Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herlev: Herlevstafetten 2021 26.5.2021
Herlev Stadion

K 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Trongårdens Idræts Forening Trongårdens Idræts Forening  54.21
  
 
  Thea Lei Hansgaard, Amalie Nymann Thomsen, Pauline Bennett Thorup, Josefine Grønset Løken
D15 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF12.19
  
 
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC12.27
  
 
3August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF13.27
  
 
4Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik13.66
  
 
5Karlo Emil LüdersKarlo Emil Lüders ('06)Herlev Atletik14.20
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 2:25.40
  
 
2Johan Emil NygårdJohan Emil Nygård ('06)KIF2:27.55
  
 PB
3Eelis SahlstenEelis Sahlsten ('07)Herlev Atletik2:39.08
  
 PB
4Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik2:45.46
  
 PB
5Karlo Emil LüdersKarlo Emil Lüders ('06)Herlev Atletik2:45.65
  
 PB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik1.55
  
 =PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55 =PB
  O
    
2Karlo Emil LüdersKarlo Emil Lüders ('06)Herlev Atletik1.40
  
 =PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40 =PB
  O
1.45
  XX
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC5.02
-0.4
  
 PB
 
4.80 PB
 -0.3
5.02 PB
 -0.4
4.84
 -0.2
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik10.04
  
 PB
 
8.279.7210.04 PB     
2Karlo Emil LüdersKarlo Emil Lüders ('06)Herlev Atletik7.11
  
 PB
 
6.385.647.11 PB     
D15 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Herlev Løbe- og Atletikklub Herlev Løbe- og Atletikklub  55.27
  
 
  Lake Axen, Karlo Emil Lüders, Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen, Noah Bank
Københavns Idræts-Forening Københavns Idræts-Forening  DQ
  
 
  Adam Skytte, August Juhl Horsgaard, Jonathan Mansfeldt, Samuel Kærhøg
P15 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik14.24
  
 SB
2Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF14.70
  
 PB
3Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik15.30
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC13.78
  
 SB
2Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.81
  
 PB
3Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik14.65
  
 SB
Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF DQ
  
 
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.50
  
 SB
 
1.25
  O
1.35
  O
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.50 SB
 XO
1.55
XXX
  
2Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK1.45
  
 =PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45 =PB
  O
1.50
XXX
  
3Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF1.40
  
 SB
 
1.35 SB
  O
1.40 SB
  O
1.45
XXX
     
4Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK1.25
  
 SB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25 SB
  O
    
5Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik1.15
  
 SB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20
XXX
     
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC4.66
0.0
  
 SB
 
4.66 SB
 0.0
4.19
 0.0
4.03
 -0.4
     
2Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF4.27
-0.2
  
 PB
 
3.99 PB
 0.4
4.27 PB
 -0.2
3.99
 -0.4
     
3Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF3.99
-0.6
  
 
 
3.35
 0.0
3.99
 -0.6
3.31
 0.0
     
4Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF3.87
-0.3
  
 PB
 
3.53 PB
 -1.2
3.66 PB
 -1.4
3.87 PB
 -0.3
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik9.33
  
 PB
 
8.658.929.33 PB     
2Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF8.85
  
 PB
 
8.71 PB8.85 PB8.06     
3Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik8.20
  
 
 
7.938.128.20     
4Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik7.68
  
 
 
7.287.687.41     
5Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF7.18
  
 PB
 
6.68 PB7.18 PB6.54     
6Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik5.98
  
 
 
5.985.625.83     
P15 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Ballerup Atletik Klub Ballerup Atletik Klub  54.31
  
 
  Dagmar Mathilde L Karlsen, Frederikke Lundberg, Louise Bisgaard, Sarah Jansteen Eskesen
2FIF atletik og motion FIF atletik og motion  56.56
  
 
  Annika Aqraou, Asta Hindborg, Asta Marie Holck Hansen, Nanna Trier Svendsen
Finale B
1Herlev Løbe- og Atletikklub Herlev Løbe- og Atletikklub  57.50
  
 
  Jamilla Jensen, Vanja Stojanovic, Charmaine De Taza, Signe Kensø
2Ballerup Atletik Klub Ballerup Atletik Klub  59.29
  
 
  Mathilde Bursøe, Caroline Kobberød, Selina Taslicukur Mørch, Mille Holck Larsen
Københavns Idræts-Forening Københavns Idræts-Forening  DQ
  
 
  Karla Danger Nielsen, Milla Eskildsen, Sophie Nør Alsing, Mille Elmer
P15 Sprint Medley    

Finale A

Finale
1KIF - København KIF - København  2:27.48
  
 
  Malika B. Jensen, Aliya Dahl, Sophia Bonde, Celina Hagihara
D13 80 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF10.88
  
 PB
2Jonas GretlundJonas Gretlund ('09)Amager AC11.35
  
 PB
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik11.68
  
 PB
4Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas12.38
  
 SB
5Savio FerlovSavio Ferlov ('09)KIF12.70
  
 PB
6Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF13.12
  
 PB
7Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF13.47
  
 PB
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik1:53.65
  
 PB
2Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF1:57.05
  
 SB
3Hjalte-Johannes KronborgHjalte-Johannes Kronborg ('08)KIF2:07.09
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXO
1.35
XXX
    
2Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF1.05
  
 SB
 
1.05 SB
  O
1.10
XXX
      
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Jonas GretlundJonas Gretlund ('09)Amager AC4.57
0.0
  
 SB
 
4.41 SB
 -1.0
4.57 SB
 0.0
4.28
 0.0
     
2Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF4.23
-0.6
  
 PB
 
4.23 PB
 -0.6
4.04
 0.0
3.90
 -0.4
     
3Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas3.67
0.0
  
 SB
 
3.65 SB
 -0.4
3.64
 -0.3
3.67 SB
 0.0
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Hjalte-Johannes KronborgHjalte-Johannes Kronborg ('08)KIF8.57
  
 PB
 
7.81 PB8.20 PB8.57 PB     
2Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF7.90
  
 PB
 
7.20 SB7.90 PB7.07     
3Savio FerlovSavio Ferlov ('09)KIF6.58
  
 PB
 
5.63 PB6.58 PB6.46     
4Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF5.90
  
 PB
 
5.45 PB5.90 PB5.81     
5Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas5.81
  
 SB
 
5.81 SB  X5.76     
6Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF5.61
  
 PB
 
5.19 PB5.035.61 PB     
P13 80 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik11.27
  
 PB
2Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik11.82
  
 PB
3Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF12.50
  
 PB
4Sarah Hovmann StruerSarah Hovmann Struer ('09)IK Hellas12.51
  
 PB
5Benedicte MatthiesenBenedicte Matthiesen ('09)IK Hellas12.86
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF11.72
  
 PB
2Line SvareLine Svare ('08)Amager AC11.80
  
 PB
2Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF11.80
  
 SB
4Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)IK Hellas12.14
  
 PB
5Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF12.89
  
 SB
6Ella Kvist-SørensenElla Kvist-Sørensen ('08)Frederiksberg IF13.19
  
 SB
Finale C
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF11.89
  
 
2Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF12.49
  
 SB
3Anna LønborgAnna Lønborg ('09)KIF12.73
  
 PB
4Caroline BrandenhoffCaroline Brandenhoff ('09)KIF14.23
  
 PB
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF2:01.08
  
 SB
2Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF2:01.25
  
 PB
3Anna LønborgAnna Lønborg ('09)KIF2:09.19
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 1.53
  
 PB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40 SB
  O
1.50 PB
 XO
1.53 PB
 XO
   
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.35
  
 SB
 
1.25 SB
 XO
1.30 SB
 XO
1.35 SB
  O
1.40
XXX
    
3Line SvareLine Svare ('08)Amager AC1.35
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
 XO
1.30 SB
  O
1.35 PB
XXO
1.40
XXX
   
4Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF1.25
  
 =PB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 =PB
 XO
    
5Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF1.20
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20 PB
 XO
1.25
XXX
    
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF4.42
0.0
  
 PB
 
4.42 PB
 0.0
4.00
 -0.3
4.14
 0.0
     
2Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF4.41
0.0
  
 SB
 
4.39 SB
 0.0
4.22
 0.0
4.41 SB
 0.0
     
3Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik4.15
0.0
  
 PB
 
3.88 =SB
 -0.3
4.15 PB
 0.0
4.04
 -0.7
     
4Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF4.15
0.0
  
 PB
 
4.15 PB
 0.0
3.00
 -0.6
3.96
 -0.3
     
5Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik3.97
0.0
  
 PB
 
3.97 PB
 0.0
3.44
 0.0
  –     
6Karla Danger NielsenKarla Danger Nielsen ('08)KIF3.94
0.0
  
 PB
 
3.94 PB
 0.0
3.93
 -0.4
3.51
 -0.4
     
7Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)IK Hellas3.79
0.0
  
 SB
 
3.79 SB
 0.0
3.70
 0.0
3.70
 -0.5
     
8Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF3.58
-0.9
  
 PB
 
3.45 SB
 0.0
3.58 PB
 -0.9
3.11
 0.0
     
9Anna LønborgAnna Lønborg ('09)KIF3.57
-0.1
  
 =PB
 
3.57 =PB
 -0.1
3.50
 0.0
3.40
 0.0
     
10Benedicte MatthiesenBenedicte Matthiesen ('09)IK Hellas3.57
-0.8
  
 PB
 
3.57
 -0.8
3.30
 0.0
3.31
 0.0
     
11Ella Kvist-SørensenElla Kvist-Sørensen ('08)Frederiksberg IF3.47
-0.1
  
 PB
 
3.47 PB
 -0.1
3.39
 -0.2
3.44
 0.0
     
12Caroline BrandenhoffCaroline Brandenhoff ('09)KIF2.40
0.0
  
 PB
 
  X2.40 PB
 0.0
2.25
 0.0
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 12.18
  
 PB
 
11.4011.6912.18 PB     
2Line SvareLine Svare ('08)Amager AC10.45
  
 PB
 
9.67 SB10.45 PB9.24     
3Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF9.52
  
 SB
 
8.99 SB9.52 SB8.43     
4Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF8.38
  
 PB
 
7.99 PB8.38 PB7.25     
5Sarah Hovmann StruerSarah Hovmann Struer ('09)IK Hellas7.74
  
 PB
 
7.417.557.74     
6Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF7.63
  
 PB
 
7.63 PB6.456.03     
7Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik7.31
  
 
 
7.107.316.92     
8Ella Kvist-SørensenElla Kvist-Sørensen ('08)Frederiksberg IF6.72
  
 PB
 
6.72 PB6.706.15     
9Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF6.61
  
 SB
 
5.41 SB6.61 SB6.30     
10Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF6.30
  
 PB
 
6.30 PB5.334.83     
P13 4 x 80 m stafet    

Finale A

Finale
1Idrætsklubben Hellas, Roskilde Idrætsklubben Hellas, Roskilde  48.14
  
 
  Benedicte Matthiesen, Maj Flinch Biehl, Sarah Hovmann Struer, Clara Wellendorf
D11 60 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas9.52
  
 SB
2Rune Høyer SplittorfRune Høyer Splittorf ('10)KIF9.57
  
 
3
James Peter Poneta-Uhl
James Peter Poneta-Uhl ('11)
KIF10.84
  
 
4
Asger Birkholm
Asger Birkholm ('11)
Herlev Atletik10.91
  
 PB
5Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik11.79
  
 SB
Finale B
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1Herman MarcussenHerman Marcussen ('10)Amager AC9.17
  
 PB
2Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF9.66
  
 PB
3
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF10.05
  
 PB
4Mads BirkholmMads Birkholm ('10)Herlev Atletik10.32
  
 PB
5Sofus V.Skytte JensenSofus V.Skytte Jensen ('10)Herlev Atletik10.33
  
 SB
Finale C
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC9.07
  
 PB
2
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC9.51
  
 PB
3Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik9.86
  
 SB
4
Rebel Justin Doughty Ernstpris
Rebel Justin Doughty Ernstpris ('11)
KIF11.52
  
 
5
Mikkel Sterup Abrahamsson
Mikkel Sterup Abrahamsson ('11)
Frederiksberg IF11.83
  
 PB
D11 400 m    

Finale A

Finale
1Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF1:15.18
  
 PB
2
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas1:15.94
  
 PB
3
Theodor Høyer Zacho
Theodor Høyer Zacho ('11)
IK Hellas1:16.27
  
 PB
4
Hektor-Gabriel Kronborg
Hektor-Gabriel Kronborg ('11)
KIF1:19.13
  
 PB
5Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas1:20.21
  
 PB
6
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF1:20.26
  
 PB
7
Max Raymond Nielsen
Max Raymond Nielsen ('11)
KIF1:26.72
  
 PB
8Sofus V.Skytte JensenSofus V.Skytte Jensen ('10)Herlev Atletik1:27.71
  
 PB
9Mads BirkholmMads Birkholm ('10)Herlev Atletik1:30.42
  
 PB
10
Asger Birkholm
Asger Birkholm ('11)
Herlev Atletik1:32.44
  
 PB
11
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik1:33.25
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik1.25
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =SB
  O
1.25 =PB
  O
1.30
XXX
  
2Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik1.05
  
 SB
 
1.00 SB
  O
1.05 SB
 XO
1.10
XXX
     
3
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik1.00
  
 =PB
 
1.00 =PB
XXO
1.05
XXX
      
Mads BirkholmMads Birkholm ('10)Herlev Atletik NH
  
 
 
1.05
XXX
       
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC4.41
0.0
  
 PB
 
4.28 SB
 0.0
4.41 PB
 0.0
4.40
 0.0
     
2
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC4.10
0.0
  
 PB
 
4.10 PB
 0.0
3.43
 0.0
3.64
 0.0
     
3Herman MarcussenHerman Marcussen ('10)Amager AC4.05
0.0
  
 PB
 
3.82 PB
 0.0
4.05 PB
 0.0
3.78
 0.0
     
4
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas3.62
0.0
  
 PB
 
3.62
 0.0
  X  X     
5Rune Høyer SplittorfRune Høyer Splittorf ('10)KIF3.53
0.0
  
 PB
 
3.46 PB
 0.0
3.48 PB
 0.0
3.53 PB
 0.0
     
6Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas3.45
0.0
  
 SB
 
3.45 SB
 0.0
3.34
 0.0
3.45 =SB
 -0.2
     
7
Theodor Høyer Zacho
Theodor Høyer Zacho ('11)
IK Hellas3.33
0.0
  
 PB
 
3.33 PB
 0.0
3.243.33 =PB
 0.0
     
8Sofus V.Skytte JensenSofus V.Skytte Jensen ('10)Herlev Atletik3.30
0.0
  
 SB
 
3.08
 0.0
2.88
 0.0
3.30 SB
 0.0
     
9
Max Raymond Nielsen
Max Raymond Nielsen ('11)
KIF3.10
0.0
  
 PB
 
2.98 PB
 0.0
3.09 PB
 0.0
3.10 PB
 0.0
     
10
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF3.10
0.0
  
 PB
 
3.10 SB
 0.0
3.07
 0.0
2.91
 0.0
     
11
Asger Birkholm
Asger Birkholm ('11)
Herlev Atletik3.03
-0.1
  
 PB
 
2.75
 0.0
2.74
 0.0
3.03 PB
 -0.1
     
12
Mikkel Sterup Abrahamsson
Mikkel Sterup Abrahamsson ('11)
Frederiksberg IF2.68
0.0
  
 SB
 
2.60 SB2.512.68 SB
 0.0
     
13
Rebel Justin Doughty Ernstpris
Rebel Justin Doughty Ernstpris ('11)
KIF2.63
0.0
  
 PB
 
2.63 PB
 0.0
2.43
 0.0
2.57
 0.0
     
14
James Peter Poneta-Uhl
James Peter Poneta-Uhl ('11)
KIF2.42
0.0
  
 PB
 
2.42 PB
 0.0
  X  X     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1August Lykke EvensenAugust Lykke Evensen ('10)IK Hellas41.39
  
 PB
 
41.39 PB32.5935.32     
2Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF39.72
  
 PB
 
39.72 PB36.6035.99     
3
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC37.85
  
 PB
 
34.99 PB37.85 PB35.13     
4Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC34.25
  
 SB
 
34.17 SB34.25 SB31.55     
5Mads BirkholmMads Birkholm ('10)Herlev Atletik30.40
  
 PB
 
27.24 PB30.40 PB28.46     
6Rune Høyer SplittorfRune Høyer Splittorf ('10)KIF30.26
  
 SB
 
28.76 SB26.1830.26 SB     
7
Theodor Høyer Zacho
Theodor Høyer Zacho ('11)
IK Hellas30.20
  
 PB
 
27.2529.7830.20     
8
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik29.72
  
 PB
 
29.7226.8828.27     
9Sofus V.Skytte JensenSofus V.Skytte Jensen ('10)Herlev Atletik26.98
  
 
 
  X26.98  X     
10Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik25.82
  
 
 
25.8224.4021.04     
11Herman MarcussenHerman Marcussen ('10)Amager AC24.47
  
 PB
 
24.47 PB22.6022.32     
12
Mikkel Sterup Abrahamsson
Mikkel Sterup Abrahamsson ('11)
Frederiksberg IF23.42
  
 SB
 
21.28 SB22.90 SB23.42 SB     
13
Asger Birkholm
Asger Birkholm ('11)
Herlev Atletik18.76
  
 PB
 
18.76 PB9.615.96     
14
Max Raymond Nielsen
Max Raymond Nielsen ('11)
KIF15.04
  
 PB
 
  X  X15.04 PB     
D11 4 x 60 m stafet    

Finale A

Finale
1Idrætsklubben Hellas, Roskilde Idrætsklubben Hellas, Roskilde  37.99
  
 
  August Lykke Evensen, Viggo Lysemose Nielsen, Bjørn Jensen, Emil Keller
2Herlev Løbe- og Atletikklub Herlev Løbe- og Atletikklub  42.59
  
 
  Philip Fjeldsted, Sofus V.Skytte Jensen, Mads Birkholm, Nil Axen
3Københavns Idræts-Forening Københavns Idræts-Forening  44.62
  
 
  Rune Høyer Splittorf, Hektor-Gabriel Kronborg, Rebel Justin Doughty Ernstpris, Max Raymond Nielsen
4Herlev Løbe- og Atletikklub Herlev Løbe- og Atletikklub  45.16
  
 
  Asger Birkholm, Alexander Wulff, Emil Saltoft-Tolborg, Elliot Franks
P11 60 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF9.25
  
 PB
2Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF10.67
  
 
3
Sille Topp
Sille Topp ('11)
Herlev Atletik11.79
  
 PB
4
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik11.91
  
 PB
5Flora SørensenFlora Sørensen ('10)KIF12.10
  
 
Finale B
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Ida Sofie Abel-JespersenIda Sofie Abel-Jespersen ('10)Herlev Atletik10.30
  
 PB
2Vilma Viola MüllerVilma Viola Müller ('10)KIF10.31
  
 PB
3
Mia Seiger Behrens
Mia Seiger Behrens ('11)
Herlev Atletik10.48
  
 PB
4
Julie Pihl
Julie Pihl ('11)
KIF11.02
  
 PB
5
Lucca Maud Just Ladegaard
Lucca Maud Just Ladegaard ('11)
KIF11.52
  
 PB
P11 400 m    

Finale A

Finale
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1:18.39
  
 SB
2Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF1:24.88
  
 PB
3
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF1:27.07
  
 PB
4
Mia Seiger Behrens
Mia Seiger Behrens ('11)
Herlev Atletik1:28.61
  
 PB
5Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik1:33.79
  
 PB
6
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik1:40.00
  
 PB
7
Sille Topp
Sille Topp ('11)
Herlev Atletik1:40.13
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF1.20
  
 PB
 
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 SB
 XO
1.20 PB
  O
1.25
XXX
  
2Vilma Viola MüllerVilma Viola Müller ('10)KIF1.20
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15 PB
  O
1.20 PB
XXO
1.25
XXX
  
3Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF1.05
  
 PB
 
1.00 PB
 XO
1.05 PB
 XO
1.10
XXX
     
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF4.30
-0.2
  
 SB
 
4.30 SB
 -0.2
4.14
 0.0
4.27
 0.0
     
2Ida Sofie Abel-JespersenIda Sofie Abel-Jespersen ('10)Herlev Atletik3.70
0.0
  
 PB
 
3.70 PB
 0.0
3.23
 0.0
3.45
 0.0
     
3Fernanda RefsgårdFernanda Refsgård ('10)KIF3.50
0.0
  
 PB
 
3.41 PB
 0.0
3.50 PB
 0.0
3.34
 0.0
     
4
Mia Seiger Behrens
Mia Seiger Behrens ('11)
Herlev Atletik3.21
0.0
  
 PB
 
3.13 PB
 0.0
2.95
 0.0
3.21 PB
 0.0
     
5
Julie Pihl
Julie Pihl ('11)
KIF3.08
-0.1
  
 PB
 
3.08 PB
 -0.1
3.01
 -0.7
2.92
 0.0
     
6
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF2.99
0.0
  
 PB
 
2.99 PB
 0.0
2.50
 -0.9
2.57
 -0.1
     
7Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik2.97
0.0
  
 
 
2.63
 0.0
2.97
 0.0
2.75
 0.0
     
8
Sille Topp
Sille Topp ('11)
Herlev Atletik2.85
0.0
  
 
 
2.82
 0.0
2.71
 0.0
2.85
 0.0
     
9
Lucca Maud Just Ladegaard
Lucca Maud Just Ladegaard ('11)
KIF2.65
0.0
  
 PB
 
2.51 PB
 0.0
2.65 PB
 0.0
2.24
 0.0
     
10
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik2.52 w
w
  
 
 
2.52 SB2.29
 0.0
2.21
 0.0
     
11Flora SørensenFlora Sørensen ('10)KIF2.35
-0.6
  
 PB
 
2.09 PB
 0.0
2.35 PB
 -0.6
  X     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF34.28
  
 PB
 
29.15 SB28.3934.28 PB     
2
Mia Seiger Behrens
Mia Seiger Behrens ('11)
Herlev Atletik23.72
  
 PB
 
23.72 PB22.1522.40     
3Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik19.16
  
 PB
 
19.16 PB10.5316.81     
4Ida Sofie Abel-JespersenIda Sofie Abel-Jespersen ('10)Herlev Atletik17.66
  
 
 
17.6613.8716.18     
5
Sille Topp
Sille Topp ('11)
Herlev Atletik17.08
  
 
 
17.0816.7715.29     
6Flora SørensenFlora Sørensen ('10)KIF11.80
  
 PB
 
11.80 PB  X  X     
7
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik10.35
  
 SB
 
9.45 SB10.35 SB      
P11 4 x 60 m stafet    

Finale A

Finale
1Københavns Idræts-Forening Københavns Idræts-Forening  42.06
  
 
  Fernanda Refsgård, Princecia Nsubuga, Julie Pihl, Isabella Sone Randrup
2Herlev Løbe- og Atletikklub Herlev Løbe- og Atletikklub  43.88
  
 
  Mia Seiger Behrens, Sille Topp, Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen, Silja Hickman
3Københavns Idræts-Forening Københavns Idræts-Forening  46.31
  
 
  Flora Sørensen, Lucca Maud Just Ladegaard, Ava Rix Koch, Vilma Viola Müller
D9 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Gustav Lie Dalsgaard
Gustav Lie Dalsgaard ('12)
KIF8.06
  
 PB
2
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF8.08
  
 PB
3
Malte Gylden Ebbesen
Malte Gylden Ebbesen ('12)
Herlev Atletik9.79
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC6.86
  
 PB
2
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik6.88
  
 PB
3
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC6.91
  
 PB
4
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC8.14
  
 SB
5
Lui Benjamin Chipeta Lunderskov
Lui Benjamin Chipeta Lunderskov ('13)
KIF8.26
  
 PB
6
Hugo Diment
Hugo Diment ('13)
KIF8.35
  
 PB
7
Asker Raymond Nielsen
Asker Raymond Nielsen ('13)
KIF8.53
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC1:20.78
  
 SB
2
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik1:21.47
  
 PB
3
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC1:30.96
  
 PB
4
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF1:33.71
  
 PB
5
Hugo Diment
Hugo Diment ('13)
KIF1:37.31
  
 PB
6
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik1:37.76
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik3.63
-0.2
  
 PB
 
3.54 SB
 0.0
3.63 PB
 -0.2
3.45
 0.8
     
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC3.54
-0.5
  
 PB
 
3.52 PB
 0.0
3.15
 -0.8
3.54 PB
 -0.5
     
3
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC3.37
-0.2
  
 SB
 
3.21 SB
 -1.6
3.37 SB
 -0.2
3.23
 -0.1
     
4
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF2.82
-0.7
  
 PB
 
2.82 PB
 -0.7
2.81
 -1.0
2.71
 -0.3
     
5
Hugo Diment
Hugo Diment ('13)
KIF2.75
-0.8
  
 PB
 
2.53 PB
 0.0
2.75 PB
 -0.8
2.63
 0.0
     
6
Lui Benjamin Chipeta Lunderskov
Lui Benjamin Chipeta Lunderskov ('13)
KIF2.54
0.0
  
 PB
 
2.44 PB
 0.0
2.54 PB
 0.0
2.41
 -0.5
     
7
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik2.54
-0.9
  
 PB
 
2.54 PB
 -0.9
2.23
 -0.4
1.95
 -0.5
     
8
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC2.41
-0.7
  
 
 
2.35
 -0.9
2.27
 -1.1
2.41
 -0.7
     
9
Gustav Lie Dalsgaard
Gustav Lie Dalsgaard ('12)
KIF2.27
0.0
  
 PB
 
2.27 PB
 0.0
2.22
 -0.5
2.08
 -0.1
     
10
Asker Raymond Nielsen
Asker Raymond Nielsen ('13)
KIF2.23
0.0
  
 PB
 
2.23 PB
 0.0
2.10
 0.0
2.11
 -0.9
     
11
Malte Gylden Ebbesen
Malte Gylden Ebbesen ('12)
Herlev Atletik1.75
-1.2
  
 PB
 
1.73 =PB
 -0.8
1.64
 -1.0
1.75 PB
 -1.2
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik30.47
  
 
 
22.8828.8430.47     
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC29.53
  
 PB
 
28.62 PB29.53 PB  X     
3
Gustav Lie Dalsgaard
Gustav Lie Dalsgaard ('12)
KIF28.31
  
 PB
 
25.04 PB28.31 PB  X     
4
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik16.79
  
 PB
 
16.79 PB11.9413.15     
5
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF14.15
  
 PB
 
14.05 PB14.15 PB12.75     
6
Malte Gylden Ebbesen
Malte Gylden Ebbesen ('12)
Herlev Atletik14.11
  
 PB
 
14.11 PB13.07  X     
7
Asker Raymond Nielsen
Asker Raymond Nielsen ('13)
KIF13.68
  
 PB
 
13.68 PB12.1112.95     
8
Lui Benjamin Chipeta Lunderskov
Lui Benjamin Chipeta Lunderskov ('13)
KIF12.42
  
 PB
 
12.42 PB  X  X     
P9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas6.91 w
  
 
2
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF7.07 w
  
 
3
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF7.61 w
  
 
4
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik8.24 w
  
 
5
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas8.40 w
  
 
6
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen ('13)
IK Hellas8.47 w
  
 
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas1:29.10
  
 PB
2
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF1:29.25
  
 PB
3
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF1:44.62
  
 PB
4
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik1:44.93
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas3.52
-0.6
  
 PB
 
3.30 SB
 0.3
3.52 PB
 -0.6
3.41
 0.2
     
2
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF2.99
-2.2
  
 PB
 
2.99 PB
 -2.2
2.97
 -0.2
2.87
 0.0
     
3
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF2.91
-1.1
  
 SB
 
2.91 SB
 -1.1
2.51
 -0.7
2.86
 -1.5
     
4
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF2.60
-0.9
  
 PB
 
2.60 PB
 -0.9
2.09
 -0.1
2.16
 -0.6
     
5
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas2.50
0.0
  
 SB
 
2.23 SB
 -0.9
2.40 SB
 0.0
2.50 SB
 0.0
     
6
Liva Egevang
Liva Egevang ('12)
Herlev Atletik2.45
-1.2
  
 
 
  X2.33
 -0.7
2.45
 -1.2
     
7
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik2.25
-0.5
  
 
 
2.17
 0.0
2.23
 -0.2
2.25
 -0.5
     
8
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen ('13)
IK Hellas2.17
0.0
  
 PB
 
2.17 PB
 0.0
2.09
 0.0
2.17 =PB
 -0.8
     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas21.18
  
 PB
 
21.1820.9613.54     
2
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas15.54
  
 SB
 
14.75 SB13.7315.54 SB     
3
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen ('13)
IK Hellas12.57
  
 PB
 
12.57 PB  X12.49     
4
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF12.42
  
 SB
 
12.42 SB11.0611.08     
5
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik11.28
  
 
 
10.4511.1311.28     
D7 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Max Topp
Max Topp ('14)
Herlev Atletik9.54
  
 SB
2
Eilif Sielemann
Eilif Sielemann ('14)
KIF9.98
  
 PB
3
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik10.75
  
 PB
D7 400 m    

Finale A

Finale
1
Eilif Sielemann
Eilif Sielemann ('14)
KIF1:54.72
  
 PB
2
Max Topp
Max Topp ('14)
Herlev Atletik1:55.35
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Eilif Sielemann
Eilif Sielemann ('14)
KIF2.15
0.0
  
 PB
 
2.14 PB
 0.0
2.08
 0.0
2.15 PB
 0.0
     
2
Max Topp
Max Topp ('14)
Herlev Atletik2.08
-0.5
  
 
 
1.96
 -1.2
1.93
 -0.7
2.08
 -0.5
     
3
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik1.91
0.0
  
 =PB
 
1.75 SB
 -0.8
1.91 =PB
 0.0
1.69
 0.0
     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Max Topp
Max Topp ('14)
Herlev Atletik11.66
  
 
 
11.6610.339.04     
2
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik8.18
  
 
 
5.903.148.18     
3
Eilif Sielemann
Eilif Sielemann ('14)
KIF4.87
  
 PB
 
3.80 PB4.67 PB4.87 PB     
P7 40 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik8.76
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik2.15
+0.1
  
 =PB
 
2.15 =PB
 0.1
2.00
 -0.7
2.05
 0.0
     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik9.46
  
 
 
8.709.467.41     
M45 1000 m stafet    

Finale A

Finale
1Herlev Løbe- og Atletikklub Herlev Løbe- og Atletikklub  2:33.22
  
 
  Stig Falkenblad, Jakob Lind Tolborg, Thomas Christensen, Stig Fog
K45 Sprint Medley    

Finale A

Finale
1Herlev Løbe- og Atletikklub Herlev Løbe- og Atletikklub  4:10.40
  
 
M50 1000 m stafet    

Finale A

Finale
1Herlev Løbe- og Atletikklub Herlev Løbe- og Atletikklub  3:36.89
  
 
M60 1000 m stafet    

Finale A

Finale
1Herlev Løbe- og Atletikklub Herlev Løbe- og Atletikklub  4:24.92
  
 
  Mogens Bertram-Nielsen, Per Klokmose, Eli Henriksen, Sven Åge Jørgensen

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne