Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Vinteråbner 30.11.2021 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK777.37
  
 PB
2Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19007.39
  
 PB
3Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 19007.65
  
 PB
4Steen HannestadSteen Hannestad ('71)Aarhus Fremad7.97
  
 SB
5Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad8.06
  
 SB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Marie Qvist JensenMarie Qvist Jensen ('97)Aarhus Fremad8.42
  
 SB
2Maiken LarsenMaiken Larsen ('98)Aarhus Fremad8.45
  
 PB
3Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19009.26
  
 PB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19004.93
  
 PB
 
4.52 PB4.90 PB4.564.93 PB    
2Marie Qvist JensenMarie Qvist Jensen ('97)Aarhus Fremad4.89
  
 PB
 
4.40 SB4.89 PB4.82  X    
3Viktoria Fyhn KulyovViktoria Fyhn Kulyov ('04)AGF Atletik4.81
  
 PB
 
4.62 PB4.80 PB4.81 PB4.76    
4Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)Aarhus 19004.57
  
 SB
 
4.27 SB4.50 SB4.53 SB4.57 SB    
5Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19003.68
  
 PB
 
3.68 PB3.503.66  X    
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 190011.14
  
 PB
 
10.28 SB10.69 PB11.14 PB10.36    
2Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 19009.96
  
 SB
 
9.96 SB  X  X9.67    
3Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19009.66
  
 SB
 
8.97 SB8.949.66 SB9.28    
D17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19006.01
  
 PB
 
5.59 PB6.01 PB5.95  X    
2Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19006.01
  
 PB
 
5.23 PB5.36 PB5.62 PB6.01 PB    
3Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19005.26
  
 PB
 
5.10 PB5.054.995.26 PB    
4Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19005.11
  
 PB
 
4.88 PB4.89 PB5.11 PB  X    
5Willads Elias Strømberg KristoffersenWillads Elias Strømberg Kristoffersen ('07)Aarhus 19003.86
  
 PB
 
  X3.86 PB3.503.61    
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)Aarhus 19009.02
  
 PB
 
8.70 SB8.98 PB8.779.02 PB    
2Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 19008.96
  
 PB
 
7.76 PB8.96 PB8.717.76    
3Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19005.48
  
 PB
 
5.27 PB5.105.48 PB5.42    
D15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19007.66
  
 PB
2Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19008.25
  
 PB
3Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19008.57
  
 PB
4Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19008.67
  
 PB
Finale B
1Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 19008.35
  
 PB
2Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19009.09
  
 PB
3Willads Elias Strømberg KristoffersenWillads Elias Strømberg Kristoffersen ('07)Aarhus 19009.18
  
 PB
4Daniel NybergDaniel Nyberg ('08)Aarhus 19009.37
  
 PB
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19009.84
  
 PB
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190011.33
  
 PB
 
11.33 PB10.409.9710.02    
2Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 190010.75
  
 PB
 
9.97 PB10.22 PB10.75 PB10.36    
3Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19008.72
  
 PB
 
8.42 PB8.72 PB8.598.62    
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel NybergDaniel Nyberg ('08)Aarhus 19004.15
  
 PB
 
3.87 PB4.15 PB  X3.82    
2Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19004.07
  
 PB
 
3.90 PB4.07 PB4.044.04    
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel NybergDaniel Nyberg ('08)Aarhus 19006.38
  
 PB
 
6.29 PB6.38 PB6.115.69    
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19008.74
  
 PB
2Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 19008.77
  
 PB
3Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19008.86
  
 PB
4Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 19009.23
  
 PB
5Sigrid Appel ØstergaardSigrid Appel Østergaard ('09)Aarhus 19009.66
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190011.18
  
 PB
2Mireille KalalaMireille Kalala ('09)Aarhus 190012.00
  
 PB
3Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 190012.15
  
 PB
Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 1900 DNF
  
 
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19004.51
  
 PB
 
4.28 SB4.40 PB4.51 PB4.44    
2Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 19004.37
  
 PB
 
4.37 PB4.244.214.14    
3Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19004.05
  
 PB
 
4.00 PB4.05 PB3.984.00    
4Sigrid Appel ØstergaardSigrid Appel Østergaard ('09)Aarhus 19003.83
  
 PB
 
3.65 PB3.80 PB3.83 PB3.27    
5Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 19003.72
  
 PB
 
3.66 PB3.72 PB3.633.62    
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19009.56
  
 PB
 
8.43 PB9.14 PB9.56 PB9.11    

Seneste resultater

17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
14.5TórshavnBetri Stórkapping 1
13.5KøbenhavnSt. Kastedag
11.5SkiveDT Masters Holdturnering Mix 1 runde Jylland Nord
11.5HolstebroNVJ stævne i Holstebro
11.5SkiveÅbningsstævne Skive
11.5AabenraaOnsdags hammerkast
9.5GråstenNålestævne/sønderjysk stævne
9.5FrederiksbergMandagsteststævne for de yngste
8.5VejenRegionstævne
7.5AalborgAalborg Outdoor 1
7.5HerningKaste stævne 1, Herning
7‐8.5TårnbyTårnby Games
3.5KøbenhavnNJ Holdt Invite
3.5OdenseFjordagerløbet
30.4BagsværdBAC/HIA Hammer og Vægt
30.4VejleRegionsstævne
30.4Hvide SandeHvide Sande nålestævne
28.4SæbyNålestævne Sæby
26.4AabenraaTirsdagskast Aabenraa
24.4OdenseKastestævne Odense
23.4SlagelseÅbningsstævne i Slagelse
23.4AarhusDM 10 km
18.4Skiveskivekast 1-22
18.4EsbjergPåske Kastemangekamp
31.3SlagelseKuglestævne Inde Slagelse
30.3AalborgOnsdagsstævne Aalborg
27.3KøbenhavnFIRST DANCE
26.3RandersØstjyske Mesterskaber
23.3Rønne5000m Track
14.3RandersNålestævne og Kunststofstævne
12.3HelsingørKronborg Games 3
12.3HillerødVinterturnering #5 5km
10.3KøbenhavnSparta Børnestævne inde
5‐6.3SkiveDM Ungdom
2.3AarhusAarhus SPRINT n JUMP
26‐27.2SkiveDM Inde
24.2HelsingørVi tester formen
24.2AarhusFebruarstævne
20.2OdenseUngdomsstævne
19.2RandersDGI Inde LM
17.2AarhusVintersprint
12.2SkiveSkive Indoor - VDMU 1500m
11.2EsbjergKastedag
9.2AarhusStangspringsstævne
8.2AalborgInternt længdespringsstævne
8.2HvidovreSpringstævne inde
6.2KøbenhavnVinterturnering #4 10km
5.2RandersDM Kapgang
5.2OdenseOdense Indoor
5.2HelsingørKronborg Games 2
5.2HvidovreVinter teststævne inde 2
5‐6.2RandersDM Mangekamp
5‐6.2RandersDM Masters
5‐6.2RandersVinterkast - DM Masters
30.1RandersRanders Indoor 1