Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herlev: UU Herlev Stafet 31.5.2021
Herlev Stadion

D15 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Herlev Løbe- og Atletikklub Herlev Løbe- og Atletikklub  55.7h
  
 
  Noah Bank, Mads Laurits Nejsum Clausen, Lake Axen, Karlo Emil Lüders
P15 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Herlev Løbe- og Atletikklub Herlev Løbe- og Atletikklub  59.4h
  
 
  Signe Kensø, Jamilla Jensen, Vanja Stojanovic, Charmaine De Taza
D13 4 x 80 m stafet    

Finale A

Finale
1Herlev Løbe- og Atletikklub Herlev Løbe- og Atletikklub  47.7h
  
 
  Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen, Esben Kjærsgaard, Anders Østergaard Johansson, Johannes Dalset Eriksen
P13 4 x 80 m stafet    

Finale A

Finale
1Herlev Løbe- og Atletikklub Herlev Løbe- og Atletikklub  50.2h
  
 
  Karen Leth-Sonne, Elise Martens Sloth, Alice Peters
D11 4 x 60 m stafet    

Finale A

Finale
1Herlev Løbe- og Atletikklub Herlev Løbe- og Atletikklub  41.2h
  
 
  Hugo Hviid Holm-Pedersen, Emil Saltoft-Tolborg, Sofus V.Skytte Jensen, Nil Axen

Seneste resultater

25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp