Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aabenraa: Nålestævne 27.9.2021
Aabenraa Stadion

D19 100 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
1Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aarhus 190012.19
  
 
2Bjørn Urfe TopBjørn Urfe Top ('05)Aabenraa IG 13.01
  
 PB
3Julius KruseJulius Kruse ('04)Aabenraa IG 14.04
  
 PB
4Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 14.73
  
 
5Marius ClausenMarius Clausen ('03)Aabenraa IG 14.92
  
 
D19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Marius ClausenMarius Clausen ('03)Aabenraa IG 1.45
  
 =PB
 
1.40
  O
1.45 =PB
  O
      
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 35.96
  
 
 
35.96       
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Marius ClausenMarius Clausen ('03)Aabenraa IG 14.32
  
 PB
 
14.32 PB       
D17 800 m    

Finale A

Finale
1Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 2:29.78
  
 
2Bjørn Urfe TopBjørn Urfe Top ('05)Aabenraa IG 2:44.85
  
 SB
3Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 2:53.76
  
 
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Bjørn Urfe TopBjørn Urfe Top ('05)Aabenraa IG 5.04
-0.1
  
 PB
 
5.04 PB
 -0.1
       
2Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aarhus 19004.86
-0.1
  
 PB
 
4.86 PB
 -0.1
       
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 18.44
  
DUR-17 PB
 
16.8017.24  X16.4418.44 PB  X  
2Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aarhus 190011.04
  
 PB
 
11.04 PB       
3Julius KruseJulius Kruse ('04)Aabenraa IG 7.85
  
 PB
 
7.85 PB       
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 53.03
  
 
 
53.03       
2Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aarhus 190029.79
  
 
 
29.79       
3Bjørn Urfe TopBjørn Urfe Top ('05)Aabenraa IG 21.43
  
 PB
 
21.43 PB       
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aarhus 190042.15
  
 
 
42.15       
2Bjørn Urfe TopBjørn Urfe Top ('05)Aabenraa IG 23.82
  
 PB
 
23.82 PB       
P17 100 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
1Alexandra KhristoforovaAlexandra Khristoforova ('05)Aabenraa IG 14.83
  
 
2Anne Sofie MichelsenAnne Sofie Michelsen ('05)Aabenraa IG 15.07
  
 PB
3Silja GyllingSilja Gylling ('05)Aabenraa IG 15.72
  
 SB
P17 800 m    

Finale A

Finale
1Silja GyllingSilja Gylling ('05)Aabenraa IG 3:22.02
  
 SB
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Anne Sofie MichelsenAnne Sofie Michelsen ('05)Aabenraa IG 1.30
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
1Silja GyllingSilja Gylling ('05)Aabenraa IG 1.30
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
1Alexandra KhristoforovaAlexandra Khristoforova ('05)Aabenraa IG 1.30
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Alexandra KhristoforovaAlexandra Khristoforova ('05)Aabenraa IG 4.39
-0.3
  
 PB
 
4.39 PB
 -0.3
       
2Anne Sofie MichelsenAnne Sofie Michelsen ('05)Aabenraa IG 4.26
-0.2
  
 PB
 
4.26 PB
 -0.2
       
3Silja GyllingSilja Gylling ('05)Aabenraa IG 3.70
-0.2
  
 SB
 
3.70 SB
 -0.2
       
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Alexandra KhristoforovaAlexandra Khristoforova ('05)Aabenraa IG 7.29
  
 PB
 
7.29 PB       
2Anne Sofie MichelsenAnne Sofie Michelsen ('05)Aabenraa IG 6.58
  
 SB
 
6.58 SB       
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Alexandra KhristoforovaAlexandra Khristoforova ('05)Aabenraa IG 18.97
  
 PB
 
18.97 PB       
2Silja GyllingSilja Gylling ('05)Aabenraa IG 15.73
  
 PB
 
15.73 PB       
3Anne Sofie MichelsenAnne Sofie Michelsen ('05)Aabenraa IG 15.11
  
 SB
 
15.11 SB       
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 3.92
-0.5
  
 PB
 
3.92 PB
 -0.5
       
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 4.79
  
 
 
4.79       
D13 80 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1Leart BojgourLeart Bojgour ('08)Aabenraa IG 13.90
  
 PB
2Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 14.08
  
 
3Leonis BojgourLeonis Bojgour ('08)Aabenraa IG 14.18
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 3.19
-0.1
  
 
 
3.19
 -0.1
       
2Leonis BojgourLeonis Bojgour ('08)Aabenraa IG 3.15
-0.2
  
 =PB
 
3.15 =PB
 -0.2
       
2Leonis BojgourLeonis Bojgour ('08)Aabenraa IG 3.15
-0.2
  
 PB
 
3.15 PB
 -0.2
       
3Leart BojgourLeart Bojgour ('08)Aabenraa IG 2.96
-0.2
  
 PB
 
2.96 PB
 -0.2
       
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 5.90
  
 =PB
 
5.90 =PB       
2Leonis BojgourLeonis Bojgour ('08)Aabenraa IG 4.83
  
 PB
 
4.83 PB       
3Leart BojgourLeart Bojgour ('08)Aabenraa IG 4.65
  
 PB
 
4.65 PB       
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Leonis BojgourLeonis Bojgour ('08)Aabenraa IG 10.63
  
 PB
 
10.63 PB       
2Leart BojgourLeart Bojgour ('08)Aabenraa IG 9.79
  
 
 
9.79       
D13 Boldkast 250 gram    

Finale A

Finale
1Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 34.57
  
 PB
 
34.57 PB       
2Leart BojgourLeart Bojgour ('08)Aabenraa IG 27.51
  
 PB
 
27.51 PB       
3Leonis BojgourLeonis Bojgour ('08)Aabenraa IG 24.46
  
 PB
 
24.46 PB       
P13 80 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1Karina StachowiakKarina Stachowiak ('08)Aabenraa IG 12.25
  
 SB
2Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 12.41
  
 PB
3Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 13.41
  
 SB
4Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 13.54
  
 
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 1.30
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
2Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 1.10
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
    
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Karina StachowiakKarina Stachowiak ('08)Aabenraa IG 4.32
-0.2
  
 
 
4.32
 -0.2
       
2Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 4.08
-0.3
  
 
 
4.08
 -0.3
       
3Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 4.06
-0.3
  
 
 
4.06
 -0.3
       
4Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 3.48
-0.4
  
 PB
 
3.48 PB
 -0.4
       
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 8.84
  
 
 
8.84       
2Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 6.15
  
 
 
6.15       
3Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 5.92
  
 
 
5.92       
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 20.04
  
 
 
20.04       
2Karina StachowiakKarina Stachowiak ('08)Aabenraa IG 11.92
  
 PB
 
11.92 PB       
3Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 11.11
  
 PB
 
11.11 PB       
P13 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 39.46
  
 PB
 
39.46 PB       
2Karina StachowiakKarina Stachowiak ('08)Aabenraa IG 28.57
  
 =PB
 
28.57 =PB       
3Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 25.25
  
 PB
 
25.25 PB       
4Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 23.88
  
 PB
 
23.88 PB       
D11 60 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Stanislaw SzczesniakStanislaw Szczesniak ('11)Aabenraa IG 10.18
  
 PB
2Noah Skjold SchmidtNoah Skjold Schmidt ('10)Aabenraa IG 10.35
  
 PB
3Noah NygaardNoah Nygaard ('11)Aabenraa IG 10.84
  
 
4Theis TygesenTheis Tygesen ('11)Aabenraa IG 11.90
  
 PB
D11 600 m    

Finale A

Finale
1Noah Skjold SchmidtNoah Skjold Schmidt ('10)Aabenraa IG 2:06.09
  
 PB
2Stanislaw SzczesniakStanislaw Szczesniak ('11)Aabenraa IG 2:17.71
  
 
3Noah NygaardNoah Nygaard ('11)Aabenraa IG 2:18.48
  
 
4
Malte Andersen
Malte Andersen ('13)
Aabenraa IG 2:20.38
  
 PB
5Frederik Pårsgård JohansenFrederik Pårsgård Johansen ('12)Aabenraa IG 2:25.67
  
 
6
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 3:01.26
  
 
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Anders Bech MichelsenAnders Bech Michelsen ('10)Aabenraa IG 1.20
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
 XO
1.25
XXX
   
2Noah NygaardNoah Nygaard ('11)Aabenraa IG 1.05
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
XXO
1.10
XXX
   
3Stanislaw SzczesniakStanislaw Szczesniak ('11)Aabenraa IG 1.00
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXO
1.05
XXX
    
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Anders Bech MichelsenAnders Bech Michelsen ('10)Aabenraa IG 3.67 w
w
  
 
 
3.67 PB
 0.0
       
2Noah NygaardNoah Nygaard ('11)Aabenraa IG 3.50 w
w
  
 
 
3.50 PB
 0.0
       
3Stanislaw SzczesniakStanislaw Szczesniak ('11)Aabenraa IG 3.45 w
w
  
 
 
3.45 PB
 0.0
       
4Theis TygesenTheis Tygesen ('11)Aabenraa IG 2.50 w
w
  
 
 
2.50 PB
 0.0
       
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Noah NygaardNoah Nygaard ('11)Aabenraa IG 5.21
  
 PB
 
5.21 PB       
2Noah Skjold SchmidtNoah Skjold Schmidt ('10)Aabenraa IG 5.14
  
 
 
5.14       
3Stanislaw SzczesniakStanislaw Szczesniak ('11)Aabenraa IG 4.85
  
 
 
4.85       
4Theis TygesenTheis Tygesen ('11)Aabenraa IG 3.34
  
 PB
 
3.34 PB       
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Stanislaw SzczesniakStanislaw Szczesniak ('11)Aabenraa IG 30.76
  
 PB
 
30.76 PB       
2Noah NygaardNoah Nygaard ('11)Aabenraa IG 29.98
  
 PB
 
29.98 PB       
3Noah Skjold SchmidtNoah Skjold Schmidt ('10)Aabenraa IG 23.70
  
 PB
 
23.70 PB       
4Theis TygesenTheis Tygesen ('11)Aabenraa IG 8.27
  
 PB
 
8.27 PB       
P11 60 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Emilie MeihoffEmilie Meihoff ('11)Aabenraa IG 11.57
  
 PB
2Gry Koch HørlyckGry Koch Hørlyck ('10)Aabenraa IG 11.58
  
 
3Sofia G JessenSofia G Jessen ('10)Aabenraa IG 11.62
  
 
4Maja KochMaja Koch ('11)Aabenraa IG 12.64
  
 
P11 600 m    

Finale A

Finale
1Augusta From LevringAugusta From Levring ('12)Aabenraa IG 2:29.80
  
 PB
2Gry Koch HørlyckGry Koch Hørlyck ('10)Aabenraa IG 2:45.03
  
 PB
3Feline Marie Hansen KjærgaardFeline Marie Hansen Kjærgaard ('12)Aabenraa IG 2:48.33
  
 
4
Clara Pårsgård Johansen
Clara Pårsgård Johansen ('14)
Aabenraa IG 2:49.13
  
 
5Sigrid Koch HørlyckSigrid Koch Hørlyck ('12)Aabenraa IG 3:03.98
  
 
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sofia G JessenSofia G Jessen ('10)Aabenraa IG 3.38 w
w
  
 
 
3.38 PB
 0.0
       
2Gry Koch HørlyckGry Koch Hørlyck ('10)Aabenraa IG 3.18 w
w
  
 
 
3.18
 0.0
       
3Maja KochMaja Koch ('11)Aabenraa IG 2.76 w
w
  
 
 
2.76
 0.0
       
3Emilie MeihoffEmilie Meihoff ('11)Aabenraa IG 2.76 w
w
  
 
 
2.76 PB
 0.0
       
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Gry Koch HørlyckGry Koch Hørlyck ('10)Aabenraa IG 5.39
  
 
 
5.39       
2Sofia G JessenSofia G Jessen ('10)Aabenraa IG 5.07
  
 
 
5.07       
3Maja KochMaja Koch ('11)Aabenraa IG 4.01
  
 
 
4.01       
4Emilie MeihoffEmilie Meihoff ('11)Aabenraa IG 3.54
  
 PB
 
3.54 PB       
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Sofia G JessenSofia G Jessen ('10)Aabenraa IG 23.39
  
 
 
23.39       
2Maja KochMaja Koch ('11)Aabenraa IG 21.08
  
 PB
 
21.08 PB       
3Gry Koch HørlyckGry Koch Hørlyck ('10)Aabenraa IG 20.76
  
 PB
 
20.76 PB       
4Emilie MeihoffEmilie Meihoff ('11)Aabenraa IG 10.37
  
 PB
 
10.37 PB       
D9 40 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1
Malte Andersen
Malte Andersen ('13)
Aabenraa IG 8.51
  
 
2
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 9.22
  
 
3
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 9.29
  
 
Finale B
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Frederik Pårsgård JohansenFrederik Pårsgård Johansen ('12)Aabenraa IG 7.44
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Frederik Pårsgård JohansenFrederik Pårsgård Johansen ('12)Aabenraa IG 3.35 w
w
  
 
 
3.35 PB
 0.0
       
2
Malte Andersen
Malte Andersen ('13)
Aabenraa IG 2.70 w
w
  
 
 
2.70 PB
 0.0
       
3
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 2.28 w
w
  
 
 
2.28 PB
 0.0
       
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Malte Andersen
Malte Andersen ('13)
Aabenraa IG 4.39
  
 PB
 
4.39 PB       
2Frederik Pårsgård JohansenFrederik Pårsgård Johansen ('12)Aabenraa IG 4.38
  
 PB
 
4.38 PB       
3
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 3.23
  
 PB
 
3.23 PB       
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Frederik Pårsgård JohansenFrederik Pårsgård Johansen ('12)Aabenraa IG 33.79
  
 PB
 
33.79 PB       
2
Malte Andersen
Malte Andersen ('13)
Aabenraa IG 17.86
  
 PB
 
17.86 PB       
3
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 14.86
  
 
 
14.86       
P9 40 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Feline Marie Hansen KjærgaardFeline Marie Hansen Kjærgaard ('12)Aabenraa IG 7.60
  
 PB
2Augusta From LevringAugusta From Levring ('12)Aabenraa IG 7.68
  
 
3
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 8.09
  
 
4
Clara Pårsgård Johansen
Clara Pårsgård Johansen ('14)
Aabenraa IG 8.58
  
 PB
Finale B
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 8.14
  
 
2
Mie Boyum Johansen
Mie Boyum Johansen ('13)
Aabenraa IG 8.28
  
 
3Sigrid Koch HørlyckSigrid Koch Hørlyck ('12)Aabenraa IG 9.05
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Augusta From LevringAugusta From Levring ('12)Aabenraa IG 3.12 w
w
  
 
 
3.12 PB
 0.0
       
2Feline Marie Hansen KjærgaardFeline Marie Hansen Kjærgaard ('12)Aabenraa IG 2.95 w
w
  
 
 
2.95 PB
 0.0
       
3
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 2.56 w
w
  
 
 
2.56 PB
 0.0
       
4
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 2.46 w
w
  
 
 
2.46 PB
 0.0
       
5Sigrid Koch HørlyckSigrid Koch Hørlyck ('12)Aabenraa IG 2.40 w
w
  
 
 
2.40
 0.0
       
5
Mie Boyum Johansen
Mie Boyum Johansen ('13)
Aabenraa IG 2.40 w
w
  
 
 
2.40
 0.0
       
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Feline Marie Hansen KjærgaardFeline Marie Hansen Kjærgaard ('12)Aabenraa IG 5.05
  
 PB
 
5.05 PB       
2Augusta From LevringAugusta From Levring ('12)Aabenraa IG 4.59
  
 PB
 
4.59 PB       
3
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 3.59
  
 PB
 
3.59 PB       
4Sigrid Koch HørlyckSigrid Koch Hørlyck ('12)Aabenraa IG 3.45
  
 PB
 
3.45 PB       
5
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 3.40
  
 
 
3.40       
6
Mie Boyum Johansen
Mie Boyum Johansen ('13)
Aabenraa IG 3.29
  
 PB
 
3.29 PB       
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Feline Marie Hansen KjærgaardFeline Marie Hansen Kjærgaard ('12)Aabenraa IG 14.61
  
 PB
 
14.61 PB       
2Augusta From LevringAugusta From Levring ('12)Aabenraa IG 14.27
  
 PB
 
14.27 PB       
3
Mie Boyum Johansen
Mie Boyum Johansen ('13)
Aabenraa IG 11.93
  
 PB
 
11.93 PB       
4
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 10.57
  
 
 
10.57       
5Sigrid Koch HørlyckSigrid Koch Hørlyck ('12)Aabenraa IG 9.27
  
 
 
9.27       
6
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 8.98
  
 PB
 
8.98 PB       
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 2.05 w
w
  
 
 
2.05 PB
 0.0
       
D7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 2.91
  
 
 
2.91       
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 8.66
  
 PB
 
8.66 PB       
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Clara Pårsgård Johansen
Clara Pårsgård Johansen ('14)
Aabenraa IG 2.40 w
w
  
 
 
2.40 PB
 0.0
       
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Clara Pårsgård Johansen
Clara Pårsgård Johansen ('14)
Aabenraa IG 2.70
  
 PB
 
2.70 PB       
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Clara Pårsgård Johansen
Clara Pårsgård Johansen ('14)
Aabenraa IG 7.57
  
 PB
 
7.57 PB       
K55 Højdespring    

Finale A

Finale
1Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62)Aabenraa IG 1.15
  
 SB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
   

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb