Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herning: Vestdansk Holdmesterskab for Ungdom 24.9.2022
Herning Atletikstadion

D19 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Christian Daniel NørskovChristian Daniel Nørskov ('04)Randers Freja10.97 w
  
 
2Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM11.46 w
  
 
3Lau GodskLau Godsk ('03)Randers Freja11.81 w
  
 
4Anders NyborgAnders Nyborg ('05)Randers Freja12.27 w
  
 
5Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM12.45 w
  
 
6Mohammed Ali MoussaMohammed Ali Moussa ('05)HGF AM13.14 w
  
 
D19 400 m    

Finale A

Finale
1Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja50.40
  
 PB
2Mohammed Ali MoussaMohammed Ali Moussa ('05)HGF AM1:03.39
  
 PB
D19 1500 m    

Finale A

Finale
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja4:35.25
  
 PB
2Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM4:35.81
  
 PB
3Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 4:40.42
  
  K Mixed competition
4Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja4:45.74
  
  K Mixed competition
5Lasse Holm JensenLasse Holm Jensen ('05)Esbjerg AM5:16.29
  
 SB
6Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM5:20.79
  
 SB
7Mille LodahlMille Lodahl ('06)HGF AM5:27.07
  
  K Mixed competition
D19 110 m hæk 99.1 cm    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM15.10
  
 PB
2Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja16.85
  
 PB
3Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM22.38
  
 PB
D19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja1.70
  
 PB
 
1.60 SB
 XO
1.65 SB
  O
1.70 PB
  O
1.75
XXX
    
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja1.70
  
 =PB
 
1.45 =PB
  O
1.50 PB
  O
1.55 PB
  O
1.60 PB
  O
1.65 PB
 XO
1.70 PB
  O
1.75
  XX
 
3Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM1.65
  
 PB
 
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.55 SB
  O
1.60 SB
XXO
1.65 PB
  O
1.70
XXX
  
4Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM1.55
  
 
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
XXX
     
5Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM1.00
  
 PB
 
1.00 PB
  O
       
D19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM5.81
+1.2
  
 
 
5.81
 1.2
5.62
 0.3
4.75
 0.0
     
2Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja5.62
+1.5
  
 SB
 
5.62 SB
 1.5
  X  X     
3Lasse Holm JensenLasse Holm Jensen ('05)Esbjerg AM5.45
+1.4
  
 
 
5.45
 1.4
  X  X     
4Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja5.15
+1.3
  
 
 
  X  X5.15
 1.3
     
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja13.67
  
 
 
12.70  –13.67     
2Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM12.12
  
 PB
 
12.12 PB11.70      
3Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja12.05
  
 
 
12.05  –  –     
4Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM9.55
  
 
 
8.35  –9.55     
5Lasse Holm JensenLasse Holm Jensen ('05)Esbjerg AM8.30
  
 PB
 
8.30 PB7.53  –     
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM40.23
  
 PB
 
39.21 PB35.3040.23 PB     
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja33.76
  
 
 
32.9233.7629.00     
3Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja33.73
  
 PB
 
25.50 PB27.66 PB33.73 PB     
4Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM31.15
  
 
 
31.15  X  X     
5Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM19.94
  
 PB
 
18.62 PB19.94 PB      
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM63.72
  
 
 
  –62.4963.72     
2Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM44.16
  
 PB
 
41.69 PB43.85 PB44.16 PB     
3Anders NyborgAnders Nyborg ('05)Randers Freja34.26
  
 PB
 
34.26 PB  –31.14     
4Mainthan ArumairajahMainthan Arumairajah ('04)Randers Freja24.03
  
 PB
 
22.59 PB  –24.03 PB     
5Mohammed Ali MoussaMohammed Ali Moussa ('05)HGF AM19.17
  
 PB
 
19.17 PB16.6716.15     
P19 100 m    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja12.92 w
  
 
2Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM13.24 w
  
 
3Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM13.51 w
  
 
4Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM13.90 w
  
 
5Beatrise RapackaBeatrise Rapacka ('06)HGF AM / LAT14.02 w
  
 
P19 400 m    

Finale A

Finale
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)Randers Freja56.64
  
 
2Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja1:01.49
  
 
3Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 1:02.65
  
 PB
4Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM1:04.36
  
 
5Mille LodahlMille Lodahl ('06)HGF AM1:05.66
  
 
6Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM1:06.98
  
 
P19 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja14.83
  
 PB
2Rachel EnninfulRachel Enninful ('05)HGF AM18.14
  
 PB
3Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM19.32
  
 PB
4Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM19.35
  
 PB
5Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM20.98
  
 PB
P19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM1.40
  
 
 
1.30
  O
1.40
XXO
1.45
XXX
     
2Rachel EnninfulRachel Enninful ('05)HGF AM1.30
  
 SB
 
1.30 SB
  O
       
P19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja4.97
+0.5
  
 
 
4.97
 0.5
4.73
 0.1
4.89
 1.9
     
2Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM4.92
+1.6
  
 SB
 
4.92 SB
 1.6
4.89
 0.0
4.89
 1.2
     
3Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM4.68
0.0
  
 
 
4.67
 1.1
4.68
 0.0
  X
 1.4
     
4Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM4.59
+1.5
  
 SB
 
4.47 SB
 1.0
4.59 SB
 1.5
4.49
 0.0
     
5Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM4.58
0.0
  
 
 
4.58
 0.0
4.51
 1.6
4.39
 1.0
     
6Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 4.35
+1.0
  
 PB
 
4.05 SB
 1.4
4.08 SB
 2.0
4.35 PB
 1.0
     
7Beatrise RapackaBeatrise Rapacka ('06)HGF AM / LAT4.18
+0.8
  
 PB
 
  X
 1.7
4.18 PB
 0.8
4.09
 0.8
     
8Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 3.80
+0.5
  
 SB
 
3.76
 2.5
3.80 SB
 0.5
  X
 0.0
     
P19 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja12.48
  
 PB
 
12.40 PB12.0312.48 PB     
2Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM11.72
  
 
 
11.4911.72  –     
3Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM11.31
  
 PB
 
10.95 PB10.3311.31 PB     
4Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF10.81
  
 PB
 
10.81 PB9.8610.74     
5Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM7.25
  
 PB
 
7.17 PB7.037.25 PB     
6Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF6.69
  
 PB
 
6.51 PB5.966.69 PB     
7Sofie Tjener StaugaardSofie Tjener Staugaard ('04)HGF AM5.96
  
 PB
 
5.78 PB5.96 PB5.60     
P19 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM33.63
  
 PB
 
33.63 PB26.3928.95     
2Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF25.65
  
 
 
  X25.6524.78     
3Sofie Tjener StaugaardSofie Tjener Staugaard ('04)HGF AM18.96
  
 PB
 
18.96 PB16.4917.57     
4Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM17.91
  
 PB
 
17.76 PB15.8217.91 PB     
5Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF17.85
  
 
 
17.85  X  X     
P19 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja38.87
  
 PB
 
38.87 PB37.0936.50     
2Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF35.61
  
 PB
 
  –32.99 PB35.61 PB     
3Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM29.26
  
 PB
 
24.81 PB29.26 PB  –     
4Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 24.46
  
 
 
  –  –24.46     
5Rachel EnninfulRachel Enninful ('05)HGF AM22.79
  
 PB
 
19.07 PB22.79 PB  –     
6Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF22.10
  
 PB
 
22.10 PB21.33  –     
7Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM20.61
  
 PB
 
  –20.61 PB  –     
D15 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK8011.49 w
  
 
2Sebastian Sleire PetersenSebastian Sleire Petersen ('07)Vejle IF12.45 w
  
 
3Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK8012.49 w
  
 
4Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 190012.50 w
  
 
Finale B
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM12.97
  
 PB
2Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM13.59
  
 
3Conrad GradmanConrad Gradman ('08)Randers Freja14.06
  
 
4Tristan Ejstrup Weiler JensenTristan Ejstrup Weiler Jensen ('08)Aarhus 190014.10
  
 PB
5Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM12.98 w
  
 
D15 300 m    

Finale A

Finale
1Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK8037.59
  
 PB
2Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX40.56
  
 PB
3Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM41.17
  
 PB
4Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK8041.45
  
 
Finale B
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja42.11
  
 PB
2Sebastian Sleire PetersenSebastian Sleire Petersen ('07)Vejle IF43.50
  
 PB
3Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM44.89
  
 PB
4Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM46.23
  
 PB
5Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM53.95
  
 PB
Finale C
1Malthe Kjær HeesgaardMalthe Kjær Heesgaard ('08)HGF AM42.80
  
 PB
2Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 190044.89
  
 PB
3Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF47.49
  
 
D15 1500 m    

Finale A

Finale
1Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF4:19.48
  
 
2Malthe Kjær HeesgaardMalthe Kjær Heesgaard ('08)HGF AM4:47.30
  
 PB
3Marcus Mølhede TarpMarcus Mølhede Tarp ('08)HGF AM4:49.98
  
 
4Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM4:52.34
  
 
5Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19004:55.23
  
 PB
6Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF4:59.12
  
 PB
7Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM5:03.71
  
  K Mixed competition
8Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja5:27.08
  
  K Mixed competition
9Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM5:28.82
  
 PB
10Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM5:32.76
  
  K Mixed competition
11Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19005:33.54
  
  K Mixed competition
12Simone FrostSimone Frost ('07)Randers Freja5:48.40
  
  K Mixed competition
13Lærke AndersenLærke Andersen ('07)SIK806:12.12
  
  K Mixed competition
14Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM6:22.35
  
 PB
15Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM6:26.49
  
  K Mixed competition
Naomi OlsvigNaomi Olsvig ('07)SIK80 DNF
  
  K Mixed competition
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8015.43
  
 PB
2Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190016.36
  
 
3Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX17.78
  
 
4Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM19.68
  
 PB
5Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF21.16
  
 PB
D15 Højdespring    
Finale B
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK801.75
  
 PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
 XO
1.65
  O
1.70 PB
 XO
1.75 PB
XXO
1.80
XXX
2Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM1.65
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.65 PB
  O
1.70
XXX
 
3Tristan Ejstrup Weiler JensenTristan Ejstrup Weiler Jensen ('08)Aarhus 19001.45
  
 PB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
 XO
1.40 PB
 XO
1.45 PB
XXO
1.50
XXX
   
4Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX1.40
  
 PB
 
1.25 SB
  O
1.30 =PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45
XXX
   
5Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM1.35
  
 PB
 
1.20 =PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40
XXX
   
6Conrad GradmanConrad Gradman ('08)Randers Freja1.35
  
 PB
 
1.35 PB
XXO
1.40
XXX
      
7Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF1.20
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
XXO
1.25
  X
    
D15 Længdespring    
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM5.04
+0.3
  
 PB
 
5.04 PB
 0.3
4.92
 1.0
4.88
 0.0
     
2Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM4.99
+1.0
  
 PB
 
4.71
 0.1
4.99 PB
 1.0
4.97
 -0.5
     
3Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja4.97
+1.1
  
 PB
 
4.84 SB
 0.1
4.97 PB
 1.1
4.96
 -0.2
     
4Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM4.73
+0.3
  
 PB
 
4.73 PB
 0.3
4.20
 1.1
4.50
 -0.2
     
5Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK804.65
0.0
  
 
 
4.65
 0.0
4.61
 0.3
  X     
6Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM4.56
0.0
  
 PB
 
4.30
 0.0
4.26
 0.7
4.56 PB
 0.0
     
7Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK804.19
0.0
  
 SB
 
4.19 SB
 0.0
3.74
 1.1
  X     
D15 Kuglestød 4.0 kg    
1Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 190011.51
  
 
 
11.2511.1011.51     
2Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190011.42
  
 PB
 
10.7311.42 PB10.22     
3Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM8.60
  
 
 
8.528.608.53     
4Sebastian Sleire PetersenSebastian Sleire Petersen ('07)Vejle IF8.06
  
 PB
 
7.92 PB8.05 PB8.06 PB     
5Marcus Mølhede TarpMarcus Mølhede Tarp ('08)HGF AM7.48
  
 
 
6.387.486.94     
6Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19006.52
  
 PB
 
6.52 PB6.425.16     
7Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM6.09
  
 PB
 
  X6.09 PB5.84     
8Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF4.56
  
 PB
 
4.56 PB3.964.09     
D15 Diskoskast 1.0 kg    
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8033.54
  
 
 
33.5428.6728.29     
2Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 190031.07
  
 PB
 
31.07 PB26.6922.67     
3Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM20.59
  
 
 
20.59  –20.50     
4Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM17.16
  
 PB
 
16.87 PB17.16 PB14.94     
5Marcus Mølhede TarpMarcus Mølhede Tarp ('08)HGF AM14.67
  
 PB
 
  –  –14.67 PB     
6Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM13.15
  
 
 
9.9810.8913.15     
7Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF13.00
  
 PB
 
  –10.9813.00 PB     
8Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF12.37
  
 PB
 
  –12.37 PB10.92     
D15 Spydkast 600 gram    
1Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 190045.16
  
 PB
 
41.4445.16 PB  –     
2Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190042.47
  
 
 
41.4742.47  –     
3Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM25.94
  
 
 
  –  –25.94     
4Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja22.91
  
 PB
 
  –  –22.91 PB     
5Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM19.48
  
 PB
 
17.9819.48 PB18.34     
6Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF15.01
  
 PB
 
13.6415.01 PB13.84     
Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM NM
  
 
 
  X  X  X     
Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 100 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF13.46
  
 
2Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM13.59
  
 
3Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja13.75
  
 
4Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja14.20
  
 
5Elisabeth RüthElisabeth Rüth ('08)HGF AM / GER14.55
  
 PB
6Amalie Bønnelykke SørensenAmalie Bønnelykke Sørensen ('07)Aalborg AM15.41
  
 
Finale B
1Lærke AndersenLærke Andersen ('07)SIK8013.98
  
 PB
2Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 190014.42
  
 PB
3Izabella MouritsenIzabella Mouritsen ('07)Vejle IF14.92
  
 PB
4Helena Holm LundHelena Holm Lund ('08)Bragdið15.32
  
 PB
5Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM15.48
  
 PB
P15 300 m    

Finale A

Finale
1Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM43.67
  
 
2Emilie AaquistEmilie Aaquist ('08)Randers Freja46.14
  
 PB
3Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM48.49
  
 PB
4Izabella MouritsenIzabella Mouritsen ('07)Vejle IF50.40
  
 PB
5Caroline SchimmelmannCaroline Schimmelmann ('08)Aarhus 190051.04
  
 PB
Finale B
5Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190043.50
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja12.48
  
 
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM13.06
  
 
3Caroline SchimmelmannCaroline Schimmelmann ('08)Aarhus 190013.70
  
 PB
4Emilie AaquistEmilie Aaquist ('08)Randers Freja13.78
  
 PB
5Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF14.14
  
 
6Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM15.55
  
 PB
Finale B
Vind: +0.3
Vind: +0.3
2Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM14.65
  
 PB
4Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK8016.55
  
 PB
5Elisabeth RüthElisabeth Rüth ('08)HGF AM / GER17.07
  
 
Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja DNF
  
 
Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 1900 DNF
  
 
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM1.50
  
 
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXX
     
2Caroline SchimmelmannCaroline Schimmelmann ('08)Aarhus 19001.50
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXO
1.50
  O
1.55
XXX
   
3Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja1.50
  
 
 
1.40
  O
1.45
XXO
1.50
 XO
1.55
XXX
    
4Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM1.50
  
 =PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
 XO
1.50 =PB
XXO
1.55
XXX
   
5Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19001.40
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
XXO
   
6Nanna HøgstrupNanna Høgstrup ('07)Randers Freja1.35
  
 PB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 =PB
 XO
1.35 PB
  O
1.40
XXX
  
7Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK801.30
  
 
 
1.30
  O
1.35
  XX
      
8Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM1.15
  
 SB
 
1.15 SB
  O
       
9Izabella MouritsenIzabella Mouritsen ('07)Vejle IF1.15
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20
XXX
    
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF4.98
+0.4
  
 PB
 
4.81
 0.8
4.98 PB
 0.4
  X     
2Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19004.98
0.0
  
 
 
4.69
 0.1
4.80
 1.0
4.98
 0.0
     
3Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM4.71
0.0
  
 
 
  X  X4.71
 0.0
     
4Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM4.63
+0.6
  
 PB
 
4.61 PB
 0.2
4.63 PB
 0.6
4.23
 0.0
     
5Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja4.32
+1.1
  
 
 
4.08
 1.5
4.32
 1.1
3.93
 0.0
     
6Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja4.23
0.0
  
 PB
 
3.34 PB
 1.5
3.97 PB
 1.3
4.23 PB
 0.0
     
7Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF4.13
+0.7
  
 =PB
 
4.13 =PB
 0.7
3.88
 1.0
4.12
 0.3
     
8Frida HaaseFrida Haase ('07)Aarhus 19003.89
0.0
  
 SB
 
3.72
 0.0
3.79
 0.4
3.89 SB
 0.0
     
9Elisabeth RüthElisabeth Rüth ('08)HGF AM / GER3.66
0.0
  
 PB
 
3.54 PB
 1.1
3.45
 1.5
3.66 PB
 0.0
     
10Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM3.30
+0.8
  
 
 
3.30
 0.8
  X  X     
Mejse Bjørg FenstenMejse Bjørg Fensten ('08)Aarhus 1900 NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM10.10
  
 
 
10.109.369.21     
2Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 8.98
  
 
 
8.458.688.98     
3Raluca GherasimRaluca Gherasim ('07)Randers Freja / ROU8.63
  
 PB
 
8.30 PB8.63 PB7.74     
4Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF8.56
  
 PB
 
7.93 PB8.34 PB8.56 PB     
5Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja8.50
  
 PB
 
8.50 PB8.248.28     
6Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK807.37
  
 
 
7.37  X  X     
7Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK806.81
  
 PB
 
6.81 PB6.526.64     
8Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM6.77
  
 
 
6.406.776.31     
9Helena Holm LundHelena Holm Lund ('08)Bragdið6.77
  
 PB
 
4.62 PB6.77 PB5.57     
10Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM6.64
  
 PB
 
6.64 PB5.986.31     
11Amalie Bønnelykke SørensenAmalie Bønnelykke Sørensen ('07)Aalborg AM6.24
  
 
 
6.245.866.20     
12Emma Kirk ChristensenEmma Kirk Christensen ('08)Randers Freja5.57
  
 PB
 
5.57 PB5.185.15     
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM24.90
  
 
 
21.5519.5424.90     
2Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 21.96
  
 
 
  –16.2521.96     
3Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM21.00
  
 PB
 
16.3720.47 PB21.00 PB     
4Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM20.54
  
 PB
 
20.54 PB16.6518.15     
5Mejse Bjørg FenstenMejse Bjørg Fensten ('08)Aarhus 190018.64
  
 PB
 
18.59 PB16.9318.64 PB     
6Raluca GherasimRaluca Gherasim ('07)Randers Freja / ROU18.60
  
 PB
 
18.60 PB15.2714.43     
7Frida HaaseFrida Haase ('07)Aarhus 190017.66
  
 PB
 
17.66 PB  –15.69     
8Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM13.99
  
 
 
13.99  –  –     
9Julie Guido JacobsenJulie Guido Jacobsen ('07)Randers Freja9.72
  
 PB
 
7.10 PB9.72 PB9.31     
10Alberte JensenAlberte Jensen ('07)Randers Freja9.67
  
 SB
 
7.61 SB8.38 SB9.67 SB     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM32.26
  
 
 
28.9028.5032.26     
2Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF29.64
  
 PB
 
25.49  –29.64 PB     
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM27.86
  
 
 
24.5527.2827.86     
4Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 27.44
  
 PB
 
27.44 PB26.2526.27     
5Lærke AndersenLærke Andersen ('07)SIK8023.50
  
 PB
 
18.77 PB20.59 PB23.50 PB     
6Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 190022.22
  
 
 
22.2217.6321.26     
7Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM20.06
  
 PB
 
18.2017.1320.06 PB     
8Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM15.69
  
 PB
 
14.40 PB13.3315.69 PB     
9Naomi OlsvigNaomi Olsvig ('07)SIK8013.31
  
 PB
 
8.11 PB9.82 PB13.31 PB     
10Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja12.99
  
 
 
  –  –12.99     
D13 80 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 190010.85
  
  K Mixed competition
2Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM11.04
  
  K Mixed competition
3Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM11.15
  
  K Mixed competition
4Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 11.33
  
  K Mixed competition
5Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM12.24
  
  K Mixed competition
Finale B
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF11.96
  
  K Mixed competition
2Silje BergumSilje Bergum ('10)SIK8012.35
  
  K Mixed competition
3Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 12.42
  
  K Mixed competition
4Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM12.60
  
  K Mixed competition
5Sofie SejersbølSofie Sejersbøl ('09)Randers Freja12.98
  
  K Mixed competition
Finale C
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM12.29
  
  K Mixed competition
2Karla GaardsmandKarla Gaardsmand ('09)Aarhus 190012.68
  
  K Mixed competition
3Briana Maria TurcituBriana Maria Turcitu ('09)Randers Freja13.01
  
  K Mixed competition
4Signe Barkholt SteffensenSigne Barkholt Steffensen ('10)Aalborg AM13.61
  
  K Mixed competition
Finale D
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM10.70
  
 
2Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM11.02
  
 
3Johannes KousholtJohannes Kousholt ('09)Odense Atletik 11.93
  
 PB
4Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 190012.14
  
 
5Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 12.25
  
 
Finale E
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF10.91
  
 PB
2Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK8012.00
  
 PB
3Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja13.11
  
 
4Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM13.48
  
 PB
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM3:15.10
  
  K Mixed competition
2Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 3:16.65
  
  K Mixed competition
3Mireille KalalaMireille Kalala ('09)Aarhus 19003:43.04
  
  K Mixed competition
4Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM3:47.82
  
  K Mixed competition
5Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM3:52.73
  
  K Mixed competition
6Neema ErbsNeema Erbs ('10)Esbjerg AM4:02.32
  
  K Mixed competition
7Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF4:02.69
  
  K Mixed competition
8Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK804:06.70
  
  K Mixed competition
9Karla GaardsmandKarla Gaardsmand ('09)Aarhus 19004:18.43
  
  K Mixed competition
10Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja4:20.19
  
  K Mixed competition
Finale B
1Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Viborg AM3:07.01
  
 PB
2Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 19003:13.28
  
 PB
3Hjalte SørensenHjalte Sørensen ('10)Kolding KFUM 3:22.54
  
 PB
4Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM3:25.04
  
 
5Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK803:29.43
  
 PB
6Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja3:31.09
  
 PB
7Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09)Aalborg AM3:53.78
  
 PB
8Johannes KousholtJohannes Kousholt ('09)Odense Atletik 4:05.29
  
 PB
9Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik 4:12.21
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM13.02
  
 PB
2Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8013.34
  
 PB
3Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM13.35
  
 PB
4Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik 16.65
  
 PB
Finale B
Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM DNF
  
 
Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM DNF
  
 
Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 1900 DNF
  
 
D13 Højdespring    
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK801.50
  
 =PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
 XO
1.50 =PB
  O
1.55
XXX
 
2Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM1.40
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
XXO
1.45
XXX
  
3Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF1.40
  
 =PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.40 =PB
XXO
1.45
XXX
 
4Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM1.30
  
 =PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
  
5Johannes KousholtJohannes Kousholt ('09)Odense Atletik 1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
XXX
    
6Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19001.25
  
 PB
 
1.10
  O
1.15 =PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30
XXX
   
7Jacob LundJacob Lund ('09)Randers Freja1.25
  
 
 
1.20
 XO
1.25
  O
1.30
XXX
     
8Silas Lisberg ChristiansenSilas Lisberg Christiansen ('10)Aarhus 19001.20
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
 XO
1.25
XXX
    
9Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM1.20
  
 
 
1.10
XXO
1.15
XXO
1.20
 XO
1.25
XXX
    
10Jakob Thiamsa NquanJakob Thiamsa Nquan ('10)Hvide Sande1.20
  
 PB
 
1.10 PB
 XO
1.15 PB
  O
1.20 PB
XXO
1.25
XXX
    
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM4.56
-0.2
  
 
 
4.44
 0.0
4.40
 0.6
4.56
 -0.2
     
2Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19004.11
0.0
  
 
 
3.75
 0.1
4.11
 0.0
4.04
 0.0
     
3Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 3.85
+0.5
  
 
 
3.77
 0.0
3.85
 0.5
3.74
 0.0
     
4Jacob LundJacob Lund ('09)Randers Freja3.67
0.0
  
 
 
3.64
 0.0
3.56
 0.0
3.67
 0.0
     
5Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM3.42
0.0
  
 
 
3.35
 0.0
3.33
 0.6
3.42
 0.0
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Finale B
1Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM9.30
  
 
 
9.249.308.97     
2Jakob Thiamsa NquanJakob Thiamsa Nquan ('10)Hvide Sande7.72
  
 PB
 
7.04 PB7.18 PB7.72 PB     
3Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09)Aalborg AM7.50
  
 SB
 
7.50 SB6.567.32     
4Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM6.43
  
 
 
  X6.436.39     
5Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM6.23
  
 
 
6.126.235.76     
6Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM6.07
  
 
 
5.635.436.07     
7Hjalte SørensenHjalte Sørensen ('10)Kolding KFUM 4.74
  
 PB
 
4.484.73 PB4.74 PB     
D13 Spydkast 400 gram    
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8038.53
  
 PB
 
  –32.8338.53 PB     
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM33.74
  
 
 
33.7424.8026.44     
3Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF33.47
  
 PB
 
29.6931.4633.47 PB     
4Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 190028.21
  
 PB
 
25.75 PB28.21 PB27.55     
5Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM27.20
  
 
 
  –26.0227.20     
6Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK8026.47
  
 PB
 
20.42 PB26.47 PB23.65     
7Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM23.67
  
 
 
23.1223.5223.67     
8Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 22.93
  
 
 
20.5922.9320.85     
9Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM22.19
  
 
 
22.1919.2822.07     
10Jacob LundJacob Lund ('09)Randers Freja21.91
  
 PB
 
18.7619.2721.91 PB     
11Silas Lisberg ChristiansenSilas Lisberg Christiansen ('10)Aarhus 190016.56
  
 PB
 
16.56 PB  –  –     
12Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik 15.40
  
 PB
 
12.70 PB15.40 PB13.76     
13Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM8.70
  
 
 
  –  –8.70     
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 190012.12
  
 PB
1Neema ErbsNeema Erbs ('10)Esbjerg AM11.97
  
 PB
3Chili HillgaardChili Hillgaard ('09)Randers Freja14.71
  
 PB
4Signe ChristensenSigne Christensen ('10)SIK8015.16
  
 PB
Finale B
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1Mireille KalalaMireille Kalala ('09)Aarhus 190011.43
  
 
2Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM12.16
  
 PB
3Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF12.77
  
 PB
Finale C
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM10.28
  
 PB
2Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM10.79
  
 PB
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 12.11
  
 PB
Finale D
Vind: +0.8
Vind: +0.8
3Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 15.73
  
 
Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF DNF
  
 
Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM DNF
  
 
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM1.50
  
 =PB
 
1.35
 XO
1.40
  O
1.45
 XO
1.50 =PB
XXO
1.55
XXX
   
2Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM1.40
  
 
 
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
 XO
1.45
XXX
    
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 1.35
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
  O
1.40
XXX
   
4Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM1.30
  
 
 
1.30
  O
1.35
XXX
      
5Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF1.30
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
XXX
   
6Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 19001.30
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.30 PB
 XO
1.35
XXX
    
7Mille De Neergaard LarsenMille De Neergaard Larsen ('09)Aalborg AM1.20
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
    
8Briana Maria TurcituBriana Maria Turcitu ('09)Randers Freja1.15
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20
XXX
      
8Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK801.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
   
10Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 0.95
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
     
Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM NH
  
 
 
1.00
XXX
       
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM4.95
-0.7
  
 
 
4.95
 -0.7
4.72
 1.3
4.91
 1.0
     
2Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM4.33
0.0
  
 PB
 
4.33 PB
 0.0
4.18
 -0.5
4.29
 0.0
     
3Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 4.20
+0.4
  
 
 
  X4.07
 0.0
4.20
 0.4
     
4Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 4.04
-0.7
  
 
 
4.04
 -0.7
3.92
 0.0
3.87
 0.0
     
5Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF3.99
0.0
  
 
 
  X3.75
 0.0
3.99
 0.0
     
6Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19003.98
0.0
  
 PB
 
3.98 PB
 0.0
3.92
 1.9
3.85
 -0.9
     
7Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF3.97
+0.2
  
 
 
3.97
 0.2
3.81
 0.0
3.60
 0.0
     
8Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM3.70
0.0
  
 
 
3.54
 -0.4
3.70
 0.0
3.69
 0.0
     
9Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM3.69
0.0
  
 
 
3.65
 0.0
3.57
 0.0
3.69
 0.0
     
10Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK803.66
0.0
  
 PB
 
3.55 PB
 0.9
3.65 PB
 1.3
3.66 PB
 0.0
     
11Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM3.58
0.0
  
 
 
3.58
 0.0
3.44
 -0.7
3.50
 0.4
     
12Signe ChristensenSigne Christensen ('10)SIK803.48
+0.4
  
 PB
 
3.48 PB
 0.4
3.42
 1.0
3.47
 0.0
     
13Silje BergumSilje Bergum ('10)SIK803.43
+1.1
  
 
 
3.24
 0.8
3.43
 1.1
3.42
 0.3
     
14Sofie SejersbølSofie Sejersbøl ('09)Randers Freja3.35
0.0
  
 
 
3.18
 0.0
3.35
 0.0
  X     
15Chili HillgaardChili Hillgaard ('09)Randers Freja3.34
0.0
  
 PB
 
3.34 PB
 0.0
2.84
 1.9
2.98
 -0.6
     
16Isabella Khaki DeigaardIsabella Khaki Deigaard ('10)Aarhus 19003.31
+1.7
  
 PB
 
3.31 PB
 1.7
3.23
 0.8
3.18
 -0.5
     
17Mille De Neergaard LarsenMille De Neergaard Larsen ('09)Aalborg AM3.24
0.0
  
 PB
 
3.09 PB
 -0.2
3.24 PB
 0.0
3.18
 0.8
     
18Signe Barkholt SteffensenSigne Barkholt Steffensen ('10)Aalborg AM3.14
0.0
  
 PB
 
3.14 PB
 0.0
3.09
 0.0
3.03
 0.0
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 10.65
  
 PB
 
10.65 PB9.569.83     
2Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM10.57
  
 PB
 
9.439.97 PB10.57 PB     
3Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja8.90
  
 
 
8.908.868.46     
4Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 19008.74
  
 
 
8.288.748.65     
5Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF7.66
  
 
 
4.977.666.02     
6Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM7.61
  
 
 
  X7.207.61     
7Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM7.33
  
 =PB
 
7.177.336.91     
8Briana Maria TurcituBriana Maria Turcitu ('09)Randers Freja7.27
  
 PB
 
  X7.19 PB7.27 PB     
9Silje BergumSilje Bergum ('10)SIK807.26
  
 PB
 
6.526.767.26 PB     
10Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF7.18
  
 
 
6.707.147.18     
11Signe ChristensenSigne Christensen ('10)SIK806.86
  
 PB
 
6.86 PB  X6.18     
12Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19006.73
  
 PB
 
  X6.73 PB6.45     
13Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 5.72
  
 
 
5.625.725.31     
14Isabella Khaki DeigaardIsabella Khaki Deigaard ('10)Aarhus 19005.67
  
 PB
 
5.46 PB5.67 PB5.21     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM30.13
  
 
 
28.3926.8430.13     
2Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM29.78
  
 
 
26.1329.7828.78     
3Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja28.54
  
 PB
 
28.54 PB24.5024.83     
4Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF22.20
  
 PB
 
13.8419.6522.20 PB     
5Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM21.89
  
 PB
 
  –16.6721.89 PB     
6Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF17.90
  
 PB
 
13.1415.5817.90 PB     
7Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM15.99
  
 
 
  –14.7515.99     
8Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 190015.79
  
 PB
 
15.79 PB14.79  –     
9Chili HillgaardChili Hillgaard ('09)Randers Freja11.43
  
 PB
 
  –9.98 PB11.43 PB     
D11 60 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM8.86
  
  K Mixed competition
2
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja9.67
  
  K Mixed competition
3
Sofiia Gorpenko
Sofiia Gorpenko ('11)
HGF AM9.71
  
  K Mixed competition
4
Mie Kristine Bilberg Madsen
Mie Kristine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande9.77
  
  K Mixed competition
5
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM10.18
  
  K Mixed competition
Finale B
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM9.70
  
  K Mixed competition
2
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)
Aalborg AM9.91
  
  K Mixed competition
3
Camilla Popova
Camilla Popova ('11)
HGF AM / UKR9.99
  
  K Mixed competition
4
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande10.15
  
  K Mixed competition
Finale C
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM9.67
  
  K Mixed competition
2
Wilma Rosenberg
Wilma Rosenberg ('12)
Aarhus 190010.22
  
  K Mixed competition
3
Live Ruby Backs
Live Ruby Backs ('11)
Hvide Sande10.72
  
  K Mixed competition
4
Ingrid Sofie Gade
Ingrid Sofie Gade ('11)
Aalborg AM11.54
  
  K Mixed competition
Finale D
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Halfdan Tvedegaard-Christensen
Halfdan Tvedegaard-Christensen ('11)
Randers Freja9.05
  
 
2
André Marshall Busk Kronborg
André Marshall Busk Kronborg ('12)
Aalborg AM9.50
  
 PB
3
Adam Julius Larsen O’brien
Adam Julius Larsen O’brien ('11)
Aarhus 19009.61
  
 
4
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja9.75
  
 PB
5
Ulrik Busk Madsen
Ulrik Busk Madsen ('11)
Aarhus 19009.84
  
 PB
D11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM3:24.66
  
 PB
2
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM3:36.16
  
  K Mixed competition
3
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja3:46.60
  
 PB
4
Sofiia Gorpenko
Sofiia Gorpenko ('11)
HGF AM3:55.77
  
  K Mixed competition
5
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM3:56.38
  
  K Mixed competition
6
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM4:00.62
  
  K Mixed competition
7
Alma Bruun
Alma Bruun ('11)
Randers Freja4:00.64
  
  K Mixed competition
8
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande4:01.06
  
 PB
9
Carla Lysdal Krøtel
Carla Lysdal Krøtel ('11)
Aarhus 19004:05.54
  
  K Mixed competition
10
Sigurd Christensen
Sigurd Christensen ('11)
HGF AM4:08.28
  
 PB
11
Magnus Arp Ladekjær
Magnus Arp Ladekjær ('12)
HGF AM4:09.29
  
 PB
12
Frederik Blom Olesen
Frederik Blom Olesen ('11)
Aarhus 19004:13.51
  
 PB
13
Victoria Bakkestrøm
Victoria Bakkestrøm ('11)
Aalborg AM4:22.03
  
  K Mixed competition
14
Liv Thyra Bentzen
Liv Thyra Bentzen ('11)
Aalborg AM4:23.18
  
  K Mixed competition
15
Andreas Lodberg Madsen
Andreas Lodberg Madsen ('11)
Hvide Sande4:27.52
  
 PB
16
Melissa Christensen
Melissa Christensen ('12)
Randers Freja4:29.32
  
  K Mixed competition
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
1
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM12.82
  
 PB
1
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja12.82
  
 PB
3
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande12.95
  
 PB
D11 Højdespring    
Finale B
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM1.20
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
    
2
Halfdan Tvedegaard-Christensen
Halfdan Tvedegaard-Christensen ('11)
Randers Freja1.15
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15 =PB
  O
1.20
XXX
   
3
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja1.15
  
 PB
 
0.90 PB
 XO
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
  X
 
4
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM1.15
  
 =PB
 
1.05
 XO
1.10
  O
1.15 =PB
XXO
1.20
XXX
    
5
Ulrik Busk Madsen
Ulrik Busk Madsen ('11)
Aarhus 19001.05
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10
XXX
      
6
Tristan Munk
Tristan Munk ('11)
Aalborg AM1.00
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00 =PB
 XO
1.05
XXX
    
D11 Længdespring 1 m zone    
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM4.16 w
w
  
 
 
3.723.994.16 PB     
2
Konrad B. Sander
Konrad B. Sander ('12)
Esbjerg AM3.54 w
w
  
 
 
3.543.393.39     
3
Frederik Blom Olesen
Frederik Blom Olesen ('11)
Aarhus 19003.20 w
w
  
 
 
3.20 PB2.993.08     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM8.54
  
 
 
8.548.428.43     
2
Konrad B. Sander
Konrad B. Sander ('12)
Esbjerg AM8.41
  
 PB
 
7.837.858.41 PB     
3
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM7.72
  
 PB
 
7.68 PB7.72 PB7.25     
4
Halfdan Tvedegaard-Christensen
Halfdan Tvedegaard-Christensen ('11)
Randers Freja7.71
  
 
 
7.027.717.62     
5
Andreas Lodberg Madsen
Andreas Lodberg Madsen ('11)
Hvide Sande7.30
  
 
 
7.306.64  –     
6
Adam Julius Larsen O’brien
Adam Julius Larsen O’brien ('11)
Aarhus 19007.12
  
 
 
7.12  –6.72     
7
Ulrik Busk Madsen
Ulrik Busk Madsen ('11)
Aarhus 19005.83
  
 PB
 
  –5.26 PB5.83 PB     
D11 Boldkast 145 gram    
1
Andreas Lodberg Madsen
Andreas Lodberg Madsen ('11)
Hvide Sande39.08
  
 PB
 
39.08 PB       
2
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM38.77
  
 
 
38.77       
3
Konrad B. Sander
Konrad B. Sander ('12)
Esbjerg AM38.25
  
 PB
 
38.25 PB       
4
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM35.34
  
 PB
 
35.34 PB       
5
Sigurd Christensen
Sigurd Christensen ('11)
HGF AM35.17
  
 PB
 
35.17 PB       
6
Adam Julius Larsen O’brien
Adam Julius Larsen O’brien ('11)
Aarhus 190034.24
  
 PB
 
34.24 PB       
7
Magnus Arp Ladekjær
Magnus Arp Ladekjær ('12)
HGF AM34.10
  
 PB
 
34.10 PB       
8
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja32.52
  
 PB
 
32.52 PB       
9
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja31.62
  
 PB
 
31.62 PB       
10
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande30.28
  
 
 
30.28       
11
André Marshall Busk Kronborg
André Marshall Busk Kronborg ('12)
Aalborg AM29.62
  
 PB
 
29.62 PB       
12
Frederik Blom Olesen
Frederik Blom Olesen ('11)
Aarhus 190023.13
  
 PB
 
23.13 PB       
13
Tristan Munk
Tristan Munk ('11)
Aalborg AM15.15
  
 
 
15.15       
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja12.26
  
 PB
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande12.27
  
 
Emilia Harbo
Emilia Harbo ('12)
Aarhus 190012.67
  
 PB
Victoria Bakkestrøm
Victoria Bakkestrøm ('11)
Aalborg AM14.91
  
 PB
Finale B
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM12.31
  
 PB
4
Alma Bruun
Alma Bruun ('11)
Randers Freja12.35
  
 PB
7
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM12.84
  
 PB
10
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM14.93
  
 PB
Finale C
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Mie Kristine Bilberg Madsen
Mie Kristine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande12.26
  
 PB
4
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM13.81
  
 
7
Ida Mølgaard
Ida Mølgaard ('12)
Aalborg AM14.61
  
 PB
Finale D
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM12.09
  
 PB
4
Wilma Rosenberg
Wilma Rosenberg ('12)
Aarhus 190012.77
  
 PB
7
Camilla Popova
Camilla Popova ('11)
HGF AM / UKR12.84
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja1.25
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
XXO
1.30
  XX
  
2
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande1.20
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =PB
 XO
1.25
XXX
  
2
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM1.20
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =PB
 XO
1.25
XXX
   
4
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)
Aalborg AM1.20
  
 
 
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
 XO
1.25
XXX
    
5
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande1.15
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15 =PB
  O
1.20
XXX
   
6
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM1.10
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10 =PB
  O
1.15
XXX
  
6
Carla Lysdal Krøtel
Carla Lysdal Krøtel ('11)
Aarhus 19001.10
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
     
8
Emilia Harbo
Emilia Harbo ('12)
Aarhus 19001.05
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
 XO
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
  XX
  
9
Marie Thusing Stephensen
Marie Thusing Stephensen ('12)
HGF AM1.05
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
 XO
1.10
XXX
   
10
Sofiia Gorpenko
Sofiia Gorpenko ('11)
HGF AM1.05
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXO
1.10
XXX
   
11
Camilla Popova
Camilla Popova ('11)
HGF AM / UKR0.95
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXX
     
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM4.25 w
w
  
 
 
4.114.024.25     
2
Carla Lysdal Krøtel
Carla Lysdal Krøtel ('11)
Aarhus 19003.73 w
w
  
 
 
3.623.683.73     
3
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)
Aalborg AM3.73 w
w
  
 
 
3.73 =PB3.333.63     
4
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM3.69 w
w
  
 
 
3.69 PB3.503.49     
5
Mie Kristine Bilberg Madsen
Mie Kristine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande3.64 w
w
  
 
 
3.64 PB3.573.57     
6
Maria Mathilde Olesen
Maria Mathilde Olesen ('11)
Aalborg AM3.61 w
w
  
 
 
3.613.613.48     
7
Mischa Tornbjerg Poulsen
Mischa Tornbjerg Poulsen ('11)
Randers Freja3.47 w
w
  
 
 
3.473.413.42     
8
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande3.42 w
w
  
 
 
3.353.343.42     
9
Alma Bruun
Alma Bruun ('11)
Randers Freja3.39 w
w
  
 
 
3.303.283.39     
10
Emilia Harbo
Emilia Harbo ('12)
Aarhus 19003.31 w
w
  
 
 
3.25 PB3.29 PB3.31 PB     
11
Marie Thusing Stephensen
Marie Thusing Stephensen ('12)
HGF AM3.10 w
w
  
 
 
3.10 PB2.963.10 =PB     
12
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM3.04 w
w
  
 
 
3.042.872.95     
13
Melissa Christensen
Melissa Christensen ('12)
Randers Freja2.79 w
w
  
 
 
2.64 PB2.542.79 PB     
14
Liv Thyra Bentzen
Liv Thyra Bentzen ('11)
Aalborg AM2.54 w
w
  
 
 
2.372.542.48     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Maria Mathilde Olesen
Maria Mathilde Olesen ('11)
Aalborg AM7.38
  
 PB
 
6.296.127.38 PB     
2
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM6.88
  
 PB
 
6.536.676.88 PB     
3
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande6.84
  
 PB
 
6.84 PB5.43  –     
4
Mischa Tornbjerg Poulsen
Mischa Tornbjerg Poulsen ('11)
Randers Freja6.23
  
 PB
 
6.23 PB6.175.87     
5
Ida Mølgaard
Ida Mølgaard ('12)
Aalborg AM4.99
  
 PB
 
3.994.99 PB3.96     
6
Live Ruby Backs
Live Ruby Backs ('11)
Hvide Sande4.94
  
 PB
 
4.94 PB4.884.94 =PB     
7
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM4.59
  
 
 
4.384.344.59     
8
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM4.45
  
 
 
4.114.114.45     
9
Ingrid Sofie Gade
Ingrid Sofie Gade ('11)
Aalborg AM3.37
  
 
 
3.313.093.37     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Live Ruby Backs
Live Ruby Backs ('11)
Hvide Sande32.03
  
 PB
 
32.03 PB       
2
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM28.93
  
 
 
28.93       
3
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM23.92
  
 
 
23.92       
4
Mischa Tornbjerg Poulsen
Mischa Tornbjerg Poulsen ('11)
Randers Freja20.61
  
 PB
 
20.61 PB       
5
Wilma Rosenberg
Wilma Rosenberg ('12)
Aarhus 190018.07
  
 PB
 
18.07 PB       

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2