Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: CPH Half 19.9.2021

M Halvmaraton    

Finale A

Finale
1
Amdework Walelegn
Amdework Walelegn ('99)
/ ETH59:10
  
 SB
2
Kenneth Renju
Kenneth Renju ('96)
/ KEN59:12
  
 PB
3
Daniel Mataiko
Daniel Mataiko ('98)
/ KEN59:25
  
 PB
4
Abe Gashahun
Abe Gashahun ('98)
/ ETH59:46
  
 PB
5
Zerei Mezngi
Zerei Mezngi ('86)
/ NOR1:00:07
  
 PB
6
Enos Kakopil
Enos Kakopil 
/ KEN1:00:17
  
 PB
7
Geoffrey Koech
Geoffrey Koech ('93)
/ KEN1:00:20
  
 SB
8
Solomon Berihu
Solomon Berihu ('99)
/ ETH1:00:52
  
 SB
9
Shadrack Korir
Shadrack Korir ('96)
/ KEN1:01:12
  
 SB
10
Dominik Rolli
Dominik Rolli ('96)
/ SUI1:03:13
  
 PB
11Omar HassanOmar Hassan ('90)AGF Atletik / ETH1:03:17
  
 PB
12Abdi Hakin UladAbdi Hakin Ulad ('91)Hvidovre AM1:03:30
  
  DM 1
13
Adam Clarke
Adam Clarke ('91)
/ GBR1:03:30
  
 PB
14Jacob Sommer SimonsenJacob Sommer Simonsen ('95)AGF Atletik1:03:33
  
 PB DM 2
15
Reece Edwards
Reece Edwards ('90)
/ AUS1:03:38
  
 PB
16Rune BækgaardRune Bækgaard ('88)1:03:48
  
 PB DM 3
17
Timon Theuer
Timon Theuer ('94)
/ AUT1:04:16
  
 SB
18
Joris Keppens
Joris Keppens ('93)
/ BEL1:04:59
  
 PB
19
Daan Reintjes
Daan Reintjes ('93)
/ NED1:05:46
  
 
20Michael JensenMichael Jensen ('87)AGF Atletik1:05:50
  
 PB DM 4
21Christian Birch OkkelsChristian Birch Okkels ('89)HRC1:06:06
  
 PB DM 5
22Martin Egebjerg OlesenMartin Egebjerg Olesen ('95)THS1:06:29
  
 SB DM 6
23Jesper FaurschouJesper Faurschou ('83)Herning LK1:06:35
  
 SB DM 7
24
Trond Ørjan Eide
Trond Ørjan Eide ('90)
/ NOR1:06:36
  
 PB
25
Dominic Bersee
Dominic Bersee ('90)
/ NED1:06:39
  
 PB
26
Silas Bergmann
Silas Bergmann ('97)
/ GER1:06:43
  
 PB
27
Christian Steinhammer
Christian Steinhammer ('88)
/ AUT1:06:47
  
 SB
28Søren RohdeSøren Rohde ('89)NBRO1:06:53
  
 PB DM 8
29
Ali Abdulrahman
Ali Abdulrahman ('96)
/ IRQ1:07:17
  
NR PB
30
Isak Hellström
Isak Hellström ('91)
/ SWE1:07:13
  
 PB
31Jacob Rudjord TherkildsenJacob Rudjord Therkildsen ('91)Aarhus Fremad1:07:14
  
 PB DM 9
32
Elias Gemperli
Elias Gemperli ('95)
/ SUI1:07:31
  
 PB
33Frederik ErnstFrederik Ernst ('95)AGF Atletik1:07:17
  
 SB DM 10
34Asbjørn Eller SkaarupAsbjørn Eller Skaarup ('95)Sparta1:07:21
  
 PB DM 11
35
Alexander Schröder
Alexander Schröder ('90)
/ GER1:07:22
  
 PB
36
Kevin Blackney
Kevin Blackney ('91)
/ CAN1:07:23
  
 SB
37Morten HesselbjergMorten Hesselbjerg ('91)NBRO1:07:25
  
 PB DM 12
38
Till Grommisch
Till Grommisch ('99)
/ GER1:07:35
  
 PB
39
Jonathan Dahlke
Jonathan Dahlke ('95)
/ GER1:07:36
  
 SB
40
Björn Menges
Björn Menges ('88)
/ GER1:08:08
  
 PB
41
Mathias Moen
Mathias Moen ('88)
/ NOR1:07:51
  
 PB
42
Roy Hoornweg
Roy Hoornweg ('89)
/ NED1:07:57
  
 
43
Martin Finne
Martin Finne ('93)
/ NOR1:07:55
  
 SB
44Kasper Laumann HartlevKasper Laumann Hartlev ('91)HRC1:07:57
  
 SB DM 13
45
Tony Payne
Tony Payne ('89)
/ THA1:08:01
  
 SB
46
Saadi Khemchane
Saadi Khemchane ('92)
/ ALG1:08:20
  
 PB
47Andreas Schonberg LommerAndreas Schonberg Lommer ('91)Odense Atletik 1:08:23
  
 SB DM 14
48Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta1:08:34
  
 PB DM 15
49
Ronald Poel
Ronald Poel ('91)
/ NED1:08:35
  
 PB
50Dean Cooper-CunninghamDean Cooper-Cunningham ('94)Sparta / GBR1:08:37
  
 PB
51
Johannes Teigland
Johannes Teigland ('95)
/ NOR1:08:44
  
 PB
52Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Sparta1:08:51
  
 SB DM 16
53
Erlend Gjerdevik Sørtveit
Erlend Gjerdevik Sørtveit ('94)
/ NOR1:08:56
  
 SB
54
Julien Jeandrée
Julien Jeandrée ('94)
/ GER1:09:02
  
 PB
55
Tommi Hytönen
Tommi Hytönen ('90)
/ FIN1:09:02
  
 SB
56Rasmus LindgrenRasmus Lindgren ('78)AGF Atletik1:09:09
  
 SB DM 17
57Niels Peter NielsenNiels Peter Nielsen ('87)AGF Atletik1:09:12
  
 SB DM 18
58Patrick Fløe HansenPatrick Fløe Hansen Herning LK1:09:14
  
 PB DM 19
59Thomas Svare EhlersThomas Svare Ehlers ('89)NBRO1:09:19
  
 PB DM 20
60Thomas Møller LorentzenThomas Møller Lorentzen ('86)Sparta1:09:20
  
 PB DM 21
61Ulrik HeitmannUlrik Heitmann ('84)Aarhus 19001:09:21
  
 SB DM 22
62
Pasquale Rutigliano
Pasquale Rutigliano ('78)
/ ITA1:09:22
  
 SB
63Jan KaumannsJan Kaumanns ('94)Sparta / GER1:09:35
  
 PB
64Jonas Frimer KristiansenJonas Frimer Kristiansen ('90)Sparta1:09:32
  
 PB DM 23
65
David Hartman
David Hartman ('81)
/ SWE1:09:50
  
 PB
66Mathias KristensenMathias Kristensen ('94)AGF Atletik1:09:48
  
 PB
67Jesper Andkjær LarsenJesper Andkjær Larsen ('77)HRC1:09:44
  
 PB DM 24
68Anders Aagaard HansenAnders Aagaard Hansen ('91)Blovstrød Løverne1:09:46
  
 PB DM 25
69Thomas EsbensenThomas Esbensen ('83)Herning LK1:09:50
  
 PB DM 26
70Christopher MeulengrachtChristopher Meulengracht ('93)NBRO1:10:09
  
 PB
71Jonas FusagerJonas Fusager ('81)Aarhus Fremad1:09:54
  
 PB DM 27
72
Tony Hatefnejad
Tony Hatefnejad ('87)
/ SWE1:10:09
  
 PB
73Kasper SkovKasper Skov ('92)AGF Atletik1:09:59
  
 SB DM 28
74
Victor Doblas
Victor Doblas ('89)
/ ESP1:10:06
  
 PB
75
Børge Larsson Christensen
Børge Larsson Christensen ('92)
/ NOR1:10:25
  
 PB
76Rasmus Lunn JensenRasmus Lunn Jensen ('96)1:10:24
  
 PB
77Aske Colding EkmanAske Colding Ekman ('96)Peak4Ever1:10:35
  
 PB
78
Jørgen Korum
Jørgen Korum ('87)
/ NOR1:10:20
  
 SB
79Ludwig SchwarkLudwig Schwark ('86)NBRO / GER1:10:40
  
 PB
80Jonas Kvottrup NielsenJonas Kvottrup Nielsen ('92)AGF Atletik1:10:31
  
 PB
81Asser Vittrup NielsenAsser Vittrup Nielsen ('88)HMRC1:10:28
  
 PB DM 29
82
Olle Dahlberg
Olle Dahlberg ('87)
/ SWE1:10:52
  
 SB
83
Ola Matre
Ola Matre ('89)
/ NOR1:10:53
  
 PB
84Mads Martinus BredtoftMads Martinus Bredtoft ('94)Sparta1:10:41
  
 PB DM 30
85Niklas KristensenNiklas Kristensen ('92)NBRO1:10:55
  
 PB
86
Hans Kristian Sørum
Hans Kristian Sørum ('98)
/ NOR1:10:59
  
 PB
87Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)Sparta1:10:44
  
 PB DM 31
88Morten GreenMorten Green ('87)HRC1:10:47
  
 SB DM 32
89
Olof Simann
Olof Simann ('95)
/ SWE1:11:02
  
 PB
90Morten StillingMorten Stilling ('87)Viborg AM1:10:49
  
 SB DM 33
91Mukhtar Isaq IbrahimMukhtar Isaq Ibrahim ('94)Sparta1:10:56
  
 PB
92
Sebastian Björklund
Sebastian Björklund ('80)
/ SWE1:11:19
  
 PB
93
Adam Stacey
Adam Stacey ('81)
/ CAN1:10:54
  
 PB
94
Marvin Dierker
Marvin Dierker ('93)
/ GER1:11:31
  
 PB
100Anders GötzeAnders Götze ('77)Sparta1:11:47
  
 PB
105
Daniel Parheden
Daniel Parheden ('93)
/ SWE1:12:00
  
 PB
106
Johannes Bogren
Johannes Bogren ('79)
/ SWE1:12:02
  
 PB
107
Björn Trochim
Björn Trochim ('96)
/ GER1:12:13
  
 PB
108Steffen FalchSteffen Falch ('89)VO2RC1:11:57
  
 SB DM 34
110David RørdamDavid Rørdam ('87)NBRO1:12:14
  
 PB
112
Christoffer Hiding
Christoffer Hiding ('85)
/ SWE1:12:24
  
 PB
114
Ted Armgren
Ted Armgren ('88)
/ SWE1:12:11
  
 SB
115Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)Sparta1:12:12
  
 PB DM 35
116Christian Gaaei JensenChristian Gaaei Jensen ('88)Sparta1:12:17
  
 PB DM 36
117Rene AggerRene Agger ('81)Aalborg AM1:12:17
  
 PB DM 37
118
Hjalmar Selskog
Hjalmar Selskog 
/ SWE1:12:36
  
 SB
119Simon AndersenSimon Andersen ('89)NBRO1:12:45
  
 PB
122Alexander PrienAlexander Prien ('94)1:13:06
  
 PB
123Rasmus KrodalRasmus Krodal ('89)HRC1:13:01
  
 SB
124Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)BAC1:12:45
  
 PB DM 38
125Anders Kamp HolmAnders Kamp Holm ('79)Grindsted Motion1:13:00
  
 PB
126Thomas Ho PedersenThomas Ho Pedersen ('87)NBRO1:13:01
  
 SB
127Christian RønsholtChristian Rønsholt ('96)1:13:09
  
 PB DM 39
129Rasmus VidøRasmus Vidø ('80)Team DistanceRunning.dk1:12:52
  
 PB DM 40
130Bjarke Norre RasmussenBjarke Norre Rasmussen ('03)Team DistanceRunning.dk1:13:16
  
 PB
131Stefan GudmundssonStefan Gudmundsson ('70)Snik Atletik1:13:03
  
 PB DM 41
133
Lukas Mårtensson
Lukas Mårtensson ('98)
/ SWE1:13:24
  
 PB
134
Christoph Deppe
Christoph Deppe ('90)
/ GER1:13:38
  
 PB
136
Sami Saku
Sami Saku ('95)
/ FIN1:13:13
  
 SB
139Asmund Biesbjerg JensenAsmund Biesbjerg Jensen ('94)1:13:36
  
 SB
140Christian ØstergaardChristian Østergaard ('97)AGF Atletik1:13:28
  
 PB DM 42
141Jonas HanssonJonas Hansson ('98)Greve Trim1:13:45
  
 PB
143Claus GrønbechClaus Grønbech ('72)Snik Atletik1:13:26
  
 SB DM 43
145Gustav Hyrup SørensenGustav Hyrup Sørensen ('97)1:13:44
  
 PB
146Emil FoldagerEmil Foldager ('91)SPÆN1:13:29
  
 PB DM 44
148Anders BondeAnders Bonde ('91)Herning LK1:13:38
  
 SB DM 45
149Jesper Frederik AndersenJesper Frederik Andersen ('97)AGF Atletik1:13:47
  
 PB DM 46
150
Max Harris
Max Harris ('93)
/ SWE1:14:57
  
 SB
151
Johan Alfvén
Johan Alfvén ('74)
/ SWE1:14:03
  
 PB
152Anders Rømer HesselbjergAnders Rømer Hesselbjerg ('83)NBRO1:13:47
  
 SB DM 47
153
Mikko Järvinen
Mikko Järvinen ('82)
/ FIN1:14:11
  
 PB
154Kasper NielsenKasper Nielsen ('80)1:14:01
  
 PB DM 48
155Dan Rene ThorupDan Rene Thorup ('81)RUNAAR1:14:17
  
 PB
156Jakob Stenby LundsagerJakob Stenby Lundsager ('80)1:14:19
  
 PB
162Bjarki JohannesenBjarki Johannesen ('92)Roysnið1:14:22
  
 PB DM 49
164
Johan Svaxén
Johan Svaxén ('80)
/ SWE1:14:22
  
 SB
166Emil Alexander SteenslevEmil Alexander Steenslev ('95)Sparta1:14:35
  
 PB DM 50
167Marcus RønnMarcus Rønn ('93)Blovstrød Løverne1:14:10
  
 SB DM 51
169Markus Mayntz JohnsenMarkus Mayntz Johnsen ('04)1:14:44
  
 PB
171Guillermo OrtegaGuillermo Ortega ('69)Langgarverne1:14:21
  
 SB DM 52
172Andreas BjerringAndreas Bjerring ('96)AGF Atletik1:14:22
  
 PB DM 53
173Nicolai MadsenNicolai Madsen ('93)Sparta1:14:30
  
 SB DM 54
174Frederik Johan Rørvold-JørgensenFrederik Johan Rørvold-Jørgensen ('97)Sparta1:14:25
  
 PB DM 55
175Mathias NørholmMathias Nørholm ('98)NBRO1:14:47
  
 PB
176Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 19001:14:29
  
 PB DM 56
177Mark WermuthMark Wermuth ('84)RUNAAR1:14:48
  
 PB
178Ricki KristensenRicki Kristensen ('86)RUNAAR1:14:48
  
 PB
179Jacob TejlmandJacob Tejlmand ('93)RUNAAR1:14:48
  
 PB
180Mark OlsenMark Olsen ('95)HRC1:14:48
  
 SB
181Mads SchønbergMads Schønberg ('94)NBRO1:14:46
  
 PB
183Jonas BertelsenJonas Bertelsen Frederiksberg IF1:14:43
  
 PB DM 57
186Oliver BredgaardOliver Bredgaard ('96)Sparta1:14:43
  
 PB DM 58
187Niklas Skovgaard MadsenNiklas Skovgaard Madsen ('98)1:15:10
  
 PB
188Jonas BrandsbjergJonas Brandsbjerg ('76)Blovstrød Løverne1:15:07
  
 PB DM 59
189Thorbjørn PatscheiderThorbjørn Patscheider ('91)1:15:19
  
 PB
191Michael Boye AndersenMichael Boye Andersen ('85)Team DistanceRunning.dk1:15:37
  
 PB
192Frans PedersenFrans Pedersen ('84)NBRO1:15:20
  
 PB
193Jonas BergJonas Berg ('87)Herning LK1:15:24
  
 SB
195Steffen MassaroSteffen Massaro ('83)Odense Atletik 1:15:24
  
 SB
196Martin Skriver FriisMartin Skriver Friis ('91)1:15:40
  
 PB
197Andreas ThyrringAndreas Thyrring ('85)NBRO1:15:28
  
 PB
198Anders Pagh Engel JensenAnders Pagh Engel Jensen ('94)Sparta1:15:15
  
  DM 60
199
Albin Olofsson
Albin Olofsson ('95)
/ SWE1:15:32
  
 PB
201Andreas IversenAndreas Iversen ('05)1:16:05
  
 PB
202Bjørn HotherBjørn Hother ('82)1:15:54
  
 PB
203Ask NissenAsk Nissen ('94)Aarhus 19001:15:46
  
 PB
204Michael FaarborgMichael Faarborg ('88)1:15:50
  
 PB
205Hans Christian RiisHans Christian Riis ('87)Aalborg AM1:15:52
  
 PB
206Christian SkovmøllerChristian Skovmøller ('87)VO2RC1:15:52
  
 PB
207Andreas HorsholtAndreas Horsholt ('02)1:15:50
  
 PB
210
Dennis Mehlfeld
Dennis Mehlfeld ('87)
/ GER1:15:54
  
 PB
215
Niklas Wiberg
Niklas Wiberg ('94)
/ SWE1:16:07
  
 PB
216
Lennard Forssmann
Lennard Forssmann ('98)
/ GER1:16:40
  
 PB
219John HansenJohn Hansen ('80)1:16:26
  
 PB
220Nikolaj MortensenNikolaj Mortensen ('95)Nyvest Atletik1:16:28
  
 PB
221
Jack Niemi-Impola
Jack Niemi-Impola ('92)
/ SWE1:16:17
  
 PB
222Jonas LemvigJonas Lemvig ('96)1:16:19
  
 PB
225
Tomi Immonen
Tomi Immonen ('88)
/ FIN1:16:21
  
 PB
226
Adam Brandt
Adam Brandt ('92)
/ SWE1:16:31
  
 PB
228
Emil Jönsson
Emil Jönsson ('90)
/ SWE1:16:24
  
 PB
229
Carl Toller
Carl Toller ('93)
/ SWE1:16:35
  
 PB
232
Daniel Pettersson
Daniel Pettersson ('77)
/ SWE1:16:42
  
 SB
233Klaus ChristensenKlaus Christensen ('93)NBRO1:16:39
  
 SB
235
Markus Candell
Markus Candell ('87)
/ SWE1:17:34
  
 
236Simon Pyll TruesenSimon Pyll Truesen ('86)NBRO1:16:45
  
 PB
237Ivan Luca CordaIvan Luca Corda ('75)1:16:44
  
 PB
238Michael AndreettoMichael Andreetto ('85)Sparta1:16:45
  
 PB
240Lennarth ØstergaardLennarth Østergaard ('76)Nordtrim1:17:04
  
 PB DM 61
241Martin BatenburgMartin Batenburg ('87)1:17:14
  
 PB
244Niels EnoksenNiels Enoksen 1:16:53
  
 PB
245Samuel Gerner UlriquesSamuel Gerner Ulriques ('95)Hvidovre AM1:16:52
  
 PB
246Lucas KristensenLucas Kristensen ('99)VO2RC1:16:52
  
 PB
247Poul Santiago BroePoul Santiago Broe ('87)1:17:06
  
 PB
248Brian Arreborg HansenBrian Arreborg Hansen ('83)NBRO1:17:03
  
 SB
251Jesper NielsenJesper Nielsen ('81)THS1:17:02
  
 PB DM 62
252
Frans Wiberg
Frans Wiberg ('94)
/ SWE1:17:25
  
 PB
253Anton KrogsgaardAnton Krogsgaard ('89)NBRO1:17:06
  
 SB
254Mads EskarMads Eskar ('96)NBRO1:17:12
  
 PB
255Kasper RebenstorfKasper Rebenstorf ('91)Hareskovens Tri1:17:10
  
 PB
256Nikolaj Koors HoffNikolaj Koors Hoff ('94)KTK861:17:15
  
 PB
257Emil KølleEmil Kølle Køge Atletik1:17:21
  
 PB
258Dan Gilling BrunholtDan Gilling Brunholt ('83)Frederiksberg IF1:17:18
  
 PB
259Jeppe JuhlJeppe Juhl ('72)Greve Trim1:17:22
  
 PB DM 63
260David Wederkinck AndersenDavid Wederkinck Andersen ('84)1:17:24
  
 PB
261Andreas Pietras BøghAndreas Pietras Bøgh ('88)HVRunners1:17:30
  
 PB DM 64
262Daniel BildovDaniel Bildov ('99)1:17:32
  
 PB
263
Alexander Nilsson
Alexander Nilsson ('93)
/ SWE1:17:35
  
 PB
264Andreas BaumannAndreas Baumann ('86)1:18:00
  
 PB
265Tobias LarsenTobias Larsen ('98)1:17:36
  
 PB
266Kristian Kjær JørgensenKristian Kjær Jørgensen ('91)1:17:36
  
 PB
267Jeppe GardeJeppe Garde ('65)Aalborg AM1:17:19
  
 SB DM 65
268Seppo HiltunenSeppo Hiltunen ('76)Greve Trim1:17:22
  
 SB DM 66
270
Alexander Holmgren
Alexander Holmgren ('78)
/ SWE1:17:54
  
 PB
275
Markus Edmonds
Markus Edmonds ('92)
/ SWE1:17:53
  
 PB
276
Simon Berglund
Simon Berglund ('91)
/ SWE1:17:55
  
 PB
277Oskar JensenOskar Jensen ('94)1:17:57
  
 PB
278Morten Nyrup JensenMorten Nyrup Jensen ('72)Aarhus Fremad1:17:55
  
 SB DM 67
279Sebastian ClausenSebastian Clausen ('97)1:17:54
  
 PB
281Emil ThylinEmil Thylin ('85)1:18:04
  
 PB
282Michael KossmannMichael Kossmann ('88)1:18:12
  
 PB
283
Jonas Hansson
Jonas Hansson ('83)
/ SWE1:17:57
  
 PB
284Mohamed HersiMohamed Hersi ('94)Frederiksberg IF1:17:52
  
 SB
285
Robin Greus
Robin Greus ('90)
/ SWE1:18:01
  
 PB
286Søren KoldSøren Kold ('98)NBRO1:17:57
  
 PB
287
Ola Cederfeldt
Ola Cederfeldt ('81)
/ SWE1:18:12
  
 PB
288Joakim BertelsenJoakim Bertelsen ('04)Skive AM1:18:18
  
 PB
289
Jakob Quentin
Jakob Quentin ('94)
/ GER1:18:01
  
 PB
291
Andreas Åkesson
Andreas Åkesson ('87)
/ SWE1:18:02
  
 SB
292Jeppe Lindahl AsmussenJeppe Lindahl Asmussen ('96)RUNAAR1:18:07
  
 PB
293Jakob Worm BisfortJakob Worm Bisfort ('80)AGF Atletik1:18:08
  
 PB
294Emil SkovhøjEmil Skovhøj ('91)Amager AC1:17:45
  
 SB DM 68
295Johannes Stampe SørensenJohannes Stampe Sørensen ('92)1:18:21
  
 PB
297Andreas MorthorstAndreas Morthorst ('80)1:18:15
  
 PB
299Morten HelmerMorten Helmer ('77)THS1:18:09
  
 PB DM 69
300Nicco HansenNicco Hansen ('90)1:18:16
  
 PB
301Mike AndersenMike Andersen ('89)VEXA HLM Running1:18:15
  
 PB
303Rolf TrabergRolf Traberg ('70)Herlev Atletik1:18:31
  
 SB
305Mikkel DyhrMikkel Dyhr ('96)NBRO1:18:27
  
 PB
306Frederik BangFrederik Bang ('95)1:18:28
  
 PB
307Rasmus LindRasmus Lind ('98)1:18:22
  
 PB
309Jonas RisborgJonas Risborg ('92)1:18:26
  
 PB
310Kittiyaphong NagulrumKittiyaphong Nagulrum ('93)1:18:32
  
 PB
311Dennis FoldagerDennis Foldager ('86)1:18:34
  
 PB
312Simon Kvist GaulshøjSimon Kvist Gaulshøj ('83)1:18:35
  
 PB
313Simon HolstSimon Holst ('98)Amager AC1:18:45
  
 PB DM 70
315Hussein Ali AboudHussein Ali Aboud ('98)1:18:31
  
 PB
316Frederik BakFrederik Bak ('87)1:18:39
  
 PB
318
Max Henningsson
Max Henningsson ('94)
/ SWE1:18:38
  
 PB
320Jens Frey HallingJens Frey Halling ('87)1:18:46
  
 PB
321Antonio RocaAntonio Roca ('96)NBRO / ESP1:18:43
  
 SB
323Henrik Van Komen PoulsenHenrik Van Komen Poulsen ('83)HRC1:18:59
  
 PB
324Bjørn HansenBjørn Hansen ('80)Aalborg AM1:18:21
  
 PB DM 71
325Mathias MarcussenMathias Marcussen ('95)1:18:50
  
 PB
326Kristian JørgensenKristian Jørgensen ('80)1:18:48
  
 PB
328Ronny Sommer KjærRonny Sommer Kjær ('87)Herlev Atletik1:19:00
  
 PB
329Lasse KroneLasse Krone ('97)1:19:07
  
 PB
330Morten TheutMorten Theut ('89)1:18:56
  
 PB
331Casper GarderCasper Garder ('97)NBRO1:18:53
  
 PB
335Kent SørensenKent Sørensen ('74)Sparta1:19:03
  
 SB
336Rasmus Ejbye VadstrupRasmus Ejbye Vadstrup ('99)NBRO1:18:43
  
 PB DM 72
337
Anton Svanå
Anton Svanå ('91)
/ SWE1:19:04
  
 SB
338Flemming Adler BankFlemming Adler Bank ('74)Amager AC1:19:24
  
 SB DM 73
339Peter DørfflerPeter Dørffler ('95)KTK861:19:23
  
 PB
341
Mirko Krebs
Mirko Krebs ('95)
/ GER1:19:38
  
 PB
342
Linus Olofssson
Linus Olofssson ('86)
/ SWE1:19:19
  
 PB
343Jeppe NielsenJeppe Nielsen ('91)1:19:13
  
 PB
345Rasmus PareliusRasmus Parelius ('93)NBRO1:19:14
  
 PB
347Kim Jessing PedersenKim Jessing Pedersen ('96)Sparta1:19:41
  
 PB
350Jacob SimonsenJacob Simonsen ('94)RUNAAR1:19:15
  
 SB
351William QvistgaardWilliam Qvistgaard ('98)1:19:28
  
 PB
352Benjamin SønderBenjamin Sønder ('86)1:19:30
  
 PB
354Simon Bo JensenSimon Bo Jensen ('92)1:19:23
  
 PB
355Mads HeiselMads Heisel ('99)VO2RC1:19:24
  
 PB
356Thomas WriedtThomas Wriedt ('87)1:19:27
  
 PB
357Sebastian Langhans BennetsenSebastian Langhans Bennetsen ('92)Sparta1:19:46
  
 PB
358
Bob Impola
Bob Impola ('92)
/ SWE1:19:23
  
 SB
359
Jacob Lapidus
Jacob Lapidus ('79)
/ SWE1:19:37
  
 PB
360Thor Banke HansenThor Banke Hansen ('74)NBRO1:19:36
  
 SB
361Andreas Sahl ThornvigAndreas Sahl Thornvig ('98)Aalborg AM1:19:33
  
 PB
362Jonathan PedersenJonathan Pedersen ('99)Odense Tri1:19:29
  
 PB
363Stefan HansenStefan Hansen ('80)1:19:32
  
 PB
364Niels BruunNiels Bruun ('65)Grenaa MK1:19:44
  
 PB DM 74
365Jon ThorsagerJon Thorsager ('75)1:19:33
  
 PB
366Paulo KaaePaulo Kaae ('85)NBRO1:19:35
  
 PB
367David Høg MøllerDavid Høg Møller ('80)Aalborg AM1:19:26
  
 SB DM 75
368
Mikael Andersson
Mikael Andersson ('79)
/ SWE1:19:46
  
 PB
369Mathias BaumannMathias Baumann ('87)1:19:57
  
 PB
370Steffen SørensenSteffen Sørensen ('84)1:19:54
  
 PB
371Per Egon RasmussenPer Egon Rasmussen ('67)Sparta1:19:58
  
 PB DM 76
372
Maxwell Litton
Maxwell Litton ('86)
/ USA1:19:38
  
 PB
375
Petter Lundgren
Petter Lundgren ('91)
/ SWE1:19:51
  
 PB
377Christian-Emil ThorupChristian-Emil Thorup ('89)1:19:50
  
 PB
379Tobias LiljeqvistTobias Liljeqvist ('92)VO2RC1:19:44
  
 PB
380Simon BurscheSimon Bursche ('88)1:19:58
  
 PB
381Nicholas Paul Bruhn HansenNicholas Paul Bruhn Hansen ('90)1:19:57
  
 PB
382Robert EsterajherRobert Esterajher ('81)1:19:56
  
 PB
383Michael LangeMichael Lange ('92)NBRO1:19:52
  
 PB
384
Antonio Navarro
Antonio Navarro ('73)
/ SWE1:19:59
  
 PB
386Alex PedersenAlex Pedersen ('93)NBRO1:19:49
  
 PB
389Jacob BalshojJacob Balshoj ('83)1:19:56
  
 PB
390Jann BruhnJann Bruhn ('74)Frederiksberg IF1:20:06
  
 PB DM 77
391
Samuel Johansson
Samuel Johansson ('90)
/ SWE1:20:20
  
 PB
392Frank RobbenFrank Robben ('92)Sparta1:20:03
  
 PB
393Christoffer Haubro OvervadChristoffer Haubro Overvad ('90)1:20:14
  
 PB
395Troels MoltsenTroels Moltsen ('91)SPÆN1:20:17
  
 PB
396Daniel SandstrømDaniel Sandstrøm ('84)Amager AC1:20:18
  
 PB
397
Mikael Lipschütz
Mikael Lipschütz ('74)
/ SWE1:20:18
  
 PB
398Simon Thor OlsenSimon Thor Olsen ('85)1:20:10
  
 PB
399Lukas Marmer Weiss HohwüLukas Marmer Weiss Hohwü ('91)1:20:08
  
 PB
400Jacob LildballeJacob Lildballe ('71)Sparta1:20:15
  
 PB DM 78
401
Jan Förster
Jan Förster ('82)
/ GER1:20:31
  
 PB
403
Jonatan  Ingelström
Jonatan  Ingelström ('86)
/ SWE1:20:10
  
 PB
404Christian Parsbæk PedersenChristian Parsbæk Pedersen ('93)1:20:19
  
 PB
405Mads HilligsøeMads Hilligsøe ('95)Nordkraft LM1:20:45
  
 SB
407Oscar KurubacakOscar Kurubacak ('99)Sparta1:20:11
  
 PB
408
Ola Söderblom
Ola Söderblom ('76)
/ SWE1:20:46
  
 PB
410Thomas Anton LindqvistThomas Anton Lindqvist ('70)Snik Atletik1:20:14
  
 PB DM 79
412
Julius Reich
Julius Reich ('97)
/ GER1:20:20
  
 PB
413Carsten ClementCarsten Clement ('66)Herlev Atletik1:20:32
  
 PB DM 80
415Lars H. BjerregaardLars H. Bjerregaard ('75)Greve Trim1:20:25
  
 SB DM 81
416Jonas FredbergJonas Fredberg ('84)1:20:34
  
 PB
417Brian JørgensenBrian Jørgensen ('75)1:20:21
  
 PB
418Rasmus EgevangRasmus Egevang ('84)Herlev Atletik1:20:26
  
 PB DM 82
419Ken FrydkjærKen Frydkjær ('88)NBRO1:20:32
  
 PB
420
Per Mattsson
Per Mattsson ('76)
/ SWE1:20:22
  
 PB
421Kenneth ChristensenKenneth Christensen ('89)1:20:38
  
 PB
424Alfred SköldAlfred Sköld ('86)1:20:38
  
 PB
427Kristian FastKristian Fast ('87)1:20:37
  
 SB
428Martin ChristensenMartin Christensen ('93)1:20:31
  
 PB
431
Sebastian Borring
Sebastian Borring ('87)
/ SWE1:20:58
  
 PB
432Sune RafnSune Rafn ('86)1:20:47
  
 PB
433Cenk Daniel PolatCenk Daniel Polat ('80)THS1:20:36
  
 PB DM 83
434
Kerkko Visuri
Kerkko Visuri ('94)
/ FIN1:20:41
  
 PB
435Jonas LarsenJonas Larsen ('72)NBRO1:20:44
  
 PB
436Kasper BrogaardKasper Brogaard ('94)1:20:59
  
 PB
437Andrius KarolisAndrius Karolis ('82)1:20:35
  
 PB
439Ture NielsenTure Nielsen ('71)1:20:41
  
 PB
440Rasmus AugustesenRasmus Augustesen ('75)1:21:05
  
 PB
442
Will Cullen
Will Cullen ('89)
/ GBR1:20:51
  
 PB
443Thomas RisagerThomas Risager ('82)1:20:39
  
 PB
444Dennis SernaDennis Serna ('90)1:20:45
  
 PB
446Mads KraghMads Kragh ('88)Sparta1:21:00
  
 
447Sigurd BrinckSigurd Brinck ('84)Sparta1:21:00
  
 PB DM 84
448Emil DamtoftEmil Damtoft ('99)KTK861:20:56
  
 PB
449Kasper Jæchel VillumsenKasper Jæchel Villumsen ('97)1:20:55
  
 PB
450Jonas KirkegaardJonas Kirkegaard ('91)RUNAAR1:21:03
  
 PB
451
Linus Gunnarsson
Linus Gunnarsson ('86)
/ SWE1:22:11
  
 PB
452Jens Nørremark-AndersenJens Nørremark-Andersen ('70)NBRO1:20:54
  
 PB
454Nikolaj ChristensenNikolaj Christensen ('87)1:21:10
  
 PB
455Nikolaj BakNikolaj Bak ('92)NBRO1:20:56
  
 PB
456Snorre CardinaalSnorre Cardinaal ('98)1:20:58
  
 PB
458Mathias BjarnhoffMathias Bjarnhoff ('95)1:20:48
  
 PB
459Mathias WarneckeMathias Warnecke ('79)1:21:03
  
 PB
460Bastian Stemann LauBastian Stemann Lau ('89)AGF Atletik1:20:57
  
 PB
461Gustav LarsenGustav Larsen ('94)1:21:39
  
 PB
464Mikkel Damsgaard MortensenMikkel Damsgaard Mortensen ('88)Hareskovens Tri1:21:44
  
 PB
465Janus Beck AagaardJanus Beck Aagaard ('03)1:21:17
  
 PB
466Anders Brixen BojesenAnders Brixen Bojesen ('77)Snik Atletik1:20:59
  
 PB
467Jacob Rørdam Holm-JørgensenJacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)Sparta1:20:58
  
 PB DM 85
468
Emil Nilsson
Emil Nilsson ('92)
/ SWE1:21:14
  
 PB
470Kristian SimonsenKristian Simonsen ('79)1:21:26
  
 PB
471Holger LindholmHolger Lindholm 1:21:38
  
 PB
473
Henric Höglind
Henric Höglind ('68)
/ SWE1:21:11
  
 PB
474
Daniel Arvidsson
Daniel Arvidsson ('77)
/ SWE1:21:10
  
 SB
475Benjamin Storm RasmussenBenjamin Storm Rasmussen ('98)AGF Atletik1:21:06
  
 PB
476
Hauke Lange
Hauke Lange ('91)
/ GER1:21:42
  
 PB
477
Johannes Wagner
Johannes Wagner ('89)
/ GER1:21:26
  
 PB
479Nikolaj BlomNikolaj Blom ('06)Viking Atletik1:21:23
  
 PB
482Thomas SølvmoseThomas Sølvmose ('93)Greve Trim1:21:26
  
 PB
483
Christoffer Nilsson
Christoffer Nilsson ('89)
/ SWE1:21:26
  
 PB
485Morten KjaerulffMorten Kjaerulff ('91)1:21:05
  
 PB
486Simon KristensenSimon Kristensen ('92)1:22:10
  
 PB
488Aqqaluuti LarsenAqqaluuti Larsen ('91)1:21:37
  
 PB
489Jakob KjeldgaardJakob Kjeldgaard ('93)1:21:50
  
 PB
490
Vilhelm Öström
Vilhelm Öström ('74)
/ SWE1:22:07
  
 
491
Robert Stig Jacobsson
Robert Stig Jacobsson ('82)
/ SWE1:21:38
  
 PB
492Malle UldalMalle Uldal ('91)1:23:19
  
 PB
493Mads Dyhr BerggreenMads Dyhr Berggreen ('92)Esbjerg AM1:23:59
  
 PB
494Simon Dione JoensenSimon Dione Joensen ('69)Snik Atletik1:21:31
  
 PB DM 86
495Anders Winther NielsenAnders Winther Nielsen ('84)VEXA HLM Running1:21:38
  
 SB
496Magnus Duus HedengranMagnus Duus Hedengran ('91)1:22:10
  
 PB
497Andreas Kirkegaard ClausenAndreas Kirkegaard Clausen ('94)Sparta1:22:59
  
 PB
498Flemming AndreettoFlemming Andreetto ('79)1:22:07
  
 SB
499
Mattias Gränfors
Mattias Gränfors ('80)
/ SWE1:21:39
  
 PB
500Mikkel HenriksenMikkel Henriksen ('78)1:21:57
  
 PB
501Gustav BradeGustav Brade ('86)1:22:03
  
 PB
502Kristoffer Bækkel RuthKristoffer Bækkel Ruth ('89)Greve Trim1:22:12
  
 PB
504Nis Palm SuppliNis Palm Suppli ('84)Amager AC1:22:01
  
 PB
505Michael BruhnMichael Bruhn ('77)Team Meins RUNing Løbeklub1:21:40
  
 
506Emil SandvadEmil Sandvad ('97)Sparta1:23:03
  
 PB
508Peter La Cour GormsenPeter La Cour Gormsen ('74)AC Pain1:21:53
  
 PB
511Thomas Thellersen BørnerThomas Thellersen Børner ('69)1:22:04
  
 PB
512Oliver KorfitsenOliver Korfitsen ('90)AGF Atletik1:21:27
  
 PB DM 87
513
Janne Blessing
Janne Blessing ('86)
/ FIN1:22:02
  
 PB
514
Henrik Nyström
Henrik Nyström ('80)
/ SWE1:21:47
  
 PB
515Thomas KoefoedThomas Koefoed ('82)1:22:06
  
 PB
516
Martin Jonsson
Martin Jonsson ('82)
/ SWE1:22:10
  
 PB
517Jesper Røtzler SchmidtJesper Røtzler Schmidt ('75)THS1:21:58
  
 PB DM 88
518
Fredrik Stoltz
Fredrik Stoltz ('81)
/ SWE1:22:04
  
 PB
519Gustav SingerGustav Singer ('98)Sparta1:23:14
  
 PB
520Arne JakobsenArne Jakobsen ('67)1:22:07
  
 PB
522Kim ByrdingKim Byrding ('73)1:22:35
  
 PB
524
Adam Gustafsson
Adam Gustafsson ('90)
/ SWE1:22:21
  
 PB
525Jonas JohanssonJonas Johansson ('75)BAC1:22:18
  
 PB
526Shai ShivShai Shiv ('97)1:22:32
  
 PB
527Casper LundCasper Lund ('90)1:21:56
  
 PB
528Mads JørgensenMads Jørgensen ('96)1:23:22
  
 PB
531Christian Valentin KjærChristian Valentin Kjær ('96)1:22:31
  
 PB
532Rune WehnerRune Wehner ('83)1:22:28
  
 PB
533Rasmus VengRasmus Veng ('98)1:22:23
  
 PB
534Gustaf NeanderGustaf Neander ('77)NBRO1:22:29
  
 PB
537
Oskar Olsson
Oskar Olsson ('96)
/ SWE1:22:50
  
 PB
538Mikael KnudsenMikael Knudsen ('96)1:22:32
  
 PB
539Ole Johannes JeppesenOle Johannes Jeppesen ('68)HGATM 1:22:14
  
 PB DM 89
540Henrik VincentsenHenrik Vincentsen ('74)Sparta1:22:03
  
 PB DM 90
541Emil PoulsenEmil Poulsen ('89)VEXA HLM Running1:22:17
  
 PB
542Alex PedersenAlex Pedersen ('93)NBRO1:22:22
  
 
543Kasper ArnskovKasper Arnskov ('81)NBRO1:22:22
  
 SB
544
Patrik de la Motte
Patrik de la Motte ('83)
/ SWE1:22:29
  
 PB
545Kim NygaardKim Nygaard ('65)1:22:19
  
 PB
548Kasper Schwartz MikkelsenKasper Schwartz Mikkelsen ('94)1:22:43
  
 PB
549Tobias Skovgård BangTobias Skovgård Bang ('95)RUNAAR1:22:29
  
 PB
552Jesper DissingJesper Dissing ('71)Holbæk LMK1:22:48
  
 PB DM 91
554Rasmus Skov OlesenRasmus Skov Olesen ('87)1:23:08
  
 PB
555Sebastian HøjteSebastian Højte ('96)Sparta1:23:45
  
 PB
556Morten BuchwaldMorten Buchwald ('75)1:23:28
  
 PB
558Klaes OvesenKlaes Ovesen ('88)NBRO1:22:36
  
 SB
560Henrich EwersHenrich Ewers ('82)Nordtrim1:22:47
  
 PB
561
Simon Wikstrand
Simon Wikstrand ('86)
/ SWE1:22:44
  
 PB
563Kristian Møller KristiansenKristian Møller Kristiansen ('94)1:23:22
  
 PB
564Sebastian MichelSebastian Michel ('83)1:22:58
  
 PB
568Marcus SkipperMarcus Skipper ('97)1:22:59
  
 PB
569Lasse OlsenLasse Olsen ('87)LK Hermes1:22:39
  
 PB
570
Axel Johansson
Axel Johansson 
/ SWE1:23:53
  
 PB
571Thomas PetersenThomas Petersen ('68)Blovstrød Løverne1:22:55
  
 PB
572Mathias Meier AndersenMathias Meier Andersen ('92)1:22:56
  
 PB
573
Mattias Persson
Mattias Persson ('80)
/ SWE1:23:37
  
 SB
574Kenneth Liere RasmussenKenneth Liere Rasmussen ('83)Sparta1:23:08
  
 SB
575Simon Sylvest LaustsenSimon Sylvest Laustsen ('95)1:23:09
  
 PB
577Steffan KunoySteffan Kunoy ('99)Sparta1:22:49
  
 PB
578Jacob PetersenJacob Petersen ('98)Holbæk LMK1:23:17
  
 PB DM 92
581Mads Krogholt BondeMads Krogholt Bonde ('94)Sparta1:23:40
  
 PB
582Per SchwartzbachPer Schwartzbach ('58)HGATM 1:22:53
  
 PB DM 93
584Martin PatwaryMartin Patwary ('97)AGF Atletik1:22:56
  
 PB DM 94
585August BodilsenAugust Bodilsen ('98)1:23:24
  
 PB
586Svende MikkelsenSvende Mikkelsen ('69)1:23:24
  
 PB
588Benjamin LamBenjamin Lam ('94)Sparta1:23:17
  
 PB DM 95
589Stephan LorenzenStephan Lorenzen ('91)1:23:40
  
 PB
590Christian MogensenChristian Mogensen ('94)1:23:23
  
 PB
591Rasmus SørensenRasmus Sørensen ('81)1:23:19
  
 PB
592Alex KristensenAlex Kristensen ('90)1:23:12
  
 PB
593Mads Dyhr BerggreenMads Dyhr Berggreen ('92)Esbjerg AM1:23:45
  
 PB
594Kristoffer SvolgaardKristoffer Svolgaard ('89)Sparta1:23:27
  
 PB
596Andreas NielsenAndreas Nielsen ('82)1:23:19
  
 PB
597Frederik OlsenFrederik Olsen ('96)1:23:35
  
 PB
599Joakim SvolgaardJoakim Svolgaard ('87)Sparta1:23:29
  
 
600Anders HartigAnders Hartig ('88)1:23:47
  
 PB
601Martin SzwedMartin Szwed ('80)Aalborg AM1:23:08
  
 PB DM 96
603Nicklas KrandorfNicklas Krandorf ('81)1:23:31
  
 PB
604Kim MalmqvistKim Malmqvist ('73)Herlev Atletik1:23:54
  
 PB DM 97
605Mark Jacobsen MorsingMark Jacobsen Morsing ('87)1:23:37
  
 PB
606Frank LøvendahlFrank Løvendahl ('67)Herning LK1:23:31
  
 SB
610Simon ImmersenSimon Immersen ('85)1:23:10
  
 PB
611Emil RottbøllEmil Rottbøll ('81)AC Pain1:23:25
  
 SB
612Mattias BülowMattias Bülow ('88)1:23:34
  
 PB
613Theodor GjerdingTheodor Gjerding ('93)1:23:30
  
 PB
614Leif BalleLeif Balle ('59)Skive AM1:23:50
  
 PB
616Anders LagergrenAnders Lagergren ('91)PSF1:23:28
  
 PB
617Mads Zwick BulkenMads Zwick Bulken ('74)1:23:46
  
 PB
618Hung HuynhHung Huynh ('93)1:23:36
  
 PB
619Rasmus RottwittRasmus Rottwitt ('95)NBRO1:23:40
  
 PB
620Rasmus BirchRasmus Birch ('96)1:23:41
  
 PB
625Morten HastrupMorten Hastrup ('65)Hareskovens Tri1:23:59
  
 PB
626Mikkel VinterMikkel Vinter ('86)1:23:44
  
 PB
627Rasmus ØstergaardRasmus Østergaard ('88)Aarhus 19001:23:51
  
 PB
628
Daniel Hägerlöf
Daniel Hägerlöf ('74)
/ SWE1:23:34
  
 PB
629Kasper OugaardKasper Ougaard ('87)1:23:49
  
 PB
630Kenneth NielsenKenneth Nielsen ('85)Fløng Kondi1:23:43
  
 PB
631Yassin Bour-HilYassin Bour-Hil ('78)1:23:48
  
 PB
632
Kim Soléus
Kim Soléus ('85)
/ SWE1:23:52
  
 PB
634Michael BergmannMichael Bergmann ('87)RUNAAR1:23:44
  
 PB
636
Benedikt Sommer
Benedikt Sommer ('92)
/ GER1:23:55
  
 PB
637Martin GravesenMartin Gravesen ('67)Viking Atletik1:23:57
  
 PB
638Rasmus VestergaardRasmus Vestergaard ('71)NBRO1:23:58
  
 PB
639Peder Østergaard HansenPeder Østergaard Hansen ('71)Herning LK1:24:14
  
 PB DM 98
698Bo RahbækBo Rahbæk ('81)Sparta1:24:52
  
 PB DM 99
710Jørn ThostrupJørn Thostrup ('61)Blovstrød Løverne1:25:01
  
 PB DM 100
735Jørgen HansenJørgen Hansen ('71)THS1:24:59
  
 PB DM 101
770Robert Roulund StrandeRobert Roulund Strande ('77)AGF Atletik1:26:00
  
 PB DM 102
790Frederik KnudstrupFrederik Knudstrup ('98)Aalborg AM1:25:17
  
 PB DM 103
799Nicki OttevigNicki Ottevig ('81)HRC1:26:11
  
 PB DM 104
812Bo AntvorskovBo Antvorskov ('61)Amager AC1:26:21
  
 SB DM 105
858Rune Sostack ClausenRune Sostack Clausen ('92)Aarhus Fremad1:26:22
  
 PB DM 106
859Martin HøjgaardMartin Højgaard ('75)Hareskovens Tri1:27:24
  
 PB DM 107
887Peter OlsenPeter Olsen HGATM 1:26:50
  
 PB DM 108
891Julian ØdingJulian Øding ('83)HVRunners1:27:10
  
 PB DM 109
897Jan PetersenJan Petersen ('64)Snik Atletik1:27:07
  
 PB DM 110
902Lars PantmannLars Pantmann ('68)Sparta1:28:19
  
 PB DM 111
927Niels-Johan JensenNiels-Johan Jensen ('88)Sparta1:28:15
  
 PB DM 112
1007Lars ØstergaardLars Østergaard ('88)Sparta1:29:05
  
 PB DM 113
1099Christian AsklundChristian Asklund ('94)AGF Atletik1:29:27
  
 PB DM 114
1121Ole LutonOle Luton ('77)Sparta1:30:04
  
 PB DM 115
1172André AndersenAndré Andersen ('53)Odsherred Løberne1:32:16
  
 PB DM 116
1295Janus MensJanus Mens ('67)Sparta1:30:50
  
 PB DM 117
1350Ole RejkjærOle Rejkjær ('63)Sparta1:31:11
  
 PB DM 118
1353Karsten JebergKarsten Jeberg ('64)Sparta1:31:26
  
 PB DM 119
1355Ole LarsenOle Larsen ('65)Sparta1:31:17
  
 PB DM 120
1368Jakob BjerregaardJakob Bjerregaard ('72)Herlev Atletik1:30:16
  
 PB DM 121
1413Bent OlsvigBent Olsvig ('61)Aarhus 19001:31:19
  
 PB DM 122
1469Henrik BülowHenrik Bülow ('73)THS1:31:49
  
 PB DM 123
1487Martin Woergaard KjærMartin Woergaard Kjær ('98)Sparta1:32:57
  
 PB DM 124
1530Jens LarsenJens Larsen ('63)Trongårdens IF 1:34:04
  
 PB DM 125
1654Lars NyrupLars Nyrup ('60)Blovstrød Løverne1:33:51
  
 PB DM 126
1695Jan MadsenJan Madsen ('53)Snik Atletik1:34:35
  
 PB DM 127
1815Claus MouritsenClaus Mouritsen ('72)Sparta1:35:29
  
 PB DM 128
1843Henrik N. KnudsenHenrik N. Knudsen ('62)Furesø LK1:36:56
  
 PB DM 129
1970Henning FoldagerHenning Foldager ('56)1:36:25
  
 PB DM 130
1987Anders RandolfAnders Randolf ('73)Furesø LK1:37:08
  
 PB DM 131
2008Kjeld AdamKjeld Adam ('68)Sparta1:36:15
  
 PB DM 132
2426Henning Steffan JensenHenning Steffan Jensen ('54)Sparta1:40:47
  
 PB DM 133
2436Niels-Henrik SejthenNiels-Henrik Sejthen ('65)Snik Atletik1:41:31
  
 PB DM 134
2509Niels Arp-NielsenNiels Arp-Nielsen ('49)LIUF Hjørring1:41:45
  
 PB DM 135
2580Nicolai AndersenNicolai Andersen ('68)Snik Atletik1:42:23
  
 PB DM 136
2585Frank JensenFrank Jensen ('67)Snik Atletik1:40:45
  
 PB DM 137
2641Peter NielsenPeter Nielsen ('70)LIUF Hjørring1:41:51
  
 PB DM 138
2657Henrik FilskovHenrik Filskov ('59)Sparta1:42:52
  
 PB DM 139
2685Alex HenriksenAlex Henriksen ('49)IK Hellas1:42:11
  
 PB DM 140
2733Davood DjalilianDavood Djalilian ('59)HGATM 1:42:04
  
 PB DM 141
2832Antonino CastroneAntonino Castrone ('61)Sparta1:42:13
  
 PB DM 142
2871Steen HansenSteen Hansen ('60)LIUF Hjørring1:42:56
  
 PB DM 143
2879Rolf UlrikRolf Ulrik ('67)Sparta1:43:04
  
 PB DM 144
2944Henrik WicksellHenrik Wicksell ('66)Sparta1:43:17
  
 PB DM 145
3012Jesper WestJesper West ('85)Sparta1:45:49
  
 PB DM 146
3098Lars HalkierLars Halkier ('64)Snik Atletik1:45:54
  
 PB DM 147
3100Leif J. VincentsenLeif J. Vincentsen ('46)Snik Atletik1:45:55
  
 PB DM 148
3174Christian BrøndumChristian Brøndum ('72)Sparta1:44:28
  
 PB DM 149
3421Daniel Schelde TherkildsenDaniel Schelde Therkildsen ('90)LIUF Hjørring1:45:38
  
 PB DM 150
3434Martin Freddy GuhleMartin Freddy Guhle ('70)Sparta1:44:44
  
 PB DM 151
3449Andreas MarcussenAndreas Marcussen ('55)Sparta1:47:55
  
 PB DM 152
3499Ludger FlintLudger Flint ('59)LIUF Hjørring1:49:26
  
 PB DM 153
4315Mads SimonsenMads Simonsen ('55)Langgarverne1:50:22
  
 PB DM 154
4398Jesper LønborgJesper Lønborg ('66)Sparta1:54:16
  
 PB DM 155
4619Leif HoltLeif Holt ('67)LIUF Hjørring1:55:42
  
 PB DM 156
4683René CiraklarRené Ciraklar ('64)IK Hellas1:47:51
  
 PB DM 157
4922Søren Degn EskesenSøren Degn Eskesen ('56)Sparta1:57:05
  
 PB DM 158
5314Hans-Henrik ChristensenHans-Henrik Christensen ('53)1:57:43
  
 PB DM 159
5331Thim KristensenThim Kristensen ('58)LIUF Hjørring1:58:57
  
 PB DM 160
5674Preben HammershøjPreben Hammershøj ('44)Nordtrim1:57:20
  
 PB DM 161
5999Lasse VorsaaLasse Vorsaa ('80)Sparta2:08:42
  
 PB DM 162
6620Steen ThomsenSteen Thomsen ('64)Sparta2:11:07
  
 PB DM 163
7129Martin HøjenMartin Højen ('66)LIUF Hjørring2:06:55
  
 PB DM 164
7272Stieg EriksenStieg Eriksen ('60)Sparta2:12:10
  
 PB DM 165
7370Peter NielsenPeter Nielsen ('70)LIUF Hjørring2:11:56
  
 PB DM 166
7392Henning Lærkholm-BengtsenHenning Lærkholm-Bengtsen ('67)Snik Atletik2:15:18
  
 PB DM 167
7600Finn SundeFinn Sunde ('58)Sparta2:10:10
  
 PB DM 168
7631Oliver Frederik DjurhusOliver Frederik Djurhus ('91)LIUF Hjørring2:14:10
  
 PB DM 169
7888Claus Kern-HansenClaus Kern-Hansen ('59)Snik Atletik2:23:37
  
 PB DM 170
7995Christian Emil NielsenChristian Emil Nielsen ('97)LIUF Hjørring2:24:43
  
 PB DM 171
8023Per HøjenPer Højen ('57)LIUF Hjørring2:25:02
  
 PB DM 172
8241Bent Ole Jæger PedersenBent Ole Jæger Pedersen ('56)LIUF Hjørring2:17:14
  
 PB DM 173
8342John BøgevigJohn Bøgevig ('40)TIK LØBERNE2:27:57
  
 PB DM 174
8367Steen JuhlsSteen Juhls ('55)Sparta2:17:26
  
 PB DM 175
8773Søren Thilst GrandeSøren Thilst Grande ('46)Nordtrim2:22:06
  
 PB DM 176
9442Thomas B. OlsenThomas B. Olsen ('64)Snik Atletik2:48:10
  
 PB DM 177
9653Poul BøghPoul Bøgh ('44)Nordtrim2:55:45
  
 PB DM 178
K Halvmarathon    

Finale A

Finale
1
Tsehay Gemechu
Tsehay Gemechu ('98)
/ ETH1:05:08
  
 PB
2
Hawi Feysa
Hawi Feysa ('99)
/ ETH1:05:41
  
 PB
3
Vivian Kiplagat
Vivian Kiplagat ('91)
/ KEN1:06:07
  
 PB
4
Beyenu Degefu
Beyenu Degefu ('99)
/ ETH1:08:15
  
 PB
5
Yitayish Mekonene
Yitayish Mekonene 
/ ETH1:08:53
  
 PB
6
Esther Kakuri
Esther Kakuri ('94)
/ KEN1:10:32
  
 SB
7
Tabitha Wambui
Tabitha Wambui ('83)
/ KEN1:11:39
  
 SB
8
Nina Lauwaert
Nina Lauwaert ('88)
/ BEL1:13:18
  
 SB
9
Marcella Herzog
Marcella Herzog ('93)
/ NED1:13:22
  
 PB
10
Tirza van der Wolf
Tirza van der Wolf ('94)
/ NED1:13:25
  
 PB
11
Bo Ummels
Bo Ummels ('93)
/ NED1:13:31
  
 
12
Erin Gregoire
Erin Gregoire ('97)
/ USA1:14:11
  
 PB
13
Mathilde Theisen
Mathilde Theisen ('93)
/ NOR1:14:15
  
 PB
14
Nina Chydenius
Nina Chydenius ('90)
/ FIN1:14:04
  
 PB
15
Ine Bakken
Ine Bakken ('96)
/ NOR1:14:29
  
 PB
16
Adele Henriksen
Adele Henriksen ('02)
/ NOR1:14:36
  
 PB
17Astrid My Rønde KristensenAstrid My Rønde Kristensen ('04)SG Atletik1:15:04
  
 PB
18
Michelle Pearson
Michelle Pearson ('91)
/ AUS1:14:58
  
 
19
Lotte Krause
Lotte Krause ('92)
/ NED1:15:21
  
 PB
20
Sally Ratcliffe
Sally Ratcliffe ('94)
/ GBR1:16:54
  
 PB
21
Eva Van Zoonen
Eva Van Zoonen ('84)
/ NED1:16:42
  
 PB
22Annah RitahAnnah Ritah ('94)Peak4Ever1:16:49
  
 PB DM 1
23Kamilla VallinKamilla Vallin ('93)VO2RC1:16:53
  
 PB DM 2
24
Alice Michel
Alice Michel ('97)
/ FRA1:17:21
  
 PB
25
Louise Wiker
Louise Wiker ('79)
/ SWE1:17:11
  
 SB
26
Kjersti Fresvik
Kjersti Fresvik ('92)
/ NOR1:18:17
  
 PB
27
Anne Årrestad
Anne Årrestad ('89)
/ NOR1:18:47
  
 PB
28
Jennifer Gulikers
Jennifer Gulikers ('94)
/ NED1:18:12
  
 PB
29Maria LarsenMaria Larsen ('96)Sparta1:18:22
  
 PB DM 3
30
Leigh Sharek
Leigh Sharek 
/ USA1:19:01
  
 SB
31Kristine MatzKristine Matz ('91)NBRO1:18:43
  
 PB DM 4
32Nanna BovéNanna Bové ('95)Sparta1:18:58
  
 PB DM 5
33Michelle PoulsenMichelle Poulsen ('92)Sparta1:19:17
  
 PB DM 6
34Stine Muldbak AndersenStine Muldbak Andersen ('91)Sparta1:19:30
  
 PB DM 7
35
Michelle Schnellbacher
Michelle Schnellbacher ('85)
/ SWE1:19:57
  
 PB
36Marie Holst MørchMarie Holst Mørch ('94)Sparta1:19:37
  
 PB DM 8
37Kathrine Højgaard HansenKathrine Højgaard Hansen ('95)Sparta1:19:52
  
 PB DM 9
38
Amalie Joensen
Amalie Joensen ('96)
/ NOR1:20:20
  
 PB
39Lea TybirkLea Tybirk ('89)Aarhus Fremad1:19:59
  
 PB DM 10
40Lisbeth PedersenLisbeth Pedersen ('75)Hvidovre AM / NOR1:20:36
  
 SB
41Camilla Balle BechCamilla Balle Bech ('94)Sparta1:20:51
  
 PB DM 11
42Mathilde Helms KjærMathilde Helms Kjær ('98)Viking Atletik1:21:12
  
 PB
43
Elin Hanevik
Elin Hanevik ('96)
/ NOR1:22:10
  
 PB
44Line Røjkjær RasmussenLine Røjkjær Rasmussen ('93)AGF Atletik1:21:27
  
 PB DM 12
45Sophie JungeSophie Junge ('92)Randers Freja1:21:56
  
 PB
46Vibe HvalkofVibe Hvalkof ('93)1:22:24
  
 PB
47
Ingrid Revheim
Ingrid Revheim ('92)
/ NOR1:22:24
  
 PB
48
Hanne Marthe Lie
Hanne Marthe Lie ('89)
/ NOR1:22:32
  
 
49Rikke Nørremark-AndersenRikke Nørremark-Andersen ('72)1:22:57
  
 PB
50Stine Katrine Bækgaard OlsenStine Katrine Bækgaard Olsen ('92)1:22:32
  
 PB
51Lise Kandborg SørensenLise Kandborg Sørensen ('85)AGF Atletik1:22:04
  
 SB DM 13
52
Jessie Ross Skärvad
Jessie Ross Skärvad ('78)
/ SWE1:22:30
  
 PB
53Lene BrobergLene Broberg ('83)SIK801:22:10
  
 PB DM 14
54Laura Amira KassemLaura Amira Kassem ('97)1:22:44
  
 PB
55Annie SaugstrupAnnie Saugstrup ('96)1:22:15
  
 PB DM 15
56Camilla Prisak PedersenCamilla Prisak Pedersen ('94)Sparta1:22:22
  
 PB DM 16
57Kristina SandagerKristina Sandager ('91)Sparta1:23:33
  
 PB
59Mette StageMette Stage ('95)Sparta1:23:27
  
 PB
60Louise Kjærulff TietzeLouise Kjærulff Tietze ('93)VO2RC1:22:56
  
 PB DM 17
61
Astrid Leutert
Astrid Leutert ('87)
/ SUI1:23:52
  
 PB
62Malene MeyerMalene Meyer ('92)1:24:11
  
 PB
63Karina SørensenKarina Sørensen ('82)Snik Atletik1:23:10
  
 PB DM 18
64Freja MørchFreja Mørch ('92)1:23:48
  
 PB
65Louise EwerlöfLouise Ewerlöf ('91)1:23:51
  
 PB
66Camilla Sofie LinanderCamilla Sofie Linander ('95)Sparta1:23:17
  
 PB DM 19
67Emilie LarsenEmilie Larsen ('97)AGF Atletik1:23:20
  
 PB DM 20
68Sidsel HorsholtSidsel Horsholt ('89)THS1:23:57
  
 PB
69Stine Højvang SchønningStine Højvang Schønning ('92)NBRO1:24:06
  
 PB
70Michele BrockMichele Brock ('92)1:24:19
  
 PB
73Benedikte Nyholm BangsgaardBenedikte Nyholm Bangsgaard ('96)AGF Atletik1:23:45
  
 PB DM 21
74Signe Flarup ØllgaardSigne Flarup Øllgaard ('93)HRC1:23:45
  
 SB DM 22
75Juliane HvidJuliane Hvid ('98)Sparta1:24:32
  
 PB
78Sarah VallinSarah Vallin ('88)Bragdið / SWE1:24:44
  
 PB
79Helle PetersenHelle Petersen ('75)Viborg AM1:24:26
  
 PB DM 23
81Marie Auhagen SøndergaardMarie Auhagen Søndergaard ('99)1:25:36
  
 PB
82Patricia PoulsenPatricia Poulsen ('91)AGF Atletik1:24:37
  
 PB DM 24
84Louise Lund NielsenLouise Lund Nielsen ('87)VO2RC1:24:41
  
 SB DM 25
85Victoria RosbergVictoria Rosberg ('94)NBRO1:25:45
  
 PB
87Emma Dyrup KleistEmma Dyrup Kleist ('97)AGF Atletik1:24:57
  
 PB
90Katharina PovlsenKatharina Povlsen ('79)1:27:54
  
 PB
91Maj Elisabeth Elleha HansenMaj Elisabeth Elleha Hansen ('93)1:27:28
  
 SB
92Lilly CordesLilly Cordes ('92)Sparta1:25:50
  
 PB DM 26
93Luisa GhoseLuisa Ghose ('94)Sparta1:26:39
  
 PB
94Louise Wissing MadsenLouise Wissing Madsen ('95)Sparta1:27:49
  
 PB DM 27
95Anne-Sofie Kjeldberg BendtsenAnne-Sofie Kjeldberg Bendtsen ('94)1:27:07
  
 PB
96Tilde DanboTilde Danbo ('94)1:28:46
  
 PB
97Marie Munk JakobsenMarie Munk Jakobsen ('91)AGF Atletik1:28:01
  
 PB
98Emma Aaen HansenEmma Aaen Hansen ('95)1:26:58
  
 PB DM 28
100Ida Lind-HolmIda Lind-Holm ('95)1:28:42
  
 PB
101Pia Joan SørensenPia Joan Sørensen ('67)AC Pain1:27:18
  
 SB DM 29
103Nanna ØstergaardNanna Østergaard ('92)Ringkjøbing IF1:28:31
  
 PB
104
Elizabeth Torkelsson
Elizabeth Torkelsson ('84)
/ SWE1:27:45
  
 PB
105Nanna Buch PedersenNanna Buch Pedersen ('96)Aarhus Fremad1:27:24
  
 SB DM 30
107Mikala ErlikMikala Erlik ('89)1:29:03
  
 PB
108Anna-Katrine JohansenAnna-Katrine Johansen ('95)1:28:33
  
 PB
109Anne Louise KrogsgaardAnne Louise Krogsgaard ('72)1:32:06
  
 PB
110Julie HyldJulie Hyld ('91)Sparta1:28:32
  
 SB
111Hanne LoffHanne Loff ('85)AGF Atletik1:27:32
  
 PB DM 31
113Mette Sommer FritzeMette Sommer Fritze ('79)Sparta1:29:35
  
 PB DM 32
114Giulia Rapisarda HansenGiulia Rapisarda Hansen ('92)1:30:30
  
 PB
116Carina JessenCarina Jessen ('90)PI – KBH1:29:21
  
 PB
117Mette Bendix MüllerMette Bendix Müller ('78)Herlev Atletik1:27:53
  
 PB DM 33
118Pernille StentoftPernille Stentoft ('93)NBRO1:28:54
  
 PB
119Marlene Grønnegaard SørensenMarlene Grønnegaard Sørensen ('86)1:30:08
  
 SB
120Lotte NielsenLotte Nielsen ('78)Sparta1:28:59
  
 SB
124Sofie BreinholtSofie Breinholt ('96)1:29:44
  
 PB DM 34
125Kristina LangkildeKristina Langkilde ('94)Sparta1:30:01
  
 PB
126Simone HansenSimone Hansen ('96)1:30:06
  
 PB
127Mette SkovboMette Skovbo ('91)Aarhus 19001:30:33
  
 PB DM 35
128Signe NybySigne Nyby ('84)1:30:23
  
 SB
129
Therese Forsberg
Therese Forsberg ('82)
/ SWE1:30:25
  
 SB
130
Silke Niehues
Silke Niehues ('72)
/ GER1:31:27
  
 PB
131Signe Stampe SørensenSigne Stampe Sørensen ('93)Aarhus 1900 Tri1:30:06
  
 PB
132Louise GosvigLouise Gosvig ('95)1:30:28
  
 PB
133
Madeleine Bokedal
Madeleine Bokedal ('87)
/ SWE1:30:13
  
 PB
134Amanda RoveltAmanda Rovelt ('96)1:30:18
  
 PB
135
Madelaine Örtengren
Madelaine Örtengren ('75)
/ SWE1:30:34
  
 PB
136Stine Vejstrup MadsenStine Vejstrup Madsen ('95)1:30:44
  
 PB
137Monique Mallya MechlenburgMonique Mallya Mechlenburg ('99)1:33:26
  
 PB
140Trine Mathea SørensenTrine Mathea Sørensen ('95)NBRO1:31:05
  
 SB
141Karina KlokKarina Klok ('92)Amager AC1:30:21
  
 
142Nanna Toft AndreassenNanna Toft Andreassen ('96)1:32:26
  
 PB
143Terese ThygesenTerese Thygesen KTK861:31:20
  
 PB
144Louise Aagaard HansenLouise Aagaard Hansen ('94)Odense Atletik 1:31:35
  
 PB
145Tanya ArpTanya Arp ('79)1:30:09
  
 PB DM 37
148Sofie BreinholtSofie Breinholt ('96)1:31:01
  
  DM 38
151May JensenMay Jensen ('94)Sparta1:31:10
  
 PB
152Alberte HallgrenAlberte Hallgren ('99)Frederiksberg IF1:31:27
  
 PB
153Sophie KlarskovSophie Klarskov ('96)NBRO1:34:38
  
 PB
155Kristine Jul AndreasenKristine Jul Andreasen ('93)TRI41:32:31
  
 PB
157Tove Schultz-LorentzenTove Schultz-Lorentzen ('60)IK Hellas1:32:00
  
 SB DM 40
158Simone Kronborg RiisSimone Kronborg Riis ('97)Frederiksberg IF1:31:45
  
 PB
159Camilla FiltCamilla Filt ('93)1:31:35
  
 PB
161
Mirja Riewe
Mirja Riewe ('87)
/ GER1:33:39
  
 PB
162Karen Kristiane VestergaardKaren Kristiane Vestergaard ('85)1:32:59
  
 PB
163Ninkie BendtsenNinkie Bendtsen ('71)Sparta1:30:25
  
 SB DM 36
165
Camilla Zethraeus
Camilla Zethraeus ('85)
/ SWE1:31:41
  
 PB
167
Elin Ceder
Elin Ceder ('78)
/ SWE1:32:40
  
 SB
168Annesofie Normann JepsenAnnesofie Normann Jepsen ('90)1:33:03
  
 PB
169
Maja Svanå
Maja Svanå ('96)
/ SWE1:33:01
  
 PB
170Nicoline SkjoldjensenNicoline Skjoldjensen ('86)1:33:13
  
 PB
171Johanne PrisakJohanne Prisak ('92)Sparta1:32:07
  
 SB
172
Ida Wissling
Ida Wissling ('79)
/ SWE1:32:05
  
 PB
173Annika KjeldsenAnnika Kjeldsen ('98)1:34:03
  
 PB
174Julie SchwartzJulie Schwartz ('91)Sparta1:33:51
  
 PB DM 41
175Marlene Boye ThomasenMarlene Boye Thomasen ('85)HMRC1:32:44
  
 PB
180Kamille RomKamille Rom ('96)1:34:08
  
 PB
181Kristinna JensenKristinna Jensen ('88)1:33:54
  
 PB
182Asmita Fritt-RasmussenAsmita Fritt-Rasmussen ('98)Trongårdens IF 1:34:04
  
 PB
183Maria Greis BrandtMaria Greis Brandt ('78)Køge Atletik1:31:24
  
  DM 39
184Emilie GalatiusEmilie Galatius ('95)1:34:10
  
 PB
185Sara SteffenSara Steffen ('95)1:33:56
  
 PB
186Olivia LindbergOlivia Lindberg ('93)Nbro1:32:31
  
 PB
187Marianne GravesenMarianne Gravesen ('73)1:32:27
  
 PB
188Lise Preston FrederiksenLise Preston Frederiksen ('94)1:34:36
  
 PB
189Sandra Elizabeth StrandbergSandra Elizabeth Strandberg ('88)NBRO1:34:37
  
 SB
190Ida Marie Dahlgaard HansenIda Marie Dahlgaard Hansen ('93)1:34:41
  
 SB
191Mathilde Languille LassenMathilde Languille Lassen ('96)1:34:19
  
 PB
193Helle Helle LarsenHelle Helle Larsen ('87)1:34:29
  
 PB
194Mette Fur LisbyMette Fur Lisby ('82)Esbjerg AM1:33:35
  
 PB
195Camilla KjøllerCamilla Kjøller ('74)1:34:10
  
 PB
197Sasja Haislund VintherSasja Haislund Vinther ('86)TRI41:34:10
  
 SB
198Mette PostMette Post ('78)1:34:30
  
 PB
199Berit Birkemose SchnackBerit Birkemose Schnack ('76)1:34:26
  
 PB
200Sofie EhlersSofie Ehlers ('86)1:34:07
  
 PB
202Kathrine Louise Schø MollerupKathrine Louise Schø Mollerup ('81)1:34:12
  
 PB
204Henriette MathiesenHenriette Mathiesen ('96)Aarhus Fremad1:34:38
  
 PB DM 42
205Helene Lund HansenHelene Lund Hansen ('87)Aarhus 19001:34:48
  
 PB DM 43
207Mathilde ViumMathilde Vium ('93)1:34:47
  
 PB
227Emilie Stephanie RaasthøjEmilie Stephanie Raasthøj ('90)Sparta1:36:27
  
 PB DM 44
232Tina KristensenTina Kristensen ('70)BAC1:36:23
  
 SB DM 45
269Celia CaillouxCelia Cailloux Sparta1:37:58
  
 PB DM 46
288Kathrine Louise VincentsenKathrine Louise Vincentsen ('77)Sparta1:38:45
  
 PB DM 47
310Lise Kongsbak PoulsenLise Kongsbak Poulsen ('69)Snik Atletik1:40:33
  
 PB DM 48
336Silvia Gabriela Beltrán-HerreraSilvia Gabriela Beltrán-Herrera ('73)Sparta1:39:34
  
 PB DM 49
348Henriette Vejby GrønnegaardHenriette Vejby Grønnegaard ('73)Snik Atletik1:40:17
  
 PB DM 50
360Rosinete WodschowRosinete Wodschow ('80)HVRunners1:39:42
  
 PB DM 51
368Marie Ejby HansenMarie Ejby Hansen ('80)HVRunners1:40:52
  
 PB DM 52
392Vibeke HansenVibeke Hansen ('54)Snik Atletik1:41:19
  
DR65 SB DM 53
424
Lotta Mörck
Lotta Mörck ('66)
/ SWE1:42:35
  
 PB
429Ea PetersenEa Petersen ('76)Langgarverne1:42:20
  
 PB DM 54
441Nete DencherNete Dencher ('73)Snik Atletik1:43:34
  
 PB DM 55
454Liselotte Perch LindLiselotte Perch Lind ('67)Sparta1:44:51
  
 PB DM 56
494Stina Liebst SørensenStina Liebst Sørensen ('87)Snik Atletik1:40:57
  
 PB DM 57
555Anni NøhrAnni Nøhr ('66)Snik Atletik1:47:10
  
 SB DM 58
562Hanne MadsenHanne Madsen ('62)Snik Atletik1:46:15
  
 PB DM 59
611Mikaela GudkovMikaela Gudkov ('67)Sparta1:46:46
  
 PB DM 60
680Inge Gerd Salling JensenInge Gerd Salling Jensen ('61)Aarhus Fremad1:47:54
  
 PB DM 61
686Annika WintherAnnika Winther ('72)Blovstrød Løverne1:49:39
  
 PB DM 62
747Marianne MosbækMarianne Mosbæk ('72)Snik Atletik1:50:11
  
 PB DM 63
760Pia Chanette JensenPia Chanette Jensen ('75)Sparta1:49:05
  
 SB DM 64
824Cathrine HaldCathrine Hald ('74)Langgarverne1:51:20
  
 PB DM 65
871
Karin Frydenlund
Karin Frydenlund ('65)
/ SWE1:58:57
  
 PB
921Louise ShivLouise Shiv ('68)Langgarverne1:53:39
  
 PB DM 66
932
Susanne Ekqvist
Susanne Ekqvist ('65)
/ SWE1:54:13
  
 PB
970Camilla EgevangCamilla Egevang ('89)Herlev Atletik1:54:24
  
 PB DM 67
999Gitte SchwartzGitte Schwartz ('59)Sparta1:53:41
  
 PB DM 68
1013Susanne MichelsenSusanne Michelsen ('62)Sparta1:57:26
  
 PB DM 69
1021Miriam AsvarischMiriam Asvarisch ('51)Viking Atletik1:58:15
  
 PB DM 70
1029Sabine Weinreich Holm HansenSabine Weinreich Holm Hansen ('84)Sparta1:56:12
  
 SB DM 71
1079Charlotte LykkeCharlotte Lykke ('67)Blovstrød Løverne1:52:20
  
 SB DM 72
1208Pernille GramPernille Gram ('66)Sparta1:57:40
  
 PB DM 73
1286Anne StampeAnne Stampe ('64)Snik Atletik1:58:59
  
 PB DM 74
1360Julie HøjrisJulie Højris ('93)NBRO2:00:58
  
 PB DM 75
1421Hanne GadfeltHanne Gadfelt ('68)Hareskovens Tri1:59:51
  
 PB DM 76
1428Kirsten PrienKirsten Prien ('61)Sparta1:59:53
  
 SB DM 77
1454Lene BindslevLene Bindslev ('71)Snik Atletik1:59:44
  
 PB DM 78
1607Elisabeth Linde NielsenElisabeth Linde Nielsen ('56)Sparta2:06:25
  
 PB DM 79
1643Marie-Louise BjarkovMarie-Louise Bjarkov ('53)Sparta2:08:40
  
 PB DM 80
1714Dorthe ChristensenDorthe Christensen ('60)Sparta2:04:41
  
 SB DM 81
1856Sascha EthelbergSascha Ethelberg ('64)Sparta2:06:32
  
 PB DM 82
1928Jette Højen SørensenJette Højen Sørensen ('64)LIUF Hjørring2:12:34
  
 PB DM 83
1929Tina Birket KristensenTina Birket Kristensen ('79)LIUF Hjørring2:12:34
  
 PB DM 84
2102Tina GuldbergTina Guldberg ('70)Snik Atletik2:04:52
  
 PB DM 85
2573Gitte SørensenGitte Sørensen ('63)Aarhus 19002:18:17
  
 SB DM 86
2674Bodil Jæger PedersenBodil Jæger Pedersen ('63)LIUF Hjørring2:19:07
  
 PB DM 87
2799Eva Møller NielsenEva Møller Nielsen ('62)Snik Atletik2:15:10
  
 PB DM 88
2807Bonnie RidderbergBonnie Ridderberg ('49)TRI42:17:37
  
 PB DM 89
2826Sabina Louise HenningsenSabina Louise Henningsen ('77)Sparta2:17:48
  
 PB DM 90
3223Annemette Hougaard LauridsenAnnemette Hougaard Lauridsen ('56)Sparta2:26:42
  
 PB DM 91
3351Bente WonsildBente Wonsild ('60)Snik Atletik2:26:58
  
 PB DM 92
3356Doris ChristensenDoris Christensen ('45)Sparta2:27:05
  
 PB DM 93
3627Elisabeth DrewesElisabeth Drewes ('47)IK Hellas2:29:39
  
 PB DM 94
3634Hanne RiisHanne Riis ('54)Sparta2:31:05
  
 PB DM 95
3822Karina SchouKarina Schou ('80)HVRunners2:32:56
  
 PB DM 96
4240Ditte Stein HjørringgaardDitte Stein Hjørringgaard ('80)LIUF Hjørring2:35:01
  
 PB DM 97
4589Hanne ClarkHanne Clark ('48)Sparta2:47:28
  
 PB DM 98
4674Dorthe Malene Wiuf NielsenDorthe Malene Wiuf Nielsen ('66)Sparta2:49:11
  
 PB DM 99
4725Elsebeth Høgh JensenElsebeth Høgh Jensen ('57)LIUF Hjørring2:47:56
  
 PB DM 100
4726Ingrid JensenIngrid Jensen ('59)LIUF Hjørring2:47:56
  
 PB DM 101

Seneste resultater

20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
14.5TórshavnBetri Stórkapping 1
13.5KøbenhavnSt. Kastedag
11.5SkiveDT Masters Hold Mix 1 runde Jylland Nord