M 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | David Dunlap David Dunlap ('99) | 99 | USA | 6.69 | PB | ||||||||||
2 | Trayvion White-Austin Trayvion White-Austin | 00 | USA | 6.72 | |||||||||||
3 | Tyrik Jones Tyrik Jones | USA | 6.85 | PB | |||||||||||
4 | Kyle Smith Kyle Smith | USA | 6.86 | PB | |||||||||||
5 | Ian Lipsey Ian Lipsey | USA | 6.91 | PB | |||||||||||
6 | Erick Thompson Erick Thompson | USA | 6.97 | ||||||||||||
7 | Dylan Gibson Dylan Gibson | USA | 7.02 | ||||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||
1 | Erick Thompson Erick Thompson | USA | 7.00 | ||||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||
1 | Tyrik Jones Tyrik Jones | USA | 6.89 | PB | |||||||||||
2 | Devin Prince Devin Prince | USA | 7.05 | PB | |||||||||||
3 | Cody Bidlow Cody Bidlow ('91) | 91 | USA | 7.06 | |||||||||||
Indledende 3 | |||||||||||||||
1 | Ian Lipsey Ian Lipsey | USA | 6.94 | PB | |||||||||||
2 | Zachary Sutton Zachary Sutton | USA | 6.98 | ||||||||||||
3 | Razeen Khaldun Razeen Khaldun | USA | 7.02 | PB | |||||||||||
Indledende 4 | |||||||||||||||
1 | Kyle Smith Kyle Smith | USA | 6.94 | ||||||||||||
2 | Dylan Gibson Dylan Gibson | USA | 6.94 | PB | |||||||||||
Indledende 5 | |||||||||||||||
1 | David Dunlap David Dunlap | USA | 6.75 | PB | |||||||||||
2 | Ethan Rawlings Ethan Rawlings | USA | 7.10 | ||||||||||||
Indledende 6 | |||||||||||||||
1 | Trayvion White-Austin Trayvion White-Austin | 00 | USA | 6.78 | |||||||||||
2 | Cooper Tirado Cooper Tirado | USA | 6.96 | PB | |||||||||||
3 | Ricardo White Ricardo White | 00 | JAM | 7.08 | |||||||||||
M 200 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Trenton Givens Trenton Givens ('02) | 02 | USA | 21.85 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Joel Goulbourne Joel Goulbourne | USA | 21.97 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Austin Atencio Austin Atencio | USA | 22.15 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Kyle Smith Kyle Smith | USA | 22.19 | Oversized bane | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Zachary Sutton Zachary Sutton | USA | 22.04 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Tyson Givens Tyson Givens | USA | 22.13 | Oversized bane | |||||||||||
M 400 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Carl Hicks Carl Hicks ('03) | 03 | USA | 47.69 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Isaac Davis Isaac Davis | USA | 47.76 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Ivan Zaharchenko Ivan Zaharchenko | USA | 48.40 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Andrew Jackson Andrew Jackson | USA | 48.42 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Nicholas Vargas Nicholas Vargas | USA | 49.63 | Oversized bane | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | David Dunlap David Dunlap | USA | 47.92 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Max Morley Max Morley | USA | 48.64 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Joshua Anderson Joshua Anderson | USA | 48.93 | Oversized bane | |||||||||||
Joel Goulbourne Joel Goulbourne | USA | DQ | Oversized bane | ||||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Demorisean Pennington Demorisean Pennington | USA | 47.98 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Donovan Castillo Donovan Castillo | USA | 48.03 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Erick Thompson Erick Thompson | USA | 48.33 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Liam Carr Liam Carr | USA | 49.39 | Oversized bane | |||||||||||
M 600 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Joshua Ballam Joshua Ballam | USA | 1:21.97 | Oversized bane | |||||||||||
M 800 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Tucker Cargile Tucker Cargile | USA | 1:55.19 | Oversized bane | |||||||||||
M 1 mile Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Rory Linkletter Rory Linkletter ('96) | 96 | CAN | 4:07.93 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Caleb Webb Caleb Webb ('97) | 97 | USA | 4:08.25 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Tucker Cargile Tucker Cargile | USA | 4:15.27 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Tristian Merchant Tristian Merchant ('02) | 02 | USA | 4:17.94 | Oversized bane | ||||||||||
Sair Salgado Sair Salgado | USA | DNF | Oversized bane | ||||||||||||
M 3000 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | John Shea John Shea | USA | 8:27.95 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Aldo Marquez Aldo Marquez ('98) | 98 | USA | 8:37.51 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Caleb Easton Caleb Easton | 00 | USA | 8:40.11 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Randy Espinoza Randy Espinoza | USA | 8:42.90 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Jiraa Riding Jiraa Riding | USA | 8:45.21 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Jiree Riding Jiree Riding | USA | 8:45.39 | Oversized bane | |||||||||||
Caleb Webb Caleb Webb ('97) | 97 | USA | DNF | Oversized bane | |||||||||||
Tristian Merchant Tristian Merchant ('02) | 02 | USA | DNF | Oversized bane | |||||||||||
Sair Salgado Sair Salgado | USA | DNF | Oversized bane | ||||||||||||
M 5000 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Ryan Raff Ryan Raff | USA | 14:12.80 | Oversized bane | |||||||||||
Aiden Barnhill Aiden Barnhill | USA | DNF | Oversized bane | ||||||||||||
John Shea John Shea | USA | DNF | Oversized bane | ||||||||||||
Kang Nyoak Kang Nyoak | 00 | AUS | DNF | Oversized bane | |||||||||||
Rory Linkletter Rory Linkletter ('96) | 96 | CAN | DNF | Oversized bane | |||||||||||
M 60 m hæk Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Wil Peralta Wil Peralta | USA | 8.19 | =SB | |||||||||||
2 | Tyson Givens Tyson Givens | USA | 8.29 | ||||||||||||
3 | Trenton Givens Trenton Givens ('02) | 02 | USA | 8.32 | |||||||||||
4 | Karsen Burke Karsen Burke | USA | 8.34 | SB | |||||||||||
5 | Zach Reid Zach Reid | USA | 8.38 | PB | |||||||||||
6 | Joshua Lee Joshua Lee | USA | 8.47 | ||||||||||||
7 | Miles Fears Miles Fears | USA | 8.59 | PB | |||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||
1 | Wil Peralta Wil Peralta | USA | 8.19 | SB | |||||||||||
2 | Tyson Givens Tyson Givens | USA | 8.20 | PB | |||||||||||
3 | Joshua Lee Joshua Lee | USA | 8.46 | ||||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||
1 | Trenton Givens Trenton Givens ('02) | 02 | USA | 8.19 | |||||||||||
2 | Karsen Burke Karsen Burke | USA | 8.44 | SB | |||||||||||
M Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Jarom Smith Jarom Smith | USA | 2.03 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Zackery Deering-Haddix Zackery Deering-Haddix | USA | 1.98 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Jack Normand Jack Normand | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Nate Richartz Nate Richartz ('94) | 94 | USA | 5.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tray Oates Tray Oates ('95) | 95 | USA | 5.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jorge Luna Jorge Luna ('96) | 96 | MEX | 5.35 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Audie Wyatt Audie Wyatt ('96) | 96 | USA | 5.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Chris Pillow Chris Pillow ('93) | 93 | USA | 5.35 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Nathan Hiett Nathan Hiett ('94) | 94 | USA | 5.25 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Garrett Silva Garrett Silva | USA | 4.90 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Brian Kennedy Brian Kennedy | USA | 4.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Zach Bingham Zach Bingham | USA | 4.45 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Ashton Zaidi Ashton Zaidi | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Cole Walsh Cole Walsh ('95) | 95 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Brian Nnoli Brian Nnoli | USA | 14.37 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Anthony Reyes Anthony Reyes ('99) | 99 | USA | 14.26 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sirr Butler Sirr Butler | USA | 14.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Titan Ruotolo Titan Ruotolo ('01) | 01 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Jake Arnold Jake Arnold | USA | 17.52 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Karsten Santaella Karsten Santaella | USA | 16.34 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Moataz Mohamed El Gohary Moataz Mohamed El Gohary | 00 | EGY | 16.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Parker Bays Parker Bays | USA | 16.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Luis Diaz Bojorquez Jr. Luis Diaz Bojorquez Jr. | USA | 15.71 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jake Tucker Jake Tucker | USA | 15.71 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Cameron McNeil Cameron McNeil | USA | 15.43 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Rudy Tapia Rudy Tapia | USA | 15.28 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Hunter Morganson Hunter Morganson | USA | 15.21 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Trenton Maurer Trenton Maurer | USA | 14.36 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Deshon Toney Deshon Toney | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Jacob Kaufman Jacob Kaufman | USA | 19.51 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Cameron McNeil Cameron McNeil | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Jay Nielsen Jay Nielsen | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Karsten Santaella Karsten Santaella | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
William Beaudry William Beaudry | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Arizona Arizona | USA | 3:14.03 | Oversized bane | |||||||||||
Ivan Zaharchenko, Isaac Davis, Carl Hicks, Trayvion White-Austin | |||||||||||||||
2 | Paradise Valley Paradise Valley | USA | 3:14.47 | Oversized bane | |||||||||||
Nicholas Vargas, Donovan Castillo, Joshua Anderson, Demorisean Pennington | |||||||||||||||
K 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Michelle-Lee Ahye Michelle-Lee Ahye ('92) | 92 | TTO | 7.20 | SB | ||||||||||
2 | Alyssa Colbert Alyssa Colbert | USA | 7.37 | PB | |||||||||||
3 | Leya Buchanan Leya Buchanan ('96) | 96 | CAN | 7.40 | SB | ||||||||||
4 | Synfanie Crudder Synfanie Crudder | USA | 7.62 | ||||||||||||
5 | Kenya Coburn Kenya Coburn | USA | 7.64 | ||||||||||||
6 | Miracle Onyemaobi Miracle Onyemaobi | USA | 7.70 | ||||||||||||
7 | Naudia Dawson Naudia Dawson | USA | 7.72 | SB | |||||||||||
8 | Iyonna Codd Iyonna Codd ('05) | 05 | USA | 7.86 | |||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||
1 | Miracle Onyemaobi Miracle Onyemaobi | USA | 7.69 | PB | |||||||||||
2 | Dawnielle Lewis Dawnielle Lewis | USA | 7.81 | SB | |||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||
1 | Naudia Dawson Naudia Dawson | USA | 7.79 | SB | |||||||||||
2 | Alexandra Ackerman Alexandra Ackerman | USA | 7.88 | SB | |||||||||||
3 | Chudney McGehee Chudney McGehee | USA | 7.88 | PB | |||||||||||
Indledende 3 | |||||||||||||||
1 | Synfanie Crudder Synfanie Crudder | USA | 7.66 | ||||||||||||
2 | Iyonna Codd Iyonna Codd ('05) | 05 | USA | 7.74 | PB | ||||||||||
3 | Lydia Szabo Lydia Szabo | USA | 7.90 | PB | |||||||||||
4 | Aniya Smith Aniya Smith | USA | 7.95 | PB | |||||||||||
Indledende 4 | |||||||||||||||
1 | Kenya Coburn Kenya Coburn | USA | 7.67 | ||||||||||||
2 | Jasmyn Crawford Jasmyn Crawford | USA | 7.77 | PB | |||||||||||
3 | Andrea Lyon Andrea Lyon | USA | 7.95 | PB | |||||||||||
Indledende 5 | |||||||||||||||
1 | Alyssa Colbert Alyssa Colbert | USA | 7.44 | ||||||||||||
2 | Anisha Greene Anisha Greene | USA | 7.84 | =PB | |||||||||||
3 | Nerissa Thompson Nerissa Thompson | USA | 8.00 | ||||||||||||
Indledende 6 | |||||||||||||||
1 | Leya Buchanan Leya Buchanan ('96) | 96 | CAN | 7.45 | SB | ||||||||||
2 | Delaney Harris Delaney Harris | USA | 7.87 | SB | |||||||||||
3 | LiNay Perry LiNay Perry | USA | 7.89 | ||||||||||||
Indledende 7 | |||||||||||||||
1 | Michelle-Lee Ahye Michelle-Lee Ahye ('92) | 92 | TTO | 7.27 | SB | ||||||||||
2 | Ronnie Walker Ronnie Walker | USA | 7.97 | PB | |||||||||||
K 400 m Inde | Inde | ||||||||||||||
Finale 1 | |||||||||||||||
1 | Hannah Schmidt Hannah Schmidt | USA | 58.65 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Iyonna Codd Iyonna Codd ('05) | 05 | USA | 58.66 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Stephanie Cotter Stephanie Cotter ('99) | 99 | IRL | 59.75 | Oversized bane | ||||||||||
Finale 2 | |||||||||||||||
1 | Miracle Onyemaobi Miracle Onyemaobi | USA | 55.20 | Oversized bane | |||||||||||
2 | LiNay Perry LiNay Perry | USA | 57.99 | Oversized bane | |||||||||||
K 600 m Inde | Inde | ||||||||||||||
Finale P | |||||||||||||||
6 | Rees Young Rees Young | USA | 1:55.70 | Oversized bane | |||||||||||
Finale R | |||||||||||||||
2 | Hannah Albrecht Hannah Albrecht ('04) | 04 | GER | 1:48.01 | Oversized bane | ||||||||||
K 800 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Melanie Loff Melanie Loff | USA | 2:09.50 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Alison Pray Alison Pray | USA | 2:12.37 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Stephanie Cotter Stephanie Cotter ('99) | 99 | IRL | 2:16.34 | Oversized bane | ||||||||||
K 1 mile Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Bryn Morley Bryn Morley ('99) | 99 | USA | 4:56.27 | Oversized bane | ||||||||||
K 3000 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
Delaney Rasmussen Delaney Rasmussen | USA | DNF | Oversized bane | ||||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Jyntry Rucker Jyntry Rucker | USA | 8.96 | ||||||||||||
2 | Kiana Kai Kiana Kai | USA | 8.97 | ||||||||||||
3 | Jorden Hall Jorden Hall | CAN | 9.01 | ||||||||||||
6 | Rees Young Rees Young | USA | 9.28 | SB | |||||||||||
7 | Jentry Skidmore Jentry Skidmore | USA | 9.41 | ||||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||
1 | Jyntry Rucker Jyntry Rucker | USA | 8.91 | PB | |||||||||||
3 | Rees Young Rees Young | USA | 9.32 | SB | |||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||
1 | Kiana Kai Kiana Kai | USA | 8.91 | ||||||||||||
3 | Jentry Skidmore Jentry Skidmore | USA | 9.32 | PB | |||||||||||
4 | Seadra Hamilton Seadra Hamilton | USA | 9.34 | ||||||||||||
7 | Hannah Albrecht Hannah Albrecht ('04) | 04 | GER | 11.25 | SB | ||||||||||
Indledende 3 | |||||||||||||||
1 | Jorden Hall Jorden Hall ('99) | 99 | CAN | 8.93 | PB | ||||||||||
2 | Marissa Milos Marissa Milos | USA | 8.95 | PB | |||||||||||
K Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
5 | Rees Young Rees Young | USA | 1.55 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Hannah Albrecht Hannah Albrecht ('04) | 04 | GER | 1.40 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Karlee Fowler Karlee Fowler ('96) | 96 | USA | 4.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Viviana Quintana Viviana Quintana ('96) | 96 | PUR | 4.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Chinne Okoronkwo Chinne Okoronkwo ('97) | 97 | USA | 3.90 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Miranda Miller Miranda Miller | USA | 3.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Julianne Finch Julianne Finch | USA | 3.60 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Mira Olden Mira Olden | USA | 3.60 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Jax Williams Jax Williams ('94) | 94 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
3 | Jentry Skidmore Jentry Skidmore | USA | 5.37 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Rees Young Rees Young | USA | 5.32 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Seadra Hamilton Seadra Hamilton | USA | 4.96 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
Kenashalee Kerr Kenashalee Kerr | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Jayamali Gunarathne Jayamali Gunarathne ('98) | 98 | SRI | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Carly Watts Carly Watts | USA | 15.84 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Matilde Roe Matilde Roe ('96) | 96 | NOR | 13.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kimberly Buchanan Kimberly Buchanan | USA | 13.10 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Jorden Hall Jorden Hall ('99) | 99 | CAN | 9.59 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Samaria McDonald Samaria McDonald | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Emma Nwachukwu Emma Nwachukwu | USA | 17.91 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kimberly Buchanan Kimberly Buchanan | USA | 17.49 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jennifer Slater Jennifer Slater | USA | 17.33 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M 200 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Noah Bringhurst Noah Bringhurst | USA | 21.82 | Oversized bane | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Miles Fears Miles Fears | USA | 22.04 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Nelson Douglas Nelson Douglas | USA | 22.06 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Cody Bidlow Cody Bidlow ('91) | 91 | USA | 22.32 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Ethan Rawlings Ethan Rawlings | USA | 22.32 | Oversized bane | |||||||||||
M 400 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Casey Huguez Casey Huguez | USA | 49.87 | Oversized bane |