Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Aarhus Midsommer 29.6.2021
Aarhus Stadion

M 100 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja11.79
  
 PB
2Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF11.80
  
 
3Tobias StærmoseTobias Stærmose ('91)Aarhus 190012.02
  
 SB
4Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad12.08
  
 PB
5Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF12.21
  
 PB
M 200 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja23.69
  
 PB
2Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF23.91
  
 PB
3Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)Aarhus 190024.08
  
 PB
4Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF24.18
  
 
5Tobias StærmoseTobias Stærmose ('91)Aarhus 190024.70
  
 SB
6Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad26.39
  
 SB
M 400 m    

Finale A

Finale
Rune Sostack ClausenRune Sostack Clausen ('92)Aarhus Fremad1:03.79
  
 PB
M 2000 m forh.    

Finale A

Finale
1Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 19005:36.17
  
 PB
2
Tom Erling Kårbø
Tom Erling Kårbø ('89)
/ NOR5:37.60
  
 PB
3Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 19006:14.71
  
 PB
K 100 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad13.25
  
 SB
2Maiken LarsenMaiken Larsen ('98)Aarhus Fremad13.62
  
 
3Lovisa Johansson SjödinLovisa Johansson Sjödin ('97)Aarhus Fremad / SWE13.90
  
 SB
K 200 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad27.05
  
 SB
2Lovisa Johansson SjödinLovisa Johansson Sjödin ('97)Aarhus Fremad / SWE28.42
  
 SB
K 2000 m forh.    

Finale A

Finale
1Anna DiederichAnna Diederich ('99)Aarhus 19007:56.77
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint