Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Dublin IRL: 27th SPAR European Cross Country Championships 12.12.2021 Cross

M Mixed Cross Country Relay km    

Finale A

Finale
1
 
  
GBR18:01
  
 
  Hannah Nuttall, Luke Duffy, Alexandra Bell, Benjamin West
2
 
  
FRA18:05
  
 
  Aurore Fleury, Azeddine Habz, Alexa Lemitre, Alexis Miellet
3
 
  
BEL18:06
  
 
  Elise Vanderelst, Ruben Verheyden, Vanessa Scaunet, Stijn Baeten
4
 
  
IRL18:06
  
 
  Ciara Mageean, Luke McCann, Síofra Cléirigh Büttner, Andrew Coscoran
5
 
  
ESP18:13
  
 
  Esther Guerrero, Abderrahman El Khayami, Marta García, Víctor Ruiz
6
 
  
HUN18:25
  
 
  Lili Anna Tóth, Márton Pápai, Kinga Ohn, István Szögi
7
Suisse 
Suisse  
SUI18:31
  
 
  Lore Hoffmann, Michael Curti, Selina Fehler, Jonas Schöpfer
8
 
  
ITA18:37
  
 
  Joyce Mattagliano, Ossama Meslek, Micol Majori, Mohad Abdikadar Sheikh Ali
9
 
  
UKR18:49
  
 
  , Volodymyr Kyts, Anna Mishchenko, Roman Rostykus
10
 
  
TUR18:58
  
 
  Şilan Ayyıldız, Ibrahim Erata, Tuğba Toptaş, Abdurrahman Gediklioğlu
11
 
  
AND20:40
  
 
  Aina Bons Cinca, Pol Moya Betriu, Xenia Mourelo, Carles Gómez Lozano
M Cross team km    

Finale A

Finale
1
 
  
FRA
  
 
  Jimmy Gressier, Hugo Hay, Yann Schrub
2
 
  
ESP
  
 
  Nassim Hassaous, Carlos Mayo, Abdessamad Oukhelfen
3
 
  
NOR
  
 
  Jakob Ingebrigtsen, Bjørnar Sandnes Lillefosse, Narve Gilje Nordås
4
 
  
IRL
  
 
  Brian Fay, Tonosa Hiko, Cormac Dalton
5
 
  
BEL
  
 
  Michael Somers, Isaac Kimeli, Pieter-Jan Hannes
6
 
  
GBR
  
 
  Jack Rowe, Andrew Butchart, Jamie Crowe
7
DLV 
DLV  
GER
  
 
  Filmon Abraham, Samuel Fitwi Sibhatu, Johannes Motschmann
8
Suisse 
Suisse  
SUI
  
 
  Jonas Raess, Joey Hadorn, Urs Schönenberger
9
 
  
POR
  
 
  Miguel Marques, Samuel Barata, Rui Teixeira
10
 
  
ART
  
 
  Jamal Abdelmaji Eisa Mohammed, Tachlowini Gabriyesos, Fouad Idbafdil
11
 
  
ITA
  
 
  Yassin Bouih, Giuseppe Gerratana, Sergiy Polikarpenko
12Danmark Danmark  DEN
  
 
  Jacob Sommer Simonsen, Mikkel Dahl-Jessen, Jakob Dybdal Abrahamsen
13
 
  
GIB
  
 
  Harvey Dixon, Arnold Rogers, Robert Matto
M Cross 10 km    

Finale A

Finale
1
Jakob Ingebrigtsen
Jakob Ingebrigtsen 
NOR30:15
  
 
2
Aras Kaya
Aras Kaya ('94)
TUR30:29
  
 
3
Jimmy Gressier
Jimmy Gressier ('97)
FRA30:34
  
 
4
Hugo Hay
Hugo Hay ('97)
FRA30:38
  
 
5
Michael Somers
Michael Somers ('95)
BEL30:38
  
 
6
Yann Schrub
Yann Schrub ('96)
FRA30:39
  
 
7
Nassim Hassaous
Nassim Hassaous ('94)
ESP30:42
  
 
8
Félix Bour
Félix Bour ('94)
FRA30:44
  
 
9
Isaac Kimeli
Isaac Kimeli ('94)
BEL30:45
  
 
10
Brian Fay
Brian Fay ('98)
IRL30:45
  
 
11
Carlos Mayo
Carlos Mayo ('95)
ESP30:51
  
 
12
Abdessamad Oukhelfen
Abdessamad Oukhelfen ('98)
ESP31:03
  
 
13
Tonosa Hiko
Tonosa Hiko ('95)
IRL31:05
  
 
14
Filmon Abraham
Filmon Abraham ('92)
GER31:07
  
 
15
Raul Celada
Raul Celada ('95)
ESP31:12
  
 
16
Adel Mechaal
Adel Mechaal ('90)
ESP31:12
  
 
17
Jonas Raess
Jonas Raess ('94)
SUI31:16
  
 
18
Jack Rowe
Jack Rowe ('96)
GBR31:18
  
 
19
Samuel Fitwi Sibhatu
Samuel Fitwi Sibhatu ('97)
GER31:19
  
 
20
Mike Foppen
Mike Foppen ('96)
NED31:20
  
 
21
Bjørnar Sandnes Lillefosse
Bjørnar Sandnes Lillefosse ('92)
NOR31:21
  
 
22
Rinas Akhmadeyev
Rinas Akhmadeyev ('89)
RUS31:24
  
 
23
Andrew Butchart
Andrew Butchart ('91)
GBR31:26
  
 
24
Jamie Crowe
Jamie Crowe ('95)
GBR31:28
  
 
25
Narve Gilje Nordås
Narve Gilje Nordås ('98)
NOR31:30
  
 
26
Zerei Kbrom Mezngi
Zerei Kbrom Mezngi ('86)
NOR31:32
  
 
27
Stuart McCallum
Stuart McCallum ('95)
GBR31:32
  
 
28
Cormac Dalton
Cormac Dalton ('98)
IRL31:33
  
 
29
Andreas Vojta
Andreas Vojta ('89)
AUT31:35
  
 
30
Duncan Perrillat
Duncan Perrillat ('93)
FRA31:35
  
 
31
Jamal Abdelmaji Eisa Mohammed
Jamal Abdelmaji Eisa Mohammed ('93)
SUD31:38
  
 
32
Jake Smith
Jake Smith ('98)
GBR31:40
  
 
33
Will Battershill
Will Battershill ('98)
GBR31:43
  
 
34
Miguel Marques
Miguel Marques ('95)
POR31:44
  
 
35
Mehdi Frere
Mehdi Frere ('96)
FRA31:49
  
 
36
Stepan Kiselev
Stepan Kiselev ('86)
RUS32:01
  
 
37
Samuel Barata
Samuel Barata ('93)
POR32:01
  
 
38Jacob Sommer SimonsenJacob Sommer Simonsen ('95)DEN32:02
  
 
39
Johannes Motschmann
Johannes Motschmann ('94)
GER32:02
  
 
40
Joey Hadorn
Joey Hadorn ('97)
SUI32:03
  
 
41
Tom Hendrikse
Tom Hendrikse ('98)
NED32:05
  
 
42
Ayad Lamdassem
Ayad Lamdassem ('81)
ESP32:10
  
 
43
Rui Teixeira
Rui Teixeira ('82)
POR32:13
  
 
44
Emmet Jennings
Emmet Jennings ('91)
IRL32:14
  
 
45
Pieter-Jan Hannes
Pieter-Jan Hannes ('92)
BEL32:14
  
 
46
Yassin Bouih
Yassin Bouih ('96)
ITA32:15
  
 
47
Markus Görger
Markus Görger ('98)
GER32:16
  
 
48
Artur Olejarz
Artur Olejarz ('88)
POL32:17
  
 
49
Tachlowini Gabriyesos
Tachlowini Gabriyesos ('98)
ERI32:19
  
 
50
Vitaliy Shafar
Vitaliy Shafar ('82)
UKR32:27
  
 
51
Urs Schönenberger
Urs Schönenberger ('91)
SUI32:29
  
 
52
Tom Erling Kårbø
Tom Erling Kårbø ('89)
NOR32:31
  
 
53
Ersin Tekal
Ersin Tekal ('95)
TUR32:32
  
 
54
Nicolai Sake
Nicolai Sake ('96)
BEL32:33
  
 
55
Jonathan Dahlke
Jonathan Dahlke ('95)
GER32:44
  
 
56
Paul O’Donnell
Paul O’Donnell ('98)
IRL32:49
  
 
57
Giuseppe Gerratana
Giuseppe Gerratana ('92)
ITA32:54
  
 
58
Ryan Forsyth
Ryan Forsyth ('96)
IRL32:58
  
 
59
Jáchym Kovář
Jáchym Kovář ('96)
CZE33:04
  
 
60
Sergiy Polikarpenko
Sergiy Polikarpenko ('98)
ITA33:09
  
 
61
Fouad Idbafdil
Fouad Idbafdil ('88)
MAR33:11
  
 
62
André Pereira
André Pereira ('95)
POR33:13
  
 
63
Julien Wanders
Julien Wanders ('96)
SUI33:13
  
 
64
Leonid Latsepov
Leonid Latsepov ('98)
EST33:20
  
 
65
Otmane Nait Hammou
Otmane Nait Hammou ('95)
MAR33:28
  
 
66
Ignas Brasevicius
Ignas Brasevicius ('84)
LTU33:33
  
 
67
Ilie Alexandru Corneschi
Ilie Alexandru Corneschi ('91)
ROU33:36
  
 
68
Uģis Jocis
Uģis Jocis ('93)
LAT33:38
  
 
69
Ahmed Ouhda
Ahmed Ouhda ('97)
ITA33:51
  
 
70Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)DEN33:51
  
 
71Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)DEN34:00
  
 
72
Jānis Višķers
Jānis Višķers ('89)
LAT34:11
  
 
73
Jamal Ismail Gabir Arabi
Jamal Ismail Gabir Arabi ('90)
SSD34:11
  
 
74
Lukas Tarasevičius
Lukas Tarasevičius ('94)
LTU34:17
  
 
75
Harvey Dixon
Harvey Dixon ('93)
GIB34:26
  
 
76
Dillon Cassar
Dillon Cassar ('97)
MLT35:03
  
 
77
Karel Hussar
Karel Hussar ('95)
EST35:14
  
 
78
Arnold Rogers
Arnold Rogers ('90)
GIB38:12
  
 
79
Sonny Folcheri
Sonny Folcheri ('87)
MON38:57
  
 
80
Robert Matto
Robert Matto ('75)
GIB40:52
  
 
81
Steven Walker
Steven Walker ('91)
GIB42:37
  
 
82
Maurice Turnock
Maurice Turnock ('74)
GIB43:34
  
 
Filip Ingebrigtsen
Filip Ingebrigtsen ('93)
NOR DNF
  
 
Yemaneberhan Crippa
Yemaneberhan Crippa ('96)
ITA DNF
  
 
Simas Bertašius
Simas Bertašius ('93)
LTU DNF
  
 
K Cross Country Team Competition km    

Finale A

Finale
1
 
  
GBR
  
 
  Jessica Judd, Jenny Nesbitt, Jessica Gibbon
2
DLV 
DLV  
GER
  
 
  Alina Reh, Konstanze Klosterhalfen, Domenika Mayer
3
Sverige 
Sverige  
SWE
  
 
  Meraf Bahta, Samrawit Mengsteab, Sara Christiansson
4
 
  
IRL
  
 
  Fionnuala McCormack, Eilish Flanagan, Aoibhe Richardson
5
 
  
ESP
  
 
  Carmela Cardama, Carolina Robles, Blanca Fernández
6
 
  
TUR
  
 
  Yasemin Can, Fatma Demir, Yayla Kiliç
7
 
  
FRA
  
 
  Mekdes Woldu, Meline Rollin, Mathilde Sénéchal
8
 
  
ITA
  
 
  Rebecca Lonedo, Federica Zanne, Giulia Zanne
9
 
  
ROU
  
 
  Ancuţa Bobocel, Roxana Rotaru, Claudia Prisecaru
10
Norway 
Norway  
NOR
  
 
  Karoline Bjerkeli Grøvdal, Ine Bakken, Mathilde Theisen
11Danmark Danmark  DEN
  
 
  Anna Emilie Møller, Helene Svane, Carolien Millenaar
12
 
  
LTU
  
 
  Vaida Žūsinaitė, Viktorija Varnagirytė, Vytautė Budavičienė
K Cross 8 km    

Finale A

Finale
1
Karoline Bjerkeli Grøvdal
Karoline Bjerkeli Grøvdal ('90)
NOR26:34
  
 
2
Meraf Bahta
Meraf Bahta ('89)
SWE26:44
  
 
3
Alina Reh
Alina Reh ('97)
GER26:53
  
 
4
Jessica Judd
Jessica Judd ('95)
GBR27:01
  
 
5
Konstanze Klosterhalfen
Konstanze Klosterhalfen ('97)
GER27:12
  
 
6
Samrawit Mengsteab
Samrawit Mengsteab ('90)
SWE27:34
  
 
7
Selamawit Teferi
Selamawit Teferi ('94)
ISR27:34
  
 
8
Carmela Cardama
Carmela Cardama ('96)
ESP27:41
  
 
9
Fionnuala McCormack
Fionnuala McCormack ('84)
IRL27:52
  
 
10
Jenny Nesbitt
Jenny Nesbitt ('95)
GBR27:58
  
 
11
Jessica Gibbon
Jessica Gibbon ('96)
GBR28:12
  
 
12
Abbie Donnelly
Abbie Donnelly ('96)
GBR28:24
  
 
13
Dina Aleksandrova
Dina Aleksandrova ('92)
RUS28:34
  
 
14
Yasemin Can
Yasemin Can ('96)
TUR28:38
  
 
15
Eilish Flanagan
Eilish Flanagan ('97)
IRL28:39
  
 
16
Anna Pataki
Anna Pataki ('97)
HUN28:40
  
 
17
Rebecca Lonedo
Rebecca Lonedo ('96)
ITA28:40
  
 
18
Carolina Robles
Carolina Robles ('91)
ESP28:44
  
 
19
Anna Tropina
Anna Tropina ('98)
RUS28:46
  
 
20
Fatma Demir
Fatma Demir ('96)
TUR28:46
  
 
21
Domenika Mayer
Domenika Mayer ('90)
GER28:47
  
 
22
Mekdes Woldu
Mekdes Woldu ('92)
FRA28:48
  
 
23
Aoibhe Richardson
Aoibhe Richardson ('96)
IRL28:48
  
 
24
Ancuţa Bobocel
Ancuţa Bobocel ('87)
ROU28:53
  
 
25
Meline Rollin
Meline Rollin ('98)
FRA28:54
  
 
26
Roisin Flanagan
Roisin Flanagan ('97)
IRL28:54
  
 
27
Vera Coutellier
Vera Coutellier ('95)
GER28:55
  
 
28
Johanna Peiponen
Johanna Peiponen ('90)
FIN28:57
  
 
29
Mathilde Sénéchal
Mathilde Sénéchal ('98)
FRA28:57
  
 
30
Sara Christiansson
Sara Christiansson ('97)
SWE28:59
  
 
31
Roxana Rotaru
Roxana Rotaru ('88)
ROU29:00
  
 
32
Yayla Kiliç
Yayla Kiliç ('97)
TUR29:04
  
 
33
Blanca Fernández
Blanca Fernández ('92)
ESP29:07
  
 
34
Laura Luengo
Laura Luengo ('97)
ESP29:09
  
 
35
Jip Vastenburg
Jip Vastenburg ('94)
NED29:10
  
 
36
Kate Avery
Kate Avery ('91)
GBR29:11
  
 
37Anna Emilie MøllerAnna Emilie Møller ('97)DEN29:11
  
 
38
Aoife Cooke
Aoife Cooke ('86)
IRL29:15
  
 
39
Julia Mayer
Julia Mayer ('93)
AUT29:17
  
 
40
Federica Zanne
Federica Zanne ('97)
ITA29:18
  
 
41
Valentine Chapelotte
Valentine Chapelotte ('98)
FRA29:19
  
 
42
Alicja Konieczek
Alicja Konieczek ('94)
POL29:19
  
 
43
Lauren Heyes
Lauren Heyes ('90)
GBR29:20
  
 
44
Charlotte Andersson
Charlotte Andersson ('85)
SWE29:26
  
 
45
Céline Kaiser
Céline Kaiser ('98)
GER29:28
  
 
46
Michelle Finn
Michelle Finn ('89)
IRL29:34
  
 
47
Nina Chydenius
Nina Chydenius ('90)
FIN29:36
  
 
48
Giulia Zanne
Giulia Zanne ('97)
ITA29:38
  
 
49
Tereza Hrochová
Tereza Hrochová ('96)
CZE29:38
  
 
50
Ine Bakken
Ine Bakken ('96)
NOR29:39
  
 
51
Martina Merlo
Martina Merlo ('93)
ITA29:40
  
 
52
Claudia Prisecaru
Claudia Prisecaru ('97)
ROU29:43
  
 
53
Michela Cesarò
Michela Cesarò ('99)
ITA29:47
  
 
54
Leila Hadji
Leila Hadji ('98)
FRA29:48
  
 
55Helene SvaneHelene Svane ('91)DEN29:49
  
 
56
Lidia Campo
Lidia Campo ('91)
ESP29:54
  
 
57
Mathilde Theisen
Mathilde Theisen ('93)
NOR29:54
  
 
58
Natalya Leontyeva
Natalya Leontyeva ('87)
RUS29:55
  
 
59
Chiara Scherrer
Chiara Scherrer ('96)
SUI30:02
  
 
60
Esma Aydemir
Esma Aydemir ('92)
TUR30:18
  
 
61
Adelina Paulina Baltoi
Adelina Paulina Baltoi ('92)
ROU30:23
  
 
62
Militsa Mircheva
Militsa Mircheva ('94)
BUL30:28
  
 
63Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97)DEN30:28
  
 
64
Gaia Colli
Gaia Colli ('99)
ITA30:43
  
 
65
Liliana Maria Dragomir
Liliana Maria Dragomir ('90)
ROU30:45
  
 
66
Vaida Žūsinaitė
Vaida Žūsinaitė ('88)
LTU30:47
  
 
67
Viktorija Varnagirytė
Viktorija Varnagirytė ('91)
LTU31:19
  
 
68
Anastasía-Panayióta Marinákou
Anastasía-Panayióta Marinákou ('96)
GRE31:35
  
 
69
Ekateríni Asimakopoúlou
Ekateríni Asimakopoúlou ('82)
GRE31:44
  
 
70
Elena Panaet
Elena Panaet ('93)
ROU31:51
  
 
71
Vytautė Budavičienė
Vytautė Budavičienė ('95)
LTU31:59
  
 
72
Laura Maasik
Laura Maasik ('93)
EST32:10
  
 
73
Lisa Marie Bezzina
Lisa Marie Bezzina ('79)
MLT32:46
  
 
74
Nataliya Lehonkova
Nataliya Lehonkova ('82)
UKR32:59
  
 
Sophie Duarte
Sophie Duarte ('81)
FRA DNF
  
 
M22 Cross team km    

Finale A

Finale
1
 
  
IRL
  
 
  Darragh McElhinney, Keelan Kilrehill, Micheál Power
2
 
  
GBR
  
 
  Charles Hicks, Zakariya Mahamed, Tom Mortimer
3
 
  
FRA
  
 
  Antoine Senard, Valentin Gondouin, Florian Le Pallec
4
Sverige 
Sverige  
SWE
  
 
  Emil Millán de la Oliva, Omar Nuur, Omar Ismail
5
 
  
ITA
  
 
  Luca Alfieri, Pietro Arese, Francesco Guerra
6
 
  
BEL
  
 
  Guillaume Grimard, Marco Vanderpoorten, Ward Leunckens
7
Portugal 
Portugal  
POR
  
 
  Duarte Gomes, Etson Barros, Alexandre Figueiredo
8
 
  
ISR
  
 
  Dereje Chekole, Assaf Harari, Zemenu Muchie
9
DLV 
DLV  
GER
  
 
  Malte Propp, Julius Hild, Maximilian Pingpank
10
 
  
ESP
  
 
  Aaron Las Heras, Diego Bravo, Adam Maijo
11
 
  
TUR
  
 
  Ömer Amaçtan, Ramazan Baştuğ, Abdullah Tugluk
12
 
  
GRE
  
 
  Mários Anagnóstou, Dimítrios Tsákalos, Néstor Koliós
M22 Cross 8 km    

Finale A

Finale
1
Charles Hicks
Charles Hicks ('01)
GBR24:29
  
 
2
Darragh McElhinney
Darragh McElhinney 
IRL24:33
  
 
3
Ruben Querinjean
Ruben Querinjean ('01)
LUX24:36
  
 
4
Magnus Tuv Myhre
Magnus Tuv Myhre 
NOR24:39
  
 
5
Guillaume Grimard
Guillaume Grimard ('99)
BEL24:41
  
 
6
Keelan Kilrehill
Keelan Kilrehill 
IRL24:42
  
 
7
Antoine Senard
Antoine Senard 
FRA24:48
  
 
8
Aaron Las Heras
Aaron Las Heras 
ESP24:49
  
 
9
Zakariya Mahamed
Zakariya Mahamed 
GBR24:52
  
 
10
Valentin Gondouin
Valentin Gondouin ('99)
FRA24:55
  
 
11
Emil Millán de la Oliva
Emil Millán de la Oliva ('01)
SWE24:57
  
 
12
Omar Nuur
Omar Nuur ('01)
SWE25:00
  
 
13
Micheál Power
Micheál Power ('99)
IRL25:03
  
 
14
Tom Mortimer
Tom Mortimer ('99)
GBR25:04
  
 
15
Duarte Gomes
Duarte Gomes 
POR25:10
  
 
16
Rory Leonard
Rory Leonard ('01)
GBR25:14
  
 
17
Omar Ismail
Omar Ismail 
SWE25:15
  
 
18
Luca Alfieri
Luca Alfieri 
ITA25:17
  
 
19
Florian Le Pallec
Florian Le Pallec ('99)
FRA25:19
  
 
20
Ömer Amaçtan
Ömer Amaçtan ('01)
TUR25:20
  
 
21
Baptiste Fourmont
Baptiste Fourmont ('99)
FRA25:21
  
 
22
Pietro Arese
Pietro Arese ('99)
ITA25:21
  
 
23
Matthew Stonier
Matthew Stonier ('01)
GBR25:23
  
 
24
Dereje Chekole
Dereje Chekole 
ISR25:23
  
 
25
Samuel Charlton
Samuel Charlton ('01)
GBR25:25
  
 
26
Vadym Lonskyy
Vadym Lonskyy ('99)
UKR25:26
  
 
27
Eemil Helander
Eemil Helander ('01)
FIN25:31
  
 
28
Baptiste Guyon
Baptiste Guyon ('01)
FRA25:33
  
 
29
Francesco Guerra
Francesco Guerra ('01)
ITA25:34
  
 
30
Assaf Harari
Assaf Harari ('01)
ISR25:35
  
 
31
Mathias Flak
Mathias Flak ('99)
NOR25:37
  
 
32
Malte Propp
Malte Propp ('99)
GER25:38
  
 
33
Marco Vanderpoorten
Marco Vanderpoorten 
BEL25:38
  
 
34
Bastien Augusto
Bastien Augusto ('99)
FRA25:38
  
 
35
Ward Leunckens
Ward Leunckens 
BEL25:39
  
 
36
Julius Hild
Julius Hild ('99)
GER25:42
  
 
37
Arnaud Collard
Arnaud Collard 
BEL25:43
  
 
38
Etson Barros
Etson Barros ('01)
POR25:45
  
 
39
Marco Fontana Granotto
Marco Fontana Granotto 
ITA25:45
  
 
40
Donal Devane
Donal Devane 
IRL25:46
  
 
41
Ramazan Baştuğ
Ramazan Baştuğ 
TUR25:47
  
 
42
Maximilian Pingpank
Maximilian Pingpank ('99)
GER25:49
  
 
43
Alexandre Figueiredo
Alexandre Figueiredo ('99)
POR25:50
  
 
44
Jamie Battle
Jamie Battle 
IRL25:51
  
 
45
Zemenu Muchie
Zemenu Muchie 
ISR25:51
  
 
46
Mários Anagnóstou
Mários Anagnóstou ('99)
GRE25:54
  
 
47
Dimítrios Tsákalos
Dimítrios Tsákalos ('99)
GRE25:55
  
 
48
Nick Jäger
Nick Jäger ('99)
GER25:56
  
 
49
Axel Djurberg
Axel Djurberg ('99)
SWE25:57
  
 
50
Giedrius Valinčius
Giedrius Valinčius 
LTU26:00
  
 
51Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)DEN26:01
  
 
52
Diego Bravo
Diego Bravo ('99)
ESP26:02
  
 
53
Jonathan Carmin
Jonathan Carmin ('01)
ISR26:09
  
 
54
Adam Maijo
Adam Maijo ('01)
ESP26:11
  
 
55
Stan Schipperen
Stan Schipperen ('01)
NED26:12
  
 
56
Rúben Amaral
Rúben Amaral ('01)
POR26:15
  
 
57
Abdullah Tugluk
Abdullah Tugluk ('99)
TUR26:19
  
 
58
Eduardo Menacho
Eduardo Menacho ('99)
ESP26:20
  
 
59
Florian Bremm
Florian Bremm 
GER26:28
  
 
60
Miguel Moreira
Miguel Moreira 
POR26:29
  
 
61
Pasquale Selvarolo
Pasquale Selvarolo ('99)
ITA26:31
  
 
62
Alejandro Quijada
Alejandro Quijada ('01)
ESP26:38
  
 
63
Yehonatan Haim
Yehonatan Haim 
ISR26:39
  
 
64
Lovro Nedeljković
Lovro Nedeljković 
CRO26:41
  
 
65
Martin Kováčech
Martin Kováčech ('01)
CZE26:42
  
 
66
Néstor Koliós
Néstor Koliós ('01)
GRE26:43
  
 
67
Thomas Devaney
Thomas Devaney ('01)
IRL26:43
  
 
68
Nahuel Carabaña
Nahuel Carabaña ('99)
AND26:48
  
 
69
Alejandro Onis
Alejandro Onis ('01)
ESP26:49
  
 
70
Peter Daniel Herman
Peter Daniel Herman ('99)
ROU26:51
  
 
71
David Foller
David Foller ('99)
CZE27:03
  
 
72
Daniel Kryzel
Daniel Kryzel 
POL27:09
  
 
73
Juri Kovaljov
Juri Kovaljov ('99)
EST27:29
  
 
Isaac Nader
Isaac Nader ('99)
POR DNF
  
 
Mikołaj Czeronek
Mikołaj Czeronek 
POL DNF
  
 
K22 Cross Country Team Competition km    

Finale A

Finale
1
 
  
ITA
  
 
  Nadia Battocletti, Anna Arnaudo, Giovanna Selva
2
 
  
FRA
  
 
  Manon Trapp, Margaux Sieracki, Aude Clavier
3
 
  
GBR
  
 
  Izzy Fry, Amelia Quirk, Cari Hughes
4
 
  
ESP
  
 
  Cristina Ruiz, Agueda Muńoz, Isabel Barreiro
5
 
  
IRL
  
 
  Sarah Healy, Danielle Donegan, Aoife O’Cuill
6
 
  
POL
  
 
  Beata Topka, Aleksandra Płocińska, Julia Afelt
7
DLV 
DLV  
GER
  
 
  Eva Dieterich, Kim Bödi, Selma Benfarès
8
 
  
TUR
  
 
  Ruken Tek, Derya Kunur, Yonca Kutluk
9
 
  
GRE
  
 
  Dáfni-Eftihía-Teréza Lavasá, Ismíni Panayiotopoúlou, Nikoléta Kinatídou
K22 Cross 6 km    

Finale A

Finale
1
Nadia Battocletti
Nadia Battocletti 
ITA20:32
  
 
2
Klara Lukan
Klara Lukan 
SLO20:36
  
 
3
Mariana Machado
Mariana Machado 
POR20:36
  
 
4
Manon Trapp
Manon Trapp 
FRA20:42
  
 
5
Sarah Healy
Sarah Healy ('01)
IRL20:48
  
 
6
Anna Arnaudo
Anna Arnaudo 
ITA20:55
  
 
7
Cristina Ruiz
Cristina Ruiz ('99)
ESP21:07
  
 
8
Margaux Sieracki
Margaux Sieracki ('99)
FRA21:10
  
 
9
Izzy Fry
Izzy Fry 
GBR21:15
  
 
10
Eva Dieterich
Eva Dieterich ('99)
GER21:18
  
 
11
Giovanna Selva
Giovanna Selva 
ITA21:19
  
 
12
Amelia Quirk
Amelia Quirk ('99)
GBR21:27
  
 
13
Aude Clavier
Aude Clavier ('99)
FRA21:29
  
 
14
Nathalie Blomqvist
Nathalie Blomqvist ('01)
FIN21:31
  
 
15
Agueda Muńoz
Agueda Muńoz ('99)
ESP21:31
  
 
16
Cari Hughes
Cari Hughes ('99)
GBR21:33
  
 
17
Beata Topka
Beata Topka ('99)
POL21:34
  
 
18
Flavie Renouard
Flavie Renouard 
FRA21:34
  
 
19
Eloise Walker
Eloise Walker ('01)
GBR21:37
  
 
20
Melody Julien
Melody Julien ('99)
FRA21:39
  
 
21
Linnéa Sennström
Linnéa Sennström 
SWE21:40
  
 
22
Isabel Barreiro
Isabel Barreiro ('99)
ESP21:43
  
 
23
Elia Saura
Elia Saura 
ESP21:45
  
 
24
Lia Lemos
Lia Lemos ('01)
POR21:45
  
 
25
Ruken Tek
Ruken Tek ('01)
TUR21:47
  
 
26
Eleanor Bolton
Eleanor Bolton ('99)
GBR21:48
  
 
27
Bohdana Semyonova
Bohdana Semyonova ('99)
UKR21:51
  
 
28
Jemima Elgood
Jemima Elgood ('99)
GBR21:52
  
 
29
Aleksandra Płocińska
Aleksandra Płocińska ('99)
POL21:53
  
 
30
Andrea Romero
Andrea Romero 
ESP22:00
  
 
31
Danielle Donegan
Danielle Donegan ('01)
IRL22:03
  
 
32
Aoife O’Cuill
Aoife O’Cuill ('01)
IRL22:06
  
 
33
Sara Nestola
Sara Nestola ('01)
ITA22:09
  
 
34
Elena Dušková
Elena Dušková ('01)
SVK22:10
  
 
35
Emilia Lillemo
Emilia Lillemo 
SWE22:11
  
 
36
Ludovica Cavalli
Ludovica Cavalli 
ITA22:11
  
 
37
Carla Gallardo
Carla Gallardo ('99)
ESP22:12
  
 
38
Julia Afelt
Julia Afelt ('99)
POL22:16
  
 
39
Eugenie Lorain
Eugenie Lorain 
FRA22:20
  
 
40
Derya Kunur
Derya Kunur ('99)
TUR22:20
  
 
41
Devora Avramova
Devora Avramova 
BUL22:22
  
 
42
Greta Karinauskaitė
Greta Karinauskaitė ('01)
LTU22:24
  
 
43
Diane van Es
Diane van Es ('99)
NED22:25
  
 
44
Kim Bödi
Kim Bödi ('01)
GER22:28
  
 
45
Selma Benfarès
Selma Benfarès ('99)
GER22:32
  
 
46
Lauren Tinkler
Lauren Tinkler ('99)
IRL22:34
  
 
47
Dáfni-Eftihía-Teréza Lavasá
Dáfni-Eftihía-Teréza Lavasá ('01)
GRE22:34
  
 
48
Michela Moretton
Michela Moretton 
ITA22:41
  
 
49
Jodie McCann
Jodie McCann 
IRL22:48
  
 
50
Ruth Heery
Ruth Heery 
IRL22:51
  
 
51
Yonca Kutluk
Yonca Kutluk 
TUR22:51
  
 
52
Lisa Oed
Lisa Oed ('99)
GER23:01
  
 
53Laura AstrupLaura Astrup DEN23:32
  
 
54
Anna Málková
Anna Málková ('01)
CZE23:34
  
 
55
Sonja Vernikov
Sonja Vernikov ('01)
GER23:45
  
 
56
Ismíni Panayiotopoúlou
Ismíni Panayiotopoúlou ('99)
GRE24:12
  
 
57
Nikoléta Kinatídou
Nikoléta Kinatídou ('99)
GRE24:35
  
 
Liliya Mendayeva
Liliya Mendayeva 
RUS DNF
  
 
Dominyka Petraškaitė
Dominyka Petraškaitė ('01)
LTU DNF
  
 
D19 Cross team km    

Finale A

Finale
1
 
  
GBR
  
 
  Will Barnicoat, Hamish Armitt, Henry McLuckie
2
 
  
IRL
  
 
  Abdel Laadjel, Dean Casey, Nicholas Griggs
3
 
  
ISR
  
 
  Matan Ivri, Adisu Guadia, Derba Ayale
4
 
  
NOR
  
 
  Abdullahi Dahir Rabi, Vebjørn Hovdejord, Philip Anders Anthelme Massacand
5
 
  
FRA
  
 
  Edouard Morin-Luzuy, Jules Robin, Luc Le Baron
6
 
  
ESP
  
 
  Pol Oriach, Marc Fernandez, Eric Lore
7Danmark Danmark  DEN
  
 
  Axel Vang Christensen, Joel Ibler Lillesø, Malthe Bøgebjerg
8
 
  
AUT
  
 
  Sebastian Frey, Kevin Kamenschak, Emil Bezecny
9
DLV 
DLV  
GER
  
 
  Benjamin Dern, Bastian Mrochen, Hamza Hariri
10
Portugal 
Portugal  
POR
  
 
  Pedro Amaro, João Amaro, Duarte Santos
11
 
  
BEL
  
 
  Noah Konteh, Mathis Lievens, Wout Louagie
12
 
  
TUR
  
 
  Devrim Kazan, Muhammet Can Çatal, Buganli Hakan
13
 
  
ITA
  
 
  Elia Mattio, Massimiliano Berti, Konjoneh Maggi
14
Pays-Bas 
Pays-Bas  
NED
  
 
  Jesse Fokkenrood, Mads Meijer, Noah Baltus
15
Suisse 
Suisse  
SUI
  
 
  Romuald Brosset, Maxim Wyss, Navid Kerber
16
 
  
LAT
  
 
  Jegors Ivanovs, Artūrs Lapiņš, Nikita Bogdanovs
D19 Cross 6 km    

Finale A

Finale
1Axel Vang ChristensenAxel Vang Christensen ('04)DEN17:53
  
 
2
Abdullahi Dahir Rabi
Abdullahi Dahir Rabi ('03)
NOR18:18
  
 
3Joel Ibler LillesøJoel Ibler Lillesø ('03)DEN18:21
  
 
4
Pol Oriach
Pol Oriach ('02)
ESP18:24
  
 
5
Andrii Atamaniuk
Andrii Atamaniuk ('02)
UKR18:30
  
 
6
Abdel Laadjel
Abdel Laadjel ('03)
IRL18:30
  
 
7
Matan Ivri
Matan Ivri ('02)
ISR18:30
  
 
8
Edouard Morin-Luzuy
Edouard Morin-Luzuy ('02)
FRA18:31
  
 
9
Will Barnicoat
Will Barnicoat ('03)
GBR18:31
  
 
10
Hamish Armitt
Hamish Armitt ('02)
GBR18:32
  
 
11
Adisu Guadia
Adisu Guadia ('02)
ISR18:34
  
 
12
Sebastian Frey
Sebastian Frey ('02)
AUT18:37
  
 
13
Dean Casey
Dean Casey ('03)
IRL18:38
  
 
14
Vebjørn Hovdejord
Vebjørn Hovdejord ('03)
NOR18:40
  
 
15
Henry McLuckie
Henry McLuckie ('02)
GBR18:42
  
 
16
Nicholas Griggs
Nicholas Griggs ('04)
IRL18:42
  
 
17
Jules Robin
Jules Robin ('02)
FRA18:44
  
 
18
Noah Konteh
Noah Konteh ('03)
BEL18:46
  
 
19
Derba Ayale
Derba Ayale ('02)
ISR18:47
  
 
20
Benjamin Dern
Benjamin Dern ('03)
GER18:48
  
 
21
Scott Fagan
Scott Fagan ('03)
IRL18:49
  
 
22
Osian Perrin
Osian Perrin ('03)
GBR18:49
  
 
23
Luc Le Baron
Luc Le Baron ('02)
FRA18:51
  
 
24
Kevin Kamenschak
Kevin Kamenschak ('04)
AUT18:52
  
 
25
Liam Rawlings
Liam Rawlings ('03)
GBR18:53
  
 
26
Philip Anders Anthelme Massacand
Philip Anders Anthelme Massacand ('02)
NOR18:56
  
 
27
Marc Fernandez
Marc Fernandez ('02)
ESP18:58
  
 
28
Pedro Amaro
Pedro Amaro ('02)
POR18:58
  
 
29
Eric Lore
Eric Lore ('03)
ESP18:58
  
 
30
Theo Seingier
Theo Seingier ('02)
FRA18:59
  
 
31
Degu Abebe
Degu Abebe ('02)
ISR18:59
  
 
32
João Amaro
João Amaro ('02)
POR19:01
  
 
33
Fikadu Gonzalez
Fikadu Gonzalez ('02)
ESP19:04
  
 
34
Bastian Mrochen
Bastian Mrochen ('02)
GER19:05
  
 
35
Emil Bezecny
Emil Bezecny ('04)
AUT19:09
  
 
36
Esten Hansen-Møllerud Hauen
Esten Hansen-Møllerud Hauen ('03)
NOR19:09
  
 
37
Kiril Mitrofanov
Kiril Mitrofanov ('03)
RUS19:11
  
 
38
Mateusz Gos
Mateusz Gos ('02)
POL19:11
  
 
39
Eliot Bidet
Eliot Bidet ('02)
FRA19:12
  
 
40
Romuald Brosset
Romuald Brosset ('05)
SUI19:13
  
 
41
Sharmarke Ahmed
Sharmarke Ahmed ('02)
SWE19:13
  
 
42
Elia Mattio
Elia Mattio ('03)
ITA19:14
  
 
43
Devrim Kazan
Devrim Kazan ('02)
TUR19:14
  
 
44
Manuel Jiménez
Manuel Jiménez ('02)
ESP19:15
  
 
45
Ataka Damsia
Ataka Damsia ('03)
ISR19:19
  
 
46
Filip Rak
Filip Rak ('03)
POL19:19
  
 
47
Vid Botolin
Vid Botolin ('02)
SLO19:20
  
 
48
Mathis Lievens
Mathis Lievens ('04)
BEL19:20
  
 
49
David Šlapák
David Šlapák ('03)
CZE19:21
  
 
50
Sean Kay
Sean Kay ('02)
IRL19:22
  
 
51
Hugo Macquet
Hugo Macquet ('02)
FRA19:25
  
 
52
Jesse Fokkenrood
Jesse Fokkenrood ('02)
NED19:27
  
 
53
Hamza Hariri
Hamza Hariri ('04)
GER19:28
  
 
54
Mads Meijer
Mads Meijer ('03)
NED19:28
  
 
55
Maxim Wyss
Maxim Wyss ('02)
SUI19:31
  
 
56
Muhammet Can Çatal
Muhammet Can Çatal ('02)
TUR19:32
  
 
57
Massimiliano Berti
Massimiliano Berti ('02)
ITA19:32
  
 
58
Buganli Hakan
Buganli Hakan ('02)
TUR19:32
  
 
59
Michal Stanik
Michal Stanik ('02)
SVK19:33
  
 
60Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)DEN19:33
  
 
61
Azat Demirtaş
Azat Demirtaş ('02)
TUR19:35
  
 
62
Kurt Lauer
Kurt Lauer ('03)
GER19:36
  
 
63
Duarte Santos
Duarte Santos ('03)
POR19:38
  
 
64
Konjoneh Maggi
Konjoneh Maggi ('03)
ITA19:38
  
 
65
Lewis Hannigan
Lewis Hannigan ('03)
GBR19:38
  
 
66
Noah Baltus
Noah Baltus ('02)
NED19:40
  
 
67
David Cantero
David Cantero ('03)
ESP19:40
  
 
68
Jegors Ivanovs
Jegors Ivanovs ('02)
LAT19:43
  
 
69
Raphael Siebenhofer
Raphael Siebenhofer ('03)
AUT19:45
  
 
70
Nicolo' Cornali
Nicolo' Cornali ('03)
ITA19:49
  
 
71
Pétros Papaioánnou
Pétros Papaioánnou ('03)
GRE19:50
  
 
72
Julian Gering
Julian Gering ('02)
GER19:52
  
 
73
Jacinto Gaspar
Jacinto Gaspar ('02)
POR19:52
  
 
74
Panayiótis-Orféas Yiannátis
Panayiótis-Orféas Yiannátis ('02)
GRE19:54
  
 
75
Har'el Schein
Har'el Schein ('03)
ISR19:56
  
 
76Elias ShifrisElias Shifris ('02)DEN20:00
  
 
77
Cathal O’Reilly
Cathal O’Reilly ('03)
IRL20:01
  
 
78
Thomas Serafini
Thomas Serafini ('03)
ITA20:02
  
 
79
Wout Louagie
Wout Louagie ('03)
BEL20:06
  
 
80
Nicolo' Gallo
Nicolo' Gallo ('02)
ITA20:09
  
 
81
Nino Jambrešić
Nino Jambrešić ('04)
CRO20:11
  
 
82
Mathias Vanem Aas
Mathias Vanem Aas ('04)
NOR20:11
  
 
83
Artūrs Lapiņš
Artūrs Lapiņš ('02)
LAT20:12
  
 
84
Navid Kerber
Navid Kerber ('03)
SUI20:22
  
 
85
Nikita Bogdanovs
Nikita Bogdanovs ('02)
LAT20:25
  
 
86Martin Skytte GlerupMartin Skytte Glerup ('03)DEN20:25
  
 
87
Gabriel Farrugia
Gabriel Farrugia ('04)
MLT20:30
  
 
88
David Borg
David Borg ('02)
MLT20:31
  
 
89
Lauris Grīniņš
Lauris Grīniņš ('03)
LAT20:32
  
 
90
Kobe Van Rie
Kobe Van Rie ('02)
BEL20:41
  
 
91
Jürgen Joonas
Jürgen Joonas ('03)
EST20:44
  
 
92
Gaspar Klückers
Gaspar Klückers ('04)
LUX20:44
  
 
93
Jakub Davidik
Jakub Davidik ('02)
CZE20:51
  
 
94
Ignas Vanagas
Ignas Vanagas ('03)
LTU20:55
  
 
95Gustav MørchGustav Mørch ('02)DEN21:53
  
 
96
Maurice Fernand Marcel Gierens
Maurice Fernand Marcel Gierens ('03)
LUX22:34
  
 
97
Lovro Kasunić
Lovro Kasunić ('03)
CRO22:45
  
 
P19 Cross Country Team Competition km    

Finale A

Finale
1
DLV 
DLV  
GER
  
 
  Emma Heckel, Anneke Vortmeier, Mia Jurenka
2
 
  
ESP
  
 
  Lahoz Mireya Arnedillo, Angela Viciosa, Maria Forero
3
 
  
GBR
  
 
  Megan Keith, Ellen Weir, Phoebe Anderson
4
Pays-Bas 
Pays-Bas  
NED
  
 
  Emmy Van Den Berg, Amina Maatoug, Anne Konijnenburg
5
 
  
FRA
  
 
  Laure Bertrand, Camille Place, Margot Dajoux
6
Norway 
Norway  
NOR
  
 
  Ingeborg Østgård, Anna Marie Nordengen Sirevåg, Ina Halle Haugen
7
 
  
ITA
  
 
  Ilaria Bruno, Giulia Marangon, Aurora Bado
8
 
  
IRL
  
 
  Aoife McGreevy, Emma McEvoy, Jane Buckley
9
Swiss Athletics 
Swiss Athletics  
SUI
  
 
  Livia Wespe, Valentina Rosamilia, Lilly Nägeli
10Danmark Danmark  DEN
  
 
  Sofia Thøgersen, Astrid My Rønde Kristensen, Emma Kiplagat Kondrup
11
 
  
POL
  
 
  Julia Koralewska, Julia Ścisłowska, Oliwia Wawrzyniak
12
Sverige 
Sverige  
SWE
  
 
  Julia Svennblad, Nora Lundin, Filippa Hägglund
13
 
  
HUN
  
 
  Gréta Varga, Rita Máramarosi, Zita Urbán
14
 
  
ROU
  
 
  Madalina Elena Sirbu, Mihaela Maria Blaga, Maria Talida Sfarghiu
15
 
  
GRE
  
 
  Maria Kássou, Eléni Ioannídou, Vasilía Spírou
16
Portugal 
Portugal  
POR
  
 
  Rita Figueiredo, Beatriz Fernandes, Camila Gomes
17
 
  
SLO
  
 
  Liza Šajn, Loti Rotar, Veronika Sadek
P19 Cross 4 km    

Finale A

Finale
1
Megan Keith
Megan Keith ('02)
GBR13:41
  
 
2
Ingeborg Østgård
Ingeborg Østgård ('03)
NOR13:44
  
 
3
Emma Heckel
Emma Heckel ('02)
GER13:46
  
 
4
Ilona Mononen
Ilona Mononen ('03)
FIN13:49
  
 
5
Anneke Vortmeier
Anneke Vortmeier ('02)
GER13:49
  
 
6
Lahoz Mireya Arnedillo
Lahoz Mireya Arnedillo ('03)
ESP13:51
  
 
7
Mia Jurenka
Mia Jurenka ('02)
GER13:52
  
 
8
Angela Viciosa
Angela Viciosa ('02)
ESP13:52
  
 
9
Johanna Pulte
Johanna Pulte ('03)
GER13:52
  
 
10
Livia Wespe
Livia Wespe ('02)
SUI13:56
  
 
11
Emmy Van Den Berg
Emmy Van Den Berg ('02)
NED13:58
  
 
12
Laure Bertrand
Laure Bertrand ('02)
FRA14:02
  
 
13
Maria Forero
Maria Forero ('03)
ESP14:02
  
 
14
Ellen Weir
Ellen Weir ('03)
GBR14:02
  
 
15Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)DEN14:02
  
 
16
Ilaria Bruno
Ilaria Bruno ('02)
ITA14:02
  
 
17
Phoebe Anderson
Phoebe Anderson ('02)
GBR14:03
  
 
18
Camille Place
Camille Place ('03)
FRA14:03
  
 
19
Marta Serrano
Marta Serrano ('03)
ESP14:03
  
 
20
Madalina Elena Sirbu
Madalina Elena Sirbu ('03)
ROU14:04
  
 
21
Amina Maatoug
Amina Maatoug ('02)
NED14:04
  
 
22
Anne Konijnenburg
Anne Konijnenburg ('02)
NED14:06
  
 
23
Aoife McGreevy
Aoife McGreevy ('02)
IRL14:07
  
 
24
Emma McEvoy
Emma McEvoy ('04)
IRL14:07
  
 
25
Giulia Marangon
Giulia Marangon ('02)
ITA14:08
  
 
26
Margot Dajoux
Margot Dajoux ('05)
FRA14:11
  
 
27
Jade Le Corre
Jade Le Corre ('05)
FRA14:13
  
 
28
Gréta Varga
Gréta Varga ('03)
HUN14:13
  
 
29
Anna Marie Nordengen Sirevåg
Anna Marie Nordengen Sirevåg ('04)
NOR14:14
  
 
30
Jane Buckley
Jane Buckley ('03)
IRL14:15
  
 
31
Ina Halle Haugen
Ina Halle Haugen ('03)
NOR14:16
  
 
32
Julia Koralewska
Julia Koralewska ('02)
POL14:17
  
 
33
Aurora Bado
Aurora Bado ('02)
ITA14:19
  
 
34
Mari Roligheten Ruud
Mari Roligheten Ruud ('02)
NOR14:20
  
 
35
Zuzana Porubčanová
Zuzana Porubčanová ('02)
CZE14:20
  
 
36
Annelies Nijssen
Annelies Nijssen ('02)
BEL14:21
  
 
37
Claudia Gomez
Claudia Gomez ('02)
ESP14:22
  
 
38
Rebecca Rossiter
Rebecca Rossiter ('04)
IRL14:22
  
 
39
Julia Svennblad
Julia Svennblad ('03)
SWE14:23
  
 
40
Maria Kássou
Maria Kássou ('03)
GRE14:23
  
 
41Astrid My Rønde KristensenAstrid My Rønde Kristensen ('04)DEN14:23
  
 
42
Valentina Rosamilia
Valentina Rosamilia ('03)
SUI14:24
  
 
43
Nora Lundin
Nora Lundin ('03)
SWE14:25
  
 
44
Beatrice Wood
Beatrice Wood ('03)
GBR14:26
  
 
45
Julia Ścisłowska
Julia Ścisłowska ('03)
POL14:27
  
 
46
Rita Figueiredo
Rita Figueiredo ('03)
POR14:28
  
 
47
Oliwia Wawrzyniak
Oliwia Wawrzyniak ('02)
POL14:28
  
 
48
Eléni Ioannídou
Eléni Ioannídou ('02)
GRE14:29
  
 
49
Lilly Nägeli
Lilly Nägeli ('03)
SUI14:29
  
 
50
Rita Máramarosi
Rita Máramarosi ('05)
HUN14:29
  
 
51
Alice Garner
Alice Garner ('03)
GBR14:32
  
 
52
Filippa Hägglund
Filippa Hägglund ('03)
SWE14:32
  
 
53
Liza Šajn
Liza Šajn ('02)
SLO14:33
  
 
54
Carla Dominguez
Carla Dominguez ('03)
ESP14:35
  
 
55
Laura Mooney
Laura Mooney ('02)
IRL14:36
  
 
56Emma Kiplagat KondrupEmma Kiplagat Kondrup ('04)DEN14:37
  
 
57
Romane Wolhauser
Romane Wolhauser ('02)
SUI14:37
  
 
58
Coralie Driss
Coralie Driss ('02)
FRA14:37
  
 
59
Lisa De Bruyn
Lisa De Bruyn ('02)
SUI14:39
  
 
60
Beatriz Fernandes
Beatriz Fernandes ('04)
POR14:39
  
 
61
Mihaela Maria Blaga
Mihaela Maria Blaga ('04)
ROU14:39
  
 
62
Emma Casati
Emma Casati ('03)
ITA14:40
  
 
63
Jasmina Stahl
Jasmina Stahl ('02)
GER14:40
  
 
64
Yasmine Abbes
Yasmine Abbes ('02)
NED14:41
  
 
65
Paulina Hultberg
Paulina Hultberg ('05)
SWE14:41
  
 
66
Maelle Porcher
Maelle Porcher ('02)
FRA14:42
  
 
67
Zuzana Michaličková
Zuzana Michaličková ('02)
SVK14:46
  
 
68
Ulyana Andreyeva
Ulyana Andreyeva ('02)
RUS14:47
  
 
69
Ella Greenway
Ella Greenway ('05)
GBR14:47
  
 
70
Elena Eichenberger
Elena Eichenberger ('03)
SUI14:48
  
 
71
Kamilla Vanadzina
Kamilla Vanadzina ('03)
LAT14:48
  
 
72
Zita Urbán
Zita Urbán ('02)
HUN14:49
  
 
73
Ulyana Rachynska
Ulyana Rachynska ('03)
UKR14:49
  
 
74
Loti Rotar
Loti Rotar ('04)
SLO14:51
  
 
75
Olimpia Breza
Olimpia Breza ('02)
POL14:53
  
 
76
Liza Hazuchova
Liza Hazuchova ('02)
SVK14:54
  
 
77
Roise Roberts
Roise Roberts ('04)
IRL14:54
  
 
78
Maria Talida Sfarghiu
Maria Talida Sfarghiu ('03)
ROU14:54
  
 
79
Camila Gomes
Camila Gomes ('02)
POR14:54
  
 
80
Iulia Florina Marginean
Iulia Florina Marginean ('04)
ROU14:56
  
 
81
Arianna Reniero
Arianna Reniero ('02)
ITA15:00
  
 
82
Hatice Yıldırım
Hatice Yıldırım ('02)
TUR15:00
  
 
83Emilie Kirk LangschwagerEmilie Kirk Langschwager ('04)DEN15:02
  
 
84
Panna Merényi
Panna Merényi ('02)
HUN15:03
  
 
85
Gabriella K. Szabó
Gabriella K. Szabó ('02)
HUN15:08
  
 
86Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)DEN15:12
  
 
87
Vasilía Spírou
Vasilía Spírou ('02)
GRE15:16
  
 
88
Natalia Bielak
Natalia Bielak ('02)
POL15:20
  
 
89
Shahar Etgar
Shahar Etgar ('02)
ISR15:25
  
 
90
Ana Silva
Ana Silva ('03)
POR15:26
  
 
91
Simona Jambrosic
Simona Jambrosic ('03)
CRO15:29
  
 
92
Lorena Bartaković
Lorena Bartaković ('04)
CRO15:38
  
 
93
Veronika Sadek
Veronika Sadek ('03)
SLO15:41
  
 
94
Chiara Pizzolato
Chiara Pizzolato ('02)
ITA15:47
  
 
95
Lea Haler
Lea Haler ('03)
SLO15:55
  
 
96Mathilde Meedom LarsenMathilde Meedom Larsen ('04)DEN16:06
  
 
97
Anna Minullina
Anna Minullina ('03)
RUS16:18
  
 
98
Hana Grobovšek
Hana Grobovšek ('02)
SLO16:20
  
 
99
Nazire Güleç
Nazire Güleç ('02)
TUR16:20
  
 

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2