Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Længdespring Sparta 10-11, 12-13 år 25.4.2021
Østerbro Stadium

D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta5.25
+0.9
  
 PB
 
5.25 PB
 0.9
5.18
 0.5
5.14
 2.4
5.15
 1.6
4.82
 -0.4
5.01
 -0.7
  
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta4.90 w
+2.6
  
 
 
4.82 PB
 0.5
4.76
 -0.3
4.90
 2.6
4.70
 2.5
2.03
 0.6
  X
 0.0
  
3Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta4.67 w
+2.1
  
 
 
4.67
 2.1
4.37 PB
 1.3
4.35
 1.0
4.30
 1.2
4.23
 2.2
4.27
 2.0
  
4William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta4.39 w
+2.4
  
 
 
2.60 PB
 1.7
4.39
 2.4
  X
 0.0
4.36 PB
 0.3
  X
 0.0
4.23
 4.8
  
5Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta4.32
+1.5
  
 PB
 
4.20 PB
 0.0
4.32 PB
 1.5
4.12
 -0.3
3.96
 3.5
3.76
 2.3
4.11
 3.1
  
6Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta4.22 w
+2.8
  
 
 
  X
 0.0
4.18
 4.9
3.87
 2.9
  X
 0.0
4.22
 2.8
4.08
 1.1
  
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta5.09
0.0
  
 PB
 
4.91 PB
 1.4
5.09 PB
 0.0
4.95
 4.1
4.89
 2.7
4.87
 0.8
3.91
 5.4
  
2Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta4.68 w
+4.4
  
 
 
  X
 0.0
4.68
 4.4
4.61
 2.6
  X
 0.0
  X
 0.0
4.46
 3.3
  
3Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.57
+0.8
  
 SB
 
4.50 SB
 0.0
4.52
 3.2
4.57 SB
 0.8
4.42
 1.1
4.44
 1.5
4.43
 2.6
  
4Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta4.43 w
+3.1
  
 
 
  X
 0.0
4.29 PB
 0.0
4.43
 3.1
4.00
 2.0
  X
 0.0
4.11
 3.6
  
5Clara Lund-BretlauClara Lund-Bretlau ('09)Sparta3.87 w
+3.1
  
 
 
3.50
 3.3
3.64 PB
 1.5
3.05
 2.5
2.66
 0.0
3.38
 3.5
3.87
 3.1
  
6Maja Sofia NørlovMaja Sofia Nørlov ('09)Sparta3.67 w
+2.1
  
 
 
3.61 =PB
 0.8
  X
 0.0
3.47
 1.3
3.52
 1.7
3.10
 0.8
3.67
 2.1
  
7Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta3.34
+0.6
  
 SB
 
3.34 SB
 0.6
2.82
 4.1
3.08
 0.1
  X
 0.0
2.97
 1.6
3.27
 1.1
  
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta4.14
+1.8
  
 PB
 
3.87
 2.3
3.91 PB
 -0.4
3.93
 4.5
3.96 PB
 0.4
3.74
 2.7
4.14 PB
 1.8
  
2
Noah Shahin Mathiesen
Noah Shahin Mathiesen ('11)
Sparta3.49
0.0
  
 PB
 
3.05 PB
 0.1
3.34 PB
 0.8
3.49 PB
 0.0
  –
 0.0
    
3Henry Max FogHenry Max Fog ('10)Sparta3.45 w
+2.7
  
 
 
3.45
 2.7
3.21 PB
 2.0
2.98
 0.6
  –
 0.0
    
4Arvid Skyum MarkussenArvid Skyum Markussen ('10)Sparta3.36 w
+4.4
  
 
 
3.03 PB
 0.3
2.98
 1.1
3.36
 4.4
  –
 0.0
    
5
Johan Aagaard Eisinger
Johan Aagaard Eisinger ('11)
Sparta3.13 w
+3.1
  
 
 
3.07 PB
 1.4
2.74
 2.3
3.13
 3.1
  –
 0.0
    
6Max Backman ChristiansenMax Backman Christiansen ('10)Sparta2.89
+0.5
  
 PB
 
2.89 PB
 0.5
  X
 0.0
  X
 0.0
  –
 0.0
    
7
Marlon Mølbach Bourdat
Marlon Mølbach Bourdat ('11)
Sparta2.72
+1.6
  
 PB
 
2.53 PB
 0.7
2.70 PB
 1.9
2.72 PB
 1.6
  –
 0.0
    
8
Bertram Pihlman Christensen
Bertram Pihlman Christensen ('11)
Sparta2.70 w
+2.7
  
 
 
2.51 PB
 -0.2
2.70
 2.7
2.63 PB
 0.9
  –
 0.0
    
9
Mark Kardos
Mark Kardos ('11)
Sparta2.52 w
+2.2
  
 
 
2.52
 2.2
2.50 PB
 -1.2
2.34
 -0.1
     
10
Raghav Ramkumar
Raghav Ramkumar ('11)
Sparta2.39
0.0
  
 PB
 
2.39 PB
 0.0
2.37
 -0.4
2.38
 0.0
     
11
Louis Kirk Petersen
Louis Kirk Petersen ('11)
Sparta2.20
+1.0
  
 PB
 
2.20 PB
 1.0
1.92
 2.1
  X
 0.0
     
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta4.31 w
+3.9
  
 
 
4.26
 3.2
4.11
 0.0
4.31
 3.9
4.27 PB
 0.7
3.57
 3.0
4.13
 0.1
  
2Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta3.95 w
+2.2
  
 
 
3.81 PB
 0.0
3.90 PB
 0.7
3.64
 4.9
3.95
 2.2
3.57
 2.1
3.49
 0.0
  
3Saga NimbSaga Nimb ('10)Sparta3.84 w
+2.2
  
 
 
3.32 PB
 1.7
3.67 PB
 -1.4
3.54
 1.1
3.84
 2.2
3.64
 1.0
3.62
 2.1
  
4Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta3.83
+1.2
  
 PB
 
3.59
 2.6
3.76
 3.5
3.73 PB
 -1.6
3.83 PB
 1.2
3.74
 -0.3
3.65
 1.4
  
5Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta3.73
+0.8
  
 PB
 
3.42
 2.4
3.32 PB
 -1.7
3.58 PB
 0.8
3.73 PB
 0.8
3.71
 1.0
3.36
 0.7
  
6
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta3.54
+1.1
  
 PB
 
3.29 SB
 0.6
3.51 SB
 1.9
3.32
 1.7
3.41
 2.1
3.54 PB
 1.1
3.07
 2.8
  
7Kajsa Tabita RosenkrandsKajsa Tabita Rosenkrands ('10)Sparta3.54
-0.1
  
 PB
 
2.90 PB
 1.7
3.14 PB
 1.4
3.54 PB
 -0.1
3.35
 1.8
3.45
 2.6
3.06
 2.0
  
8Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta3.49
+1.7
  
 PB
 
3.31 PB
 2.0
2.29
 3.0
3.49 PB
 1.7
  –
 0.0
    
9Tara Rose MehrotraTara Rose Mehrotra ('10)Sparta3.46
+1.5
  
 PB
 
2.84 SB
 1.1
3.46 PB
 1.5
3.38
 3.7
     
10Luna GünselLuna Günsel ('10)Sparta3.46 w
+2.8
  
 
 
3.37 PB
 0.0
3.26
 -0.8
3.46
 2.8
     
11
Lilje Mai Birkelund Thomsen
Lilje Mai Birkelund Thomsen ('11)
Sparta3.30 w
+3.9
  
 
 
2.96 PB
 0.0
3.30
 3.9
3.21
 2.3
     
12Luana HessLuana Hess ('10)Sparta3.14 w
+2.3
  
 
 
2.63 PB
 -1.7
3.14
 2.3
  X
 0.0
     
13Deya DellagattaDeya Dellagatta ('10)Sparta3.13 w
+2.9
  
 
 
2.81 PB
 1.0
2.98
 3.3
3.13
 2.9
     
14
Alva Neander-Goto
Alva Neander-Goto ('11)
Sparta2.77
-0.1
  
 PB
 
2.64 PB
 0.0
2.59
 4.3
2.77 PB
 -0.1
     
15
Sara Maite Fledelius Bernal
Sara Maite Fledelius Bernal ('11)
Sparta2.70 w
+2.1
  
 
 
1.65
 2.5
2.70
 2.1
2.57 PB
 1.9
     
16
Mathea Lyngklip Svansø
Mathea Lyngklip Svansø ('11)
Sparta2.39 w
+3.2
  
 
 
2.16 PB
 -0.2
2.33 PB
 -0.7
2.39
 3.2
     
17
Vega Klæbel
Vega Klæbel ('11)
Sparta2.30 w
+2.8
  
 
 
2.23
 3.5
2.29 PB
 1.3
2.30
 2.8
     

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2