Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: På gensyn Anders 7.8.2021
Randers Atletik hal

M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anders NyborgAnders Nyborg ('05)Randers Freja4.00
  
 PB
 
3.70 =PB
  O
3.80 PB
  O
3.90 PB
  O
4.00 PB
XXO
4.10
XXX
   
2Jens SørensenJens Sørensen ('91)Randers Freja3.80
  
 SB
 
3.80
  O
4.00
  Xs
4.22
  XX
     
3Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja3.60
  
 SB
 
3.50
  O
3.60
  O
3.70
XXX
     
4Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja3.10
  
 PB
 
2.60
  O
2.70
 XO
2.80
  O
2.90
 XO
3.00
  O
3.10
 XO
3.20
XXX
 
5Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja3.00
  
 PB
 
2.80
  O
3.00
XXO
3.10
XXX
     
6Anton Svejgaard AndersenAnton Svejgaard Andersen ('11)Randers Freja2.10
  
 =PB
 
1.90
  O
2.00
  O
2.10 =PB
  O
2.20
XXX
    
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja3.40
  
 PB
 
2.80
  O
2.90
  O
3.00
  O
3.10
 XO
3.20
  O
3.30
  O
3.40
XXO
3.50
XXs
2Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja3.00
  
 PB
 
2.50
  O
2.60
  O
2.70
 XO
2.80
 XO
2.90
XXO
3.00
 XO
3.10
XXX
 
3Isabella ScherwinIsabella Scherwin ('06)Randers Freja2.70
  
 PB
 
2.40
  O
2.60
  O
2.70
 XO
2.80
XXX
    
4Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja2.40
  
 PB
 
2.00 SB
  O
2.10 SB
XXO
2.20 SB
 XO
2.30 SB
 XO
2.40 PB
XXO
2.50
XXX
  
5Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja2.30
  
 PB
 
2.00
  O
2.10
  O
2.20
  O
2.30
  O
2.40
XXX
   

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne