Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: Nåle- og Kunststofsstævne i Randers 14.12.2021 Inde
Randers Atletikhal

M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja2:11.09
  
 
2Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja2:15.84
  
 PB
3Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja2:16.90
  
 PB
4Jonas SørensenJonas Sørensen ('79)Randers Freja2:17.43
  
 PB
5Flemming JørgensenFlemming Jørgensen ('69)Randers Freja2:31.81
  
 PB
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik3.40
  
 =SB
 
3.20
  O
3.30
  O
3.40 =SB
  O
3.50
XXX
    
P19 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM2:18.50
  
 SB
2Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja2:21.11
  
 PB
3Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM2:26.61
  
 SB
4Julia Ballegaard SørensenJulia Ballegaard Sørensen ('07)Randers Freja2:56.11
  
 PB
D15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja7.74
  
 
2Enzo Glad SorgenfriEnzo Glad Sorgenfri ('07)Aarhus Fremad8.65
  
 PB
3Anajan SivarupanAnajan Sivarupan ('08)Randers Freja8.67
  
 PB
4Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja9.24
  
 
5Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM9.48
  
 
6Oscar Hørby DominoOscar Hørby Domino ('09)Randers Freja10.77
  
 
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja8.98
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja1.70
  
 
 
1.70
  O
1.75
XXX
      
2Enzo Glad SorgenfriEnzo Glad Sorgenfri ('07)Aarhus Fremad1.36
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.18 PB
  O
1.21 PB
  O
1.24 PB
  O
1.27 PB
  O
1.30 PB
  O
1.33 PB
  O
1.36 PB
 XO
1.39
XXX
       
D15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja3.40
  
 =PB
 
2.70
  O
3.00
  O
3.10
  O
3.20
  O
3.30
  O
3.40 =PB
  O
3.50
XXX
 
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja5.98
  
 PB
 
  –5.65 PB5.98 PB     
2Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja5.10
  
 PB
 
4.714.705.10 PB     
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Enzo Glad SorgenfriEnzo Glad Sorgenfri ('07)Aarhus Fremad8.01
  
 PB
 
7.39 PB7.46 PB8.01 PB     
D13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Randers Freja2:31.28
  
 
2
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM2:38.10
  
 PB
3Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM2:38.85
  
 SB
4Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja2:58.62
  
 PB
5Joshua HolmJoshua Holm ('10)Aarhus Fremad3:03.44
  
 PB
6
Anton Svejgaard Andersen
Anton Svejgaard Andersen ('11)
Randers Freja3:11.65
  
 PB
7
Daniel Ballegaard Sørensen
Daniel Ballegaard Sørensen ('11)
Randers Freja3:12.14
  
 PB
8
William De Jong Krarup
William De Jong Krarup ('11)
Skanderborg Atletik3:13.17
  
 PB
9Sylvester VeirumSylvester Veirum ('10)Randers Freja3:33.97
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oscar Hørby DominoOscar Hørby Domino ('09)Randers Freja1.18
  
 
 
1.15
  O
1.18
XXO
1.21
XXX
     
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja4.17
  
 PB
 
4.17 PB4.033.80     
2Anajan SivarupanAnajan Sivarupan ('08)Randers Freja4.07
  
 PB
 
4.07 PB3.833.82     
3Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM4.01
  
 
 
3.974.013.98     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja7.98
  
 PB
 
7.36 PB7.98 PB7.79     
2Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM7.62
  
 PB
 
7.62 PB7.387.54     
3Anajan SivarupanAnajan Sivarupan ('08)Randers Freja6.32
  
 PB
 
5.546.00 PB6.32 PB     
4Oscar Hørby DominoOscar Hørby Domino ('09)Randers Freja5.74
  
 
 
5.435.605.74     
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja8.69
  
 PB
2Sofia Modiga GundesenSofia Modiga Gundesen ('09)Aarhus Fremad9.44
  
 PB
3Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja9.74
  
 PB
4Agnes VindbergAgnes Vindberg ('08)Aarhus Fremad10.14
  
 PB
5Sofia Skjalm-RasmussenSofia Skjalm-Rasmussen ('09)Randers Freja11.33
  
 PB
Finale B
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja8.54
  
 PB
2Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja9.01
  
 PB
3Marie Voldum SchwartzMarie Voldum Schwartz ('09)Randers Freja9.04
  
 PB
4Viola BechViola Bech ('08)Randers Freja9.16
  
 PB
5Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja10.28
  
 PB
6Emma KirkEmma Kirk ('08)Randers Freja12.20
  
 PB
P13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja2:48.83
  
 PB
2Siri Maria Schibler BökstedtSiri Maria Schibler Bökstedt ('09)Aarhus Fremad3:17.61
  
 PB
3Agnes VindbergAgnes Vindberg ('08)Aarhus Fremad3:18.68
  
 PB
4Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM3:27.25
  
 PB
5Maja Jonna Juul NielsenMaja Jonna Juul Nielsen ('10)Aarhus Fremad3:28.95
  
 PB
6Ida KirkegaardIda Kirkegaard ('10)Randers Freja3:49.94
  
 PB
7
Karoline Cepulionis
Karoline Cepulionis ('11)
Randers Freja3:51.94
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja10.39
  
 PB
2Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja12.30
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja1.21
  
 
 
1.15
 XO
1.18
  O
1.21
 XO
1.24
XXX
    
2Siri Maria Schibler BökstedtSiri Maria Schibler Bökstedt ('09)Aarhus Fremad1.18
  
 PB
 
1.03 PB
  O
1.06 PB
  O
1.09 PB
  O
1.12 PB
XXO
1.15 PB
XXO
1.18 PB
 XO
1.21
  XX
 
3Agnes VindbergAgnes Vindberg ('08)Aarhus Fremad1.06
  
 PB
 
1.03 PB
  O
1.06 PB
  O
1.09
XXX
     
P13 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja2.20
  
 
 
2.00
  O
2.10
  O
2.20
  O
2.30
XXX
    
2Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja2.10
  
 
 
2.00
  O
2.10
 XO
2.20
XXX
     
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja4.38
  
 PB
 
3.97 SB4.38 PB4.17     
2Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja4.32
  
 
 
  –4.324.29     
3Sofia Modiga GundesenSofia Modiga Gundesen ('09)Aarhus Fremad3.80
  
 PB
 
3.51 PB3.78 PB3.80 PB     
4Viola BechViola Bech ('08)Randers Freja3.67
  
 PB
 
3.65 PB3.67 PB3.58     
5Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja3.40
  
 PB
 
3.40 PB3.203.10     
6Marie Voldum SchwartzMarie Voldum Schwartz ('09)Randers Freja3.12
  
 
 
3.12  –  –     
7Sofia Skjalm-RasmussenSofia Skjalm-Rasmussen ('09)Randers Freja2.76
  
 PB
 
2.76 PB2.692.75     
8Emma KirkEmma Kirk ('08)Randers Freja2.40
  
 PB
 
2.30 PB2.36 PB2.40 PB     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja9.97
  
 PB
 
9.88 PB9.039.97 PB     
2Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja8.91
  
 PB
 
8.19 PB8.28 PB8.91 PB     
3Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja8.47
  
 PB
 
8.47 PB7.787.07     
4Viola BechViola Bech ('08)Randers Freja7.73
  
 PB
 
7.73 PB6.367.64     
5Marie Voldum SchwartzMarie Voldum Schwartz ('09)Randers Freja6.94
  
 PB
 
6.58 PB6.006.94 PB     
6Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja6.62
  
 PB
 
6.62 PB6.035.99     
7Emma KirkEmma Kirk ('08)Randers Freja6.60
  
 PB
 
6.60 PB5.805.11     
8Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja6.47
  
 PB
 
5.70 PB6.19 PB6.47 PB     
9Sofia Modiga GundesenSofia Modiga Gundesen ('09)Aarhus Fremad6.24
  
 PB
 
5.70 PB5.446.24 PB     
10Siri Maria Schibler BökstedtSiri Maria Schibler Bökstedt ('09)Aarhus Fremad6.02
  
 PB
 
5.90 PB6.02 PB5.79     
11Agnes VindbergAgnes Vindberg ('08)Aarhus Fremad4.84
  
 PB
 
4.28 PB4.60 PB4.84 PB     
12Sofia Skjalm-RasmussenSofia Skjalm-Rasmussen ('09)Randers Freja4.27
  
 PB
 
4.17 PB3.794.27 PB     
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM9.38
  
 
2Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja9.70
  
 
3Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik9.97
  
 PB
4
Anton Svejgaard Andersen
Anton Svejgaard Andersen ('11)
Randers Freja10.03
  
 
5Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja10.05
  
 
6Arthur Lind PovlsenArthur Lind Povlsen ('10)Aarhus Fremad10.24
  
 PB
Finale B
1Johannes Djuve KrabbeJohannes Djuve Krabbe ('10)Aarhus Fremad9.85
  
 PB
2Joshua HolmJoshua Holm ('10)Aarhus Fremad9.91
  
 PB
3Theis Rudbeck MortensenTheis Rudbeck Mortensen ('10)Aarhus Fremad10.09
  
 PB
4
Daniel Ballegaard Sørensen
Daniel Ballegaard Sørensen ('11)
Randers Freja10.24
  
 PB
5
William De Jong Krarup
William De Jong Krarup ('11)
Skanderborg Atletik10.75
  
 PB
6Sylvester VeirumSylvester Veirum ('10)Randers Freja10.89
  
 PB
7Aki Koyanagi NielsenAki Koyanagi Nielsen ('10)Randers Freja11.17
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja10.99
  
 PB
2
Anton Svejgaard Andersen
Anton Svejgaard Andersen ('11)
Randers Freja12.41
  
 PB
3Theis Rudbeck MortensenTheis Rudbeck Mortensen ('10)Aarhus Fremad12.49
  
 PB
4Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja12.75
  
 PB
5Joshua HolmJoshua Holm ('10)Aarhus Fremad13.16
  
 PB
6Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik13.26
  
 PB
7Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik13.47
  
 PB
8Arthur Lind PovlsenArthur Lind Povlsen ('10)Aarhus Fremad13.93
  
 PB
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik1.09
  
 
 
1.00
  O
1.03
  O
1.06
  O
1.09
  O
1.12
XXX
   
D11 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja3.10
  
 
 
3.00
 XO
3.10
  O
3.20
XXX
     
2
Anton Svejgaard Andersen
Anton Svejgaard Andersen ('11)
Randers Freja2.00
  
 
 
2.00
  O
2.10
XXX
      
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Randers Freja3.95
  
 PB
 
3.883.95 PB  –     
2Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja3.92
  
 PB
 
3.843.363.92 PB     
3
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM3.85
  
 
 
3.853.553.78     
4Joshua HolmJoshua Holm ('10)Aarhus Fremad3.81
  
 PB
 
3.51 PB3.81 PB3.64     
5Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik3.78
  
 PB
 
3.63 PB  –3.78 PB     
6
William De Jong Krarup
William De Jong Krarup ('11)
Skanderborg Atletik3.74
  
 PB
 
3.35 PB3.223.74 PB     
7Theis Rudbeck MortensenTheis Rudbeck Mortensen ('10)Aarhus Fremad3.71
  
 PB
 
3.61 PB3.71 PB3.19     
8
Anton Svejgaard Andersen
Anton Svejgaard Andersen ('11)
Randers Freja3.63
  
 PB
 
3.63 PB3.593.50     
9Johannes Djuve KrabbeJohannes Djuve Krabbe ('10)Aarhus Fremad3.63
  
 PB
 
3.63 PB3.223.59     
10Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja3.55
  
 PB
 
3.55 PB3.503.37     
11Arthur Lind PovlsenArthur Lind Povlsen ('10)Aarhus Fremad3.52
  
 PB
 
3.49 PB3.52 PB3.41     
12Sylvester VeirumSylvester Veirum ('10)Randers Freja3.16
  
 PB
 
2.94 PB3.16 PB2.57     
13Axel Borup NielsenAxel Borup Nielsen ('10)Randers Freja2.91
  
 PB
 
2.73 SB2.702.91 PB     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM7.44
  
 
 
7.447.047.11     
2Arthur Lind PovlsenArthur Lind Povlsen ('10)Aarhus Fremad7.25
  
 PB
 
6.51 PB6.92 PB7.25 PB     
3Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja7.21
  
 PB
 
6.587.21 PB6.96     
4Theis Rudbeck MortensenTheis Rudbeck Mortensen ('10)Aarhus Fremad6.73
  
 PB
 
6.37 PB6.57 PB6.73 PB     
5Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Randers Freja6.54
  
 PB
 
6.026.54 PB  –     
6
Anton Svejgaard Andersen
Anton Svejgaard Andersen ('11)
Randers Freja6.48
  
 PB
 
6.19 PB6.48 PB6.36     
7Johannes Djuve KrabbeJohannes Djuve Krabbe ('10)Aarhus Fremad6.48
  
 PB
 
5.27 PB6.02 PB6.48 PB     
8Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik6.40
  
 PB
 
6.40 PB5.636.33     
9Sylvester VeirumSylvester Veirum ('10)Randers Freja6.37
  
 PB
 
6.37 PB5.125.39     
10Joshua HolmJoshua Holm ('10)Aarhus Fremad5.87
  
 PB
 
5.11 PB5.33 PB5.87 PB     
11Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik5.68
  
 
 
5.075.595.68     
12Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja5.25
  
 PB
 
5.10 PB5.045.25 PB     
13Aki Koyanagi NielsenAki Koyanagi Nielsen ('10)Randers Freja4.73
  
 PB
 
4.06 PB4.42 PB4.73 PB     
14
William De Jong Krarup
William De Jong Krarup ('11)
Skanderborg Atletik4.22
  
 PB
 
3.74 PB3.96 PB4.22 PB     
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Asta Bendtsen SharmaAsta Bendtsen Sharma ('10)Aarhus Fremad9.87
  
 PB
2
Tilde Hedegaard Andersen
Tilde Hedegaard Andersen ('11)
Skanderborg Atletik9.95
  
 PB
3
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)
Aalborg AM10.41
  
 PB
4Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM11.09
  
 SB
5Ida KirkegaardIda Kirkegaard ('10)Randers Freja11.15
  
 PB
6Maja Jonna Juul NielsenMaja Jonna Juul Nielsen ('10)Aarhus Fremad11.18
  
 PB
Finale B
1
Karoline Cepulionis
Karoline Cepulionis ('11)
Randers Freja11.31
  
 PB
2Ellen Bojsen-MøllerEllen Bojsen-Møller ('10)Randers Freja11.39
  
 PB
3
Emma Johnsen
Emma Johnsen ('11)
Randers Freja12.05
  
 PB
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maja Jonna Juul NielsenMaja Jonna Juul Nielsen ('10)Aarhus Fremad14.51
  
 PB
2
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)
Aalborg AM15.11
  
 PB
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)
Aalborg AM1.18
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.03 PB
  O
1.06 PB
  O
1.09 PB
  O
1.12 PB
 XO
1.15 PB
XXO
1.18 PB
 XO
1.21
XXX
2
Tilde Hedegaard Andersen
Tilde Hedegaard Andersen ('11)
Skanderborg Atletik1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.03 PB
XXO
1.06 PB
XXO
1.09 PB
 XO
1.12 PB
 XO
1.15 PB
  O
1.18
XXX
 
3
Karoline Cepulionis
Karoline Cepulionis ('11)
Randers Freja0.80
  
 
 
0.80
  O
       
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Asta Bendtsen SharmaAsta Bendtsen Sharma ('10)Aarhus Fremad3.44
  
 PB
 
3.44 PB3.153.30     
2Ida KirkegaardIda Kirkegaard ('10)Randers Freja3.15
  
 PB
 
3.15 PB2.963.08     
3Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM3.10
  
 PB
 
2.943.10 PB2.84     
4
Emma Johnsen
Emma Johnsen ('11)
Randers Freja2.72
  
 
 
2.722.192.16     
5Ellen Bojsen-MøllerEllen Bojsen-Møller ('10)Randers Freja2.59
  
 PB
 
2.59 PB2.302.13     
6Maja Jonna Juul NielsenMaja Jonna Juul Nielsen ('10)Aarhus Fremad2.35
  
 PB
 
2.35 PB2.33  –     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida KirkegaardIda Kirkegaard ('10)Randers Freja6.78
  
 PB
 
5.88 PB5.866.78 PB     
2Asta Bendtsen SharmaAsta Bendtsen Sharma ('10)Aarhus Fremad6.18
  
 PB
 
5.74 PB5.256.18 PB     
3
Karoline Cepulionis
Karoline Cepulionis ('11)
Randers Freja5.95
  
 PB
 
5.95 PB5.945.33     
4
Tilde Hedegaard Andersen
Tilde Hedegaard Andersen ('11)
Skanderborg Atletik5.83
  
 
 
5.565.595.83     
5Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM5.60
  
 
 
5.555.605.45     
6Ellen Bojsen-MøllerEllen Bojsen-Møller ('10)Randers Freja5.43
  
 PB
 
4.96 PB5.43 PB4.41     
7
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)
Aalborg AM5.00
  
 PB
 
5.00 PB4.824.88     
8Maja Jonna Juul NielsenMaja Jonna Juul Nielsen ('10)Aarhus Fremad4.94
  
 PB
 
4.94 PB3.503.42     
9
Emma Johnsen
Emma Johnsen ('11)
Randers Freja4.66
  
 
 
4.114.663.60     
D9 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Christian Kaas Mathiasen
Christian Kaas Mathiasen ('12)
Randers Freja7.04
  
 PB
2
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja7.11
  
 
3
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja7.71
  
 
4
William Schiltmann Nielsen
William Schiltmann Nielsen ('12)
Randers Freja7.76
  
 
5
Frej Flensborg Jensen
Frej Flensborg Jensen ('12)
Randers Freja9.49
  
 
Finale B
1
André Marshall Busk Kronborg
André Marshall Busk Kronborg ('12)
Aalborg AM7.09
  
 PB
2
Louis Lau Uth
Louis Lau Uth ('12)
Randers Freja7.22
  
 PB
3
Tore Stærk Poulsen
Tore Stærk Poulsen ('12)
Aarhus Fremad7.46
  
 PB
4
Thor Schøne Nielsen
Thor Schøne Nielsen ('13)
Aalborg AM7.60
  
 PB
5
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad7.73
  
 PB
6
Julian Kroer Mølbæk Johansen
Julian Kroer Mølbæk Johansen ('13)
Aarhus Fremad7.84
  
 PB
7
Xander Tange Brøndberg
Xander Tange Brøndberg ('13)
Randers Freja9.01
  
 PB
D9 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Thor Schøne Nielsen
Thor Schøne Nielsen ('13)
Aalborg AM2:14.20
  
 PB
1
André Marshall Busk Kronborg
André Marshall Busk Kronborg ('12)
Aalborg AM2:14.20
  
 PB
3
Julian Kroer Mølbæk Johansen
Julian Kroer Mølbæk Johansen ('13)
Aarhus Fremad2:14.60
  
 PB
4
Christian Kaas Mathiasen
Christian Kaas Mathiasen ('12)
Randers Freja2:24.40
  
 
5
Tore Stærk Poulsen
Tore Stærk Poulsen ('12)
Aarhus Fremad2:25.40
  
 PB
6
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad2:25.70
  
 PB
7
William Schiltmann Nielsen
William Schiltmann Nielsen ('12)
Randers Freja2:31.10
  
 
8
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja2:43.60
  
 PB
9
Xander Tange Brøndberg
Xander Tange Brøndberg ('13)
Randers Freja2:44.10
  
 PB
10
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja2:47.20
  
 PB
11
Frej Flensborg Jensen
Frej Flensborg Jensen ('12)
Randers Freja3:01.40
  
 
D9 40 m hurdles    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja8.27
  
 PB
2
Christian Kaas Mathiasen
Christian Kaas Mathiasen ('12)
Randers Freja8.40
  
 PB
3
Tore Stærk Poulsen
Tore Stærk Poulsen ('12)
Aarhus Fremad9.27
  
 PB
4
William Schiltmann Nielsen
William Schiltmann Nielsen ('12)
Randers Freja9.32
  
 PB
Finale B
1
Louis Lau Uth
Louis Lau Uth ('12)
Randers Freja8.53
  
 PB
2
Thor Schøne Nielsen
Thor Schøne Nielsen ('13)
Aalborg AM8.57
  
 PB
3
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad9.21
  
 PB
5
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja9.43
  
 PB
6
Frej Flensborg Jensen
Frej Flensborg Jensen ('12)
Randers Freja11.04
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Christian Kaas Mathiasen
Christian Kaas Mathiasen ('12)
Randers Freja3.42
  
 PB
 
3.18 PB3.42 PB3.25     
2
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja3.39
  
 PB
 
3.233.29 PB3.39 PB     
3
André Marshall Busk Kronborg
André Marshall Busk Kronborg ('12)
Aalborg AM3.08
  
 PB
 
2.94 PB  –3.08 PB     
4
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad2.96
  
 PB
 
2.96 PB2.792.76     
5
Thor Schøne Nielsen
Thor Schøne Nielsen ('13)
Aalborg AM2.94
  
 PB
 
2.92 PB2.892.94 PB     
6
Tore Stærk Poulsen
Tore Stærk Poulsen ('12)
Aarhus Fremad2.92
  
 PB
 
2.92 PB2.702.75     
7
Julian Kroer Mølbæk Johansen
Julian Kroer Mølbæk Johansen ('13)
Aarhus Fremad2.90
  
 PB
 
2.76 PB2.90 PB2.63     
8
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja2.80
  
 
 
2.602.802.69     
9
Louis Lau Uth
Louis Lau Uth ('12)
Randers Freja2.77
  
 PB
 
  –2.68 PB2.77 PB     
10
William Schiltmann Nielsen
William Schiltmann Nielsen ('12)
Randers Freja2.38
  
 
 
2.262.382.35     
11
Frej Flensborg Jensen
Frej Flensborg Jensen ('12)
Randers Freja2.28
  
 PB
 
2.031.922.28 PB     
12
Xander Tange Brøndberg
Xander Tange Brøndberg ('13)
Randers Freja1.75
  
 
 
1.581.701.75     
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Thor Schøne Nielsen
Thor Schøne Nielsen ('13)
Aalborg AM5.22
  
 PB
 
5.13 PB5.14 PB5.22 PB     
2
Christian Kaas Mathiasen
Christian Kaas Mathiasen ('12)
Randers Freja4.83
  
 
 
4.594.494.83     
3
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad4.82
  
 PB
 
4.52 PB4.82 PB4.54     
4
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja4.68
  
 
 
4.124.684.45     
5
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja4.68
  
 
 
3.783.474.68     
6
William Schiltmann Nielsen
William Schiltmann Nielsen ('12)
Randers Freja4.55
  
 
 
4.263.654.55     
7
Louis Lau Uth
Louis Lau Uth ('12)
Randers Freja4.50
  
 PB
 
4.50 PB4.083.72     
8
André Marshall Busk Kronborg
André Marshall Busk Kronborg ('12)
Aalborg AM4.43
  
 PB
 
3.60 PB3.90 PB4.43 PB     
9
Tore Stærk Poulsen
Tore Stærk Poulsen ('12)
Aarhus Fremad3.99
  
 PB
 
3.90 PB3.99 PB3.37     
10
Julian Kroer Mølbæk Johansen
Julian Kroer Mølbæk Johansen ('13)
Aarhus Fremad3.90
  
 PB
 
3.88 PB3.90 PB3.66     
11
Xander Tange Brøndberg
Xander Tange Brøndberg ('13)
Randers Freja3.19
  
 PB
 
2.673.19 PB3.12     
12
Frej Flensborg Jensen
Frej Flensborg Jensen ('12)
Randers Freja2.82
  
 
 
2.232.822.61     
P9 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja7.01
  
 PB
2
Nellie Overhaven Harboe
Nellie Overhaven Harboe ('12)
Aarhus Fremad7.25
  
 PB
3
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja7.63
  
 PB
4
Asta Rindebæk
Asta Rindebæk ('12)
Randers Freja7.63
  
 PB
5
Iris Beedholm-Ebsen
Iris Beedholm-Ebsen ('12)
Aarhus Fremad7.67
  
 PB
6
Esther Andersen
Esther Andersen ('13)
Randers Freja7.79
  
 PB
7
Melissa Christensen
Melissa Christensen ('12)
Randers Freja8.02
  
 PB
8
Elena Veirum
Elena Veirum ('12)
Randers Freja8.34
  
 PB
P9 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja2:08.80
  
 PB
2
Nellie Overhaven Harboe
Nellie Overhaven Harboe ('12)
Aarhus Fremad2:21.90
  
 PB
3
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja2:28.70
  
 PB
4
Melissa Christensen
Melissa Christensen ('12)
Randers Freja2:40.30
  
 PB
5
Iris Beedholm-Ebsen
Iris Beedholm-Ebsen ('12)
Aarhus Fremad2:42.80
  
 PB
P9 40 m hurdles    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja8.22
  
 PB
2
Nellie Overhaven Harboe
Nellie Overhaven Harboe ('12)
Aarhus Fremad8.77
  
 PB
3
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja9.61
  
 PB
4
Asta Rindebæk
Asta Rindebæk ('12)
Randers Freja9.93
  
 PB
5
Esther Andersen
Esther Andersen ('13)
Randers Freja10.18
  
 PB
6
Elena Veirum
Elena Veirum ('12)
Randers Freja10.95
  
 PB
7
Melissa Christensen
Melissa Christensen ('12)
Randers Freja11.56
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja3.16
  
 
 
3.142.773.16     
2
Nellie Overhaven Harboe
Nellie Overhaven Harboe ('12)
Aarhus Fremad3.05
  
 PB
 
3.02 PB2.963.05 PB     
3
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja2.76
  
 PB
 
2.76 PB2.702.57     
4
Melissa Christensen
Melissa Christensen ('12)
Randers Freja2.71
  
 PB
 
1.921.892.71 PB     
5
Iris Beedholm-Ebsen
Iris Beedholm-Ebsen ('12)
Aarhus Fremad2.70
  
 PB
 
2.70 PB2.612.43     
6
Asta Rindebæk
Asta Rindebæk ('12)
Randers Freja2.61
  
 PB
 
2.50 PB2.61 PB2.45     
7
Esther Andersen
Esther Andersen ('13)
Randers Freja2.60
  
 PB
 
2.60 PB2.562.60 =PB     
8
Elena Veirum
Elena Veirum ('12)
Randers Freja2.48
  
 PB
 
2.48 PB2.48 =PB2.40     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja5.58
  
 PB
 
4.885.58 PB5.04     
2
Nellie Overhaven Harboe
Nellie Overhaven Harboe ('12)
Aarhus Fremad4.92
  
 PB
 
4.28 PB4.92 PB4.66     
3
Elena Veirum
Elena Veirum ('12)
Randers Freja4.30
  
 PB
 
4.30 PB3.903.90     
4
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja4.16
  
 PB
 
4.16 PB3.623.43     
5
Asta Rindebæk
Asta Rindebæk ('12)
Randers Freja4.04
  
 PB
 
4.04 PB3.873.28     
6
Iris Beedholm-Ebsen
Iris Beedholm-Ebsen ('12)
Aarhus Fremad3.82
  
 PB
 
3.52 PB3.233.82 PB     
7
Melissa Christensen
Melissa Christensen ('12)
Randers Freja3.76
  
 
 
3.493.713.76     
8
Esther Andersen
Esther Andersen ('13)
Randers Freja3.43
  
 PB
 
3.28 PB3.43 PB3.11     
D7 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Leonard Louis Busk Kronborg
Leonard Louis Busk Kronborg ('14)
Aalborg AM7.51
  
 PB
2
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja7.92
  
 PB
3
Vidar Flensborg Jensen
Vidar Flensborg Jensen ('14)
Randers Freja9.91
  
 
4
Johanne Marie Kaas Mathiasen
Johanne Marie Kaas Mathiasen ('16)
Randers Freja10.05
  
  K Mixed competition
Finale B
1
Gabrielle Grace Busk Kronborg
Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16)
Aalborg AM8.37
  
  K Mixed competition
2
Nora Elisabeth Lau Uth
Nora Elisabeth Lau Uth ('14)
Randers Freja8.68
  
  K Mixed competition
3
Vera Kynde Bruun
Vera Kynde Bruun ('15)
Randers Freja8.88
  
  K Mixed competition
4
Johanne Svejgaard
Johanne Svejgaard ('15)
Randers Freja9.26
  
  K Mixed competition
5
Karl Veirum
Karl Veirum ('14)
Randers Freja10.31
  
 PB
D7 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Leonard Louis Busk Kronborg
Leonard Louis Busk Kronborg ('14)
Aalborg AM2:16.40
  
 PB
2
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja2:33.90
  
 PB
3
Vera Kynde Bruun
Vera Kynde Bruun ('15)
Randers Freja2:39.90
  
  K Mixed competition
4
Gabrielle Grace Busk Kronborg
Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16)
Aalborg AM2:40.10
  
  K Mixed competition
5
Vidar Flensborg Jensen
Vidar Flensborg Jensen ('14)
Randers Freja2:55.20
  
 PB
6
Karl Veirum
Karl Veirum ('14)
Randers Freja3:06.90
  
 PB
7
Nora Elisabeth Lau Uth
Nora Elisabeth Lau Uth ('14)
Randers Freja3:27.70
  
  K Mixed competition
8
Johanne Marie Kaas Mathiasen
Johanne Marie Kaas Mathiasen ('16)
Randers Freja3:30.40
  
  K Mixed competition
D7 40 m hurdles    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Leonard Louis Busk Kronborg
Leonard Louis Busk Kronborg ('14)
Aalborg AM9.42
  
 PB
2
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja10.27
  
 PB
3
Vidar Flensborg Jensen
Vidar Flensborg Jensen ('14)
Randers Freja11.64
  
 PB
4
Karl Veirum
Karl Veirum ('14)
Randers Freja14.71
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Leonard Louis Busk Kronborg
Leonard Louis Busk Kronborg ('14)
Aalborg AM2.83
  
 PB
 
2.83 PB2.782.72     
2
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja2.42
  
 PB
 
2.42 PB2.252.42 =PB     
3
Vidar Flensborg Jensen
Vidar Flensborg Jensen ('14)
Randers Freja2.04
  
 PB
 
1.93 PB1.822.04 PB     
4
Karl Veirum
Karl Veirum ('14)
Randers Freja1.85
  
 PB
 
1.85 PB1.651.77     
D7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Leonard Louis Busk Kronborg
Leonard Louis Busk Kronborg ('14)
Aalborg AM4.02
  
 PB
 
3.14 PB3.71 PB4.02 PB     
2
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja3.13
  
 
 
2.872.913.13     
3
Karl Veirum
Karl Veirum ('14)
Randers Freja2.42
  
 
 
1.982.422.19     
4
Vidar Flensborg Jensen
Vidar Flensborg Jensen ('14)
Randers Freja1.25
  
 
 
1.041.250.20     
P7 40 m hurdles    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Nora Elisabeth Lau Uth
Nora Elisabeth Lau Uth ('14)
Randers Freja11.71
  
 PB
2
Johanne Marie Kaas Mathiasen
Johanne Marie Kaas Mathiasen ('16)
Randers Freja13.03
  
 PB
3
Johanne Svejgaard
Johanne Svejgaard ('15)
Randers Freja13.52
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gabrielle Grace Busk Kronborg
Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16)
Aalborg AM2.30
  
 PB
 
2.17 PB2.052.30 PB     
2
Nora Elisabeth Lau Uth
Nora Elisabeth Lau Uth ('14)
Randers Freja2.02
  
 PB
 
2.02 PB1.851.84     
3
Johanne Svejgaard
Johanne Svejgaard ('15)
Randers Freja1.94
  
 PB
 
1.94 PB1.601.81     
4
Vera Kynde Bruun
Vera Kynde Bruun ('15)
Randers Freja1.85
  
 PB
 
1.85 PB1.731.59     
5
Johanne Marie Kaas Mathiasen
Johanne Marie Kaas Mathiasen ('16)
Randers Freja1.76
  
 PB
 
1.76 PB1.661.08     
P7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Nora Elisabeth Lau Uth
Nora Elisabeth Lau Uth ('14)
Randers Freja2.03
  
 PB
 
1.79 PB2.03 PB  –     
2
Gabrielle Grace Busk Kronborg
Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16)
Aalborg AM2.01
  
 PB
 
1.70 PB2.01 PB1.97     
3
Vera Kynde Bruun
Vera Kynde Bruun ('15)
Randers Freja1.82
  
 PB
 
1.301.82 PB1.48     
4
Johanne Svejgaard
Johanne Svejgaard ('15)
Randers Freja1.69
  
 
 
1.681.691.47     
5
Johanne Marie Kaas Mathiasen
Johanne Marie Kaas Mathiasen ('16)
Randers Freja1.61
  
 
 
1.311.321.61     

Seneste resultater

17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
14.5TórshavnBetri Stórkapping 1
13.5KøbenhavnSt. Kastedag
11.5SkiveDT Masters Holdturnering Mix 1 runde Jylland Nord
11.5HolstebroNVJ stævne i Holstebro
11.5SkiveÅbningsstævne Skive
11.5AabenraaOnsdags hammerkast
9.5GråstenNålestævne/sønderjysk stævne
9.5FrederiksbergMandagsteststævne for de yngste
8.5VejenRegionstævne
7.5AalborgAalborg Outdoor 1
7.5HerningKaste stævne 1, Herning
7‐8.5TårnbyTårnby Games
3.5KøbenhavnNJ Holdt Invite
3.5OdenseFjordagerløbet
30.4BagsværdBAC/HIA Hammer og Vægt
30.4VejleRegionsstævne
30.4Hvide SandeHvide Sande nålestævne
28.4SæbyNålestævne Sæby
26.4AabenraaTirsdagskast Aabenraa
24.4OdenseKastestævne Odense
23.4SlagelseÅbningsstævne i Slagelse
23.4AarhusDM 10 km
18.4Skiveskivekast 1-22
18.4EsbjergPåske Kastemangekamp
31.3SlagelseKuglestævne Inde Slagelse
30.3AalborgOnsdagsstævne Aalborg
27.3KøbenhavnFIRST DANCE
26.3RandersØstjyske Mesterskaber
23.3Rønne5000m Track
14.3RandersNålestævne og Kunststofstævne
12.3HelsingørKronborg Games 3
12.3HillerødVinterturnering #5 5km
10.3KøbenhavnSparta Børnestævne inde
5‐6.3SkiveDM Ungdom
2.3AarhusAarhus SPRINT n JUMP
26‐27.2SkiveDM Inde
24.2HelsingørVi tester formen
24.2AarhusFebruarstævne
20.2OdenseUngdomsstævne
19.2RandersDGI Inde LM
17.2AarhusVintersprint
12.2SkiveSkive Indoor - VDMU 1500m
11.2EsbjergKastedag
9.2AarhusStangspringsstævne
8.2AalborgInternt længdespringsstævne
8.2HvidovreSpringstævne inde
6.2KøbenhavnVinterturnering #4 10km
5.2RandersDM Kapgang
5.2OdenseOdense Indoor
5.2HelsingørKronborg Games 2
5.2HvidovreVinter teststævne inde 2
5‐6.2RandersDM Mangekamp
5‐6.2RandersDM Masters
5‐6.2RandersVinterkast - DM Masters
30.1RandersRanders Indoor 1