Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Slagelse: DT Masters holdturnering - 1. runde 19.5.2021
Slagelse Atletikstadion

M 100 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Kim VilborgKim Vilborg ('72)Greve Atletik13.40
  
 SB
2Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik13.98
  
 PB
3Stig FalkenbladStig Falkenblad ('72)Herlev Atletik14.10
  
 SB
4Carsten DamslundCarsten Damslund ('66)Hvidovre AM14.92
  
 SB
Finale B
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Christian MøllerChristian Møller ('61)Sparta13.17
  
 SB
2Raymond RugundaRaymond Rugunda ('66)Sparta14.15
  
 PB
3Jan AxelsenJan Axelsen ('55)HGATM 16.07
  
 SB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Nick ConradiNick Conradi ('84)Greve Trim59.63
  
 PB
2Christian MøllerChristian Møller ('61)Sparta1:02.14
  
 SB
3Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik1:07.55
  
 PB
4Jacob JensenJacob Jensen ('76)Herlev Atletik1:10.88
  
 SB
Finale B
1Henning Steffan JensenHenning Steffan Jensen ('54)Sparta1:13.46
  
 SB
2Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA1:17.42
  
 PB
3Vagn KildsigVagn Kildsig ('40)Dianalund IF1:30.35
  
 SB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Niels HansenNiels Hansen Greve Trim4:55.34
  
 SB
2Johnny MøllerJohnny Møller ('59)Sparta4:56.42
  
 SB
3Thyge ArumThyge Arum ('61)Greve Atletik5:39.32
  
 SB
4Poul LindbergPoul Lindberg ('60)Herlev Atletik5:41.80
  
 SB
5Michael SjøbergMichael Sjøberg ('76)Dianalund IF6:38.12
  
 
6Vagn KildsigVagn Kildsig ('40)Dianalund IF7:24.98
  
 SB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Kristian Bonne WulffKristian Bonne Wulff ('85)Herlev Atletik16:05.58
  
 
2Ronny Sommer KjærRonny Sommer Kjær ('87)Herlev Atletik17:16.73
  
 PB
3Niels HansenNiels Hansen Greve Trim17:31.74
  
 PB
4Thomas Anton LindqvistThomas Anton Lindqvist ('70)Snik Atletik17:53.70
  
 PB
5Jens Jørgen EriksenJens Jørgen Eriksen ('54)Dianalund IF22:24.16
  
 SB
6Søren TrabergSøren Traberg ('43)Herlev Atletik24:38.69
  
 PB
K 100 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Marie-Louise Levy PaezMarie-Louise Levy Paez ('79)Hvidovre AM / SWE14.35
  
 SB
2Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA14.91
  
 SB
3Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik16.67
  
 PB
4Eva Bak-JensenEva Bak-Jensen ('57)Herlev Atletik21.12
  
 SB
K 400 m    

Finale A

Finale
1Christina GoltermannChristina Goltermann ('80)Hvidovre AM1:08.94
  
 SB
2Eva Bak-JensenEva Bak-Jensen ('57)Herlev Atletik1:55.50
  
 PB
3Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik1:56.26
  
 SB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Kathrine WulffKathrine Wulff ('84)Herlev Atletik5:25.28
  
 SB
2Signe GadegaardSigne Gadegaard ('82)Hvidovre AM5:40.44
  
 SB
3Marianne FlindtMarianne Flindt ('55)Herlev Atletik6:53.21
  
 PB
K 5000 m    

Finale A

Finale
1Vibeke HansenVibeke Hansen ('58)Hvidovre AM23:22.03
  
 SB
2Birgit Rødgaard-Jessen LundBirgit Rødgaard-Jessen Lund ('55)Herlev Atletik24:35.69
  
 SB
M35 Højdespring    

Finale A

Finale
1Jeppe Slot StauningJeppe Slot Stauning ('84)Hvidovre AM1.70
  
 SB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.75
XXX
 
K35 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM13.05
  
 
 
12.8513.0512.7813.00    
K35 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM42.18
  
 SB
 
42.18 SB  X  X40.27    
K35 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM40.91
  
 SB
 
  X  X40.40 SB40.91 SB    
K40 Længdespring    

Finale A

Finale
1Marie-Louise Levy PaezMarie-Louise Levy Paez ('79)Hvidovre AM / SWE4.11
+0.5
  
