Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hamburg GER: 12. Hallenmeeting des Hamburger SV 18‐19.12.2021 Inde

M 60 m    
Inde 19.12.

Finale A

Finale
Inde 19.12.
1
Lennart Hartenberg
Lennart Hartenberg ('04)
GER6.84
  
 
2
Paul Erdle
Paul Erdle ('01)
GER6.88
  
 PB
3
Joshua Koßmann
Joshua Koßmann ('95)
GER6.94
  
 
4
Malte Stangenberg
Malte Stangenberg ('01)
GER6.95
  
 
5
Michel Meißner
Michel Meißner ('96)
GER7.00
  
 SB
6
Marcel Lienstädt
Marcel Lienstädt ('93)
GER7.09
  
 
Indledende heats19.12.
Indledende 1
19.12.
19.12.
1
Paul Erdle
Paul Erdle ('01)
GER6.91
  
 PB
2
Marcel Lienstädt
Marcel Lienstädt ('93)
GER7.03
  
 PB
Indledende 2
19.12.
19.12.
1
Joshua Koßmann
Joshua Koßmann ('95)
GER7.00
  
 
Indledende 4
19.12.
19.12.
1
Michel Meißner
Michel Meißner ('96)
GER7.06
  
 SB
Indledende 5
19.12.
19.12.
1
Malte Stangenberg
Malte Stangenberg ('01)
GER6.97
  
 
2
Nick Schmahl
Nick Schmahl ('01)
GER7.02
  
 PB
Indledende 6
19.12.
19.12.
1
Lennart Hartenberg
Lennart Hartenberg ('04)
GER6.78
  
 SB
M 200 m    
Inde 19.12.

Finale A

Finale
Inde 19.12.
1
Malte Stangenberg
Malte Stangenberg ('01)
GER21.99
  
 PB
2
Paul Erdle
Paul Erdle ('01)
GER22.17
  
 PB
Finale B
19.12.
19.12.
1
Michel Meißner
Michel Meißner ('96)
GER22.02
  
 SB
2
Friedrich Rumpf
Friedrich Rumpf ('03)
GER22.03
  
 PB
M Længdespring    
Inde 19.12.

Finale A

Finale
Inde 19.12.
1
Marcel Lienstädt
Marcel Lienstädt ('93)
GER7.38
  
 SB
 
7.26 SB7.217.30 SB7.32 SB7.38 SB7.16  
2
Nick Schmahl
Nick Schmahl ('01)
GER7.24
  
 PB
 
7.09 SB5.29  X  X7.24 PB  X  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 19.12.

Finale A

Finale
Inde 19.12.
1
Mika Jokschat
Mika Jokschat ('01)
GER15.70
  
 PB
 
15.48 PB15.68 PB15.70 PB15.63  X  X  
K 60 m    
Inde 19.12.

Finale A

Finale
Inde 19.12.
1
Louise Wieland
Louise Wieland 
GER7.66
  
 PB
2
Julia Heinzel
Julia Heinzel ('96)
GER7.68
  
 PB
3
Vanessa Baldé
Vanessa Baldé ('03)
GER7.91
  
 PB
4
Latifa Beuck
Latifa Beuck ('02)
GER7.92
  
 
5
Emilie Philipps
Emilie Philipps ('02)
GER7.93
  
 PB
Indledende heats19.12.
Indledende 1
19.12.
19.12.
1
Vanessa Baldé
Vanessa Baldé ('03)
GER7.92
  
 PB
Indledende 2
19.12.
19.12.
1
Latifa Beuck
Latifa Beuck ('02)
GER7.87
  
 PB
Indledende 3
19.12.
19.12.
1
Julia Heinzel
Julia Heinzel ('96)
GER7.70
  
 PB
Indledende 4
19.12.
19.12.
1
Louise Wieland
Louise Wieland 
GER7.71
  
 SB
2
Emilie Philipps
Emilie Philipps ('02)
GER7.98
  
 PB
K 200 m    
Inde 19.12.

Finale A

Finale
Inde 19.12.
1
Louise Wieland
Louise Wieland 
GER24.81
  
 SB
K 800 m    
Inde 19.12.

Finale A

Finale
Inde 19.12.
1
Jana Schlüsche
Jana Schlüsche 
GER2:13.76
  
 SB
2Line K SchulzLine K Schulz ('96)DEN2:15.23
  
 SB
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 19.12.

Finale A

Finale
Inde 19.12.
1
Manuel Mordi
Manuel Mordi ('03)
GER8.08
  
 PB
Indledende heats19.12.
Indledende 1
19.12.
19.12.
1
Manuel Mordi
Manuel Mordi ('03)
GER8.16
  
 PB
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 19.12.

Finale A

Finale
Inde 19.12.
1
Niclas Jan Kaluza
Niclas Jan Kaluza ('04)
GER8.39
  
 PB
Indledende heats19.12.
Indledende 1
19.12.
19.12.
1
Niclas Jan Kaluza
Niclas Jan Kaluza ('04)
GER8.41
  
 PB
2Loke Elias SommerLoke Elias Sommer ('05)GER8.47
  
 PB
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 19.12.

Finale A

Finale
Inde 19.12.
1
Kjell Jokschat
Kjell Jokschat ('04)
GER15.66
  
 PB
 
15.66 PB  X  X  X14.9415.24  
P17 60 m    
Inde 19.12.

Finale A

Finale
Inde 19.12.
1
Marlene Lang
Marlene Lang ('04)
GER7.87
  
 PB
2
Jule Wachtendorf
Jule Wachtendorf ('04)
GER7.93
  
 SB
3
Pauline Schwarten
Pauline Schwarten ('05)
GER7.97
  
 PB
Indledende heats19.12.
Indledende 1
19.12.
19.12.
1
Pauline Schwarten
Pauline Schwarten ('05)
GER7.98
  
 PB
Indledende 3
19.12.
19.12.
1
Marlene Lang
Marlene Lang ('04)
GER7.92
  
 SB
Indledende 4
19.12.
19.12.
1
Jule Wachtendorf
Jule Wachtendorf ('04)
GER7.94
  
 SB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde
Inde
Indledende heats19.12.
Indledende 1
19.12.
19.12.
1
Line Kristin Schröder
Line Kristin Schröder ('04)
GER8.72
  
 PB
P17 Længdespring    
Inde 19.12.

Finale A

Finale
Inde 19.12.
1
Marlene Lang
Marlene Lang ('04)
GER6.02
  
 SB
 
  X5.86 SB6.02 SB5.87  X  X  

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m