Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: Aftenstævne 27.4.2021
Skive Stadion

M 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM12.12 w
  
 
2Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM12.33 w
  
 
3Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM12.71 w
  
 
4Daniel ProtasenkoDaniel Protasenko ('07)Rødding Atletik 13.06 w
  
 
5Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Viborg AM13.21 w
  
 
6Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM14.13 w
  
 
7Rasmus Slot GrumsenRasmus Slot Grumsen ('09)Skive AM14.80 w
  
 
8Johannes Wilhelm BuschJohannes Wilhelm Busch ('07)Viborg AM15.27 w
  
 
M 3000 m    

Finale A

Finale
1Jan Hybner-PedersenJan Hybner-Pedersen ('63)Skive AM10:33.90
  
 SB
K 100 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM13.35
  
 SB
2Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM13.47
  
 SB
3Victoria JensenVictoria Jensen ('07)Skive AM14.12
  
 PB
4Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM14.94
  
 PB
5Nicoline Berg MosegaardNicoline Berg Mosegaard ('05)Rødding Atletik 15.33
  
 PB
6Agnete MortensenAgnete Mortensen ('07)Skive AM15.59
  
 PB
K 200 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM27.94
  
 SB
2Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM31.17
  
 PB
3Agnete MortensenAgnete Mortensen ('07)Skive AM31.62
  
 PB
K 3000 m    

Finale A

Finale
1Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM10:56.89
  
 PB
K Trespring     

Finale A

Finale
1Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM9.30
+1.0
  
 SB
 
9.30 SB
 1.0
9.30 =SB
 1.0
8.95
 1.1
9.07
 1.1
    
D19 300 m    

Finale A

Finale
1Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM38.35
  
 PB
2Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Viborg AM43.55
  
 PB
D19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM4.09
+1.9
  
 PB
 
4.08 PB
 1.0
  –  –4.09 PB
 1.9
3.92
 0.1
4.06
 0.8
  
2Johannes Wilhelm BuschJohannes Wilhelm Busch ('07)Viborg AM4.02
+0.9
  
 PB
 
  –  –4.02 PB
 0.9
  –3.82
 1.8
  –  
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM55.62
  
 PB
 
  –50.20 SB55.12 PB50.7755.62 PB51.63  
2Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM35.07
  
 PB
 
34.54 PB35.07 PB34.40  –  –  –  
P19 300 m    

Finale A

Finale
1Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM46.85
  
 PB
2Martha MadsenMartha Madsen ('05)Skive AM49.98
  
 PB
3Nicoline Berg MosegaardNicoline Berg Mosegaard ('05)Rødding Atletik 53.85
  
 PB
P19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM4.85
0.0
  
 PB
 
4.74 SB
 1.0
4.62
 0.6
4.79 SB
 0.0
4.67
 1.1
4.83 =PB
 0.6
4.85 PB
 0.0
  
2Victoria JensenVictoria Jensen ('07)Skive AM4.13
+1.2
  
 PB
 
4.00 PB
 1.0
4.13 PB
 1.2
3.93
 1.3
  –4.08
 1.0
4.13 =PB
 0.0
  
3Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM3.56
+1.0
  
 PB
 
3.56 PB
 1.0
  –3.53
 0.8
3.06
 0.0
  –3.05
 0.4
  
4Agnete MortensenAgnete Mortensen ('07)Skive AM3.28
+1.0
  
 PB
 
3.28 PB
 1.0
3.25
 0.1
3.03
 1.2
2.55
 0.6
3.03
 0.4
2.90
 0.2
  
D15 200 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM25.84
  
 PB
2Daniel ProtasenkoDaniel Protasenko ('07)Rødding Atletik 27.81
  
 SB
3Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM28.64
  
 PB
4Aksel KærsgaardAksel Kærsgaard ('08)Skive AM31.75
  
 PB
5Elliot Gøsta Glaney RundqvistElliot Gøsta Glaney Rundqvist ('09)Viborg AM32.66
  
 PB
6Emil HejlskovEmil Hejlskov ('09)Skive AM37.96
  
 PB
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM23.70
  
 PB
 
22.32 PB23.70 PB20.21     
2Johannes Wilhelm BuschJohannes Wilhelm Busch ('07)Viborg AM18.66
  
 PB
 
17.82 PB17.6918.66 PB     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM26.55
  
 SB
 
20.75 SB24.31 SB26.55 SB25.0124.0824.25  
D13 80 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM11.33
  
 PB
2Aksel KærsgaardAksel Kærsgaard ('08)Skive AM11.97
  
 PB
3Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM12.30
  
 PB
4Elliot Gøsta Glaney RundqvistElliot Gøsta Glaney Rundqvist ('09)Viborg AM13.04
  
 PB
5Emil HejlskovEmil Hejlskov ('09)Skive AM14.19
  
 PB
6Alexander KringstadAlexander Kringstad ('08)Skive AM16.13
  
 PB
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Lauge Risom NielsenLauge Risom Nielsen ('10)Viborg AM2:11.05
  
 SB
2Emil HejlskovEmil Hejlskov ('09)Skive AM2:22.09
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM4.38
+1.0
  
 PB
 
4.38 PB
 1.0
4.25
 1.0
4.34
 1.0
     
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM4.03
+1.0
  
 PB
 
4.03 PB
 1.0
3.84
 1.0
3.82
 1.0
     
3Aksel KærsgaardAksel Kærsgaard ('08)Skive AM4.02
+1.0
  
 PB
 
4.01 PB
 1.0
3.94
 1.0
4.02 PB
 1.0
     
4Elliot Gøsta Glaney RundqvistElliot Gøsta Glaney Rundqvist ('09)Viborg AM3.56
+1.0
  
 PB
 
  –3.56 PB
 1.0
3.49
 1.0
     
5Emil HejlskovEmil Hejlskov ('09)Skive AM3.09
+1.0
  
 =PB
 
3.09 PB
 1.0
2.94
 1.0
3.09 =PB
 1.0
     
6Lauge Risom NielsenLauge Risom Nielsen ('10)Viborg AM3.01
+1.0
  
 PB
 
2.93 SB
 1.0
2.91
 1.0
3.01 PB
 1.0
     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Alexander KringstadAlexander Kringstad ('08)Skive AM19.64
  
 PB
 
16.6018.92 PB  –  –14.1019.64 PB  
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM19.30
  
 PB
 
  –19.30 PB18.8312.3515.45  –  
3Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM16.91
  
 PB
 
  –14.77 PB16.91 PB13.5515.60  –  
P13 80 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM11.60
  
 PB
2Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM11.93
  
 PB
3Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM12.49
  
 PB
4Lucia Karoline StengårdLucia Karoline Stengård ('09)Viborg AM13.60
  
 PB
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM1:50.89
  
 PB
2Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM1:52.88
  
 SB
3Caroline NordentoftCaroline Nordentoft ('08)Viborg AM1:53.48
  
 PB
4Sarah PedersenSarah Pedersen ('08)Viborg AM2:04.43
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM4.20
+1.0
  
 PB
 
4.20 PB
 1.0
4.02
 1.0
4.18
 1.0
     
2Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM4.19
+1.0
  
 SB
 
4.00 SB
 1.0
4.17 SB
 1.0
4.19 SB
 1.0
     
3Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM3.58
+1.0
  
 PB
 
3.58 PB
 1.0
  X
 0.0
3.48
 1.0
     
4Thea Helvig ØeThea Helvig Øe ('10)Viborg AM3.56
+1.0
  
 SB
 
3.56 SB
 1.0
3.49
 1.0
3.52
 1.0
     
5Lucia Karoline StengårdLucia Karoline Stengård ('09)Viborg AM3.26
+1.0
  
 PB
 
3.10 PB
 1.0
3.21 PB
 1.0
3.26 PB
 1.0
     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM24.58
  
 PB
 
21.7318.69  –24.58 PB23.29  –  
2Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM20.12
  
 PB
 
18.12 PB  –20.12 PB18.4119.6320.12 =PB  
3Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM19.20
  
 PB
 
  –19.20 PB  –  –16.1619.20 =PB  
D11 60 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Lauge Risom NielsenLauge Risom Nielsen ('10)Viborg AM10.29
  
 PB
P11 60 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Thea Helvig ØeThea Helvig Øe ('10)Viborg AM10.18
  
 PB

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle