Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Næstved: UP stævne HG 22.8.2022
Herlufsholm Atletik Stadion

M 100 m    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
1Jakob H. AndersenJakob H. Andersen ('97)12.44
  
 SB
2Rasmus Ernst OvesenRasmus Ernst Ovesen ('02)HGATM 13.36
  
 SB
M22 Længdespring    

Finale A

Finale
1Rasmus Ernst OvesenRasmus Ernst Ovesen ('02)HGATM 5.10 w
+2.4
  
 
 
5.10
 2.4
5.10
 2.4
4.92 SB
 0.6
5.00 SB
 1.0
    
D17 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 12.71
  
 PB
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 5.00
+0.3
  
 SB
 
5.00
 2.3
4.05
 2.3
4.80
 3.0
5.00 SB
 0.3
    
D15 100 m    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 12.26
  
 
2Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 12.57
  
 
3Mohamoud RodaMohamoud Roda ('07)HGATM 13.47
  
 PB
4Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 14.30
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 2:35.81
  
 
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 1.50
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50 PB
  O
1.55
XXX
       
2Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 1.30
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
    
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Mohamoud RodaMohamoud Roda ('07)HGATM 4.76
+0.4
  
 PB
 
4.76 PB
 0.4
4.46
 1.5
  X
 0.0
4.76 =PB
 0.4
  X
 0.0
  X
 0.0
  
Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM NM
0.0
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
P15 100 m    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
1Eline Schwenger JohansenEline Schwenger Johansen ('08)HGATM 14.30
  
 
2Jessica BoysenJessica Boysen ('07)HGATM 15.08
  
 PB
3Mathilde PovlsenMathilde Povlsen ('08)HGATM 15.64
  
 PB
4Puk Hoppe SøePuk Hoppe Søe ('08)HGATM 16.66
  
 PB
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Puk Hoppe SøePuk Hoppe Søe ('08)HGATM 2:36.36
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Eline Schwenger JohansenEline Schwenger Johansen ('08)HGATM 1.50
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
1.50 PB
  O
 
2Mathilde PovlsenMathilde Povlsen ('08)HGATM 1.35
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40
XXX
 
3Jessica BoysenJessica Boysen ('07)HGATM 1.30
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.30 PB
  O
1.35
XXX
  
4Puk Hoppe SøePuk Hoppe Søe ('08)HGATM 1.20
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20 PB
  O
1.25
XXX
    
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Eline Schwenger JohansenEline Schwenger Johansen ('08)HGATM 4.59
+0.5
  
 PB
 
4.35
 0.9
  X
 0.0
4.59 PB
 0.5
4.35
 0.9
  X
 0.0
  X
 0.0
  
1Andrea Friis-VestergaardAndrea Friis-Vestergaard ('06)HGATM 4.25
+1.2
  
 PB
 
4.25 PB
 1.2
4.11
 3.0
4.25 =PB
 1.2
4.20
 1.9
  X
 0.0
  X
 0.0
  
2Jessica BoysenJessica Boysen ('07)HGATM 4.00
+0.6
  
 PB
 
4.00 PB
 0.6
3.84
 0.7
3.65
 2.1
4.00 =PB
 0.6
  X
 0.0
  X
 0.0
  
3Mathilde PovlsenMathilde Povlsen ('08)HGATM 3.85 w
+2.4
  
 
 
3.85
 2.4
3.85
 2.4
3.68 PB
 1.1
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
4Puk Hoppe SøePuk Hoppe Søe ('08)HGATM 3.68
+1.7
  
 PB
 
3.67 PB
 1.7
3.68 PB
 1.7
3.00
 1.9
3.60
 0.6
  X
 0.0
  X
 0.0
  
D11 60 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1
Peter Brandt
Peter Brandt ('12)
HGATM 10.36
  
 PB
P11 60 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1
Mathilde Kromann Møller
Mathilde Kromann Møller ('11)
HGATM 10.45
  
 PB
2
Caroline Kromann Møller
Caroline Kromann Møller ('11)
HGATM 10.63
  
 PB
3
Liv Bøgeblad
Liv Bøgeblad ('11)
HGATM 11.14
  
 PB
4
Linneau Keller
Linneau Keller ('12)
HGATM 11.30
  
 PB
5
Solveig Hvalsøe-Dybdahl
Solveig Hvalsøe-Dybdahl ('12)
HGATM 11.76
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Mathilde Kromann Møller
Mathilde Kromann Møller ('11)
HGATM 3.42
+1.9
  
 PB
 
3.42 PB
 1.9
3.18
 1.3
3.20
 2.5
3.42 =PB
 1.9
    
2
Linneau Keller
Linneau Keller ('12)
HGATM 2.95
+0.5
  
 PB
 
2.95 PB
 0.5
2.82
 2.6
2.95 =PB
 1.8
2.95 =PB
 0.5
    
3
Caroline Kromann Møller
Caroline Kromann Møller ('11)
HGATM 2.92
0.0
  
 =SB
 
2.92 SB
 2.0
2.80
 0.0
2.90
 2.3
2.92 =SB
 0.0
    
4
Solveig Hvalsøe-Dybdahl
Solveig Hvalsøe-Dybdahl ('12)
HGATM 2.88
0.0
  
 =PB
 
2.88 PB
 0.0
2.88 =PB
 0.0
2.73
 1.0
2.77
 0.2
    
5
Liv Bøgeblad
Liv Bøgeblad ('11)
HGATM 2.85
0.0
  
 =PB
 
2.85 PB
 2.0
2.73
 1.8
2.85 =PB
 2.0
2.85 =PB
 0.0
    
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Mathilde Kromann Møller
Mathilde Kromann Møller ('11)
HGATM 5.14
  
 PB
 
5.14 PB4.995.095.14 =PB    
2
Liv Bøgeblad
Liv Bøgeblad ('11)
HGATM 3.92
  
 PB
 
3.92 PB3.043.92 =PB3.92 =PB    
3
Caroline Kromann Møller
Caroline Kromann Møller ('11)
HGATM 3.65
  
 PB
 
3.65 PB3.263.523.65 =PB    
4
Solveig Hvalsøe-Dybdahl
Solveig Hvalsøe-Dybdahl ('12)
HGATM 3.48
  
 PB
 
3.48 PB3.07  X3.48 =PB    
5
Linneau Keller
Linneau Keller ('12)
HGATM 3.01
  
 PB
 
3.01 PB3.01 =PB2.562.54    
D9 40 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1
Osvald Schwenger Johansen
Osvald Schwenger Johansen ('13)
HGATM 7.98
  
 PB
2
Dexter Vein
Dexter Vein ('13)
HGATM 8.15
  
 PB
3
Sami Zidane
Sami Zidane ('14)
HGATM 8.82
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Osvald Schwenger Johansen
Osvald Schwenger Johansen ('13)
HGATM 2.79
0.0
  
 PB
 
2.79 PB
 0.0
2.23
 -0.7
2.60
 1.6
2.79 =PB
 0.0
    
2
Dexter Vein
Dexter Vein ('13)
HGATM 2.31
+1.8
  
 =PB
 
2.31 PB
 1.8
2.31 =PB
 1.8
2.30
 0.4
  X
 0.0
    
3
Sami Zidane
Sami Zidane ('14)
HGATM 1.59
+1.7
  
 =PB
 
1.59 PB
 1.7
1.59 =PB
 1.7
1.58
 1.4
  X
 0.0
    
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Osvald Schwenger Johansen
Osvald Schwenger Johansen ('13)
HGATM 4.13
  
 PB
 
4.13 PB4.13 =PB  X3.85    
P9 40 m    
Vind: -2.4

Finale A

Finale
Vind: -2.4
1
Smilla Korbo Larsen
Smilla Korbo Larsen ('13)
HGATM 7.62
  
 PB
2
Josefina Lynæs Larsen
Josefina Lynæs Larsen ('13)
HGATM 8.23
  
 PB
3
Alba Fredsgaard Keller
Alba Fredsgaard Keller ('14)
HGATM 8.32
  
 PB
4
Lærke Bøgeblad
Lærke Bøgeblad ('14)
HGATM 10.33
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Josefina Lynæs Larsen
Josefina Lynæs Larsen ('13)
HGATM 2.88
0.0
  
 =PB
 
2.88 PB
 0.0
2.88 =PB
 0.0
2.29
 0.7
2.24
 0.0
    
2
Alba Fredsgaard Keller
Alba Fredsgaard Keller ('14)
HGATM 2.70
+1.1
  
 PB
 
2.70 PB
 1.1
2.67
 0.6
2.70 =PB
 1.1
2.59
 2.4
    
3
Dicte Overgaard Nyrup
Dicte Overgaard Nyrup ('14)
HGATM 2.51 w
+2.7
  
 
 
2.51
 2.7
2.48 SB
 -0.1
2.51
 2.7
2.47
 1.3
    
4
Lærke Bøgeblad
Lærke Bøgeblad ('14)
HGATM 1.67
+0.4
  
 PB
 
1.67 PB
 0.4
1.47
 0.4
1.56
 -0.3
1.67 =PB
 0.4
    
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Alba Fredsgaard Keller
Alba Fredsgaard Keller ('14)
HGATM 3.28
  
 PB
 
3.28 PB3.263.213.28 =PB    
2
Lærke Bøgeblad
Lærke Bøgeblad ('14)
HGATM 2.63
  
 PB
 
2.63 PB2.162.63 =PB2.60    
3
Dicte Overgaard Nyrup
Dicte Overgaard Nyrup ('14)
HGATM 2.57
  
 PB
 
2.57 PB2.442.57 =PB2.11    
D7 40 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1
Kai Hvalsøe-Dybdahl
Kai Hvalsøe-Dybdahl ('15)
HGATM 8.15
  
 PB
2
Nor Emil
Nor Emil ('15)
HGATM 8.77
  
 PB
3
Frej Kaufmann
Frej Kaufmann ('15)
HGATM 8.99
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Kai Hvalsøe-Dybdahl
Kai Hvalsøe-Dybdahl ('15)
HGATM 2.77 w
+2.8
  
 
 
2.77
 2.8
2.40 PB
 1.2
2.77
 2.8
2.37
 1.4
    
2
Nor Emil
Nor Emil ('15)
HGATM 2.01
+0.7
  
 PB
 
2.01 PB
 0.7
1.82
 0.7
1.82
 0.9
1.82
 1.3
    
3
Frej Kaufmann
Frej Kaufmann ('15)
HGATM 1.94
+0.6
  
 =PB
 
1.94 PB
 0.6
1.94 =PB
 0.6
1.64
 2.0
1.74
 1.5
    
D7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Frej Kaufmann
Frej Kaufmann ('15)
HGATM 3.73
  
 PB
 
3.73 PB3.73 =PB3.383.68    
2
Nor Emil
Nor Emil ('15)
HGATM 3.39
  
 PB
 
3.39 PB3.223.39 =PB  X    
Kai Hvalsøe-Dybdahl
Kai Hvalsøe-Dybdahl ('15)
HGATM NM
  
 
 
  X  X  X  X    

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2