Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: 1500m Stævne 27.4.2021

M 1500 m    

Finale A

Finale
1Alexander Krogh JohansenAlexander Krogh Johansen ('88)AGF Atletik4:00.5h
  
 SB
2Christian StounbergChristian Stounberg ('95)AGF Atletik4:06.7h
  
 SB
3Daniel Bentien SchmidtDaniel Bentien Schmidt ('01)AGF Atletik4:11.1h
  
 SB
4Rasmus Bangsgaard NielsenRasmus Bangsgaard Nielsen ('03)AGF Atletik4:17.4h
  
 SB
5Andreas SørensenAndreas Sørensen ('02)AGF Atletik4:40.8h
  
 PB
6Nicolaj Præstiin AndersenNicolaj Præstiin Andersen ('03)AGF Atletik4:43.7h
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Alberte Kjær PedersenAlberte Kjær Pedersen ('98)AGF Atletik4:22.7h
  
 PB
2Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19004:27.9h
  
 SB
3Frida FrobergFrida Froberg ('05)AGF Atletik5:13.2h
  
 PB
4Emilie Ellersgaard BasseEmilie Ellersgaard Basse ('02)AGF Atletik5:15.7h
  
 PB
5Emilie Skov DalgaardEmilie Skov Dalgaard ('05)AGF Atletik6:05.8h
  
 PB

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m