Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: Nåle- og kunststofstævne i Randers 16.11.2021 Inde
Randers Atletikhal

M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik3.40
  
 SB
 
3.20 SB
  O
3.30 SB
  O
3.40 SB
  O
3.50
XXX
    
D19 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja2:09.03
  
 SB
2Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM2:41.76
  
 SB
3Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja2:47.38
  
  K Mixed competition
4Emilie Skov DalgaardEmilie Skov Dalgaard ('05)AGF Atletik2:51.15
  
  K Mixed competition
5Julia Ballegaard SørensenJulia Ballegaard Sørensen ('07)Randers Freja2:51.98
  
  K Mixed competition
D17 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christian Daniel NørskovChristian Daniel Nørskov ('04)Randers Freja23.52
  
 PB
2Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja28.77
  
  K Mixed competition
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja1.50
  
 PB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.50 PB
 XO
1.53
XXX
    
P15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja2.80
  
 SB
 
2.50 SB
  O
2.60 SB
  O
2.70 SB
 XO
2.80 SB
 XO
2.90
XXX
   
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja11.05
  
 PB
 
10.39 SB11.05 PB10.85     
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09)Skanderborg Atletik9.92
  
  K Mixed competition
2Josefine VestergaardJosefine Vestergaard ('09)Randers Freja11.17
  
  K Mixed competition
3Emma Kirk ChristensenEmma Kirk Christensen ('08)Randers Freja11.55
  
  K Mixed competition
Finale B
1Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja9.09
  
 PB
2Marius Johannes Holgersen GoosMarius Johannes Holgersen Goos ('08)Randers Freja9.22
  
 PB
3Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM9.68
  
  K Mixed competition
4Oscar Hørby DominoOscar Hørby Domino ('09)Randers Freja9.95
  
 PB
5Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja9.98
  
 PB
6Sofie SejersbølSofie Sejersbøl ('09)Randers Freja10.59
  
  K Mixed competition
Finale C
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja8.40
  
  K Mixed competition
2Anajan SivarupanAnajan Sivarupan ('08)Randers Freja8.83
  
 PB
3Marie Voldum SchwartzMarie Voldum Schwartz ('09)Randers Freja8.97
  
  K Mixed competition
4Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM9.06
  
 PB
5Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja10.19
  
  K Mixed competition
6Sofia Holm RasmussenSofia Holm Rasmussen ('09)11.31
  
  K Mixed competition
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oscar Hørby DominoOscar Hørby Domino ('09)Randers Freja1.25
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30
XXX
  
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM4.40
  
 PB
 
4.05 PB4.014.40 PB     
2Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja4.03
  
 SB
 
3.91 SB4.03 SB3.94     
3Marius Johannes Holgersen GoosMarius Johannes Holgersen Goos ('08)Randers Freja3.95
  
 PB
 
3.95 PB3.683.54     
4Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja3.85
  
 PB
 
3.68 SB3.72 SB3.85 PB     
5Anajan SivarupanAnajan Sivarupan ('08)Randers Freja3.78
  
 PB
 
3.78 PB3.78 =PB3.78 =PB     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja7.03
  
 PB
 
6.90 PB7.03 PB6.98     
2Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM6.92
  
 SB
 
6.92 SB6.886.21     
3Marius Johannes Holgersen GoosMarius Johannes Holgersen Goos ('08)Randers Freja6.66
  
 PB
 
6.35 PB6.66 PB6.03     
4Oscar Hørby DominoOscar Hørby Domino ('09)Randers Freja5.86
  
 PB
 
4.65 PB5.86 PB5.37     
5Anajan SivarupanAnajan Sivarupan ('08)Randers Freja5.74
  
 PB
 
5.65 PB5.74 PB5.37     
6Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja5.42
  
 SB
 
5.30 SB5.42 SB  –     
D13 4 x 200 m stafet    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Randers Freja Atletik og Motion Randers Freja Atletik og Motion  2:01.44
  
  K Mixed competition
2Randers Freja Atletik og Motion Randers Freja Atletik og Motion  2:13.13
  
 
3Randers Freja Atletik og Motion Randers Freja Atletik og Motion  2:33.52
  
  K Mixed competition
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja1.53
  
 PB
 
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50 PB
 XO
1.53 PB
 XO
1.56
XXX
   
2Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja1.30
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35
XXX
   
3Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09)Skanderborg Atletik1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20
XXX
   
4Josefine VestergaardJosefine Vestergaard ('09)Randers Freja1.10
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15
XXX
  
P13 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja2.40
  
 =PB
 
2.00 SB
  O
2.10 SB
  O
2.20 SB
  O
2.30 SB
  O
2.40 =PB
  O
2.50
XXX
  
2Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja2.40
  
 PB
 
2.10 SB
  O
2.20 SB
  O
2.30 =PB
  O
2.40 PB
XXO
2.50
XXX
   
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja4.41
  
 PB
 
4.27 PB4.29 PB4.41 PB     
2Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM4.03
  
 PB
 
3.66 PB4.03 PB3.78     
3Astrid ØfverlindAstrid Øfverlind ('08)Randers Freja3.92
  
 PB
 
3.83 PB3.92 PB3.87     
4Marie Voldum SchwartzMarie Voldum Schwartz ('09)Randers Freja3.45
  
 PB
 
3.45 PB3.413.31     
5Emma Kirk ChristensenEmma Kirk Christensen ('08)Randers Freja2.89
  
 PB
 
2.38 PB  –2.89 PB     
6Sofie SejersbølSofie Sejersbøl ('09)Randers Freja2.80
  
 PB
 
2.80 PB2.662.74     
7Sofia Holm RasmussenSofia Holm Rasmussen ('09)2.73
  
 PB
 
2.47 PB2.452.73 PB     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM10.20
  
 PB
 
9.56 PB10.20 PB8.45     
2Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja8.55
  
 PB
 
8.55 PB8.43  –     
3Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja7.96
  
 PB
 
7.74 SB7.77 SB7.96 PB     
4Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09)Skanderborg Atletik6.93
  
 PB
 
  –6.93 PB6.31     
5Emma Kirk ChristensenEmma Kirk Christensen ('08)Randers Freja5.92
  
 PB
 
5.92 PB4.545.24     
6Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja5.89
  
 PB
 
  –5.66 PB5.89 PB     
7Josefine VestergaardJosefine Vestergaard ('09)Randers Freja5.63
  
 PB
 
5.63 PB  –4.87     
8Marie Voldum SchwartzMarie Voldum Schwartz ('09)Randers Freja5.50
  
 PB
 
5.41 PB5.44 PB5.50 PB     
9Sofie SejersbølSofie Sejersbøl ('09)Randers Freja4.13
  
 PB
 
1.61 PB4.13 PB3.31     
10Sofia Holm RasmussenSofia Holm Rasmussen ('09)3.68
  
 PB
 
2.26 PB3.36 PB3.68 PB     
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Randers Freja9.33
  
 PB
2
Tilde Hedegaard Andersen
Tilde Hedegaard Andersen ('11)
Skanderborg Atletik9.45
  
  K Mixed competition
3Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja9.50
  
 PB
4Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja9.86
  
 PB
5
Anton Svejgaard Andersen
Anton Svejgaard Andersen ('11)
Randers Freja9.88
  
 PB
6Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik10.01
  
 PB
7Ida KirkegaardIda Kirkegaard ('10)Randers Freja11.04
  
  K Mixed competition
8
Emma Johnsen
Emma Johnsen ('11)
Randers Freja11.33
  
  K Mixed competition
Finale B
1Karl GnudtzmannKarl Gnudtzmann ('10)Randers Freja10.03
  
 PB
2
Oliver Sørensen
Oliver Sørensen ('11)
Randers Freja10.53
  
 PB
3
Alma Bruun
Alma Bruun ('11)
Randers Freja10.63
  
  K Mixed competition
4Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM10.68
  
  K Mixed competition
5
Frederikke Møller-Hundborg
Frederikke Møller-Hundborg ('11)
Randers Freja10.69
  
  K Mixed competition
6Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM10.75
  
  K Mixed competition
7William JøhnkeWilliam Jøhnke ('10)10.77
  
 PB
8Sofus VinttherSofus Vintther ('10)Randers Freja11.01
  
 PB
Finale C
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM9.08
  
 PB
2
Halfdan Tvedegaard
Halfdan Tvedegaard ('11)
9.40
  
 PB
3Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM9.66
  
  K Mixed competition
4Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik10.71
  
 PB
5
Karoline Cepulionis
Karoline Cepulionis ('11)
Randers Freja11.34
  
  K Mixed competition
D11 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Randers Freja2:28.59
  
 PB
2
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM2:39.24
  
 PB
3William JøhnkeWilliam Jøhnke ('10)3:11.38
  
 PB
4Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja3:11.40
  
 SB
5
Anton Svejgaard Andersen
Anton Svejgaard Andersen ('11)
Randers Freja3:15.49
  
 PB
6Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM3:15.97
  
  K Mixed competition
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Halfdan Tvedegaard
Halfdan Tvedegaard ('11)
1.20
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15 PB
  O
1.20 PB
 XO
1.25
XXX
  
2Sofus VinttherSofus Vintther ('10)Randers Freja1.20
  
 =PB
 
1.00 SB
  O
1.05 =PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15 PB
XXO
1.20 PB
 XO
1.25
XXX
  
3Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
   
D11 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja3.30
  
 PB
 
2.90 SB
  O
3.10 PB
  O
3.20 PB
 XO
3.30 PB
XXO
3.40
XXX
   
2
Anton Svejgaard Andersen
Anton Svejgaard Andersen ('11)
Randers Freja2.20
  
 PB
 
2.00 SB
  O
2.10 =PB
  O
2.20 PB
  O
2.30
XXX
    
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM4.12
  
 PB
 
4.12 PB3.824.08     
2Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja3.90
  
 PB
 
3.90 PB3.743.63     
3Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Randers Freja3.89
  
 PB
 
3.82 PB3.89 PB3.48     
4
Anton Svejgaard Andersen
Anton Svejgaard Andersen ('11)
Randers Freja3.51
  
 PB
 
3.44 PB3.51 PB3.13     
5Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik3.35
  
 PB
 
3.35 PB3.30  –     
6
Oliver Sørensen
Oliver Sørensen ('11)
Randers Freja3.18
  
 PB
 
3.18 PB3.162.89     
7Karl GnudtzmannKarl Gnudtzmann ('10)Randers Freja3.16
  
 PB
 
3.10 PB3.16 PB3.04     
8William JøhnkeWilliam Jøhnke ('10)2.94
  
 PB
 
2.94 PB2.812.73     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM7.92
  
 PB
 
7.24 PB7.197.92 PB     
2
Halfdan Tvedegaard
Halfdan Tvedegaard ('11)
7.10
  
 PB
 
7.10 PB6.696.55     
3Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja6.99
  
 PB
 
6.76 PB6.94 PB6.99 PB     
4Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Randers Freja6.12
  
 PB
 
5.39 PB6.12 PB5.61     
5Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik5.99
  
 PB
 
5.99 PB  –4.61     
6William JøhnkeWilliam Jøhnke ('10)5.98
  
 PB
 
5.98 PB5.525.53     
7Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik5.81
  
 PB
 
5.71 PB  –5.81 PB     
8Karl GnudtzmannKarl Gnudtzmann ('10)Randers Freja5.67
  
 PB
 
5.50 PB5.335.67 PB     
9
Anton Svejgaard Andersen
Anton Svejgaard Andersen ('11)
Randers Freja5.57
  
 PB
 
5.57 PB5.45  –     
10
Oliver Sørensen
Oliver Sørensen ('11)
Randers Freja5.09
  
 PB
 
5.09 PB5.025.01     
11Sofus VinttherSofus Vintther ('10)Randers Freja4.79
  
 PB
 
4.23 SB4.79 PB4.34     
D11 4 x 200 m stafet    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Randers Freja Atletik og Motion Randers Freja Atletik og Motion  2:26.82
  
  K Mixed competition
2Randers Freja Atletik og Motion Randers Freja Atletik og Motion  2:42.02
  
 
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM1.30
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
XXO
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35
XXX
   
2
Karoline Cepulionis
Karoline Cepulionis ('11)
Randers Freja0.95
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.90 PB
 XO
0.95 PB
 XO
1.00
XXX
    
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tilde Hedegaard Andersen
Tilde Hedegaard Andersen ('11)
Skanderborg Atletik3.19
  
 PB
 
3.19 PB2.763.17     
2Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM3.11
  
 PB
 
3.11 PB3.012.92     
3Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM3.05
  
 PB
 
3.02 PB3.03 PB3.05 PB     
4Ida KirkegaardIda Kirkegaard ('10)Randers Freja3.05
  
 PB
 
2.90 PB3.05 PB2.91     
5
Frederikke Møller-Hundborg
Frederikke Møller-Hundborg ('11)
Randers Freja3.04
  
 PB
 
2.93 PB3.04 PB3.03     
6
Alma Bruun
Alma Bruun ('11)
Randers Freja2.93
  
 PB
 
2.93 PB2.902.81     
7
Emma Johnsen
Emma Johnsen ('11)
Randers Freja2.76
  
 PB
 
2.76 PB2.512.51     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM7.43
  
 PB
 
6.63 PB7.43 PB6.79     
2Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM6.39
  
 PB
 
6.39 PB5.485.75     
3
Tilde Hedegaard Andersen
Tilde Hedegaard Andersen ('11)
Skanderborg Atletik5.95
  
 PB
 
5.66 PB5.495.95 PB     
4Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM5.67
  
 PB
 
5.24 PB4.975.67 PB     
5Ida KirkegaardIda Kirkegaard ('10)Randers Freja5.66
  
 PB
 
5.66 PB5.595.51     
6
Karoline Cepulionis
Karoline Cepulionis ('11)
Randers Freja5.37
  
 PB
 
5.27 PB4.905.37 PB     
7
Alma Bruun
Alma Bruun ('11)
Randers Freja5.01
  
 PB
 
5.01 PB4.604.43     
8
Frederikke Møller-Hundborg
Frederikke Møller-Hundborg ('11)
Randers Freja4.84
  
 PB
 
4.84 PB4.624.67     
9
Emma Johnsen
Emma Johnsen ('11)
Randers Freja4.75
  
 PB
 
3.68 PB  –4.75 PB     
D9 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja7.12
  
  K Mixed competition
2
Carl Møller
Carl Møller ('12)
Randers Freja7.16
  
 PB
3
Filuca Hansen
Filuca Hansen ('12)
Randers Freja8.03
  
  K Mixed competition
4
Victor Hjulmand Christensen
Victor Hjulmand Christensen ('12)
Randers Freja8.23
  
 PB
5
Xander Tange Brøndberg
Xander Tange Brøndberg ('13)
Randers Freja9.28
  
 PB
Finale B
1
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja7.03
  
 PB
2
William Schiltmann Nielsen
William Schiltmann Nielsen ('12)
Randers Freja7.64
  
 PB
3
Mikkel Nørholm
Mikkel Nørholm ('12)
Randers Freja7.90
  
 PB
4
Melissa Christensen
Melissa Christensen ('12)
Randers Freja8.01
  
  K Mixed competition
5
Gry Boldsen Gnudtzmann
Gry Boldsen Gnudtzmann ('13)
Randers Freja8.20
  
  K Mixed competition
6
Frej Flensborg Jensen
Frej Flensborg Jensen ('12)
Randers Freja8.91
  
 PB
Finale C
1
Christian Kaas Mathiasen
Christian Kaas Mathiasen ('12)
Randers Freja7.17
  
 PB
2
Wendy Green
Wendy Green ('12)
Randers Freja7.47
  
  K Mixed competition
3
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja7.58
  
 PB
4
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja7.70
  
 PB
5
Ida Sofia Øllegaard
Ida Sofia Øllegaard ('12)
Randers Freja8.38
  
  K Mixed competition
6
Oskar Kappel
Oskar Kappel ('12)
Randers Freja8.43
  
 PB
Finale D
1
Juliane Abildgaard
Juliane Abildgaard ('12)
Randers Freja7.20
  
  K Mixed competition
2
Emma Rothmann Kousted
Emma Rothmann Kousted ('12)
Randers Freja7.44
  
  K Mixed competition
3
Carl Pace Bjerregaard
Carl Pace Bjerregaard ('13)
Skanderborg Atletik7.94
  
 PB
4
Elena Veirum
Elena Veirum ('12)
Randers Freja8.30
  
  K Mixed competition
5
Anker Thesbjerg Leonhardt
Anker Thesbjerg Leonhardt ('13)
Randers Freja8.78
  
 PB
D9 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Carl Møller
Carl Møller ('12)
Randers Freja2:15.27
  
 PB
2
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja2:16.53
  
 PB
3
Christian Kaas Mathiasen
Christian Kaas Mathiasen ('12)
Randers Freja2:22.05
  
 PB
4
William Schiltmann Nielsen
William Schiltmann Nielsen ('12)
Randers Freja2:24.62
  
 PB
5
Mikkel Nørholm
Mikkel Nørholm ('12)
Randers Freja2:41.64
  
 PB
6
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja2:49.50
  
 PB
7
Gry Boldsen Gnudtzmann
Gry Boldsen Gnudtzmann ('13)
Randers Freja2:50.41
  
  K Mixed competition
8
Oskar Kappel
Oskar Kappel ('12)
Randers Freja2:52.24
  
 PB
9
Xander Tange Brøndberg
Xander Tange Brøndberg ('13)
Randers Freja2:55.18
  
 PB
10
Filuca Hansen
Filuca Hansen ('12)
Randers Freja2:56.84
  
  K Mixed competition
11
Melissa Christensen
Melissa Christensen ('12)
Randers Freja2:57.65
  
  K Mixed competition
12
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja2:59.04
  
 PB
13
Frej Flensborg Jensen
Frej Flensborg Jensen ('12)
Randers Freja2:59.13
  
 PB
14
Elena Veirum
Elena Veirum ('12)
Randers Freja3:00.28
  
  K Mixed competition
15
Anker Thesbjerg Leonhardt
Anker Thesbjerg Leonhardt ('13)
Randers Freja3:00.38
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja3.31
  
 PB
 
3.28 PB3.31 PB3.06     
2
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja3.24
  
 PB
 
3.24 PB3.24 =PB3.17     
3
Christian Kaas Mathiasen
Christian Kaas Mathiasen ('12)
Randers Freja3.09
  
 PB
 
3.09 PB3.003.01     
4
Carl Møller
Carl Møller ('12)
Randers Freja2.87
  
 PB
 
2.87 PB2.662.79     
5
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja2.84
  
 PB
 
2.84 PB2.802.45     
6
Oskar Kappel
Oskar Kappel ('12)
Randers Freja2.83
  
 PB
 
2.55 PB2.83 PB2.69     
7
Mikkel Nørholm
Mikkel Nørholm ('12)
Randers Freja2.71
  
 PB
 
2.71 PB2.702.63     
8
Victor Hjulmand Christensen
Victor Hjulmand Christensen ('12)
Randers Freja2.70
  
 PB
 
2.70 PB2.372.69     
9
William Schiltmann Nielsen
William Schiltmann Nielsen ('12)
Randers Freja2.62
  
 PB
 
2.59 PB2.62 PB2.40     
10
Carl Pace Bjerregaard
Carl Pace Bjerregaard ('13)
Skanderborg Atletik2.57
  
 PB
 
2.46 PB2.54 PB2.57 PB     
11
Frej Flensborg Jensen
Frej Flensborg Jensen ('12)
Randers Freja2.25
  
 PB
 
2.09 PB2.23 PB2.25 PB     
12
Anker Thesbjerg Leonhardt
Anker Thesbjerg Leonhardt ('13)
Randers Freja2.24
  
 PB
 
2.24 PB2.082.22     
13
Xander Tange Brøndberg
Xander Tange Brøndberg ('13)
Randers Freja1.76
  
 PB
 
1.76 PB1.561.52     
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
William Schiltmann Nielsen
William Schiltmann Nielsen ('12)
Randers Freja5.45
  
 PB
 
4.94 PB5.06 PB5.45 PB     
2
Christian Kaas Mathiasen
Christian Kaas Mathiasen ('12)
Randers Freja5.17
  
 PB
 
5.04 PB5.17 PB4.95     
3
Mikkel Nørholm
Mikkel Nørholm ('12)
Randers Freja5.00
  
 PB
 
5.00 PB3.85  X     
4
Victor Hjulmand Christensen
Victor Hjulmand Christensen ('12)
Randers Freja4.96
  
 PB
 
4.18 PB4.71 PB4.96 PB     
5
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja4.92
  
 PB
 
4.86 PB4.92 PB4.86     
6
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja4.73
  
 PB
 
4.53 PB4.73 PB4.34     
7
Oskar Kappel
Oskar Kappel ('12)
Randers Freja4.68
  
 PB
 
4.44 PB4.68 PB3.80     
8
Carl Møller
Carl Møller ('12)
Randers Freja4.12
  
 PB
 
4.12 PB4.003.70     
9
Carl Pace Bjerregaard
Carl Pace Bjerregaard ('13)
Skanderborg Atletik3.95
  
 PB
 
3.58 PB3.95 PB3.81     
10
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja3.64
  
 PB
 
  X3.44 PB3.64 PB     
11
Frej Flensborg Jensen
Frej Flensborg Jensen ('12)
Randers Freja3.51
  
 PB
 
3.51 PB3.283.20     
12
Anker Thesbjerg Leonhardt
Anker Thesbjerg Leonhardt ('13)
Randers Freja3.38
  
 PB
 
3.33 PB3.38 PB3.06     
13
Xander Tange Brøndberg
Xander Tange Brøndberg ('13)
Randers Freja2.88
  
 PB
 
2.52 PB2.88 PB2.38     
D9 4 x 200 m stafet    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Randers Freja Atletik og Motion Randers Freja Atletik og Motion  2:34.38
  
 
2Randers Freja Atletik og Motion Randers Freja Atletik og Motion  2:40.71
  
 
3Randers Freja Atletik og Motion Randers Freja Atletik og Motion  2:45.48
  
  K Mixed competition
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja3.26
  
 PB
 
3.04 PB3.26 PB3.15     
2
Juliane Abildgaard
Juliane Abildgaard ('12)
Randers Freja2.99
  
 PB
 
2.96 PB2.99 PB2.88     
3
Emma Rothmann Kousted
Emma Rothmann Kousted ('12)
Randers Freja2.90
  
 PB
 
2.90 PB2.862.71     
4
Melissa Christensen
Melissa Christensen ('12)
Randers Freja2.61
  
 PB
 
2.61 PB2.532.53     
5
Ida Sofia Øllegaard
Ida Sofia Øllegaard ('12)
Randers Freja2.46
  
 PB
 
2.46 PB2.232.21     
6
Elena Veirum
Elena Veirum ('12)
Randers Freja2.37
  
 PB
 
2.25 PB2.37 PB2.26     
7
Gry Boldsen Gnudtzmann
Gry Boldsen Gnudtzmann ('13)
Randers Freja2.35
  
 PB
 
2.25 PB2.35 PB2.34     
8
Filuca Hansen
Filuca Hansen ('12)
Randers Freja2.33
  
 SB
 
2.33 SB2.062.31     
9
Wendy Green
Wendy Green ('12)
Randers Freja2.14
  
 PB
 
2.14 PB2.132.07     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja4.98
  
 SB
 
4.64 SB4.98 SB4.78     
2
Juliane Abildgaard
Juliane Abildgaard ('12)
Randers Freja4.95
  
 PB
 
4.95 PB4.224.72     
3
Emma Rothmann Kousted
Emma Rothmann Kousted ('12)
Randers Freja4.91
  
 PB
 
4.20 PB4.91 PB4.40     
4
Elena Veirum
Elena Veirum ('12)
Randers Freja4.18
  
 PB
 
4.18 PB3.824.00     
5
Melissa Christensen
Melissa Christensen ('12)
Randers Freja3.95
  
 PB
 
3.95 PB3.223.52     
6
Filuca Hansen
Filuca Hansen ('12)
Randers Freja3.58
  
 PB
 
3.28 PB3.58 PB3.32     
7
Ida Sofia Øllegaard
Ida Sofia Øllegaard ('12)
Randers Freja3.43
  
 PB
 
3.39 PB3.323.43 PB     
8
Gry Boldsen Gnudtzmann
Gry Boldsen Gnudtzmann ('13)
Randers Freja3.08
  
 PB
 
2.28 PB2.58 PB3.08 PB     
9
Wendy Green
Wendy Green ('12)
Randers Freja2.00
  
 PB
 
1.22 PB1.64 PB2.00 PB     
D7 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Nouh Kano
Nouh Kano ('14)
Randers Freja8.52
  
 PB
2
Vera Kynde Bruun
Vera Kynde Bruun ('15)
Randers Freja8.93
  
  K Mixed competition
3
Vidar Flensborg Jensen
Vidar Flensborg Jensen ('14)
Randers Freja9.54
  
 PB
4
Lukas Gnudtzmann
Lukas Gnudtzmann ('15)
Randers Freja9.81
  
 PB
5
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer ('15)
Randers Freja10.35
  
  K Mixed competition
7
Christoffer Vestergaard
Christoffer Vestergaard ('16)
12.21
  
 PB
Finale B
1
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja7.97
  
 PB
2
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja8.46
  
 PB
3
Ivy Sondrup Lindstrøm
Ivy Sondrup Lindstrøm ('14)
Randers Freja9.03
  
  K Mixed competition
4
Nova Haumann Hansen
Nova Haumann Hansen ('15)
Randers Freja9.08
  
  K Mixed competition
5
Johanne Marie Kaas Mathiasen
Johanne Marie Kaas Mathiasen ('16)
Randers Freja9.12
  
  K Mixed competition
6
Filippa Uhlenrik
Filippa Uhlenrik ('15)
Randers Freja9.65
  
  K Mixed competition
7
Johanne Svejgaard
Johanne Svejgaard ('15)
Randers Freja10.30
  
  K Mixed competition
D7 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja2:35.70
  
 PB
2
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja2:40.42
  
 PB
3
Vera Kynde Bruun
Vera Kynde Bruun ('15)
Randers Freja2:42.81
  
  K Mixed competition
4
Nouh Kano
Nouh Kano ('14)
Randers Freja2:48.80
  
 PB
5
Filippa Uhlenrik
Filippa Uhlenrik ('15)
Randers Freja2:55.66
  
  K Mixed competition
6
Vidar Flensborg Jensen
Vidar Flensborg Jensen ('14)
Randers Freja3:04.20
  
 PB
7
Lukas Gnudtzmann
Lukas Gnudtzmann ('15)
Randers Freja3:13.54
  
 PB
8
Karl Veirum
Karl Veirum ('14)
Randers Freja3:20.63
  
 PB
9
Johanne Marie Kaas Mathiasen
Johanne Marie Kaas Mathiasen ('16)
Randers Freja3:27.06
  
  K Mixed competition
D7 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Nouh Kano
Nouh Kano ('14)
Randers Freja2.62
  
 PB
 
1.87 PB2.61 PB2.62 PB     
2
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja2.57
  
 PB
 
2.42 PB2.372.57 PB     
3
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja2.30
  
 PB
 
2.30 PB2.212.12     
4
Christoffer Vestergaard
Christoffer Vestergaard ('16)
2.21
  
 PB
 
2.21 PB  X1.92     
5
Karl Veirum
Karl Veirum ('14)
Randers Freja2.06
  
 PB
 
2.06 PB1.661.82     
6
Lukas Gnudtzmann
Lukas Gnudtzmann ('15)
Randers Freja2.03
  
 PB
 
2.03 PB1.781.84     
7
Vidar Flensborg Jensen
Vidar Flensborg Jensen ('14)
Randers Freja1.93
  
 PB
 
1.77 PB1.87 PB1.93 PB     
D7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja3.67
  
 PB
 
3.53 PB3.66 PB3.67 PB     
2
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja3.66
  
 PB
 
3.63 PB3.443.66 PB     
3
Nouh Kano
Nouh Kano ('14)
Randers Freja2.78
  
 PB
 
2.78 PB2.78 =PB  X     
4
Christoffer Vestergaard
Christoffer Vestergaard ('16)
2.78
  
 PB
 
2.25 PB2.78 PB1.59     
5
Karl Veirum
Karl Veirum ('14)
Randers Freja2.62
  
 PB
 
1.99 PB2.62 PB2.32     
6
Vidar Flensborg Jensen
Vidar Flensborg Jensen ('14)
Randers Freja2.03
  
 PB
 
1.87 PB2.03 PB2.01     
7
Lukas Gnudtzmann
Lukas Gnudtzmann ('15)
Randers Freja1.46
  
 PB
 
1.46 PB1.171.37     
P7 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ivy Sondrup Lindstrøm
Ivy Sondrup Lindstrøm ('14)
Randers Freja2.35
  
 PB
 
  X2.35 PB2.35 =PB     
2
Filippa Uhlenrik
Filippa Uhlenrik ('15)
Randers Freja2.19
  
 PB
 
2.03 PB2.19 PB  X     
3
Johanne Svejgaard
Johanne Svejgaard ('15)
Randers Freja2.16
  
 PB
 
1.93 PB2.11 PB2.16 PB     
4
Nova Haumann Hansen
Nova Haumann Hansen ('15)
Randers Freja1.91
  
 PB
 
1.73 PB1.91 PB1.74     
5
Vera Kynde Bruun
Vera Kynde Bruun ('15)
Randers Freja1.88
  
 PB
 
1.88 PB1.801.66     
6
Johanne Marie Kaas Mathiasen
Johanne Marie Kaas Mathiasen ('16)
Randers Freja1.48
  
 PB
 
1.35 PB1.231.48 PB     
7
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer ('15)
Randers Freja1.44
  
 PB
 
1.30 PB1.281.44 PB     
P7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ivy Sondrup Lindstrøm
Ivy Sondrup Lindstrøm ('14)
Randers Freja3.20
  
 PB
 
  X3.20 PB3.20 =PB     
2
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer ('15)
Randers Freja2.89
  
 PB
 
2.09 PB2.83 PB2.89 PB     
3
Nova Haumann Hansen
Nova Haumann Hansen ('15)
Randers Freja2.25
  
 PB
 
1.67 PB1.75 PB2.25 PB     
4
Johanne Svejgaard
Johanne Svejgaard ('15)
Randers Freja2.23
  
 PB
 
1.76 PB2.14 PB2.23 PB     
5
Johanne Marie Kaas Mathiasen
Johanne Marie Kaas Mathiasen ('16)
Randers Freja1.90
  
 PB
 
1.86 PB1.761.90 PB     
6
Vera Kynde Bruun
Vera Kynde Bruun ('15)
Randers Freja1.73
  
 PB
 
1.20 PB1.73 PB1.27     
7
Filippa Uhlenrik
Filippa Uhlenrik ('15)
Randers Freja1.69
  
 PB
 
1.69 PB1.101.49     

Seneste resultater

17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
14.5TórshavnBetri Stórkapping 1
13.5KøbenhavnSt. Kastedag
11.5SkiveDT Masters Holdturnering Mix 1 runde Jylland Nord
11.5HolstebroNVJ stævne i Holstebro
11.5SkiveÅbningsstævne Skive
11.5AabenraaOnsdags hammerkast
9.5GråstenNålestævne/sønderjysk stævne
9.5FrederiksbergMandagsteststævne for de yngste
8.5VejenRegionstævne
7.5AalborgAalborg Outdoor 1
7.5HerningKaste stævne 1, Herning
7‐8.5TårnbyTårnby Games
3.5KøbenhavnNJ Holdt Invite
3.5OdenseFjordagerløbet
30.4BagsværdBAC/HIA Hammer og Vægt
30.4VejleRegionsstævne
30.4Hvide SandeHvide Sande nålestævne
28.4SæbyNålestævne Sæby
26.4AabenraaTirsdagskast Aabenraa
24.4OdenseKastestævne Odense
23.4SlagelseÅbningsstævne i Slagelse
23.4AarhusDM 10 km
18.4Skiveskivekast 1-22
18.4EsbjergPåske Kastemangekamp
31.3SlagelseKuglestævne Inde Slagelse
30.3AalborgOnsdagsstævne Aalborg
27.3KøbenhavnFIRST DANCE
26.3RandersØstjyske Mesterskaber
23.3Rønne5000m Track
14.3RandersNålestævne og Kunststofstævne
12.3HelsingørKronborg Games 3
12.3HillerødVinterturnering #5 5km
10.3KøbenhavnSparta Børnestævne inde
5‐6.3SkiveDM Ungdom
2.3AarhusAarhus SPRINT n JUMP
26‐27.2SkiveDM Inde
24.2HelsingørVi tester formen
24.2AarhusFebruarstævne
20.2OdenseUngdomsstævne
19.2RandersDGI Inde LM
17.2AarhusVintersprint
12.2SkiveSkive Indoor - VDMU 1500m
11.2EsbjergKastedag
9.2AarhusStangspringsstævne
8.2AalborgInternt længdespringsstævne
8.2HvidovreSpringstævne inde
6.2KøbenhavnVinterturnering #4 10km
5.2RandersDM Kapgang
5.2OdenseOdense Indoor
5.2HelsingørKronborg Games 2
5.2HvidovreVinter teststævne inde 2
5‐6.2RandersDM Mangekamp
5‐6.2RandersDM Masters
5‐6.2RandersVinterkast - DM Masters
30.1RandersRanders Indoor 1