Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: Kastefemkamp (klubmesterskaber) 24.5.2021
Ballerup Atletik Stadion

M Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
1Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK3369
  
 SB
 
53,6112,7641,8846,3915,13
D15 Kaste 5-kamp D15    

Finale A

Finale
1Carl-Emil JensenCarl-Emil Jensen ('06)Herlev Atletik2336
  
 PB
 
30,1013,0037,5223,99
2Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik1657
  
 PB
 
22,029,8225,5526,85
P15 Vægtkast 5.44 kg    

Finale A

Finale
Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik NM
  
 
P15 Kaste 5-kamp P15    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik2185
  
 PB
 
23,088,9025,0331,20
2Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev AtletikDNF
  
 
 
17,708,2719,0615,50
P13 Kastefirekamp    

Finale A

Finale
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik2023
  
 
2Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK2015
  
 
M35 Kaste 5-kamp M35    

Finale A

Finale
1Martin Leth-SonneMartin Leth-Sonne ('82)Herlev Atletik1539
  
 PB
 
22,947,7722,526,8730,3330,336,87
M45 Kaste 5-kamp M45    

Finale A

Finale
1Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik2004
  
 PB
 
19,639,3623,0331,797,15
2Carsten ClemmensenCarsten Clemmensen ('72)Herlev Atletik1676
  
 PB
 
20,108,3919,4224,466,22
M50 Kaste 5-kamp M50    

Finale A

Finale
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik2106
  
 SB
 
19,658,9529,008,3636,2236,228,36

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint