Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tårnby: Tårnby TRACKS 19.8.2021
Tårnby Stadion

M 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM10.61
  
 
2Rasmus Mohr ErnstRasmus Mohr Ernst ('97)Odense Atletik 10.62
  
 PB
3Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta10.76
  
 
4Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta10.81
  
 
5Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta11.02
  
 SB
6Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Sparta11.31
  
 
6
Raymond Solomon Mpanga
Raymond Solomon Mpanga ('99)
/ SWE11.31
  
 SB
8Michael Noes AndersenMichael Noes Andersen ('91)Hvidovre AM11.48
  
 SB
Finale B
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM11.24
  
 PB
2Peter RasmussenPeter Rasmussen ('98)Amager AC11.33
  
 PB
3Dlovan BakerDlovan Baker Hvidovre AM11.46
  
 
4Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta11.48
  
 =PB
5Jesse LasquiteJesse Lasquite ('01)KIF11.71
  
 
Finale C
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF11.73
  
 PB
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC11.79
  
 PB
3Anas AliAnas Ali ('99)KIF11.88
  
 SB
4Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC12.98
  
 PB
5Christian MøllerChristian Møller ('61)Sparta13.12
  
 SB
6Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC13.40
  
 PB
7Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC14.53
  
 
M 300 m    

Finale A

Finale
1Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)Hvidovre AM / SWE33.44
  
 SB
2Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM35.03
  
 SB
3Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF36.02
  
 PB
4Dlovan BakerDlovan Baker Hvidovre AM37.63
  
 PB
5Daniel Rømer MatthiesenDaniel Rømer Matthiesen ('99)Hvidovre AM39.29
  
 PB
Finale B
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC39.17
  
 
2Esben Masotti KrygerEsben Masotti Kryger ('80)FIF Hillerød41.17
  
 SB
3Hentie SwiegersHentie Swiegers ('75)Hvidovre AM43.36
  
 PB
Finale C
1Zhouyan CaiZhouyan Cai ('80)FIF Hillerød42.68
  
 PB
2Jacob Rørdam Holm-JørgensenJacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)Sparta43.12
  
 PB
3Christian MøllerChristian Møller ('61)Sparta44.11
  
 SB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta4:01.23
  
 
2Frederik FürstenbergFrederik Fürstenberg ('93)Sparta4:05.88
  
 SB
3Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta4:06.18
  
 PB
4Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)Sparta4:06.89
  
 
5Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC4:09.76
  
 PB
6Emil Hammer LuxEmil Hammer Lux ('02)Sparta4:09.92
  
 PB
7Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04)Haderslev IF4:11.32
  
 PB
8Khavaquiah RasmusenKhavaquiah Rasmusen ('92)Sparta4:18.61
  
 SB
9Stina TroestStina Troest ('94)Sparta4:20.30
  
 PB K 1
10Lauge RasmussenLauge Rasmussen ('03)Trongårdens IF 4:20.71
  
 PB
11
Eskil Petersson
Eskil Petersson ('91)
/ SWE4:23.00
  
 
12Christian KjellmanChristian Kjellman ('02)Trongårdens IF 4:24.39
  
 PB
Finale B
1Kevin Holm-JensenKevin Holm-Jensen ('02)Odense Atletik 4:42.58
  
 PB
2
Mattias Jonsson
Mattias Jonsson ('70)
/ SWE4:43.48
  
 
3William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta4:47.43
  
 PB
7Henrik HansenHenrik Hansen ('75)BAC4:59.43
  
 SB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Peter Hærvig RønningPeter Hærvig Rønning ('91)BAC15:25.94
  
 PB
2Victor Tvistholm JørgensenVictor Tvistholm Jørgensen ('04)Greve Trim15:27.83
  
 PB
3Kasper Pontoppidan JensenKasper Pontoppidan Jensen ('99)BAC15:58.17
  
 
4Marcus RøllingMarcus Rølling ('03)Sparta16:01.08
  
 PB
5Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)Odense Atletik 16:11.59
  
 
6Henrik LauHenrik Lau ('71)Odense Atletik 16:37.82
  
 
7Mohamed HersiMohamed Hersi ('94)Frederiksberg IF16:39.04
  
 SB
8Per Hjorth ChristensenPer Hjorth Christensen ('66)BAK17:27.41
  
 SB
9Anders LagergrenAnders Lagergren ('91)PSF17:45.64
  
 
10Mikkel HøeghMikkel Høegh ('77)Trongårdens IF 17:58.52
  
 
11Jeppe Sjølin AndersenJeppe Sjølin Andersen ('01)HRC18:21.56
  
 PB
Finale B
1Mads ErtingMads Erting ('03)Helsingør IF18:26.24
  
 
2Jan Grønlund RasmussenJan Grønlund Rasmussen ('69)BAK18:41.61
  
 SB
3Martin Højland NielsenMartin Højland Nielsen ('93)KIF19:03.28
  
 SB
4Rasmus KofoedRasmus Kofoed ('74)Team DistanceRunning.dk19:23.64
  
 PB
6Thomas QvistgaardThomas Qvistgaard ('73)Trongårdens IF 19:35.36
  
 
7Andreas MilánAndreas Milán ('69)SØAM20:47.69
  
 PB
8Nicolai SthurNicolai Sthur ('86)HGATM 21:00.86
  
 PB
10Kristian Bech SafftKristian Bech Safft ('82)SØAM21:32.73
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta6.68
-0.4
  
 
 
  X6.68
 -0.4
  X  X  X  X  
2Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta6.53
0.0
  
 
 
  X6.53
 0.0
  X  X6.38
 0.2
  X  
3August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK5.89
0.0
  
 
 
5.74
 0.7
5.62
 0.1
  X5.75
 1.1
5.89
 0.0
  X  
4Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC4.48 w
+2.1
  
 
 
4.48
 2.1
  X4.26 =PB
 0.4
  X4.02
 0.5
  X  
5Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC4.39
+0.4
  
 =PB
 
4.39
 2.6
4.08
 1.0
4.09
 0.4
4.05
 0.0
4.39 =PB
 0.4
4.31
 0.0
  
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK12.03
  
 PB
 
11.57 PB  X  X  X11.62 PB12.03 PB  
2Peter RasmussenPeter Rasmussen ('98)Amager AC10.81
  
 PB
 
10.41 PB10.66 PB10.81 PB  X  X  X  
K 100 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 12.58
  
 
2Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta12.65
  
 PB
3Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF12.80
  
 
4Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK12.82
  
 
5Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik12.88
  
 SB
6Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK13.49
  
 
Finale B
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK13.78
  
 PB
2Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC13.84
  
 PB
3Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK14.51
  
 PB
4Karoline BoysenKaroline Boysen ('94)AK Brøndby15.58
  
 
5Emilie StormEmilie Storm ('07)Glostrup IC16.01
  
 PB
K 300 m    

Finale A

Finale
1Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF42.29
  
 PB
2Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta43.83
  
 
3Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta45.07
  
 PB
4Cecilie Biltoft-JensenCecilie Biltoft-Jensen ('94)Frederiksberg IF45.14
  
 PB
5Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK49.03
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
13Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta4:28.76
  
  K 2
14Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19004:30.18
  
  K 3
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF5.79
+1.9
  
 
 
  X5.38
 0.0
5.79
 1.9
  X5.38
 0.7
  X  
2Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)Sparta5.50
+1.6
  
 
 
  X5.34
 0.0
  X  X5.50
 1.6
  X  
3Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF4.92
+1.1
  
 SB
 
4.92 SB
 1.1
4.89
 1.8
  X4.53
 1.3
4.64
 0.0
  X  
4Sofie TidsvildeSofie Tidsvilde ('98)Frederiksberg IF4.83
0.0
  
 
 
4.75
 0.9
4.83
 0.0
4.72
 0.0
4.52
 0.0
  X  X  
5Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK4.50
0.0
  
 
 
4.32
 0.0
4.41
 1.1
4.48
 1.3
4.50
 0.0
4.25
 0.0
4.26
 2.0
  
6Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC4.43
0.0
  
 PB
 
4.43 PB
 0.0
  X4.37
 0.7
  X  X4.18
 0.0
  
Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK NM
0.0
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC11.68
  
 PB
 
11.68 PB  X11.0811.52  X  X  
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Emilie StormEmilie Storm ('07)Glostrup IC7.80
  
 PB
 
  X7.80 PB6.74  X  X  X  

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle