22
 1.1
5.96
 1.3
6.11
 1.0
6.01
 0.6
  
5
Peter-Gay McKenzie
Peter-Gay McKenzie ('99)
JAM6.14 w
+2.8
  
 
 
6.14
 2.8
5.69
 1.4
6.08
 2.1
  –  X
 0.0
  –  
6
Alicia Dawson
Alicia Dawson 
USA6.06
+1.3
  
 PB
 
5.68
 0.4
5.90
 1.1
5.91
 -0.3
6.06 PB
 1.3
6.02
 1.4
5.92
 1.2
  
7
Leone Farquharson
Leone Farquharson ('99)
JAM6.02
+1.7
  
 PB
 
6.02 PB
 1.7
4.89
 -0.4
5.44
 1.1
5.31
 1.2
5.80
 3.3
  X
 0.0
  
8
Elena Brown-Soler
Elena Brown-Soler ('98)
USA5.99 w
+2.2
  
 
 
5.99
 2.2
5.59
 2.2
5.75
 1.0
5.75
 2.0
  X
 0.0
5.82
 -0.1
  
9
EJ Onah
EJ Onah 
USA5.94
+0.1
  
 
 
  X
 0.0
5.94
 0.1
5.67
 -0.7
5.59
 1.2
  X
 0.0
  X
 0.0
  
10
Ilse Steigenga
Ilse Steigenga ('02)
NED5.90
+1.9
  
 PB
 
5.62
 -0.9
5.75
 0.4
5.90 PB
 1.9
     
11
Robbie Grace
Robbie Grace 
USA5.89
+1.2
  
 SB
 
5.72 =SB
 0.8
5.89 SB
 1.2
  X
 0.0
     
12
Kayla Woods
Kayla Woods 
USA5.84
+1.1
  
 
 
5.82
 1.7
5.84
 1.1
5.77
 1.3
     
13
Jade Foster
Jade Foster ('01)
USA5.79
+1.5
  
 
 
5.71
 0.7
5.79
 1.5
  X
 0.0
     
14
Adia Cavalier
Adia Cavalier 
USA5.76
+0.6
  
 PB
 
5.60 PB
 0.1
5.76 PB
 0.6
  X
 0.0
     
15
Christina Riggins
Christina Riggins 
USA5.72 w
+2.3
  
 
 
5.65
 0.5
5.72
 2.3
5.42
 -0.1
     
16
Ayanna Johnson
Ayanna Johnson 
USA5.72 w
+2.4
  
 
 
5.72
 2.4
5.09 SB
 0.4
5.54 SB
 0.7
     
17
Mia Abulencia
Mia Abulencia 
USA5.64 w
+3.0
  
 
 
5.35
 0.6
5.54
 2.0
5.64
 3.0
     
18
Efe Omokeni
Efe Omokeni 
USA5.59 w
+2.7
  
 
 
5.51
 1.4
5.24
 0.8
5.59
 2.7
     
K Trespring     
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Eszter Bajnok
Eszter Bajnok ('97)
HUN13.39
-0.5
  
 SB
 
12.91 SB
 0.1
  X
 0.0
13.02 SB
 -0.5
13.26 SB
 0.7
13.39 SB
 -0.5
  X
 0.0
  
2
Khyasia Caldwell
Khyasia Caldwell ('99)
USA13.33
+0.6
  
 PB
 
12.47 PB
 0.6
12.25
 0.7
  –12.85 PB
 2.0
13.08 PB
 -0.4
13.33 PB
 0.6
  
3
Zoe Rice
Zoe Rice 
USA12.79
-0.5
  
 PB
 
  X
 0.0
12.38 PB
 1.5
12.27
 0.2
12.15
 1.7
  X
 0.0
12.79 PB
 -0.5
  
4
Makenzy Mizera
Makenzy Mizera 
USA12.70
+0.6
  
 PB
 
  X
 0.0
12.42
 0.2
12.57
 0.1
12.70 PB
 0.6
  X
 0.0
  X
 0.0
  
5
Alicia Dawson
Alicia Dawson 
USA12.50
-0.6
  
 PB
 
  X
 0.0
11.98 PB
 1.6
12.06 PB
 0.1
11.94
 0.2
12.17 PB
 1.0
12.50 PB
 -0.6
  
6
Lizbeth Karoline Joseph
Lizbeth Karoline Joseph 
IND12.39
+1.4
  
 SB
 
12.15
 0.4
12.39 SB
 1.4
  X
 0.0
12.25
 2.6
12.13
 -0.5
  X
 0.0
  
7
Myesha Nott
Myesha Nott ('99)
JAM12.33
+0.5
  
 SB
 
12.03
 1.2
12.33 SB
 0.5
12.14
 -0.1
12.18
 1.2
12.11
 -0.7
  X
 0.0
  
8
Adrianna Mitchell
Adrianna Mitchell ('99)
USA12.09
+0.3
  
 SB
 
12.09 SB
 0.3
11.86
 0.7
11.89
 -0.2
11.75
 0.3
  X
 0.0
11.81
 -0.2
  
Stefanie Aeschlimann
Stefanie Aeschlimann ('97)
GER NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
Lyric Harris
Lyric Harris ('01)
USA NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
Adia Cavalier
Adia Cavalier 
USA NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
Koryn Jozwiakowski
Koryn Jozwiakowski 
USA NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
K Kuglestød 4.0 kg    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Latavia Maines
Latavia Maines ('98)
USA17.79
  
 
 
  X16.31  X17.79  X  X  
2
Maria De Aviz
Maria De Aviz ('01)
USA16.60
  
 
 
16.4815.8916.5716.60  X15.81  
3
Essence Henderson
Essence Henderson ('99)
USA16.47
  
 PB
 
16.47 PB  X  X15.83  X  X  
4
Lauren Coleman
Lauren Coleman ('97)
USA16.23
  
 PB
 
16.07 PB15.8216.23 PB15.4615.9515.00  
5
Liliana Mojica
Liliana Mojica ('98)
MEX16.14
  
 
 
15.9916.0315.9615.8915.9016.14  
6
Nayoka Clunis
Nayoka Clunis ('95)
JAM16.03
  
 
 
15.45  X15.98  X16.03  X  
7
Chelsea Igberaese
Chelsea Igberaese ('99)
USA15.07
  
 SB
 
  X14.3714.9815.07 SB  X  X  
8
Chanel Dawson
Chanel Dawson 
USA14.99
  
 
 
  X14.60  X14.99  X14.32  
9
Grayce French
Grayce French ('98)
USA14.70
  
 PB
 
14.3014.70 PB  X14.27  X14.07  
10
Janese Lynch
Janese Lynch ('99)
USA14.40
  
 
 
  X14.40  X     
11
Shania Scott
Shania Scott 
JAM14.25
  
 PB
 
13.29  X14.25 PB     
12
Kayla Thorpe
Kayla Thorpe 
USA14.18
  
 PB
 
12.9214.18 PB  X     
13
Chandler Hayden
Chandler Hayden 
USA14.14
  
 PB
 
14.14 PB  X  X     
14
Abena Atuobi
Abena Atuobi 
USA14.13
  
 
 
14.13  X14.01     
15
Kinsie Huggins
Kinsie Huggins 
USA13.62
  
 
 
13.3513.62  X     
16
Letizia Marsico
Letizia Marsico ('02)
GER13.48
  
 PB
 
12.6813.37 =PB13.48 PB     
17
Shelby Bigsby
Shelby Bigsby 
USA13.47
  
 
 
13.47  X  X     
18
Julianna Thomson
Julianna Thomson ('98)
CAN13.37
  
 PB
 
13.37 PB  X13.30     
19
Kaiya Saunders
Kaiya Saunders 
USA13.26
  
 PB
 
  X12.6013.26 PB     
Georgia Coleman
Georgia Coleman 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
K Diskoskast 1.0 kg    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Chelsea Igberaese
Chelsea Igberaese ('99)
USA53.48
  
 SB
 
50.98  X  X  X53.48 SB  X  
2
Essence Henderson
Essence Henderson ('99)
USA52.83
  
 
 
  X  X52.8352.63  X  X  
3
Grayce French
Grayce French ('98)
USA49.69
  
 
 
49.40  X  X48.5949.6947.99  
4
Fiona Richards
Fiona Richards ('98)
JAM49.63
  
 SB
 
49.63 SB49.4048.31  X44.1445.58  
5
Maria De Aviz
Maria De Aviz ('01)
USA48.99
  
 PB
 
46.75 PB  X  X47.77 PB48.99 PB48.57  
6
Enid Duut
Enid Duut ('99)
NED48.58
  
 
 
47.28  X48.58  X  X48.54  
7
Sada Wright
Sada Wright 
USA48.46
  
 PB
 
43.2746.84 PB47.80 PB  X45.6648.46 PB  
8
Sofia Mojica
Sofia Mojica ('01)
MEX47.46
  
 PB
 
47.46 PB  X46.1446.46  X  X  
9
Sadey Rodriguez
Sadey Rodriguez 
USA47.37
  
 
 
44.55  X46.8544.2947.37  X  
10
Thelma Kristj
Thelma Kristj 
USA46.74
  
 
 
46.74  X  X     
11
Letizia Marsico
Letizia Marsico ('02)
GER46.07
  
 
 
40.6742.6046.07     
12
Shania Scott
Shania Scott 
JAM45.53
  
 
 
44.3444.3045.53     
13
Megan Mann
Megan Mann 
USA45.52
  
 
 
42.2845.52  X     
14
Kayla Racine
Kayla Racine 
USA44.21
  
 PB
 
41.3444.21 PB  X     
15
Julianna Thomson
Julianna Thomson ('98)
CAN43.90
  
 
 
43.5243.90  X     
16
Marija Bogavac
Marija Bogavac ('96)
MNE42.65
  
 SB
 
37.04 SB41.87 SB42.65 SB     
17
Chanel Dawson
Chanel Dawson 
USA40.95
  
 
 
40.95  X  X     
18
Janese Lynch
Janese Lynch ('99)
USA40.27
  
 
 
40.27  X37.19     
19
Georgia Coleman
Georgia Coleman 
USA40.21
  
 
 
  X38.8140.21     
Joellen Driscoll
Joellen Driscoll 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
K Hammerkast 4.0 kg    
16.4.

Finale A

Finale
16.4.
1
Stamatía Skarvélis
Stamatía Skarvélis ('95)
GRE69.28
  
 SB
 
67.3069.28 SB67.20  X68.4566.91  
2
Laura Igaune
Laura Igaune ('88)
LAT68.09
  
 
 
66.7268.0967.2466.3865.6066.24  
3
Sara Killinen
Sara Killinen ('01)
FIN64.54
  
 PB
 
  X62.8864.54 PB61.75  X61.27  
4
Erica Belvit
Erica Belvit ('98)
JAM63.42
  
 
 
  X63.42  X60.0358.45  X  
5
Nayoka Clunis
Nayoka Clunis ('95)
JAM61.94
  
 SB
 
60.22  X61.4861.5860.5261.94 SB  
6
Chelsea Igberaese
Chelsea Igberaese ('99)
USA61.91
  
 PB
 
61.25 PB  X61.0261.91 PB61.7861.81  
7
Emma Thor
Emma Thor ('97)
SWE59.54
  
 
 
59.26  X  X59.2459.5359.54  
8
Eva Mustafić
Eva Mustafić ('98)
CRO59.52
  
 
 
56.96  X59.5257.27  X54.98  
9
Ludith Campos
Ludith Campos 
DOM57.68
  
 PB
 
56.02  X56.31  X  X57.68 PB  
10
Liliana Mojica
Liliana Mojica ('98)
MEX55.93
  
 SB
 
55.93 SB  X53.73     
11
Chandler Hayden
Chandler Hayden 
USA55.83
  
 
 
51.5155.8355.06     
12
Lauren Coleman
Lauren Coleman ('97)
USA55.73
  
 
 
  X52.9955.73     
13
Grace Artis
Grace Artis 
USA53.98
  
 PB
 
  X53.98 PB  X     
14
Brittany Jones
Brittany Jones ('99)
USA53.05
  
 
 
53.0550.30  X     
15
Shannah Mallett
Shannah Mallett 
USA52.99
  
 PB
 
50.4252.73 PB52.99 PB     
16
Georgia Coleman
Georgia Coleman 
USA52.35
  
 
 
49.3452.3552.33     
17
Moorea Mitchell
Moorea Mitchell 
USA48.51
  
 
 
43.3747.1648.51     
18
Antoinette Gyles
Antoinette Gyles 
USA48.09
  
 PB
 
  X48.09 PB  X     
19
Grace Wills
Grace Wills ('04)
USA47.70
  
 
 
47.7046.72  X     
20
Emily Galvin
Emily Galvin 
USA47.45
  
 
 
  X  X47.45     
K Spydkast 600 gram    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Alexandra Roberts
Alexandra Roberts ('01)
AUS56.32
  
 
 
47.8749.8654.6456.3253.0750.57  
2
Madison Wiltrout
Madison Wiltrout ('99)
USA51.81
  
 
 
50.7545.42  X47.7250.1251.81  
3
Taryn Ashby
Taryn Ashby ('98)
USA49.01
  
 PB
 
49.01 PB  X43.5943.9843.8648.97  
4
Kali Grayson
Kali Grayson 
USA48.32
  
 PB
 
41.3345.56 PB48.32 PB39.7839.8642.03  
5
Rachel Kern
Rachel Kern ('98)
USA47.89
  
 
 
47.2547.8942.3346.6443.8244.45  
6
Mackenzie Hainley
Mackenzie Hainley 
USA45.84
  
 
 
40.71  X45.84  X40.8843.89  
7
Marija Bogavac
Marija Bogavac ('96)
MNE45.58
  
 SB
 
42.46 SB45.58 SB43.8739.8444.9741.13  
8
Cash Rodriguez
Cash Rodriguez 
USA43.85
  
 
 
43.0941.5241.0043.8539.2640.04  
9
Brianna Spirnak
Brianna Spirnak 
USA42.91
  
 
 
42.91  X42.3139.34  X41.78  
10
Jewel Collins
Jewel Collins ('01)
JAM41.33
  
 
 
41.33  X40.39     
11
Kira Parsons
Kira Parsons 
USA41.16
  
 
 
  X35.5141.16     
12
Stefanie Aeschlimann
Stefanie Aeschlimann ('97)
GER39.84
  
 SB
 
39.84 SB38.0738.74     
14
Jamie Gray
Jamie Gray 
USA34.88
  
 
 
33.6934.8833.42     
K Syvkamp    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Alix Still
Alix Still 
GBR5371
  
 PB
 
13,93w/+4,01,6410,8425,18/+1,65,78/+0,732,022.18,28
2
Sarah Bruns
Sarah Bruns ('99)
USA4859
  
 PB
 
14,58w/+4,01,5511,5125,66/+1,65,36w/+2,228,452.27,86
3
Meredith Engle
Meredith Engle 
USA4606
  
 PB
 
15,42w/+2,51,5811,0327,04/+1,65,26/+0,834,862.37,53
K 4 x 100 m stafet    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Virginia 
Virginia  
USA45.02
  
 
  Kayla Bonnick, Jada Seaman, Khyasia Caldwell, Anna Jefferson
2
Albany 
Albany  
USA45.92
  
 
  Imani Gray, Dominique Clarke, Chidinma Matthew, Rori Lowe
3
Liberty 
Liberty  
USA46.04
  
 
  Abby Pantlitz, Janai Scott, Dawn Hilton, Nikayla Hoyte
K 4 x 400 m stafet    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Duke 
Duke  
USA3:32.92
  
 
  Lauren Hoffman, Elena Brown-Soler, Jenna Crean, Brittany Aveni
2
Virginia 
Virginia  
USA3:36.44
  
 
  Anzhelika Parenchuk, Andrenette Knight, Jada Seaman, Anna Jefferson
3
Villanova 
Villanova  
USA3:39.99
  
 
  Amari Onque-Shabazz, Madison Martinez, Brynne Sumner, McKenna Keegan
4
Pittsburgh 
Pittsburgh  
USA3:43.32
  
 
  Nikki Scherer, Flora Ahiarakwe, Editta Pessima, Aysha Muhammad
M 10000 m    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Adrian Wildschutt
Adrian Wildschutt ('98)
RSA28:25.11
  
 PB
2
Ehab El-Sandali
Ehab El-Sandali ('97)
CAN28:50.66
  
 PB
3
Jp Trojan
Jp Trojan 
USA28:55.00
  
 PB
4
Thomas Pollard
Thomas Pollard ('97)
USA28:59.91
  
 PB
5
Jp Flavin
Jp Flavin 
USA29:03.80
  
 SB
6
Dustin Hatfield
Dustin Hatfield 
USA29:05.69
  
 PB
7
Christopher Alfond
Christopher Alfond 
USA29:06.17
  
 PB
8
Karl Thiessen
Karl Thiessen ('99)
USA29:07.61
  
 PB
9
Rohann Asfaw
Rohann Asfaw ('99)
USA29:16.30
  
 PB
10
Nickolas Scudder
Nickolas Scudder ('01)
USA29:18.22
  
 PB
11
Joe Dragon
Joe Dragon 
USA29:28.83
  
 SB
12
Quinn Nicholson
Quinn Nicholson 
USA29:36.66
  
 PB
13
Kevin Koski
Kevin Koski ('97)
USA29:47.38
  
 PB
14
Bryson Crites
Bryson Crites 
USA29:49.34
  
 PB
15
Robinson Snider
Robinson Snider ('98)
USA29:50.82
  
 PB
16
Drew Everett
Drew Everett 
USA29:56.20
  
 PB
17
Kyle Cloutier
Kyle Cloutier 
USA29:56.42
  
 PB
18
Alex Comerford
Alex Comerford ('01)
USA30:06.09
  
 PB
19
Luke Jaciw-Zurakowsky
Luke Jaciw-Zurakowsky ('99)
CAN30:08.23
  
 PB
20
Gabriel Curtis
Gabriel Curtis ('01)
BAH30:32.11
  
NR PB
21
Ben Savino
Ben Savino ('98)
USA30:35.07
  
 PB
22
Jonathan Velasco
Jonathan Velasco 
USA30:37.52
  
 PB
Jamie Dee
Jamie Dee ('97)
GBR DNF
  
 
Jack O'Leary
Jack O'Leary ('97)
IRL DNF
  
 
Paul Stafford
Paul Stafford 
USA DNF
  
 
Billy Atkinson
Billy Atkinson 
USA DNF
  
 
K Stangspring    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Rachel Baxter
Rachel Baxter ('99)
USA4.36
  
 SB
 
4.06 SB
  O
4.16 SB
 XO
4.26 SB
XXO
4.36 SB
XXO
4.48
XXX
   
2
Hayley Horvath
Hayley Horvath 
USA4.26
  
 PB
 
3.81
 XO
3.96
  O
4.06
XXO
4.16 PB
XXO
4.26 PB
 XO
4.36
XXX
  
3
Sydney Horn
Sydney Horn ('02)
USA4.16
  
 
 
3.81
  O
3.96
 XO
4.06
  O
4.16
 XO
4.26
XXX
   
4
Mackenzie Horn
Mackenzie Horn ('99)
USA4.06
  
 
 
3.81
 XO
3.96
  O
4.06
  O
4.16
XXX
    
4
Emerson Porter
Emerson Porter 
USA4.06
  
 SB
 
3.81
 XO
3.96
  O
4.06 SB
  O
4.16
XXX
    
6
Hannah Jefcoat
Hannah Jefcoat ('99)
USA4.06
  
 SB
 
3.81
  O
3.96 SB
  O
4.06 SB
 XO
4.16
XXX
    
7
Maya Maloney
Maya Maloney ('01)
USA3.96
  
 PB
 
3.81
  O
3.96 PB
  O
4.06
XXX
     
8
Taylen Langin
Taylen Langin 
USA3.96
  
 SB
 
3.81 SB
 XO
3.96 SB
  O
4.06
XXX
     
9
Nathalie Elliott
Nathalie Elliott ('98)
USA3.81
  
 
 
3.81
 XO
3.96
XXX
      
Bridget Guy
Bridget Guy ('96)
USA NH
  
 
 
4.36
XXX
       

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne