Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Sæby: Sæby open - Diskoskast 8.10.2022
Sæby atletikstadion

M30 Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 53.81
  
 
 
53.81       
2
Per Marius Hole
Per Marius Hole ('89)
/ NOR35.01
  
 PB
 
35.01 PB       
K30 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Ruth Kari Hole
Ruth Kari Hole ('89)
/ NOR15.82
  
 PB
 
15.82 PB       
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8031.82
  
 
 
31.82       
2Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 28.78
  
 
 
28.78       
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 21.19
  
 
 
21.19       
P11 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Thea NielsenThea Nielsen ('11)Dybvad IK 12.18
  
 PB
 
12.18 PB       
K55 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Vivian KraftVivian Kraft ('66)Hvidovre AM36.83
  
 
 
36.83       
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Svend L. ChristensenSvend L. Christensen ('58)Aarhus 190038.26
  
 SB
 
38.26 SB       
K60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Jorunn Tangen Hole
Jorunn Tangen Hole ('61)
/ NOR34.61
  
 
 
34.61       
2Birgitte CordesBirgitte Cordes ('59)SIK8024.63
  
 PB
 
24.63 PB       

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon