Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hole NOR: Hytteplanmila 10-K 16.10.2021

M 10 km    

Finale A

Finale
1
Narve Gilje Nordås
Narve Gilje Nordås ('98)
NOR28:55
  
 SB
2
Isaac Tesfamichael
Isaac Tesfamichael ('93)
ERI29:21
  
 SB
3
Kasper Fosser
Kasper Fosser ('99)
NOR29:37
  
 PB
4
Amlesom Senay
Amlesom Senay ('95)
ERI29:45
  
 
5
Sigurd Ruud Skjeseth
Sigurd Ruud Skjeseth ('96)
NOR29:51
  
 PB
6
Awet Nftalem Kibrab
Awet Nftalem Kibrab ('95)
ERI29:54
  
 SB
7
Abdullahi Dahir Rabi
Abdullahi Dahir Rabi ('03)
NOR30:03
  
 SB
8
Even Brøndbo Dahl
Even Brøndbo Dahl ('94)
NOR30:09
  
 SB
9
Erik Lomås
Erik Lomås ('93)
NOR30:13
  
 SB
10
Anders Grahl
Anders Grahl ('87)
SWE30:16
  
 
11
Olle Ahlberg
Olle Ahlberg ('97)
SWE30:21
  
 
12
Ebrahim Abdulaziz
Ebrahim Abdulaziz ('78)
NOR30:28
  
 SB
13
Victor Urquhart Smångs
Victor Urquhart Smångs ('86)
SWE30:29
  
 
14
Tim Robertson
Tim Robertson ('95)
NZL30:31
  
 
15
Trond Ørjan Eide
Trond Ørjan Eide ('90)
NOR30:41
  
 SB
16
Sharmarke Ahmed
Sharmarke Ahmed ('02)
SWE30:42
  
 PB
17Magnus DewettMagnus Dewett ('95)DEN30:45
  
 PB
18
Andreas Myhre Sjurseth
Andreas Myhre Sjurseth ('85)
NOR30:47
  
 SB
19
Philip Massacand
Philip Massacand ('02)
NOR30:55
  
 SB
20
Theodor Berre Jacobsen
Theodor Berre Jacobsen ('01)
NOR31:00
  
 PB
21
Adrian Westlie
Adrian Westlie ('01)
NOR31:00
  
 PB
22
Simen Ellingsdalen
Simen Ellingsdalen ('96)
NOR31:01
  
 PB
23
Petter Svensson
Petter Svensson ('90)
SWE31:04
  
 
24
Trym Halvard Sagstuen Tønnesen
Trym Halvard Sagstuen Tønnesen 
NOR31:09
  
 SB
25
Robin Kronqvist
Robin Kronqvist 
FIN31:10
  
 PB
26
Mathias Moen
Mathias Moen ('88)
NOR31:10
  
 SB
27
Magnus Sirnes Hjellum
Magnus Sirnes Hjellum ('94)
NOR31:13
  
 PB
28
Magnus Grøttum Erstad
Magnus Grøttum Erstad ('88)
NOR31:14
  
 PB
29
Tord Franke Ulset
Tord Franke Ulset ('03)
NOR31:15
  
 SB
30
Andreas Penne Nygård
Andreas Penne Nygård ('82)
NOR31:18
  
 PB
31Frederik Bruun JensenFrederik Bruun Jensen ('94)DEN31:19
  
 
32
Henrik Husdal
Henrik Husdal ('98)
NOR31:20
  
 PB
33
Andreas Biørnstad Schwencke
Andreas Biørnstad Schwencke ('88)
NOR31:23
  
 PB
34
Sondre Strande Omland
Sondre Strande Omland ('07)
NOR31:24
  
 PB
35
Fredrik Sætran
Fredrik Sætran ('93)
NOR31:24
  
 SB
36
Isak Hellström
Isak Hellström ('91)
SWE31:24
  
 
37
Kristian Ulriksen
Kristian Ulriksen ('86)
NOR31:25
  
 PB
38
Martin Finne
Martin Finne ('93)
NOR31:25
  
 SB
39
Lars Aanensen
Lars Aanensen ('91)
NOR31:29
  
 SB
40
Erlend Gjerdevik Sørtveit
Erlend Gjerdevik Sørtveit ('94)
NOR31:29
  
 SB
42
Wilhelm Bergentz
Wilhelm Bergentz ('02)
SWE31:34
  
 
44Magnus HøjenMagnus Højen ('93)DEN31:38
  
 PB
45
Daniel Gleimar
Daniel Gleimar ('92)
SWE31:46
  
 SB
89
Robert Alexandersson
Robert Alexandersson ('90)
SWE32:52
  
 
K 10 km    

Finale A

Finale
1
Karoline Bjerkeli Grøvdal
Karoline Bjerkeli Grøvdal ('90)
NOR31:23
  
 SB
2
Samrawit Mengsteab
Samrawit Mengsteab ('90)
SWE33:38
  
 
3
Mathilde Theisen
Mathilde Theisen ('93)
NOR33:39
  
 PB
4
Kristine Eikrem Engeset
Kristine Eikrem Engeset ('88)
NOR34:29
  
 SB
5
Mari Roligheten Ruud
Mari Roligheten Ruud ('02)
NOR34:42
  
 PB
6
Andrine Benjaminsen
Andrine Benjaminsen ('95)
NOR34:44
  
 PB
7
Anna Marie Nordengen Sirevåg
Anna Marie Nordengen Sirevåg ('04)
NOR34:46
  
 SB
8
Ina Halle Haugen
Ina Halle Haugen ('03)
NOR34:47
  
 SB
9
Vienna Søyland Dahle
Vienna Søyland Dahle ('92)
NOR34:59
  
 
10
Astrid Brathaug Sørset
Astrid Brathaug Sørset ('90)
NOR35:08
  
 
11
Eli Anne Dvergsdal
Eli Anne Dvergsdal ('91)
NOR35:20
  
 SB
12
Julie Marie Haabeth
Julie Marie Haabeth ('88)
NOR35:20
  
 PB
13
Sylvia Thorson Nordskar
Sylvia Thorson Nordskar ('93)
NOR35:49
  
 
14
Anne Årrestad
Anne Årrestad ('89)
NOR36:35
  
 
15
Asta Ellingvåg
Asta Ellingvåg 
NOR36:46
  
 PB
16
Christina Toogood
Christina Toogood ('89)
NOR36:46
  
 PB
18
Silje Torsvik
Silje Torsvik ('90)
NOR37:01
  
 SB
19
Alice Hugosson
Alice Hugosson ('94)
SWE36:49
  
 PB
20
Kristin Svendby Otervik
Kristin Svendby Otervik ('01)
NOR37:11
  
 PB
21Lisbeth PedersenLisbeth Pedersen ('75)NOR37:18
  
 
22
Michelle Schnellbacher
Michelle Schnellbacher ('85)
SWE37:28
  
 
23
Julia Svennblad
Julia Svennblad ('03)
SWE37:38
  
 PB
24
Alva Malmsten Nilsson
Alva Malmsten Nilsson ('03)
SWE37:39
  
 PB
25
Hanne Marthe Lie
Hanne Marthe Lie ('89)
NOR37:42
  
 SB
26
Malin Søtorp Solberg
Malin Søtorp Solberg ('06)
NOR37:49
  
 PB
27
Marit Helene Bryhn
Marit Helene Bryhn 
NOR37:55
  
 PB
36
Malin Gibrand
Malin Gibrand ('81)
SWE38:01
  
 
39
Tilda Knauer
Tilda Knauer ('03)
SWE39:13
  
 SB

Seneste resultater

24‐26.6AalborgDM Senior
22.6Maribo Point stævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
14.5TórshavnBetri Stórkapping 1