Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herning: Vestdansk Holdmesterskab 25.9.2021
Herning Atletikstadion

D19 100 m    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1Christian Daniel NørskovChristian Daniel Nørskov ('04)Randers Freja11.20
  
 
2Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM11.68
  
 
3Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM11.69
  
 PB
4Jack YanJack Yan ('04)Esbjerg AM12.54
  
 PB
D19 400 m    

Finale A

Finale
1Andreas TissierAndreas Tissier ('04)Esbjerg AM51.66
  
 PB
2Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM53.08
  
 
3Christian Daniel NørskovChristian Daniel Nørskov ('04)Randers Freja56.15
  
 PB
4Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM58.79
  
 PB
D19 1500 m    

Finale A

Finale
1Johannes Thorbjørn HansenJohannes Thorbjørn Hansen ('02)Skive AM4:57.81
  
 
2Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM5:07.47
  
 PB
3Lasse Holm JensenLasse Holm Jensen ('05)Esbjerg AM5:12.37
  
 PB
4Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM5:51.88
  
 PB
D19 110 m hæk 99.1 cm    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM15.18
  
 PB
D19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM1.60
  
 =PB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40 SB
  O
1.45 SB
 XO
1.50 SB
XXO
1.55 SB
  O
1.60 =PB
  O
1.65
XXX
2Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)Esbjerg AM1.50
  
 SB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.55
XXX
  
3Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM1.50
  
 =PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40 SB
 XO
1.45 SB
  O
1.50 =PB
 XO
1.55
XXX
4Johannes Thorbjørn HansenJohannes Thorbjørn Hansen ('02)Skive AM1.45
  
 PB
 
1.30 PB
XXO
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
XXO
1.50
XXX
   
D19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM6.16
+1.2
  
 PB
 
6.09 PB
 0.0
6.04
 1.5
6.16 PB
 1.2
     
2Lasse Holm JensenLasse Holm Jensen ('05)Esbjerg AM5.37
+1.6
  
 PB
 
4.66
 0.0
  X5.37 PB
 1.6
     
3Jack YanJack Yan ('04)Esbjerg AM5.26
+1.7
  
 PB
 
5.02 PB
 0.0
5.23 PB
 0.0
5.26 PB
 1.7
     
4Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM5.24
0.0
  
 PB
 
  X5.24 PB
 0.0
4.86
 3.4
     
5Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja4.10
0.0
  
 PB
 
3.29 PB
 1.6
4.10 PB
 0.0
  –     
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM13.45
  
 
 
12.5913.0013.45     
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM38.00
  
 
 
36.3730.9738.00     
2Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM30.98
  
 
 
  X  X30.98     
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM54.12
  
 
 
50.6253.5754.12     
P19 100 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)Randers Freja12.40
  
 PB
2Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja13.26
  
 
3Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM13.76
  
 
4Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM14.03
  
 SB
5Sofie Tjener StaugaardSofie Tjener Staugaard ('04)HGF AM14.87
  
 PB
P19 400 m    

Finale A

Finale
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)Randers Freja56.05
  
 PB
2Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM1:05.28
  
 
P19 1500 m    

Finale A

Finale
1Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja5:29.62
  
 
2Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja5:49.58
  
 PB
3Emilie BergdahlEmilie Bergdahl ('04)HGF AM6:09.25
  
 PB
P19 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM19.89
  
 PB
2Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM20.80
  
 SB
P19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Rachel EnninfulRachel Enninful ('05)HGF AM1.35
  
 SB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40
XXX
     
2Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja1.30
  
 SB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
 XO
1.35
XXX
    
3Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja1.25
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
XXO
    
4Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM1.20
  
 SB
 
1.20 SB
 XO
1.25
XXX
      
P19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)Randers Freja5.51
+1.2
  
 PB
 
5.01 PB
 1.1
5.45 PB
 1.1
5.51 PB
 1.2
     
2Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM4.90
+0.8
  
 SB
 
4.63 SB
 0.0
  X4.90 SB
 0.8
     
3Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM4.63
+1.6
  
 PB
 
4.62 PB
 0.6
4.63 PB
 1.6
4.59
 1.3
     
4Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM4.53
+2.0
  
 PB
 
4.53 PB
 2.0
4.52
 0.8
4.50
 1.7
     
5Sofie Tjener StaugaardSofie Tjener Staugaard ('04)HGF AM3.48 w
+2.1
  
 
 
3.41 PB
 0.0
3.39
 1.0
3.48
 2.1
     
P19 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM10.23
  
 
 
10.1010.239.99     
D17 110 m hæk 91.4 cm    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Andreas TissierAndreas Tissier ('04)Esbjerg AM15.93
  
 PB
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)Esbjerg AM11.59
  
 
 
11.59  X  X     
2Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja10.50
  
 SB
 
10.50 SB9.7510.47     
3Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM10.02
  
 
 
9.89  X10.02     
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja33.94
  
 
 
22.1933.9428.78     
2Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM32.33
  
 
 
  X28.7432.33     
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)Esbjerg AM40.26
  
 PB
 
40.26 PB  X38.79     
2Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja35.59
  
 PB
 
33.7235.36 PB35.59 PB     
Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM NM
  
 
 
  X  X  X     
P17 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Mathilde FoghMathilde Fogh ('05)Randers Freja18.19
  
 PB
2Rachel EnninfulRachel Enninful ('05)HGF AM18.23
  
 PB
3Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM18.49
  
 PB
4Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja19.11
  
 SB
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM10.59
  
 
 
10.1410.5910.33     
2Mathilde FoghMathilde Fogh ('05)Randers Freja8.24
  
 PB
 
7.89 PB8.24 PB7.50     
3Filippa Springer-LindnerFilippa Springer-Lindner ('04)HGF AM7.06
  
 PB
 
6.68 PB  X7.06 PB     
4Sofie Tjener StaugaardSofie Tjener Staugaard ('04)HGF AM6.00
  
 PB
 
6.00 PB  X5.40     
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM33.58
  
 
 
33.58  X  X     
2Mathilde FoghMathilde Fogh ('05)Randers Freja20.00
  
 PB
 
  X20.00 PB17.49     
3Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM13.05
  
 PB
 
12.56 PB12.3613.05 PB     
4Filippa Springer-LindnerFilippa Springer-Lindner ('04)HGF AM11.96
  
 PB
 
11.80 PB  X11.96 PB     
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM42.04
  
 
 
42.0441.36  X     
2Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja25.61
  
 PB
 
25.61 PB  X  X     
3Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM20.77
  
 PB
 
17.44 PB20.77 PB  X     
4Rachel EnninfulRachel Enninful ('05)HGF AM19.11
  
 
 
  X  X19.11     
D15 100 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja12.05
  
 
2Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM12.30
  
 
3Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 190013.12
  
 PB
4Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM13.57
  
 PB
5Sverre Bang BernthSverre Bang Bernth ('07)Vejle IF14.47
  
 SB
Finale B
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja12.04
  
 
2Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190013.69
  
 
3Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM14.94
  
 PB
4Mikkel LarsenMikkel Larsen ('07)Dybvad IK 15.30
  
 PB
Sebastian Sleire PetersenSebastian Sleire Petersen ('07)Vejle IF DQ
  
 
D15 300 m    

Finale A

Finale
1Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja38.46
  
 PB
2Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM40.01
  
 PB
3Win DalagerWin Dalager ('06)HGF AM40.65
  
 PB
4Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja44.98
  
 PB
Finale B
1Oliver KraglundOliver Kraglund ('06)Aalborg AM38.42
  
 
2Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190039.73
  
 PB
3Aleksei Schack AndersenAleksei Schack Andersen ('07)Randers Freja43.41
  
 PB
4Sebastian Sleire PetersenSebastian Sleire Petersen ('07)Vejle IF44.28
  
 PB
5Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM44.65
  
 PB
D15 1500 m    

Finale A

Finale
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja4:43.54
  
 PB
2Lynge NielsenLynge Nielsen ('06)Viborg AM4:43.79
  
 PB
3Niklas Aratz Villà PáramoNiklas Aratz Villà Páramo ('06)Vejle IF4:49.54
  
 PB
4Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM4:51.43
  
 
5Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19004:52.16
  
 PB
6Noa HansenNoa Hansen ('06)Viborg AM4:59.50
  
 PB
7Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja5:06.79
  
 PB
8Aleksei Schack AndersenAleksei Schack Andersen ('07)Randers Freja5:26.97
  
 PB
9Mikkel LarsenMikkel Larsen ('07)Dybvad IK 5:41.40
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
1Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande16.59
  
 
2Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja17.33
  
 PB
3Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190017.56
  
 
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja1.85
  
 PB
 
1.65
  O
1.70
  O
1.75
  O
1.80
XXO
1.85 PB
 XO
1.90
XXX
  
2Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19001.65
  
 
 
1.45
 XO
1.50
  O
1.55
  O
1.60
 XO
1.65
  O
1.70
XXX
  
3Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande1.60
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55 =PB
 XO
1.60 PB
 XO
1.65
XXX
  
4Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM1.54
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.50 =PB
 XO
1.54 PB
 XO
1.55
XXX
   
5Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19001.45
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40 =PB
  O
1.45 PB
XXO
1.50
XXX
   
6Aleksei Schack AndersenAleksei Schack Andersen ('07)Randers Freja1.35
  
 PB
 
1.25
  O
1.30 =PB
  O
1.35 PB
XXO
1.40
XXX
    
7Niklas Aratz Villà PáramoNiklas Aratz Villà Páramo ('06)Vejle IF1.25
  
 PB
 
1.20 PB
 XO
1.25 PB
  O
1.30
XXX
     
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19005.71
+1.0
  
 
 
5.71
 1.0
       
2Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja5.24 w
+3.0
  
 
 
5.24
 3.0
       
3Win DalagerWin Dalager ('06)HGF AM5.19
+1.8
  
 PB
 
5.19 PB
 1.8
       
4Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja4.91
0.0
  
 PB
 
4.91 PB
 0.0
       
5Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19004.71
+1.6
  
 
 
4.71
 1.6
       
6Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM4.36 w
+2.3
  
 
 
4.36
 2.3
4.25
 1.6
      
7Mikkel LarsenMikkel Larsen ('07)Dybvad IK 4.30
+1.7
  
 PB
 
4.30 PB
 1.7
       
8Sebastian Sleire PetersenSebastian Sleire Petersen ('07)Vejle IF4.16
0.0
  
 PB
 
4.16 PB
 0.0
       
9Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM4.11
+1.4
  
 PB
 
4.11 PB
 1.4
       
10Niklas Aratz Villà PáramoNiklas Aratz Villà Páramo ('06)Vejle IF4.04
+1.0
  
 SB
 
4.04 SB
 1.0
       
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja13.06
  
 
 
13.06       
2Mads V. JensenMads V. Jensen ('07)Dybvad IK 10.88
  
 PB
 
10.88 PB       
3Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07)Aalborg AM9.52
  
 PB
 
9.52 PB       
4Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 19009.40
  
 
 
9.40       
5Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19008.66
  
 PB
 
8.66 PB       
6Sverre Bang BernthSverre Bang Bernth ('07)Vejle IF7.51
  
 PB
 
7.51 PB       
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja37.18
  
 
 
37.18       
2Mads V. JensenMads V. Jensen ('07)Dybvad IK 26.05
  
 PB
 
26.05 PB       
3Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07)Aalborg AM24.06
  
 
 
24.06       
4Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 190022.13
  
 PB
 
22.13 PB       
5Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 190021.16
  
 PB
 
21.16 PB       
6Sverre Bang BernthSverre Bang Bernth ('07)Vejle IF19.86
  
 PB
 
19.86 PB       
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 190035.29
  
 PB
 
35.29 PB       
2Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande33.25
  
 PB
 
33.25 PB       
3Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07)Aalborg AM33.16
  
 
 
33.16       
Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM NM
  
 
 
  X       
P15 100 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
1Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja14.40
  
 
2Isabella ScherwinIsabella Scherwin ('06)Randers Freja14.56
  
 PB
3Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja14.72
  
 PB
4Nanna HøgstrupNanna Høgstrup ('07)Randers Freja15.30
  
 PB
Finale B
Vind: +3.1
Vind: +3.1
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM12.52 w
  
 
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM13.22 w
  
 
3Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF13.89 w
  
 
4Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07)Aalborg AM14.91 w
  
 
5Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 190015.66 w
  
 
P15 300 m    

Finale A

Finale
1Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF45.27
  
 
2Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 45.83
  
 PB
3Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM46.45
  
 
4Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07)Aalborg AM48.55
  
 PB
Finale B
1Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 190046.72
  
 PB
2Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja49.01
  
 PB
3Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja50.40
  
 PB
4Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK8052.71
  
 PB
5Julia Ballegaard SørensenJulia Ballegaard Sørensen ('07)Randers Freja54.12
  
 PB
P15 1500 m    

Finale A

Finale
1Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 4:52.03
  
 
2Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM5:21.55
  
 PB
3Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM5:27.26
  
 PB
4Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19005:30.05
  
 PB
5Simone FrostSimone Frost ('07)Randers Freja5:48.44
  
 PB
6Julia Ballegaard SørensenJulia Ballegaard Sørensen ('07)Randers Freja5:51.03
  
 PB
7Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 6:37.06
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM12.95
  
 
2Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF15.61
  
 PB
3Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande16.00
  
 
4Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 16.47
  
 PB
5Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande16.93
  
 
Finale B
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja12.32
  
 
2Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190012.95
  
 
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM13.89
  
 
Finale C
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM13.51
  
 PB
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK8013.80
  
 
3Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF14.20
  
 PB
4Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja14.38
  
 
5Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja16.03
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19001.60
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
 XO
1.60
 XO
1.65
XXX
  
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK801.55
  
 
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
XXX
    
3Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM1.50
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXX
    
4Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja1.50
  
 =PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50 =PB
 XO
1.55
XXX
   
4Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.50
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
XXX
   
6Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK801.40
  
 
 
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
  O
1.54
XXX
    
7Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM1.40
  
 =PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40 =PB
 XO
1.45
XXX
  
8Nanna HøgstrupNanna Høgstrup ('07)Randers Freja1.30
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =PB
  O
1.30 PB
  O
1.35
XXX
  
8Lærke GrantlandLærke Grantland ('07)Hvide Sande1.30
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35
XXX
   
10Simone FrostSimone Frost ('07)Randers Freja1.25
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
    
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM5.29
+2.0
  
 PB
 
5.29 PB
 2.0
       
2Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja5.27 w
+3.0
  
 
 
5.27
 3.0
5.21
 0.3
      
3Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM5.19 w
+3.4
  
 
 
5.19
 3.4
4.78
 1.3
      
4Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK804.53 w
+2.6
  
 
 
4.53
 2.6
4.42
 1.6
      
5Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 19004.51
+0.4
  
 
 
4.51
 0.4
       
6Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07)Aalborg AM4.16
+1.2
  
 
 
4.16
 1.2
       
6Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 4.16
+1.4
  
 PB
 
4.16 PB
 1.4
       
8Nanna HøgstrupNanna Høgstrup ('07)Randers Freja4.05 w
+2.8
  
 
 
4.05
 2.8
       
9Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja3.95 w
+2.8
  
 
 
3.95
 2.8
3.78 PB
 0.0
      
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja11.02
  
 
 
11.02       
2Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 10.04
  
 PB
 
10.04 PB       
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM9.32
  
 PB
 
9.32 PB       
4Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande8.54
  
 PB
 
8.54 PB       
5Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 8.52
  
 PB
 
8.52 PB       
6Ria NylanderRia Nylander ('06)Randers Freja8.02
  
 PB
 
8.02 PB       
7Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF7.61
  
 PB
 
7.61 PB       
8Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM7.59
  
 
 
7.59       
9Lærke GrantlandLærke Grantland ('07)Hvide Sande6.89
  
 PB
 
6.89 PB       
10Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 19006.71
  
 
 
6.71       
11Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF6.69
  
 
 
6.69       
12Frida Drescher AndersenFrida Drescher Andersen ('07)Randers Freja6.10
  
 PB
 
6.10 PB       
13Alberte JensenAlberte Jensen ('07)Randers Freja4.60
  
 PB
 
4.60 PB       
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 190022.55
  
 PB
 
22.55 PB       
2Lærke GrantlandLærke Grantland ('07)Hvide Sande20.39
  
 PB
 
20.39 PB       
3Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande20.19
  
 PB
 
20.19 PB       
4Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 20.16
  
 PB
 
20.16 PB       
5Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF18.82
  
 
 
18.82       
6Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM18.13
  
 PB
 
18.13 PB       
7Ria NylanderRia Nylander ('06)Randers Freja16.04
  
 PB
 
16.04 PB       
8Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja15.58
  
 SB
 
15.58 SB       
9Frida Drescher AndersenFrida Drescher Andersen ('07)Randers Freja13.98
  
 PB
 
13.98 PB       
10Alberte JensenAlberte Jensen ('07)Randers Freja10.63
  
 PB
 
10.63 PB       
Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF NM
  
 
 
  X       
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja35.65
  
 PB
 
35.65 PB       
2Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 28.37
  
 
 
28.37       
3Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF27.80
  
 
 
27.80       
4Ria NylanderRia Nylander ('06)Randers Freja26.96
  
 PB
 
26.96 PB       
5Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190026.81
  
 PB
 
26.81 PB       
6Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM25.40
  
 
 
25.40       
7Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK8025.15
  
 
 
25.15       
8Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF25.04
  
 
 
25.04       
9Isabella ScherwinIsabella Scherwin ('06)Randers Freja23.45
  
 
 
23.45       
10Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM21.76
  
 PB
 
21.76 PB       
11Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF21.32
  
 
 
21.32       
12Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja21.12
  
 PB
 
21.12 PB       
13Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande17.37
  
 PB
 
17.37 PB       
14Frida Drescher AndersenFrida Drescher Andersen ('07)Randers Freja16.54
  
 PB
 
16.54 PB       
D13 80 m    
Vind: +2.2

Finale A

Finale
Vind: +2.2
1William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM10.15 w
  
 
2Emil KongsbakEmil Kongsbak ('09)Dybvad IK 11.41 w
  
 
3Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF12.30 w
  
 
4Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 12.61 w
  
 
5Mads LarsenMads Larsen ('09)Dybvad IK 13.09 w
  
 
6Emil FavrholtEmil Favrholt ('09)Skive AM13.48 w
  
 
Finale B
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM11.11
  
 =PB
2Sebastian StrøbeckSebastian Strøbeck ('08)Skive AM11.35
  
 PB
2Andreas MichelsenAndreas Michelsen ('08)Esbjerg AM11.35
  
 PB
4Marius Johannes Holgersen GoosMarius Johannes Holgersen Goos ('08)Randers Freja12.02
  
 PB
5Liam SchmeltzerLiam Schmeltzer ('09)AK Heden 12.70
  
 PB
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF3:03.86
  
 PB
2Ibai Elvar Villá PáramoIbai Elvar Villá Páramo ('08)Vejle IF3:22.38
  
 SB
3Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM3:28.33
  
 PB
4Daniel NybergDaniel Nyberg ('08)Aarhus 19003:32.18
  
 PB
5Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF3:32.53
  
 PB
6Sebastian StrøbeckSebastian Strøbeck ('08)Skive AM3:41.24
  
 PB
7Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM3:42.79
  
 PB
8Mads LarsenMads Larsen ('09)Dybvad IK 3:46.71
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX14.78
  
 
2Sebastian StrøbeckSebastian Strøbeck ('08)Skive AM15.57
  
 PB
3Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM16.96
  
 PB
4Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM17.38
  
 
5Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja18.70
  
 =PB
Finale B
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM13.70
  
 PB
2Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8014.48
  
 PB
3Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM15.32
  
 PB
4Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF16.50
  
 
5Christian JørgensenChristian Jørgensen ('09)Aarhus 190016.87
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK801.50
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45 =PB
  O
1.50 PB
  O
1.55
XXX
   
2Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM1.35
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 =PB
  O
1.35 PB
  O
1.40
XXX
   
2Aske LarsenAske Larsen ('08)Aarhus 19001.35
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
   
4Daniel NybergDaniel Nyberg ('08)Aarhus 19001.35
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
 XO
1.40
XXX
 
5Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 1.30
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =PB
  O
1.25 PB
 XO
1.30 PB
  O
1.35
XXX
  
6Oscar Hørby DominoOscar Hørby Domino ('09)Randers Freja1.25
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30
XXX
    
6Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM1.25
  
 =PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =PB
  O
1.30
XXX
    
8Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM1.20
  
 PB
 
1.10 PB
 XO
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
    
9Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM1.20
  
 
 
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
 XO
1.25
XXX
    
10Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 1.15
  
 
 
1.10
 XO
1.15
 XO
1.20
XXX
     
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX4.62
+1.6
  
 
 
4.62
 1.6
       
2Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK804.57
0.0
  
 
 
4.57
 0.0
       
3Andreas MichelsenAndreas Michelsen ('08)Esbjerg AM4.51
0.0
  
 PB
 
4.51 PB
 0.0
       
4Emil KongsbakEmil Kongsbak ('09)Dybvad IK 4.44
+0.4
  
 PB
 
4.44 PB
 0.4
       
5Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja4.27
+1.1
  
 PB
 
4.27 PB
 1.1
       
6Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM4.10
+1.1
  
 
 
4.10
 1.1
       
7Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF3.93
0.0
  
 PB
 
3.93 PB
 0.0
       
8Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM3.85
0.0
  
 
 
3.85
 0.0
       
9Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 3.84
+0.8
  
 PB
 
3.84 PB
 0.8
       
10Carl PilgaardCarl Pilgaard ('09)Aarhus 19003.81
+1.3
  
 PB
 
3.81 PB
 1.3
       
11Harald BisgaardHarald Bisgaard ('09)Aarhus 19003.62
+1.2
  
 PB
 
3.62 PB
 1.2
       
12Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM3.54
+1.1
  
 
 
3.54
 1.1
       
13Oskar VagtborgOskar Vagtborg ('09)Aarhus 19003.46
+1.3
  
 PB
 
3.46 PB
 1.3
       
14Alexander KringstadAlexander Kringstad ('08)Skive AM2.96
0.0
  
 PB
 
2.96 PB
 0.0
       
15Emil H FauerholdtEmil H Fauerholdt ('09)Skive AM2.62 w
+2.1
  
 
 
2.62
 2.1
       
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 10.94
  
 PB
 
10.94 PB       
2Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 8.71
  
 PB
 
8.71 PB       
3Ibai Elvar Villá PáramoIbai Elvar Villá Páramo ('08)Vejle IF8.65
  
 PB
 
8.65 PB       
4Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM8.58
  
 PB
 
8.58 PB       
5Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM8.04
  
 PB
 
8.04 PB       
6Emil KongsbakEmil Kongsbak ('09)Dybvad IK 7.98
  
 PB
 
7.98 PB       
7William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM7.87
  
 PB
 
7.87 PB       
8Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09)Aalborg AM7.33
  
 
 
7.33       
9Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX7.22
  
 PB
 
7.22 PB       
10Johan SjøgrenJohan Sjøgren ('09)Aarhus 19007.01
  
 PB
 
7.01 PB       
11Magnus Skotte LippertMagnus Skotte Lippert ('09)Aarhus 19006.98
  
 PB
 
6.98 PB       
12Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM6.83
  
 PB
 
6.83 PB       
13Alexander KringstadAlexander Kringstad ('08)Skive AM6.80
  
 PB
 
6.80 PB       
14Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM6.43
  
 
 
6.43       
15Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 6.01
  
 PB
 
6.01 PB       
16Oskar VagtborgOskar Vagtborg ('09)Aarhus 19005.70
  
 PB
 
5.70 PB       
17Emil FavrholtEmil Favrholt ('09)Skive AM4.64
  
 PB
 
4.64 PB       
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 31.78
  
 PB
 
31.78 PB       
2Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja27.37
  
 PB
 
27.37 PB       
3Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM26.44
  
 PB
 
26.44 PB       
4Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM25.68
  
 PB
 
25.68 PB       
5Marius Johannes Holgersen GoosMarius Johannes Holgersen Goos ('08)Randers Freja25.49
  
 PB
 
25.49 PB       
6Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM24.08
  
 
 
24.08       
7Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM21.99
  
 
 
21.99       
8Magnus Skotte LippertMagnus Skotte Lippert ('09)Aarhus 190020.30
  
 PB
 
20.30 PB       
9Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 20.24
  
 PB
 
20.24 PB       
10Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF20.19
  
 
 
20.19       
11Mads LarsenMads Larsen ('09)Dybvad IK 20.03
  
 PB
 
20.03 PB       
12Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM19.23
  
 
 
19.23       
13Liam SchmeltzerLiam Schmeltzer ('09)AK Heden 17.98
  
 PB
 
17.98 PB       
14Alexander KringstadAlexander Kringstad ('08)Skive AM17.26
  
 
 
17.26       
15Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 14.64
  
 PB
 
14.64 PB       
Harald BisgaardHarald Bisgaard ('09)Aarhus 1900 NM
  
 
 
  X       
Aske LarsenAske Larsen ('08)Aarhus 1900 NM
  
 
 
  X       
Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM NM
  
 
 
  X       
Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09)Aalborg AM NM
  
 
 
  X       
P13 80 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja11.24
  
 
2Ida JønsonIda Jønson ('09)Aalborg AM11.26
  
 PB
3Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM11.71
  
 
4Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM12.12
  
 =PB
5Sofia Bach NimSofia Bach Nim ('08)Esbjerg AM12.20
  
 PB
6Caroline SchimmelmannCaroline Schimmelmann ('08)Aarhus 190012.26
  
 PB
Finale B
Vind: +2.8
Vind: +2.8
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM11.25 w
  
 
2Marie Voldum SchwartzMarie Voldum Schwartz ('09)Randers Freja11.74 w
  
 
3Elisabeth RüthElisabeth Rüth ('08)HGF AM11.96 w
  
 
4Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM12.92 w
  
 
5Lucia Karoline StengårdLucia Karoline Stengård ('09)Viborg AM13.28 w
  
 
Finale C
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF11.13
  
 PB
2Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 190011.26
  
 PB
3Astrid Pihl AndersenAstrid Pihl Andersen ('08)Aalborg AM11.74
  
 PB
4Frida AndersenFrida Andersen ('09)Aarhus 190012.39
  
 PB
5Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM12.46
  
 PB
P13 1000 m    

Finale A

Finale
1Sarah Bang Schnack LarsenSarah Bang Schnack Larsen ('08)Aalborg AM3:24.87
  
 PB
2Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM3:25.85
  
 PB
3Caroline NordentoftCaroline Nordentoft ('08)Viborg AM3:26.51
  
 PB
4Sofia Bach NimSofia Bach Nim ('08)Esbjerg AM3:33.93
  
 PB
5Sarah PedersenSarah Pedersen ('08)Viborg AM3:37.15
  
 PB
6Mireille KalalaMireille Kalala ('09)Aarhus 19003:42.55
  
 PB
7Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja3:45.52
  
 PB
8Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK803:47.63
  
 SB
9Dicte BundgaardDicte Bundgaard ('09)Viborg AM3:50.57
  
 PB
10Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM3:52.24
  
 PB
11Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM3:53.66
  
 PB
12Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM3:55.36
  
 PB
13Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja3:55.84
  
 PB
14Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM3:59.89
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM11.28
  
 PB
2Mireille KalalaMireille Kalala ('09)Aarhus 190011.75
  
 PB
3Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM12.12
  
 PB
4Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK8012.36
  
 PB
5Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM14.45
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF11.06
  
 PB
2Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja12.65
  
 
3Elisabeth RüthElisabeth Rüth ('08)HGF AM13.11
  
 PB
4Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF13.31
  
 PB
5Lucia Karoline StengårdLucia Karoline Stengård ('09)Viborg AM14.22
  
 PB
Finale C
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja9.95
  
 PB
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM10.42
  
 
3Caroline SchimmelmannCaroline Schimmelmann ('08)Aarhus 190012.31
  
 PB
4Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM13.05
  
 PB
5Cecilie Højbjerg SørensenCecilie Højbjerg Sørensen ('09)Esbjerg AM16.15
  
 
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja1.50
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
XXX
   
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM1.45
  
 =SB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45 =SB
  O
1.50
XXX
   
3Ida JønsonIda Jønson ('09)Aalborg AM1.45
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
XXO
1.45 PB
  O
1.50
XXX
  
4Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK801.45
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
 XO
1.40 =SB
  O
1.45 PB
 XO
1.50
XXX
   
5Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM1.30
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
     
6Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM1.30
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.30 PB
  O
1.35
XXX
   
7Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja1.30
  
 =PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30 =PB
XXO
1.35
XXX
   
8Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM1.25
  
 =PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =PB
  O
     
9Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 19001.20
  
 PB
 
1.05 PB
 XO
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20 PB
  O
1.25
XXX
   
10Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM1.20
  
 
 
1.15
  O
1.20
XXO
1.25
  Xr
     
11Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM1.15
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10
 XO
1.15 =PB
 XO
1.20
XXX
    
12Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF1.15
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10
XXO
1.15 =PB
 XO
1.20
  r
    
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF4.78
0.0
  
 
 
4.78
 0.0
       
2Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja4.44 w
+2.5
  
 
 
4.44
 2.5
4.30 PB
 1.1
      
3Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja4.40
+0.1
  
 
 
4.40
 0.1
       
4Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM4.09
+1.2
  
 
 
4.09
 1.2
       
5Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM4.05
0.0
  
 
 
4.05
 0.0
       
6Milla LeschlyMilla Leschly ('09)Vejle IF3.96
+0.3
  
 PB
 
3.96 PB
 0.3
       
7Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM3.79
0.0
  
 PB
 
3.79 PB
 0.0
       
8Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM3.74
+0.3
  
 
 
3.74
 0.3
       
9Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM3.60
+1.5
  
 SB
 
3.60 SB
 1.5
       
10Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM3.40 w
+2.9
  
 
 
3.40
 2.9
3.37
 0.0
      
11Lucia Karoline StengårdLucia Karoline Stengård ('09)Viborg AM3.27
+1.1
  
 
 
3.27
 1.1
       
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM12.29
  
 PB
 
12.29 PB       
2Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM11.08
  
 PB
 
11.08 PB       
3Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja9.86
  
 PB
 
9.86 PB       
4Cecilie Højbjerg SørensenCecilie Højbjerg Sørensen ('09)Esbjerg AM9.02
  
 PB
 
9.02 PB       
5Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM8.92
  
 PB
 
8.92 PB       
6Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja8.54
  
 
 
8.54       
7Emma Kirk ChristensenEmma Kirk Christensen ('08)Randers Freja6.22
  
 PB
 
6.22 PB       
Milla LeschlyMilla Leschly ('09)Vejle IF NM
  
 
 
  X       
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM26.66
  
 PB
 
26.66 PB       
2Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM26.42
  
 PB
 
26.42 PB       
3Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM24.80
  
 PB
 
24.80 PB       
4Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM23.71
  
 
 
23.71       
5Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja19.42
  
 
 
19.42       
D11 60 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM9.40
  
 PB
2Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19009.76
  
 PB
3
Anton Svejgaard Andersen
Anton Svejgaard Andersen ('11)
Randers Freja9.90
  
 PB
4
Daniel Ballegaard Sørensen
Daniel Ballegaard Sørensen ('11)
Randers Freja9.95
  
 PB
5Ivan VerebIvan Vereb ('10)Hvide Sande11.18
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Ludwig PalmLudwig Palm ('10)Skanderborg Atletik9.34
  
 PB
2Gustav HolmGustav Holm ('10)Aarhus 19009.50
  
 PB
3
Halfdan Tvedegaard
Halfdan Tvedegaard ('11)
9.80
  
 PB
4
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM10.55
  
 PB
D11 1000 m    

Finale A

Finale
1Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Randers Freja3:15.41
  
 PB
2Viktor ThomsenViktor Thomsen ('10)Aarhus 19003:29.60
  
 PB
3Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja3:47.27
  
 PB
4Laurits AagaardLaurits Aagaard ('10)Skanderborg Atletik3:57.48
  
 PB
5
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM4:01.75
  
 
6Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja4:05.64
  
 PB
7
Oscar Lund
Oscar Lund ('11)
SIK804:08.68
  
 PB
8
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF4:09.83
  
 PB
9
Thor Penstoft
Thor Penstoft ('11)
Skanderborg Atletik4:33.55
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja11.16
  
 PB
2Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM12.66
  
 
3Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik13.64
  
 PB
Finale B
Vind: -2.2
Vind: -2.2
1Asger LarsenAsger Larsen ('10)Aalborg AM13.10
  
 PB
2
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM13.55
  
 PB
Finale C
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Magnus ChristensenMagnus Christensen ('10)SIK8011.91
  
 PB
2
Anton Svejgaard Andersen
Anton Svejgaard Andersen ('11)
Randers Freja11.93
  
 PB
3Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja12.44
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Magnus ChristensenMagnus Christensen ('10)SIK801.25
  
 PB
 
1.05 SB
  O
1.10 SB
 XO
1.15 =PB
  O
1.20 PB
 XO
1.25 PB
 XO
1.30
XXX
  
2Ludwig PalmLudwig Palm ('10)Skanderborg Atletik1.20
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
 
3
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM1.20
  
 PB
 
1.05
  O
1.10 =PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20 PB
XXO
1.25
XXX
   
4Sofus VinttherSofus Vintther ('10)Randers Freja1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
   
5Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM1.15
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10 =PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20
XXX
   
6
Halfdan Tvedegaard
Halfdan Tvedegaard ('11)
1.15
  
 PB
 
0.95 PB
 XO
1.00 PB
 XO
1.10 PB
XXO
1.15 PB
 XO
1.20
XXX
   
7Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik1.10
  
 =PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10 =PB
 XO
1.15
XXX
   
8
Rune Bogh Nielsen
Rune Bogh Nielsen ('11)
Vejle IF1.05
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10
XXX
   
9Gustav HolmGustav Holm ('10)Aarhus 19001.05
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
XXO
1.10
XXX
     
10
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF0.95
  
 
 
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
XXX
     
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM3.95
0.0
  
 PB
 
3.64
 0.0
3.62
 0.0
3.95 PB
 0.0
     
2Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19003.84
0.0
  
 PB
 
3.71 PB
 0.0
3.70
 0.0
3.84 PB
 0.0
     
3Magnus ChristensenMagnus Christensen ('10)SIK803.69
0.0
  
 PB
 
3.68 PB
 0.0
3.65
 0.0
3.69 PB
 0.0
     
4Asger LarsenAsger Larsen ('10)Aalborg AM3.69
0.0
  
 PB
 
3.59 PB
 0.0
3.63 PB
 0.0
3.69 PB
 0.0
     
5Laurits AagaardLaurits Aagaard ('10)Skanderborg Atletik3.65
0.0
  
 PB
 
3.55 PB
 0.0
3.60 PB
 0.0
3.65 PB
 0.0
     
6
Anton Svejgaard Andersen
Anton Svejgaard Andersen ('11)
Randers Freja3.58
0.0
  
 PB
 
3.39 PB
 0.0
3.58 PB
 0.0
3.43
 0.0
     
7
Thor Penstoft
Thor Penstoft ('11)
Skanderborg Atletik3.46
0.0
  
 PB
 
3.21 PB
 0.0
3.46 PB
 0.0
  X     
8
Rune Bogh Nielsen
Rune Bogh Nielsen ('11)
Vejle IF3.40
0.0
  
 PB
 
3.40 PB
 0.0
3.11
 0.0
      
9Ivan VerebIvan Vereb ('10)Hvide Sande2.86
0.0
  
 PB
 
2.68
 0.0
2.86 PB
 0.0
2.81
 0.0
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM8.41
  
 PB
 
8.29 PB8.41 PB8.18     
2Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM7.77
  
 PB
 
6.85 PB7.32 PB7.77 PB     
3Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja6.95
  
 PB
 
6.95 PB6.096.81     
4Laurits AagaardLaurits Aagaard ('10)Skanderborg Atletik6.51
  
 PB
 
6.19 PB6.39 PB6.51 PB     
5
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM6.35
  
 PB
 
5.886.35 PB5.78     
6Karl GnudtzmannKarl Gnudtzmann ('10)Randers Freja6.12
  
 PB
 
5.68 PB5.336.12 PB     
7Gustav HolmGustav Holm ('10)Aarhus 19006.01
  
 PB
 
4.36 PB  X6.01 PB     
8Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19005.93
  
 PB
 
  X5.93 PB5.80     
9Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik5.39
  
 
 
5.305.395.07     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Rune Bogh Nielsen
Rune Bogh Nielsen ('11)
Vejle IF38.09
  
 PB
 
38.09 PB       
2Ludwig PalmLudwig Palm ('10)Skanderborg Atletik36.27
  
 PB
 
36.27 PB       
3
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF36.07
  
 SB
 
36.07 SB       
4Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM34.74
  
 PB
 
34.74 PB       
5Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM34.22
  
 PB
 
34.22 PB       
6
Oscar Lund
Oscar Lund ('11)
SIK8032.05
  
 PB
 
32.05 PB       
7Karl GnudtzmannKarl Gnudtzmann ('10)Randers Freja28.52
  
 PB
 
28.52 PB       
8
Daniel Ballegaard Sørensen
Daniel Ballegaard Sørensen ('11)
Randers Freja28.22
  
 PB
 
28.22 PB       
9
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM28.16
  
 PB
 
28.16 PB       
10Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Randers Freja26.64
  
 PB
 
26.64 PB       
11Viktor ThomsenViktor Thomsen ('10)Aarhus 190026.53
  
 PB
 
26.53 PB       
12Ivan VerebIvan Vereb ('10)Hvide Sande24.03
  
 PB
 
24.03 PB       
P11 60 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande10.16
  
 PB
2Silje BergumSilje Bergum ('10)SIK8010.17
  
 PB
3Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM10.46
  
 PB
4Freya WolterFreya Wolter ('10)Vejle IF11.03
  
 PB
5
Ingrid Sofie Gade
Ingrid Sofie Gade ('11)
Aalborg AM11.59
  
 PB
Finale B
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1Claudia NodariClaudia Nodari ('10)Dybvad IK 9.74
  
 PB
2Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM9.76
  
 PB
3
Marie Pagh
Marie Pagh ('11)
Vejle IF10.07
  
 PB
4Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 190010.52
  
 PB
Finale C
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM9.32
  
 PB
2Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM9.49
  
 PB
3Ida KochIda Koch ('10)Skanderborg Atletik9.90
  
 PB
4
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK8010.01
  
 PB
P11 1000 m    

Finale A

Finale
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM3:46.32
  
 PB
2
Marie Pagh
Marie Pagh ('11)
Vejle IF3:56.94
  
 PB
3
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM3:59.16
  
 PB
4
Selma Willer
Selma Willer ('11)
Aalborg AM3:59.25
  
 PB
5Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19004:04.28
  
 PB
6
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande4:12.64
  
 PB
7
Thea Nielsen
Thea Nielsen ('11)
Dybvad IK 4:12.83
  
 PB
8Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM4:16.71
  
 SB
9
Luna Vrist Backs
Luna Vrist Backs ('11)
Hvide Sande4:40.23
  
 PB
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Anna Branner
Anna Branner ('11)
Aarhus 190012.70
  
 PB
2
Marie Pagh
Marie Pagh ('11)
Vejle IF13.15
  
 PB
3
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK8013.40
  
 PB
4Freya WolterFreya Wolter ('10)Vejle IF13.98
  
 PB
Finale B
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1Esther Viola PetersenEsther Viola Petersen ('10)Aarhus 190012.85
  
 PB
2Silje BergumSilje Bergum ('10)SIK8013.22
  
 PB
3
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM13.23
  
 PB
4
Johanne Tørring
Johanne Tørring ('11)
Aarhus 190014.03
  
 PB
Finale C
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM13.31
  
 PB
2Selma Aaen ChristensenSelma Aaen Christensen ('10)Aalborg AM13.37
  
 PB
3Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM13.64
  
 PB
Finale D
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande12.80
  
 PB
2Anne BjergAnne Bjerg ('10)Hvide Sande13.37
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM1.35
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40
XXX
  
2Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM1.25
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
   
3Claudia NodariClaudia Nodari ('10)Dybvad IK 1.20
  
 PB
 
1.00 SB
  O
1.05 =PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20 PB
 XO
1.25
XXX
  
4Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19001.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
   
4
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande1.15
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
   
6Anne BjergAnne Bjerg ('10)Hvide Sande1.15
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXX
   
7
Maria Mathilde Olesen
Maria Mathilde Olesen ('11)
Aalborg AM1.10
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10 PB
  O
1.15
XXX
  
7
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande1.10
  
 
 
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
  O
1.15
XXX
    
9
Johanne Tørring
Johanne Tørring ('11)
Aarhus 19001.10
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
XXO
1.15
XXX
    
10Selma Aaen ChristensenSelma Aaen Christensen ('10)Aalborg AM1.05
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
   
11
Mischa Tornbjerg Poulsen
Mischa Tornbjerg Poulsen ('11)
Randers Freja1.00
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
XXO
1.00 PB
XXO
1.05
XXX
    
12Laura NielsenLaura Nielsen ('10)SIK800.95
  
 SB
 
0.85 SB
  O
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00
XXX
    
Fillipa Nielsen
Fillipa Nielsen ('11)
Vejle IF NH
  
 
 
0.90
  Xr
       
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM3.65
0.0
  
 PB
 
3.65 PB
 0.0
3.53
 0.0
3.43
 0.0
     
2
Selma Willer
Selma Willer ('11)
Aalborg AM3.55
0.0
  
 PB
 
3.55 PB
 0.0
3.20
 0.0
3.23
 0.0
     
3
Anna Branner
Anna Branner ('11)
Aarhus 19003.51
0.0
  
 PB
 
3.51 PB
 0.0
3.15
 0.0
3.39
 0.0
     
4
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM3.50
0.0
  
 PB
 
3.50 PB
 0.0
3.42
 0.0
3.22
 0.0
     
5Esther Viola PetersenEsther Viola Petersen ('10)Aarhus 19003.42
0.0
  
 PB
 
3.42 PB
 0.0
  X
 0.0
2.59
 0.0
     
6Anne BjergAnne Bjerg ('10)Hvide Sande3.38
0.0
  
 PB
 
3.37 PB
 0.0
3.30
 0.0
3.38 PB
 0.0
     
7Silje BergumSilje Bergum ('10)SIK803.26
0.0
  
 PB
 
3.15 SB
 0.0
3.11
 0.0
3.26 PB
 0.0
     
8
Frederikke Møller-Hundborg
Frederikke Møller-Hundborg ('11)
Randers Freja3.20
0.0
  
 PB
 
3.20 PB
 0.0
2.75
 0.0
3.05
 0.0
     
9
Fillipa Nielsen
Fillipa Nielsen ('11)
Vejle IF3.13
0.0
  
 PB
 
3.13 PB
 0.0
3.04
 0.0
2.95
 0.0
     
10Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM3.10
0.0
  
 PB
 
3.10 PB
 0.0
2.95
 0.0
3.03
 0.0
     
11
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande2.96
0.0
  
 
 
2.65
 0.0
2.83
 0.0
2.96
 0.0
     
12Alberte NielsenAlberte Nielsen ('10)SIK802.83
0.0
  
 PB
 
2.79 PB
 0.0
2.83 PB
 0.0
2.81
 0.0
     
13
Karoline Cepulionis
Karoline Cepulionis ('11)
Randers Freja2.70
0.0
  
 
 
2.70
 0.0
2.50
 0.0
2.53
 0.0
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM7.64
  
 PB
 
7.457.197.64 PB     
2Freya WolterFreya Wolter ('10)Vejle IF7.23
  
 PB
 
7.23 PB6.536.06     
3Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM7.15
  
 PB
 
6.63 PB4.047.15 PB     
4
Thea Nielsen
Thea Nielsen ('11)
Dybvad IK 6.81
  
 PB
 
6.24 PB6.65 PB6.81 PB     
5Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM6.58
  
 PB
 
5.91 PB6.58 PB6.17     
6
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande6.54
  
 PB
 
5.285.646.54 PB     
7Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM6.13
  
 
 
6.135.875.43     
8
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK806.08
  
 PB
 
5.72 PB6.08 PB5.96     
9
Luna Vrist Backs
Luna Vrist Backs ('11)
Hvide Sande5.71
  
 PB
 
5.29 PB3.965.71 PB     
10
Karoline Cepulionis
Karoline Cepulionis ('11)
Randers Freja5.67
  
 PB
 
5.56 PB4.985.67 PB     
11Esther Viola PetersenEsther Viola Petersen ('10)Aarhus 19005.55
  
 PB
 
4.75 PB4.76 PB5.55 PB     
12Laura NielsenLaura Nielsen ('10)SIK805.09
  
 PB
 
5.09 PB4.214.94     
13
Fillipa Nielsen
Fillipa Nielsen ('11)
Vejle IF4.04
  
 PB
 
2.00 PB4.04 PB2.47     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande32.24
  
 PB
 
32.24 PB       
2Ida KochIda Koch ('10)Skanderborg Atletik32.12
  
 PB
 
32.12 PB       
3
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande31.83
  
 
 
31.83       
4Alberte NielsenAlberte Nielsen ('10)SIK8027.84
  
 PB
 
27.84 PB       
5
Thea Nielsen
Thea Nielsen ('11)
Dybvad IK 27.83
  
 PB
 
27.83 PB       
6
Maria Mathilde Olesen
Maria Mathilde Olesen ('11)
Aalborg AM26.28
  
 PB
 
26.28 PB       
7
Anna Branner
Anna Branner ('11)
Aarhus 190022.72
  
 PB
 
22.72 PB       
8
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM21.11
  
 PB
 
21.11 PB       
9
Ingrid Sofie Gade
Ingrid Sofie Gade ('11)
Aalborg AM14.51
  
 PB
 
14.51 PB       
10
Johanne Tørring
Johanne Tørring ('11)
Aarhus 190011.22
  
 PB
 
11.22 PB       

Seneste resultater

24‐26.6AalborgDM Senior
22.6Maribo Point stævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
14.5TórshavnBetri Stórkapping 1