Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Sidste Chancen 30.12.2021
Aarhus Atletik og Løbeakademi

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 19006.78
  
 SB
2Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 19006.85
  
 SB
3Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19006.99
  
 SB
4Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 7.00
  
 PB
5Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja7.10
  
 SB
Finale B
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik7.27
  
 SB
2Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 7.34
  
 SB
3Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja7.41
  
 SB
4Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 19007.43
  
 PB
5Henrik LykkeHenrik Lykke ('03)SAK777.53
  
 SB
Finale C
1Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 7.45
  
 PB
2William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 7.59
  
 PB
3Sofus Ingemann HarmsenSofus Ingemann Harmsen ('03)Aarhus 19007.62
  
 PB
4Steen HannestadSteen Hannestad ('71)Aarhus Fremad7.87
  
 SB
M 60 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 19006.73
  
 PB
2Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 19006.90
  
 
3Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 6.92
  
 PB
4Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja7.00
  
 SB
5Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik7.32
  
 
6Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 7.39
  
 
Finale B
1Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 7.33
  
 PB
2Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 19007.37
  
 PB
3Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja7.45
  
 
4Henrik LykkeHenrik Lykke ('03)SAK777.54
  
 
5William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 7.62
  
 
6Sofus Ingemann HarmsenSofus Ingemann Harmsen ('03)Aarhus 19007.63
  
 
M 50 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM7.17
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM8.30
  
 PB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)Aarhus 19002.05
  
 SB
 
1.80 SB
  O
1.90 SB
  O
1.98 SB
  O
2.02 SB
 XO
2.05 SB
XXO
2.07
XXX
  
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja1.80
  
 SB
 
1.70 SB
  O
1.80 SB
  O
1.85
XXX
     
3William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 1.60
  
 PB
 
1.55 PB
  O
1.60 PB
 XO
1.65
XXX
     
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19007.26
  
 SB
 
7.18 SB7.097.26 SB7.10  X  X  
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik6.36
  
 SB
 
6.25 SB  X  X  X6.36 SB  X  
3Christian ReusingChristian Reusing ('04)AK Heden 5.76
  
 SB
 
5.76 SB  X  X  X5.74  X  
4Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK775.36
  
 SB
 
5.32 SB5.315.255.285.205.36 SB  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190012.91
  
 SB
 
11.59 SB12.28 SB12.1312.60 SB  X12.91 SB  
K 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM6.95
  
 PB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19007.43
  
 PB
2Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF7.45
  
 SB
3Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM7.95
  
 PB
4Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 8.39
  
 SB
Finale B
1Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM8.04
  
 PB
2Ida BoelIda Boel Aarhus 19008.08
  
 SB
3Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 19008.11
  
 SB
4Katrine VadKatrine Vad ('01)SAK778.29
  
 PB
5Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA8.30
  
 SB
6Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 19008.61
  
 SB
K 60 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF7.53
  
 
2Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM7.94
  
 PB
3Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM8.05
  
 
4Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 19008.16
  
 
5Katrine VadKatrine Vad ('01)SAK778.33
  
 
6Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 8.45
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19008.27
  
 SB
2Ida BoelIda Boel Aarhus 19008.85
  
 SB
3Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19009.13
  
 SB
4Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19009.27
  
 PB
5Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA9.49
  
 SB
6Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 19009.72
  
 SB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19001.60
  
 SB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.55 SB
XXO
1.60 SB
XXO
1.65
XXX
  
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA5.80
  
 SB
 
  X  X5.80 SB  X  X  X  
2Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 19004.98
  
 =PB
 
4.93 =PB4.714.75  X4.94 PB4.98 PB  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 190010.67
  
 PB
 
9.3510.16 SB10.16 =SB9.5210.35 SB10.67 PB  
2Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 190010.66
  
 
 
  X10.2210.2610.5810.6610.60  
3Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19009.69
  
 SB
 
9.429.69 SB  X9.029.449.44  
4Louise Rosenhøj NielsenLouise Rosenhøj Nielsen ('01)Aarhus 19006.29
  
 PB
 
6.29 PB  X5.834.89  X6.08  
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja14.27
  
 PB
 
13.87 PB13.4014.04 PB13.6514.27 PB  X  

Seneste resultater

17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
14.5TórshavnBetri Stórkapping 1
13.5KøbenhavnSt. Kastedag
11.5SkiveDT Masters Holdturnering Mix 1 runde Jylland Nord
11.5HolstebroNVJ stævne i Holstebro
11.5SkiveÅbningsstævne Skive
11.5AabenraaOnsdags hammerkast
9.5GråstenNålestævne/sønderjysk stævne
9.5FrederiksbergMandagsteststævne for de yngste
8.5VejenRegionstævne
7.5AalborgAalborg Outdoor 1
7.5HerningKaste stævne 1, Herning
7‐8.5TårnbyTårnby Games
3.5KøbenhavnNJ Holdt Invite
3.5OdenseFjordagerløbet
30.4BagsværdBAC/HIA Hammer og Vægt
30.4VejleRegionsstævne
30.4Hvide SandeHvide Sande nålestævne
28.4SæbyNålestævne Sæby
26.4AabenraaTirsdagskast Aabenraa
24.4OdenseKastestævne Odense
23.4SlagelseÅbningsstævne i Slagelse
23.4AarhusDM 10 km
18.4Skiveskivekast 1-22
18.4EsbjergPåske Kastemangekamp
31.3SlagelseKuglestævne Inde Slagelse
30.3AalborgOnsdagsstævne Aalborg
27.3KøbenhavnFIRST DANCE
26.3RandersØstjyske Mesterskaber
23.3Rønne5000m Track
14.3RandersNålestævne og Kunststofstævne
12.3HelsingørKronborg Games 3
12.3HillerødVinterturnering #5 5km
10.3KøbenhavnSparta Børnestævne inde
5‐6.3SkiveDM Ungdom
2.3AarhusAarhus SPRINT n JUMP
26‐27.2SkiveDM Inde
24.2HelsingørVi tester formen
24.2AarhusFebruarstævne
20.2OdenseUngdomsstævne
19.2RandersDGI Inde LM
17.2AarhusVintersprint
12.2SkiveSkive Indoor - VDMU 1500m
11.2EsbjergKastedag
9.2AarhusStangspringsstævne
8.2AalborgInternt længdespringsstævne
8.2HvidovreSpringstævne inde
6.2KøbenhavnVinterturnering #4 10km
5.2RandersDM Kapgang
5.2OdenseOdense Indoor
5.2HelsingørKronborg Games 2
5.2HvidovreVinter teststævne inde 2
5‐6.2RandersDM Mangekamp
5‐6.2RandersDM Masters
5‐6.2RandersVinterkast - DM Masters
30.1RandersRanders Indoor 1