Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Malmö/A SWE: Pallasspelen 12‐13.2.2022 Inde
Atleticum

M 60 m    
Inde
Inde
Finale A
12.2.
12.2.
1
Emmanuel Dawlson
Emmanuel Dawlson ('92)
SWE6.89
  
 
2Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN6.89
  
 PB
3Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN6.96
  
 
4Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)MKD6.97
  
 SB
5Bertram CostaBertram Costa ('02)DEN7.01
  
 PB
6
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE7.05
  
 
7Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)DEN7.13
  
 
8Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)DEN7.26
  
 
Finale B
12.2.
12.2.
1Jonathan KhanJonathan Khan ('98)DEN7.17
  
 
2Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN7.23
  
 
3Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)DEN7.32
  
 
4Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)DEN7.37
  
 
5Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN7.38
  
 
6Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)DEN7.40
  
 
7Dlovan BakerDlovan Baker DEN7.41
  
 
8Emil Svenstrup BergerEmil Svenstrup Berger ('98)DEN7.73
  
 
Indledende heats12.2.
Indledende 1
12.2.
12.2.
1
Emmanuel Dawlson
Emmanuel Dawlson ('92)
SWE6.96
q
  
 
2Bertram CostaBertram Costa ('02)DEN7.03
q
  
 =PB
3
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE7.07
q
  
 
4Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)DEN7.18
q
  
 SB
5Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN7.27
q
  
 
6
Mehdi Alipour
Mehdi Alipour ('83)
SWE7.51
  
 
7Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim DEN7.55
  
 SB
8Till MaulTill Maul ('95)DEN7.86
  
 
Indledende 2
12.2.
12.2.
1Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN6.94
q
  
 
2Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN6.96
q
  
 
3Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)DEN7.13
q
  
 
4Emil Svenstrup BergerEmil Svenstrup Berger ('98)DEN7.21
q
  
 PB
5Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)DEN7.32
q
  
 
6Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN7.36
q
  
 SB
7Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)DEN7.39
q
  
 SB
Indledende 3
12.2.
12.2.
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)MKD7.01
q
  
 
2Jonathan KhanJonathan Khan ('98)DEN7.26
q
  
 
3Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)DEN7.27
q
  
 
4Dlovan BakerDlovan Baker DEN7.46
q
  
 
5
Elias Hedner
Elias Hedner ('02)
SWE7.60
  
 
6Sveinur SilvursteinSveinur Silvurstein ('02)DEN7.68
  
 PB
7Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)DEN7.75
  
 PB
Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)DEN DQ
  
 
M 200 m    
Inde
Inde
Finale A
13.2.
13.2.
1Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)DEN22.15
  
 
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN22.84
  
 PB
3
Sebastian Kadestål
Sebastian Kadestål ('96)
SWE23.29
  
 SB
Finale B
13.2.
13.2.
1Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim DEN23.12
  
 PB
2Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)DEN23.18
  
 SB
Finale C
13.2.
13.2.
1Dlovan BakerDlovan Baker DEN23.42
  
 SB
2August ØstergaardAugust Østergaard ('03)DEN23.59
  
 
Finale D
13.2.
13.2.
1Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)DEN23.77
  
 PB
2Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)DEN23.93
  
 PB
3
Samuel Carlsson
Samuel Carlsson ('01)
SWE24.56
  
 PB
Finale E
13.2.
13.2.
1Sveinur SilvursteinSveinur Silvurstein ('02)DEN24.31
  
 PB
2Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)DEN24.45
  
 PB
Finale F
13.2.
13.2.
1Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)DEN24.03
  
 PB
2Daniel Rømer MatthiesenDaniel Rømer Matthiesen ('99)DEN24.17
  
 PB
M 400 m    
Inde
Inde
Finale A
12.2.
12.2.
1
Simon Martinsson
Simon Martinsson ('01)
SWE49.21
  
 PB
2
Anton Bertilsson
Anton Bertilsson ('99)
SWE50.03
  
 
3
Johan Claeson
Johan Claeson ('01)
SWE50.80
  
 
Kasper Kadestål
Kasper Kadestål ('99)
SWE DQ
  
 
Finale B
12.2.
12.2.
1Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim DEN51.07
  
 PB
2
Oliver Fehrlund Persson
Oliver Fehrlund Persson ('05)
SWE51.49
  
 PB
3
Andreas Jönsson
Andreas Jönsson ('02)
SWE52.71
  
 
Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)DEN DNF
  
 
Finale C
12.2.
12.2.
1Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)DEN53.97
  
 PB
2Daniel Rømer MatthiesenDaniel Rømer Matthiesen ('99)DEN54.72
  
 PB
3
Jonathan Appel
Jonathan Appel ('04)
SWE54.97
  
 
4Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)DEN55.00
  
 PB
Finale D
12.2.
12.2.
1Emil Pontoppidan JensenEmil Pontoppidan Jensen ('03)DEN52.94
  
 PB
2Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)DEN53.89
  
 PB
3
Niels Jensen
Niels Jensen ('04)
SWE55.39
  
 PB
M 800 m    
Inde
Inde
Finale A
13.2.
13.2.
1
Adrian Mehic
Adrian Mehic ('94)
SWE1:59.06
  
 SB
2
Michael Hansson
Michael Hansson ('96)
SWE1:59.49
  
 
3
Erik Albin
Erik Albin ('02)
SWE1:59.91
  
 PB
4Lucas Søgaard HjortkjærLucas Søgaard Hjortkjær ('02)DEN2:00.31
  
 PB
5
Zeth Söderlund
Zeth Söderlund ('97)
SWE2:04.44
  
 PB
Sebastian Persson
Sebastian Persson ('91)
SWE DNF
  
 
Finale B
13.2.
13.2.
1
Sander Petri Bere
Sander Petri Bere ('05)
SWE2:05.59
  
 PB
2
Karl Dannestam
Karl Dannestam ('80)
SWE2:06.14
  
 
3
Moltas Austrell
Moltas Austrell ('06)
SWE2:06.73
  
 PB
4
Nicholas Odehammar
Nicholas Odehammar ('75)
SWE2:07.70
  
 
5Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)DEN2:08.82
  
 PB
Finale C
13.2.
13.2.
1
Henrik Nord
Henrik Nord ('73)
SWE2:13.80
  
 
2Johan Emil NygårdJohan Emil Nygård ('06)DEN2:14.16
  
 
3
Mattias Jonsson
Mattias Jonsson ('70)
SWE2:14.55
  
 SB
4
Fredrik Krantz
Fredrik Krantz ('80)
SWE2:15.57
  
 PB
5
Martin Edvardsson
Martin Edvardsson ('75)
SWE2:20.62
  
 
M 1500 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Paul HardivillePaul Hardiville ('01)FRA4:12.26
  
 
2Peter Hærvig RønningPeter Hærvig Rønning ('91)DEN4:14.31
  
 PB
3Victor Tvistholm JørgensenVictor Tvistholm Jørgensen ('04)DEN4:14.53
  
 PB
4Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)DEN4:17.96
  
 
5
Theo Hellberg
Theo Hellberg ('04)
SWE4:19.67
  
 PB
6
Oskar Karlsson
Oskar Karlsson ('02)
SWE4:21.84
  
 SB
Finale B
12.2.
12.2.
1
Marcus Asker
Marcus Asker ('05)
SWE4:09.59
  
 PB
2
Erik Albin
Erik Albin ('02)
SWE4:11.64
  
 PB
3Jonas HanssonJonas Hansson ('98)DEN4:14.31
  
 PB
4
Nicholas Odehammar
Nicholas Odehammar ('75)
SWE4:17.99
  
 SB
5Gustav HeroldGustav Herold ('05)DEN4:18.91
  
 PB
6Brandon Van HaerenBrandon Van Haeren ('92)CAN4:20.32
  
 PB
Finale C
12.2.
12.2.
1
Markus Ljungqvist
Markus Ljungqvist ('04)
SWE4:32.37
  
 
2William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)DEN4:36.21
  
 PB
3
Arvid Jiwestam
Arvid Jiwestam ('04)
SWE4:43.63
  
 PB
4
Erik Önnevik
Erik Önnevik ('04)
SWE5:03.62
  
 PB
5David Romney LauridsenDavid Romney Lauridsen ('01)DEN5:03.97
  
 SB
6
Joakim Hald
Joakim Hald ('96)
SWE5:12.80
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE8.52
  
 
2Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)DEN8.95
  
 PB
M 60 m hæk extra    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE8.50
  
 
2Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)DEN8.83
  
 PB
M Højdespring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Samuel Fransson
Samuel Fransson 
SWE2.00
  
 SB
 
1.90
  O
1.95 =SB
  O
2.00 SB
  O
2.05
XXX
    
2
Adam Svensson
Adam Svensson ('03)
SWE1.95
  
 
 
1.90
  O
1.95
  O
2.00
XXX
     
3
Joakim Wadstein
Joakim Wadstein 
SWE1.95
  
 
 
1.85
  O
1.90
  O
1.95
 XO
2.00
XXX
    
4Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl DEN1.90
  
 
 
1.85
  O
1.90
  O
1.95
XXX
     
5
Andreas Leveau
Andreas Leveau ('80)
SWE1.80
  
 SB
 
1.75 SB
  O
1.80 SB
  O
1.85
XXX
     
M Stangspring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen DEN4.90
  
 PB
 
4.40
  O
4.60
XXO
4.80
 XO
4.90 PB
XXO
5.01
XXX
   
2Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN4.50
  
 
 
4.50
  O
4.70
XXX
      
3Mathies HartmannMathies Hartmann ('95)DEN4.50
  
 PB
 
4.10
  O
4.30
  O
4.40 PB
XXO
4.50 PB
XXO
4.60
XXX
   
4Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)DEN4.30
  
 =PB
 
3.80
  O
4.00
  O
4.10
 XO
4.20
  O
4.30 =PB
 XO
4.40
XXX
  
5Peter M. AdamsenPeter M. Adamsen DEN4.20
  
 
 
4.20
 XO
4.30
XXX
      
6Morten KyndbølMorten Kyndbøl ('68)DEN3.90
  
DR50 SB
 
3.50
  O
3.60
  O
3.70 =SB
  O
3.80 SB
  O
3.90 SB
 XO
4.00
XXX
  
7Jonathan ThulstrupJonathan Thulstrup ('01)DEN3.80
  
 SB
 
3.70 SB
  O
3.80 SB
  O
3.90
XXX
     
7Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)DEN3.80
  
 SB
 
3.60
  O
3.80 SB
  O
3.90
XXX
     
M Længdespring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)MKD7.33
  
NR 
 
  X7.33 NR  –7.307.107.20  
2
Samuel Ekelund
Samuel Ekelund ('03)
SWE6.99
  
 
 
  X  X  X  X6.995.02  
3
Nils Nilsson Gott
Nils Nilsson Gott ('03)
SWE6.60
  
 
 
  X6.606.326.326.406.55  
4
Zacharias Parmatow
Zacharias Parmatow ('03)
SWE6.34
  
 PB
 
  X6.34 PB  X6.156.186.25  
5
Adan Chaudhry
Adan Chaudhry ('04)
SWE6.10
  
 PB
 
5.90 PB5.95 PB5.875.935.906.10 PB  
6Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN6.05
  
 SB
 
  X6.05 SB5.05  X4.095.94  
Ludvig Jönsson
Ludvig Jönsson 
SWE NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
M Trespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Joakim Hald
Joakim Hald ('96)
SWE11.28
  
 PB
 
10.64 PB10.82 PB  X10.92 PB11.28 PB  X  
2Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)DEN10.14
  
 
 
9.859.529.269.6810.1410.10  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Arvid Mägi Theorin
Arvid Mägi Theorin ('01)
SWE15.64
  
 
 
15.64  X15.25  X  X  X  
2Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)DEN13.07
  
 PB
 
11.6812.3912.4713.07 PB12.5412.58  
K 60 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Filippa Sivnert
Filippa Sivnert ('01)
SWE7.52
  
 
2
Josefin Nilsson
Josefin Nilsson ('94)
SWE7.56
  
 
3
Jonna Lindéen
Jonna Lindéen ('96)
SWE7.74
  
 
4Line Holm JensenLine Holm Jensen DEN7.74
  
 
5
Vanja Blomberg
Vanja Blomberg ('98)
SWE7.90
  
 
6Maria SelckMaria Selck ('99)DEN7.96
  
 
Indledende heats12.2.
Indledende 1
12.2.
12.2.
1
Filippa Sivnert
Filippa Sivnert ('01)
SWE7.58
q
  
 
2
Jonna Lindéen
Jonna Lindéen ('96)
SWE7.77
q
  
 
3
Vanja Blomberg
Vanja Blomberg ('98)
SWE7.91
q
  
 
4Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)DEN7.95
q
  
 PB
5Maria SelckMaria Selck ('99)DEN8.00
q
  
 
6
Tilda Lilja
Tilda Lilja ('03)
SWE8.06
  
 
Indledende 2
12.2.
12.2.
1Line Holm JensenLine Holm Jensen DEN7.71
q
  
 
2
Ella Uddenäs
Ella Uddenäs ('05)
SWE7.86
q
  
 SB
3
Josefin Nilsson
Josefin Nilsson ('94)
SWE7.87
q
  
 
4Tinna Berg JørgensenTinna Berg Jørgensen ('99)DEN8.26
  
 
5
Linnéa Agefjäll
Linnéa Agefjäll ('97)
SWE8.27
  
 
6Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)DEN8.48
  
 
K 200 m    
Inde
Inde
Finale A
13.2.
13.2.
1
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE24.38
  
 
2
Josefin Nilsson
Josefin Nilsson ('94)
SWE24.48
  
 
3Line Holm JensenLine Holm Jensen DEN24.57
  
 PB
Finale B
13.2.
13.2.
1
Ida Staafgård
Ida Staafgård ('03)
SWE24.87
  
 
2
Ella Uddenäs
Ella Uddenäs ('05)
SWE25.69
  
 PB
3
Felicia Ascard
Felicia Ascard ('96)
SWE25.75
  
 
Finale C
13.2.
13.2.
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)DEN25.78
  
 
2
Josephine Risberg Thoor
Josephine Risberg Thoor ('95)
SWE26.13
  
 
3Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DEN26.82
  
 SB
Finale D
13.2.
13.2.
1
Hilda Lindell
Hilda Lindell ('04)
SWE27.14
  
 SB
2Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)DEN27.90
  
 SB
Finale E
13.2.
13.2.
1
Linnéa Agefjäll
Linnéa Agefjäll ('97)
SWE26.80
  
 
2Nanna GrubertNanna Grubert ('04)DEN27.33
  
 PB
Finale F
13.2.
13.2.
1Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)DEN27.49
  
 PB
2Tinna Berg JørgensenTinna Berg Jørgensen ('99)DEN27.80
  
 PB
K 400 m    
Inde
Inde
Finale A
12.2.
12.2.
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)DEN57.17
  
 PB
2
Maria Freij
Maria Freij ('98)
SWE57.53
  
 SB
3Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)DEN57.96
  
 
Finale B
12.2.
12.2.
1
Elin Joabsson
Elin Joabsson ('04)
SWE56.99
  
 PB
2
Elenie Carlsson
Elenie Carlsson ('05)
SWE57.78
  
 PB
Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)DEN DQ
  
 
Finale C
12.2.
12.2.
1Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)DEN59.12
  
 SB
2
Emilia Mandl
Emilia Mandl ('04)
SWE59.14
  
 PB
3
Hilda Lindell
Hilda Lindell ('04)
SWE59.67
  
 
Finale D
12.2.
12.2.
1
Una Ademovic
Una Ademovic ('04)
SWE1:02.55
  
 
2Maria VenborgMaria Venborg ('91)DEN1:03.44
  
 
3
Karin Björk
Karin Björk ('81)
SWE1:05.59
  
 PB
4
Anneli Lundblom
Anneli Lundblom ('79)
SWE1:16.76
  
 PB
K 800 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1Stina TroestStina Troest ('94)DEN2:07.44
  
 
2
Sara Liljegren
Sara Liljegren ('81)
SWE2:13.51
  
NR40 SB
3Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)DEN2:18.79
  
 SB
4
Frida Berglin
Frida Berglin ('05)
SWE2:20.21
  
 
5
Ebba Berglin
Ebba Berglin ('01)
SWE2:27.55
  
 SB
6Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)DEN2:28.73
  
 SB
K 1500 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Stina TroestStina Troest ('94)DEN4:22.91
  
 PB
2
Tilde Axelsson Fröjdenlund
Tilde Axelsson Fröjdenlund ('03)
SWE4:53.90
  
 SB
3
Hanna Joabsson
Hanna Joabsson ('04)
SWE4:58.66
  
 
4
Florentina Stojakovic
Florentina Stojakovic ('74)
SWE5:14.47
  
 
5Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)DEN5:23.15
  
 SB
6
Maja Malm
Maja Malm ('04)
SWE5:25.94
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Jonna Lindéen
Jonna Lindéen ('96)
SWE8.46
  
 
2
Johanna Carlsson
Johanna Carlsson ('94)
SWE8.58
  
 
3Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN8.66
  
 
4
Tilda Lilja
Tilda Lilja ('03)
SWE9.45
  
 PB
5Emma Surlykke MogensenEmma Surlykke Mogensen ('03)DEN11.26
  
 PB
Stina Hedvall
Stina Hedvall ('96)
SWE DNF
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm extra    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Jonna Lindéen
Jonna Lindéen ('96)
SWE8.48
  
 
2
Johanna Carlsson
Johanna Carlsson ('94)
SWE8.57
  
 
3
Tilda Lilja
Tilda Lilja ('03)
SWE9.59
  
 
4
Stina Hedvall
Stina Hedvall ('96)
SWE9.82
  
 
K Højdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)DEN1.55
  
 SB
 
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.55 SB
  O
1.60
XXX
    
K Stangspring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN4.00
  
 PB
 
3.60
  O
3.70
  O
3.80
  O
4.00 PB
  O
4.05
XXX
   
2
Sandra Alvero
Sandra Alvero ('01)
SWE3.80
  
 
 
3.50
  O
3.60
  O
3.70
 XO
3.80
 XO
3.90
XXX
   
3Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)DEN3.70
  
 PB
 
3.20
  O
3.30
 XO
3.40
  O
3.50
XXO
3.60
  O
3.70 PB
  O
3.80
XXX
 
4Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)DEN3.70
  
 =PB
 
3.10
  O
3.20
  O
3.30
  O
3.40
  O
3.50
 XO
3.60 SB
 XO
3.70 =PB
XXO
3.80
XXX
5Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)DEN3.50
  
 SB
 
3.00
  O
3.20
  O
3.40 SB
  O
3.50 SB
  O
3.60
XXX
   
6
Ella Uddenäs
Ella Uddenäs ('05)
SWE3.50
  
 
 
3.30
  O
3.40
  O
3.50
 XO
3.60
XXX
    
7
Elvira Collvin
Elvira Collvin ('04)
SWE3.40
  
 PB
 
3.00
  O
3.10
 XO
3.20
 XO
3.30
  O
3.40 PB
XXO
3.50
XXX
  
8
Izabella Olofsson
Izabella Olofsson ('05)
SWE3.30
  
 
 
3.10
  O
3.20
  O
3.30
  O
3.40
XXX
    
9Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)DEN3.30
  
 PB
 
3.00
  O
3.10
  O
3.20
 XO
3.30 PB
  O
3.40
XXX
   
10
Leonie Mörstam
Leonie Mörstam ('06)
SWE3.30
  
 
 
3.20
  O
3.30
XXO
3.40
XXX
     
11Karen Sif ÁrsælsdóttirKaren Sif Ársælsdóttir ('99)ISL3.20
  
 =SB
 
3.10
 XO
3.20 =SB
 XO
3.30
XXX
     
12
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE3.00
  
 SB
 
3.00 SB
 XO
3.10
XXX
      
K Længdespring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)DEN5.44
  
 
 
5.445.02  X  X  X  X  
2Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)DEN5.43
  
 =SB
 
  X5.24  X3.495.43 =SB3.03  
3Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)DEN5.32
  
 
 
5.225.003.363.485.32  X  
4Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)DEN5.25
  
 
 
5.255.15  –  –  –  –  
5
Ella Jovanovic
Ella Jovanovic ('04)
SWE5.20
  
 PB
 
5.18 PB5.20 PB5.17  X5.045.20 =PB  
6Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)DEN4.83
  
 
 
4.834.754.454.79  X  X  
7Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)DEN4.70
  
 
 
4.704.644.614.534.464.60  
8Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)DEN4.54
  
 SB
 
4.54 SB  X4.46  X4.16  X  
9Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)DEN3.24
  
 
 
3.24  X  X     
K Trespring     
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)DEN12.03
  
 
 
10.8211.6012.0311.6111.9611.80  
2Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)DEN11.91
  
 
 
11.5911.9111.65  X11.76  X  
3
Elin Joabsson
Elin Joabsson ('04)
SWE11.91
  
 PB
 
10.97  X11.62 PB11.5711.1911.91 PB  
4
Hanna Johansson
Hanna Johansson ('01)
SWE11.55
  
 PB
 
11.55 PB11.1911.3611.3911.4911.28  
5
Maja Pettersson
Maja Pettersson ('02)
SWE10.90
  
 
 
10.6510.6710.8010.78  X10.90  
6Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)DEN9.81
  
 SB
 
9.81 SB  X9.48  –  –  –  
7
Klara Ekelund
Klara Ekelund ('99)
SWE9.52
  
 
 
  X  X  X  X  X9.52  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Victoria Quainoo
Victoria Quainoo ('02)
SWE14.09
  
 PB
 
14.09 PB  X13.94  X  X  X  
2
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE12.37
  
 
 
12.2412.0011.6212.3711.0611.89  
3
Maja Fernström
Maja Fernström ('02)
SWE9.94
  
 
 
  X  X  X  X  X9.94  
D19 60 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)DEN7.22
  
 =PB
2
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
SWE7.34
  
 SB
3Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)DEN7.50
  
 PB
4
Ludvig Axelsson
Ludvig Axelsson ('03)
SWE7.69
  
 PB
5
Thanakorn Fransson
Thanakorn Fransson ('03)
SWE7.70
  
 PB
6
Johan Frithiofsson
Johan Frithiofsson ('03)
SWE8.02
  
 
7Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)DEN8.31
  
 
D19 200 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)DEN22.88
  
 PB
2
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
SWE23.40
  
 
3
Isac Svensson
Isac Svensson ('04)
SWE23.50
  
 PB
Finale B
12.2.
12.2.
1
Johan Frithiofsson
Johan Frithiofsson ('03)
SWE26.04
  
 PB
2Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)DEN27.17
  
 PB
Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)DEN DQ
  
 
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Hannes Egonsson
Hannes Egonsson ('03)
SWE8.16
  
 
2Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)DEN8.48
  
 
3
Isac Svensson
Isac Svensson ('04)
SWE8.97
  
 
D19 60 m hæk 99.1 cm extra    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Hannes Egonsson
Hannes Egonsson ('03)
SWE8.24
  
 
2Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)DEN8.37
  
 
D19 Højdespring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1Jonas StrungeJonas Strunge ('04)DEN1.84
  
 PB
 
1.72
  O
1.75
 XO
1.78
  O
1.81
  O
1.84 PB
XXO
1.93
XXX
  
D19 Længdespring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Isac Svensson
Isac Svensson ('04)
SWE6.81
  
 PB
 
6.556.455.06  X6.306.81 PB  
2
Nils Nilsson Gott
Nils Nilsson Gott ('03)
SWE6.74
  
 
 
6.41  X6.626.476.74  X  
3
Zacharias Parmatow
Zacharias Parmatow ('03)
SWE6.53
  
 PB
 
6.36 PB6.31  X6.53 PB6.302.88  
4
Adan Chaudhry
Adan Chaudhry ('04)
SWE6.30
  
 PB
 
  X5.636.19 PB6.20 PB6.30 PB6.13  
5
Moltas Strömberg
Moltas Strömberg ('03)
SWE6.11
  
 
 
  X  X6.076.11  X6.11  
6
Melvin Pai
Melvin Pai ('04)
SWE5.84
  
 
 
  X5.575.845.81  X  X  
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Joseph Lindvall
Joseph Lindvall ('04)
SWE14.36
  
 PB
 
13.43 PB14.36 PB  X14.11  X  X  
2Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)DEN14.12
  
 PB
 
13.8013.7513.8114.12 PB12.87  X  
3David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)DEN10.04
  
 
 
9.9110.04  X9.80  X  X  
P19 60 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN7.46
  
DR22 DUR DUR-19 PB
2
Emilia Franzén
Emilia Franzén ('04)
SWE7.63
  
 
3
Ida Staafgård
Ida Staafgård ('03)
SWE7.64
  
 SB
4
Wilma Svenson
Wilma Svenson ('03)
SWE7.65
  
 PB
5Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)DEN7.67
  
 PB
6
Famke Persson
Famke Persson ('03)
SWE7.70
  
 
7Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN7.81
  
 
8Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)DEN7.89
  
 PB
Indledende heats12.2.
Indledende 1
12.2.
12.2.
1Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN7.64
q
  
 
2
Wilma Svenson
Wilma Svenson ('03)
SWE7.69
q
  
 =SB
3
Ida Staafgård
Ida Staafgård ('03)
SWE7.73
q
  
 SB
4
Juni Palm
Juni Palm ('04)
SWE8.10
  
 PB
5Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)DEN8.21
  
 SB
6
Ella Karmborg
Ella Karmborg ('04)
SWE9.83
  
 
Indledende 2
12.2.
12.2.
1
Famke Persson
Famke Persson ('03)
SWE7.69
q
  
 
2Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)DEN7.74
q
  
 PB
3Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)DEN7.96
q
  
 SB
4Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN7.99
  
 SB
5
Hilda Lindell
Hilda Lindell ('04)
SWE8.26
  
 SB
6Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)DEN8.61
  
 SB
Indledende 3
12.2.
12.2.
1
Emilia Franzén
Emilia Franzén ('04)
SWE7.64
q
  
 
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN7.91
q
  
 
3Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)DEN8.11
  
 
4
Daga Indebetou
Daga Indebetou ('03)
SWE8.14
  
 SB
5Annika VintherAnnika Vinther ('04)DEN8.31
  
 
6
Mollie Jönsson
Mollie Jönsson ('04)
SWE8.61
  
 PB
P19 200 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Wilma Svenson
Wilma Svenson ('03)
SWE25.14
  
 
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN25.33
  
 
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN DQ
  
 
Finale B
12.2.
12.2.
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)DEN25.48
  
 PB
2Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)DEN25.59
  
 PB
3Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)DEN26.48
  
 PB
Finale C
12.2.
12.2.
1
Juni Palm
Juni Palm ('04)
SWE26.58
  
 PB
2Filippa RougFilippa Roug ('05)DEN27.26
  
 PB
3Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)DEN28.77
  
 SB
Finale E
12.2.
12.2.
1Annika VintherAnnika Vinther ('04)DEN27.87
  
 SB
2
Alice Andersson
Alice Andersson ('04)
SWE28.63
  
 PB
3
Ella Karmborg
Ella Karmborg ('04)
SWE33.97
  
 
P19 Højdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Tilde Bjerager
Tilde Bjerager ('04)
SWE1.71
  
 PB
 
1.55
  O
1.60
 XO
1.65
 XO
1.68
 XO
1.71 PB
 XO
1.74
XXX
  
2Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)DEN1.68
  
 PB
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65
 XO
1.68 PB
  O
1.71
XXX
   
3
Tindra Redenfors
Tindra Redenfors ('03)
SWE1.55
  
 
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
XXX
    
4
Johanna Persson
Johanna Persson ('03)
SWE1.50
  
 
 
1.45
  O
1.50
XXO
1.55
XXX
     
5
Hanna Dahlin
Hanna Dahlin ('04)
SWE1.45
  
 SB
 
1.40
  O
1.45 SB
  O
1.50
XXX
     
6
Emma Andblad
Emma Andblad ('04)
SWE1.40
  
 
 
1.40
  O
1.45
XXX
      
P19 Længdespring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DEN5.85
  
 
 
5.61  X3.95  X5.575.85  
2
Hilda Lindell
Hilda Lindell ('04)
SWE5.36
  
 PB
 
5.09 SB5.085.17 SB  X5.28 PB5.36 PB  
3Nanna GrubertNanna Grubert ('04)DEN5.18
  
 
 
  X5.153.75  X5.183.46  
4Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)DEN5.07
  
 
 
5.075.024.894.97  –  –  
5
Stina Svenby
Stina Svenby ('04)
SWE4.96
  
 
 
4.614.54  X4.93  X4.96  
6
Tova Möllerström
Tova Möllerström ('03)
SWE4.52
  
 PB
 
4.28 PB4.201.994.084.39 PB4.52 PB  
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)DEN11.78
  
 
 
11.3811.5811.7811.3411.14  X  
2Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN10.46
  
 PB
 
9.699.4310.46 PB9.719.839.71  
D17 60 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Noah Karlberg
Noah Karlberg ('05)
SWE7.09
  
 
2
Måns Bergström
Måns Bergström ('05)
SWE7.19
  
 PB
3
Melvin Vala Tefre
Melvin Vala Tefre ('05)
SWE7.21
  
 
4Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)DEN7.25
  
 
5Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)DEN7.29
  
 
6Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)DEN7.33
  
 PB
7
William Lindqvist
William Lindqvist ('05)
SWE7.34
  
 
8Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)DEN7.57
  
 
Indledende heats12.2.
Indledende 1
12.2.
12.2.
1
Melvin Vala Tefre
Melvin Vala Tefre ('05)
SWE7.17
q
  
 PB
2Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)DEN7.29
q
  
 
3
William Lindqvist
William Lindqvist ('05)
SWE7.29
q
  
 
4Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)DEN7.39
q
  
 PB
5
Leo Strandh
Leo Strandh ('05)
SWE7.67
  
 PB
Indledende 2
12.2.
12.2.
1
Noah Karlberg
Noah Karlberg ('05)
SWE7.17
q
  
 
2
Måns Bergström
Måns Bergström ('05)
SWE7.25
q
  
 =PB
3Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)DEN7.26
q
  
 
4Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)DEN7.53
q
  
 
5
Pranav Baradwaj Kannan
Pranav Baradwaj Kannan ('05)
SWE7.68
  
 PB
6
Elias Toth
Elias Toth ('05)
SWE7.99
  
 
D17 200 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)DEN23.28
  
 PB
2Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)DEN23.32
  
 PB
3
Ture Lindell
Ture Lindell ('06)
SWE23.97
  
 
4
Eric Segnon
Eric Segnon ('06)
SWE24.27
  
 PB
Finale B
13.2.
13.2.
1
Bence Skärlund
Bence Skärlund ('06)
SWE25.23
  
 SB
2Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)DEN25.69
  
 PB
3
Elias Toth
Elias Toth ('05)
SWE26.12
  
 PB
Finale C
13.2.
13.2.
1
Jacob Carlsson
Jacob Carlsson ('05)
SWE25.21
  
 PB
2Bertram SundlandBertram Sundland ('05)DEN26.98
  
 PB
3Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)DEN27.05
  
 PB
D17 400 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
William Lindqvist
William Lindqvist ('05)
SWE51.02
  
 PB
2
Samuel Jönsson
Samuel Jönsson ('06)
SWE51.39
  
 PB
3Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)DEN51.89
  
 PB
4
Elias Mulot
Elias Mulot ('05)
SWE52.81
  
 PB
Finale B
13.2.
13.2.
1
Morgan Lindstedt
Morgan Lindstedt ('05)
SWE54.50
  
 PB
2David RørvigDavid Rørvig ('06)DEN56.52
  
 PB
3
Bence Skärlund
Bence Skärlund ('06)
SWE57.28
  
 PB
4
David Eriksson
David Eriksson ('06)
SWE58.09
  
 PB
Finale C
13.2.
13.2.
1Adam SkytteAdam Skytte ('06)DEN53.96
  
 PB
2
Gabriel Hanfler
Gabriel Hanfler ('06)
SWE55.60
  
 PB
3
Adam Greszkiewicz
Adam Greszkiewicz ('06)
SWE57.11
  
 PB
4
Viktor Vartia
Viktor Vartia ('06)
SWE59.71
  
 PB
D17 1500 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Joar Franck
Joar Franck ('05)
SWE4:36.29
  
 PB
2Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)DEN4:39.15
  
 PB
3
Gabriel Hanfler
Gabriel Hanfler ('06)
SWE4:44.63
  
 PB
4
David Lövdahl
David Lövdahl ('05)
SWE4:47.21
  
 
5
Karl Fridolf
Karl Fridolf ('06)
SWE4:47.46
  
 PB
6
Oscar Hajny-Landgren
Oscar Hajny-Landgren ('05)
SWE4:47.80
  
 
7
Theo Eriksson
Theo Eriksson ('06)
SWE4:49.64
  
 PB
D17 60 m hæk 91.4 cm, 8.9 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Akilles Teglbjaerg
Akilles Teglbjaerg ('06)
SWE8.40
  
 
2Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)DEN8.83
  
 PB
3
Algot Hallberg
Algot Hallberg ('05)
SWE9.24
  
 PB
4
Ludvig Palmkvist
Ludvig Palmkvist ('05)
SWE9.48
  
 
5
Leo Strandh
Leo Strandh ('05)
SWE9.52
  
 
6
Edvin Håkansson
Edvin Håkansson ('05)
SWE9.78
  
 PB
7Bertram SundlandBertram Sundland ('05)DEN9.85
  
 PB
8
Elias Mulot
Elias Mulot ('05)
SWE9.95
  
 PB
D17 60 m hæk 91.4 cm, 8.9 m extra    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Akilles Teglbjaerg
Akilles Teglbjaerg ('06)
SWE8.60
  
 
2
Linus Rosén
Linus Rosén ('06)
SWE8.62
  
 
D17 Højdespring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Ludvig Palmér
Ludvig Palmér ('05)
SWE1.84
  
 PB
 
1.63 SB
  O
1.66 SB
  O
1.69 SB
  O
1.72 PB
  O
1.75 PB
 XO
1.78 PB
  O
1.81 PB
 XO
1.84 PB
XXO
1.86
XXX
       
2Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)DEN1.81
  
 
 
1.72
  O
1.75
  O
1.78
 XO
1.81
 XO
1.84
XXX
   
3
Adam Greszkiewicz
Adam Greszkiewicz ('06)
SWE1.75
  
 
 
1.63
  O
1.66
  O
1.69
  O
1.72
 XO
1.75
  O
1.78
XXX
  
4
Love Näs Fahlgren
Love Näs Fahlgren ('05)
SWE1.75
  
 
 
1.63
  O
1.66
  O
1.69
  O
1.72
  O
1.75
 XO
1.78
XXX
  
5
Hugo Frisesdal
Hugo Frisesdal ('05)
SWE1.72
  
 
 
1.55
  O
1.60
  O
1.63
  O
1.66
  O
1.69
XXO
1.72
XXO
1.75
XXX
 
6
Edvin Håkansson
Edvin Håkansson ('05)
SWE1.66
  
 
 
1.55
  O
1.60
  O
1.63
  O
1.66
 XO
1.69
XXX
   
7
Ludvig Palmkvist
Ludvig Palmkvist ('05)
SWE1.60
  
 
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
 XO
1.63
XXX
    
8
Gabriel Hanfler
Gabriel Hanfler ('06)
SWE1.55
  
 PB
 
1.50 PB
  O
1.55 PB
 XO
1.60
XXX
     
D17 Stangspring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Viggo Bergström
Viggo Bergström ('06)
SWE4.31
  
 PB
 
3.58
  O
3.68
  O
3.78
  O
3.88
  O
3.98
  O
4.05
  O
4.12
XXO
4.26 PB
  O
4.31 PB
 XO
4.36
XXX
      
2
Akilles Teglbjaerg
Akilles Teglbjaerg ('06)
SWE4.05
  
 
 
3.58
  O
3.68
  O
3.88
  O
3.98
  O
4.05
  O
4.12
XXX
  
3
Gustav Karlström
Gustav Karlström ('05)
SWE3.68
  
 
 
3.38
  O
3.48
  O
3.58
  O
3.68
  O
3.78
XXX
   
4
Isak Bergström
Isak Bergström ('06)
SWE3.68
  
 
 
3.58
  O
3.68
 XO
3.78
XXX
     
5
Alexander Carlsson
Alexander Carlsson ('05)
SWE3.28
  
 PB
 
3.08
  O
3.28 PB
  O
3.38
XXX
     
D17 Længdespring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)DEN6.44
  
 PB
 
6.21 PB6.24 PB6.34 PB6.41 PB  X6.44 PB  
2Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)DEN6.35
  
 PB
 
2.63 SB  X  X6.35 PB6.286.24  
3Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)DEN6.21
  
 
 
5.896.146.07  –6.21  –  
4
Hugo Frisesdal
Hugo Frisesdal ('05)
SWE5.45
  
 
 
5.405.454.494.40  X4.27  
D17 Trespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Gabriel Darin
Gabriel Darin ('05)
SWE12.58
  
 
 
12.1712.5812.43  X  X12.16  
2
Adam Greszkiewicz
Adam Greszkiewicz ('06)
SWE12.47
  
 PB
 
12.09 PB  X  X  X12.47 PB12.17  
3
Elias Löndahl
Elias Löndahl ('06)
SWE11.97
  
 PB
 
11.4611.84 PB11.91 PB11.6211.97 PB11.86  
4
Leo Strandh
Leo Strandh ('05)
SWE11.94
  
 PB
 
11.94 PB11.7711.8511.57  X11.73  
5
Alfons Ekerot
Alfons Ekerot ('06)
SWE11.20
  
 PB
 
10.84 PB11.20 PB10.7410.7910.8311.13  
6
David Lövdahl
David Lövdahl ('05)
SWE10.96
  
 
 
  X10.9610.8010.9610.8210.88  
7
Melvin Preihs
Melvin Preihs ('06)
SWE10.40
  
 
 
  X10.40  X  X  –  –  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Gabriel Thede
Gabriel Thede ('05)
SWE11.60
  
 PB
 
  X11.60 PB9.9110.9010.4210.47  
P17 60 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Linnéa Säfström
Linnéa Säfström ('05)
SWE8.01
  
 PB
2Anna PedersenAnna Pedersen ('05)DEN8.02
  
 PB
3Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)DEN8.04
  
 PB
4
Ebba Holgersson
Ebba Holgersson ('06)
SWE8.42
  
 
5
Cèline Stjernfelt
Cèline Stjernfelt ('05)
SWE8.42
  
 =SB
6
Elina Brantvall
Elina Brantvall ('06)
SWE8.48
  
 
7
Hedda Månsson
Hedda Månsson ('05)
SWE9.28
  
 
8Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)DEN9.69
  
 
P17 200 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Julia Englund
Julia Englund ('06)
SWE26.07
  
 PB
2
Elin Pihlström
Elin Pihlström ('06)
SWE26.46
  
 PB
3Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)DEN27.12
  
 PB
4Solvej MøllerSolvej Møller ('05)DEN28.27
  
 SB
Finale B
13.2.
13.2.
1Anna PedersenAnna Pedersen ('05)DEN26.58
  
 PB
2
Ellen Birgander
Ellen Birgander ('07)
SWE27.35
  
 PB
3Sophia BondeSophia Bonde ('07)DEN28.56
  
 PB
4Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)DEN29.05
  
 PB
Finale C
13.2.
13.2.
1
Elina Brantvall
Elina Brantvall ('06)
SWE27.80
  
 PB
2Aliya DahlAliya Dahl ('07)DEN28.90
  
 
3Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)DEN29.18
  
 PB
4Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)DEN29.28
  
 PB
Finale D
13.2.
13.2.
1
Ebba Holgersson
Ebba Holgersson ('06)
SWE27.79
  
 PB
2
Olivia Hansén
Olivia Hansén ('06)
SWE28.25
  
 PB
3
Ebba Bengtsson
Ebba Bengtsson ('05)
SWE29.80
  
 SB
P17 400 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Lily Bosemark
Lily Bosemark ('06)
SWE1:00.20
  
 PB
2
Ebba Cronholm
Ebba Cronholm ('05)
SWE1:00.28
  
 PB
3
Ella Wolff
Ella Wolff ('05)
SWE1:02.16
  
 PB
P17 1500 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Lily Bosemark
Lily Bosemark ('06)
SWE5:02.56
  
 PB
2
Anastasia Nilsson
Anastasia Nilsson ('06)
SWE5:03.84
  
 PB
3
Beatrice Ask
Beatrice Ask ('05)
SWE5:06.77
  
 PB
4
Beata Wrigstad
Beata Wrigstad ('06)
SWE5:06.87
  
 PB
5Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)DEN5:26.20
  
 SB
6Abigail SaccoAbigail Sacco ('06)DEN5:28.12
  
 PB
7
Clara Gullbrantz
Clara Gullbrantz ('06)
SWE5:39.16
  
 PB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Lisa Engdahl
Lisa Engdahl ('06)
SWE8.85
  
 
2
Izabella Olofsson
Izabella Olofsson ('05)
SWE8.96
  
 
3Solvej MøllerSolvej Møller ('05)DEN9.63
  
 PB
4
Elina Brantvall
Elina Brantvall ('06)
SWE9.89
  
 
5Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)DEN9.89
  
 PB
6
Ellida Stengård
Ellida Stengård ('05)
SWE10.06
  
 
7Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)DEN10.76
  
 SB
P17 60 m hæk 76.2 cm extra    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Lisa Engdahl
Lisa Engdahl ('06)
SWE8.79
  
 
2
Frida Andersson
Frida Andersson ('06)
SWE9.65
  
 
3Solvej MøllerSolvej Møller ('05)DEN9.66
  
 PB
4
Ellida Stengård
Ellida Stengård ('05)
SWE9.82
  
 
5Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)DEN10.35
  
 
6Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)DEN10.42
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Lovisa Nilsson
Lovisa Nilsson ('06)
SWE1.64
  
 =PB
 
1.55
 XO
1.60
  O
1.64 =PB
 XO
1.67
XXX
    
2Ieva StonciuteIeva Stonciute ('05)LTU1.50
  
 =PB
 
1.45 SB
  O
1.50 =PB
  O
1.55
XXX
     
2Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)DEN1.50
  
 SB
 
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.55
XXX
     
2
Linnéa Säfström
Linnéa Säfström ('05)
SWE1.50
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXX
    
5
Ronja Rickardsson
Ronja Rickardsson ('05)
SWE1.50
  
 SB
 
1.35 SB
  O
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.50 SB
 XO
1.55
XXX
   
6Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)DEN1.45
  
 =SB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45 =SB
  O
1.50
XXX
    
7
Elina Brantvall
Elina Brantvall ('06)
SWE1.40
  
 
 
1.35
  O
1.40
XXO
1.45
XXX
     
P17 Stangspring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Izabella Olofsson
Izabella Olofsson ('05)
SWE3.54
  
 
 
3.04
 XO
3.14
  O
3.24
  O
3.34
  O
3.44
  O
3.54
  O
3.64
XXX
 
2
Leonie Mörstam
Leonie Mörstam ('06)
SWE3.34
  
 
 
3.14
  O
3.24
  O
3.34
  O
3.44
XXX
    
3
Ellida Stengård
Ellida Stengård ('05)
SWE3.34
  
 
 
2.94
  O
3.14
 XO
3.24
 XO
3.34
XXO
3.44
XXX
   
4
Freja Strenius
Freja Strenius ('06)
SWE3.04
  
 
 
2.74
  O
2.84
  O
2.94
  O
3.04
 XO
3.14
XXX
   
5
Ebba Alson
Ebba Alson ('05)
SWE2.74
  
 
 
2.44
  O
2.64
  O
2.74
  O
2.84
XXX
    
6Sophia BondeSophia Bonde ('07)DEN2.64
  
 PB
 
2.44
 XO
2.64 PB
XXO
2.74
XXX
     
P17 Længdespring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1Filippa RougFilippa Roug ('05)DEN5.30
  
 PB
 
5.144.995.19  X5.30 PB5.29  
2
Anna Bergdén
Anna Bergdén ('05)
SWE5.13
  
 PB
 
4.904.995.12 PB4.885.105.13 PB  
3Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)DEN5.13
  
 
 
5.135.033.22  –  –  –  
4Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)DEN4.87
  
 
 
4.724.87  –  –  –  –  
5
Ebba Cronholm
Ebba Cronholm ('05)
SWE4.59
  
 PB
 
4.34 SB4.39 SB4.384.59 PB4.494.34  
6
Lina Linke
Lina Linke ('05)
SWE4.44
  
 PB
 
4.15 PB1.984.18 PB4.44 PB  X4.24  
7
Cèline Stjernfelt
Cèline Stjernfelt ('05)
SWE4.43
  
 PB
 
4.37 PB4.43 PB4.014.244.104.12  
P17 Trespring     
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Linnéa Säfström
Linnéa Säfström ('05)
SWE11.06
  
 
 
  X10.82  X11.0611.0110.98  
2
Ronja Rickardsson
Ronja Rickardsson ('05)
SWE10.77
  
 
 
  X9.779.7910.77  X10.49  
3Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)DEN10.42
  
 PB
 
  X10.26 PB  X10.42 PB10.269.89  
4
Tuva-Stina Roth
Tuva-Stina Roth ('06)
SWE9.87
  
 PB
 
9.74 PB9.87 PB8.759.008.989.31  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Majken Nilsson
Majken Nilsson ('06)
SWE11.25
  
 
 
10.289.8510.5011.259.9910.35  
2
Ebba Bengtsson
Ebba Bengtsson ('05)
SWE10.78
  
 PB
 
10.29 PB9.969.929.6010.78 PB10.22  
3
Mira Johansson
Mira Johansson ('05)
SWE10.12
  
 
 
9.269.78  X9.8410.12  X  
4
Alice Hultberg
Alice Hultberg ('05)
SWE9.81
  
 
 
8.959.819.439.158.87  X  
D16 60 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Kalel Mudingay
Kalel Mudingay ('06)
SWE7.18
  
 
2
Emil Cimander
Emil Cimander ('06)
SWE7.24
  
 
3
Melker Jensfelt
Melker Jensfelt ('06)
SWE7.28
  
 
4
Samuel Jönsson
Samuel Jönsson ('06)
SWE7.40
  
 
5
Akilles Teglbjaerg
Akilles Teglbjaerg ('06)
SWE7.45
  
 
6Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)DEN7.49
  
 PB
7
Eric Segnon
Eric Segnon ('06)
SWE7.50
  
 
8Anyel WeisAnyel Weis ('06)DEN7.59
  
 
Indledende heats12.2.
Indledende 1
12.2.
12.2.
1
Kalel Mudingay
Kalel Mudingay ('06)
SWE7.15
q
  
 PB
2
Emil Cimander
Emil Cimander ('06)
SWE7.18
q
  
 PB
3
Eric Segnon
Eric Segnon ('06)
SWE7.49
q
  
 
4Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)DEN7.73
  
 
5
David Eriksson
David Eriksson ('06)
SWE7.86
  
 
6
Elias Löndahl
Elias Löndahl ('06)
SWE7.87
  
 
Indledende 2
12.2.
12.2.
1
Melker Jensfelt
Melker Jensfelt ('06)
SWE7.27
q
  
 PB
2
Samuel Jönsson
Samuel Jönsson ('06)
SWE7.34
q
  
 
3
Akilles Teglbjaerg
Akilles Teglbjaerg ('06)
SWE7.40
q
  
 
4Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)DEN7.55
q
  
 PB
5Anyel WeisAnyel Weis ('06)DEN7.56
q
  
 PB
6
Alfons Ekerot
Alfons Ekerot ('06)
SWE7.86
  
 
7
Måns Lindström
Måns Lindström ('06)
SWE7.92
  
 PB
D16 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Linus Rosén
Linus Rosén ('06)
SWE8.64
  
 PB
D16 Længdespring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Melker Jensfelt
Melker Jensfelt ('06)
SWE6.47
  
 PB
 
  X5.85 PB  X  X  X6.47 PB  
2Anyel WeisAnyel Weis ('06)DEN6.19
  
 PB
 
5.90 =PB5.805.845.786.11 PB6.19 PB  
3
Linus Rosén
Linus Rosén ('06)
SWE5.89
  
 
 
5.865.89  X5.735.725.70  
4
Akilles Teglbjaerg
Akilles Teglbjaerg ('06)
SWE5.62
  
 PB
 
5.62 PB  X  X5.50  X  –  
5
Viktor Vartia
Viktor Vartia ('06)
SWE5.45
  
 
 
5.345.453.89  X  X5.38  
6
Tage Ranefalk
Tage Ranefalk ('06)
SWE5.43
  
 PB
 
5.02 PB4.874.93  X4.895.43 PB  
7
Bence Skärlund
Bence Skärlund ('06)
SWE5.34
  
 PB
 
5.34 PB5.02  X  X5.22  X  
8
Viggo Bergström
Viggo Bergström ('06)
SWE5.16
  
 PB
 
4.99 PB5.01 PB5.16 PB  X5.115.15  
9Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)DEN3.50
  
 
 
3.503.143.09     
D16 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Angelos Pavlidis
Angelos Pavlidis ('06)
SWE13.00
  
 PB
 
10.87 PB11.61 PB11.91 PB12.75 PB13.00 PB  X  
2
Eric Segnon
Eric Segnon ('06)
SWE9.26
  
 PB
 
9.05 PB8.658.389.26 PB9.058.71  
P16 60 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Linnea Englund
Linnea Englund ('06)
SWE7.80
  
 PB
2
Lisa Engdahl
Lisa Engdahl ('06)
SWE8.04
  
 =PB
3
Freja Strenius
Freja Strenius ('06)
SWE8.11
  
 
4
Tuva-Stina Roth
Tuva-Stina Roth ('06)
SWE8.44
  
 
5
Inessa Hansen
Inessa Hansen ('06)
SWE8.57
  
 
6Signe KensøSigne Kensø ('06)DEN8.60
  
 PB
7
Tea Persson Kruse
Tea Persson Kruse ('06)
SWE8.71
  
 PB
8Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)DEN8.84
  
 
Indledende heats12.2.
Indledende 1
12.2.
12.2.
1
Lisa Engdahl
Lisa Engdahl ('06)
SWE8.04
q
  
 PB
2
Freja Strenius
Freja Strenius ('06)
SWE8.15
q
  
 
3
Inessa Hansen
Inessa Hansen ('06)
SWE8.68
q
  
 
4
Tea Persson Kruse
Tea Persson Kruse ('06)
SWE8.75
q
  
 
5
Alva Jeppsson
Alva Jeppsson ('06)
SWE8.92
  
 
6
Elin Thor
Elin Thor ('06)
SWE8.94
  
 
7
Elina Balagic
Elina Balagic ('06)
SWE9.08
  
 PB
8
Clara Gullbrantz
Clara Gullbrantz ('06)
SWE9.42
  
 PB
Indledende 2
12.2.
12.2.
1
Linnea Englund
Linnea Englund ('06)
SWE7.83
q
  
 PB
2
Tuva-Stina Roth
Tuva-Stina Roth ('06)
SWE8.43
q
  
 
3Signe KensøSigne Kensø ('06)DEN8.62
q
  
 PB
4Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)DEN8.91
q
  
 
5
Tilda Holgersson
Tilda Holgersson ('06)
SWE8.96
  
 
6Isabella BondeIsabella Bonde ('08)DEN8.99
  
 
7Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)DEN9.08
  
 SB
P16 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Frida Andersson
Frida Andersson ('06)
SWE9.54
  
 =PB
2
Olivia Hansén
Olivia Hansén ('06)
SWE9.55
  
 
3
Inessa Hansen
Inessa Hansen ('06)
SWE9.66
  
 
4
Ronja Berg
Ronja Berg ('06)
SWE9.82
  
 PB
5Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)DEN10.99
  
 PB
P16 Længdespring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Annie Torkéll
Annie Torkéll ('06)
SWE5.38
  
 
 
  X5.38  X  –  X  –  
2
Frida Andersson
Frida Andersson ('06)
SWE4.98
  
 PB
 
  X4.98 PB4.804.694.794.69  
3
Inessa Hansen
Inessa Hansen ('06)
SWE4.70
  
 PB
 
4.45 PB4.70 PB4.524.564.384.57  
4
Leonie Mörstam
Leonie Mörstam ('06)
SWE4.68
  
 
 
4.614.684.13  X4.46  –  
5Lærke JønsonLærke Jønson ('06)DEN4.46
  
 
 
4.464.134.414.223.694.33  
P16 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)DEN11.74
  
 
 
10.4111.7410.989.079.6311.12  
2
Emilia Malmlöf
Emilia Malmlöf ('06)
SWE10.88
  
 PB
 
9.86 PB10.88 PB9.079.879.328.08  
3Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)DEN10.47
  
 PB
 
10.169.639.519.5610.47 PB9.87  
4Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)DEN9.93
  
 
 
9.709.939.799.37  –  –  
5Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)DEN9.33
  
 PB
 
8.738.709.129.25 PB9.209.33 PB  
6
Clara Gullbrantz
Clara Gullbrantz ('06)
SWE8.06
  
 PB
 
7.368.06 PB6.806.897.017.57  
7Signe KensøSigne Kensø ('06)DEN7.83
  
 PB
 
7.70 PB7.627.287.83 PB7.217.77  
8Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)DEN6.98
  
 SB
 
6.98 SB5.966.796.956.916.77  
D15 60 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Ivano Bevanda
Ivano Bevanda ('07)
SWE7.42
  
 
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)DEN7.55
  
 PB
3
Tim Björk Schwabe
Tim Björk Schwabe ('07)
SWE7.73
  
 PB
4
Vidar Nilsson
Vidar Nilsson ('07)
SWE7.93
  
 
5
Simon Reslow
Simon Reslow ('07)
SWE7.99
  
 PB
6Sebastian BaanSebastian Baan ('07)DEN8.02
  
 PB
7
Viktor Sahlin
Viktor Sahlin ('07)
SWE8.03
  
 PB
8
Gustav Johansson
Gustav Johansson ('07)
SWE8.20
  
 
Indledende heats12.2.
Indledende 1
12.2.
12.2.
1
Ivano Bevanda
Ivano Bevanda ('07)
SWE7.45
q
  
 
2
Tim Björk Schwabe
Tim Björk Schwabe ('07)
SWE7.81
q
  
 
3
Viktor Sahlin
Viktor Sahlin ('07)
SWE8.04
q
  
 =PB
4
Simon Johansson
Simon Johansson ('07)
SWE8.32
  
 PB
5Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)DEN8.59
  
 
6
Alexander Foran
Alexander Foran ('07)
SWE8.61
  
 PB
7
Anyaba Kouakou
Anyaba Kouakou ('07)
SWE8.97
  
 PB
Indledende 2
12.2.
12.2.
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)DEN7.67
q
  
 
2
Vidar Nilsson
Vidar Nilsson ('07)
SWE7.94
q
  
 
3Sebastian BaanSebastian Baan ('07)DEN8.03
q
  
 PB
4
Simon Reslow
Simon Reslow ('07)
SWE8.06
q
  
 
5
Gustav Johansson
Gustav Johansson ('07)
SWE8.28
q
  
 
6Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)DEN8.37
  
 PB
7
Nemo Nerg
Nemo Nerg ('07)
SWE8.44
  
 
D15 200 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Ivano Bevanda
Ivano Bevanda ('07)
SWE23.63
  
 
2Thor KnudsenThor Knudsen ('07)DEN24.98
  
 PB
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)DEN25.51
  
 PB
Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)DEN DQ
  
 
Finale B
12.2.
12.2.
1
Tim Björk Schwabe
Tim Björk Schwabe ('07)
SWE25.12
  
 PB
2Birk KrygerBirk Kryger ('08)DEN25.15
  
 
3
Uno Stål
Uno Stål ('08)
SWE25.53
  
 PB
4
Nino Kusljic
Nino Kusljic ('08)
SWE26.12
  
 PB
Finale C
12.2.
12.2.
1Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)DEN26.35
  
 PB
2
Loke Bergström
Loke Bergström ('08)
SWE26.88
  
 PB
3
Gustav Johansson
Gustav Johansson ('07)
SWE27.28
  
 
4
Nemo Nerg
Nemo Nerg ('07)
SWE28.08
  
 
Finale D
12.2.
12.2.
1
Simon Reslow
Simon Reslow ('07)
SWE26.42
  
 PB
2Sebastian BaanSebastian Baan ('07)DEN26.73
  
 PB
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)DEN27.70
  
 PB
4Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)DEN28.14
  
 PB
Finale E
12.2.
12.2.
1
Viktor Sahlin
Viktor Sahlin ('07)
SWE26.25
  
 PB
2
Simon Johansson
Simon Johansson ('07)
SWE26.84
  
 PB
3
Teo Lydén
Teo Lydén ('08)
SWE26.95
  
 PB
4Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)DEN29.53
  
 PB
D15 1000 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Gauti Hafsteinsson
Gauti Hafsteinsson ('07)
ISL2:53.46
  
 PB
2
Mikel Månsson
Mikel Månsson ('07)
SWE2:54.00
  
 PB
3Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)DEN2:56.46
  
 PB
4
Melker Johansson
Melker Johansson ('08)
SWE2:59.03
  
 PB
5
Elias Gibbs
Elias Gibbs ('07)
SWE2:59.45
  
 PB
6
Nemo Nerg
Nemo Nerg ('07)
SWE3:19.78
  
 
7
Gustav Leijon
Gustav Leijon ('08)
SWE3:30.57
  
 PB
8
Emil Jacobsson
Emil Jacobsson ('07)
SWE3:32.05
  
 PB
Babak Lindberg
Babak Lindberg ('07)
SWE DNF
  
 
D15 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)DEN8.78
  
 PB
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)DEN9.41
  
 PB
3
August Thompson
August Thompson ('08)
SWE10.13
  
 PB
4
Nemo Nerg
Nemo Nerg ('07)
SWE10.96
  
 PB
5
Simon Johansson
Simon Johansson ('07)
SWE11.70
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Viktor Sahlin
Viktor Sahlin ('07)
SWE1.72
  
 PB
 
1.50
  O
1.60
  O
1.63
  O
1.66
  O
1.69
 XO
1.72 PB
  O
1.75
XXX
 
2
Fredrik Walemo
Fredrik Walemo ('07)
SWE1.69
  
 PB
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.63 PB
  O
1.66 PB
XXO
1.69 PB
  O
1.72
XXX
 
3
Philip Gunnarsson
Philip Gunnarsson ('07)
SWE1.63
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55 =PB
  O
1.60 PB
  O
1.63 PB
 XO
1.66
XXX
 
4
Emil Wetterberg
Emil Wetterberg ('07)
SWE1.60
  
 
 
1.50
 XO
1.55
  O
1.60
  O
1.63
XXX
    
5
Nemo Nerg
Nemo Nerg ('07)
SWE1.50
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
XXX
   
D15 Stangspring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Lucas Palmqvist
Lucas Palmqvist ('09)
SWE2.40
  
 PB
 
1.90
  O
2.00
  O
2.10
  O
2.20 PB
  O
2.30 PB
  O
2.40 PB
XXO
2.50
XXX
 
2
Ludvig Hallberg
Ludvig Hallberg ('08)
SWE2.40
  
 PB
 
2.00
  O
2.10
  O
2.20
 XO
2.30 PB
  O
2.40 PB
XXO
2.50
XXX
  
3
Wilhelm Lindmark
Wilhelm Lindmark ('09)
SWE2.30
  
 
 
1.90
  O
2.00
  O
2.10
  O
2.20
  O
2.30
  O
2.40
XXX
  
4
Malte Håkansson
Malte Håkansson ('09)
SWE2.10
  
 PB
 
1.70 PB
  O
1.80 PB
  O
1.90 PB
  O
2.00 PB
  O
2.10 PB
  O
2.20
XXX
  
D15 Længdespring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Ivano Bevanda
Ivano Bevanda ('07)
SWE5.80
  
 
 
5.735.805.655.65    
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)DEN5.66
  
 
 
5.445.615.66  –    
3
Tim Björk Schwabe
Tim Björk Schwabe ('07)
SWE5.33
  
 
 
5.195.335.17  X    
4
Nemo Nerg
Nemo Nerg ('07)
SWE4.65
  
 PB
 
4.55 PB4.62 PB4.494.65 PB    
5
Simon Johansson
Simon Johansson ('07)
SWE4.48
  
 
 
3.873.894.084.48    
6Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)DEN4.35
  
 PB
 
1.70 PB  X3.75 PB4.35 PB    
7
Gustav Johansson
Gustav Johansson ('07)
SWE4.18
  
 
 
2.914.01  X4.18    
8
Emil Jacobsson
Emil Jacobsson ('07)
SWE3.66
  
 PB
 
3.36 PB3.333.66 PB3.44    
D15 Trespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Tim Björk Schwabe
Tim Björk Schwabe ('07)
SWE11.25
  
 PB
 
11.25 PB10.759.23  X    
2
Vidar Nilsson
Vidar Nilsson ('07)
SWE11.10
  
 PB
 
11.10 PB10.81  X  –    
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)DEN13.56
  
 PB
 
  X11.9813.1913.56 PB    
P15 60 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)DEN8.01
  
 
2
Saga Falck
Saga Falck ('07)
SWE8.09
  
 
3Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)DEN8.27
  
 
4
Milene Rosberg
Milene Rosberg ('07)
SWE8.33
  
 PB
5Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)DEN8.40
  
 PB
6Esther FalckEsther Falck ('08)DEN8.45
  
 
7
Thea Rönnmark
Thea Rönnmark ('07)
SWE8.50
  
 
Indledende heats12.2.
Indledende 1
12.2.
12.2.
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)DEN8.02
q
  
 
2
Milene Rosberg
Milene Rosberg ('07)
SWE8.53
q
  
 
3
Ellen Andersson
Ellen Andersson ('08)
SWE8.60
q
  
 
4
Lovis Olsson
Lovis Olsson ('07)
SWE8.87
  
 PB
5
Selma Ford
Selma Ford ('07)
SWE8.99
  
 
6Asta HindborgAsta Hindborg ('07)DEN9.17
  
 PB
7
Isabella Winsnes
Isabella Winsnes ('07)
SWE9.28
  
 
Indledende 2
12.2.
12.2.
1
Saga Falck
Saga Falck ('07)
SWE8.05
q
  
 PB
2Esther FalckEsther Falck ('08)DEN8.43
q
  
 
3Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)DEN8.46
q
  
 PB
4Bianca BaanBianca Baan ('07)DEN8.68
  
 PB
5
Anna Daniels
Anna Daniels ('07)
SWE8.93
  
 
6
Elvira Skouras
Elvira Skouras ('07)
SWE9.07
  
 =PB
7
Siri Zetterdahl
Siri Zetterdahl ('07)
SWE9.11
  
 
8
Agnes Sten
Agnes Sten ('07)
SWE10.03
  
 
Indledende 3
12.2.
12.2.
1Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)DEN8.27
q
  
 
2
Thea Rönnmark
Thea Rönnmark ('07)
SWE8.50
q
  
 
3
Tilda Räftegård
Tilda Räftegård ('07)
SWE8.97
  
 PB
4
Leia Tuvesson
Leia Tuvesson ('07)
SWE8.97
  
 
5
Thórhildur Lilja Hafsteinsdóttir
Thórhildur Lilja Hafsteinsdóttir ('07)
ISL8.99
  
 PB
6
Aina Buric
Aina Buric ('07)
SWE9.01
  
 
7
Livia Nilsson
Livia Nilsson ('07)
SWE9.09
  
 
8Hennie Maria SamuelsenHennie Maria Samuelsen ('07)DEN9.21
  
 PB
P15 200 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)DEN26.08
  
 PB
2Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)DEN27.04
  
 PB
3Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)DEN27.07
  
 PB
4Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)DEN28.15
  
 PB
Finale B
12.2.
12.2.
1
Lilly Loggner
Lilly Loggner ('07)
SWE26.94
  
 PB
2
Ellinor Wennolf
Ellinor Wennolf ('08)
SWE27.10
  
 PB
3
Elvira Helgesson
Elvira Helgesson ('08)
SWE27.94
  
 PB
4Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)DEN29.45
  
 PB
Finale C
12.2.
12.2.
1
Milene Rosberg
Milene Rosberg ('07)
SWE28.03
  
 PB
2Esther FalckEsther Falck ('08)DEN28.07
  
 PB
3
Thea Rönnmark
Thea Rönnmark ('07)
SWE28.77
  
 PB
4
Ebba Elm
Ebba Elm ('08)
SWE29.19
  
 PB
Finale D
12.2.
12.2.
1
Livia Nilsson
Livia Nilsson ('07)
SWE30.17
  
 PB
2
Anna Daniels
Anna Daniels ('07)
SWE30.57
  
 
3Asta HindborgAsta Hindborg ('07)DEN30.77
  
 PB
4
Elisabeth Jannert
Elisabeth Jannert ('08)
SWE32.71
  
 PB
Finale E
12.2.
12.2.
1
Binta Jammeh
Binta Jammeh ('08)
SWE27.43
  
 PB
2
Tilda Räftegård
Tilda Räftegård ('07)
SWE31.35
  
 
3
Zelda Lukic
Zelda Lukic ('09)
SWE31.91
  
 PB
Finale F
12.2.
12.2.
1Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)DEN29.40
  
 PB
2
Seoyul Choi
Seoyul Choi ('09)
SWE30.09
  
 PB
3
Isabella Winsnes
Isabella Winsnes ('07)
SWE31.81
  
 PB
4
Agnes Sten
Agnes Sten ('07)
SWE33.44
  
 
12.2.
12.2.
1Bianca BaanBianca Baan ('07)DEN29.22
  
 PB
2
Thórhildur Lilja Hafsteinsdóttir
Thórhildur Lilja Hafsteinsdóttir ('07)
ISL29.77
  
 PB
3
Selma Ford
Selma Ford ('07)
SWE31.10
  
 PB
P15 1000 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Fanny Szalkai
Fanny Szalkai ('08)
SWE3:03.42
  
 PB
2Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)DEN3:06.04
  
 PB
3
Freja Bjerström
Freja Bjerström ('07)
SWE3:09.03
  
 PB
4
Agnes Sandberg
Agnes Sandberg ('07)
SWE3:23.17
  
 PB
5Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)DEN3:27.65
  
 PB
6
Filippa Persson
Filippa Persson ('08)
SWE3:42.82
  
 PB
7
Isabella Winsnes
Isabella Winsnes ('07)
SWE3:45.96
  
 PB
Finale B
12.2.
12.2.
1
Vilma Atthage
Vilma Atthage ('07)
SWE3:24.74
  
 PB
2
Ella Törnblom
Ella Törnblom ('07)
SWE3:28.43
  
 PB
3
Olivia Lindberg Tillander
Olivia Lindberg Tillander ('07)
SWE3:39.19
  
 PB
4
Vera Frisk
Vera Frisk ('08)
SWE3:39.38
  
 PB
5
Anna Daniels
Anna Daniels ('07)
SWE3:39.95
  
 PB
6
Agnes Sten
Agnes Sten ('07)
SWE3:50.49
  
 PB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Maya Lilja
Maya Lilja ('07)
SWE9.40
  
 
2
Bella Gisel
Bella Gisel ('07)
SWE9.71
  
 
3
Stella Falknell
Stella Falknell ('07)
SWE10.14
  
 PB
4Liv Amelia NygårdLiv Amelia Nygård ('08)DEN10.23
  
 PB
5
Smilla Fermskog
Smilla Fermskog ('07)
SWE10.34
  
 
6Aliya DahlAliya Dahl ('07)DEN10.54
  
 PB
7
Vera Frisk
Vera Frisk ('08)
SWE10.61
  
 
Indledende heats13.2.
Indledende 1
13.2.
13.2.
1
Maya Lilja
Maya Lilja ('07)
SWE9.32
q
  
 
2
Stella Falknell
Stella Falknell ('07)
SWE10.17
q
  
 PB
3
Smilla Fermskog
Smilla Fermskog ('07)
SWE10.31
q
  
 
4Aliya DahlAliya Dahl ('07)DEN10.73
q
  
 PB
5
Lisa Berggren
Lisa Berggren ('08)
SWE13.21
  
 PB
Indledende 2
13.2.
13.2.
Marie-Louise Levy PaezMarie-Louise Levy Paez ('79)DEN10.26
  
DR40 PB
1
Bella Gisel
Bella Gisel ('07)
SWE9.69
q
  
 PB
2Liv Amelia NygårdLiv Amelia Nygård ('08)DEN10.46
q
  
 PB
3
Vera Frisk
Vera Frisk ('08)
SWE10.56
q
  
 PB
4
Elin Larsson
Elin Larsson ('08)
SWE10.93
q
  
 
P15 Højdespring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Isa Lindberg
Isa Lindberg ('07)
SWE1.61
  
 SB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.55 SB
  O
1.58 SB
  O
1.61 SB
 XO
1.63
XXX
 
2
Ebba Mohlin
Ebba Mohlin ('07)
SWE1.55
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.58
XXX
   
3Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)DEN1.50
  
 PB
 
1.35 SB
  O
1.40 SB
  O
1.45 SB
 XO
1.50 PB
XXO
1.55
  X
   
4Hennie Maria SamuelsenHennie Maria Samuelsen ('07)DEN1.45
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
 XO
1.50
XXX
  
5
Tova Lundin
Tova Lundin ('07)
SWE1.35
  
 
 
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
  O
1.40
XXX
    
6Isabella BondeIsabella Bonde ('08)DEN1.35
  
 =PB
 
1.25
 XO
1.30
  O
1.35 =PB
XXO
1.40
XXX
    
7
Asta Palmgren
Asta Palmgren ('07)
SWE1.30
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
     
8Alma KühnellAlma Kühnell ('07)DEN1.30
  
 =PB
 
1.15
XXO
1.20
  O
1.25
  O
1.30 =PB
  O
1.35
XXX
   
P15 Stangspring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Ebba Holmén
Ebba Holmén ('08)
SWE3.01
  
 PB
 
2.50
  O
2.70
 XO
2.80
  O
3.01 PB
 XO
3.10
XXX
   
2
Klara Dahlin
Klara Dahlin ('07)
SWE2.70
  
 
 
2.40
  O
2.50
  O
2.60
  O
2.70
  O
2.80
XXX
   
3
Meja Wallering
Meja Wallering ('07)
SWE2.40
  
 
 
2.10
  O
2.20
  O
2.30
 XO
2.40
  O
2.50
  X
   
4
Nicole Björklund
Nicole Björklund ('07)
SWE2.30
  
 
 
2.00
 XO
2.10
  O
2.20
  O
2.30
  O
2.40
XXX
   
5
Ellinor Wennolf
Ellinor Wennolf ('08)
SWE2.30
  
 PB
 
2.00 PB
  O
2.10 PB
XXO
2.20 PB
  O
2.30 PB
  O
2.40
XXX
   
6
Tova Lundin
Tova Lundin ('07)
SWE2.30
  
 PB
 
2.00
  O
2.10
  O
2.20 =PB
  O
2.30 PB
 XO
2.40
XXX
   
7
Ebba Elm
Ebba Elm ('08)
SWE2.30
  
 PB
 
2.00
  O
2.10
  O
2.20 =PB
 XO
2.30 PB
 XO
2.40
XXX
   
8
Vera Frisk
Vera Frisk ('08)
SWE2.20
  
 
 
1.90
  O
2.00
  O
2.10
 XO
2.20
  O
2.30
XXX
   
9Alma KühnellAlma Kühnell ('07)DEN2.20
  
 =PB
 
1.70
  O
1.80
  O
1.90
  O
2.00
  O
2.10
  O
2.20 =PB
 XO
2.30
XXX
 
10
Vilma Atthage
Vilma Atthage ('07)
SWE2.00
  
 
 
1.70
  O
1.80
  O
1.90
  O
2.00
  O
2.10
XXX
   
10Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)DEN2.00
  
 
 
1.70
  O
1.80
  O
1.90
  O
2.00
  O
2.10
XXX
   
P15 Længdespring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Maya Lilja
Maya Lilja ('07)
SWE5.04
  
 PB
 
4.81 PB4.83 PB4.90 PB5.04 PB    
2
Bella Gisel
Bella Gisel ('07)
SWE5.01
  
 PB
 
4.704.414.625.01 PB    
3
Moa Wirstedt
Moa Wirstedt ('07)
SWE4.98
  
 PB
 
4.79 PB4.98 PB  X4.77    
4Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)DEN4.84
  
 PB
 
4.39 PB4.54 PB4.84 PB4.81    
5
Isa Lindberg
Isa Lindberg ('07)
SWE4.67
  
 PB
 
4.50 PB4.67 PB4.574.58    
6
Smilla Fermskog
Smilla Fermskog ('07)
SWE4.27
  
 
 
4.204.27  X  X    
7
Siri Zetterdahl
Siri Zetterdahl ('07)
SWE4.23
  
 PB
 
4.23 PB1.364.181.42    
8
Meja Wallering
Meja Wallering ('07)
SWE4.18
  
 
 
4.183.954.004.15    
9
Lovis Olsson
Lovis Olsson ('07)
SWE4.18
  
 
 
4.124.18  X1.73    
10
Tilde Pehrsson
Tilde Pehrsson ('07)
SWE3.34
  
 
 
3.263.263.233.34    
P15 Trespring     
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Bella Gisel
Bella Gisel ('07)
SWE10.59
  
 
 
10.5910.3810.379.37    
2
Siri Zetterdahl
Siri Zetterdahl ('07)
SWE9.89
  
 PB
 
9.34 PB  X9.89 PB9.61    
3
Olivia Lindberg Tillander
Olivia Lindberg Tillander ('07)
SWE9.74
  
 PB
 
9.45 PB9.45 =PB9.63 PB9.74 PB    
4Hennie Maria SamuelsenHennie Maria Samuelsen ('07)DEN9.42
  
 PB
 
9.42 PB9.319.279.22    
5
Lovis Olsson
Lovis Olsson ('07)
SWE9.19
  
 PB
 
8.98 PB9.19 PB9.19 =PB8.99    
6
Livia Nilsson
Livia Nilsson ('07)
SWE8.98
  
 
 
8.948.628.958.98    
7
Thea Rönnmark
Thea Rönnmark ('07)
SWE8.93
  
 
 
8.788.628.93  X    
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Bella Gisel
Bella Gisel ('07)
SWE10.43
  
 PB
 
8.6410.43 PB10.2210.29    
2Aliya DahlAliya Dahl ('07)DEN10.10
  
 
 
9.4610.109.739.58    
3
Meja Wallering
Meja Wallering ('07)
SWE9.84
  
 
 
9.209.849.599.37    
4
Alice Nilsson
Alice Nilsson ('07)
SWE8.78
  
 
 
8.058.51  X8.78    
D14 60 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)DEN7.85
  
 =PB
2
Loke Bergström
Loke Bergström ('08)
SWE7.88
  
 PB
3
Nino Kusljic
Nino Kusljic ('08)
SWE7.91
  
 PB
4Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)DEN8.11
  
 
5Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)DEN8.16
  
 =PB
6
Olle Lindberg
Olle Lindberg ('08)
SWE8.59
  
 PB
Indledende heats13.2.
Indledende 1
13.2.
13.2.
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)DEN7.85
q
  
 PB
2
Nino Kusljic
Nino Kusljic ('08)
SWE7.97
q
  
 
3
Loke Bergström
Loke Bergström ('08)
SWE7.98
q
  
 =PB
4
Jonathan Eklund
Jonathan Eklund ('08)
SWE8.29
q
  
 
5
Måns Trulsson
Måns Trulsson ('08)
SWE8.64
  
 PB
Indledende 2
13.2.
13.2.
1
Uno Stål
Uno Stål ('08)
SWE8.06
q
  
 
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)DEN8.07
q
  
 
3Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)DEN8.16
q
  
 PB
4
Olle Lindberg
Olle Lindberg ('08)
SWE8.60
q
  
 PB
Hugo Kjellander
Hugo Kjellander ('08)
SWE DQ
  
 
D14 Højdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)DEN1.50
  
 
 
1.45
  O
1.50
XXO
1.58
XXX
     
2Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)DEN1.45
  
 
 
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
XXO
1.50
XXX
    
3
Olle Lindberg
Olle Lindberg ('08)
SWE1.40
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35 =PB
 XO
1.40 PB
  O
1.45
XXX
  
4
Johannes Karlsson
Johannes Karlsson ('08)
SWE1.30
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
     
5
Simon Löndahl
Simon Löndahl ('08)
SWE1.30
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.30 PB
  O
1.35
XXX
   
6Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)DEN1.25
  
 PB
 
1.15 =PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30
XXX
    
D14 Længdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)DEN5.52
  
 
 
5.365.425.325.52    
2
Nino Kusljic
Nino Kusljic ('08)
SWE5.29
  
 PB
 
  X  X  X5.29 PB    
3
Jonathan Eklund
Jonathan Eklund ('08)
SWE4.90
  
 PB
 
4.854.90 PB4.864.78    
4
August Thompson
August Thompson ('08)
SWE4.86
  
 PB
 
4.574.484.86 PB  X    
5
Loke Bergström
Loke Bergström ('08)
SWE4.76
  
 
 
  X  X4.76  X    
6Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)DEN4.33
  
 
 
  X3.844.33  X    
7
Simon Löndahl
Simon Löndahl ('08)
SWE4.31
  
 
 
  X4.314.28  X    
8
Måns Trulsson
Måns Trulsson ('08)
SWE4.25
  
 PB
 
  X4.25 PB  X  X    
9Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)DEN4.24
  
 
 
4.243.913.264.15    
10Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)DEN4.23
  
 PB
 
  X  X4.01 PB4.23 PB    
11
Alvin Kjellin
Alvin Kjellin ('08)
SWE3.56
  
 
 
  X3.393.443.56    
D14 Trespring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Uno Stål
Uno Stål ('08)
SWE11.88
  
 PB
 
11.88 PB11.31  –  X    
D14 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)DEN11.51
  
 
 
10.3010.6211.2811.51    
2
Jonathan Eklund
Jonathan Eklund ('08)
SWE11.42
  
 PB
 
11.11 PB11.35 PB11.3211.42 PB    
3
Teo Lydén
Teo Lydén ('08)
SWE9.81
  
 PB
 
9.319.81 PB  X9.64    
P14 60 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Ellinor Wennolf
Ellinor Wennolf ('08)
SWE8.30
  
 
2
Binta Jammeh
Binta Jammeh ('08)
SWE8.61
  
 
3
Emma Liljeberg
Emma Liljeberg ('08)
SWE8.74
  
 
4
Ebba Römbo
Ebba Römbo ('08)
SWE8.82
  
 
5
Freja Sahlin
Freja Sahlin ('08)
SWE8.86
  
 
6
Lisa Berggren
Lisa Berggren ('08)
SWE8.88
  
 PB
7
Minna Olsson
Minna Olsson ('08)
SWE8.90
  
 
8Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)DEN9.04
  
 
Indledende heats13.2.
Indledende 1
13.2.
13.2.
1
Binta Jammeh
Binta Jammeh ('08)
SWE8.47
q
  
 
2
Emma Liljeberg
Emma Liljeberg ('08)
SWE8.73
q
  
 
3
Ebba Römbo
Ebba Römbo ('08)
SWE8.77
q
  
 PB
4
Freja Sahlin
Freja Sahlin ('08)
SWE8.83
q
  
 PB
5
Minna Olsson
Minna Olsson ('08)
SWE8.93
q
  
 
6Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)DEN8.94
q
  
 PB
7
Dalia Kamf Hoppe
Dalia Kamf Hoppe ('08)
SWE9.26
  
 PB
8Heiða JacobsenHeiða Jacobsen ('08)DEN9.59
  
 PB
Indledende 2
13.2.
13.2.
1
Ellinor Wennolf
Ellinor Wennolf ('08)
SWE8.31
q
  
 
2
Lisa Berggren
Lisa Berggren ('08)
SWE8.92
q
  
 PB
3
Sonja Karlsson
Sonja Karlsson ('08)
SWE9.11
  
 
4
Tilde Bladh
Tilde Bladh ('08)
SWE9.20
  
 SB
5
Molly Lilius
Molly Lilius ('08)
SWE9.28
  
 PB
6
Freja Lundin
Freja Lundin ('08)
SWE9.47
  
 
7
Emilia Lindholm
Emilia Lindholm ('08)
SWE9.68
  
 PB
8
Vendela Bogren
Vendela Bogren ('08)
SWE9.85
  
 
P14 Højdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Ellinor Andersson
Ellinor Andersson ('08)
SWE1.50
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXO
1.50
XXO
1.53
XXX
  
2
Nora Alm
Nora Alm ('08)
SWE1.45
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXO
1.40
XXO
1.45 PB
 XO
1.50
XXX
 
3
Dorka Berner
Dorka Berner ('08)
SWE1.45
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35 =PB
 XO
1.40 PB
  O
1.45 PB
XXO
1.50
XXX
  
4Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)DEN1.35
  
 PB
 
1.20 SB
 XO
1.25 SB
  O
1.30 SB
XXO
1.35 PB
  O
1.40
XXX
   
5
Elin Lindberg
Elin Lindberg ('08)
SWE1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
XXX
    
P14 Længdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Evelin Varga
Evelin Varga ('08)
SWE4.97
  
 
 
4.974.824.884.68    
2
Binta Jammeh
Binta Jammeh ('08)
SWE4.61
  
 PB
 
4.61 PB4.464.394.30    
3Esther FalckEsther Falck ('08)DEN4.58
  
 
 
4.524.564.534.58    
4Queen RiegeQueen Riege ('08)DEN4.58
  
 
 
4.584.534.514.46    
5
Nora Alm
Nora Alm ('08)
SWE4.57
  
 
 
4.574.014.084.32    
6
Emma Liljeberg
Emma Liljeberg ('08)
SWE4.55
  
 
 
4.554.394.174.32    
7
Ebba Holmén
Ebba Holmén ('08)
SWE4.45
  
 
 
4.454.30  X  X    
8
Ellinor Andersson
Ellinor Andersson ('08)
SWE4.21
  
 
 
4.054.214.07  X    
9
Freja Sahlin
Freja Sahlin ('08)
SWE4.14
  
 PB
 
4.043.994.014.14 PB    
10
Molly Lilius
Molly Lilius ('08)
SWE4.13
  
 PB
 
  X4.13 PB  X4.06    
11
Elin Lindberg
Elin Lindberg ('08)
SWE4.13
  
 
 
4.133.823.99  X    
12Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)DEN3.96
  
 
 
3.903.963.84  –    
13
Filippa Andreasson
Filippa Andreasson ('08)
SWE3.87
  
 PB
 
3.73 PB3.87 PB3.663.69    
14Heiða JacobsenHeiða Jacobsen ('08)DEN3.72
  
 PB
 
3.70 PB3.533.72 PB  X    
15
Sonja Karlsson
Sonja Karlsson ('08)
SWE3.38
  
 
 
3.003.383.333.32    
16
Emilia Lindholm
Emilia Lindholm ('08)
SWE3.28
  
 PB
 
  X2.98 PB3.28 PB2.78    
P14 Trespring     
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Ebba Holmén
Ebba Holmén ('08)
SWE9.78
  
 PB
 
9.43 PB9.66 PB9.78 PB9.69    
2
Elin Larsson
Elin Larsson ('08)
SWE9.51
  
 PB
 
9.51 PB9.439.219.40    
3
Freja Sahlin
Freja Sahlin ('08)
SWE9.49
  
 PB
 
9.47 PB9.49 PB9.069.18    
4
Lisa Berggren
Lisa Berggren ('08)
SWE8.96
  
 =PB
 
  X8.96 =PB8.718.70    
5
Astrid Wadman
Astrid Wadman ('08)
SWE8.87
  
 PB
 
8.84 PB8.87 PB8.86  –    
6
Vera Frisk
Vera Frisk ('08)
SWE8.85
  
 PB
 
8.49 PB8.34  –8.85 PB    
7Heiða JacobsenHeiða Jacobsen ('08)DEN8.04
  
 PB
 
7.88 PB7.337.738.04 PB    
P14 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Elin Larsson
Elin Larsson ('08)
SWE10.76
  
 
 
10.47  X9.9010.76    
2
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE10.18
  
 
 
  X10.18  X  X    
3
Astrid Wadman
Astrid Wadman ('08)
SWE8.91
  
 
 
7.618.917.998.66    
4Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)DEN8.80
  
 
 
8.598.078.748.80    
5Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)DEN8.55
  
 
 
8.457.828.538.55    
6
Minna Olsson
Minna Olsson ('08)
SWE8.50
  
 PB
 
7.738.097.458.50 PB    
7
Dorka Berner
Dorka Berner ('08)
SWE8.21
  
 PB
 
8.21 PB7.67  X7.38    
8
Rut Nilsson
Rut Nilsson ('08)
SWE7.93
  
 
 
7.916.757.937.51    
9
Dalia Kamf Hoppe
Dalia Kamf Hoppe ('08)
SWE7.60
  
 PB
 
7.186.737.26 PB7.60 PB    
D13 60 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)DEN7.91
  
 PB
2
Filip Englund
Filip Englund ('09)
SWE8.15
  
 =PB
3
Malte Håkansson
Malte Håkansson ('09)
SWE8.17
  
 PB
4
Oscar Henriksson
Oscar Henriksson ('09)
SWE8.58
  
 
5
Erik Fridolf
Erik Fridolf ('09)
SWE8.58
  
 
6
Albin Anderberg
Albin Anderberg ('09)
SWE8.78
  
 
7
Sigge Strandberg
Sigge Strandberg ('09)
SWE8.78
  
 
8
Alexandro Torkéll
Alexandro Torkéll ('09)
SWE8.87
  
 
Indledende heats13.2.
Indledende 1
13.2.
13.2.
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)DEN8.06
q
  
 
2
Albin Anderberg
Albin Anderberg ('09)
SWE8.74
q
  
 PB
3
Sigge Strandberg
Sigge Strandberg ('09)
SWE8.76
q
  
 PB
4
Alexandro Torkéll
Alexandro Torkéll ('09)
SWE8.90
q
  
 
5
Almir Markolli Krasniqi
Almir Markolli Krasniqi ('09)
SWE9.40
  
 
Indledende 2
13.2.
13.2.
1
Malte Håkansson
Malte Håkansson ('09)
SWE8.28
q
  
 PB
2
Filip Englund
Filip Englund ('09)
SWE8.31
q
  
 
3
Erik Fridolf
Erik Fridolf ('09)
SWE8.54
q
  
 PB
4
Oscar Henriksson
Oscar Henriksson ('09)
SWE8.57
q
  
 
5
Liam Swensson
Liam Swensson ('09)
SWE9.23
  
 
6
Viggo Mazetti
Viggo Mazetti ('09)
SWE9.63
  
 PB
D13 800 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Viggo Bakker
Viggo Bakker ('09)
SWE2:17.33
  
 
2
Eric Andersson
Eric Andersson ('09)
SWE2:36.75
  
 PB
3
Malte Jacobsson
Malte Jacobsson ('09)
SWE2:36.81
  
 PB
4
Fabian Tillander
Fabian Tillander ('09)
SWE2:40.43
  
 PB
5
Samuel Coric
Samuel Coric ('09)
SWE2:46.42
  
 PB
Finale B
12.2.
12.2.
1
Benjamin Högelius
Benjamin Högelius ('09)
SWE2:46.84
  
 PB
2
August Thunblad
August Thunblad ('09)
SWE2:53.05
  
 PB
3
Terje Lagerholm
Terje Lagerholm ('09)
SWE2:53.56
  
 PB
4
Pluto Palmblad
Pluto Palmblad ('09)
SWE2:56.14
  
 PB
5
Lucas Palmqvist
Lucas Palmqvist ('09)
SWE3:00.35
  
 PB
6
Zion Svensson
Zion Svensson ('09)
SWE3:06.97
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Carl Björk
Carl Björk ('09)
SWE1.50
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45 =PB
 XO
1.50 PB
 XO
1.53
XXX
2
Uros Brankovic
Uros Brankovic ('09)
SWE1.50
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45 =PB
  O
1.50 PB
XXO
1.53
XXX
3
Oscar Henriksson
Oscar Henriksson ('09)
SWE1.45
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 =PB
  O
1.35 PB
 XO
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50
XXX
 
4
Liam Swensson
Liam Swensson ('09)
SWE1.40
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45
XXX
 
5
Mattis Lamréus Kaspersen
Mattis Lamréus Kaspersen ('09)
SWE1.35
  
 PB
 
1.20
 XO
1.25
  O
1.30 =PB
  O
1.35 PB
 XO
1.40
XXX
   
6
Fabian Tillander
Fabian Tillander ('09)
SWE1.30
  
 PB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 PB
XXO
1.35
XXX
   
7
Zion Svensson
Zion Svensson ('09)
SWE1.20
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
 XO
1.25
XXX
     
8
Valdemar Lindstrii
Valdemar Lindstrii ('09)
SWE1.15
  
 =PB
 
1.15 =PB
 XO
1.20
XXX
      
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Albin Anderberg
Albin Anderberg ('09)
SWE4.82
  
 
 
4.824.434.714.77    
2
Oscar Henriksson
Oscar Henriksson ('09)
SWE4.67
  
 PB
 
4.61 PB4.534.67 PB4.47    
3
Filip Englund
Filip Englund ('09)
SWE4.65
  
 PB
 
4.514.364.634.65 PB    
4
Sigge Strandberg
Sigge Strandberg ('09)
SWE4.60
  
 
 
4.564.30  X4.60    
5
Carl Björk
Carl Björk ('09)
SWE4.51
  
 
 
4.264.513.234.48    
6
Liam Swensson
Liam Swensson ('09)
SWE4.44
  
 PB
 
4.44 PB4.214.153.67    
7
Fabian Tillander
Fabian Tillander ('09)
SWE4.34
  
 
 
4.054.134.174.34    
8
Benjamin Högelius
Benjamin Högelius ('09)
SWE4.10
  
 PB
 
3.81 PB3.80  X4.10 PB    
9
Samuel Coric
Samuel Coric ('09)
SWE4.02
  
 PB
 
  X4.02 PB  X  X    
10
Mattis Lamréus Kaspersen
Mattis Lamréus Kaspersen ('09)
SWE3.90
  
 PB
 
3.79 PB3.90 PB  X  X    
11
Almir Markolli Krasniqi
Almir Markolli Krasniqi ('09)
SWE3.84
  
 PB
 
3.78 PB3.573.84 PB  X    
12
Zion Svensson
Zion Svensson ('09)
SWE3.47
  
 PB
 
3.41 PB3.47 PB  X3.35    
D13 Trespring 1 m zone    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)DEN10.29
  
 PB
 
10.29 PB10.1410.169.99    
2
Oscar Henriksson
Oscar Henriksson ('09)
SWE10.14
  
 PB
 
9.94 PB9.95 PB  X10.14 PB    
3
Sigge Strandberg
Sigge Strandberg ('09)
SWE9.79
  
 PB
 
9.72 PB  X9.539.79 PB    
4
Malte Håkansson
Malte Håkansson ('09)
SWE9.63
  
 PB
 
8.90 PB9.53 PB9.63 PB  X    
5
Alexandro Torkéll
Alexandro Torkéll ('09)
SWE9.51
  
 
 
9.51  X9.22  –    
6Albert RedestamAlbert Redestam ('10)DEN9.17
  
 PB
 
  X8.47 PB8.92 PB9.17 PB    
7
Benjamin Henriksson
Benjamin Henriksson ('11)
SWE8.81
  
 PB
 
  X8.81 PB  –  –    
8
Samuel Coric
Samuel Coric ('09)
SWE8.52
  
 PB
 
  X  X8.52 PB  X    
9
Pluto Palmblad
Pluto Palmblad ('09)
SWE8.22
  
 PB
 
7.79 PB8.00 PB8.12 PB8.22 PB    
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Malte Håkansson
Malte Håkansson ('09)
SWE9.93
  
 
 
8.998.799.619.93    
2
Oscar Henriksson
Oscar Henriksson ('09)
SWE7.74
  
 
 
7.417.747.127.01    
3
Liam Swensson
Liam Swensson ('09)
SWE7.51
  
 PB
 
5.88 PB6.10 PB6.68 PB7.51 PB    
4
Erik Fridolf
Erik Fridolf ('09)
SWE7.16
  
 PB
 
6.077.16 PB7.016.53    
5
Viggo Mazetti
Viggo Mazetti ('09)
SWE6.34
  
 PB
 
4.99 PB6.34 PB  X4.87    
6
Pluto Palmblad
Pluto Palmblad ('09)
SWE5.85
  
 
 
5.855.384.945.51    
P13 60 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)DEN7.98
  
 
2
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE8.54
  
 PB
3
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE8.60
  
 PB
4
Seoyul Choi
Seoyul Choi ('09)
SWE8.69
  
 
5
Michelle Olsson
Michelle Olsson ('09)
SWE8.85
  
 
6
Ester Drott Ripoll
Ester Drott Ripoll ('09)
SWE8.97
  
 PB
7
Vesta Lindström
Vesta Lindström ('09)
SWE8.98
  
 
8
Joline Billsten
Joline Billsten ('09)
SWE9.00
  
 PB
Indledende heats13.2.
Indledende 1
13.2.
13.2.
1
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE8.58
q
  
 PB
2
Michelle Olsson
Michelle Olsson ('09)
SWE8.84
q
  
 
3
Vesta Lindström
Vesta Lindström ('09)
SWE8.89
q
  
 PB
4
Olivia Weldingh
Olivia Weldingh ('09)
SWE9.09
  
 PB
5
Rebecka Bryland
Rebecka Bryland ('09)
SWE9.46
  
 
6
Svea Öreberg
Svea Öreberg ('09)
SWE9.77
  
 PB
Indledende 2
13.2.
13.2.
1
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE8.77
q
  
 PB
2
Olivia Simsek
Olivia Simsek ('09)
SWE9.05
  
 
3
Malva Thorén
Malva Thorén ('09)
SWE9.16
  
 PB
4
Milou Olsson
Milou Olsson ('09)
SWE9.43
  
 
5
Amanda Söderlin
Amanda Söderlin ('09)
SWE9.54
  
 PB
6
Alma Andersson
Alma Andersson ('09)
SWE9.55
  
 
Indledende 3
13.2.
13.2.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)DEN8.04
q
  
 
2
Ester Drott Ripoll
Ester Drott Ripoll ('09)
SWE9.01
q
  
 
3
Joline Billsten
Joline Billsten ('09)
SWE9.01
q
  
 PB
4
Elsa Jonsson
Elsa Jonsson ('09)
SWE9.21
  
 
5
Lo Linghagen
Lo Linghagen ('09)
SWE9.33
  
 
6
Hanna Hjorth
Hanna Hjorth ('09)
SWE9.48
  
 PB
7
Denise Demir
Denise Demir ('09)
SWE9.83
  
 PB
Indledende 4
13.2.
13.2.
1
Seoyul Choi
Seoyul Choi ('09)
SWE8.70
q
  
 
2
Ella Svensson
Ella Svensson ('09)
SWE9.03
  
 
3
Astrid Hansson
Astrid Hansson ('09)
SWE9.07
  
 PB
4
Ida Wikberg
Ida Wikberg ('09)
SWE9.11
  
 
5
Ella Wågstam
Ella Wågstam ('09)
SWE9.28
  
 PB
6
Hjördis Selldén Torle
Hjördis Selldén Torle ('09)
SWE9.29
  
 PB
7
Liv Castro Ottosson
Liv Castro Ottosson ('09)
SWE9.50
  
 PB
Indledende 5
13.2.
13.2.
1
Simona Nusser-Smith
Simona Nusser-Smith ('09)
SWE9.07
  
 PB
2
Emma Jakobsson
Emma Jakobsson ('09)
SWE9.19
  
 PB
3
Saga Brandt
Saga Brandt ('09)
SWE9.56
  
 PB
4
Siri Gustavii
Siri Gustavii ('09)
SWE9.84
  
 PB
P13 800 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Zelda Lukic
Zelda Lukic ('09)
SWE2:35.78
  
 
2
Emma Nordström
Emma Nordström ('09)
SWE2:47.52
  
 PB
3
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE2:48.22
  
 PB
3
Emma Friman
Emma Friman ('09)
SWE2:48.22
  
 PB
5
Emma Berglund
Emma Berglund ('09)
SWE2:48.37
  
 PB
6
Vesta Lindström
Vesta Lindström ('09)
SWE2:50.76
  
 PB
7
Denise Kemi Rehnborg
Denise Kemi Rehnborg ('10)
SWE2:53.29
  
 PB
8
Elna Blake
Elna Blake ('09)
SWE3:02.42
  
 PB
Emilia Lundblom
Emilia Lundblom ('09)
SWE DNF
  
 
P13 Højdespring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE1.50
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.43 =PB
  O
1.46 PB
  O
1.48 PB
 XO
1.50 PB
XXO
1.53
XXX
2
Ida Wikberg
Ida Wikberg ('09)
SWE1.43
  
 =PB
 
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
 XO
1.40
  O
1.43 =PB
XXO
1.46
XXX
  
3
Malva Thorén
Malva Thorén ('09)
SWE1.35
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40
XXX
   
3
Emma Jakobsson
Emma Jakobsson ('09)
SWE1.35
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40
XXX
   
3
Alicia Dahlerus
Alicia Dahlerus ('09)
SWE1.35
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35 PB
  O
1.40
XXX
   
3
Olivia Simsek
Olivia Simsek ('09)
SWE1.35
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
   
7
Hanna Hjorth
Hanna Hjorth ('09)
SWE1.35
  
 =PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35 =PB
 XO
1.40
XXX
  
8
Lo Linghagen
Lo Linghagen ('09)
SWE1.30
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35
XXX
   
8
Astrid Hansson
Astrid Hansson ('09)
SWE1.30
  
 =PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30 =PB
  O
1.35
XXX
    
10
Hjördis Selldén Torle
Hjördis Selldén Torle ('09)
SWE1.30
  
 =PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30 =PB
 XO
1.35
XXX
    
11
Saga Brandt
Saga Brandt ('09)
SWE1.30
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
 XO
1.25 PB
  O
1.30 PB
 XO
1.35
XXX
   
12
Olivia Mårtensson
Olivia Mårtensson ('09)
SWE1.25
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
      
13
Alma Andersson
Alma Andersson ('09)
SWE1.25
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
XXO
1.25 PB
 XO
     
14
Emma Berglund
Emma Berglund ('09)
SWE1.20
  
 
 
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
     
15
Michelle Olsson
Michelle Olsson ('09)
SWE1.15
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20
  XP
      
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)DEN4.94
  
 
 
4.944.864.864.85    
2
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE4.75
  
 PB
 
4.75 PB4.474.75 =PB4.73    
3
Lavinia Winstedt
Lavinia Winstedt ('09)
SWE4.67
  
 PB
 
4.484.67 PB4.634.54    
4
Michelle Olsson
Michelle Olsson ('09)
SWE4.60
  
 PB
 
4.454.454.53 =PB4.60 PB    
5Alice PetersAlice Peters ('09)DEN4.53
  
 PB
 
  X  X4.53 PB4.09    
6
Seoyul Choi
Seoyul Choi ('09)
SWE4.51
  
 
 
4.304.514.313.77    
7
Juliette Debaecker
Juliette Debaecker ('09)
SWE4.48
  
 PB
 
4.46 PB4.444.434.48 PB    
8
Alicia Dahlerus
Alicia Dahlerus ('09)
SWE4.23
  
 PB
 
4.103.894.034.23 PB    
9
Vesta Lindström
Vesta Lindström ('09)
SWE4.16
  
 
 
  X4.164.11  X    
10
Emma Berglund
Emma Berglund ('09)
SWE4.13
  
 PB
 
4.13 PB4.044.053.78    
11
Tilda Lindberg
Tilda Lindberg ('09)
SWE4.11
  
 PB
 
3.97 PB4.02 PB4.03 PB4.11 PB    
12
Emma Nordström
Emma Nordström ('09)
SWE4.09
  
 
 
3.893.963.784.09    
13
Simona Nusser-Smith
Simona Nusser-Smith ('09)
SWE4.08
  
 PB
 
2.843.153.824.08 PB    
14
Ella Wågstam
Ella Wågstam ('09)
SWE4.06
  
 PB
 
4.02 PB4.06 PB3.783.75    
15
Lo Linghagen
Lo Linghagen ('09)
SWE4.02
  
 
 
3.983.904.023.90    
16
Emma Friman
Emma Friman ('09)
SWE3.91
  
 PB
 
3.91 PB3.773.713.87    
17
Rebecka Bryland
Rebecka Bryland ('09)
SWE3.84
  
 PB
 
3.553.73 PB3.613.84 PB    
18
Linnea Holmén
Linnea Holmén ('09)
SWE3.78
  
 
 
3.783.763.653.78    
19
Siri Gustavii
Siri Gustavii ('09)
SWE3.53
  
 PB
 
3.53 PB3.33  X3.39    
20
Elna Blake
Elna Blake ('09)
SWE3.31
  
 PB
 
3.19 PB3.27 PB3.31 PB  X    
P13 Trespring 1 m zone    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Michelle Olsson
Michelle Olsson ('09)
SWE9.79
  
 PB
 
9.40 PB9.259.65 PB9.79 PB    
2
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE9.46
  
 PB
 
8.96 PB9.35 PB9.069.46 PB    
3
Olivia Simsek
Olivia Simsek ('09)
SWE9.27
  
 
 
8.929.05  X9.27    
4
Hjördis Selldén Torle
Hjördis Selldén Torle ('09)
SWE9.03
  
 PB
 
9.01 PB9.03 PB9.019.01    
5
Vesta Lindström
Vesta Lindström ('09)
SWE8.74
  
 PB
 
8.32 PB  X  X8.74 PB    
6
Lo Linghagen
Lo Linghagen ('09)
SWE8.72
  
 PB
 
8.32 PB8.53 PB8.72 PB8.35    
7
Joline Billsten
Joline Billsten ('09)
SWE8.70
  
 PB
 
8.70 PB8.657.708.16    
8
Alicia Dahlerus
Alicia Dahlerus ('09)
SWE8.69
  
 PB
 
8.69 PB8.548.43  X    
9
Ella Wågstam
Ella Wågstam ('09)
SWE8.61
  
 PB
 
8.50 PB8.108.408.61 PB    
10
Astrid Hansson
Astrid Hansson ('09)
SWE8.35
  
 
 
8.358.098.298.19    
11
Linnea Holmén
Linnea Holmén ('09)
SWE8.14
  
 PB
 
  X8.03 PB8.03 =PB8.14 PB    
12
Olivia Mårtensson
Olivia Mårtensson ('09)
SWE8.09
  
 PB
 
7.91 PB8.09 PB8.037.16    
13
Amanda Håkansson
Amanda Håkansson ('09)
SWE7.89
  
 PB
 
7.89 PB7.577.707.84    
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE12.13
  
 
 
12.13  X11.42  X    
2
Alicia Lindström
Alicia Lindström ('09)
SWE9.93
  
 
 
8.949.219.849.93    
3
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE9.34
  
 PB
 
8.878.559.07 PB9.34 PB    
4
Joline Billsten
Joline Billsten ('09)
SWE9.22
  
 PB
 
9.22 PB9.098.888.14    
5
Malva Thorén
Malva Thorén ('09)
SWE8.86
  
 
 
8.60  X8.868.41    
6
Ella Svensson
Ella Svensson ('09)
SWE8.34
  
 PB
 
8.34 PB7.688.248.31    
7
Elsa Jonsson
Elsa Jonsson ('09)
SWE8.14
  
 
 
7.438.14  X6.99    
8
Lovisa Gjertz
Lovisa Gjertz ('09)
SWE8.10
  
 PB
 
8.10 PB  X  X6.87    
9
Svea Öreberg
Svea Öreberg ('09)
SWE8.08
  
 PB
 
8.08 PB7.847.507.81    
10
Olivia Simsek
Olivia Simsek ('09)
SWE7.94
  
 
 
7.867.947.267.91    
11
Ella Wågstam
Ella Wågstam ('09)
SWE7.78
  
 PB
 
7.75 PB7.78 PB  X5.94    
12
Milou Olsson
Milou Olsson ('09)
SWE7.64
  
 PB
 
7.64 PB7.327.437.20    
13
Denise Demir
Denise Demir ('09)
SWE7.43
  
 PB
 
6.64 PB6.96 PB6.627.43 PB    
14
Astrid Hansson
Astrid Hansson ('09)
SWE7.11
  
 =PB
 
7.026.617.11 =PB6.87    
D12 60 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Isac Sehlstedt
Isac Sehlstedt ('10)
SWE8.52
  
 
2Albert RedestamAlbert Redestam ('10)DEN8.55
  
 
3
Noel Henriksson
Noel Henriksson ('10)
SWE8.79
  
 
4
Benjamin Henriksson
Benjamin Henriksson ('11)
SWE8.84
  
 
5
Anton Ford
Anton Ford ('10)
SWE8.89
  
 
6
Gustav Pedersen
Gustav Pedersen ('10)
SWE9.37
  
 
7
Kalle Brusselmans
Kalle Brusselmans ('10)
SWE9.72
  
 PB
8
Ludvig Frieberg
Ludvig Frieberg ('10)
SWE9.79
  
 PB
Indledende heats13.2.
Indledende 1
13.2.
13.2.
1
Isac Sehlstedt
Isac Sehlstedt ('10)
SWE8.53
q
  
 
2
Anton Ford
Anton Ford ('10)
SWE8.98
q
  
 
3
Gustav Pedersen
Gustav Pedersen ('10)
SWE9.34
q
  
 PB
4
Kalle Brusselmans
Kalle Brusselmans ('10)
SWE9.82
q
  
 PB
5
Nils Holmqvist
Nils Holmqvist ('10)
SWE10.10
  
 
Indledende 2
13.2.
13.2.
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)DEN8.73
q
  
 
2
Noel Henriksson
Noel Henriksson ('10)
SWE8.84
q
  
 
3
Benjamin Henriksson
Benjamin Henriksson ('11)
SWE9.01
q
  
 
4
Ludvig Frieberg
Ludvig Frieberg ('10)
SWE9.82
q
  
 PB
5
Harry Lager
Harry Lager ('10)
SWE10.87
  
 PB
D12 Højdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Benjamin Henriksson
Benjamin Henriksson ('11)
SWE1.35
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35 PB
  O
1.40
XXX
 
2
Melvin Sellberg
Melvin Sellberg ('10)
SWE1.35
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
 XO
1.40
XXX
 
3
Theodor Fannon
Theodor Fannon ('10)
SWE1.35
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.30 PB
XXO
1.35 PB
XXO
1.40
XXX
 
4
Ludvig Frieberg
Ludvig Frieberg ('10)
SWE1.30
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =PB
 XO
1.30 PB
 XO
1.35
XXX
  
5
William Bruhn
William Bruhn ('12)
SWE1.15
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
     
6
Tage Karlström
Tage Karlström ('11)
SWE1.15
  
 
 
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXX
     
D12 Længdespring 1 m zone    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Benjamin Henriksson
Benjamin Henriksson ('11)
SWE4.74
  
 PB
 
4.684.414.74 PB4.60    
2Albert RedestamAlbert Redestam ('10)DEN4.72
  
 
 
4.514.514.704.72    
3
Isac Sehlstedt
Isac Sehlstedt ('10)
SWE4.55
  
 
 
4.484.544.544.55    
4
Noel Henriksson
Noel Henriksson ('10)
SWE4.29
  
 
 
4.16  X4.064.29    
5
Gustav Pedersen
Gustav Pedersen ('10)
SWE4.14
  
 PB
 
3.86 PB3.91 PB4.03 PB4.14 PB    
6
Anton Ford
Anton Ford ('10)
SWE4.12
  
 
 
4.124.033.961.49    
7
Ludvig Frieberg
Ludvig Frieberg ('10)
SWE3.70
  
 
 
  X3.70  X  X    
8
Nils Holmqvist
Nils Holmqvist ('10)
SWE3.42
  
 
 
3.42  X3.263.31    
9
Kalle Brusselmans
Kalle Brusselmans ('10)
SWE3.31
  
 PB
 
  X  X3.31 PB3.25    
D12 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Erik Herstedt
Erik Herstedt ('10)
SWE8.85
  
 PB
 
8.74 PB8.498.698.85 PB    
2
Tiger Odéhn
Tiger Odéhn ('10)
SWE8.04
  
 PB
 
7.84 PB8.04 PB7.677.74    
3
Ludvig Frieberg
Ludvig Frieberg ('10)
SWE6.20
  
 PB
 
6.20 PB6.125.76  X    
4
Melvin Sellberg
Melvin Sellberg ('10)
SWE5.98
  
 
 
5.645.825.985.65    
P12 60 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Leah Johansson
Leah Johansson ('10)
SWE8.79
  
 PB
2
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE8.86
  
 
3
Matilda Blixt
Matilda Blixt ('10)
SWE9.11
  
 
4
Hedda Karlberg
Hedda Karlberg ('10)
SWE9.13
  
 PB
5
Emma Valentin-Hjorth
Emma Valentin-Hjorth ('10)
SWE9.19
  
 
6
Olivia Ståhl
Olivia Ståhl ('10)
SWE9.33
  
 
7
Meja Persson
Meja Persson ('10)
SWE9.33
  
 
8Tara Rose MehrotraTara Rose Mehrotra ('10)DEN9.44
  
 
Indledende heats13.2.
Indledende 1
13.2.
13.2.
1
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE8.87
q
  
 
2
Hedda Karlberg
Hedda Karlberg ('10)
SWE9.20
q
  
 PB
3
Olivia Ståhl
Olivia Ståhl ('10)
SWE9.23
q
  
 
4
Ella Larsson
Ella Larsson ('10)
SWE9.47
  
 PB
5
Moa Cederström
Moa Cederström ('10)
SWE9.60
  
 
6
Alma Lindberg
Alma Lindberg ('10)
SWE10.16
  
 PB
7
Smilla Dahlstedt Kajsajuntti
Smilla Dahlstedt Kajsajuntti ('10)
SWE10.26
  
 PB
Indledende 2
13.2.
13.2.
1
Matilda Blixt
Matilda Blixt ('10)
SWE9.11
q
  
 
2
Meja Persson
Meja Persson ('10)
SWE9.32
q
  
 
3
Hedvig Götegård
Hedvig Götegård ('10)
SWE9.54
  
 
4
Denise Kemi Rehnborg
Denise Kemi Rehnborg ('10)
SWE9.70
  
 
5
Leah Bonde
Leah Bonde ('10)
SWE9.84
  
 PB
6
Selma Berggren
Selma Berggren ('10)
SWE10.12
  
 PB
7
Ebba Bjerre
Ebba Bjerre ('10)
SWE10.45
  
 PB
8
Edith Ehnevid
Edith Ehnevid ('10)
SWE11.10
  
 PB
Indledende 3
13.2.
13.2.
1
Leah Johansson
Leah Johansson ('10)
SWE8.96
q
  
 
2
Emma Valentin-Hjorth
Emma Valentin-Hjorth ('10)
SWE9.22
q
  
 
3Tara Rose MehrotraTara Rose Mehrotra ('10)DEN9.30
q
  
 PB
4
Signe Lindblad
Signe Lindblad ('10)
SWE9.58
  
 
5
Amy Halmo
Amy Halmo ('10)
SWE9.68
  
 PB
6
Siri Nilsson
Siri Nilsson ('10)
SWE9.82
  
 PB
7
Selma Krus
Selma Krus ('10)
SWE9.99
  
 PB
P12 Højdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE1.41
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.38 PB
XXO
1.41 PB
 XO
1.44
XXX
 
2
Elma Hellqvist
Elma Hellqvist ('11)
SWE1.30
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35
XXX
 
2
Maja Andersson
Maja Andersson ('11)
SWE1.30
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
  
4
Hedda Karlberg
Hedda Karlberg ('10)
SWE1.30
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =PB
  O
1.30 PB
 XO
1.35
XXX
  
5
Siri Nilsson
Siri Nilsson ('10)
SWE1.25
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15 =PB
 XO
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
   
6
Agnes Elm
Agnes Elm ('10)
SWE1.25
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXO
     
7
Smilla Koeck
Smilla Koeck ('10)
SWE1.25
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =PB
 XO
1.25 PB
XXO
    
8Ida Sofie Abel-JespersenIda Sofie Abel-Jespersen ('10)DEN1.20
  
 
 
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
   
9
Olivia Krantz Elm
Olivia Krantz Elm ('11)
SWE1.20
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20 PB
 XO
1.25
XXX
   
10
Ebba Danarö
Ebba Danarö ('11)
SWE1.15
  
 
 
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
  O
1.20
XXX
    
Tara Rose MehrotraTara Rose Mehrotra ('10)DEN NH
  
 
 
1.05
XXX
       
P12 Længdespring 1 m zone    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Siri Nilsson
Siri Nilsson ('10)
SWE4.08
  
 PB
 
3.803.91 PB3.94 PB4.08 PB    
2
Olivia Ståhl
Olivia Ståhl ('10)
SWE4.04
  
 
 
3.824.043.97  –    
3
Leah Johansson
Leah Johansson ('10)
SWE4.00
  
 
 
3.823.703.924.00    
4
Ella Larsson
Ella Larsson ('10)
SWE3.98
  
 
 
3.921.863.803.98    
5
Emma Valentin-Hjorth
Emma Valentin-Hjorth ('10)
SWE3.94
  
 PB
 
3.90 PB3.763.91 PB3.94 PB    
6
Matilda Blixt
Matilda Blixt ('10)
SWE3.92
  
 
 
3.673.49  X3.92    
7
Hedvig Götegård
Hedvig Götegård ('10)
SWE3.78
  
 
 
3.773.783.673.76    
8
Selma Berggren
Selma Berggren ('10)
SWE3.71
  
 PB
 
3.48 PB3.59 PB3.523.71 PB    
9
Signe Lindblad
Signe Lindblad ('10)
SWE3.70
  
 
 
  X3.403.703.46    
10
Meja Persson
Meja Persson ('10)
SWE3.58
  
 
 
3.583.403.103.40    
11
Smilla Koeck
Smilla Koeck ('10)
SWE3.57
  
 PB
 
3.35 PB3.57 PB3.273.23    
12
Amy Halmo
Amy Halmo ('10)
SWE3.53
  
 PB
 
3.53 PB2.332.333.18    
13Tara Rose MehrotraTara Rose Mehrotra ('10)DEN3.51
  
 PB
 
2.96 PB3.51 PB3.353.30    
14
Denise Kemi Rehnborg
Denise Kemi Rehnborg ('10)
SWE3.42
  
 
 
3.423.403.383.42    
15
Alma Lindberg
Alma Lindberg ('10)
SWE3.28
  
 
 
3.283.273.113.03    
16
Smilla Dahlstedt Kajsajuntti
Smilla Dahlstedt Kajsajuntti ('10)
SWE3.15
  
 PB
 
3.15 PB3.083.022.96    
17
Ebba Bjerre
Ebba Bjerre ('10)
SWE3.00
  
 
 
  X2.902.793.00    
18
Edith Ehnevid
Edith Ehnevid ('10)
SWE2.64
  
 PB
 
2.61 PB2.64 PB2.502.35    
P12 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE12.73
  
 
 
12.4212.10  X12.73    
2
Siri Nilsson
Siri Nilsson ('10)
SWE7.27
  
 PB
 
6.86 PB6.097.27 PB6.42    
3
Smilla Koeck
Smilla Koeck ('10)
SWE6.61
  
 
 
6.526.616.616.45    
4Ida Sofie Abel-JespersenIda Sofie Abel-Jespersen ('10)DEN5.71
  
 PB
 
  X5.71 PB  X4.80    
M35 60 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Mehdi Alipour
Mehdi Alipour ('83)
SWE7.58
  
 
2
Karl Dannestam
Karl Dannestam ('80)
SWE8.17
  
 
3
Sigge Frolov
Sigge Frolov ('63)
SWE8.33
  
 
4
Jakob Löndahl
Jakob Löndahl ('78)
SWE8.69
  
 
5
Cedrik Wreme
Cedrik Wreme ('71)
SWE8.92
  
 
6
Jonas Hemgren
Jonas Hemgren ('66)
SWE9.08
  
 PB
Lars-Erik Granberg
Lars-Erik Granberg ('42)
SWE DNF
  
 
M35 Længdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Christian Karlström
Christian Karlström ('83)
SWE4.72
  
 PB
 
  X4.37 PB4.60 PB  X4.67 PB4.72 PB  
2
Cedrik Wreme
Cedrik Wreme ('71)
SWE4.33
  
 PB
 
3.903.974.104.214.154.33 PB  
3
Lars-Erik Granberg
Lars-Erik Granberg ('42)
SWE2.84
  
 SB
 
2.79 SB2.712.712.84 SB2.642.71  
K35 Længdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Marie Hansson
Marie Hansson ('80)
SWE4.35
  
 PB
 
3.74 PB3.73  X4.09 PB4.35 PB4.11  
2
Therese Göransson
Therese Göransson ('86)
SWE3.73
  
 PB
 
3.73 PB3.483.413.543.683.65  
K40 60 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Karin Björk
Karin Björk ('81)
SWE8.47
  
 
2
Marie Hansson
Marie Hansson ('80)
SWE8.55
  
 PB
M60 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Bertil Dersén
Bertil Dersén ('62)
SWE8.87
  
 PB
 
8.17 PB8.58 PB8.87 PB  X  X7.58  
M70 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Kenneth Jansson
Kenneth Jansson ('49)
SWE11.89
  
 SB
 
11.48 SB11.89 SB  X11.82  X11.74  
2
Thomas Grundström
Thomas Grundström ('51)
SWE10.31
  
 PB
 
10.31 PB10.10  X9.349.699.67  
3
Gert Möller
Gert Möller ('52)
SWE9.80
  
 PB
 
9.42 PB9.159.80 PB9.559.389.59  
K75 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Marianne Stankovski
Marianne Stankovski ('44)
SWE8.27
  
 PB
 
8.13 PB7.968.27 PB8.27 =PB8.218.16  

Seneste resultater

24‐26.6AalborgDM Senior
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon