Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Nålestævne Østerbro stadion 6.10.2021
Østerbro stadion

D11 60 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta9.28
  
 PB
2
James Peter Poneta-Uhl
James Peter Poneta-Uhl ('11)
KIF10.52
  
 
3
Max Raymond Nielsen
Max Raymond Nielsen ('11)
KIF10.70
  
 PB
4
Marlon Mølbach Bourdat
Marlon Mølbach Bourdat ('11)
Sparta11.33
  
 
5Max Backman ChristiansenMax Backman Christiansen ('10)Sparta11.89
  
 
Finale B
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF9.80
  
 PB
2
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF10.54
  
 PB
3
Rebel Justin Doughty Ernstpris
Rebel Justin Doughty Ernstpris ('11)
KIF10.67
  
 PB
4Louis UrfeLouis Urfe ('10)KIF11.09
  
 PB
Finale C
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1
Theodore Banerjee
Theodore Banerjee ('11)
KIF10.16
  
 PB
2
Bjørnstjerne Nøss Bendixen
Bjørnstjerne Nøss Bendixen ('11)
KIF10.93
  
 PB
3
Miron Herbild
Miron Herbild ('11)
KIF11.01
  
 PB
4Mads Hørbye ArngrenMads Hørbye Arngren ('10)KIF11.45
  
 PB
5
Awasho Viggers Farup
Awasho Viggers Farup ('11)
KIF11.54
  
 PB
6Villads Nyhegn FlindtgaardVillads Nyhegn Flindtgaard ('10)KIF12.24
  
 PB
D11 400 m    

Finale A

Finale
1
Theodore Banerjee
Theodore Banerjee ('11)
KIF1:19.28
  
 
2
Max Raymond Nielsen
Max Raymond Nielsen ('11)
KIF1:21.48
  
 PB
3
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF1:25.46
  
 PB
4Henok Kirmanen-ChristiansenHenok Kirmanen-Christiansen ('10)KIF1:25.65
  
 
5
Rebel Justin Doughty Ernstpris
Rebel Justin Doughty Ernstpris ('11)
KIF1:26.90
  
 PB
6
Miron Herbild
Miron Herbild ('11)
KIF1:27.72
  
 PB
7
Bjørnstjerne Nøss Bendixen
Bjørnstjerne Nøss Bendixen ('11)
KIF1:30.36
  
 PB
8Louis UrfeLouis Urfe ('10)KIF1:34.43
  
 
9
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF1:42.80
  
 
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta3.72
+0.4
  
 
 
3.60
 -1.8
3.72
 0.4
  X
 0.0
     
2
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF3.70
-1.4
  
 PB
 
3.60 PB
 -1.3
3.60 =PB
 0.0
3.70 PB
 -1.4
     
3
Rebel Justin Doughty Ernstpris
Rebel Justin Doughty Ernstpris ('11)
KIF3.62
-0.9
  
 PB
 
3.29 PB
 -1.6
3.62 PB
 -0.9
3.40
 -1.8
     
4
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF3.57
0.0
  
 PB
 
3.30
 -1.6
3.18
 -1.1
3.57 PB
 0.0
     
5Henok Kirmanen-ChristiansenHenok Kirmanen-Christiansen ('10)KIF3.35
-1.1
  
 PB
 
3.35 PB
 -1.1
3.12
 -0.6
3.15
 -0.6
     
6
Theodore Banerjee
Theodore Banerjee ('11)
KIF3.30
0.0
  
 PB
 
3.30 PB
 0.0
3.09
 -1.1
  X
 0.0
     
7
Max Raymond Nielsen
Max Raymond Nielsen ('11)
KIF3.24
-0.6
  
 PB
 
3.12 PB
 -1.2
2.98
 -1.4
3.24 PB
 -0.6
     
8
Miron Herbild
Miron Herbild ('11)
KIF3.13
-2.6
  
 PB
 
3.13 PB
 -2.6
  X
 0.0
2.91
 -1.5
     
9Mads Hørbye ArngrenMads Hørbye Arngren ('10)KIF3.10
-1.7
  
 PB
 
3.10 PB
 -1.7
3.09
 0.0
2.97
 -1.5
     
10Louis UrfeLouis Urfe ('10)KIF3.10
-2.6
  
 
 
3.10
 -2.6
3.07
 0.0
2.92
 -2.2
     
11
Bjørnstjerne Nøss Bendixen
Bjørnstjerne Nøss Bendixen ('11)
KIF3.00
-2.6
  
 PB
 
3.00 PB
 -2.6
  X
 0.0
2.98
 -1.1
     
12Max Backman ChristiansenMax Backman Christiansen ('10)Sparta2.91
-1.5
  
 
 
2.90
 -1.2
2.80
 -1.0
2.91
 -1.5
     
13
James Peter Poneta-Uhl
James Peter Poneta-Uhl ('11)
KIF2.88
-2.0
  
 PB
 
2.88 PB
 -2.0
2.69
 -1.7
2.86
 -0.8
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Henok Kirmanen-ChristiansenHenok Kirmanen-Christiansen ('10)KIF5.68
  
 PB
 
5.68 PB5.095.20     
2Villads Nyhegn FlindtgaardVillads Nyhegn Flindtgaard ('10)KIF5.67
  
 PB
 
5.55 PB5.67 PB5.44     
3Max Backman ChristiansenMax Backman Christiansen ('10)Sparta5.45
  
 
 
5.224.975.45     
4
Bjørnstjerne Nøss Bendixen
Bjørnstjerne Nøss Bendixen ('11)
KIF5.38
  
 PB
 
4.82 PB5.04 PB5.38 PB     
5
Awasho Viggers Farup
Awasho Viggers Farup ('11)
KIF4.88
  
 PB
 
3.78 PB4.88 PB4.62     
6
James Peter Poneta-Uhl
James Peter Poneta-Uhl ('11)
KIF4.85
  
 PB
 
4.75 PB4.85 PB4.70     
7
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF4.83
  
 PB
 
4.29 PB4.83 PB4.80     
8Mads Hørbye ArngrenMads Hørbye Arngren ('10)KIF4.75
  
 PB
 
4.75 PB3.784.64     
9
Marlon Mølbach Bourdat
Marlon Mølbach Bourdat ('11)
Sparta3.65
  
 PB
 
3.65 PB3.40  X     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Henok Kirmanen-ChristiansenHenok Kirmanen-Christiansen ('10)KIF33.70
  
 
 
30.2033.7033.10     
2
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta33.40
  
 
 
23.00  X33.40     
3
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF30.70
  
 PB
 
29.70 PB27.6030.70 PB     
4Louis UrfeLouis Urfe ('10)KIF30.60
  
 PB
 
26.1529.8030.60 PB     
5
Awasho Viggers Farup
Awasho Viggers Farup ('11)
KIF28.90
  
 PB
 
  X  X28.90 PB     
6
Miron Herbild
Miron Herbild ('11)
KIF24.40
  
 PB
 
24.40 PB22.1020.40     
7
Rebel Justin Doughty Ernstpris
Rebel Justin Doughty Ernstpris ('11)
KIF23.80
  
 PB
 
19.2023.80 PB23.50     
8
Theodore Banerjee
Theodore Banerjee ('11)
KIF23.60
  
 PB
 
21.90 PB23.60 PB22.70     
9Mads Hørbye ArngrenMads Hørbye Arngren ('10)KIF23.10
  
 PB
 
23.10 PB22.9023.10 =PB     
10
James Peter Poneta-Uhl
James Peter Poneta-Uhl ('11)
KIF20.10
  
 PB
 
  X19.30 PB20.10 PB     
11
Max Raymond Nielsen
Max Raymond Nielsen ('11)
KIF18.90
  
 PB
 
18.90 PB17.6013.70     
12
Marlon Mølbach Bourdat
Marlon Mølbach Bourdat ('11)
Sparta16.00
  
 
 
  X13.0016.00     
13
Bjørnstjerne Nøss Bendixen
Bjørnstjerne Nøss Bendixen ('11)
KIF10.35
  
 PB
 
  X  X10.35 PB     
Villads Nyhegn FlindtgaardVillads Nyhegn Flindtgaard ('10)KIF NM
  
 
 
  X  –  –     
P11 60 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Saga NimbSaga Nimb ('10)Sparta8.96
  
 
2Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta9.17
  
 PB
3Isabella Zone RandrupIsabella Zone Randrup ('10)KIF10.30
  
 
4Fernanda RefsgårdFernanda Refsgård ('10)KIF10.35
  
 PB
5
Lua Vindberg Hjort
Lua Vindberg Hjort ('11)
Sparta10.41
  
 PB
6Vilma Viola MüllerVilma Viola Müller ('10)KIF10.49
  
 
7Anna ChachahAnna Chachah ('10)KIF11.64
  
 
Finale B
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF10.65
  
 PB
2
Fraya Hermansen
Fraya Hermansen ('11)
KIF10.71
  
 PB
3
Vega Klæbel
Vega Klæbel ('11)
Sparta10.82
  
 PB
4Milla RoseMilla Rose ('10)KIF11.02
  
 PB
5
Julie Pihl
Julie Pihl ('11)
KIF11.06
  
 
6Rita BaggesenRita Baggesen ('10)KIF11.30
  
 PB
7Svale Gry BækholmSvale Gry Bækholm ('10)KIF11.69
  
 PB
8Liva TutengesLiva Tutenges ('10)KIF12.13
  
 PB
P11 400 m    

Finale A

Finale
1Saga NimbSaga Nimb ('10)Sparta1:14.24
  
 
2Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta1:15.13
  
 PB
3Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta1:15.55
  
 PB
4Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta1:15.99
  
 
5
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF1:24.13
  
 PB
6Milla RoseMilla Rose ('10)KIF1:24.37
  
 PB
7Liva TutengesLiva Tutenges ('10)KIF1:24.52
  
 PB
8
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta1:31.88
  
 PB
9Rita BaggesenRita Baggesen ('10)KIF1:40.15
  
 PB
10
Fraya Hermansen
Fraya Hermansen ('11)
KIF1:42.18
  
 PB
11
Lucca Maud Just Ladegaard
Lucca Maud Just Ladegaard ('11)
KIF1:49.34
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta4.37
0.0
  
 
 
3.90
 1.5
4.37
 0.0
4.32
 1.6
     
2Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta4.07
+1.6
  
 
 
4.07
 1.6
4.02
 0.8
  X
 0.0
     
3Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta3.80
+0.8
  
 PB
 
  X
 0.0
3.80 PB
 0.8
3.61
 0.0
     
4Anna ChachahAnna Chachah ('10)KIF3.42
+1.9
  
 PB
 
3.42 PB
 1.9
3.21
 0.9
3.20
 1.6
     
5Fernanda RefsgårdFernanda Refsgård ('10)KIF3.41
+1.4
  
 
 
3.41
 1.4
2.86
 1.1
2.80
 1.0
     
6Liva TutengesLiva Tutenges ('10)KIF3.31
+0.1
  
 
 
3.19
 0.0
3.28
 1.7
3.31
 0.1
     
7Isabella Zone RandrupIsabella Zone Randrup ('10)KIF3.22
+0.6
  
 
 
3.22
 0.6
3.16
 1.7
3.22
 0.0
     
8Milla RoseMilla Rose ('10)KIF3.19
+0.1
  
 PB
 
3.12
 2.8
3.19 PB
 0.1
2.79
 1.5
     
9
Lua Vindberg Hjort
Lua Vindberg Hjort ('11)
Sparta3.19
+0.1
  
 PB
 
3.19 PB
 0.1
3.02
 0.9
2.73
 0.3
     
10
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF3.16
+1.8
  
 PB
 
3.16 PB
 1.8
  X
 0.0
2.98
 0.0
     
11
Julie Pihl
Julie Pihl ('11)
KIF3.09
+1.1
  
 
 
3.09
 1.1
3.05
 0.3
2.10
 1.5
     
12
Fraya Hermansen
Fraya Hermansen ('11)
KIF2.94
0.0
  
 PB
 
2.94 PB
 0.0
2.82
 0.5
2.91
 0.5
     
13
Vega Klæbel
Vega Klæbel ('11)
Sparta2.93
+0.4
  
 PB
 
2.93 PB
 0.4
2.76
 0.0
2.64
 1.3
     
14Svale Gry BækholmSvale Gry Bækholm ('10)KIF2.79
+1.6
  
 PB
 
2.79 PB
 1.6
2.73
 1.1
2.71
 0.0
     
15Rita BaggesenRita Baggesen ('10)KIF2.78
+0.5
  
 PB
 
  X
 0.0
2.78 PB
 0.5
2.74
 1.4
     
16
Lucca Maud Just Ladegaard
Lucca Maud Just Ladegaard ('11)
KIF2.35
+1.2
  
 
 
2.30
 0.0
2.20
 1.0
2.35
 1.2
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Saga NimbSaga Nimb ('10)Sparta7.43
  
 PB
 
  X7.15 PB7.43 PB     
2Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta6.75
  
 
 
6.755.715.95     
3
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta5.52
  
 
 
  X4.915.52     
4Anna ChachahAnna Chachah ('10)KIF5.09
  
 PB
 
4.73 PB5.00 PB5.09 PB     
5
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF4.59
  
 PB
 
4.243.974.59 PB     
6
Vega Klæbel
Vega Klæbel ('11)
Sparta3.90
  
 
 
3.903.103.66     
7Svale Gry BækholmSvale Gry Bækholm ('10)KIF3.17
  
 =PB
 
3.17 =PB  X  X     
7Svale Gry BækholmSvale Gry Bækholm ('10)KIF3.17
  
 PB
 
3.17 PB  X  X     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Anna ChachahAnna Chachah ('10)KIF23.80
  
 
 
23.8023.5023.80     
2Fernanda RefsgårdFernanda Refsgård ('10)KIF23.15
  
 PB
 
23.15 PB17.7022.60     
3
Lua Vindberg Hjort
Lua Vindberg Hjort ('11)
Sparta22.60
  
 
 
22.6017.9021.70     
4Liva TutengesLiva Tutenges ('10)KIF21.25
  
 PB
 
21.25 PB19.3012.80     
5Milla RoseMilla Rose ('10)KIF19.70
  
 PB
 
  X14.30 PB19.70 PB     
6
Julie Pihl
Julie Pihl ('11)
KIF17.40
  
 PB
 
13.60 PB17.40 PB12.70     
7Svale Gry BækholmSvale Gry Bækholm ('10)KIF17.30
  
 PB
 
16.60 PB17.30 PB13.40     
8
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta16.90
  
 PB
 
16.90 PB13.10  X     
9Isabella Zone RandrupIsabella Zone Randrup ('10)KIF16.60
  
 PB
 
16.60 PB14.7011.70     
10
Fraya Hermansen
Fraya Hermansen ('11)
KIF14.30
  
 PB
 
13.30 PB10.8014.30 PB     
11
Lucca Maud Just Ladegaard
Lucca Maud Just Ladegaard ('11)
KIF13.90
  
 PB
 
13.90 PB  X10.10     
12
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF13.50
  
 
 
12.6013.5012.10     
13Rita BaggesenRita Baggesen ('10)KIF11.50
  
 PB
 
9.76 PB11.50 PB10.20     
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta1:20.19
  
 PB
2
Anker Bruun Johansen
Anker Bruun Johansen ('13)
KIF1:24.91
  
 PB
3
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta1:26.20
  
 PB
4
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF1:28.75
  
 
5
Theodor Kauschen
Theodor Kauschen ('13)
KIF1:30.09
  
 PB
6
Holger Vitus Flensborg
Holger Vitus Flensborg ('12)
Sparta1:30.35
  
 SB
7
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta1:31.16
  
 
8
Gustav Lie Dalsgaard
Gustav Lie Dalsgaard ('12)
KIF1:32.58
  
 PB
9
Ramund Rindel Peulicke
Ramund Rindel Peulicke ('12)
Sparta1:34.42
  
 PB
10
Awasho Viggers Farup
Awasho Viggers Farup ('11)
KIF1:35.29
  
 PB
11
Asker Raymond Nielsen
Asker Raymond Nielsen ('13)
KIF1:37.57
  
 PB
12
Christian Elwert
Christian Elwert ('12)
KIF1:39.57
  
 PB
13
Georg Abel-Kistrup
Georg Abel-Kistrup ('12)
KIF1:41.31
  
 PB
14
Leo Nielsen
Leo Nielsen ('13)
KIF1:41.98
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Holger Vitus Flensborg
Holger Vitus Flensborg ('12)
Sparta4.22
+0.7
  
 PB
 
3.89
 1.8
4.22 PB
 0.7
4.01
 1.6
     
2
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta4.14
+1.0
  
 PB
 
4.14 PB
 1.0
4.05
 1.9
3.69
 0.7
     
3
Anker Bruun Johansen
Anker Bruun Johansen ('13)
KIF3.38
+0.8
  
 PB
 
2.75 PB
 -1.5
3.38 PB
 0.8
  X
 0.0
     
4
Gustav Lie Dalsgaard
Gustav Lie Dalsgaard ('12)
KIF3.32 w
+3.3
  
 
 
3.28 PB
 0.5
  X
 0.0
3.32
 3.3
     
5
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF3.24
+1.5
  
 PB
 
3.24 PB
 1.5
3.09
 1.1
3.13
 1.6
     
6
Theodor Kauschen
Theodor Kauschen ('13)
KIF3.17
+0.9
  
 PB
 
3.17 PB
 0.9
3.08
 1.1
2.98
 0.0
     
7
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF3.10
-1.0
  
 PB
 
3.10 PB
 -1.0
3.09
 0.0
2.90
 1.7
     
8
Ramund Rindel Peulicke
Ramund Rindel Peulicke ('12)
Sparta3.04
+1.9
  
 PB
 
  X
 0.0
2.90 PB
 1.5
3.04 PB
 1.9
     
9
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta2.96
+1.0
  
 
 
2.96
 1.0
2.74
 0.9
2.85
 1.9
     
10
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta2.93 w
+2.6
  
 
 
2.60
 1.4
2.82
 1.9
2.93
 2.6
     
11
Georg Abel-Kistrup
Georg Abel-Kistrup ('12)
KIF2.80
+0.1
  
 PB
 
2.71 PB
 0.0
2.80 PB
 0.1
2.75
 1.3
     
12
Asker Raymond Nielsen
Asker Raymond Nielsen ('13)
KIF2.63
-1.9
  
 PB
 
2.63 PB
 -1.9
2.42
 0.0
2.62
 1.5
     
13
Christian Elwert
Christian Elwert ('12)
KIF2.51
+1.0
  
 SB
 
2.49 SB
 0.5
2.51 SB
 1.0
2.50
 1.7
     
14
Leo Nielsen
Leo Nielsen ('13)
KIF2.51
+0.8
  
 PB
 
  X
 0.0
2.51 PB
 0.8
2.45
 1.0
     
15
Charlie Damborg Schøler
Charlie Damborg Schøler ('12)
KIF2.33
+0.8
  
 PB
 
2.33 PB
 0.8
  X
 0.0
  X
 0.0
     
16
Aksel Boel Sørensen
Aksel Boel Sørensen ('13)
KIF1.86
+0.1
  
 PB
 
  X
 0.0
1.78 PB
 1.6
1.86 PB
 0.1
     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Anker Bruun Johansen
Anker Bruun Johansen ('13)
KIF4.51
  
 PB
 
  –  –4.51 PB     
2
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF4.26
  
 PB
 
4.12 PB3.814.26 PB     
3
Asker Raymond Nielsen
Asker Raymond Nielsen ('13)
KIF3.65
  
 PB
 
3.65 PB3.463.58     
4
Theodor Kauschen
Theodor Kauschen ('13)
KIF3.50
  
 PB
 
3.29 PB3.35 PB3.50 PB     
5
Georg Abel-Kistrup
Georg Abel-Kistrup ('12)
KIF3.48
  
 PB
 
2.84 PB3.12 PB3.48 PB     
6
Christian Elwert
Christian Elwert ('12)
KIF3.26
  
 PB
 
3.02 PB3.26 PB3.06     
7
Charlie Damborg Schøler
Charlie Damborg Schøler ('12)
KIF2.95
  
 PB
 
2.94 PB2.95 PB2.47     
8
Aksel Boel Sørensen
Aksel Boel Sørensen ('13)
KIF2.87
  
 PB
 
2.78 PB2.542.87 PB     
9
Leo Nielsen
Leo Nielsen ('13)
KIF2.86
  
 PB
 
2.52 PB2.86 PB2.23     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Anker Bruun Johansen
Anker Bruun Johansen ('13)
KIF28.94
  
 PB
 
  X28.94 PB28.18     
2
Gustav Lie Dalsgaard
Gustav Lie Dalsgaard ('12)
KIF28.54
  
 PB
 
28.54 PB  X27.99     
3
Theodor Kauschen
Theodor Kauschen ('13)
KIF24.45
  
 PB
 
24.45 PB23.8623.71     
4
Asker Raymond Nielsen
Asker Raymond Nielsen ('13)
KIF22.21
  
 PB
 
16.39 PB22.21 PB  X     
5
Holger Vitus Flensborg
Holger Vitus Flensborg ('12)
Sparta20.57
  
 PB
 
  X15.62 PB20.57 PB     
6
Ramund Rindel Peulicke
Ramund Rindel Peulicke ('12)
Sparta18.76
  
 PB
 
15.19 PB18.76 PB17.22     
7
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF18.33
  
 PB
 
18.33 PB  X15.82     
8
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF17.43
  
 
 
17.4316.1115.76     
9
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta17.29
  
 
 
10.5517.2916.38     
10
Georg Abel-Kistrup
Georg Abel-Kistrup ('12)
KIF15.78
  
 PB
 
  X15.78 PB  X     
11
Christian Elwert
Christian Elwert ('12)
KIF15.32
  
 PB
 
  X15.32 PB9.77     
12
Charlie Damborg Schøler
Charlie Damborg Schøler ('12)
KIF14.88
  
 PB
 
9.14 PB  X14.88 PB     
13
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta14.03
  
 PB
 
7.1514.03 PB  X     
14
Leo Nielsen
Leo Nielsen ('13)
KIF11.34
  
 PB
 
11.34 PB10.069.99     
15
Aksel Boel Sørensen
Aksel Boel Sørensen ('13)
KIF9.61
  
 PB
 
4.35 PB9.61 PB  X     
P9 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta7.23
  
 PB
2
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta7.42
  
 
3
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta7.43
  
 PB
4
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta7.44
  
 
5
Magnolia Kristiansen
Magnolia Kristiansen ('13)
KIF7.80
  
 =PB
6
Lulu Rørdam
Lulu Rørdam ('12)
KIF7.95
  
 
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Agnes Frederikke Dalsgaard Petersen
Agnes Frederikke Dalsgaard Petersen ('12)
KIF7.44
  
 PB
2
Thea Marie Freund
Thea Marie Freund ('13)
KIF8.02
  
 PB
3
Lovisa Grosso
Lovisa Grosso ('12)
Sparta8.31
  
 PB
4
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF8.36
  
 SB
5
Annastasia Strand
Annastasia Strand ('13)
KIF8.48
  
 PB
6
Vigga Ingrid Meisner
Vigga Ingrid Meisner ('12)
KIF8.55
  
 PB
Finale C
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1
Josephine Laursen
Josephine Laursen ('12)
KIF8.20
  
 PB
2
Edith Christine Deichmann-Bendixen
Edith Christine Deichmann-Bendixen ('13)
KIF8.29
  
 PB
3
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta8.48
  
 
4
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta9.27
  
 PB
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta1:24.21
  
 PB
2
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta1:30.24
  
 PB
3
Ella Dall Gislum
Ella Dall Gislum ('12)
Sparta1:30.83
  
 PB
4
Lulu Rørdam
Lulu Rørdam ('12)
KIF1:31.80
  
 
5
Agnes Frederikke Dalsgaard Petersen
Agnes Frederikke Dalsgaard Petersen ('12)
KIF1:37.98
  
 PB
6
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta1:38.85
  
 
7
Naja Nøhr
Naja Nøhr ('12)
Sparta1:40.20
  
 PB
8
Magnolia Kristiansen
Magnolia Kristiansen ('13)
KIF1:41.40
  
 
9
Thea Marie Freund
Thea Marie Freund ('13)
KIF1:44.28
  
 PB
10
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta1:45.11
  
 PB
11
Vigga Kongstad Brund
Vigga Kongstad Brund ('12)
Sparta1:46.56
  
 PB
12
Josephine Laursen
Josephine Laursen ('12)
KIF1:48.26
  
 PB
13
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF1:49.20
  
 
14
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta2:00.51
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta3.69
0.0
  
 PB
 
2.51
 -1.2
3.69 PB
 0.0
      
2
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta3.33
-1.4
  
 
 
3.33
 -1.4
3.15
 -2.8
      
3
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta3.07
0.0
  
 PB
 
3.07 PB
 0.0
3.00
 -0.3
      
4
Agnes Frederikke Dalsgaard Petersen
Agnes Frederikke Dalsgaard Petersen ('12)
KIF3.05
-1.7
  
 PB
 
  X
 0.0
3.05 PB
 -1.7
      
5
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta2.91
-2.7
  
 PB
 
  X
 0.0
2.91 PB
 -2.7
      
6
Daphne Hatini Pedersen
Daphne Hatini Pedersen ('12)
KIF2.86
-1.4
  
 SB
 
2.81 SB
 -0.9
2.86 SB
 -1.4
      
7
Lulu Rørdam
Lulu Rørdam ('12)
KIF2.76
0.0
  
 PB
 
2.76 PB
 0.0
  X
 0.0
      
8
Magnolia Kristiansen
Magnolia Kristiansen ('13)
KIF2.74
-0.5
  
 PB
 
2.74 PB
 -0.5
2.61
 -2.3
      
9
Naja Nøhr
Naja Nøhr ('12)
Sparta2.72
-0.5
  
 PB
 
2.72 PB
 -0.5
2.57
 -2.3
      
10
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF2.72
-1.2
  
 PB
 
2.72 PB
 -1.2
2.55
 -2.1
      
11
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta2.67
0.0
  
 PB
 
2.67 PB
 0.0
2.27
 -1.2
      
12
Josephine Laursen
Josephine Laursen ('12)
KIF2.65
-1.1
  
 PB
 
2.65 PB
 -1.1
2.59
 -1.7
      
13
Edith Christine Deichmann-Bendixen
Edith Christine Deichmann-Bendixen ('13)
KIF2.58
-1.1
  
 PB
 
2.39 PB
 0.9
2.58 PB
 -1.1
      
14
Vigga Ingrid Meisner
Vigga Ingrid Meisner ('12)
KIF2.55
0.0
  
 PB
 
2.31 PB
 -2.1
2.55 PB
 0.0
      
15
Ella Dall Gislum
Ella Dall Gislum ('12)
Sparta2.51
-0.9
  
 PB
 
2.51 PB
 -0.9
2.39
 -0.3
      
16
Thea Marie Freund
Thea Marie Freund ('13)
KIF2.48
-1.1
  
 PB
 
2.30 PB
 0.2
2.48 PB
 -1.1
      
17
Vigga Kongstad Brund
Vigga Kongstad Brund ('12)
Sparta2.43
-0.8
  
 PB
 
2.22 PB
 0.8
2.43 PB
 -0.8
      
18
Vera Karen Deichmann-Bendixen
Vera Karen Deichmann-Bendixen ('13)
KIF2.38
+1.1
  
 PB
 
2.38 PB
 1.1
2.11
 -0.3
      
19
Annastasia Strand
Annastasia Strand ('13)
KIF2.25
-0.7
  
 PB
 
2.08 PB
 -2.5
2.25 PB
 -0.7
      
20
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta2.07
-2.1
  
 
 
  X
 0.0
2.07
 -2.1
      
21
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta1.95
+0.7
  
 PB
 
1.95 PB
 0.7
1.83
 -2.4
      
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Daphne Hatini Pedersen
Daphne Hatini Pedersen ('12)
KIF4.32
  
 PB
 
2.95 PB3.58 PB4.32 PB     
2
Vigga Ingrid Meisner
Vigga Ingrid Meisner ('12)
KIF4.31
  
 PB
 
4.31 PB3.924.12     
3
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF4.11
  
 PB
 
3.75 PB2.914.11 PB     
4
Josephine Laursen
Josephine Laursen ('12)
KIF4.06
  
 PB
 
3.24 PB2.534.06 PB     
5
Ella Dall Gislum
Ella Dall Gislum ('12)
Sparta3.77
  
 PB
 
3.63 PB3.163.77 PB     
6
Naja Nøhr
Naja Nøhr ('12)
Sparta3.60
  
 PB
 
3.52 PB3.60 PB3.48     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Josephine Laursen
Josephine Laursen ('12)
KIF19.75
  
 PB
 
18.29 PB  X19.75 PB     
2
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF19.52
  
 PB
 
19.52 PB16.78  X     
3
Lulu Rørdam
Lulu Rørdam ('12)
KIF16.95
  
 PB
 
16.95 PB9.23  X     
4
Vera Karen Deichmann-Bendixen
Vera Karen Deichmann-Bendixen ('13)
KIF14.82
  
 PB
 
14.82 PB8.5211.08     
5
Agnes Frederikke Dalsgaard Petersen
Agnes Frederikke Dalsgaard Petersen ('12)
KIF14.51
  
 PB
 
6.54 PB  X14.51 PB     
6
Edith Christine Deichmann-Bendixen
Edith Christine Deichmann-Bendixen ('13)
KIF12.69
  
 PB
 
12.69 PB7.999.01     
7
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta12.52
  
 
 
  –12.5211.09     
8
Thea Marie Freund
Thea Marie Freund ('13)
KIF12.36
  
 PB
 
9.34 PB  X12.36 PB     
9
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta12.14
  
 PB
 
12.14 PB9.596.74     
10
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta9.27
  
 PB
 
5.08 PB4.179.27 PB     
11
Annastasia Strand
Annastasia Strand ('13)
KIF9.01
  
 PB
 
  X  X9.01 PB     
12
Vigga Ingrid Meisner
Vigga Ingrid Meisner ('12)
KIF8.57
  
 PB
 
7.46 PB  X8.57 PB     
13
Vigga Kongstad Brund
Vigga Kongstad Brund ('12)
Sparta7.82
  
 PB
 
  X7.82 PB  X     
14
Magnolia Kristiansen
Magnolia Kristiansen ('13)
KIF5.45
  
 
 
  X  X5.45     
D8 40 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta6.71
  
 PB
2
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF7.30
  
 
3
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta7.34
  
 PB
4
Gustav Lie Dalsgaard
Gustav Lie Dalsgaard ('12)
KIF7.44
  
 PB
5
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF7.74
  
 
6
Christian Elwert
Christian Elwert ('12)
KIF7.92
  
 PB
7
Asker Raymond Nielsen
Asker Raymond Nielsen ('13)
KIF8.67
  
 
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Leo Nielsen
Leo Nielsen ('13)
KIF8.02
  
 PB
2
Georg Abel-Kistrup
Georg Abel-Kistrup ('12)
KIF8.15
  
 PB
3
Charlie Damborg Schøler
Charlie Damborg Schøler ('12)
KIF9.03
  
 PB
4
Philip Nielsen
Philip Nielsen ('14)
KIF9.21
  
 PB
5
Atli Hrafn Elvarsson
Atli Hrafn Elvarsson ('14)
KIF9.66
  
 PB
6
Aksel Boel Sørensen
Aksel Boel Sørensen ('13)
KIF10.70
  
 PB
D8 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Philip Nielsen
Philip Nielsen ('14)
KIF9.42
  
 PB
 
  X9.42 PB  X     
2
Atli Hrafn Elvarsson
Atli Hrafn Elvarsson ('14)
KIF7.22
  
 PB
 
5.19 PB2.247.22 PB     
D7 400 m    

Finale A

Finale
1
Rose Merling Rønnevig
Rose Merling Rønnevig ('15)
KIF1:53.83
  
  K Mixed competition
2
Akira Betrian
Akira Betrian ('15)
KIF2:01.29
  
  K Mixed competition
3
Philip Nielsen
Philip Nielsen ('14)
KIF2:05.48
  
 PB
4
Ssanyu Lukenge Kh-Jamal
Ssanyu Lukenge Kh-Jamal ('15)
KIF2:05.94
  
  K Mixed competition
5
Solveig Ramnefjell Schousboe
Solveig Ramnefjell Schousboe ('15)
KIF2:09.26
  
  K Mixed competition
6
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF2:09.53
  
  K Mixed competition
7
Julie Clausen
Julie Clausen ('15)
KIF2:55.64
  
  K Mixed competition
8
Frederikke Rattleff
Frederikke Rattleff ('15)
KIF3:07.04
  
  K Mixed competition
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Philip Nielsen
Philip Nielsen ('14)
KIF2.25
-1.4
  
 PB
 
2.25 PB
 -1.4
2.15
 -2.6
1.96
 -1.4
     
2
Atli Hrafn Elvarsson
Atli Hrafn Elvarsson ('14)
KIF2.00
-0.7
  
 PB
 
1.77 PB
 -1.3
2.00 PB
 -0.7
1.89
 -0.2
     
D7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Atli Hrafn Elvarsson
Atli Hrafn Elvarsson ('14)
KIF2.40
  
 PB
 
2.40 PB2.072.18     
P7 40 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1
Akira Betrian
Akira Betrian ('15)
KIF8.72
  
 PB
2
Freja Togsverd-Madum
Freja Togsverd-Madum ('14)
KIF9.80
  
 PB
2
Bille Helbæk Johansen
Bille Helbæk Johansen ('15)
KIF9.80
  
 PB
4
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF9.89
  
 PB
5
Rose Merling Rønnevig
Rose Merling Rønnevig ('15)
KIF10.06
  
 PB
6
Ssanyu Lukenge Kh-Jamal
Ssanyu Lukenge Kh-Jamal ('15)
KIF11.02
  
 PB
7
Julie Clausen
Julie Clausen ('15)
KIF11.20
  
 PB
8
Frederikke Rattleff
Frederikke Rattleff ('15)
KIF12.84
  
 PB
9
Solveig Ramnefjell Schousboe
Solveig Ramnefjell Schousboe ('15)
KIF13.30
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Akira Betrian
Akira Betrian ('15)
KIF2.30
-0.7
  
 PB
 
2.30 PB
 -0.7
1.56
 -1.0
1.58
 -0.5
     
2
Bille Helbæk Johansen
Bille Helbæk Johansen ('15)
KIF2.07
-0.8
  
 PB
 
1.79 PB
 -1.1
2.07 PB
 -0.8
  X
 0.0
     
3
Solveig Ramnefjell Schousboe
Solveig Ramnefjell Schousboe ('15)
KIF2.06
-1.4
  
 PB
 
2.06 PB
 -1.4
2.00
 -0.2
1.94
 -1.9
     
4
Julie Clausen
Julie Clausen ('15)
KIF1.98
-0.2
  
 PB
 
1.80 PB
 -1.9
1.98 PB
 -0.2
1.86
 -3.4
     
5
Ssanyu Lukenge Kh-Jamal
Ssanyu Lukenge Kh-Jamal ('15)
KIF1.87
-1.2
  
 PB
 
  X
 0.0
1.62 PB
 -1.3
1.87 PB
 -1.2
     
6
Rose Merling Rønnevig
Rose Merling Rønnevig ('15)
KIF1.76
-1.3
  
 PB
 
1.76 PB
 -1.3
  X
 0.0
  X
 0.0
     
7
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF1.72
-1.9
  
 PB
 
1.72 PB
 -1.9
1.63
 -0.6
1.60
 -0.2
     
8
Frederikke Rattleff
Frederikke Rattleff ('15)
KIF1.58
-1.5
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
1.58 PB
 -1.5
     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Rose Merling Rønnevig
Rose Merling Rønnevig ('15)
KIF9.80
  
 PB
 
9.80 PB5.986.23     
2
Bille Helbæk Johansen
Bille Helbæk Johansen ('15)
KIF8.89
  
 PB
 
8.15 PB8.89 PB8.89 =PB     
3
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF8.53
  
 PB
 
7.50 PB8.53 PB8.33     
4
Julie Clausen
Julie Clausen ('15)
KIF6.90
  
 PB
 
6.90 PB6.866.10     
5
Akira Betrian
Akira Betrian ('15)
KIF6.60
  
 PB
 
4.30 PB5.27 PB6.60 PB     
6
Freja Togsverd-Madum
Freja Togsverd-Madum ('14)
KIF6.36
  
 PB
 
4.07 PB3.686.36 PB     
7
Ssanyu Lukenge Kh-Jamal
Ssanyu Lukenge Kh-Jamal ('15)
KIF5.60
  
 PB
 
  X4.07 PB5.60 PB     
8
Solveig Ramnefjell Schousboe
Solveig Ramnefjell Schousboe ('15)
KIF5.50
  
 PB
 
5.50 PB2.373.80     
9
Frederikke Rattleff
Frederikke Rattleff ('15)
KIF4.37
  
 PB
 
3.30 PB4.37 PB4.30     

Seneste resultater

15.1KøbenhavnSparta Indestævne 2
9.1HvidovreKlubkastestævne
9.1RandersUltimo stævne
8.1HelsingørVinter stævne
30.12AarhusSidste Chancen
29.12EsbjergBrian svinger hammeren
29.12Skiveskivekast 9-21
22.12Rønne1000m
22.12Skiveskivekast 8-21
19.12EsbjergBrians venner i kastegården
18.12KøbenhavnSparta Sprintstævne 1
14.12RandersNåle- og Kunststofsstævne i Randers
8.12Rønne3000m Viking Vinter testløb
4.12AarhusVinterkast 1
30.11AarhusVinteråbner
28.11EsbjergBrians Kastedag
28.11HvidovreKastestævne
27.11Korsør DM Cross
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half