Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: NVJ Mesterskabsstævne 19.9.2021
Hancock Arena Skive

P17 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Nora Lambæk KjeldsenNora Lambæk Kjeldsen ('07)AK Holstebro15.13 w
  
 
2Ester DvorakovaEster Dvorakova ('04)AK Holstebro / CZE15.62 w
  
 
3Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande15.81 w
  
 
4Ea Mathilde VemmelundEa Mathilde Vemmelund ('07)AK Holstebro15.84 w
  
 
5Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande17.84 w
  
 
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Ester DvorakovaEster Dvorakova ('04)AK Holstebro / CZE1.41
  
 PB
 
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.38 PB
  O
1.41 PB
  O
1.44
XXX
   
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Ester DvorakovaEster Dvorakova ('04)AK Holstebro / CZE24.62
  
 PB
 
22.83 PB21.8824.58 PB20.9424.62 PB23.55  
D15 100 m    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM12.71
  
 
2Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM14.02
  
 
3Mads Fog-MøllerMads Fog-Møller ('07)Stoholm Atletik14.28
  
 PB
4Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande14.94
  
 PB
5Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM15.70
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Krystof Fjord NielsenKrystof Fjord Nielsen ('06)AK Holstebro2:26.66
  
 PB
2Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM2:54.22
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande20.12
  
 PB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM1.44
  
 
 
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
  O
1.50
XXX
    
2Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande1.25
  
 
 
1.10
 XO
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXO
1.30
XXX
   
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM4.89
0.0
  
 PB
 
4.68
 -0.5
4.65
 -0.1
4.89 PB
 0.0
4.38
 0.0
4.53
 -0.7
4.87
 0.0
  
2Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM4.44
0.0
  
 PB
 
4.44 PB
 0.0
4.07
 -0.6
4.32
 0.0
3.92
 0.0
4.10
 -0.5
4.05
 0.0
  
3Mads Fog-MøllerMads Fog-Møller ('07)Stoholm Atletik4.20
0.0
  
 PB
 
4.12 PB
 -0.6
4.20 PB
 0.0
4.10
 -0.3
  X
 -0.8
  X
 0.0
4.13
 0.0
  
4Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande3.85
-0.6
  
 
 
3.84
 0.0
3.64
 -0.3
3.52
 0.0
3.77
 -1.1
3.85
 -0.6
3.66
 0.0
  
5Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM3.85
0.0
  
 PB
 
3.47 PB
 0.0
  X
 0.0
3.73 PB
 0.0
3.85 PB
 0.0
3.56
 -1.2
3.28
 0.0
  
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Mads Fog-MøllerMads Fog-Møller ('07)Stoholm Atletik8.38
  
 PB
 
8.38 PB8.267.88     
2Krystof Fjord NielsenKrystof Fjord Nielsen ('06)AK Holstebro7.79
  
 PB
 
7.42 PB7.277.79 PB     
3Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande7.74
  
 PB
 
7.42 PB7.157.74 PB     
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande23.86
  
 
 
18.01  X23.86     
2Mads Fog-MøllerMads Fog-Møller ('07)Stoholm Atletik20.99
  
 
 
20.9920.2719.47     
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM31.24
  
 PB
 
29.3126.6031.24 PB27.6020.3629.73  
2Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM28.67
  
 PB
 
28.67 PB27.7028.43  X  X27.41  
3Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande27.76
  
 PB
 
25.26 PB19.43  X26.02 PB27.76 PB27.60  
4Mads Fog-MøllerMads Fog-Møller ('07)Stoholm Atletik26.00
  
 PB
 
17.72 PB24.06 PB22.4926.00 PB23.4422.50  
D15 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Viborg AM Viborg AM  53.44
  
 
  Tobias Krath Hansen, Marius Skovsgaard Pedersen, Oliver Krath Hansen, Luca Torres Sølager
2Athletikklubben Holstebro Athletikklubben Holstebro  57.87
  
 
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM2:28.56
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande15.87
  
 PB
2Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande16.80
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande1.25
  
 SB
 
1.15 SB
 XO
1.20 SB
  O
1.25 SB
XXO
     
2Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande1.15
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
XXO
1.15 PB
XXO
1.20
XXX
    
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Nora Lambæk KjeldsenNora Lambæk Kjeldsen ('07)AK Holstebro4.05
-0.1
  
 PB
 
4.05 PB
 -0.1
3.93
 -0.8
  X
 0.0
3.92
 0.0
3.69
 -1.2
3.75
 0.0
  
2Ea Mathilde VemmelundEa Mathilde Vemmelund ('07)AK Holstebro3.62
0.0
  
 PB
 
3.62 PB
 0.0
  X
 -0.3
3.23
 -0.9
  X
 -1.3
3.34
 0.0
  X
 0.0
  
3Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande3.44
0.0
  
 PB
 
3.44 PB
 0.0
  X
 -0.5
3.18
 -0.6
  X
 0.0
2.98
 0.0
3.10
 0.0
  
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande7.90
  
 PB
 
7.87 PB7.89 PB7.90 PB     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande17.55
  
 PB
 
16.92 PB13.02  X15.9216.3117.55 PB  
2Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande17.33
  
 PB
 
  X14.96 PB17.33 PB16.8216.72   
D13 80 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM10.35
  
 PB
2Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM10.75
  
 
3Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM11.23
  
 
4Sebastian StrøbeckSebastian Strøbeck ('08)Skive AM11.78
  
 PB
5Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM11.87
  
 
6Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik11.90
  
 PB
7Sebastian JeppesenSebastian Jeppesen ('08)Skive AM12.55
  
 SB
8Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM14.78
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM10.95
Q
  
 
2Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik12.59
q
  
 PB
3Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM12.81
q
  
 PB
4Alfred Storgaard JensenAlfred Storgaard Jensen ('09)Skive AM12.94
  
 PB
5Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM12.98
  
 PB
Indledende 2
Vind: w
Vind: w
1William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM10.45 w
Q
  
 
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM11.38 w
q
  
 
3Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM11.83 w
q
  
 
4Sebastian StrøbeckSebastian Strøbeck ('08)Skive AM12.13 w
q
  
 
5Sebastian JeppesenSebastian Jeppesen ('08)Skive AM12.72 w
q
  
 
D13 800 m    

Finale A

Finale
1Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik2:36.44
  
 PB
2Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM2:42.16
  
 PB
3Sebastian StrøbeckSebastian Strøbeck ('08)Skive AM2:51.90
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM14.33
  
 PB
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM15.10
  
 PB
3Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM15.79
  
 PB
4Sebastian StrøbeckSebastian Strøbeck ('08)Skive AM17.91
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM1.35
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.30 PB
 XO
1.35 PB
XXO
1.37
XXX
   
2Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM1.30
  
 PB
 
1.05 SB
  O
1.10 =PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
 XO
1.35
XXX
 
3Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik1.25
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXX
  
4Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM1.25
  
 PB
 
1.05 SB
  O
1.10 SB
 XO
1.15 =PB
  O
1.20 PB
 XO
1.25 PB
XXO
1.30
XXX
  
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM4.74
0.0
  
 
 
4.35
 0.0
4.74
 0.0
4.64
 -0.1
     
2Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik4.61
-0.3
  
 PB
 
4.43 PB
 0.0
4.43 =PB
 0.0
4.61 PB
 -0.3
     
3Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM4.25
-0.8
  
 PB
 
4.05 PB
 0.0
4.25 PB
 -0.8
4.22
 0.0
     
4Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM4.24
0.0
  
 PB
 
4.17 PB
 0.0
4.24 PB
 0.0
3.99
 -0.6
     
5Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM4.18
0.0
  
 
 
4.17
 -0.1
4.18
 0.0
4.15
 0.0
     
6Sebastian JeppesenSebastian Jeppesen ('08)Skive AM4.12
0.0
  
 PB
 
4.12 PB
 0.0
2.55
 -1.4
4.03
 0.0
     
7Sebastian StrøbeckSebastian Strøbeck ('08)Skive AM3.84
-0.5
  
 PB
 
3.84 PB
 -0.5
  –  –     
8Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM3.74
0.0
  
 PB
 
3.58 PB
 -0.2
3.74 PB
 0.0
3.47
 -0.4
     
9Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM3.59
0.0
  
 PB
 
3.59 PB
 0.0
  X
 -0.2
  X
 -0.6
     
10Alfred Storgaard JensenAlfred Storgaard Jensen ('09)Skive AM3.33
0.0
  
 PB
 
3.33 PB
 0.0
3.29
 0.0
3.25
 0.0
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik7.96
  
 PB
 
7.147.96 PB7.18     
2Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM7.02
  
 PB
 
7.02 PB6.996.57     
3Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik6.82
  
 PB
 
6.646.82 PB6.55     
4Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM6.55
  
 PB
 
6.37 PB6.44 PB6.55 PB     
5Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM6.04
  
 PB
 
6.04 PB5.335.85     
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik19.00
  
 PB
 
19.00 PB  X18.64     
2Alexander KringstadAlexander Kringstad ('08)Skive AM15.05
  
 PB
 
  X14.66 PB15.05 PB     
3Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik14.16
  
 
 
13.77  X14.16     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM25.69
  
 
 
25.6925.1124.60     
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM24.93
  
 PB
 
22.5724.93 PB24.05     
3Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM24.34
  
 PB
 
19.25 PB21.96 PB24.34 PB     
4Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM22.00
  
 
 
16.65  X22.00     
5Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM21.49
  
 
 
19.6718.7621.49     
6Alexander KringstadAlexander Kringstad ('08)Skive AM19.85
  
 
 
16.4816.7819.85     
7Sebastian StrøbeckSebastian Strøbeck ('08)Skive AM7.20
  
 PB
 
7.20 PB  –  –     
D13 4 x 80 m stafet    

Finale A

Finale
1Skive A.M. Skive A.M.  45.69
  
 
  Sebastian Strøbeck, Sebastian Jeppesen, William Kudsk Sejer, Hjalte Linnet Løndal
2Herning GF, Atletik/Motion Herning GF, Atletik/Motion  48.46
  
 
  Manuel Garcia, Andreas Klitgaard-Romero, Marcus Tarp, Noah Thorgaard Enninful
P13 80 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM11.96
  
 
2Hannah Mercy Gobina SigalHannah Mercy Gobina Sigal ('08)AK Holstebro12.30
  
 PB
3Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM12.33
  
 
4Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM12.50
  
 
5Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM12.72
  
 PB
6Katrine HolmgaardKatrine Holmgaard ('09)Skive AM13.15
  
 PB
7Lucia Karoline StengårdLucia Karoline Stengård ('09)Viborg AM13.46
  
 PB
8Angeline Bodil TamaraAngeline Bodil Tamara ('08)AK Holstebro14.15
  
 PB
P13 800 m    

Finale A

Finale
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM2:40.32
  
 PB
2Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM2:43.27
  
 PB
3Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM3:06.41
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM11.41
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Hannah Mercy Gobina SigalHannah Mercy Gobina Sigal ('08)AK Holstebro1.37
  
 =SB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =SB
  O
1.28 SB
  O
1.31 SB
  O
1.34 SB
  O
1.37 SB
  O
1.40
XXX
2Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM1.37
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37 PB
 XO
1.40
XXX
 
3Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM1.25
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20 PB
  O
1.25 PB
XXO
1.28
XXs
   
4Katrine HolmgaardKatrine Holmgaard ('09)Skive AM1.20
  
 PB
 
1.10 PB
 XO
1.15 PB
  O
1.20 PB
XXO
1.25
XXX
    
Angeline Bodil TamaraAngeline Bodil Tamara ('08)AK Holstebro NH
  
 
 
1.10
XXX
       
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM4.15
0.0
  
 
 
4.15
 0.0
4.09
 -0.7
3.99
 0.0
     
2Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM4.11
0.0
  
 PB
 
4.11 PB
 0.0
4.11 =PB
 0.0
4.06
 -0.5
     
3Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM3.87
-1.2
  
 
 
2.05
 -0.3
2.71
 0.0
3.87
 -1.2
     
4Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM3.71
0.0
  
 PB
 
3.54 PB
 -1.4
3.59 PB
 -0.4
3.71 PB
 0.0
     
5Katrine HolmgaardKatrine Holmgaard ('09)Skive AM3.65
0.0
  
 PB
 
3.65 PB
 0.0
3.55
 -0.1
3.45
 0.0
     
6Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM3.56
0.0
  
 PB
 
3.56 PB
 0.0
3.48
 0.0
  X
 0.0
     
7Lucia Karoline StengårdLucia Karoline Stengård ('09)Viborg AM3.49
-0.3
  
 PB
 
3.46 PB
 -0.7
3.49 PB
 -0.3
3.44
 -0.6
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Hannah Mercy Gobina SigalHannah Mercy Gobina Sigal ('08)AK Holstebro10.29
  
 PB
 
10.29 PB  X9.88     
2Angeline Bodil TamaraAngeline Bodil Tamara ('08)AK Holstebro9.00
  
 PB
 
8.47 PB8.73 PB9.00 PB     
3Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM8.45
  
 PB
 
8.45 PB8.137.63     
4Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM5.71
  
 PB
 
5.71 PB5.144.86     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM25.12
  
 PB
 
25.12 PB25.1021.90     
2Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM22.16
  
 
 
20.7822.1620.68     
3Hannah Mercy Gobina SigalHannah Mercy Gobina Sigal ('08)AK Holstebro22.04
  
 
 
22.0416.5921.48     
4Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM21.20
  
 
 
17.5421.2020.04     
5Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM17.07
  
 PB
 
  X14.49 PB17.07 PB     
6Angeline Bodil TamaraAngeline Bodil Tamara ('08)AK Holstebro12.29
  
 PB
 
10.72 PB11.75 PB12.29 PB     
P13 4 x 80 m stafet    

Finale A

Finale
1Viborg AM Viborg AM  49.99
  
 
  Caroline-Marie Rytter Nielsen, Sidsel Krogh Kristensen, Lucia Karoline Stengård, Tea Helvig Øe
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM9.54 w
  
 
2Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 10.07 w
  
 
3Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik10.16 w
  
 
4Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 10.19 w
  
 
5Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik10.21 w
  
 
6Lauge Risom NielsenLauge Risom Nielsen ('10)Viborg AM10.45 w
  
 
7
Malthe Kristensen
Malthe Kristensen ('11)
Skive AM10.64 w
  
 
8
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 10.74 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM9.87
Q
  
 PB
2Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 10.38
q
  
 PB
3Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 10.65
q
  
 PB
4Andreas Tækker KristiansenAndreas Tækker Kristiansen ('10)Stoholm Atletik11.01
  
 PB
4Nicolaj GraversgårdNicolaj Graversgård ('10)AK Holstebro11.01
  
 PB
6August Salling HøgedalAugust Salling Høgedal ('10)Skive AM11.59
  
 PB
7Ivan VerebIvan Vereb ('10)Hvide Sande11.69
  
 PB
Indledende 2
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik9.96
Q
  
 PB
2Lauge Risom NielsenLauge Risom Nielsen ('10)Viborg AM10.17
q
  
 PB
3Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik10.27
q
  
 PB
4
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 10.49
q
  
 PB
5
Malthe Kristensen
Malthe Kristensen ('11)
Skive AM10.84
q
  
 PB
6Magnus Renner BlockMagnus Renner Block ('10)Stoholm Atletik10.93
  
 PB
7Noah SøbyNoah Søby ('10)AK Holstebro11.51
  
 PB
D11 600 m    

Finale A

Finale
1Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 2:10.95
  
 PB
2Lauge Risom NielsenLauge Risom Nielsen ('10)Viborg AM2:11.92
  
 
3Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 2:14.43
  
 PB
4Mads B. H. MadsenMads B. H. Madsen ('10)Stoholm Atletik2:16.77
  
 PB
5Andreas Tækker KristiansenAndreas Tækker Kristiansen ('10)Stoholm Atletik2:18.30
  
 PB
6Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik2:21.62
  
 PB
7
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 2:23.13
  
 PB
8Noah SøbyNoah Søby ('10)AK Holstebro2:38.71
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM12.13
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 1.25
  
 PB
 
0.70 PB
  O
0.80 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
XXO
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30
XXX
     
2Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM1.20
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15 PB
  O
1.20 PB
XXO
1.25
XXX
  
3Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 1.10
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
 XO
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10 PB
  O
1.15
XXX
4Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik1.05
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
 XO
1.10
XXX
   
5
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 1.00
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
 XO
0.95 PB
 XO
1.00 PB
 XO
1.05
XXX
  
6Ivan VerebIvan Vereb ('10)Hvide Sande0.85
  
 PB
 
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90
XXX
   
7Noah SøbyNoah Søby ('10)AK Holstebro0.70
  
 
 
0.70
XXO
       
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM3.92 w
w
  
 
 
3.67 SB
 0.0
3.73 SB
 0.0
3.92 PB
 0.0
     
2Andreas Tækker KristiansenAndreas Tækker Kristiansen ('10)Stoholm Atletik3.59 w
w
  
 
 
3.58 PB
 0.0
3.39
 0.0
3.59 PB
 0.0
     
3Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 3.55 w
w
  
 
 
3.50 PB
 0.0
3.55 PB
 0.0
3.32
 0.0
     
4Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik3.55 w
w
  
 
 
3.41 PB
 0.0
3.34
 0.0
3.55 PB
 0.0
     
5Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 3.54 w
w
  
 
 
3.54 PB
 0.0
3.53
 0.0
3.46
 0.0
     
6Magnus Renner BlockMagnus Renner Block ('10)Stoholm Atletik3.47 w
w
  
 
 
3.47 PB
 0.0
3.19
 0.0
3.20
 0.0
     
7
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 3.37 w
w
  
 
 
3.26 PB
 0.0
3.19
 0.0
3.37 PB
 0.0
     
8Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik3.33 w
w
  
 
 
3.33 PB
 0.0
3.16
 0.0
3.12
 0.0
     
9Lauge Risom NielsenLauge Risom Nielsen ('10)Viborg AM3.13 w
w
  
 
 
3.03
 0.0
3.13
 0.0
3.09
 0.0
     
10
Malthe Kristensen
Malthe Kristensen ('11)
Skive AM3.12 w
w
  
 
 
3.12 PB
 0.0
2.94
 0.0
3.08
 0.0
     
11Nicolaj GraversgårdNicolaj Graversgård ('10)AK Holstebro2.94 w
w
  
 
 
2.93 PB
 0.0
2.94 PB
 0.0
2.60
 0.0
     
12Mads B. H. MadsenMads B. H. Madsen ('10)Stoholm Atletik2.85 w
w
  
 
 
2.79 PB
 0.0
2.85 PB
 0.0
  X
 0.0
     
13Ivan VerebIvan Vereb ('10)Hvide Sande2.81 w
w
  
 
 
2.81 PB
 0.0
2.65
 0.0
2.74
 0.0
     
14August Salling HøgedalAugust Salling Høgedal ('10)Skive AM2.69 w
w
  
 
 
2.69
 0.0
2.64
 0.0
2.63
 0.0
     
15Noah SøbyNoah Søby ('10)AK Holstebro2.61 w
w
  
 
 
2.59 PB
 0.0
2.61 PB
 0.0
2.58
 0.0
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 9.15
  
 PB
 
  X7.27 PB9.15 PB     
2Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM8.09
  
 PB
 
8.09 PB7.777.09     
3Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 7.85
  
 PB
 
7.00 PB6.437.85 PB     
4Magnus Renner BlockMagnus Renner Block ('10)Stoholm Atletik7.49
  
 PB
 
7.49 PB7.027.38     
5Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik6.82
  
 
 
6.706.796.82     
6
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 6.41
  
 PB
 
6.41 PB5.706.33     
7Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik6.16
  
 PB
 
5.686.16 PB5.57     
8August Salling HøgedalAugust Salling Høgedal ('10)Skive AM6.12
  
 PB
 
5.47 PB5.71 PB6.12 PB     
9Nicolaj GraversgårdNicolaj Graversgård ('10)AK Holstebro5.55
  
 PB
 
4.89 PB5.55 PB5.25     
10Ivan VerebIvan Vereb ('10)Hvide Sande5.32
  
 PB
 
4.71 PB4.665.32 PB     
11Noah SøbyNoah Søby ('10)AK Holstebro4.45
  
 PB
 
  X4.024.45 PB     
12William GörenerWilliam Görener ('10)Skive AM4.26
  
 PB
 
3.06 PB4.26 PB4.03     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 57.42
  
 PB
 
57.42 PB  X54.69     
2Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 44.60
  
 PB
 
44.60 PB38.6638.84     
3
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 38.57
  
 PB
 
38.57 PB34.2233.39     
4Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik35.79
  
 PB
 
34.02 PB35.79 PB33.73     
5Magnus Renner BlockMagnus Renner Block ('10)Stoholm Atletik34.78
  
 PB
 
32.32 PB34.78 PB      
6Andreas Tækker KristiansenAndreas Tækker Kristiansen ('10)Stoholm Atletik34.12
  
 PB
 
34.12 PB29.0832.68     
7Lauge Risom NielsenLauge Risom Nielsen ('10)Viborg AM31.91
  
 PB
 
31.91 PB29.9421.55     
8Mads B. H. MadsenMads B. H. Madsen ('10)Stoholm Atletik28.45
  
 PB
 
28.45 PB28.35      
9Noah SøbyNoah Søby ('10)AK Holstebro27.40
  
 PB
 
27.40 PB26.0126.21     
10Ivan VerebIvan Vereb ('10)Hvide Sande22.23
  
 PB
 
  X22.23 PB  –     
11William GörenerWilliam Görener ('10)Skive AM15.66
  
 PB
 
14.58 PB12.8815.66 PB     
D11 4 x 60 m stafet    

Finale A

Finale
1Stoholm Idrætsforening Stoholm Idrætsforening  41.02
  
 
  Kevin Skov, Magnus Bloch, Valdemar Riis Hansen, Andreas Tækker Kristiansen
2Rødding Atletik Klub Rødding Atletik Klub  41.84
  
 
  Karl Færgegaard Pedersen, Bertil Dohn Ibsen, William Falkenberg Ibsen, Mikkel Kobs Justesen
3Athletikklubben Holstebro Athletikklubben Holstebro  42.87
  
 
P11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Dagmar SivertsenDagmar Sivertsen ('10)AK Holstebro10.01 w
  
 
2
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande10.20 w
  
 
3Tea Helvig ØeTea Helvig Øe ('10)Viborg AM10.28 w
  
 
4
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande10.79 w
  
 
5Anne BjergAnne Bjerg ('10)Hvide Sande10.90 w
  
 
6Theodora Colding QvistTheodora Colding Qvist ('10)AK Holstebro11.05 w
  
 
7
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande11.57 w
  
 
8
Luna Vrist Backs
Luna Vrist Backs ('11)
Hvide Sande11.78 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Tea Helvig ØeTea Helvig Øe ('10)Viborg AM9.89
Q
  
 PB
2Anne BjergAnne Bjerg ('10)Hvide Sande10.67
q
  
 PB
3Theodora Colding QvistTheodora Colding Qvist ('10)AK Holstebro10.85
q
  
 PB
4
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande11.02
q
  
 PB
5
Luna Vrist Backs
Luna Vrist Backs ('11)
Hvide Sande11.45
q
  
 PB
Indledende 2
Vind: -1.6
Vind: -1.6
1Dagmar SivertsenDagmar Sivertsen ('10)AK Holstebro9.82
Q
  
 PB
2
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande10.21
q
  
 
3
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande10.80
q
  
 PB
4Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik12.27
  
 PB
P11 600 m    

Finale A

Finale
1Tea Helvig ØeTea Helvig Øe ('10)Viborg AM2:03.61
  
 PB
2Dagmar SivertsenDagmar Sivertsen ('10)AK Holstebro2:28.18
  
 PB
3
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande2:31.18
  
 PB
4Anne BjergAnne Bjerg ('10)Hvide Sande2:40.48
  
 PB
5Theodora Colding QvistTheodora Colding Qvist ('10)AK Holstebro2:41.51
  
 PB
6
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande2:42.90
  
 PB
7
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande2:43.09
  
 PB
8
Luna Vrist Backs
Luna Vrist Backs ('11)
Hvide Sande2:45.58
  
 PB
9Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik2:50.18
  
 PB
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1Tea Helvig ØeTea Helvig Øe ('10)Viborg AM12.77
  
 PB
2
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande14.06
  
 PB
3
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande14.28
  
 PB
Finale B
Vind: -1.3
Vind: -1.3
1
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande13.94
  
 PB
2Anne BjergAnne Bjerg ('10)Hvide Sande13.97
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande1.22
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.13
  O
1.16 PB
  O
1.19 PB
  O
1.22 PB
  O
1.25
XXX
2Anne BjergAnne Bjerg ('10)Hvide Sande1.16
  
 =PB
 
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 =PB
  O
1.10 PB
 XO
1.13 PB
 XO
1.16 PB
  O
1.19
XXX
3
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande1.13
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10 =PB
  O
1.13 PB
XXO
1.16
XXX
 
4Tea Helvig ØeTea Helvig Øe ('10)Viborg AM1.05
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
XXX
   
5Dagmar SivertsenDagmar Sivertsen ('10)AK Holstebro1.00
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
XXO
1.05
XXX
    
6
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande0.95
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXX
     
7Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik0.95
  
 
 
0.90
 XO
0.95
  O
1.00
XXX
     
8Theodora Colding QvistTheodora Colding Qvist ('10)AK Holstebro0.95
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00
XXX
     
9
Luna Vrist Backs
Luna Vrist Backs ('11)
Hvide Sande0.90
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95
XXX
      
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Tea Helvig ØeTea Helvig Øe ('10)Viborg AM3.70 w
w
  
 
 
3.67
 0.0
3.70
 0.0
3.44
 0.0
     
2Dagmar SivertsenDagmar Sivertsen ('10)AK Holstebro3.64 w
w
  
 
 
3.37 PB
 0.0
3.64 PB
 0.0
3.37
 0.0
     
3
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande3.32 w
w
  
 
 
3.32
 0.0
3.24
 0.0

 0.0
     
4Anne BjergAnne Bjerg ('10)Hvide Sande3.19 w
w
  
 
 
3.08 PB
 0.0
3.11 PB
 0.0
3.19 PB
 0.0
     
5
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande3.04 w
w
  
 
 
3.04
 0.0
3.03
 0.0
3.03
 0.0
     
6
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande3.00 w
w
  
 
 
3.00
 0.0
2.98
 0.0
2.94
 0.0
     
7Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik2.92 w
w
  
 
 
2.92
 0.0
2.76
 0.0
2.87
 0.0
     
8Theodora Colding QvistTheodora Colding Qvist ('10)AK Holstebro2.90 w
w
  
 
 
2.90 PB
 0.0
2.82
 0.0
2.80
 0.0
     
9
Luna Vrist Backs
Luna Vrist Backs ('11)
Hvide Sande2.28 w
w
  
 
 
2.28 PB
 0.0
2.12
 0.0
2.04
 0.0
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik6.83
  
 PB
 
6.57 PB6.83 PB6.74     
2
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande6.30
  
 PB
 
5.806.29 PB6.30 PB     
3
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande5.91
  
 PB
 
5.91 PB5.745.83     
4Dagmar SivertsenDagmar Sivertsen ('10)AK Holstebro5.46
  
 PB
 
4.04 PB5.46 PB5.28     
5Anne BjergAnne Bjerg ('10)Hvide Sande5.36
  
 PB
 
5.15 PB5.36 PB5.29     
6
Luna Vrist Backs
Luna Vrist Backs ('11)
Hvide Sande5.27
  
 PB
 
5.06 PB5.27 PB5.17     
7
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande5.19
  
 PB
 
4.93 PB5.19 PB4.58     
8Tea Helvig ØeTea Helvig Øe ('10)Viborg AM5.02
  
 PB
 
4.93 PB5.02 PB4.51     
9Theodora Colding QvistTheodora Colding Qvist ('10)AK Holstebro4.68
  
 PB
 
4.68 PB3.844.48     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande31.29
  
 PB
 
30.08 PB31.29 PB30.94     
2Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik30.06
  
 
 
29.6530.06  –     
3
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande27.54
  
 
 
22.8125.5527.54     
4Tea Helvig ØeTea Helvig Øe ('10)Viborg AM26.90
  
 PB
 
26.29 PB26.90 PB20.59     
5
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande25.80
  
 PB
 
21.13 SB25.80 PB  X     
6Anne BjergAnne Bjerg ('10)Hvide Sande24.02
  
 PB
 
19.70 PB24.02 PB14.55     
7
Luna Vrist Backs
Luna Vrist Backs ('11)
Hvide Sande16.73
  
 PB
 
13.5416.73 PB15.50     
8Dagmar SivertsenDagmar Sivertsen ('10)AK Holstebro16.27
  
 PB
 
16.27 PB13.6915.18     
9Theodora Colding QvistTheodora Colding Qvist ('10)AK Holstebro15.30
  
 PB
 
15.30 PB  –  –     
D9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Jonathan Bless Gobina Sigala
Jonathan Bless Gobina Sigala ('12)
AK Holstebro6.93 w
  
 
2
Sander Ørbæk Primdal Kortsen
Sander Ørbæk Primdal Kortsen ('12)
Skive AM7.43 w
  
 
3
Asger Ørum Mortensen
Asger Ørum Mortensen ('12)
AK Holstebro7.46 w
  
 
4
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande7.50 w
  
 
5
August Uth
August Uth ('12)
Skive AM7.52 w
  
 
6
Viktor Fuglsang Bennedsgaard
Viktor Fuglsang Bennedsgaard ('12)
AK Holstebro7.79 w
  
 
7
David Phørcksen Mathiasen
David Phørcksen Mathiasen ('12)
Skive AM7.87 w
  
 
8
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM7.94 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.7
Vind: -0.7
1
Jonathan Bless Gobina Sigala
Jonathan Bless Gobina Sigala ('12)
AK Holstebro7.05
Q
  
 PB
2
Asger Ørum Mortensen
Asger Ørum Mortensen ('12)
AK Holstebro7.60
q
  
 PB
3
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande7.88
q
  
 PB
4
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM7.90
q
  
 PB
5
Marius Kristensen
Marius Kristensen ('13)
Skive AM8.06
  
 PB
6
Vitus Snedker
Vitus Snedker ('12)
Skive AM8.08
  
 PB
7
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM8.14
  
 PB
Indledende 2
Vind: -1.3
Vind: -1.3
1
Sander Ørbæk Primdal Kortsen
Sander Ørbæk Primdal Kortsen ('12)
Skive AM7.47
Q
  
 PB
2
August Uth
August Uth ('12)
Skive AM7.64
q
  
 PB
3
David Phørcksen Mathiasen
David Phørcksen Mathiasen ('12)
Skive AM7.92
q
  
 PB
4
Viktor Fuglsang Bennedsgaard
Viktor Fuglsang Bennedsgaard ('12)
AK Holstebro7.95
q
  
 PB
5
Mikkel Kobs Justesen
Mikkel Kobs Justesen ('13)
Rødding Atletik 8.02
  
 PB
6
Johan Reinhold Behrndtz
Johan Reinhold Behrndtz ('12)
AK Holstebro8.65
  
 PB
7
Kian Nielsen
Kian Nielsen ('13)
Hvide Sande8.72
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Asger Ørum Mortensen
Asger Ørum Mortensen ('12)
AK Holstebro1:27.99
  
 PB
2
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande1:30.59
  
 PB
3
August Uth
August Uth ('12)
Skive AM1:33.67
  
 PB
4
Malte August Lentz Ipsen
Malte August Lentz Ipsen ('13)
AK Holstebro1:36.02
  
 PB
5
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM1:38.81
  
 PB
6
Mikkel Kobs Justesen
Mikkel Kobs Justesen ('13)
Rødding Atletik 1:46.43
  
 PB
7
Kian Nielsen
Kian Nielsen ('13)
Hvide Sande2:00.09
  
 PB
Finale B
1
Jonathan Bless Gobina Sigala
Jonathan Bless Gobina Sigala ('12)
AK Holstebro1:24.88
  
 PB
2
Vitus Snedker
Vitus Snedker ('12)
Skive AM1:37.09
  
 PB
3
Sander Ørbæk Primdal Kortsen
Sander Ørbæk Primdal Kortsen ('12)
Skive AM1:38.43
  
 PB
4
Viktor Fuglsang Bennedsgaard
Viktor Fuglsang Bennedsgaard ('12)
AK Holstebro1:43.65
  
 PB
5
David Phørcksen Mathiasen
David Phørcksen Mathiasen ('12)
Skive AM1:45.02
  
 PB
6
Johan Reinhold Behrndtz
Johan Reinhold Behrndtz ('12)
AK Holstebro2:04.44
  
 PB
D9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Jonathan Bless Gobina Sigala
Jonathan Bless Gobina Sigala ('12)
AK Holstebro1.05
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
  
2
Viktor Fuglsang Bennedsgaard
Viktor Fuglsang Bennedsgaard ('12)
AK Holstebro0.95
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
XXO
0.95 PB
  O
1.00
XXX
    
3
Asger Ørum Mortensen
Asger Ørum Mortensen ('12)
AK Holstebro0.90
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95
XXX
     
4
Vitus Snedker
Vitus Snedker ('12)
Skive AM0.90
  
 PB
 
0.85 PB
XXO
0.90 PB
 XO
0.95
XXX
     
5
August Uth
August Uth ('12)
Skive AM0.90
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
XXO
0.95
XXX
     
6
Mikkel Kobs Justesen
Mikkel Kobs Justesen ('13)
Rødding Atletik 0.85
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90
XXX
      
6
Johan Reinhold Behrndtz
Johan Reinhold Behrndtz ('12)
AK Holstebro0.85
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90
XXX
      
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande NH
  
 
 
0.85
XXX
       
Kian Nielsen
Kian Nielsen ('13)
Hvide Sande NH
  
 
 
0.85
XXX
       
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Jonathan Bless Gobina Sigala
Jonathan Bless Gobina Sigala ('12)
AK Holstebro3.71 w
w
  
 
 
3.69 PB
 0.0
3.71 PB
 0.0
3.71 =PB
 0.0
     
2
Asger Ørum Mortensen
Asger Ørum Mortensen ('12)
AK Holstebro3.04 w
w
  
 
 
3.04 PB
 0.0
3.04 =PB
 0.0
2.53
 0.0
     
3
Viktor Fuglsang Bennedsgaard
Viktor Fuglsang Bennedsgaard ('12)
AK Holstebro3.01 w
w
  
 
 
2.89 PB
 0.0
3.01 PB
 0.0
1.62
 0.0
     
4
August Uth
August Uth ('12)
Skive AM3.00 w
w
  
 
 
2.79 PB
 0.0
3.00 PB
 0.0
2.49
 0.0
     
5
Sander Ørbæk Primdal Kortsen
Sander Ørbæk Primdal Kortsen ('12)
Skive AM2.99 w
w
  
 
 
2.99 PB
 0.0
2.15
 0.0
2.99 =PB
 0.0
     
6
David Phørcksen Mathiasen
David Phørcksen Mathiasen ('12)
Skive AM2.81 w
w
  
 
 
2.81 PB
 0.0
2.79
 0.0
2.71
 0.0
     
7
Vitus Snedker
Vitus Snedker ('12)
Skive AM2.76 w
w
  
 
 
2.48 PB
 0.0
2.57 PB
 0.0
2.76 PB
 0.0
     
8
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande2.75 w
w
  
 
 
2.74 PB
 0.0
2.63
 0.0
2.75 PB
 0.0
     
9
Kian Nielsen
Kian Nielsen ('13)
Hvide Sande2.75 w
w
  
 
 
2.10 PB
 0.0
2.75 PB
 0.0
2.25
 0.0
     
10
Mikkel Kobs Justesen
Mikkel Kobs Justesen ('13)
Rødding Atletik 2.68 w
w
  
 
 
2.68 PB
 0.0
2.68 =PB
 0.0
2.49
 0.0
     
11
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM2.65 w
w
  
 
 
2.65
 0.0
2.65
 0.0
2.51
 0.0
     
12
Malte August Lentz Ipsen
Malte August Lentz Ipsen ('13)
AK Holstebro2.53 w
w
  
 
 
2.49 PB
 0.0
2.49 =PB
 0.0
2.53 PB
 0.0
     
13
Marius Kristensen
Marius Kristensen ('13)
Skive AM2.41 w
w
  
 
 
2.20 PB
 0.0
2.41 PB
 0.0
2.09
 0.0
     
14
Claes Alstrup Frandsen
Claes Alstrup Frandsen ('12)
Skive AM2.34 w
w
  
 
 
  X
 0.0
2.33 PB
 0.0
2.34 PB
 0.0
     
15
Johan Reinhold Behrndtz
Johan Reinhold Behrndtz ('12)
AK Holstebro2.33 w
w
  
 
 
2.33 PB
 0.0
2.26
 0.0
1.54
 0.0
     
16
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM2.28 w
w
  
 
 
2.28 PB
 0.0
2.18
 0.0
2.20
 0.0
     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Mikkel Kobs Justesen
Mikkel Kobs Justesen ('13)
Rødding Atletik 4.99
  
 PB
 
4.99 PB4.424.57     
2
Asger Ørum Mortensen
Asger Ørum Mortensen ('12)
AK Holstebro4.84
  
 PB
 
3.99 PB4.41 PB4.84 PB     
3
Malte August Lentz Ipsen
Malte August Lentz Ipsen ('13)
AK Holstebro4.66
  
 PB
 
4.66 PB  X4.06     
4
Johan Reinhold Behrndtz
Johan Reinhold Behrndtz ('12)
AK Holstebro4.61
  
 PB
 
3.66 PB  X4.61 PB     
5
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande4.37
  
 PB
 
4.37 PB4.274.08     
6
Kian Nielsen
Kian Nielsen ('13)
Hvide Sande3.19
  
 PB
 
3.19 PB  X  X     
7
Viktor Fuglsang Bennedsgaard
Viktor Fuglsang Bennedsgaard ('12)
AK Holstebro3.03
  
 PB
 
  X3.03 PB2.74     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Claes Alstrup Frandsen
Claes Alstrup Frandsen ('12)
Skive AM34.75
  
 PB
 
34.75 PB32.4133.89     
2
August Uth
August Uth ('12)
Skive AM29.38
  
 PB
 
28.54 PB29.38 PB  X     
3
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande28.51
  
 PB
 
26.01 PB  X28.51 PB     
4
David Phørcksen Mathiasen
David Phørcksen Mathiasen ('12)
Skive AM27.57
  
 PB
 
25.82 PB25.7027.57 PB     
5
Mikkel Kobs Justesen
Mikkel Kobs Justesen ('13)
Rødding Atletik 26.67
  
 PB
 
25.07 PB25.43 PB26.67 PB     
6
Johan Reinhold Behrndtz
Johan Reinhold Behrndtz ('12)
AK Holstebro25.34
  
 PB
 
25.34 PB25.1424.10     
7
Kian Nielsen
Kian Nielsen ('13)
Hvide Sande21.96
  
 PB
 
21.96 PB18.8119.34     
8
Marius Kristensen
Marius Kristensen ('13)
Skive AM20.53
  
 PB
 
9.95 PB14.66 PB20.53 PB     
9
Malte August Lentz Ipsen
Malte August Lentz Ipsen ('13)
AK Holstebro20.31
  
 PB
 
20.31 PB19.3711.89     
10
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM19.65
  
 PB
 
19.65 PB9.4311.28     
11
Sander Ørbæk Primdal Kortsen
Sander Ørbæk Primdal Kortsen ('12)
Skive AM19.02
  
 PB
 
  X  X19.02 PB     
12
Asger Ørum Mortensen
Asger Ørum Mortensen ('12)
AK Holstebro18.98
  
 PB
 
18.98 PB17.6518.68     
13
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM17.52
  
 PB
 
17.15 PB17.52 PB14.37     
14
Viktor Fuglsang Bennedsgaard
Viktor Fuglsang Bennedsgaard ('12)
AK Holstebro17.03
  
 PB
 
  X16.46 PB17.03 PB     
P9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Asta Schäffer
Asta Schäffer ('13)
HGF AM7.28 w
  
 
2
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM7.55 w
  
 
3
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande7.66 w
  
 
4
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM7.81 w
  
 
5
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 7.93 w
  
 
6
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM7.98 w
  
 
7
Freja Hessner Have
Freja Hessner Have ('13)
Skive AM8.38 w
  
 
8
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
Skive AM8.57 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -1.2
Vind: -1.2
1
Asta Schäffer
Asta Schäffer ('13)
HGF AM7.28
Q
  
 PB
2
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 8.11
q
  
 PB
3
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
Skive AM8.67
q
  
 PB
4
Ida Bjerregaard
Ida Bjerregaard ('13)
Skive AM9.30
  
 PB
5
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM9.82
  
 PB
Indledende 2
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande7.46
Q
  
 PB
2
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM7.64
q
  
 PB
3
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM7.86
q
  
 PB
3
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM7.86
q
  
 PB
5
Freja Hessner Have
Freja Hessner Have ('13)
Skive AM8.60
q
  
 PB
6
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 8.75
  
 PB
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Asta Schäffer
Asta Schäffer ('13)
HGF AM1:32.25
  
 PB
2
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM1:33.36
  
 PB
3
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande1:38.10
  
 
4
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 1:43.36
  
 PB
5
Freja Hessner Have
Freja Hessner Have ('13)
Skive AM1:47.88
  
 PB
6
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
Skive AM1:54.56
  
 PB
7
Ida Bjerregaard
Ida Bjerregaard ('13)
Skive AM2:20.33
  
 PB
P9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande1.10
  
 PB
 
0.80 SB
  O
0.85 SB
  O
0.90 SB
  O
0.95 SB
 XO
1.00 SB
  O
1.05 =PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
2
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM1.00
  
 PB
 
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
XXO
0.95 PB
  O
1.00 PB
XXO
1.05
XXX
       
3
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM0.95
  
 PB
 
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
4
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
Skive AM0.90
  
 PB
 
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95
XXX
 
5
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 0.80
  
 PB
 
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85
XXX
   
6
Ida Bjerregaard
Ida Bjerregaard ('13)
Skive AM0.75
  
 PB
 
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80
  X
    
7
Asta Schäffer
Asta Schäffer ('13)
HGF AM0.70
  
 PB
 
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75
XXX
     
8
Freja Hessner Have
Freja Hessner Have ('13)
Skive AM0.70
  
 PB
 
0.65 PB
XXO
0.70 PB
 XO
0.75
XXX
     
9
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 0.65
  
 PB
 
0.65 PB
  O
0.70
XXX
      
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM3.12 w
w
  
 
 
3.08 PB
 0.0
  X
 0.0
3.12 PB
 0.0
     
2
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande2.98 w
w
  
 
 
2.87
 0.0
2.98
 0.0
2.00
 0.0
     
3
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM2.95 w
w
  
 
 
2.95 PB
 0.0
2.78
 0.0
2.68
 0.0
     
4
Asta Schäffer
Asta Schäffer ('13)
HGF AM2.90 w
w
  
 
 
2.77 PB
 0.0
2.89 PB
 0.0
2.90 PB
 0.0
     
5
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM2.81 w
w
  
 
 
2.49 PB
 0.0
2.81 PB
 0.0
2.62
 0.0
     
6
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 2.55 w
w
  
 
 
2.55 PB
 0.0
2.28
 0.0
2.28
 0.0
     
7
Freja Hessner Have
Freja Hessner Have ('13)
Skive AM2.54 w
w
  
 
 
2.54 PB
 0.0
2.35
 0.0
2.31
 0.0
     
8
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
Skive AM2.38 w
w
  
 
 
2.27 PB
 0.0
1.49
 0.0
2.38 PB
 0.0
     
9
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 2.30 w
w
  
 
 
2.10 PB
 0.0
2.18 PB
 0.0
2.30 PB
 0.0
     
10
Ida Bjerregaard
Ida Bjerregaard ('13)
Skive AM1.90 w
w
  
 
 
1.82 PB
 0.0
1.90 PB
 0.0
1.84
 0.0
     
11
Ida Jensen
Ida Jensen ('13)
Stoholm Atletik1.29 w
w
  
 
 
1.26
 0.0
1.29
 0.0
  X
 0.0
     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande5.51
  
 PB
 
5.51 PB5.344.53     
2
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM5.50
  
 PB
 
5.50 PB4.664.87     
3
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM3.76
  
 PB
 
  X3.31 PB3.76 PB     
4
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 2.80
  
 PB
 
2.80 PB2.402.67     
5
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 2.55
  
 PB
 
2.55 PB2.302.55 =PB     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande25.20
  
 PB
 
22.67 SB  X25.20 PB     
2
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM19.05
  
 PB
 
16.26 PB18.53 PB19.05 PB     
3
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM18.22
  
 PB
 
18.22 PB15.799.98     
4
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
Skive AM16.09
  
 PB
 
14.12 PB14.83 PB16.09 PB     
5
Asta Schäffer
Asta Schäffer ('13)
HGF AM12.60
  
 PB
 
12.60 PB11.159.98     
6
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 10.69
  
 PB
 
10.69 PB  X10.55     
7
Freja Hessner Have
Freja Hessner Have ('13)
Skive AM10.29
  
 PB
 
10.29 PB9.278.39     
8
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 9.22
  
 PB
 
8.22 PB6.169.22 PB     
9
Ida Bjerregaard
Ida Bjerregaard ('13)
Skive AM8.02
  
 PB
 
6.43 PB5.658.02 PB     
10
Ida Jensen
Ida Jensen ('13)
Stoholm Atletik7.69
  
 PB
 
6.396.497.69 PB     
D7 40 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande7.62
  
 PB
2
Benjamin Theodor Haugaard
Benjamin Theodor Haugaard ('14)
AK Holstebro8.13
  
 PB
3
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik8.30
  
 PB
4
Alexander K. Nielsen
Alexander K. Nielsen ('14)
Hvide Sande8.62
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande3.05 w
w
  
 
 
2.96 PB
 0.0
2.85
 0.0
3.05 PB
 0.0
     
2
Benjamin Theodor Haugaard
Benjamin Theodor Haugaard ('14)
AK Holstebro2.92 w
w
  
 
 
2.80 PB
 0.0
2.92 PB
 0.0
2.87
 0.0
     
3
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik2.65 w
w
  
 
 
2.52
 0.0
2.65
 0.0
2.63
 0.0
     
4
Alexander K. Nielsen
Alexander K. Nielsen ('14)
Hvide Sande2.35 w
w
  
 
 
1.99
 0.0
2.35 PB
 0.0
  X
 0.0
     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Benjamin Theodor Haugaard
Benjamin Theodor Haugaard ('14)
AK Holstebro26.08
  
 PB
 
26.08 PB22.8720.73     
2
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande20.95
  
 PB
 
19.04 PB20.95 PB17.05     
3
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik14.01
  
 PB
 
14.01 PB9.685.74     
4
Alexander K. Nielsen
Alexander K. Nielsen ('14)
Hvide Sande13.82
  
 PB
 
13.82 PB  X9.90     
P7 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Elisa Laugesen
Elisa Laugesen ('14)
Hvide Sande8.90
  
 PB
2
Mille Block
Mille Block ('14)
Stoholm Atletik9.35
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Elisa Laugesen
Elisa Laugesen ('14)
Hvide Sande2.64 w
w
  
 
 
2.64 PB
 0.0
2.49
 0.0
2.48
 0.0
     
2
Alberte Hedegaard Staunstrup
Alberte Hedegaard Staunstrup ('14)
Skive AM2.56 w
w
  
 
 
2.46 PB
 0.0
2.56 PB
 0.0
2.14
 0.0
     
3
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM2.46 w
w
  
 
 
2.46 PB
 0.0
2.22
 0.0
2.27
 0.0
     
4
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM2.09 w
w
  
 
 
2.06 PB
 0.0
1.94
 0.0
2.09 PB
 0.0
     
5
Mille Block
Mille Block ('14)
Stoholm Atletik2.08 w
w
  
 
 
2.08 PB
 0.0
1.90
 0.0
1.97
 0.0
     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Alberte Hedegaard Staunstrup
Alberte Hedegaard Staunstrup ('14)
Skive AM10.30
  
 PB
 
5.29 PB8.31 PB10.30 PB     
2
Elisa Laugesen
Elisa Laugesen ('14)
Hvide Sande9.56
  
 PB
 
9.56 PB7.736.63     
3
Mille Block
Mille Block ('14)
Stoholm Atletik7.72
  
 PB
 
6.68 PB7.72 PB7.46     

Seneste resultater

15.1KøbenhavnSparta Indestævne 2
9.1HvidovreKlubkastestævne
9.1RandersUltimo stævne
8.1HelsingørVinter stævne
30.12AarhusSidste Chancen
29.12EsbjergBrian svinger hammeren
29.12Skiveskivekast 9-21
22.12Rønne1000m
22.12Skiveskivekast 8-21
19.12EsbjergBrians venner i kastegården
18.12KøbenhavnSparta Sprintstævne 1
14.12RandersNåle- og Kunststofsstævne i Randers
8.12Rønne3000m Viking Vinter testløb
4.12AarhusVinterkast 1
30.11AarhusVinteråbner
28.11EsbjergBrians Kastedag
28.11HvidovreKastestævne
27.11Korsør DM Cross
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half