Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Sparta Indestævne 2 15.1.2022
Spartahallen, Østerbro Stadion

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik6.94
  
 SB
2Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Sparta7.14
  
 PB
3Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK7.17
  
 PB
4Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 7.25
  
 
5Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta7.28
  
 
Finale B
1Victor ColbergVictor Colberg ('06)BAK7.47
  
 PB
2Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta7.62
  
 PB
3Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta7.99
  
 PB
4Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 8.02
  
 PB
5Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta8.94
  
 
Finale C
1Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta9.15
  
 PB
2Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA9.32
  
 
4Pablo OrellanaPablo Orellana ('09)Sparta9.36
  
 =PB
Indledende heats
Indledende 1
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 8.08
q
  
 PB
2Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta8.83
q
  
 PB
3Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta9.32
q
  
 PB
5Pablo OrellanaPablo Orellana ('09)Sparta9.36
q
  
 PB
6Max Backman ChristiansenMax Backman Christiansen ('10)Sparta11.43
q
  
 
Indledende 2
1Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 7.21
q
  
 PB
2Victor ColbergVictor Colberg ('06)BAK7.52
q
  
 PB
3Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta7.64
q
  
 PB
4Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta8.18
q
  
 
5Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA9.24
q
  
 PB
Indledende 3
1Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik6.99
q
  
 SB
2Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Sparta7.17
q
  
 SB
3Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK7.19
q
  
 PB
4Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta7.26
q
  
 
5Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta7.29
q
  
 
M 60 m hæk    
Inde
Inde
Finale D
1Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta8.56
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta12.30
  
 SB
 
11.97 SB12.03 SB  X12.30 SB    
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maria SelckMaria Selck ('99)Sparta7.85
  
 PB
2Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta7.94
  
 PB
3Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK8.03
  
 =PB
4Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta8.13
  
 
5Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta8.30
  
 PB
6Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK8.63
  
 PB
Finale B
1Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta8.81
  
 
2Saga NimbSaga Nimb ('10)Sparta9.02
  
 
3Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta9.15
  
 
4Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta9.19
  
 
Finale C
1Sigrid Johanne Trojahn KristiansenSigrid Johanne Trojahn Kristiansen ('08)Sparta9.25
  
 PB
2Clara Ea Lund-BretlauClara Ea Lund-Bretlau ('09)Sparta9.56
  
 
3Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta9.89
  
 
4Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta9.95
  
 
5Kajsa Tabita RosenkrandsKajsa Tabita Rosenkrands ('10)Sparta10.50
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Clara Ea Lund-BretlauClara Ea Lund-Bretlau ('09)Sparta9.29
q
  
 PB
2Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta9.57
q
  
 PB
3Kajsa Tabita RosenkrandsKajsa Tabita Rosenkrands ('10)Sparta9.78
q
  
 PB
4Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta9.80
q
  
 PB
5Carolina Carvalho PintoCarolina Carvalho Pinto ('10)Sparta / POR10.63
q
  
 PB
Indledende 2
1Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta8.73
q
  
 PB
2Saga NimbSaga Nimb ('10)Sparta8.99
q
  
 
3Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta9.06
q
  
 PB
4Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta9.07
q
  
 PB
5Sigrid Johanne Trojahn KristiansenSigrid Johanne Trojahn Kristiansen ('08)Sparta9.55
q
  
 PB
Indledende 3
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK8.03
q
  
 PB
2Frederikke Weinreich LundbergFrederikke Weinreich Lundberg ('07)BAK8.26
q
  
 PB
3Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK8.64
q
  
 PB
4Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta9.05
q
  
 
Indledende 4
1Maria SelckMaria Selck ('99)Sparta7.86
q
  
 =PB
2Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta7.99
q
  
 
3Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta8.08
q
  
 PB
4Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta8.36
q
  
 SB
5Nanna Bak GrubertNanna Bak Grubert ('04)BAK8.36
q
  
 SB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta9.66
  
 
Indledende heats
Indledende 2
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta9.63
q
  
 SB
K Længdespring    
Inde
Inde
Finale C
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta5.84
  
 PB
 
5.33 SB5.84 PB5.69  X    
M22 60 m hæk    
Inde
Inde
Finale C
2Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta8.88
  
 PB
4Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik9.50
  
 PB
Finale D
1Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta8.34
  
 PB
M22 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta1.91
  
 PB
 
1.70
  O
1.75
  O
1.80
  O
1.85
XXO
1.91
XXO
   
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik1.80
  
 PB
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65
  O
1.70
 XO
1.75
  O
1.80
XXO
1.85
XXX
 
3Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta1.70
  
 SB
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.75
XXX
    
M22 Længdespring    
Inde
Inde
Finale C
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta6.63
  
 SB
 
6.32  X6.59 SB6.63 SB    
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde
Inde
Finale C
1Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta8.70
  
 PB
D19 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta1.80
  
 PB
 
1.70
  O
1.75
  O
1.80
 XO
1.85
XXX
    
D19 Længdespring    
Inde
Inde
Finale C
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta6.26
  
 PB
 
5.72 PB6.26 PB5.984.94    
2Malte BankMalte Bank ('03)Sparta6.15
  
 PB
 
5.88 PB  X6.02 PB6.15 PB    
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta12.23
  
 =PB
 
12.23 =PB10.9011.31  X    
2Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta10.75
  
 
 
  X10.75  X10.23    
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA9.29
  
 
Indledende heats
Indledende 2
1Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA9.26
q
  
 PB
P19 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA1.50
  
 SB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.55
XXX
    
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta11.97
  
 PB
 
11.97 PB11.2411.89  X    
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta11.06
  
 
 
  X9.5411.06  X    
D17 Længdespring    
Inde
Inde
Finale C
1Victor ColbergVictor Colberg ('06)BAK5.96
  
 PB
 
5.69 PB5.72 PB5.95 PB5.96 PB    
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 2
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta9.86
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta1.45
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
   
P17 Længdespring    
Inde
Inde
Finale C
1Filippa Maja RougFilippa Maja Roug ('05)BAK5.23
  
 PB
 
5.15 PB5.005.005.23 PB    
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta12.47
  
 PB
 
11.55 PB12.47 PB  X10.73    
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde
Inde
Finale B
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK8.76
  
 PB
2Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta9.59
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta1.45
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
   
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta1.45
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  Xr
     
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta1.45
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
 XO
1.50
XXX
   
D15 Længdespring    
Inde
Inde
Finale B
1Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta6.01
  
 PB
 
  X6.01 PB5.484.49    
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK5.80
  
 PB
 
5.55 PB5.60 PB5.66 PB5.80 PB    
3Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta5.59
  
 PB
 
5.59 PB5.585.515.40    
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta4.44
  
 PB
 
4.44 PB  X  X4.05    
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde
Inde
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK13.44
  
 PB
 
13.44 PB12.85  X  X    
2Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 10.95
  
 PB
 
  X10.95 PB10.1710.18    
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 2
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta10.39
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sigrid Johanne Trojahn KristiansenSigrid Johanne Trojahn Kristiansen ('08)Sparta1.40
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
 XO
1.40
 XO
1.45
XXX
   
2Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta1.30
  
 SB
 
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35
XXX
     
P15 Længdespring    
Inde
Inde
Finale B
1Frederikke Weinreich LundbergFrederikke Weinreich Lundberg ('07)BAK5.13
  
 PB
 
4.96 PB5.11 PB5.13 PB  X    
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta4.75
  
 PB
 
4.75 PB  X  X  X    
3Sigrid Johanne Trojahn KristiansenSigrid Johanne Trojahn Kristiansen ('08)Sparta3.76
  
 PB
 
  X3.76 PB3.653.24    
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta9.96
  
 PB
 
  X9.82 PB9.96 PB9.73    
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta4.20
  
 PB
 
4.08 PB4.08 =PB4.19 PB4.20 PB    
2Pablo OrellanaPablo Orellana ('09)Sparta4.01
  
 PB
 
  X4.01 PB4.01 =PB3.81    
3Max Backman ChristiansenMax Backman Christiansen ('10)Sparta3.13
  
 PB
 
2.80 PB2.96 PB3.13 PB  –    
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Max Backman ChristiansenMax Backman Christiansen ('10)Sparta4.28
  
 PB
 
3.89 PB4.28 PB4.044.22    
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 1
1Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta13.88
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta5.04
  
 
 
5.044.844.934.71    
2Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta4.53
  
 PB
 
4.53 PB4.504.464.46    
3Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta4.08
  
 =PB
 
4.08 =PB3.993.973.89    
4Clara Ea Lund-BretlauClara Ea Lund-Bretlau ('09)Sparta4.03
  
 PB
 
  X4.03 PB4.03 =PB3.90    
5Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta3.38
  
 PB
 
1.89 PB2.89 PB3.38 PB3.22    
6Kajsa Tabita RosenkrandsKajsa Tabita Rosenkrands ('10)Sparta2.82
  
 PB
 
2.67 PB2.78 PB2.82 PB  –    
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Saga NimbSaga Nimb ('10)Sparta7.70
  
 
 
7.437.597.297.70    
2Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta7.46
  
 PB
 
5.64 SB5.445.597.46 PB    
3Cecilie ZachariaeCecilie Zachariae ('09)Sparta7.12
  
 PB
 
6.10 SB7.12 PB  X  X    
4Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta6.63
  
 
 
5.575.706.246.63    
M70 Længdespring 1 m zone    
Inde
Inde
Finale C
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA3.47
  
 PB
 
3.47 PB3.293.373.38    

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne