Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Korsør : Sommerstævne i forbindelse med besøg fra Motala AIF 13.7.2022
Korsør Atletik Stadion

M 100 m    
Vind: +2.5

Finale A

Finale
Vind: +2.5
1Skjold AallmannSkjold Aallmann ('04)Sparta11.22 w
  
 
2Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM12.34 w
  
 
M 200 m    
Vind: +3.6

Finale A

Finale
Vind: +3.6
1Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM26.82 w
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM5.38 w
+3.2
  
 
 
5.38
 3.2
5.23
 3.5
  X  X    
D15 800 m    

Finale A

Finale
1
Mattias Embretzen
Mattias Embretzen ('07)
/ SWE2:51.05
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Mattias Embretzen
Mattias Embretzen ('07)
/ SWE4.65 w
+3.5
  
 
 
4.50
 3.4
4.49
 2.9
4.51
 3.3
4.65
 3.5
    
2Lasse Blok MadsenLasse Blok Madsen ('08)Korsør AM3.90 w
+3.2
  
 
 
3.90
 3.2
3.78
 2.8
  X3.59
 3.5
    
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Lasse Blok MadsenLasse Blok Madsen ('08)Korsør AM8.22
  
 PB
 
8.22 PB  X7.897.38    
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Lasse Blok MadsenLasse Blok Madsen ('08)Korsør AM30.17
  
 PB
 
28.46 PB27.10  X30.17 PB    
P15 80 m    
Vind: +3.5

Finale A

Finale
Vind: +3.5
1
Tuva Lindstedt
Tuva Lindstedt ('08)
/ SWE10.70 w
  
 
2
Alina Halenius
Alina Halenius ('08)
/ SWE11.60 w
  
 
3
Karin Eckerbom
Karin Eckerbom ('07)
/ SWE11.86 w
  
 
P15 200 m    
Vind: +3.6

Finale A

Finale
Vind: +3.6
1Sara MattesenSara Mattesen ('08)Korsør AM32.01 w
  
 
P15 800 m    

Finale A

Finale
1
Matilda Käck
Matilda Käck ('07)
/ SWE2:55.65
  
 PB
2Sara MattesenSara Mattesen ('08)Korsør AM3:07.77
  
 
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Tuva Lindstedt
Tuva Lindstedt ('08)
/ SWE4.93 w
+2.9
  
 
 
4.70
 3.2
  X
 3.1
4.91
 3.3
4.93
 2.9
    
2
Alina Halenius
Alina Halenius ('08)
/ SWE4.62 w
+3.3
  
 
 
4.04
 3.1
4.13
 3.0
4.50
 2.7
4.62
 3.3
    
3
Karin Eckerbom
Karin Eckerbom ('07)
/ SWE4.26 w
+3.3
  
 
 
4.07
 3.3
4.11
 3.2
4.03
 2.9
4.26
 3.3
    
4Sara MattesenSara Mattesen ('08)Korsør AM3.91 w
+2.8
  
 
 
  X
 3.0
3.91
 2.8
3.88
 3.3
3.56
 3.2
    
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1
Tuva Lindstedt
Tuva Lindstedt ('08)
/ SWE10.35
  
 
 
  X9.6810.359.93    
2
Matilda Käck
Matilda Käck ('07)
/ SWE10.00
  
 PB
 
9.3910.00 PB9.529.40    
3Charlotte MadsenCharlotte Madsen ('07)Korsør AM5.73
  
 PB
 
5.16 PB5.60 PB5.71 PB5.73 PB    
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Charlotte MadsenCharlotte Madsen ('07)Korsør AM16.64
  
 PB
 
15.90 PB16.64 PB16.1814.38    
2
Lova Slänsby
Lova Slänsby ('08)
/ SWE15.96
  
 PB
 
15.67 PB  X15.96 PB14.53    
3
Matilda Käck
Matilda Käck ('07)
/ SWE14.55
  
 PB
 
14.54 PB14.55 PB12.13  X    
D13 800 m    

Finale A

Finale
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk2:16.13
  
 PB
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Rasmus MadsenRasmus Madsen ('09)Korsør AM7.61
  
 PB
 
7.02 PB6.967.34 PB7.61 PB    
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Rasmus MadsenRasmus Madsen ('09)Korsør AM24.58
  
 PB
 
23.7124.5824.3122.99    
D11 60 m    
Vind: +6.3

Finale A

Finale
Vind: +6.3
1
Nikolas Rondon Olsen
Nikolas Rondon Olsen ('12)
Korsør AM9.56 w
  
 
2
Maya Teilmann
Maya Teilmann ('15)
Korsør AM11.59 w
  
  K Mixed competition
3
Niels Madsen
Niels Madsen ('13)
Korsør AM10.76 w
  
 
4
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM10.58 w
  
  K Mixed competition
5
Morten Madsen
Morten Madsen ('13)
Korsør AM11.38 w
  
 
D11 200 m    
Vind: +3.7

Finale A

Finale
Vind: +3.7
1
Nikolas Rondon Olsen
Nikolas Rondon Olsen ('12)
Korsør AM35.90 w
  
 
D11 800 m    

Finale A

Finale
1
Nikolas Rondon Olsen
Nikolas Rondon Olsen ('12)
Korsør AM3:11.82
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Nikolas Rondon Olsen
Nikolas Rondon Olsen ('12)
Korsør AM3.48 w
+3.3
  
 
 
3.48
 3.3
3.40
 3.5
3.46
 3.3
3.44
 3.8
3.48
 4.0
   
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk6.03
  
 PB
 
5.13 PB5.75 PB5.616.03 PB    
2
Nikolas Rondon Olsen
Nikolas Rondon Olsen ('12)
Korsør AM5.42
  
 PB
 
4.47 PB5.18 PB5.42 PB5.27    
D9 200 m    
Vind: +3.7

Finale A

Finale
Vind: +3.7
1
Morten Madsen
Morten Madsen ('13)
Korsør AM38.93 w
  
 
2
Niels Madsen
Niels Madsen ('13)
Korsør AM39.11 w
  
 
D9 800 m    

Finale A

Finale
1
Morten Madsen
Morten Madsen ('13)
Korsør AM3:28.73
  
 PB
2
Niels Madsen
Niels Madsen ('13)
Korsør AM3:51.67
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Morten Madsen
Morten Madsen ('13)
Korsør AM2.99 w
+3.3
  
 
 
2.85
 3.2
2.75
 2.9
2.99
 3.3
2.87
 4.0
2.99
 3.7
   
2
Niels Madsen
Niels Madsen ('13)
Korsør AM2.87 w
+3.8
  
 
 
2.74
 3.3
2.73
 3.2
2.87
 3.8
2.62
 3.9
2.87
 4.0
   
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Niels Madsen
Niels Madsen ('13)
Korsør AM6.15
  
 PB
 
5.61 PB5.68 PB6.15 PB5.93    
2
Morten Madsen
Morten Madsen ('13)
Korsør AM4.45
  
 PB
 
3.39 PB4.00 PB4.45 PB3.53    
P9 200 m    
Vind: +3.7

Finale A

Finale
Vind: +3.7
1
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM37.99 w
  
 
P9 800 m    

Finale A

Finale
1
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM3:13.90
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM3.32 w
+3.2
  
 
 
3.32
 3.2
2.87
 4.0
3.16
 2.9
3.07
 3.1
3.32
 3.5
   
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM4.73
  
 PB
 
3.93 PB4.43 PB4.044.73 PB    
P7 200 m    
Vind: +3.7

Finale A

Finale
Vind: +3.7
1
Maya Teilmann
Maya Teilmann ('15)
Korsør AM43.34 w
  
 
P7 800 m    

Finale A

Finale
1
Maya Teilmann
Maya Teilmann ('15)
Korsør AM3:35.64
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Maya Teilmann
Maya Teilmann ('15)
Korsør AM2.62 w
+2.9
  
 
 
2.22
 3.2
2.62
 2.9
2.41
 3.3
2.55
 3.0
2.62
 3.5
   
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Maya Teilmann
Maya Teilmann ('15)
Korsør AM3.16
  
 PB
 
3.16 PB2.602.922.78    

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne