Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Malmö/A SWE: MAI Invitational 30.1.2022 Inde
Atleticum

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Erik Erlandsson
Erik Erlandsson ('04)
SWE7.05
  
 
2
William Trulsson
William Trulsson ('06)
SWE7.05
  
 PB
3
Noah Karlberg
Noah Karlberg ('05)
SWE7.07
  
 PB
4
Isak Gamst
Isak Gamst ('05)
SWE7.12
  
 
5
Zacharias Parmatow
Zacharias Parmatow ('03)
SWE7.22
  
 
6
Kalel Mudingay
Kalel Mudingay ('06)
SWE7.22
  
 
7
Isak Holgersson
Isak Holgersson ('04)
SWE7.25
  
 
8
Sebastian Kadestål
Sebastian Kadestål ('96)
SWE7.35
  
 SB
Finale B
1
Jeroen Persson
Jeroen Persson ('05)
SWE7.28
  
 
2
Melker Jensfelt
Melker Jensfelt ('06)
SWE7.29
  
 PB
3
Emil Cimander
Emil Cimander ('06)
SWE7.31
  
 PB
4Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)DEN7.34
  
 PB
5
Elias Hedner
Elias Hedner ('02)
SWE7.50
  
 SB
6
Mehdi Alipour
Mehdi Alipour ('83)
SWE7.53
  
 
7
Elias Mulot
Elias Mulot ('05)
SWE7.80
  
 
8
Niels Jensen
Niels Jensen ('04)
SWE7.92
  
 
M 60 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Kalel Mudingay
Kalel Mudingay ('06)
SWE7.19
  
 PB
2Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)DEN7.31
  
 PB
3
Mehdi Alipour
Mehdi Alipour ('83)
SWE7.52
  
 
4
Elias Hedner
Elias Hedner ('02)
SWE7.61
  
 
5
Elias Mulot
Elias Mulot ('05)
SWE7.79
  
 
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Viktor Bondesson
Viktor Bondesson ('98)
SWE22.24
  
 PB
2
Jeroen Persson
Jeroen Persson ('05)
SWE22.47
  
 PB
Emil Cimander
Emil Cimander ('06)
SWE DQ
  
 
Finale B
1
Erik Erlandsson
Erik Erlandsson ('04)
SWE21.72
  
 PB
2
William Trulsson
William Trulsson ('06)
SWE21.89
  
 PB
3Daniel Rømer MatthiesenDaniel Rømer Matthiesen ('99)DEN24.63
  
 PB
Finale C
1
Isak Holgersson
Isak Holgersson ('04)
SWE22.86
  
 PB
2
Melvin Vala Tefre
Melvin Vala Tefre ('05)
SWE23.42
  
 PB
3
Måns Bergström
Måns Bergström ('05)
SWE23.51
  
 PB
Finale D
1
Noah Karlberg
Noah Karlberg ('05)
SWE22.99
  
 PB
2
Isak Gamst
Isak Gamst ('05)
SWE23.09
  
 PB
3
Sebastian Kadestål
Sebastian Kadestål ('96)
SWE23.41
  
 SB
Finale E
1
Melker Jensfelt
Melker Jensfelt ('06)
SWE23.32
  
 PB
2
Zacharias Parmatow
Zacharias Parmatow ('03)
SWE23.52
  
 PB
3Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)DEN24.00
  
 PB
Finale F
1
Andreas Jönsson
Andreas Jönsson ('02)
SWE23.95
  
 SB
2
Morgan Lindstedt
Morgan Lindstedt ('05)
SWE24.27
  
 PB
3
Elias Löndahl
Elias Löndahl ('06)
SWE25.48
  
 PB
Finale G
1
Niels Jensen
Niels Jensen ('04)
SWE25.10
  
 PB
2
Alfons Ekerot
Alfons Ekerot ('06)
SWE26.26
  
 PB
Adam Svensson
Adam Svensson ('03)
SWE DQ
  
 
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)SWE47.88
  
 
2
Zeth Söderlund
Zeth Söderlund ('97)
SWE53.75
  
 PB
3
Elias Mulot
Elias Mulot ('05)
SWE53.89
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Karl Fridolf
Karl Fridolf ('06)
SWE2:25.34
  
 
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Marcus Asker
Marcus Asker ('05)
SWE4:10.33
  
 PB
2
Erik Albin
Erik Albin ('02)
SWE4:13.09
  
 
3
Sander Petri Bere
Sander Petri Bere ('05)
SWE4:20.14
  
 
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Max Hrelja
Max Hrelja ('98)
SWE7.80
q
  
 =SB
2
Anton Levin
Anton Levin ('92)
SWE8.01
q
  
 
3
Linus Otto Boyer
Linus Otto Boyer ('95)
SWE8.37
q
  
 
M 60 m hæk extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Max Hrelja
Max Hrelja ('98)
SWE7.80
  
 SB
2
Anton Levin
Anton Levin ('92)
SWE8.01
  
 
3
Linus Otto Boyer
Linus Otto Boyer ('95)
SWE8.29
  
 
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Adam Svensson
Adam Svensson ('03)
SWE2.05
  
 PB
 
1.85
  O
1.95
 XO
2.00
 XO
2.05
  O
2.07
XXX
   
2
Samuel Fransson
Samuel Fransson 
SWE1.95
  
 =SB
 
1.85
  O
1.90
 XO
1.95
 XO
2.00
XXX
2.05
XXX
2.07
XXX
  
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN4.93
  
 SB
 
4.43
  O
4.63
XXO
4.83
 XO
4.93
XXO
5.03
XXX
   
2Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN4.83
  
 PB
 
4.43
  O
4.63
XXO
4.83
XXO
4.93
XXX
    
3Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)DEN4.63
  
 SB
 
4.43
  O
4.63
  O
4.83
XXX
     
4Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)DEN4.23
  
 PB
 
3.71 SB
  O
3.87 SB
  O
3.95 SB
  O
4.03 PB
  O
4.13 PB
 XO
4.18 PB
  O
4.23 PB
 XO
4.28
  X
4.38
  XX
       
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Arvid Mägi Theorin
Arvid Mägi Theorin ('01)
SWE15.94
  
 SB
 
15.28 SB  X14.78  X15.1515.94 SB  
2
Leo Frid Göransson
Leo Frid Göransson ('02)
SWE14.58
  
 
 
14.4214.5014.5114.1714.58  X  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
SWE7.45
  
 
2
Filippa Sivnert
Filippa Sivnert ('01)
SWE7.53
  
 
3
Daniella Busk
Daniella Busk ('93)
SWE7.57
  
 =SB
4
Ida Staafgård
Ida Staafgård ('03)
SWE7.74
  
 SB
5
Felicia Ascard
Felicia Ascard ('96)
SWE8.11
  
 
6
Julia Englund
Julia Englund ('06)
SWE8.19
  
 
7
Alva Bengtsson
Alva Bengtsson ('01)
SWE8.22
  
 
8
Saga Falck
Saga Falck ('07)
SWE8.26
  
 
Finale B
1
Ellinor Wennolf
Ellinor Wennolf ('08)
SWE8.25
  
 PB
2
Ellen Birgander
Ellen Birgander ('07)
SWE8.47
  
 
3
Elina Brantvall
Elina Brantvall ('06)
SWE8.49
  
 
4
Milene Rosberg
Milene Rosberg ('07)
SWE8.50
  
 
5
Ebba Holgersson
Ebba Holgersson ('06)
SWE8.52
  
 
6
Alba Hansson
Alba Hansson ('05)
SWE8.93
  
 
7
Tilda Räftegård
Tilda Räftegård ('07)
SWE9.28
  
 
K 60 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
SWE7.44
  
 
2
Filippa Sivnert
Filippa Sivnert ('01)
SWE7.45
  
 SB
3
Daniella Busk
Daniella Busk ('93)
SWE7.57
  
 SB
4
Ida Staafgård
Ida Staafgård ('03)
SWE7.83
  
 
5
Felicia Ascard
Felicia Ascard ('96)
SWE8.07
  
 SB
6
Alva Bengtsson
Alva Bengtsson ('01)
SWE8.24
  
 
7
Ellinor Wennolf
Ellinor Wennolf ('08)
SWE8.25
  
 =PB
8
Saga Falck
Saga Falck ('07)
SWE8.26
  
 
Finale B
1
Ebba Holgersson
Ebba Holgersson ('06)
SWE8.40
  
 PB
2
Elina Brantvall
Elina Brantvall ('06)
SWE8.45
  
 
3
Ellen Birgander
Ellen Birgander ('07)
SWE8.47
  
 
4
Milene Rosberg
Milene Rosberg ('07)
SWE8.54
  
 
5
Alba Hansson
Alba Hansson ('05)
SWE8.89
  
 PB
K 200 m    
Inde
Inde
Finale A
1
Josephine Risberg Thoor
Josephine Risberg Thoor ('95)
SWE26.00
  
 SB
2
Julia Englund
Julia Englund ('06)
SWE26.37
  
 PB
3
Moa Wirstedt
Moa Wirstedt ('07)
SWE26.92
  
 
Finale B
1
Ellen Birgander
Ellen Birgander ('07)
SWE27.64
  
 =PB
2
Ellinor Wennolf
Ellinor Wennolf ('08)
SWE27.68
  
 PB
3
Una Ademovic
Una Ademovic ('04)
SWE27.93
  
 SB
Finale C
1
Mollie Jönsson
Mollie Jönsson ('04)
SWE28.97
  
 SB
2
Tilda Räftegård
Tilda Räftegård ('07)
SWE30.81
  
 PB
Milene Rosberg
Milene Rosberg ('07)
SWE DQ
  
 
Finale D
1
Elina Brantvall
Elina Brantvall ('06)
SWE28.32
  
 PB
2
Maja Ingvarsson
Maja Ingvarsson ('07)
SWE28.85
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ella Wolff
Ella Wolff ('05)
SWE1:02.25
  
 PB
2
Amanda Rönn
Amanda Rönn ('05)
SWE1:02.67
  
 PB
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Beatrice Ask
Beatrice Ask ('05)
SWE5:23.16
  
 PB
2
Isabella Vestergaard
Isabella Vestergaard ('06)
SWE5:56.49
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Johanna Carlsson
Johanna Carlsson ('94)
SWE8.63
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Johanna Carlsson
Johanna Carlsson ('94)
SWE8.62
  
 
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)DEN4.23
  
 
 
4.03
  O
4.13
  O
4.23
  O
4.33
  X
4.38
  XX
   
2
Linnea Jönsson
Linnea Jönsson ('99)
SWE4.18
  
 SB
 
3.87
  O
3.95
  O
4.08
XXO
4.18
  O
4.23
XXX
   
3
Gabriella Jönsson
Gabriella Jönsson ('01)
SWE4.08
  
 SB
 
3.87
XXO
3.95
  O
4.08
XXO
4.18
XXX
    
4Line Renée HydeLine Renée Hyde ('92)DEN3.95
  
 SB
 
3.71
  O
3.87
  O
3.95
  O
4.03
XXX
    
5
Malin Dahlström
Malin Dahlström ('89)
SWE3.79
  
 
 
3.79
  O
3.87
XXX
      
6
Ida Jexe Ek
Ida Jexe Ek ('04)
SWE3.62
  
 PB
 
3.35
XXO
3.44
 XO
3.53
XXO
3.62
 XO
3.71
XXX
   
7Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)DEN3.53
  
 
 
3.25
 XO
3.44
  O
3.53
  O
3.62
XXX
    
8Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)DEN3.53
  
 SB
 
2.95
  O
3.05
  O
3.15
  O
3.25
  O
3.35
  O
3.44
  O
3.53
XXO
3.62
XXX
9Caroline RannersCaroline Ranners ('95)DEN3.44
  
 SB
 
3.35 SB
 XO
3.44 SB
  O
3.53
XXX
     
10
Luna Johannsen
Luna Johannsen ('05)
SWE3.44
  
 PB
 
3.05
  O
3.15
  O
3.25
  O
3.35
  O
3.44 PB
XXO
3.53
XXX
  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Victoria Quainoo
Victoria Quainoo ('02)
SWE13.35
  
 SB
 
12.54 SB  X  X  X  X13.35 SB  
2
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE13.17
  
 SB
 
12.2012.96 SB13.17 SB12.0312.5613.06  
3
Natalie Nilssen Zappalà
Natalie Nilssen Zappalà 
SWE11.77
  
 
 
  X  X  X11.77  X11.66  
4
Maja Fernström
Maja Fernström ('02)
SWE11.49
  
 
 
  X11.49  X  X  X  X  
5
Ebba Toorell
Ebba Toorell ('03)
SWE10.50
  
 
 
  X  X10.0610.5010.17  X  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Karl Fridolf
Karl Fridolf ('06)
SWE10.00
  
 PB
 
  X9.23 PB9.40 PB9.2910.00 PB9.69  
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lisa Engdahl
Lisa Engdahl ('06)
SWE8.81
  
 
P17 60 m hæk 76.2 cm extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lisa Engdahl
Lisa Engdahl ('06)
SWE8.77
  
 
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alice Hultberg
Alice Hultberg ('05)
SWE11.25
  
 PB
 
11.00 PB11.25 PB10.51  X10.18  X  
2
Mira Johansson
Mira Johansson ('05)
SWE10.66
  
 PB
 
  X8.63 PB10.59 PB  X10.66 PB10.18  
3
Alba Hansson
Alba Hansson ('05)
SWE8.94
  
 SB
 
  X7.13 SB  X  X8.61 SB8.94 SB  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Eric Hansson
Eric Hansson ('07)
SWE11.33
  
 
 
11.33  X  X  X  X  X  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Elsa Lundquist
Elsa Lundquist ('07)
SWE9.29
  
 
 
9.078.867.648.809.298.91  

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten