Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Helsingør: Nordsjællandsk ungdomsstævne 28.8.2021
Rønnebær Alle Stadion

M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Christopher Holmbjerg JensenChristopher Holmbjerg Jensen ('97)Sparta15.13
  
 
 
14.0215.1314.79  X14.6914.83  
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Christopher Holmbjerg JensenChristopher Holmbjerg Jensen ('97)Sparta39.55
  
 
 
35.6737.24  X39.55  X  X  
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta53.39
  
 
 
50.0851.1153.2053.3951.3550.31  
K22 200 m    
Vind: +2.6

Finale A

Finale
Vind: +2.6
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF25.54 w
  
 
2Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta26.27 w
  
 
3Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta27.01 w
  
 
4Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF27.47 w
  
 
5Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF29.17 w
  
 
Finale B
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta28.63
  
 PB
2Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta30.83
  
 
D19 1500 m    

Finale A

Finale
1Benjamin Azimi KhanlarkhaniBenjamin Azimi Khanlarkhani ('06)Sparta4:22.43
  
 
2Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta4:27.36
  
 PB
3Martin Nedergaard ThomsenMartin Nedergaard Thomsen ('04)Sparta4:34.38
  
 
4William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta4:38.54
  
 PB
5Mads ErtingMads Erting ('03)Helsingør IF4:49.96
  
 PB
6Johan Emil NygårdJohan Emil Nygård ('06)KIF5:01.20
  
 PB
7Alberto VarroneAlberto Varrone ('09)Holte Atletik5:52.28
  
 PB
P19 100 m    
Vind: +2.5

Finale A

Finale
Vind: +2.5
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF12.37 w
  
 
2Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta12.46 w
  
 
3Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta12.82 w
  
 
4Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta12.84 w
  
 
5Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF13.24 w
  
 
6Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta13.50 w
  
 
Finale B
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF13.74 w
  
 
2Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta14.22 w
  
 
3Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta14.50 w
  
 
4Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik14.66 w
  
 
5Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta14.70 w
  
 
Finale C
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta14.19
  
 PB
2Karla Danger NielsenKarla Danger Nielsen ('08)KIF14.57
  
 PB
3Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF15.13
  
 PB
4Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta15.15
  
 PB
5
Emilie Mathilde Krogh Klinge Knudsen
Emilie Mathilde Krogh Klinge Knudsen ('11)
Holte Atletik16.40
  
 PB
P19 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Mathilde WintherMathilde Winther ('02)Blovstrød Løverne1:19.45
  
 PB
P19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Emma Surlykke MogensenEmma Surlykke Mogensen ('03)Hvidovre AM1.30
  
 =PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 =PB
XXO
1.35
XXX
    
D17 100 m    
Vind: +2.3

Finale A

Finale
Vind: +2.3
1Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta11.51 w
  
 
3Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF12.92 w
  
 
4Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF13.39 w
  
 
Finale B
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta13.08 w
  
 
2Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF13.45 w
  
 
3Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF13.47 w
  
 
4Emil Fischer SchiltmannEmil Fischer Schiltmann ('08)Holte Atletik13.78 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta11.45 w
  
 
2August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF12.45 w
  
 
3Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF12.86 w
  
 
4Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF13.69 w
  
 
Indledende 2
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF13.63
  
 
2Alberto VarroneAlberto Varrone ('09)Holte Atletik15.93
  
 PB
D17 300 m    

Finale A

Finale
1Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta36.29
  
 PB
2Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF44.37
  
 PB
3Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF44.54
  
 PB
4Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF44.84
  
 PB
5
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta48.83
  
 PB
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.74
  
 
 
1.74
  O
1.80
XXX
      
P17 100 m    
Vind: +3.3

Finale A

Finale
Vind: +3.3
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF12.33 w
  
 
2Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta12.61 w
  
 
3Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta12.66 w
  
 
4Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta12.96 w
  
 
5Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF13.58 w
  
 
6Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta14.02 w
  
 
7Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta14.54 w
  
 
Finale B
Vind: +2.3
Vind: +2.3
1Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik14.48 w
  
 
2Karla Danger NielsenKarla Danger Nielsen ('08)KIF14.82 w
  
 
3Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF15.05 w
  
 
4Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta15.67 w
  
 
P17 1500 m    

Finale A

Finale
1Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta5:08.30
  
 SB
2Abigail SaccoAbigail Sacco ('06)Sparta5:40.36
  
 
3Emilie HumbeyEmilie Humbey ('04)Helsingør IF5:51.43
  
 PB
P17 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Sophie MørchSophie Mørch ('05)Blovstrød Løverne1:12.32
  
 
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Ieva StonciuteIeva Stonciute ('05)Sparta / LTU1.53
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.53 PB
  O
1.56
XXX
   
D15 200 m    
Vind: +4.0

Finale A

Finale
Vind: +4.0
1August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF25.44 w
  
 
2Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF27.28 w
  
 
3Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF27.84 w
  
 
4Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF28.04 w
  
 
Finale B
Vind: +3.5
Vind: +3.5
1Anton MaaløeAnton Maaløe ('08)Sparta28.15 w
  
 
2Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)KIF29.39 w
  
 
3Hugo LøvenstjerneHugo Løvenstjerne ('10)Helsingør IF35.68 w
  
 
D15 300 m hæk 76.2 cm    

Finale A

Finale
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta46.93
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta16.38
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta6.44
+2.0
  
 PB
 
6.44 PB
 2.0
  X
 0.0
6.10
 2.4
6.29
 2.5
5.97
 3.4
6.23
 3.2
  
Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF4.41 w
+2.2
  
 
 
  X
 0.0
4.28
 1.1
4.41
 2.2
  X
 0.0
4.37
 3.0
4.12
 3.0
  
Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF4.33 w
+3.6
  
 
 
  X
 0.0
3.76
 1.6
  X
 0.0
  X
 0.0
4.15
 2.2
4.33
 3.6
  
Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF3.61
+2.0
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
3.27
 2.9
  X
 0.0
3.61
 2.0
3.52
 3.0
  
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta34.29
  
 
 
32.8531.1134.2933.87  X34.03  
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF14.57
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød1.35
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXO
1.40
XXX
    
2Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
  O
1.35
XXX
    
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF4.56 w
+3.2
  
 
 
4.56
 3.2
4.22
 2.6
4.43
 1.9
4.15
 2.2
4.23
 2.5
4.44
 2.8
  
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF9.39
  
 
 
9.399.138.52  X9.388.76  
2Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød9.30
  
 
 
8.809.218.859.309.189.10  
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta25.00
  
 
 
21.90  X22.7120.4025.0023.48  
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF25.89
  
 
 
23.08  X23.82  X  X25.89  
2Cassandra Kamph MikkelsenCassandra Kamph Mikkelsen ('06)Sparta24.49
  
 
 
23.1222.66  X24.4919.9524.16  
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta12.90
  
 
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1.56
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.53 =PB
 XO
1.56 PB
XXO
1.59
XXX
 
D13 Længdespring 1 m zone    
Finale B
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta5.29 w
+2.2
  
 
 
5.03
 2.1
5.29
 2.2
  –
 0.0
5.07
 1.8
  –
 0.0
5.18
 3.1
  
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta28.22
  
 
 
28.22  –  –  –  –  –  
2Anton MaaløeAnton Maaløe ('08)Sparta20.24
  
 PB
 
18.76 PB  X20.24 PB  X19.5618.57  
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF1.25
  
 
 
1.15
 XO
1.20
XXO
1.25
XXO
     
P13 Længdespring 1 m zone    
Finale B
1Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.72 w
+2.1
  
 
 
4.63
 2.3
4.52
 1.6
4.54
 1.4
4.47
 1.4
4.70
 2.4
4.72
 2.1
  
2Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta4.66
+1.9
  
 
 
4.55
 3.2
4.58
 2.1
4.42
 2.1
4.60
 2.4
4.24
 1.7
4.66
 1.9
  
3Karla Danger NielsenKarla Danger Nielsen ('08)KIF4.18 w
+2.5
  
 
 
4.16 =PB
 1.7
3.93
 1.1
4.18
 2.5
4.01
 1.9
4.10
 1.9
4.01
 2.3
  
4Clara Lund-BretlauClara Lund-Bretlau ('09)Sparta3.84 w
+2.4
  
 
 
3.00
 2.6
3.84
 2.4
3.73
 1.9
  X
 0.0
3.70
 2.0
3.60
 2.1
  
5Esther Fløe RasmussenEsther Fløe Rasmussen ('09)Helsingør IF3.25
+1.8
  
 
 
3.08
 2.5
3.17
 2.0
  X
 0.0
3.25
 1.8
  X
 0.0
3.01
 2.4
  
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta28.09
  
 PB
 
27.60 PB28.09 PB  X21.6522.0327.07  
2Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF22.54
  
 
 
20.7421.9522.5419.8721.3221.68  
3Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta19.60
  
 
 
19.60  X19.18  X  X  X  
4Esther Fløe RasmussenEsther Fløe Rasmussen ('09)Helsingør IF16.54
  
 
 
14.3215.8916.5412.56  X16.04  
5Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta15.29
  
 PB
 
  X15.29 PB13.789.6814.6612.56  
D11 60 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1
Adam Gottlieb Andersen
Adam Gottlieb Andersen ('11)
Holte Atletik10.41
  
 PB
2Hugo LøvenstjerneHugo Løvenstjerne ('10)Helsingør IF10.53
  
 PB
3
Lukasz Elias Nielsen 
Lukasz Elias Nielsen  ('13)
Holte Atletik10.59
  
 PB
4
Aurelijus Varnas Larsen
Aurelijus Varnas Larsen ('13)
Helsingør IF11.16
  
 PB
5Oskar KarlsmarkOskar Karlsmark ('10)Helsingør IF12.67
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta12.01
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Hugo LøvenstjerneHugo Løvenstjerne ('10)Helsingør IF3.27
+0.6
  
 
 
3.14
 2.2
3.27
 0.6
3.01
 1.8
3.13
 1.3
2.39
 2.2
2.63
 1.7
  
3
Adam Gottlieb Andersen
Adam Gottlieb Andersen ('11)
Holte Atletik3.16 w
+2.7
  
 
 
  X
 0.0
3.16
 2.7
2.76
 2.2
2.47
 1.8
2.50
 1.4
2.78 =PB
 1.4
  
4Oskar KarlsmarkOskar Karlsmark ('10)Helsingør IF2.19
+2.0
  
 PB
 
1.77
 2.4
1.76
 2.3
1.55
 2.1
2.01 PB
 1.9
2.11
 3.0
2.19 PB
 2.0
  
Finale B
2Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF4.50
+1.9
  
 
 
4.24
 3.0
4.30
 1.1
4.28
 3.1
4.39
 1.9
4.50
 1.9
4.36
 2.2
  
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Adam Gottlieb Andersen
Adam Gottlieb Andersen ('11)
Holte Atletik39.63
  
 PB
 
39.63 PB33.3335.8836.1037.2433.84  
2
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta37.62
  
 PB
 
34.36 SB34.0533.0037.62 PB37.0330.65  
3Hugo LøvenstjerneHugo Løvenstjerne ('10)Helsingør IF34.68
  
 PB
 
  –34.68 PB20.7521.04  –31.03  
4Oskar KarlsmarkOskar Karlsmark ('10)Helsingør IF20.77
  
 
 
20.7718.0219.4917.9318.3718.46  
P11 60 m    
Vind: +2.6

Finale A

Finale
Vind: +2.6
1Mathilde WegnerMathilde Wegner ('10)Helsingør IF10.32 w
  
 
2Lucy Linh SimonsenLucy Linh Simonsen ('10)Helsingør IF11.11 w
  
 
3
Lilly Bruus Rim
Lilly Bruus Rim ('12)
Helsingør IF11.20 w
  
 
4
Molly Lena Simonsen
Molly Lena Simonsen ('13)
Helsingør IF12.27 w
  
 
Finale B
Vind: +2.8
Vind: +2.8
1
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta9.11 w
  
 
2Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta9.35 w
  
 
3Tara Rose MehrotraTara Rose Mehrotra ('10)Sparta9.40 w
  
 
4Kajsa Tabita RosenkrandsKajsa Tabita Rosenkrands ('10)Sparta9.81 w
  
 
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta1.25
  
 =PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =PB
  O
    
2Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta1.15
  
 
 
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXX
     
3Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta1.10
  
 SB
 
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15
XXX
     
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Tara Rose MehrotraTara Rose Mehrotra ('10)Sparta3.59
+1.9
  
 
 
3.59
 1.9
3.34
 0.4
  X
 0.0
  X
 0.0
3.23
 1.2
3.25
 2.1
  
2
Emilie Mathilde Krogh Klinge Knudsen
Emilie Mathilde Krogh Klinge Knudsen ('11)
Holte Atletik3.48
+1.5
  
 PB
 
3.28 PB
 1.9
3.38 PB
 1.8
3.48 PB
 1.5
     
3Kajsa Tabita RosenkrandsKajsa Tabita Rosenkrands ('10)Sparta3.17
+1.9
  
 
 
3.10
 1.9
2.95
 1.5
3.17
 1.9
3.02
 1.8
3.06
 1.6
3.14
 1.7
  
4
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta3.01
+2.0
  
 
 
2.64
 1.9
2.72
 2.3
3.01
 2.0
2.30
 1.8
2.64
 1.8
2.89
 2.2
  
5Mathilde WegnerMathilde Wegner ('10)Helsingør IF2.76 w
+2.3
  
 
 
2.74 PB
 1.3
2.59
 1.7
2.76
 2.3
2.67
 1.7
  –
 0.0
  –
 0.0
  
6Lucy Linh SimonsenLucy Linh Simonsen ('10)Helsingør IF2.66
+1.5
  
 PB
 
2.34 PB
 1.6
2.46 PB
 2.0
2.39
 1.4
2.66 PB
 1.5
  –
 0.0
  –
 0.0
  
P11 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta18.93
  
 PB
 
  X14.29 SB  X18.93 PB  X17.18  
2Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta17.69
  
 PB
 
12.07 PB15.25 PB14.9215.90 PB14.1517.69 PB  
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Mathilde WegnerMathilde Wegner ('10)Helsingør IF29.64
  
 PB
 
20.22 PB28.54 PB26.9529.64 PB20.9927.09  
2
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta28.70
  
 
 
25.9823.5526.8627.7824.6328.70  
3Tara Rose MehrotraTara Rose Mehrotra ('10)Sparta22.07
  
 
 
19.5512.4422.0720.7620.7611.33  
4Lucy Linh SimonsenLucy Linh Simonsen ('10)Helsingør IF12.40
  
 PB
 
10.77 PB  –  –10.00  –12.40 PB  
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Lukasz Elias Nielsen 
Lukasz Elias Nielsen  ('13)
Holte Atletik3.22
+1.8
  
 PB
 
2.89
 2.1
3.04 PB
 1.4
3.05 PB
 1.2
3.07 PB
 1.9
3.16 PB
 1.4
3.22 PB
 1.8
  
2
Aurelijus Varnas Larsen
Aurelijus Varnas Larsen ('13)
Helsingør IF3.08
+1.6
  
 PB
 
3.03 PB
 1.8
2.96
 2.6
2.95
 1.3
2.97
 3.2
3.08 PB
 1.6
2.98
 2.0
  
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Lukasz Elias Nielsen 
Lukasz Elias Nielsen  ('13)
Holte Atletik29.95
  
 PB
 
  –29.95 PB26.7526.1229.5729.54  
2
Aurelijus Varnas Larsen
Aurelijus Varnas Larsen ('13)
Helsingør IF21.73
  
 PB
 
  –18.20 PB17.60  –18.31 PB21.73 PB  
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Lilly Bruus Rim
Lilly Bruus Rim ('12)
Helsingør IF2.85 w
+2.1
  
 
 
2.85
 2.1
2.77 =PB
 1.0
2.59
 2.2
2.55
 1.5
  –
 0.0
  –
 0.0
  
2
Molly Lena Simonsen
Molly Lena Simonsen ('13)
Helsingør IF2.25 w
+2.1
  
 
 
2.25
 2.1
2.13
 3.1
1.88 PB
 1.6
1.75
 1.7
  –
 0.0
  –
 0.0
  
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Lilly Bruus Rim
Lilly Bruus Rim ('12)
Helsingør IF14.78
  
 PB
 
14.56 PB14.78 PB11.72  –4.55  –  
2
Molly Lena Simonsen
Molly Lena Simonsen ('13)
Helsingør IF12.26
  
 PB
 
10.81 PB10.91 PB11.37 PB12.26 PB5.8610.64  

Seneste resultater

20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
14.5TórshavnBetri Stórkapping 1
13.5KøbenhavnSt. Kastedag
11.5SkiveDT Masters Hold Mix 1 runde Jylland Nord