Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: DMU Kval 19.8.2021

D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19001.60
  
 
 
1.50
 XO
1.55
  O
1.60
 XO
1.65
XXX
    
2Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19001.35
  
 
 
1.20
 XO
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
   
3Peter Toft ErnebjergPeter Toft Ernebjerg ('07)Aarhus 19001.35
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
 XO
1.40
XXX
   
4Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19001.30
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35
XXX
    
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190036.32
  
 
 
36.3232.2933.53     
2Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190029.86
  
 
 
24.9924.9729.86     
3Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 190028.90
  
 
 
24.0828.9026.56     
4Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 190026.72
  
 
 
22.1521.2626.72     
5Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 190023.43
  
 
 
18.6119.6423.43     
6Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 190019.82
  
 PB
 
19.54 PB  X19.82 PB     
7Peter Toft ErnebjergPeter Toft Ernebjerg ('07)Aarhus 190019.69
  
 PB
 
  X19.69 PB15.40     
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19001.50
  
 =PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
  O
1.50 =PB
 XO
1.55
XXX
  
2Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 19001.40
  
 =PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 =PB
  O
1.35 PB
 XO
1.40 PB
 XO
1.45
XXX
  
3Lærke JønsonLærke Jønson ('06)Aarhus 19001.30
  
 
 
1.15
 XO
1.20
  O
1.25
XXO
1.30
  O
1.35
XXX
   
4Matilde Skou FrostholmMatilde Skou Frostholm ('07)Aarhus 19001.25
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
 XO
    
5Frida HaaseFrida Haase ('07)Aarhus 19001.20
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
    
6Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19001.15
  
 SB
 
1.10 SB
 XO
1.15 SB
  O
1.20
XXX
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Lærke JønsonLærke Jønson ('06)Aarhus 19008.24
  
 PB
 
7.88 PB8.24 PB7.897.92    
2Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19007.95
  
 PB
 
  X7.66 PB7.95 PB7.25    
3Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 19007.76
  
 PB
 
7.76 PB6.877.467.46    
4Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19005.66
  
 PB
 
5.66 PB4.745.145.54    
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Matilde Skou FrostholmMatilde Skou Frostholm ('07)Aarhus 190017.13
  
 
 
16.1317.13  X     
2Frida HaaseFrida Haase ('07)Aarhus 190015.10
  
 PB
 
14.2213.0015.10 PB     
3Ella KinkeElla Kinke ('07)Aarhus 190013.68
  
 PB
 
13.68 PB11.2511.68     

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon