Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Næstved: Klubstævne 19.4.2021
Herlufsholm Stadion

D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 5.30
+0.2
  
 PB
 
5.30 PB
 0.2
5.00
 -0.7
      
2Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 3.23
-0.6
  
 PB
 
3.23 PB
 -0.6
3.22
 1.1
3.15
 -0.4
3.12
 0.2
    
3Tobias Lolk FalstrupTobias Lolk Falstrup ('08)HGATM 3.04
+1.5
  
 =PB
 
3.04 =PB
 1.5
3.04 =PB
 1.5
3.03
 0.2
2.98
 0.7
2.81
 1.3
   
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Eline Schwenger JohansenEline Schwenger Johansen ('08)HGATM 3.77
-0.2
  
 PB
2Laura KellerLaura Keller ('09)HGATM 3.42
+1.2
  
 SB
3Andrea ChristensenAndrea Christensen ('08)HGATM 3.51
+0.3
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Valdemar Manelius PheifferValdemar Manelius Pheiffer ('10)HGATM 3.90
+0.7
  
 PB
 
3.90 PB
 0.7
3.58
 1.4
3.51
 1.5
3.52
 1.6
    
2Magne Emil VillumsenMagne Emil Villumsen ('11)HGATM 3.10
+1.2
  
 PB
 
2.50 PB
 1.4
2.93 PB
 1.7
3.10
 2.5
3.10 PB
 1.2
    
3Oscar LudvigsenOscar Ludvigsen ('11)HGATM 1.90
+1.5
  
 PB
 
1.90 PB
 1.5
1.84
 0.8
1.00
 0.8
1.78
 1.5
    
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Mathilde Kromann MøllerMathilde Kromann Møller ('11)HGATM 3.18
+1.0
  
 PB
2Caroline Kromann MøllerCaroline Kromann Møller ('11)HGATM 2.98
+1.4
  
 PB
3Liv BøgebladLiv Bøgeblad ('11)HGATM 2.74
+0.7
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Linneau Keller
Linneau Keller ('12)
HGATM 2.53
+0.8
  
 PB
D8 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Osvald Schwenger Johansen
Osvald Schwenger Johansen ('13)
HGATM 2.25
+1.6
  
 PB
 
2.25 PB
 1.6
1.80
 1.3
2.02
 1.3
0.95
 2.0
    
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Dicte Overgaard Nyrup
Dicte Overgaard Nyrup ('14)
HGATM 2.50
0.0
  
 PB
2
Ingrid Lolk Falstrup
Ingrid Lolk Falstrup ('14)
HGATM 2.15
-0.2
  
 PB
3
Alba Fredsgaard Keller
Alba Fredsgaard Keller ('14)
HGATM 2.10
+1.5
  
 PB
4
Lærke Bøgeblad
Lærke Bøgeblad ('14)
HGATM 1.66
+1.5
  
 PB

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon