Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: skivekast 3-22 13.6.2022
Skive Stadion

K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM46.26
  
 PB
 
  X  X  X  X  X46.26 PB  
2Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM41.25
  
 PB
 
  X  X39.23 SB41.25 PB  X  X  
M22 Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Johannes Thorbjørn HansenJohannes Thorbjørn Hansen ('02)Skive AM28.65
  
 PB
 
  X28.65 PB24.30  X26.8728.43  
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM41.08
  
 PB
 
  X  X41.08 PB  X  X  X  
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM55.52
  
 
 
53.4954.37  X51.5255.5255.00  
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM37.08
  
 PB
 
  X35.44 PB35.3935.93 PB36.58 PB37.08 PB  
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM30.91
  
 
 
29.89  X27.2130.91  X  X  
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM42.84
  
 SB
 
  X42.84 SB  X39.25  X39.47  

Seneste resultater

18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
17.8RønneViking 10.000m 2022
16.8TårnbyTracks Amager
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint
4.8GreveSommerkast III
30.7HelsingørSommerkast
30.7HvidovreSommerkast II
25.7VejleVejlekast 2
23.7RandersPV Camp Stævne
21.7AarhusSommerkast 2
16.7HvidovreSommerkast
14.7AarhusSommerkast 1
13.7Korsør Sommerstævne i forbindelse med besøg fra Motala AIF
10.7København1500 meter med håndstoppede tider
2.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6OdenseOdense Atletik Stangspringsstævne 2
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
15.6HillerødNordsjælland mesterskaberne
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior