Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: Aalborg Indoor 2 14.12.2022 Inde
Gigantium Atletikhal

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM7.99
  
 PB
2Jacob AndersenJacob Andersen ('95)Aalborg AM8.14
  
 SB
3Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 8.81
  
 PB
4Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM8.99
  
 PB
5Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 9.14
  
 PB
Finale B
1Tomer SagiTomer Sagi ('77)Aalborg AM8.52
  
 PB
2Joseph AdelJoseph Adel ('06)Aalborg AM8.77
  
 PB
3Jonas AdelJonas Adel ('01)Aalborg AM8.80
  
 PB
4Christian Svinth-JohansenChristian Svinth-Johansen ('87)Aalborg AM10.26
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM8.42
  
 SB
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM4.50
  
 SB
 
4.00
  O
4.10
 XO
4.30
  O
4.50
 XO
4.60
xxx
   
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM8.27
  
 SB
2Line ØsterkjærhusLine Østerkjærhus ('91)Aalborg AM8.30
  
 SB
3Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM8.93
  
 
4Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM9.00
  
 PB
5Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07)Aalborg AM9.25
  
 PB
6Shiri LavyShiri Lavy ('77)Aalborg AM13.33
  
 PB
M22 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM4.00
  
 =PB
 
3.60
  O
3.70
  O
3.80
  O
3.90
 XO
4.00
XXO
4.10
XXX
  
P19 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM2.70
  
 SB
 
2.60
  O
2.70
 XO
2.80
XXX
     
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM9.40
  
 SB
 
9.14 SB9.36 SB8.829.40 SB8.878.62  
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM4.52
  
 PB
 
4.47 PB4.344.304.254.52 PB4.25  
2Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 4.44
  
 PB
 
  X4.12 PB  X  X4.31 PB4.44 PB  
3Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM4.41
  
 PB
 
  X  X  X4.40 PB4.41 PB4.35  
4Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 4.20
  
 PB
 
4.20 PB4.003.814.17  X4.12  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 12.50
  
 PB
 
11.3811.3611.4012.03 PB12.50 PB11.70  
2Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 10.72
  
 
 
9.7010.729.7410.0610.4310.06  
3Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM8.64
  
 PB
 
8.038.498.63 PB7.868.298.64 PB  
4Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM8.43
  
 PB
 
7.77 PB8.43 PB8.167.588.028.36  
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM9.73
  
 
2Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM10.29
  
 SB
3Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM11.19
  
 PB
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM4.84
  
 PB
 
4.69 SB  X  X4.78 PB4.84 PB  X  
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM4.61
  
 PB
 
4.61 PB4.344.37  X4.19  –  
3Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM4.37
  
 SB
 
4.344.31  X  X4.37 SB  X  
4Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07)Aalborg AM4.26
  
 PB
 
4.23 PB4.224.26 PB  X  X  X  
5Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM4.13
  
 
 
3.883.914.034.13  X  X  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM10.35
  
 
 
  X10.3510.339.96  X  X  
2Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM10.07
  
 
 
9.3110.079.399.179.899.96  
3Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM9.38
  
 PB
 
9.38 PB8.778.598.628.788.50  
4Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM7.93
  
 
 
6.937.757.937.567.507.78  
5Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM6.86
  
 PB
 
6.28 PB6.86 PB6.805.955.486.54  
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM8.26
  
 PB
2Peter PoulsenPeter Poulsen ('09)Aalborg AM8.48
  
 PB
3Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK809.38
  
 
4Carl Emil Küster EngenCarl Emil Küster Engen ('09)Aalborg AM9.57
  
 PB
5Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM10.46
  
 
Finale B
1Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09)Aalborg AM8.90
  
 PB
2Jacob SunesenJacob Sunesen ('09)Aalborg AM10.89
  
 PB
3Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM11.29
  
 SB
D13 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM1:55.38
  
 SB
2Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK801:59.23
  
 PB
3André Marshall Busk KronborgAndré Marshall Busk Kronborg ('12)Aalborg AM2:07.45
  
 
4Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM2:32.23
  
 PB
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Peter PoulsenPeter Poulsen ('09)Aalborg AM10.77
  
 PB
2Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09)Aalborg AM10.88
  
 PB
3Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM15.15
  
 
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM4.74
  
 
 
4.504.574.74     
2Peter PoulsenPeter Poulsen ('09)Aalborg AM4.61
  
 PB
 
4.61 PB4.20  X     
3Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09)Aalborg AM4.55
  
 PB
 
4.55 PB4.024.28     
4Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK803.90
  
 PB
 
  X3.41 PB3.90 PB     
5Carl Emil Küster EngenCarl Emil Küster Engen ('09)Aalborg AM3.60
  
 
 
3.60  X3.53     
6Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM3.51
  
 PB
 
3.51 PB3.082.78     
7Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM3.42
  
 PB
 
3.42 PB3.273.27     
8Jacob SunesenJacob Sunesen ('09)Aalborg AM3.02
  
 PB
 
2.90 PB2.863.02 PB     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Carl Emil Küster EngenCarl Emil Küster Engen ('09)Aalborg AM9.57
  
 
 
9.487.839.57     
2Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM9.56
  
 
 
9.569.479.30     
3Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09)Aalborg AM8.89
  
 PB
 
8.45 PB8.328.89 PB     
4Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK808.78
  
 PB
 
8.78 PB8.298.62     
5Peter PoulsenPeter Poulsen ('09)Aalborg AM7.39
  
 PB
 
7.03 PB7.25 PB7.39 PB     
6Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM6.94
  
 
 
6.946.536.44     
7Jacob SunesenJacob Sunesen ('09)Aalborg AM5.17
  
 PB
 
4.504.505.17 PB     
8Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM4.62
  
 PB
 
4.474.354.62 PB     
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM9.23
  
 PB
2Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM9.99
  
 
Finale B
1Martha Staal JohannesenMartha Staal Johannesen ('09)Aalborg AM9.11
  
 PB
2Amaya Krogh SilvaAmaya Krogh Silva ('09)Aalborg AM9.22
  
 PB
3Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM9.89
  
 PB
4Alberte PræstholmAlberte Præstholm ('10)Aalborg AM10.03
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM12.30
  
 PB
2Martha Staal JohannesenMartha Staal Johannesen ('09)Aalborg AM12.35
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM4.43
  
 SB
 
4.43 SB4.333.88     
2Martha Staal JohannesenMartha Staal Johannesen ('09)Aalborg AM4.29
  
 PB
 
4.08 PB4.29 PB4.20     
3Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM4.04
  
 PB
 
3.98 PB4.04 PB3.99     
4Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM4.02
  
 SB
 
  X3.95 SB4.02 SB     
5Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM3.83
  
 PB
 
3.59 PB3.63 PB3.83 PB     
6Alberte PræstholmAlberte Præstholm ('10)Aalborg AM3.55
  
 PB
 
3.05 SB3.38 PB3.55 PB     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM11.24
  
 PB
 
9.54 SB9.79 PB11.24 PB     
2Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM10.27
  
 
 
9.8310.2710.13     
3Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM8.28
  
 PB
 
8.15 PB8.28 PB8.00     
4Martha Staal JohannesenMartha Staal Johannesen ('09)Aalborg AM7.32
  
 PB
 
6.40 PB  X7.32 PB     
5Alberte PræstholmAlberte Præstholm ('10)Aalborg AM6.28
  
 PB
 
5.986.28 PB6.10     
6Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM6.10
  
 PB
 
6.10 PB5.705.74     
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1André Marshall Busk KronborgAndré Marshall Busk Kronborg ('12)Aalborg AM9.68
  
 
2Roman ChornyyRoman Chornyy ('12)Aalborg AM / UKR11.93
  
 PB
3Tristan MunkTristan Munk ('11)Aalborg AM12.01
  
 
4Malthe JensenMalthe Jensen ('12)Dybvad IK 13.13
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM11.85
  
 
D11 Længdespring uden tilløb    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM1.96
  
 PB
 
1.96 PB1.871.72     
2André Marshall Busk KronborgAndré Marshall Busk Kronborg ('12)Aalborg AM1.78
  
 PB
 
1.72 PB1.73 PB1.78 PB     
3Tristan MunkTristan Munk ('11)Aalborg AM1.57
  
 PB
 
1.53 PB1.55 PB1.57 PB     
4Roman ChornyyRoman Chornyy ('12)Aalborg AM / UKR1.51
  
 PB
 
1.51 PB  X1.48     
5August Lykke PedersenAugust Lykke Pedersen ('12)Aalborg AM1.30
  
 PB
 
1.23 PB1.30 PB1.25     
6Malthe JensenMalthe Jensen ('12)Dybvad IK 1.11
  
 PB
 
0.41 PB1.02 PB1.11 PB     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM7.79
  
 
 
7.797.497.78     
2André Marshall Busk KronborgAndré Marshall Busk Kronborg ('12)Aalborg AM6.42
  
 PB
 
6.42 PB5.895.62     
3Malthe JensenMalthe Jensen ('12)Dybvad IK 6.09
  
 PB
 
6.09 PB5.595.34     
4Tristan MunkTristan Munk ('11)Aalborg AM4.50
  
 PB
 
3.534.50 PB4.30     
5August Lykke PedersenAugust Lykke Pedersen ('12)Aalborg AM4.35
  
 PB
 
4.24 PB4.014.35 PB     
6Roman ChornyyRoman Chornyy ('12)Aalborg AM / UKR4.31
  
 PB
 
4.27 PB4.29 PB4.31 PB     
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM9.83
  
 
2Frida JørgensenFrida Jørgensen ('12)Aalborg AM10.81
  
 SB
3Ida MølgaardIda Mølgaard ('12)Aalborg AM11.03
  
 SB
Finale B
1Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM9.85
  
 PB
2Ellen BastholmEllen Bastholm ('11)Aalborg AM10.21
  
 PB
3Victoria BakkestrømVictoria Bakkestrøm ('11)Aalborg AM11.14
  
 
4Mille EriksenMille Eriksen ('12)Aalborg AM11.43
  
 
P11 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM2:24.99
  
 PB
2Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM2:30.88
  
 PB
3Liv Thyra BentzenLiv Thyra Bentzen ('11)Aalborg AM2:34.44
  
 SB
4Ida MølgaardIda Mølgaard ('12)Aalborg AM2:42.90
  
 SB
P11 60 m hæk 68 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida JørgensenFrida Jørgensen ('12)Aalborg AM13.51
  
 
2Victoria BakkestrømVictoria Bakkestrøm ('11)Aalborg AM14.38
  
 
P11 Længdespring uden tilløb    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM1.93
  
 PB
 
1.87 PB1.831.93 PB     
2Ida MølgaardIda Mølgaard ('12)Aalborg AM1.86
  
 PB
 
1.77 PB1.85 PB1.86 PB     
3Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM1.86
  
 PB
 
1.86 PB1.821.82     
4Frida JørgensenFrida Jørgensen ('12)Aalborg AM1.74
  
 PB
 
1.72 PB1.74 PB1.69     
5Victoria BakkestrømVictoria Bakkestrøm ('11)Aalborg AM1.65
  
 PB
 
1.65 PB1.471.59     
6Ellen BastholmEllen Bastholm ('11)Aalborg AM1.60
  
 PB
 
1.60 PB1.561.55     
7Mille EriksenMille Eriksen ('12)Aalborg AM1.52
  
 PB
 
1.47 PB1.52 PB1.44     
8Liv Thyra BentzenLiv Thyra Bentzen ('11)Aalborg AM1.47
  
 PB
 
1.47 PB1.260.99     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM6.90
  
 
 
6.906.096.79     
2Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM6.64
  
 
 
6.486.576.64     
3Ellen BastholmEllen Bastholm ('11)Aalborg AM6.00
  
 PB
 
5.655.80 PB6.00 PB     
4Ida MølgaardIda Mølgaard ('12)Aalborg AM4.97
  
 PB
 
4.694.794.97 PB     
5Victoria BakkestrømVictoria Bakkestrøm ('11)Aalborg AM4.74
  
 
 
4.734.744.67     
6Frida JørgensenFrida Jørgensen ('12)Aalborg AM4.66
  
 
 
4.564.594.66     
7Liv Thyra BentzenLiv Thyra Bentzen ('11)Aalborg AM4.64
  
 PB
 
3.814.64 PB4.36     
8Mille EriksenMille Eriksen ('12)Aalborg AM4.16
  
 PB
 
4.16 PB3.783.60     
D9 300 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jan Pomianowski
Jan Pomianowski ('14)
Aalborg AM1:03.58
  
 
2
Michael Chornyy
Michael Chornyy ('14)
Aalborg AM / UKR1:11.60
  
 PB
3
Benjamin Nikontovic
Benjamin Nikontovic ('14)
Aalborg AM1:13.48
  
 PB
4
Jakob Tram
Jakob Tram ('15)
Aalborg AM1:20.90
  
 PB
5
Alfred Lynggaard Jessen
Alfred Lynggaard Jessen ('17)
Aalborg AM1:22.90
  
 PB
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jan Pomianowski
Jan Pomianowski ('14)
Aalborg AM5.85
  
 
 
5.855.385.38     
2
Michael Chornyy
Michael Chornyy ('14)
Aalborg AM / UKR4.24
  
 PB
 
3.56 PB3.484.24 PB     
3
Benjamin Nikontovic
Benjamin Nikontovic ('14)
Aalborg AM3.12
  
 PB
 
2.463.12 PB3.08     
P9 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olesia Khomenko
Olesia Khomenko ('13)
Aalborg AM / UKR7.42
  
 PB
2
Leah Aarenstrup Christiansen
Leah Aarenstrup Christiansen ('14)
Aalborg AM8.63
  
 
3
Lærke Hedelund Madsen
Lærke Hedelund Madsen ('14)
Aalborg AM8.74
  
 
4
Emma Eriksen
Emma Eriksen ('14)
Aalborg AM9.40
  
 
Finale B
1
Pernille Højgaard Kastbjerg
Pernille Højgaard Kastbjerg ('13)
Aalborg AM7.74
  
 
2
Claudia Obitsø Pedersen
Claudia Obitsø Pedersen ('13)
Aalborg AM7.75
  
 
3
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM8.01
  
 
4
Anna Petrushkevyech
Anna Petrushkevyech ('13)
Aalborg AM / UKR8.26
  
 
5
Signe Mølgaard
Signe Mølgaard ('14)
Aalborg AM8.70
  
 
P9 300 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM1:06.47
  
 PB
2
Anna Petrushkevyech
Anna Petrushkevyech ('13)
Aalborg AM / UKR1:14.04
  
 PB
3
Signe Mølgaard
Signe Mølgaard ('14)
Aalborg AM1:15.39
  
 PB
4
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir ('15)
Aalborg AM1:19.50
  
 PB
5
Maj Holkenberg
Maj Holkenberg ('15)
Aalborg AM1:36.05
  
 PB
Finale B
1
Olesia Khomenko
Olesia Khomenko ('13)
Aalborg AM / UKR1:05.51
  
 PB
2
Gabrielle Grace Busk Kronborg
Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16)
Aalborg AM1:05.83
  
 PB
3
Barbara Luczak
Barbara Luczak ('15)
Aalborg AM1:15.49
  
 PB
4
Emma Eriksen
Emma Eriksen ('14)
Aalborg AM1:18.16
  
 PB
5
Mie Ejsing Nørgård Pedersen
Mie Ejsing Nørgård Pedersen ('16)
Aalborg AM1:20.64
  
 PB
6
Selma Maria Mikkelsdottir
Selma Maria Mikkelsdottir ('15)
Aalborg AM1:22.42
  
 PB
7
Rosa Elvine Hansen
Rosa Elvine Hansen ('15)
Aalborg AM1:23.81
  
 PB
P9 Længdespring uden tilløb    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olesia Khomenko
Olesia Khomenko ('13)
Aalborg AM / UKR1.55
  
 PB
 
1.42 PB1.52 PB1.55 PB     
2
Claudia Obitsø Pedersen
Claudia Obitsø Pedersen ('13)
Aalborg AM1.55
  
 PB
 
1.44 PB1.49 PB1.55 PB     
3
Pernille Højgaard Kastbjerg
Pernille Højgaard Kastbjerg ('13)
Aalborg AM1.54
  
 PB
 
1.46 PB1.401.54 PB     
4
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM1.53
  
 PB
 
1.43 PB1.45 PB1.53 PB     
5
Signe Mølgaard
Signe Mølgaard ('14)
Aalborg AM1.38
  
 PB
 
1.35 PB1.38 PB1.26     
6
Lærke Hedelund Madsen
Lærke Hedelund Madsen ('14)
Aalborg AM1.32
  
 PB
 
1.32 PB1.241.16     
7
Leah Aarenstrup Christiansen
Leah Aarenstrup Christiansen ('14)
Aalborg AM1.30
  
 PB
 
1.30 PB1.281.23     
8
Anna Petrushkevyech
Anna Petrushkevyech ('13)
Aalborg AM / UKR1.26
  
 PB
 
1.25 PB1.26 PB1.21     
9
Emma Eriksen
Emma Eriksen ('14)
Aalborg AM1.17
  
 PB
 
1.11 PB1.17 PB1.17 =PB     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Claudia Obitsø Pedersen
Claudia Obitsø Pedersen ('13)
Aalborg AM5.32
  
 PB
 
5.32 PB5.185.25     
2
Pernille Højgaard Kastbjerg
Pernille Højgaard Kastbjerg ('13)
Aalborg AM5.21
  
 PB
 
5.21 PB4.404.35     
3
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM4.59
  
 PB
 
4.54 PB4.104.59 PB     
4
Olesia Khomenko
Olesia Khomenko ('13)
Aalborg AM / UKR4.16
  
 PB
 
3.634.16 PB3.32     
5
Anna Petrushkevyech
Anna Petrushkevyech ('13)
Aalborg AM / UKR3.95
  
 PB
 
3.43 PB3.95 PB3.03     
6
Lærke Hedelund Madsen
Lærke Hedelund Madsen ('14)
Aalborg AM3.47
  
 
 
2.793.472.81     
7
Signe Mølgaard
Signe Mølgaard ('14)
Aalborg AM3.23
  
 
 
2.933.232.60     
8
Leah Aarenstrup Christiansen
Leah Aarenstrup Christiansen ('14)
Aalborg AM2.70
  
 
 
2.562.682.70     
9
Emma Eriksen
Emma Eriksen ('14)
Aalborg AM2.22
  
 PB
 
2.22 PB2.181.88     
D7 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jan Pomianowski
Jan Pomianowski ('14)
Aalborg AM7.40
  
 =PB
2
Michael Chornyy
Michael Chornyy ('14)
Aalborg AM / UKR8.30
  
 PB
3
Benjamin Nikontovic
Benjamin Nikontovic ('14)
Aalborg AM8.52
  
 PB
4
Jakob Tram
Jakob Tram ('15)
Aalborg AM9.08
  
 
5
Alfred Lynggaard Jessen
Alfred Lynggaard Jessen ('17)
Aalborg AM9.32
  
 PB
D7 Længdespring uden tilløb    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jan Pomianowski
Jan Pomianowski ('14)
Aalborg AM1.53
  
 PB
 
1.49 PB1.53 PB1.53 =PB     
1
Jakob Tram
Jakob Tram ('15)
Aalborg AM1.22
  
 PB
 
1.22 PB1.171.17     
2
Benjamin Nikontovic
Benjamin Nikontovic ('14)
Aalborg AM1.36
  
 PB
 
1.36 PB1.271.20     
3
Michael Chornyy
Michael Chornyy ('14)
Aalborg AM / UKR1.35
  
 PB
 
0.85 PB1.35 PB1.35 =PB     
D7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alfred Lynggaard Jessen
Alfred Lynggaard Jessen ('17)
Aalborg AM2.91
  
 PB
 
2.75 PB2.91 PB2.47     
2
Jakob Tram
Jakob Tram ('15)
Aalborg AM2.01
  
 
 
1.482.002.01     
P7 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gabrielle Grace Busk Kronborg
Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16)
Aalborg AM7.84
  
 
2
Selma Maria Mikkelsdottir
Selma Maria Mikkelsdottir ('15)
Aalborg AM8.86
  
 PB
3
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir ('15)
Aalborg AM8.87
  
 PB
4
Maj Holkenberg
Maj Holkenberg ('15)
Aalborg AM9.14
  
 PB
Finale B
1
Barbara Luczak
Barbara Luczak ('15)
Aalborg AM8.26
  
 PB
2
Rosa Elvine Hansen
Rosa Elvine Hansen ('15)
Aalborg AM8.73
  
 PB
3
Mie Ejsing Nørgård Pedersen
Mie Ejsing Nørgård Pedersen ('16)
Aalborg AM9.22
  
 PB
P7 Længdespring uden tilløb    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Barbara Luczak
Barbara Luczak ('15)
Aalborg AM1.58
  
 PB
 
1.58 PB1.561.43     
2
Gabrielle Grace Busk Kronborg
Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16)
Aalborg AM1.46
  
 PB
 
1.10 PB1.46 PB1.44     
3
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir ('15)
Aalborg AM1.32
  
 PB
 
1.22 PB1.181.32 PB     
4
Rosa Elvine Hansen
Rosa Elvine Hansen ('15)
Aalborg AM1.25
  
 PB
 
0.92 PB1.22 PB1.25 PB     
5
Mie Ejsing Nørgård Pedersen
Mie Ejsing Nørgård Pedersen ('16)
Aalborg AM1.21
  
 PB
 
1.21 PB1.071.13     
6
Maj Holkenberg
Maj Holkenberg ('15)
Aalborg AM1.18
  
 PB
 
1.18 PB1.091.11     
7
Selma Maria Mikkelsdottir
Selma Maria Mikkelsdottir ('15)
Aalborg AM1.07
  
 PB
 
0.62 PB1.07 PB0.99     
P7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Barbara Luczak
Barbara Luczak ('15)
Aalborg AM4.25
  
 PB
 
3.91 PB4.25 PB3.70     
2
Gabrielle Grace Busk Kronborg
Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16)
Aalborg AM3.89
  
 PB
 
3.89 PB2.922.88     
3
Selma Maria Mikkelsdottir
Selma Maria Mikkelsdottir ('15)
Aalborg AM3.03
  
 PB
 
2.95 PB3.03 PB2.99     
4
Maj Holkenberg
Maj Holkenberg ('15)
Aalborg AM2.86
  
 PB
 
2.70 PB2.86 PB2.63     
5
Mie Ejsing Nørgård Pedersen
Mie Ejsing Nørgård Pedersen ('16)
Aalborg AM2.82
  
 PB
 
1.41 PB2.24 PB2.82 PB     
6
Rosa Elvine Hansen
Rosa Elvine Hansen ('15)
Aalborg AM2.81
  
 PB
 
2.81 PB2.182.47     
7
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir ('15)
Aalborg AM2.66
  
 PB
 
2.66 PB2.512.31     

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne