Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herlev: Gert Kærlin Tribute 2021 15.9.2021
Herlev Stadion

M 1000 m    

Finale A

Finale
1Khavaquiah RasmusenKhavaquiah Rasmusen ('92)Sparta2:32.36
  
 PB
2Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta2:32.60
  
 PB
3Frederik FürstenbergFrederik Fürstenberg ('93)Sparta2:39.78
  
 SB
4Benjamin Azimi KhanlarkhaniBenjamin Azimi Khanlarkhani ('06)Sparta2:43.70
  
 PB
5Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta2:43.95
  
 PB
6Christopher StrandgaardChristopher Strandgaard ('06)Sparta2:46.06
  
 PB
7Martin Nedergaard ThomsenMartin Nedergaard Thomsen ('04)Sparta2:48.50
  
 PB
8William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta2:49.05
  
 PB
Finale B
1Michael PedersenMichael Pedersen ('73)Trongårdens IF 3:09.55
  
 SB
2Henrik SørensenHenrik Sørensen ('70)BAC3:18.53
  
 SB
M 3000 m    

Finale A

Finale
1Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta8:46.82
  
 SB
2Peter Hærvig RønningPeter Hærvig Rønning ('91)BAC8:48.57
  
 PB
3Thomas PetersenThomas Petersen ('68)Blovstrød Løverne10:30.66
  
 SB
4Eelis SahlstenEelis Sahlsten ('07)Herlev Atletik10:54.83
  
 PB
5Niels ØstergaardNiels Østergaard ('01)BAC11:01.83
  
 PB
6Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik11:54.56
  
 PB
7Hannes SahlstenHannes Sahlsten ('05)Herlev Atletik / FIN12:16.61
  
 PB
8Naveed BaigNaveed Baig ('75)Blovstrød Løverne12:23.93
  
 PB
Joel Ibler LillesøJoel Ibler Lillesø ('03)BAC DNF
  
 
Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC DNF
  
 
Finale B
1Kim NielsenKim Nielsen ('63)Herlev Atletik13:18.99
  
 PB
2René MortensenRené Mortensen ('71)Herlev Atletik13:49.48
  
 PB
3Henrik HobelHenrik Hobel ('64)Herlev Atletik14:47.29
  
 PB
4Mogens Bertram-NielsenMogens Bertram-Nielsen ('47)Herlev Atletik18:39.24
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta17:53.11
  
 
2David Romney LauridsenDavid Romney Lauridsen ('01)Herlev Atletik17:53.34
  
 PB
3Henrik JacobsenHenrik Jacobsen ('62)Rødovre AC19:35.39
  
 SB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik1.48
  
 
 
1.41
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.55
XXX
    
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik15.32
  
 PB
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik30.10
  
 
 
23.0528.5720.4830.1024.62  X  
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1Mads BirkholmMads Birkholm ('10)Herlev Atletik3:59.23
  
 PB
2
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik4:07.21
  
 PB
3
Luca Costantini-Olesen
Luca Costantini-Olesen ('11)
Herlev Atletik4:20.62
  
 PB
4Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)Herlev Atletik4:21.98
  
 PB
5
Asger Birkholm
Asger Birkholm ('11)
Herlev Atletik4:22.05
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik15.55
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik1.45
  
 PB
 
1.26
  O
1.31
  O
1.36
 XO
1.41 =PB
  O
1.45 PB
XXO
1.48
XXX
  
2Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)Herlev Atletik1.26
  
 PB
 
1.06
  O
1.11
  O
1.16 PB
  O
1.21 PB
  O
1.26 PB
 XO
1.31
XXX
  
3Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik1.26
  
 
 
1.11
  O
1.16
  O
1.21
  O
1.26
XXO
1.31
XXX
   
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik1.31
  
 PB
 
1.11
  O
1.16
  O
1.21
  O
1.26
  O
1.31 PB
  O
1.36
XXX
  
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik17.75
  
 PB
 
  X11.31 SB11.78 SB14.46 SB17.75 PB  X  
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik12.98
  
 
2Mads BirkholmMads Birkholm ('10)Herlev Atletik13.07
  
 PB
3
Asger Birkholm
Asger Birkholm ('11)
Herlev Atletik14.35
  
 PB
4Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik16.26
  
 SB
5
Luca Costantini-Olesen
Luca Costantini-Olesen ('11)
Herlev Atletik17.36
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik1.26
  
 PB
 
1.06
  O
1.11
  O
1.16
  O
1.21
  O
1.26 PB
  O
1.31
XXX
  
2Mads BirkholmMads Birkholm ('10)Herlev Atletik1.11
  
 
 
1.01
  O
1.06
  O
1.11
  O
1.16
XXX
    
3Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik1.06
  
 
 
1.06
 XO
1.11
XXX
      
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sofus V.Skytte JensenSofus V.Skytte Jensen ('10)Herlev Atletik3.35
-2.8
  
 
 
3.35
 -2.8
       
2
Asmund Schou-Pedersen
Asmund Schou-Pedersen ('11)
Herlev Atletik3.34
-0.6
  
 
 
3.34
 -0.6
       
3
Asger Birkholm
Asger Birkholm ('11)
Herlev Atletik3.32
0.0
  
 PB
 
3.32 PB
 0.0
       
4
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik3.31
-1.0
  
 
 
3.31
 -1.0
       
5
Luca Costantini-Olesen
Luca Costantini-Olesen ('11)
Herlev Atletik2.67
0.0
  
 PB
 
2.67 PB
 0.0
       
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1August Lykke EvensenAugust Lykke Evensen ('10)IK Hellas8.85
  
 
 
8.558.858.84     
2Sofus V.Skytte JensenSofus V.Skytte Jensen ('10)Herlev Atletik6.57
  
 PB
 
6.57 PB6.246.26     
3Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik6.31
  
 PB
 
6.31 PB5.216.30     
4
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik5.95
  
 PB
 
5.95 PB5.795.72     
5
Luca Costantini-Olesen
Luca Costantini-Olesen ('11)
Herlev Atletik3.90
  
 PB
 
  X  X3.90 PB     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1August Lykke EvensenAugust Lykke Evensen ('10)IK Hellas42.90
  
 PB
 
42.90 PB       
2Mads BirkholmMads Birkholm ('10)Herlev Atletik29.15
  
 
 
29.15       
3
Asmund Schou-Pedersen
Asmund Schou-Pedersen ('11)
Herlev Atletik28.25
  
 
 
28.25       
4Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik24.50
  
 PB
 
24.50 PB       
5
Asger Birkholm
Asger Birkholm ('11)
Herlev Atletik23.00
  
 PB
 
23.00 PB       
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1
Mia Seiger Behrens
Mia Seiger Behrens ('11)
Herlev Atletik13.70
  
 PB
2Karla GrønbækKarla Grønbæk ('10)Herlev Atletik16.19
  
 PB
3
Sille Topp
Sille Topp ('11)
Herlev Atletik16.49
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Mia Seiger Behrens
Mia Seiger Behrens ('11)
Herlev Atletik3.57
-0.6
  
 PB
 
3.57 PB
 -0.6
       
2Karla GrønbækKarla Grønbæk ('10)Herlev Atletik3.08
+1.0
  
 PB
 
3.08 PB
 1.0
       
3
Sille Topp
Sille Topp ('11)
Herlev Atletik2.79
+0.4
  
 
 
2.79
 0.4
       
4
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik2.48
-1.8
  
 
 
2.48
 -1.8
       
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik4.90
  
 PB
 
4.84 PB4.90 PB4.35     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Karla GrønbækKarla Grønbæk ('10)Herlev Atletik27.78
  
 PB
 
27.78 PB       
2
Mia Seiger Behrens
Mia Seiger Behrens ('11)
Herlev Atletik26.22
  
 PB
 
26.22 PB       
3
Sille Topp
Sille Topp ('11)
Herlev Atletik17.20
  
 
 
17.20       
4
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik12.15
  
 PB
 
12.15 PB       
D9 800 m    

Finale A

Finale
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC3:05.14
  
 PB
2
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik3:16.84
  
 PB
3
David Sylvest Rasmussen
David Sylvest Rasmussen ('12)
Herlev Atletik3:19.37
  
 PB
4
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik3:37.74
  
 PB
5
Noah Winther
Noah Winther ('13)
Herlev Atletik4:36.57
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik3.64 w
w
  
 
 
3.64
 0.0
       
2
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC3.63 w
w
  
 
 
3.63
 0.0
       
3
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik2.99 w
w
  
 
 
2.99 PB
 0.0
       
4
David Sylvest Rasmussen
David Sylvest Rasmussen ('12)
Herlev Atletik2.84 w
w
  
 
 
2.84 PB
 0.0
       
5
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik2.75 w
w
  
 
 
2.75
 0.0
       
6
Noah Winther
Noah Winther ('13)
Herlev Atletik2.55 w
w
  
 
 
2.55
 0.0
       
7
Malte Gylden Ebbesen
Malte Gylden Ebbesen ('12)
Herlev Atletik2.18 w
w
  
 
 
2.18 PB
 0.0
       
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik33.45
  
 PB
 
33.45 PB       
2
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC25.36
  
 
 
25.36       
3
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik24.85
  
 PB
 
24.85 PB       
4
David Sylvest Rasmussen
David Sylvest Rasmussen ('12)
Herlev Atletik24.78
  
 PB
 
24.78 PB       
5
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik21.75
  
 
 
21.75       
6
Malte Gylden Ebbesen
Malte Gylden Ebbesen ('12)
Herlev Atletik21.04
  
 PB
 
21.04 PB       
7
Noah Winther
Noah Winther ('13)
Herlev Atletik9.93
  
 
 
9.93       
P9 800 m    

Finale A

Finale
1
Ida Dalslet
Ida Dalslet ('12)
Herlev Atletik3:44.09
  
 PB
2
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik3:44.44
  
 PB
3
Liva Egevang
Liva Egevang ('12)
Herlev Atletik3:44.64
  
 SB
Lea Nielsen
Lea Nielsen ('14)
Herlev Atletik DNF
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Ida Dalslet
Ida Dalslet ('12)
Herlev Atletik2.74 w
w
  
 
 
2.74 PB
 0.0
       
2
Liva Egevang
Liva Egevang ('12)
Herlev Atletik2.49 w
w
  
 
 
2.49
 0.0
       
3
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik2.36 w
w
  
 
 
2.36
 0.0
       
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Ida Dalslet
Ida Dalslet ('12)
Herlev Atletik20.10
  
 PB
 
20.10 PB       
2
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik6.67
  
 
 
6.67       
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Liam Kennedy
Liam Kennedy ('14)
Herlev Atletik2.58 w
w
  
 
 
2.58 PB
 0.0
       
2
Max Topp
Max Topp ('14)
Herlev Atletik2.18 w
w
  
 
 
2.18 PB
 0.0
       
3
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik1.98 w
w
  
 
 
1.98 PB
 0.0
       
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Max Topp
Max Topp ('14)
Herlev Atletik15.42
  
 
 
15.4215.3113.41     
2
Liam Kennedy
Liam Kennedy ('14)
Herlev Atletik12.70
  
 PB
 
11.35 PB12.70 PB10.54     
3
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik10.94
  
 PB
 
10.94 PB6.947.72     
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik2.30 w
w
  
 
 
2.30
 0.0
       
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik16.38
  
 PB
 
16.38 PB15.8415.13     
2
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik15.98
  
 
 
15.9812.0014.78     
3
Lea Nielsen
Lea Nielsen ('14)
Herlev Atletik15.37
  
 PB
 
8.6810.2915.37 PB     
M45 Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik20.78
  
 
 
18.30  X20.78  X  X20.47  
M50 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik26.53
  
 
 
  X24.5625.04  X  X26.53  
M55 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Bjarne Valdemar JensenBjarne Valdemar Jensen ('64)Herlev Atletik21.96
  
 
 
  X20.7219.8420.7219.8521.96  
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1René NyboRené Nybo ('61)Hvidovre AM43.29
  
 PB
 
43.29 PB37.6637.76  X  X   

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m