 SB
 
4.11 SB
 0.5
  –  –     
M45 Højdespring    

Finale A

Finale
1Stig FalkenbladStig Falkenblad ('72)Herlev Atletik1.45
  
 SB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.35
  O
1.40
XXO
1.45
XXO
1.50
  Xs
  
2Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik1.40
  
 SB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35 =SB
  O
1.40 SB
  O
1.45
XXX
  
M45 Længdespring    

Finale A

Finale
1Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik4.87
0.0
  
 PB
 
4.48 SB
 0.0
4.68 PB
 1.2
4.72 PB
 0.0
4.87 PB
 0.0
    
2Stig FalkenbladStig Falkenblad ('72)Herlev Atletik4.86
0.0
  
 SB
 
4.37 SB
 0.0
4.86 SB
 0.0
4.71
 0.0
4.67
 0.0
    
3Kim VilborgKim Vilborg ('72)Greve Atletik3.15
+1.3
  
 SB
 
  X
 0.0
3.15 SB
 1.3
  –  –    
M45 Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik9.30
  
 PB
 
9.019.038.969.30 PB    
2Michael SjøbergMichael Sjøberg ('76)Dianalund IF8.23
  
 PB
 
7.99 PB8.23 PB7.977.92    
3Carsten ClemmensenCarsten Clemmensen ('72)Herlev Atletik7.98
  
 SB
 
7.98 SB7.907.887.65    
M45 Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik23.86
  
 
 
23.7323.86  X23.43    
M45 Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Carsten ClemmensenCarsten Clemmensen ('72)Herlev Atletik16.53
  
 PB
 
  X14.71 PB  X16.53 PB    
M50 Stangspring    

Finale A

Finale
1Thomas AnderssonThomas Andersson ('69)Greve Atletik2.80
  
 SB
 
1.80
  O
2.00
  O
2.30
  O
2.50
  O
2.70
  O
2.80
  O
2.90
XXX
 
M50 Længdespring    

Finale A

Finale
1Michael Skifter AndersenMichael Skifter Andersen ('69)DELTA5.10
0.0
  
 SB
 
5.04 SB
 0.0
5.10 SB
 0.0
5.02
 0.0
  –    
2Thomas AnderssonThomas Andersson ('69)Greve Atletik4.82
+1.1
  
 SB
 
4.72 SB
 0.9
4.82 SB
 1.1
  –  –    
M50 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Robert OutzenRobert Outzen ('68)Herlev Atletik8.87
  
 =SB
 
8.83  X  X8.87 =SB    
M50 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Michael Skifter AndersenMichael Skifter Andersen ('69)DELTA34.63
  
 SB
 
34.63 SB34.00  X  X    
2Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik30.71
  
 PB
 
30.08 PB30.71 PB  X  X    
M50 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Michael Skifter AndersenMichael Skifter Andersen ('69)DELTA34.38
  
 SB
 
34.31 SB  X  X34.38 SB    
2Robert OutzenRobert Outzen ('68)Herlev Atletik25.25
  
 PB
 
25.25 PB24.14  X23.53    
M50 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik35.53
  
 
 
35.5333.8035.4034.70    
K50 Længdespring    

Finale A

Finale
1Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik3.24
+1.1
  
 PB
 
3.24 PB
 1.1
3.03
 0.0
  –     
K50 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Betina Klitgård AndersenBetina Klitgård Andersen ('70)DELTA6.84
  
 SB
 
6.20 SB6.84 SB6.796.62    
K50 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik NM
  
 
 
  X  X  X  X    
K50 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Betina Klitgård AndersenBetina Klitgård Andersen ('70)DELTA17.70
  
 PB
 
17.70 PB16.9817.31  X    
M55 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Jan CordiusJan Cordius ('66)Greve Atletik13.28
  
 SB
 
13.19 SB13.28 SB  X  X    
2Carsten DamslundCarsten Damslund ('66)Hvidovre AM9.86
  
 SB
 
9.67 SB  X9.86 SB  X    
M55 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Jan CordiusJan Cordius ('66)Greve Atletik45.91
  
 SB
 
45.54 SB  X45.3645.91 SB    
1Bjarne Valdemar JensenBjarne Valdemar Jensen ('64)Herlev Atletik22.33
  
 PB
 
22.13 PB21.44  X22.33 PB    
M55 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Jan CordiusJan Cordius ('66)Greve Atletik NM
  
 
 
  X  X  X  X    
M55 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Bjørn MalskærBjørn Malskær ('65)Hvidovre AM45.26
  
 SB
 
40.44 SB40.2642.02 SB45.26 SB    
2Bjarne Valdemar JensenBjarne Valdemar Jensen ('64)Herlev Atletik34.21
  
 
 
  X34.2133.4632.58    
K55 Højdespring    

Finale A

Finale
1Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA1.25
  
 SB
 
1.20
  O
1.25
  O
      
K55 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Martina HolstMartina Holst ('66)Herlev Atletik5.55
  
 SB
 
5.06 SB5.34 SB5.55 SB5.10    
1Anne-Marie MarthedalAnne-Marie Marthedal ('62)Sparta5.53
  
 PB
 
5.38 PB5.53 PB  X5.34    
K55 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Vivian KraftVivian Kraft ('66)Hvidovre AM32.65
  
 SB
 
32.65 SB  X  X  X    
K55 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Martina HolstMartina Holst ('66)Herlev Atletik15.31
  
 PB
 
12.94 PB  X12.5815.31 PB    
2Anne-Marie MarthedalAnne-Marie Marthedal ('62)Sparta11.18
  
 PB
 
11.18 PB10.1810.2810.44    
K60 Højdespring    

Finale A

Finale
1Eva Bak-JensenEva Bak-Jensen ('57)Herlev Atletik0.95
  
 =SB
 
0.85
  O
0.90
 XO
0.95
  O
1.00
XXX
    
M65 Højdespring    

Finale A

Finale
1Steen Skovgaard LarsenSteen Skovgaard Larsen ('54)Greve Atletik1.25
  
 SB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
XXX
    
1Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta1.25
  
 SB
 
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
XXX
     
3Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA1.20
  
 SB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
     
M65 Stangspring    

Finale A

Finale
Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA NH
  
 
 
1.80
XXX
       
M65 Længdespring    

Finale A

Finale
1Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta3.65
0.0
  
 SB
 
3.48 SB
 0.1
3.58 SB
 1.7
3.65 SB
 0.0
3.65 =SB
 1.2
    
2Jan AxelsenJan Axelsen ('55)HGATM 3.48
0.0
  
 SB
 
3.10 SB
 1.2
3.48 SB
 0.0
3.32
 0.0
  –    
M65 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta18.10
  
 SB
 
  X  X17.16 SB18.10 SB    
M65 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Per KlokmosePer Klokmose ('56)Herlev Atletik17.80
  
 SB
 
  X17.54 SB17.80 SB17.33    
M65 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Steen Skovgaard LarsenSteen Skovgaard Larsen ('54)Greve Atletik32.30
  
 SB
 
27.94 SB32.30 SB27.9527.34    
2Henning Steffan JensenHenning Steffan Jensen ('54)Sparta26.71
  
 PB
 
26.71 PB  X  X21.04    
3Jan AxelsenJan Axelsen ('55)HGATM 25.93
  
 PB
 
24.68 PB24.5525.93 PB23.99    
3Per KlokmosePer Klokmose ('56)Herlev Atletik13.38
  
 
 
11.6613.3810.39  X    
K65 Længdespring    

Finale A

Finale
1Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik2.12
+0.5
  
 SB
 
  X
 0.0
2.12 SB
 0.5
2.11
 0.0
  X
 0.0
    
K65 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik13.58
  
 
 
  X11.4111.3513.58    
K70 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM7.34
  
 SB
 
6.857.34 SB  X6.96    
K70 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM23.19
  
 
 
22.8022.9423.1922.61    
2Maia AvnboMaia Avnbo ('50)Dianalund IF9.69
  
 PB
 
  X  X9.30 PB9.69 PB    
M75 Stangspring    

Finale A

Finale
1Jørgen NielsenJørgen Nielsen ('42)HGATM 1.60
  
 SB
 
1.60
 XO
1.80
XXX
      
M75 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik10.45
  
 
 
10.19  X10.45  X    
M75 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik32.48
  
 
 
32.4732.48  X32.44    
M75 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik35.44
  
 
 
  X33.2834.0635.44    
M75 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Jørgen NielsenJørgen Nielsen ('42)HGATM 18.48
  
 SB
 
  X16.06 SB  X18.48 SB    
K75 Højdespring    

Finale A

Finale
1Titi HasselriisTiti Hasselriis ('45)Herlev Atletik1.00
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
 XO
0.95
 XO
1.00
XXO
    
K75 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Titi HasselriisTiti Hasselriis ('45)Herlev Atletik6.11
  
 PB
 
5.205.216.11 PB5.65    

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten