Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Frederiksberg: Klubmesterskab 2021 2.10.2021
Frederiksbergs Stadion

D19 100 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF11.68
  
 
2Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF11.89
  
 =SB
3Lauge Preisler VillundLauge Preisler Villund ('03)Frederiksberg IF12.01
  
 PB
4Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)Frederiksberg IF12.64
  
 
D19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)Frederiksberg IF1.75
  
 =PB
 
1.50 SB
  O
1.55 SB
  O
1.60 SB
  O
1.65 =PB
  O
1.70 PB
  O
1.75 PB
  O
1.78
XXX
 
1Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF1.75
  
 PB
 
1.50 SB
  O
1.55 SB
  O
1.60 SB
  O
1.65 SB
  O
1.70 PB
  O
1.75 PB
  O
1.78
XXX
 
D19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF5.87
0.0
  
 
 
5.46
 -1.3
5.67
 -0.5
5.87
 0.0
     
2Lauge Preisler VillundLauge Preisler Villund ('03)Frederiksberg IF5.44
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
5.44 PB
 0.0
     
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF10.81
  
 PB
 
9.07 PB10.81 PB10.67     
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF39.17
  
 PB
 
35.51 PB35.3639.17 PB     
2Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)Frederiksberg IF35.66
  
 PB
 
31.95 PB35.66 PB25.48     
3Lauge Preisler VillundLauge Preisler Villund ('03)Frederiksberg IF30.50
  
 PB
 
30.35 PB30.50 PB29.48     
D17 100 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF13.01
  
 PB
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF4.42
-1.4
  
 PB
 
  X
 0.0
4.14 PB
 0.0
4.42 PB
 -1.4
     
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF11.53
  
 
 
10.92  X11.53     
P17 100 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF13.38
  
 SB
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF5.26
-0.7
  
 PB
 
5.20 SB
 0.0
5.26 PB
 -0.7
5.24
 -0.6
     
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF9.36
  
 PB
 
8.44 PB9.36 PB9.24     
P15 100 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.59
  
 
2Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF14.75
  
 
3Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF14.99
  
 
4Dea Katz-KayserDea Katz-Kayser ('07)Frederiksberg IF15.37
  
 PB
5Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF15.78
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Dea Katz-KayserDea Katz-Kayser ('07)Frederiksberg IF1.20
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
     
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF4.30
-0.3
  
 
 
4.30
 -0.3
4.28
 -1.0
3.95
 -0.2
     
2Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF3.87
0.0
  
 
 
3.87
 0.0
3.24
 -0.8
3.16
 -1.2
     
3Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF3.83
-1.3
  
 PB
 
3.83 PB
 -1.3
  X
 0.0
3.68
 -1.3
     
4Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF3.70
-0.6
  
 PB
 
3.54
 -1.3
3.70 PB
 -0.6
3.64
 0.0
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF7.74
  
 PB
 
  X7.59 PB7.74 PB     
2Dea Katz-KayserDea Katz-Kayser ('07)Frederiksberg IF6.59
  
 PB
 
6.59 PB5.686.50     
3Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF6.10
  
 
 
5.715.566.10     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF21.86
  
 
 
21.58  X21.86     
2Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF17.58
  
 
 
  X17.1617.58     
D13 80 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1Meldgaard LukaMeldgaard Luka ('08)Frederiksberg IF10.63
  
 
2August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF11.46
  
 PB
3Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF11.64
  
 PB
4Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF13.47
  
 =PB
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF1:57.39
  
 
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF4.62
0.0
  
 PB
 
4.36
 -0.5
4.44
 0.2
4.62 PB
 0.0
     
2Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF4.30
-0.2
  
 PB
 
3.40
 -0.4
  X
 0.0
4.30 PB
 -0.2
     
3Meldgaard LukaMeldgaard Luka ('08)Frederiksberg IF4.07
0.0
  
 
 
4.07
 0.0
3.99
 -1.8
3.56
 0.1
     
4Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF3.79
-0.7
  
 PB
 
3.66 PB
 0.2
3.66 =PB
 -0.1
3.79 PB
 -0.7
     
5Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF3.72
-0.1
  
 PB
 
3.72 PB
 -0.1
  X
 0.0
  X
 0.0
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Meldgaard LukaMeldgaard Luka ('08)Frederiksberg IF7.78
  
 
 
  X5.557.78     
2Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF7.48
  
 
 
7.487.167.43     
3Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF6.71
  
 PB
 
6.046.71 PB6.06     
4August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF5.77
  
 PB
 
5.34 PB5.77 PB5.75     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF10.63
  
 SB
 
10.63 SB  X9.04     
P13 80 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF12.20
  
 PB
2Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF13.44
  
 SB
3Sofia JensenSofia Jensen ('08)Frederiksberg IF13.07
  
 PB
4Eleanor E KlosterborgEleanor E Klosterborg ('09)Frederiksberg IF13.53
  
 PB
Finale B
Vind: -1.5
Vind: -1.5
1Vera Siert-VadmandVera Siert-Vadmand ('08)Frederiksberg IF14.08
  
 PB
2Elizabeth EllersgaardElizabeth Ellersgaard ('09)Frederiksberg IF14.61
  
 PB
3Carolina Rasmussen MoosCarolina Rasmussen Moos ('09)Frederiksberg IF14.62
  
 PB
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Lily RødgaardLily Rødgaard ('08)Frederiksberg IF1:56.36
  
 PB
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1:57.10
  
 
3Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF1:57.26
  
 SB
4Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF1:59.50
  
 PB
5Karla GraversenKarla Graversen ('08)Frederiksberg IF2:09.78
  
 PB
6Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF2:17.22
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.46
  
 
 
1.37
 XO
1.40
 XO
1.43
XXO
1.46
  O
1.49
XXX
   
2Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF1.25
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXO
     
3Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF1.20
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
     
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF4.58
-0.9
  
 
 
4.53
 0.0
4.58
 -0.9
4.51
 -0.1
     
2Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF4.29
-0.8
  
 PB
 
4.27 =PB
 0.0
4.29 PB
 -0.8
4.11
 -0.4
     
3Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF3.99
0.0
  
 PB
 
3.99 PB
 0.0
3.90
 -0.9
3.80
 0.0
     
4Lily RødgaardLily Rødgaard ('08)Frederiksberg IF3.91
0.0
  
 PB
 
3.90 PB
 0.7
3.75
 0.0
3.91 PB
 0.0
     
5Vera Siert-VadmandVera Siert-Vadmand ('08)Frederiksberg IF3.50
-0.9
  
 PB
 
3.29 PB
 -0.8
3.37 PB
 -1.6
3.50 PB
 -0.9
     
6Eleanor E KlosterborgEleanor E Klosterborg ('09)Frederiksberg IF3.41
0.0
  
 PB
 
3.41 PB
 0.0
3.36
 -1.2
3.31
 -0.2
     
7Karla GraversenKarla Graversen ('08)Frederiksberg IF3.40
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
3.40 PB
 0.0
  X
 0.0
     
8Carolina Rasmussen MoosCarolina Rasmussen Moos ('09)Frederiksberg IF3.36
-0.3
  
 PB
 
3.00 PB
 -0.2
  X
 0.0
3.36 PB
 -0.3
     
9Elizabeth EllersgaardElizabeth Ellersgaard ('09)Frederiksberg IF3.34
0.0
  
 PB
 
3.34 PB
 0.0
3.34 =PB
 -1.0
3.14
 0.0
     
10Sofia JensenSofia Jensen ('08)Frederiksberg IF2.89
-0.9
  
 
 
2.89
 -0.9
2.81
 -0.3
  X
 0.0
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF9.59
  
 
 
9.449.599.27     
2Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF8.85
  
 PB
 
8.24 PB8.85 PB8.20     
3Sofia JensenSofia Jensen ('08)Frederiksberg IF7.52
  
 PB
 
7.13 PB7.31 PB7.52 PB     
4Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF7.38
  
 
 
6.347.137.38     
5Lily RødgaardLily Rødgaard ('08)Frederiksberg IF7.12
  
 PB
 
6.10 PB7.12 PB6.40     
6Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF7.06
  
 PB
 
6.90 PB7.05 PB7.06 PB     
7Karla GraversenKarla Graversen ('08)Frederiksberg IF6.01
  
 PB
 
  X5.96 PB6.01 PB     
8Vera Siert-VadmandVera Siert-Vadmand ('08)Frederiksberg IF5.93
  
 PB
 
5.93 PB  X4.86     
9Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF5.85
  
 
 
5.854.855.81     
10Elizabeth EllersgaardElizabeth Ellersgaard ('09)Frederiksberg IF5.63
  
 PB
 
5.13 PB5.63 PB4.62     
11Eleanor E KlosterborgEleanor E Klosterborg ('09)Frederiksberg IF5.51
  
 PB
 
  X5.30 PB5.51 PB     
12Carolina Rasmussen MoosCarolina Rasmussen Moos ('09)Frederiksberg IF3.75
  
 PB
 
3.75 PB  X3.74     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF14.99
  
 
 
  X  X14.99     
D11 60 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF9.52
  
 PB
2Carl Philip GlastrupCarl Philip Glastrup ('10)Frederiksberg IF9.78
  
 PB
3
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF9.80
  
 PB
4
Bertram Koudal Schmidt
Bertram Koudal Schmidt ('11)
Frederiksberg IF10.14
  
 PB
D11 400 m    

Finale A

Finale
1
Aksel Bjerre Baun Mikkelsen
Aksel Bjerre Baun Mikkelsen ('11)
Frederiksberg IF1:24.34
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Carl Philip GlastrupCarl Philip Glastrup ('10)Frederiksberg IF1.15
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10 =PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
 
2
Bertram Koudal Schmidt
Bertram Koudal Schmidt ('11)
Frederiksberg IF0.95
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95 =PB
  O
1.00
XXX
     
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF4.06
+0.3
  
 PB
 
3.87 PB
 -1.4
4.02 PB
 -0.4
4.06 PB
 0.3
     
2
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF3.60
0.0
  
 PB
 
3.25
 -1.7
3.60 PB
 0.0
3.55
 -0.3
     
3
Aksel Bjerre Baun Mikkelsen
Aksel Bjerre Baun Mikkelsen ('11)
Frederiksberg IF3.11
0.0
  
 PB
 
3.02 PB
 0.0
3.11 PB
 0.0
2.40
 0.0
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF7.84
  
 
 
6.517.527.84     
2Carl Philip GlastrupCarl Philip Glastrup ('10)Frederiksberg IF7.52
  
 PB
 
7.52 PB7.197.17     
3
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF6.17
  
 PB
 
5.964.866.17 PB     
4
Aksel Bjerre Baun Mikkelsen
Aksel Bjerre Baun Mikkelsen ('11)
Frederiksberg IF5.39
  
 
 
5.074.975.39     
5
Bertram Koudal Schmidt
Bertram Koudal Schmidt ('11)
Frederiksberg IF4.58
  
 PB
 
4.22 PB3.694.58 PB     
P11 60 m    
Vind: -2.3

Finale A

Finale
Vind: -2.3
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF9.09
  
 
2Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10)Frederiksberg IF9.89
  
 
3Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF10.11
  
 SB
4
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF10.25
  
 
5Alba de la Villa OlsenAlba de la Villa Olsen ('10)Frederiksberg IF10.43
  
 PB
Finale B
Vind: -2.2
Vind: -2.2
1
Martha Dybdal Emkjær
Martha Dybdal Emkjær ('11)
Frederiksberg IF9.92
  
 PB
2Vigga Breum Helweg-LarsenVigga Breum Helweg-Larsen ('10)Frederiksberg IF10.07
  
 PB
3
Frida Kjeldsen-Kragh
Frida Kjeldsen-Kragh ('11)
Frederiksberg IF11.00
  
 PB
4Mie Leonora KobberøMie Leonora Kobberø ('10)Frederiksberg IF11.23
  
 SB
5
Johanna Marie Printz
Johanna Marie Printz ('11)
Frederiksberg IF12.18
  
 PB
P11 400 m    

Finale A

Finale
1
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF1:14.43
  
 PB
2
Ella Denta
Ella Denta ('11)
Frederiksberg IF1:16.69
  
 PB
3Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF1:19.08
  
 PB
4
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF1:27.67
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF1.31
  
 PB
 
1.16
  O
1.22
 XO
1.25
 XO
1.28 PB
 XO
1.31 PB
XXO
1.34
XXX
  
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF4.41
0.0
  
 
 
4.41
 0.0
4.39
 0.0
4.40
 -1.1
     
2Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10)Frederiksberg IF3.72
-1.0
  
 PB
 
3.65 SB
 -0.5
3.61
 0.0
3.72 PB
 -1.0
     
3
Martha Dybdal Emkjær
Martha Dybdal Emkjær ('11)
Frederiksberg IF3.63
0.0
  
 PB
 
3.63 PB
 0.0
3.54
 -1.1
3.54
 0.7
     
4
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF3.62
-1.1
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
3.62 PB
 -1.1
     
5Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF3.51
-0.2
  
 PB
 
3.44 PB
 -0.1
3.48 PB
 -0.8
3.51 PB
 -0.2
     
6Vigga Breum Helweg-LarsenVigga Breum Helweg-Larsen ('10)Frederiksberg IF3.36
-0.1
  
 PB
 
3.11
 -1.0
3.36 PB
 -0.1
3.33
 0.3
     
7Alba de la Villa OlsenAlba de la Villa Olsen ('10)Frederiksberg IF3.27
0.0
  
 PB
 
3.23 PB
 -0.6
3.27 PB
 0.0
3.19
 -0.2
     
8
Ella Denta
Ella Denta ('11)
Frederiksberg IF3.24
0.0
  
 PB
 
3.21 PB
 0.0
3.24 PB
 0.0
2.95
 0.7
     
9Mie Leonora KobberøMie Leonora Kobberø ('10)Frederiksberg IF3.15
0.0
  
 PB
 
3.14 PB
 -0.5
2.64
 -1.6
3.15 PB
 0.0
     
10
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF3.05
0.0
  
 PB
 
3.03 PB
 -0.1
3.05 PB
 0.0
2.74
 -1.1
     
11
Frida Kjeldsen-Kragh
Frida Kjeldsen-Kragh ('11)
Frederiksberg IF3.02
0.0
  
 PB
 
3.02 PB
 0.0
2.95
 0.0
2.91
 0.0
     
12
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF2.96
-0.5
  
 PB
 
2.96 PB
 -0.5
2.90
 -1.3
2.79
 0.0
     
13
Johanna Marie Printz
Johanna Marie Printz ('11)
Frederiksberg IF2.57
-0.7
  
 PB
 
2.57 PB
 -0.7
2.43
 0.0
2.27
 -1.7
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10)Frederiksberg IF7.53
  
 
 
6.696.937.53     
2Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF7.22
  
 
 
7.227.036.72     
3
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF6.15
  
 PB
 
5.866.15 PB5.11     
4Alba de la Villa OlsenAlba de la Villa Olsen ('10)Frederiksberg IF5.94
  
 PB
 
5.94 PB5.854.90     
5Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF5.27
  
 PB
 
5.27 PB4.274.93     
6
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF5.20
  
 PB
 
4.834.955.20 PB     
7Vigga Breum Helweg-LarsenVigga Breum Helweg-Larsen ('10)Frederiksberg IF5.19
  
 PB
 
4.36 PB5.19 PB5.08     
8
Martha Dybdal Emkjær
Martha Dybdal Emkjær ('11)
Frederiksberg IF5.15
  
 PB
 
5.15 PB4.354.64     
9Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF4.93
  
 PB
 
  X4.93 PB4.73     
10Mie Leonora KobberøMie Leonora Kobberø ('10)Frederiksberg IF4.39
  
 SB
 
4.07 SB  X4.39 SB     
11
Ella Denta
Ella Denta ('11)
Frederiksberg IF4.10
  
 PB
 
4.10 PB4.053.67     
12
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF3.99
  
 
 
3.823.833.99     
13
Johanna Marie Printz
Johanna Marie Printz ('11)
Frederiksberg IF3.81
  
 PB
 
3.81 PB3.703.79     
14
Frida Kjeldsen-Kragh
Frida Kjeldsen-Kragh ('11)
Frederiksberg IF3.18
  
 PB
 
  X2.85 PB3.18 PB     
D9 40 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF7.36
  
 PB
2
Anton Rommerdahl Walbum
Anton Rommerdahl Walbum ('12)
Frederiksberg IF7.49
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Isak Søndergaard
Isak Søndergaard ('12)
Frederiksberg IF1:21.56
  
 PB
2
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF1:22.99
  
 
3
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF1:26.04
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF3.41
-1.4
  
 
 
3.39
 -0.1
3.41
 -1.4
3.10
 1.2
     
2
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF3.33
-0.9
  
 PB
 
3.33 PB
 -0.9
3.09
 -0.4
3.10
 -0.3
     
3
Isak Søndergaard
Isak Søndergaard ('12)
Frederiksberg IF3.21
0.0
  
 
 
3.00
 0.0
3.21
 0.0
3.00
 -0.7
     
4
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF3.12
-0.5
  
 SB
 
2.39 SB
 -0.9
3.12 SB
 -0.5
2.96
 -0.5
     
5
Anton Rommerdahl Walbum
Anton Rommerdahl Walbum ('12)
Frederiksberg IF2.35
-2.0
  
 PB
 
2.17 PB
 0.0
2.00
 -1.5
2.35 PB
 -2.0
     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF5.39
  
 SB
 
5.00 SB4.765.39 SB     
2
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF4.45
  
 PB
 
3.43 PB4.01 PB4.45 PB     
3
Anton Rommerdahl Walbum
Anton Rommerdahl Walbum ('12)
Frederiksberg IF4.37
  
 PB
 
3.86 PB  X4.37 PB     
4
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF4.19
  
 PB
 
4.10 PB4.19 PB4.10     
5
Isak Søndergaard
Isak Søndergaard ('12)
Frederiksberg IF3.85
  
 PB
 
3.53 PB3.85 PB3.74     
P9 40 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1
Roelsgaard Marie
Roelsgaard Marie ('12)
Frederiksberg IF7.17
  
 
2
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF7.53
  
 PB
3
Emily Jørgensen
Emily Jørgensen ('12)
Frederiksberg IF8.03
  
 PB
4
Lily Ito-Johnson
Lily Ito-Johnson ('12)
Frederiksberg IF8.04
  
 PB
5
Lea Kobberø
Lea Kobberø ('13)
Frederiksberg IF8.78
  
 PB
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Agnes Skibsted Johannesen
Agnes Skibsted Johannesen ('12)
Frederiksberg IF1:39.05
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF3.25
-1.4
  
 PB
 
3.25 PB
 -1.4
3.15
 -1.2
3.25 =PB
 -0.7
     
2
Roelsgaard Marie
Roelsgaard Marie ('12)
Frederiksberg IF3.24
-0.9
  
 PB
 
3.24 PB
 -0.9
3.08
 -0.7
3.19
 -0.1
     
3
Emily Jørgensen
Emily Jørgensen ('12)
Frederiksberg IF2.85
+0.4
  
 PB
 
2.50 PB
 -1.4
2.51 PB
 -0.1
2.85 PB
 0.4
     
4
Agnes Skibsted Johannesen
Agnes Skibsted Johannesen ('12)
Frederiksberg IF2.53
+0.5
  
 PB
 
2.53 PB
 0.5
2.27
 -1.2
2.53 =PB
 -0.8
     
5
Lily Ito-Johnson
Lily Ito-Johnson ('12)
Frederiksberg IF2.42
-1.9
  
 PB
 
2.25 PB
 -1.3
2.42 PB
 -1.9
2.35
 -1.2
     
6
Lea Kobberø
Lea Kobberø ('13)
Frederiksberg IF2.18
0.0
  
 PB
 
2.18 PB
 0.0
2.02
 0.0
2.08
 -0.5
     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Roelsgaard Marie
Roelsgaard Marie ('12)
Frederiksberg IF4.32
  
 PB
 
4.05 PB4.32 PB3.65     
2
Emily Jørgensen
Emily Jørgensen ('12)
Frederiksberg IF3.78
  
 PB
 
  X3.78 PB3.66     
3
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF3.69
  
 PB
 
3.28 PB2.973.69 PB     
4
Lily Ito-Johnson
Lily Ito-Johnson ('12)
Frederiksberg IF3.49
  
 PB
 
3.49 PB3.482.99     
5
Agnes Skibsted Johannesen
Agnes Skibsted Johannesen ('12)
Frederiksberg IF3.00
  
 PB
 
3.00 PB2.982.93     
6
Lea Kobberø
Lea Kobberø ('13)
Frederiksberg IF2.93
  
 PB
 
2.05 PB2.72 PB2.93 PB     
D7 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Konrad Herring Jensen
Konrad Herring Jensen ('14)
Frederiksberg IF7.75
  
 PB
2
Devan Hansen
Devan Hansen ('14)
Frederiksberg IF9.18
  
 PB
3
Eskild De La Villa Olsen
Eskild De La Villa Olsen ('14)
Frederiksberg IF10.61
  
 PB
Finale B
Vind: -1.3
Vind: -1.3
1
Elnathan Dawit
Elnathan Dawit ('15)
Frederiksberg IF9.05
  
 PB
2
Linus Kristoffersen
Linus Kristoffersen ('15)
Frederiksberg IF9.92
  
 PB
3
Johan Zacher Glarbo
Johan Zacher Glarbo ('15)
Frederiksberg IF10.14
  
 PB
D7 400 m    

Finale A

Finale
1
Elmar Grønborg
Elmar Grønborg ('14)
Frederiksberg IF1:44.68
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Konrad Herring Jensen
Konrad Herring Jensen ('14)
Frederiksberg IF2.75
-0.1
  
 PB
 
2.38 PB
 0.0
2.29
 0.0
2.75 PB
 -0.1
     
2
Elnathan Dawit
Elnathan Dawit ('15)
Frederiksberg IF2.45
0.0
  
 PB
 
2.45 PB
 0.0
2.32
 0.0
2.29
 -0.2
     
3
Devan Hansen
Devan Hansen ('14)
Frederiksberg IF2.29
-0.5
  
 PB
 
2.29 PB
 -0.5
2.10
 -0.2
2.24
 -0.9
     
4
Elmar Grønborg
Elmar Grønborg ('14)
Frederiksberg IF2.12
0.0
  
 PB
 
2.09 PB
 0.0
2.01
 0.0
2.12 PB
 0.0
     
5
Johan Zacher Glarbo
Johan Zacher Glarbo ('15)
Frederiksberg IF2.08
0.0
  
 PB
 
1.97 PB
 0.0
2.08 PB
 0.0
1.86
 -0.4
     
6
Linus Kristoffersen
Linus Kristoffersen ('15)
Frederiksberg IF2.01
0.0
  
 PB
 
2.01 PB
 0.0
1.73
 -0.6
1.68
 0.0
     
7
Birk Bak-Randeris
Birk Bak-Randeris ('15)
Frederiksberg IF2.00
-0.9
  
 PB
 
2.00 PB
 -0.9
1.82
 -0.4
1.65
 0.0
     
8
Eskild De La Villa Olsen
Eskild De La Villa Olsen ('14)
Frederiksberg IF1.53
0.0
  
 PB
 
1.13 PB
 -0.1
1.53 PB
 0.0
1.26
 0.0
     
D7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Konrad Herring Jensen
Konrad Herring Jensen ('14)
Frederiksberg IF3.68
  
 PB
 
2.99 PB3.68 PB2.98     
2
Elmar Grønborg
Elmar Grønborg ('14)
Frederiksberg IF2.72
  
 PB
 
2.43 PB2.72 PB2.30     
3
Eskild De La Villa Olsen
Eskild De La Villa Olsen ('14)
Frederiksberg IF2.37
  
 PB
 
2.20 PB  X2.37 PB     
4
Elnathan Dawit
Elnathan Dawit ('15)
Frederiksberg IF2.29
  
 PB
 
1.85 PB2.29 PB2.04     
5
Johan Zacher Glarbo
Johan Zacher Glarbo ('15)
Frederiksberg IF2.25
  
 PB
 
1.96 PB1.862.25 PB     
6
Linus Kristoffersen
Linus Kristoffersen ('15)
Frederiksberg IF2.08
  
 PB
 
1.86 PB  X2.08 PB     
7
Birk Bak-Randeris
Birk Bak-Randeris ('15)
Frederiksberg IF2.04
  
 PB
 
  X2.04 PB0.87     
8
Devan Hansen
Devan Hansen ('14)
Frederiksberg IF2.01
  
 PB
 
1.90 PB1.662.01 PB     
P7 40 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1
Mila Ehrhart
Mila Ehrhart ('14)
Frederiksberg IF8.87
  
 PB
P7 400 m    

Finale A

Finale
1
Olivia Petersen
Olivia Petersen ('14)
Frederiksberg IF1:53.79
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Mila Ehrhart
Mila Ehrhart ('14)
Frederiksberg IF2.60
0.0
  
 PB
 
2.60 PB
 0.0
2.22
 0.0
2.40
 0.0
     
2
Olivia Petersen
Olivia Petersen ('14)
Frederiksberg IF1.96
+0.7
  
 PB
 
1.96 PB
 0.7
0.95
 -1.4
1.15
 0.0
     
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Mila Ehrhart
Mila Ehrhart ('14)
Frederiksberg IF1.55
  
 PB
 
1.24 PB1.39 PB1.55 PB     
2
Olivia Petersen
Olivia Petersen ('14)
Frederiksberg IF1.25
  
 SB
 
1.25 SB  X  X     

Seneste resultater

15.1KøbenhavnSparta Indestævne 2
9.1HvidovreKlubkastestævne
9.1RandersUltimo stævne
8.1HelsingørVinter stævne
30.12AarhusSidste Chancen
29.12EsbjergBrian svinger hammeren
29.12Skiveskivekast 9-21
22.12Rønne1000m
22.12Skiveskivekast 8-21
19.12EsbjergBrians venner i kastegården
18.12KøbenhavnSparta Sprintstævne 1
14.12RandersNåle- og Kunststofsstævne i Randers
8.12Rønne3000m Viking Vinter testløb
4.12AarhusVinterkast 1
30.11AarhusVinteråbner
28.11EsbjergBrians Kastedag
28.11HvidovreKastestævne
27.11Korsør DM Cross
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half