Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Vejle: DT Masters holdturnering 1. runde Jylland / Fyn Syd 26.5.2021
Vejle Atletikstadion

M 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF12.57
  
 
2Alex TeschAlex Tesch ('80)Odense Atletik 13.50
  
 SB
3Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM14.37
  
 SB
M 400 m    

Finale A

Finale
1André Van Den BergAndré Van Den Berg ('70)Vejle IF58.93
  
 SB
2Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM1:04.24
  
 SB
3Henning HansenHenning Hansen ('51)Odense Atletik 1:29.38
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Daniel Ettrup LarsenDaniel Ettrup Larsen ('74)Esbjerg AM4:51.11
  
 
2Bjarne KristensenBjarne Kristensen ('52)Esbjerg AM6:01.96
  
 SB
3Leo JustesenLeo Justesen ('51)Vejle IF6:45.37
  
 SB
4Leif Møller PedersenLeif Møller Pedersen ('45)Odense Atletik 7:13.70
  
 SB
5Poul Bachmann MadsenPoul Bachmann Madsen ('39)Vejle IF7:57.28
  
 SB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Henrik LauHenrik Lau ('71)Odense Atletik 16:11.43
  
 SB
2Michael VernerMichael Verner ('82)Vejle IF16:56.90
  
 PB
3Morten Basse PedersenMorten Basse Pedersen ('72)Esbjerg AM18:36.86
  
 PB
Jens BuchJens Buch ('56)Esbjerg AM DNF
  
 
Poul Bachmann MadsenPoul Bachmann Madsen ('39)Vejle IF DNF
  
 
M 1000 m stafet    

Finale A

Finale
1Esbjerg Atletik og Motion Esbjerg Atletik og Motion  2:33.90
  
 
  Bjarne Kristensen, Daniel Ettrup Larsen, Allan Stapelfeld, Steven Toy
K 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Inge AndersenInge Andersen ('69)Vejle IF14.82
  
 SB
K 5000 m    

Finale A

Finale
1Kristina Elkjær JessenKristina Elkjær Jessen ('84)Esbjerg AM19:59.86
  
 PB

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon