Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Helsingør: Kronborg Games 1 7.1.2023 Inde
Snekkersten Idrætscenter

M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jacob Sander HansenJacob Sander Hansen ('70)Frederiksberg IF8.22
  
 PB
 
7.89 PB7.607.97 PB7.938.22 PB7.58  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF10.96
  
 PB
 
  X10.62 PB10.96 PB10.23  X10.91  
2Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik9.48
  
 SB
 
8.67 SB8.77 SB  X9.48 SB9.19  X  
M22 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF8.72
  
 SB
K22 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sheila Juel PetersenSheila Juel Petersen ('03)Fredensborg AK8.68
  
 PB
2Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF8.95
  
 
3Alma Elisabeth KühnellAlma Elisabeth Kühnell ('07)Holte Atletik9.26
  
 PB
4Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF9.55
  
 =PB
Finale B
1Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik8.55
  
 
2Asta Dorthea ThuemoesAsta Dorthea Thuemoes ('07)Amager AC8.58
  
 PB
3Signe KensøSigne Kensø ('06)BAK8.69
  
 
4Dagmar Mathilde L KarlsenDagmar Mathilde L Karlsen ('07)BAK8.73
  
 
Finale C
1Filippa Maja RougFilippa Maja Roug ('05)BAK8.01
  
 PB
2Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas8.03
  
 SB
3Frederikke Weinreich LundbergFrederikke Weinreich Lundberg ('07)BAK8.21
  
 SB
4Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF8.36
  
 
5Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK8.42
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Asta Dorthea ThuemoesAsta Dorthea Thuemoes ('07)Amager AC8.65
q
  
 PB
2Alma Elisabeth KühnellAlma Elisabeth Kühnell ('07)Holte Atletik9.27
q
  
 PB
3Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF9.55
q
  
 PB
Indledende 2
1Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik8.50
q
  
 PB
2Dagmar Mathilde L KarlsenDagmar Mathilde L Karlsen ('07)BAK8.66
q
  
 PB
3Sarah Nygaard SandSarah Nygaard Sand ('07)Gentofte IK8.69
q
  
 PB
4Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF8.90
q
  
 PB
Indledende 3
1Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF8.32
q
  
 PB
2Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK8.33
q
  
 PB
3Signe KensøSigne Kensø ('06)BAK8.63
q
  
 =SB
4Sheila Juel PetersenSheila Juel Petersen ('03)Fredensborg AK8.69
q
  
 PB
Indledende 4
1Filippa Maja RougFilippa Maja Roug ('05)BAK8.06
q
  
 PB
2Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK8.08
q
  
 SB
3Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas8.10
q
  
 
4Sarah Engsig-KarupSarah Engsig-Karup ('06)BAC8.22
q
  
 PB
5Frederikke Weinreich LundbergFrederikke Weinreich Lundberg ('07)BAK8.23
q
  
 
K22 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK2.90
  
 SB
 
2.60 SB
  O
2.70 SB
  O
2.80 SB
  O
2.90 SB
  O
3.00
XXX
   
K22 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sheila Juel PetersenSheila Juel Petersen ('03)Fredensborg AK4.23
  
 =PB
 
  X4.17 SB  X4.23 =PB    
D19 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK7.20
  
 SB
2Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF7.26
  
 
3Victor ColbergVictor Colberg ('06)BAK7.43
  
 
4Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA7.61
  
 PB
Finale B
1Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF7.80
  
 
2Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF8.14
  
 
3Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF8.20
  
 =PB
Indledende heats
Indledende 1
1Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF7.71
q
  
 PB
2Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF8.04
q
  
 PB
3Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF8.20
q
  
 PB
Indledende 2
1Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF7.23
q
  
 PB
2Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK7.42
q
  
 
3Victor ColbergVictor Colberg ('06)BAK7.47
q
  
 
4Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA7.67
q
  
 SB
D19 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)BAK3.10
  
 =PB
 
2.80
XXO
2.90
  O
3.00
  O
3.10
  O
3.20
XXX
   
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF10.96
  
 PB
 
10.68 PB10.1010.96 PB10.5610.8010.21  
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK9.08
  
 PB
2Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Sparta9.30
  
 PB
D17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Sparta1.85
  
 PB
 
1.61
  O
1.64
  O
1.67
  O
1.70
  O
1.73
  O
1.76
  O
1.79
  O
1.81
 XO
1.83
  O
1.85
  O
1.87
XXX
     
D17 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK3.20
  
 
 
2.80
  O
2.90
  O
3.00
  O
3.10
 XO
3.20
XXO
3.30
XXX
  
D17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Sparta6.40
  
 PB
 
5.75 PB6.40 PB6.156.33    
2Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF5.60
  
 PB
 
5.10 PB5.60 PB5.175.35    
3Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF4.57
  
 SB
 
4.57 SB4.334.45  X    
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK12.33
  
 PB
 
11.35 PB12.33 PB11.3612.0412.11  X  
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Filippa B. ClemmensenFilippa B. Clemmensen ('07)Gentofte IK9.73
  
 PB
2Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik10.20
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sarah Nygaard SandSarah Nygaard Sand ('07)Gentofte IK1.47
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
XXX
 
2Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik1.44
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
XXX
  
3Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF1.44
  
 PB
 
1.35
 XO
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
XXX
   
4Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF1.44
  
 PB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.38 SB
 XO
1.41 =PB
  O
1.44 PB
XXO
1.47
XXX
  
5Ingrid Bjerring BoveIngrid Bjerring Bove ('07)Gentofte IK1.41
  
 SB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.38
  O
1.41
  O
1.44
XXX
  
6Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)KIF1.35
  
 PB
 
1.20 PB
XXO
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
 XO
1.38
XXX
   
P17 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF2.70
  
 =PB
 
2.60
  O
2.70
 XO
2.80
XXX
     
2Alma Elisabeth KühnellAlma Elisabeth Kühnell ('07)Holte Atletik2.30
  
 
 
2.20
  O
2.30
 XO
2.40
XXX
     
3Astrid Legård Have RasmussenAstrid Legård Have Rasmussen ('07)Roar Atletik1.80
  
 SB
 
1.70 SB
  O
1.80 SB
 XO
1.90
XXX
     
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas5.14
  
 SB
 
4.96 SB5.14 SB5.00  X    
2Frederikke Weinreich LundbergFrederikke Weinreich Lundberg ('07)BAK4.92
  
 SB
 
4.88 SB4.92 SB  X  X    
3Filippa B. ClemmensenFilippa B. Clemmensen ('07)Gentofte IK4.83
  
 PB
 
4.83 PB  X4.744.69    
4Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF4.53
  
 PB
 
4.37 PB4.53 PB  X4.46    
5Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF4.04
  
 PB
 
3.71 PB4.04 PB3.663.83    
6Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF3.86
  
 PB
 
3.86 PB3.65  X3.75    
7Ingrid Bjerring BoveIngrid Bjerring Bove ('07)Gentofte IK3.75
  
 PB
 
3.68 PB3.563.75 PB3.72    
8Alma Elisabeth KühnellAlma Elisabeth Kühnell ('07)Holte Atletik3.54
  
 PB
 
3.51 PB3.54 PB2.602.73    
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF10.60
  
 PB
 
10.60 PB  X9.81  X10.0910.43  
2Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas10.24
  
 PB
 
10.17 PB10.24 PB10.1010.15  –   
3Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik10.19
  
 PB
 
9.798.919.809.859.8610.19 PB  
4Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik9.48
  
 SB
 
9.48 SB9.309.249.048.93  –  
5Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)KIF7.84
  
 PB
 
6.74 PB6.607.47 PB7.67 PB7.497.84 PB  
D15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Isaiah Ortega HarryIsaiah Ortega Harry ('08)Sparta7.59
  
 PB
1Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta8.57
  
 PB
2Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC7.60
  
 PB
3Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF7.69
  
 PB
4Julius BurrildJulius Burrild ('09)Fredensborg AK8.12
  
 PB
5August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF8.53
  
 
Finale B
2Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta8.75
  
 
3Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta9.01
  
 
4Andreas BirkegaardAndreas Birkegaard ('08)Amager AC10.38
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Isaiah Ortega HarryIsaiah Ortega Harry ('08)Sparta7.63
q
  
 PB
2Julius BurrildJulius Burrild ('09)Fredensborg AK8.18
q
  
 PB
3Andreas BirkegaardAndreas Birkegaard ('08)Amager AC10.19
q
  
 PB
Indledende 2
1Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta8.61
q
  
 PB
2Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta8.73
q
  
 PB
3Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC8.83
q
  
 PB
Indledende 3
1Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC7.63
q
  
 
2Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF7.76
q
  
 
3August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF8.41
q
  
 PB
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta9.37
  
 SB
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta9.80
  
 PB
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta10.24
  
 PB
4Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta11.18
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta1.58
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
XXO
1.58
  O
1.61
XXX
 
2Isaiah Ortega HarryIsaiah Ortega Harry ('08)Sparta1.55
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXO
1.55
 XO
1.58
XXX
  
4Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC1.35
  
 =PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35 =PB
  O
1.40
XXX
    
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta6.27
  
 PB
 
6.12 PB6.16 PB6.27 PB5.95    
2Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC5.48
  
 PB
 
5.45 PB  X  X5.48 PB    
3Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta5.24
  
 PB
 
5.24 PB  X4.92  X    
4Isaiah Ortega HarryIsaiah Ortega Harry ('08)Sparta4.78
  
 PB
 
4.61 PB4.314.78 PB4.30    
5Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta4.71
  
 PB
 
4.71 PB4.544.613.53    
7Julius BurrildJulius Burrild ('09)Fredensborg AK4.46
  
 PB
 
4.33 PB4.23  X4.46 PB    
8Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta4.31
  
 PB
 
  X4.31 PB4.233.76    
9Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta4.08
  
 PB
 
  X  X  X4.08 PB    
10Mathias Bech GjerløvMathias Bech Gjerløv ('09)Sparta4.03
  
 PB
 
4.03 PB  X  X  X    
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta11.42
  
 PB
 
11.1211.3110.9011.42 PB11.3610.28  
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta11.12
  
 PB
 
11.12 PB11.0010.4110.309.75  X  
3Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF10.72
  
 PB
 
10.64 PB10.3810.67 PB10.4410.72 PB10.31  
4Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta10.39
  
 PB
 
  X10.39 PB10.389.969.48  X  
5Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC9.86
  
 PB
 
9.86 PB9.299.538.959.388.72  
7August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF7.23
  
 PB
 
6.40 PB6.367.15 PB7.23 PB  X5.38  
8Mathias Bech GjerløvMathias Bech Gjerløv ('09)Sparta6.03
  
 PB
 
5.94 PB5.935.765.685.446.03 PB  
P15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)KIF9.05
  
 PB
3Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF9.49
  
 
4Vanessa PetersVanessa Peters ('09)Herlev Atletik9.86
  
 
Finale B
1Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF8.86
  
 PB
2Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF9.03
  
 
3Sigrid Johanne Trojahn KristiansenSigrid Johanne Trojahn Kristiansen ('08)Sparta9.10
  
 PB
Finale C
1Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF8.51
  
 PB
2Amalie Nielsen HesthavenAmalie Nielsen Hesthaven ('08)Gentofte IK8.63
  
 PB
3Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF8.72
  
 
4Clara Ea Lund-BretlauClara Ea Lund-Bretlau ('09)Sparta8.91
  
 
Finale D
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta7.69
  
 
2Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)BAK8.47
  
 
3Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik8.51
  
 
4Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF8.75
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF8.65
q
  
 PB
3Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF9.48
q
  
 PB
4Vanessa PetersVanessa Peters ('09)Herlev Atletik9.69
q
  
 PB
Indledende 2
1Clara Ea Lund-BretlauClara Ea Lund-Bretlau ('09)Sparta8.78
q
  
 PB
2Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF9.01
q
  
 PB
3Sigrid Johanne Trojahn KristiansenSigrid Johanne Trojahn Kristiansen ('08)Sparta9.15
q
  
 PB
4Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)KIF9.28
q
  
 SB
Indledende 3
1Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF8.64
q
  
 PB
2Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF8.66
q
  
 PB
3Amalie Nielsen HesthavenAmalie Nielsen Hesthaven ('08)Gentofte IK8.77
q
  
 PB
4Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF8.94
q
  
 PB
Indledende 4
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta7.68
q
  
DUR-14 PB
2Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik8.46
q
  
 SB
3Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)BAK8.53
q
  
 
4Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta8.87
q
  
 SB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Amalie Nielsen HesthavenAmalie Nielsen Hesthaven ('08)Gentofte IK10.15
  
 PB
2Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF12.00
  
 PB
3Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)KIF12.17
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.62
  
 PB
 
1.38
  O
1.41
  O
1.44
 XO
1.47
  O
1.50
 XO
1.56
 XO
1.60
  O
1.62
  O
1.64
XXX
       
2Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF1.47
  
 PB
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
  O
1.47
  O
1.50
XXX
  
3Sigrid Johanne Trojahn KristiansenSigrid Johanne Trojahn Kristiansen ('08)Sparta1.47
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
 XO
1.47
XXO
1.50
XXX
 
4Selma Madicken Vöge-WiddingSelma Madicken Vöge-Widding ('08)Sparta1.30
  
 =PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
     
5Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF1.25
  
 =SB
 
1.20
  O
1.25 =SB
  O
      
5Charlie RedestamCharlie Redestam ('08)Helsingør IF1.25
  
 SB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  r
     
P15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)BAK2.60
  
 
 
2.20
  O
2.30
  O
2.40
  O
2.50
XXO
2.60
 XO
2.70
XXX
  
2Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik2.10
  
 =PB
 
1.80
  O
1.90
  O
2.00
  O
2.10
  O
2.20
XXX
   
Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF NH
  
 
 
2.20
XXX
       
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF4.60
  
 PB
 
4.41 PB4.60 PB4.59  X    
2Amalie Nielsen HesthavenAmalie Nielsen Hesthaven ('08)Gentofte IK4.45
  
 SB
 
4.41 SB4.344.45 SB  X    
3Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.45
  
 SB
 
  X  X4.45 SB4.13    
4Sigrid Johanne Trojahn KristiansenSigrid Johanne Trojahn Kristiansen ('08)Sparta4.16
  
 PB
 
3.99 PB3.984.16 PB3.82    
5Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik4.10
  
 PB
 
4.10 PB3.763.79  X    
6Clara Ea Lund-BretlauClara Ea Lund-Bretlau ('09)Sparta4.02
  
 PB
 
  X4.02 PB3.703.72    
7Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF3.96
  
 PB
 
  X3.96 PB  X  X    
8Selma Madicken Vöge-WiddingSelma Madicken Vöge-Widding ('08)Sparta3.91
  
 PB
 
3.91 PB3.163.673.85    
9Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)KIF3.71
  
 PB
 
3.53 PB3.71 PB3.70  X    
10Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF3.54
  
 PB
 
3.46 PB3.423.383.54 PB    
12Vanessa PetersVanessa Peters ('09)Herlev Atletik3.27
  
 PB
 
  X2.90 PB3.27 PB  X    
13Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF3.04
  
 PB
 
  X  X3.04 PB  X    
Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF NM
  
 
 
  X  X  X  X    
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Charlie RedestamCharlie Redestam ('08)Helsingør IF8.55
  
 
 
8.557.797.968.17    
2Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF8.21
  
 PB
 
7.89 PB7.608.21 PB7.64    
3Vanessa PetersVanessa Peters ('09)Herlev Atletik8.21
  
 PB
 
7.28 PB6.747.58 PB8.21 PB    
4Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF8.13
  
 PB
 
7.83 PB7.358.13 PB7.83    
5Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik7.98
  
 PB
 
7.98 PB7.607.857.70    
7Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik7.18
  
 PB
 
7.18 PB6.996.536.69    
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Bertram Skov VesterBertram Skov Vester ('11)Fredensborg AK9.63
  
 PB
2Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK9.65
  
 PB
3Alexander WulffAlexander Wulff ('11)Herlev Atletik10.46
  
 
Finale B
2Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas8.70
  
 
3Asger Lund-BretlauAsger Lund-Bretlau ('11)Sparta8.85
  
 
4August HviidAugust Hviid ('11)Frederiksberg IF9.58
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Villum Thue ØstdahlVillum Thue Østdahl ('11)KIF9.66
q
  
 PB
2Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK9.81
q
  
 PB
3Alexander WulffAlexander Wulff ('11)Herlev Atletik10.42
q
  
 =PB
Indledende 2
1August HviidAugust Hviid ('11)Frederiksberg IF9.44
q
  
 PB
2Bertram Skov VesterBertram Skov Vester ('11)Fredensborg AK9.68
q
  
 PB
3Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas9.97
q
  
 
Indledende 3
2Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas8.68
q
  
 
3Asger Lund-BretlauAsger Lund-Bretlau ('11)Sparta8.82
q
  
 PB
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Bertram Skov VesterBertram Skov Vester ('11)Fredensborg AK12.00
  
 PB
2Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK12.88
  
 PB
3Bertram NøddekærBertram Nøddekær ('11)Gentofte IK13.03
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Villum Thue ØstdahlVillum Thue Østdahl ('11)KIF1.28
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
 XO
1.31
XXX
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2Asger Lund-BretlauAsger Lund-Bretlau ('11)Sparta4.46
  
 PB
 
4.15 SB4.32 PB4.46 PB4.28    
3Bertram Skov VesterBertram Skov Vester ('11)Fredensborg AK3.83
  
 PB
 
3.73 PB3.553.453.83 PB    
4Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK3.77
  
 PB
 
3.71 PB3.77 PB3.663.76    
5August HviidAugust Hviid ('11)Frederiksberg IF3.60
  
 PB
 
3.60 PB3.393.163.31    
6Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas3.59
  
 
 
3.433.483.363.59    
7Bertram NøddekærBertram Nøddekær ('11)Gentofte IK3.45
  
 PB
 
3.29 SB3.41 PB3.313.45 PB    
8Alexander WulffAlexander Wulff ('11)Herlev Atletik3.42
  
 PB
 
3.29 PB3.42 PB3.143.24    
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Asger Lund-BretlauAsger Lund-Bretlau ('11)Sparta6.52
  
 PB
 
6.22 PB5.986.086.52 PB    
2Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK6.30
  
 PB
 
5.96 PB5.946.30 PB5.99    
3Bertram NøddekærBertram Nøddekær ('11)Gentofte IK5.66
  
 PB
 
5.49 PB5.66 PB5.515.14    
4August HviidAugust Hviid ('11)Frederiksberg IF5.58
  
 PB
 
4.96 PB5.19 PB5.085.58 PB    
5Alexander WulffAlexander Wulff ('11)Herlev Atletik5.57
  
 PB
 
5.33 PB5.265.41 PB5.57 PB    
6Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas5.44
  
 PB
 
5.12 PB4.744.995.44 PB    
7Theodor Høyer ZachoTheodor Høyer Zacho ('11)IK Hellas4.90
  
 PB
 
4.90 PB4.644.88  X    
8Villum Thue ØstdahlVillum Thue Østdahl ('11)KIF4.90
  
 PB
 
4.20 PB4.90 PB3.664.73    
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Vega KlæbelVega Klæbel ('11)Sparta10.44
  
 
2Philippa Marie Raahauge AvnsøPhilippa Marie Raahauge Avnsø ('11)Gentofte IK11.03
  
 PB
3Luna Lønborg ThomsenLuna Lønborg Thomsen ('10)KIF11.16
  
 
Finale B
1Louise GeikerLouise Geiker ('11)Helsingør IF9.92
  
 PB
2Johanne Frost GeertsenJohanne Frost Geertsen ('11)Roar Atletik10.24
  
 
3Silla Marie Peick-KristensenSilla Marie Peick-Kristensen ('10)Holte Atletik10.25
  
 PB
4Liva TutengesLiva Tutenges ('10)KIF10.34
  
 
Finale C
2Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF9.47
  
 PB
3Karla Tiedemann GieseKarla Tiedemann Giese ('10)FIF Hillerød9.89
  
 
4Frederikke Zeberg EberholstFrederikke Zeberg Eberholst ('11)Gentofte IK9.90
  
 
5Edith Thoe FuglsangEdith Thoe Fuglsang ('10)KIF9.98
  
 
Finale D
2Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta9.32
  
 
3Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta9.60
  
 
4Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik9.66
  
 
5Dicte Lyngbye HjortDicte Lyngbye Hjort ('11)Gentofte IK9.79
  
 
Finale E
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF8.45
  
 PB
2Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik8.48
  
 SB
3Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta8.71
  
 
4Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta9.04
  
 
5Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta9.21
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Karla Tiedemann GieseKarla Tiedemann Giese ('10)FIF Hillerød9.86
q
  
 PB
2Louise GeikerLouise Geiker ('11)Helsingør IF9.94
q
  
 PB
3Philippa Marie Raahauge AvnsøPhilippa Marie Raahauge Avnsø ('11)Gentofte IK11.08
q
  
 PB
Ellen Katrine Melgaard SvendsenEllen Katrine Melgaard Svendsen ('10)Helsingør IF DNF
  
 
Indledende 2
3Silla Marie Peick-KristensenSilla Marie Peick-Kristensen ('10)Holte Atletik10.35
q
  
 PB
4Luna Lønborg ThomsenLuna Lønborg Thomsen ('10)KIF10.85
q
  
 PB
Indledende 3
1Edith Thoe FuglsangEdith Thoe Fuglsang ('10)KIF9.77
q
  
 PB
2Johanne Frost GeertsenJohanne Frost Geertsen ('11)Roar Atletik10.09
q
  
 PB
3Vega KlæbelVega Klæbel ('11)Sparta10.39
q
  
 PB
Indledende 4
1Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF9.57
q
  
 PB
2Frederikke Zeberg EberholstFrederikke Zeberg Eberholst ('11)Gentofte IK9.83
q
  
 PB
3Liva TutengesLiva Tutenges ('10)KIF10.10
q
  
 PB
Indledende 5
1Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta9.23
q
  
 PB
2Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik9.43
q
  
 PB
3Dicte Lyngbye HjortDicte Lyngbye Hjort ('11)Gentofte IK9.48
q
  
 PB
4Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta9.53
q
  
 PB
Indledende 6
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF8.49
q
  
 PB
2Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik8.55
q
  
 SB
3Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta8.68
q
  
 PB
4Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta8.97
q
  
 PB
5Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta9.12
q
  
 SB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Louise GeikerLouise Geiker ('11)Helsingør IF12.75
  
 PB
Finale B
1Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta12.57
  
 PB
2Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta12.59
  
 PB
3Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR13.20
  
 PB
Finale C
1Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta11.83
  
 PB
2Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik13.41
  
 PB
3Edith Thoe FuglsangEdith Thoe Fuglsang ('10)KIF14.07
  
 PB
4Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF15.32
  
 SB
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1.46
  
 PB
 
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
 XO
1.46
  O
1.49
XXX
       
2Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta1.46
  
 PB
 
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
 XO
1.43
 XO
1.46
  O
1.49
XXX
       
3Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta1.34
  
 PB
 
1.25
 XO
1.28
  O
1.31
XXO
1.34
  O
1.37
XXX
   
3Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta1.34
  
 SB
 
1.25
 XO
1.28
  O
1.31
XXO
1.34
  O
1.37
XXX
   
6Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR1.28
  
 PB
 
1.25
 XO
1.28
  O
1.31
XXX
     
7Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta1.28
  
 =PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
 XO
1.31
XXX
   
8Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta1.20
  
 SB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
    
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF5.07
  
 PB
 
5.03 PB4.945.07 PB     
2Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta4.34
  
 SB
 
4.27 SB4.33 SB4.34 SB     
3Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta4.26
  
 PB
 
4.13 PB3.794.26 PB     
4Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta4.17
  
 PB
 
3.50 PB3.96 PB4.17 PB     
5Louise GeikerLouise Geiker ('11)Helsingør IF3.70
  
 
 
3.363.663.70     
6Frederikke Zeberg EberholstFrederikke Zeberg Eberholst ('11)Gentofte IK3.62
  
 PB
 
3.49 PB3.223.62 PB     
7Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF3.54
  
 PB
 
3.54 PB3.533.46     
8Karla Tiedemann GieseKarla Tiedemann Giese ('10)FIF Hillerød3.53
  
 PB
 
3.53 PB3.473.48     
9Liva TutengesLiva Tutenges ('10)KIF3.50
  
 PB
 
2.73 SB3.34 PB3.50 PB     
10Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta3.40
  
 SB
 
3.40 SB  X3.37     
11Dicte Lyngbye HjortDicte Lyngbye Hjort ('11)Gentofte IK3.28
  
 SB
 
3.28 SB3.133.17     
12Johanne Frost GeertsenJohanne Frost Geertsen ('11)Roar Atletik3.17
  
 PB
 
3.17 PB3.17 =PB2.96     
13Philippa Marie Raahauge AvnsøPhilippa Marie Raahauge Avnsø ('11)Gentofte IK2.93
  
 PB
 
2.82 PB2.93 PB2.87     
14Vega KlæbelVega Klæbel ('11)Sparta2.77
  
 PB
 
2.53 SB2.72 PB2.77 PB     
15Luna Lønborg ThomsenLuna Lønborg Thomsen ('10)KIF2.57
  
 PB
 
2.54 PB2.302.57 PB     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta9.08
  
 PB
 
8.29 PB8.55 PB7.827.569.08 PB8.80  
3Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta7.70
  
 PB
 
7.30 PB7.45 PB7.217.70 PB7.535.57  
4Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta7.68
  
 PB
 
7.63 PB7.377.63 =PB7.416.727.68 PB  
5Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik7.06
  
 PB
 
5.90 PB5.297.06 PB6.355.306.53  
6Johanne Frost GeertsenJohanne Frost Geertsen ('11)Roar Atletik5.22
  
 PB
 
4.51 PB5.15 PB4.944.454.615.22 PB  
7Vega KlæbelVega Klæbel ('11)Sparta4.47
  
 PB
 
4.23 PB4.46 PB4.234.354.47 PB4.12  
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Magnus Mollerup Larsen
Magnus Mollerup Larsen ('13)
Sparta10.92
  
 PB
2
Jeppe Mathias Wiberg
Jeppe Mathias Wiberg ('13)
Herlev Atletik11.54
  
 PB
3
Theodor Hohan Stær
Theodor Hohan Stær ('13)
Sparta11.61
  
 PB
4
Steven Paul Ayerdi-Ladefoged
Steven Paul Ayerdi-Ladefoged ('13)
Gentofte IK13.48
  
 PB
Finale B
1Dusan StefanovicDusan Stefanovic ('12)Sparta / SRB9.88
  
 PB
2Mark KvarnebergMark Kvarneberg ('12)Helsingør IF10.07
  
 PB
3
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta11.28
  
 PB
4
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik11.62
  
 PB
Finale C
1Erwin Just MarchholdtErwin Just Marchholdt ('12)BAC10.27
  
 PB
2
Fridtjof Schram Jespersen
Fridtjof Schram Jespersen ('13)
KIF10.64
  
 PB
3Lukas DegnemarkLukas Degnemark ('12)Sparta10.87
  
 PB
4
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF11.68
  
 SB
Finale D
1
Viggo Gundmann Hyllested
Viggo Gundmann Hyllested ('13)
BAC10.33
  
 PB
2
Otto Nielsen Ingelsrud
Otto Nielsen Ingelsrud ('13)
Gentofte IK10.40
  
 PB
3
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta10.49
  
 PB
Finale E
1Frej Engsig-KarupFrej Engsig-Karup ('12)BAC9.53
  
 PB
2August NicolaisenAugust Nicolaisen ('12)Frederiksberg IF9.83
  
 PB
3Ville Rørbeck NørrebyVille Rørbeck Nørreby ('12)Frederiksberg IF9.85
  
 PB
4Elliot FranksElliot Franks ('12)Herlev Atletik10.41
  
 SB
5
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta10.75
  
 SB
Finale F
1Valdemar PetersenValdemar Petersen ('12)9.19
  
 PB
2Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta9.28
  
 PB
3Mads BerthelsenMads Berthelsen ('12)Herlev Atletik9.92
  
 
4
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF10.04
  
 PB
5
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF10.11
  
 
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF13.88
  
 PB
2
Fridtjof Schram Jespersen
Fridtjof Schram Jespersen ('13)
KIF14.88
  
 PB
3
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF15.12
  
 PB
Finale B
1Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta11.99
  
 PB
2Dusan StefanovicDusan Stefanovic ('12)Sparta / SRB13.62
  
 PB
3Christian Tybjerg ZeunerChristian Tybjerg Zeuner ('12)BAC14.13
  
 PB
4Alfred HartungAlfred Hartung ('12)Sparta14.38
  
 PB
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1August NicolaisenAugust Nicolaisen ('12)Frederiksberg IF1.31
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.18
XXO
1.21
  O
1.24
  O
1.27
XXO
1.29
  O
1.31
  O
1.33
XXX
      
2Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta1.18
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.18
  O
1.21
XXX
3Elliot FranksElliot Franks ('12)Herlev Atletik1.10
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
  
3Mads BerthelsenMads Berthelsen ('12)Herlev Atletik1.10
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
  
5
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF0.95
  
 PB
 
0.80
 XO
0.85
XXO
0.90
 XO
0.95
  O
1.00
XXX
   
6
Jeppe Mathias Wiberg
Jeppe Mathias Wiberg ('13)
Herlev Atletik0.85
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
XXX
     
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frej Engsig-KarupFrej Engsig-Karup ('12)BAC3.68
  
 PB
 
3.43 PB3.47 PB3.68 PB     
2Erwin Just MarchholdtErwin Just Marchholdt ('12)BAC3.42
  
 PB
 
3.42 PB3.413.23     
3Alfred HartungAlfred Hartung ('12)Sparta3.33
  
 =PB
 
  X3.23 SB3.33 =PB     
4Mark KvarnebergMark Kvarneberg ('12)Helsingør IF3.31
  
 PB
 
3.22 PB3.31 PB3.17     
5
Otto Nielsen Ingelsrud
Otto Nielsen Ingelsrud ('13)
Gentofte IK3.30
  
 PB
 
2.77 SB3.27 PB3.30 PB     
6
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta3.23
  
 PB
 
2.97 =PB2.783.23 PB     
7
Viggo Gundmann Hyllested
Viggo Gundmann Hyllested ('13)
BAC3.14
  
 PB
 
3.14 PB2.962.96     
8
Steven Paul Ayerdi-Ladefoged
Steven Paul Ayerdi-Ladefoged ('13)
Gentofte IK2.97
  
 PB
 
2.97 PB2.672.70     
9
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF2.85
  
 PB
 
2.85 PB2.662.57     
10Christian Tybjerg ZeunerChristian Tybjerg Zeuner ('12)BAC2.77
  
 PB
 
2.77 PB2.77 =PB2.73     
11
Theodor Hohan Stær
Theodor Hohan Stær ('13)
Sparta2.66
  
 PB
 
  X2.66 PB2.54     
12
Lasse Kroman Hansen
Lasse Kroman Hansen ('13)
Sparta2.61
  
 PB
 
2.40 PB2.48 PB2.61 PB     
13
Magnus Mollerup Larsen
Magnus Mollerup Larsen ('13)
Sparta2.39
  
 PB
 
2.39 PB2.322.26     
Finale B
1Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta4.15
  
 PB
 
4.11 PB3.884.15 PB     
2Ville Rørbeck NørrebyVille Rørbeck Nørreby ('12)Frederiksberg IF4.02
  
 PB
 
3.86 PB4.02 PB3.75     
3August NicolaisenAugust Nicolaisen ('12)Frederiksberg IF3.96
  
 PB
 
3.96 PB3.903.90     
4Valdemar PetersenValdemar Petersen ('12)3.66
  
 PB
 
3.66 PB3.63  X     
5
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF3.63
  
 PB
 
3.55 PB3.63 PB3.54     
6Mads BerthelsenMads Berthelsen ('12)Herlev Atletik3.46
  
 PB
 
3.14 PB3.33 PB3.46 PB     
7
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF3.40
  
 PB
 
3.40 PB3.203.23     
8
Fridtjof Schram Jespersen
Fridtjof Schram Jespersen ('13)
KIF3.21
  
 PB
 
2.93 PB2.633.21 PB     
9
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta3.11
  
 PB
 
2.90 SB3.11 PB  X     
10Elliot FranksElliot Franks ('12)Herlev Atletik3.10
  
 PB
 
3.10 PB2.872.93     
11Dusan StefanovicDusan Stefanovic ('12)Sparta / SRB2.98
  
 PB
 
  X  X2.98 PB     
12
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta2.82
  
 PB
 
2.67 SB2.75 PB2.82 PB     
13
Jeppe Mathias Wiberg
Jeppe Mathias Wiberg ('13)
Herlev Atletik2.71
  
 PB
 
2.34 PB2.54 PB2.71 PB     
14Lukas DegnemarkLukas Degnemark ('12)Sparta2.63
  
 PB
 
  X2.26 PB2.63 PB     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alfred HartungAlfred Hartung ('12)Sparta5.62
  
 PB
 
5.49 PB5.62 PB5.045.35    
2Christian Tybjerg ZeunerChristian Tybjerg Zeuner ('12)BAC5.26
  
 PB
 
4.46 PB4.83 PB5.26 PB5.26 =PB    
3
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF4.94
  
 PB
 
4.94 PB4.584.704.38    
4
Steven Paul Ayerdi-Ladefoged
Steven Paul Ayerdi-Ladefoged ('13)
Gentofte IK4.85
  
 PB
 
4.78 PB3.994.494.85 PB    
5
Viggo Gundmann Hyllested
Viggo Gundmann Hyllested ('13)
BAC4.66
  
 PB
 
4.14 SB4.034.31 SB4.66 PB    
6
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta4.65
  
 PB
 
4.65 PB4.254.144.56    
7
Theodor Hohan Stær
Theodor Hohan Stær ('13)
Sparta4.00
  
 PB
 
4.00 PB3.613.203.90    
Finale B
1Ville Rørbeck NørrebyVille Rørbeck Nørreby ('12)Frederiksberg IF7.39
  
 PB
 
6.98 PB7.39 PB7.00  X    
2Dusan StefanovicDusan Stefanovic ('12)Sparta / SRB7.26
  
 PB
 
6.95 PB7.26 PB6.106.90    
3Mads BerthelsenMads Berthelsen ('12)Herlev Atletik6.50
  
 
 
6.506.366.325.27    
4Elliot FranksElliot Franks ('12)Herlev Atletik6.18
  
 SB
 
6.18 SB5.685.095.29    
5Valdemar PetersenValdemar Petersen ('12)5.85
  
 PB
 
5.20 PB5.025.85 PB  X    
6
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF5.66
  
 PB
 
5.56 PB5.66 PB5.505.40    
7
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik5.33
  
 PB
 
5.08 PB5.24 PB5.33 PB4.94    
8
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta4.61
  
 SB
 
3.52 SB4.61 SB4.16  X    
9
Jeppe Mathias Wiberg
Jeppe Mathias Wiberg ('13)
Herlev Atletik3.86
  
 PB
 
3.40 PB3.59 PB3.513.86 PB    
10
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta3.18
  
 PB
 
2.08 PB2.65 PB2.76 PB3.18 PB    
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta9.75
  
 PB
2
Vilma Skovgaard Pontoppidan
Vilma Skovgaard Pontoppidan ('13)
Sparta11.17
  
 PB
3
Mila Hethey
Mila Hethey ('13)
KIF12.01
  
 PB
Finale B
1Billie Arlien WittBillie Arlien Witt ('12)Sparta9.79
  
 PB
2
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen ('13)
IK Hellas10.56
  
 PB
3
Clara Sand
Clara Sand ('13)
Sparta11.02
  
 PB
4Karla-Malou Hassø NielsenKarla-Malou Hassø Nielsen ('12)Gentofte IK11.22
  
 PB
5
Freja Hesselholt
Freja Hesselholt ('13)
IK Hellas11.59
  
 PB
Finale C
1Liva Palmy SteinLiva Palmy Stein ('12)Sparta10.77
  
 PB
2Lovisa GrossoLovisa Grosso ('12)Sparta11.52
  
 PB
3
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta11.57
  
 SB
5
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta12.74
  
 SB
Finale D
1
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta10.33
  
 PB
2Lilly Bruus RimLilly Bruus Rim ('12)Helsingør IF10.67
  
 PB
3Kamille Hedegaard HallsdottirKamille Hedegaard Hallsdottir ('12)Sparta10.71
  
 PB
4Sofie From GrenSofie From Gren ('12)IK Hellas11.07
  
 
5Smilla Vinding BeckSmilla Vinding Beck ('12)Gentofte IK11.28
  
 SB
Finale E
1Mariana VargasMariana Vargas ('12)Sparta9.55
  
 PB
2
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK9.83
  
 PB
3
Smilla Gammelmark West
Smilla Gammelmark West ('13)
Helsingør IF9.84
  
 PB
4Julie SilleborgJulie Silleborg ('11)Sparta10.62
  
 PB
P11 60 m hæk 68 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Smilla Gammelmark West
Smilla Gammelmark West ('13)
Helsingør IF12.85
  
 PB
2
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE14.24
  
 PB
3Lilly Bruus RimLilly Bruus Rim ('12)Helsingør IF14.71
  
 PB
4
Esther Franck Løvskov
Esther Franck Løvskov ('13)
KIF16.60
  
 PB
Finale B
1Kamille Hedegaard HallsdottirKamille Hedegaard Hallsdottir ('12)Sparta14.70
  
 PB
2Smilla Vinding BeckSmilla Vinding Beck ('12)Gentofte IK15.11
  
 PB
Finale C
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK12.28
  
 PB
2Mariana VargasMariana Vargas ('12)Sparta13.11
  
 PB
3Nova Marianne Meisl AbenthNova Marianne Meisl Abenth ('12)Sparta13.69
  
 PB
4Solveig Skytte KhanSolveig Skytte Khan ('12)Sparta14.33
  
 PB
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE1.15
  
 =PB
 
0.90
 XO
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
  O
1.18
XXX
 
2Mariana VargasMariana Vargas ('12)Sparta1.10
  
 PB
 
1.00 PB
 XO
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15
XXX
    
3
Smilla Gammelmark West
Smilla Gammelmark West ('13)
Helsingør IF1.05
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXX
 
4Nova Marianne Meisl AbenthNova Marianne Meisl Abenth ('12)Sparta1.05
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10
XXr
   
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta NH
  
 
 
0.80
  Xr
       
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK3.53
  
 PB
 
3.40 PB3.41 PB3.53 PB     
2
Smilla Gammelmark West
Smilla Gammelmark West ('13)
Helsingør IF3.52
  
 
 
3.433.463.52     
3Solveig Skytte KhanSolveig Skytte Khan ('12)Sparta3.16
  
 SB
 
3.16 SB3.132.97     
4Julie SilleborgJulie Silleborg ('11)Sparta3.15
  
 PB
 
3.07 SB3.11 PB3.15 PB     
5Lilly Bruus RimLilly Bruus Rim ('12)Helsingør IF3.11
  
 
 
3.11  X3.06     
6
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta3.08
  
 PB
 
3.08 PB3.032.98     
7Liva Palmy SteinLiva Palmy Stein ('12)Sparta2.97
  
 PB
 
2.97 PB2.722.55     
8Lovisa GrossoLovisa Grosso ('12)Sparta2.85
  
 PB
 
2.65 SB2.71 SB2.85 PB     
Finale B
1
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta3.42
  
 PB
 
3.06 PB3.21 PB3.42 PB     
2
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE3.23
  
 SB
 
3.10 SB3.23 SB3.09     
3Kamille Hedegaard HallsdottirKamille Hedegaard Hallsdottir ('12)Sparta3.11
  
 PB
 
3.11 PB3.063.10     
4
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta3.05
  
 PB
 
3.05 PB2.782.72     
5Karla-Malou Hassø NielsenKarla-Malou Hassø Nielsen ('12)Gentofte IK2.89
  
 PB
 
2.89 PB2.862.42     
6Smilla Vinding BeckSmilla Vinding Beck ('12)Gentofte IK2.83
  
 SB
 
2.83 SB2.722.67     
7
Freja Hesselholt
Freja Hesselholt ('13)
IK Hellas2.82
  
 PB
 
2.62 PB2.62 =PB2.82 PB     
8Sofie From GrenSofie From Gren ('12)IK Hellas2.81
  
 SB
 
2.81 SB2.572.72     
9
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen ('13)
IK Hellas2.81
  
 PB
 
2.68 PB2.81 PB2.68     
10
Mila Hethey
Mila Hethey ('13)
KIF2.70
  
 PB
 
2.70 PB2.512.53     
11
Esther Franck Løvskov
Esther Franck Løvskov ('13)
KIF2.38
  
 PB
 
2.38 PB2.372.22     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK6.17
  
 
 
6.065.016.175.25    
2Solveig Skytte KhanSolveig Skytte Khan ('12)Sparta5.48
  
 PB
 
5.04 PB5.48 PB5.274.78    
3Lilly Bruus RimLilly Bruus Rim ('12)Helsingør IF4.69
  
 
 
4.564.684.634.69    
4
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta4.69
  
 PB
 
4.40 PB4.42 PB4.69 PB  X    
5Lovisa GrossoLovisa Grosso ('12)Sparta4.46
  
 PB
 
4.46 PB3.954.354.06    
7
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta3.88
  
 PB
 
3.83 PB3.803.573.88 PB    
8Liva Palmy SteinLiva Palmy Stein ('12)Sparta3.88
  
 PB
 
3.16 PB3.52 PB3.88 PB3.47    
Finale B
1
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE6.11
  
 PB
 
5.47 PB6.11 PB5.635.23    
2Sofie From GrenSofie From Gren ('12)IK Hellas5.19
  
 
 
5.06  X5.194.90    
3
Clara Sand
Clara Sand ('13)
Sparta4.88
  
 PB
 
3.98 PB4.36 PB4.88 PB4.40    
4
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen ('13)
IK Hellas4.60
  
 PB
 
4.29 PB4.174.60 PB4.35    
5
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta4.44
  
 PB
 
4.44 PB3.833.584.25    
6
Vilma Skovgaard Pontoppidan
Vilma Skovgaard Pontoppidan ('13)
Sparta4.28
  
 PB
 
  X3.91 PB4.02 PB4.28 PB    
7
Mila Hethey
Mila Hethey ('13)
KIF3.81
  
 PB
 
3.45 PB3.273.343.81 PB    
8
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta3.75
  
 PB
 
3.69 PB  X3.643.75 PB    
9
Freja Hesselholt
Freja Hesselholt ('13)
IK Hellas3.59
  
 PB
 
3.29 PB3.37 PB2.863.59 PB    
10
Esther Franck Løvskov
Esther Franck Løvskov ('13)
KIF2.81
  
 PB
 
2.81 PB2.702.732.71    
D9 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Robin Ulrick Ayerdi Ladefoged
Robin Ulrick Ayerdi Ladefoged ('15)
Gentofte IK12.82
  
 PB
2
Aurele Roumain De La Touche
Aurele Roumain De La Touche ('15)
Sparta14.04
  
 PB
Finale B
1
Ebbe Christiansen
Ebbe Christiansen ('15)
BAC11.42
  
 PB
2
Elias Brandt
Elias Brandt ('15)
IK Hellas11.60
  
 PB
3
Louis Leglise
Louis Leglise ('15)
Sparta / BEL12.70
  
 PB
4
Elliott Bach
Elliott Bach ('15)
Gentofte IK13.20
  
 PB
Finale C
1
Noah Hanevik Damgaard
Noah Hanevik Damgaard ('14)
Frederiksberg IF10.38
  
 PB
2
Karl Andreasson
Karl Andreasson ('14)
KIF12.17
  
 PB
3
Aksel Sparre Eskildsen
Aksel Sparre Eskildsen ('14)
Frederiksberg IF12.27
  
 PB
4
Adrian Kongsted Misander
Adrian Kongsted Misander ('14)
Gentofte IK12.99
  
 PB
Finale D
1
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC11.10
  
 PB
2
Aske Gram
Aske Gram ('14)
BAC11.27
  
 PB
3
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas11.83
  
 
4
Arvid Heier
Arvid Heier ('15)
IK Hellas12.15
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Aske Gram
Aske Gram ('14)
BAC2.90
  
 PB
 
2.86 PB2.852.90 PB     
2
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas2.71
  
 PB
 
  X2.342.71 PB     
3
Noah Hanevik Damgaard
Noah Hanevik Damgaard ('14)
Frederiksberg IF2.70
  
 PB
 
2.54 PB2.58 PB2.70 PB     
4
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC2.68
  
 PB
 
  X2.68 PB  X     
5
Elias Brandt
Elias Brandt ('15)
IK Hellas2.57
  
 PB
 
2.25 PB2.112.57 PB     
6
Arvid Heier
Arvid Heier ('15)
IK Hellas2.51
  
 PB
 
  X2.51 PB2.25     
7
Harvey Pilegaard Christiansen
Harvey Pilegaard Christiansen ('15)
BAC2.45
  
 PB
 
2.14 PB2.29 PB2.45 PB     
8
Louis Leglise
Louis Leglise ('15)
Sparta / BEL2.35
  
 PB
 
2.35 PB  X1.60     
9
Adrian Kongsted Misander
Adrian Kongsted Misander ('14)
Gentofte IK2.28
  
 PB
 
2.17 PB2.19 PB2.28 PB     
10
Robin Ulrick Ayerdi Ladefoged
Robin Ulrick Ayerdi Ladefoged ('15)
Gentofte IK2.17
  
 PB
 
2.17 PB  X1.93     
11
Aurele Roumain De La Touche
Aurele Roumain De La Touche ('15)
Sparta2.10
  
 PB
 
2.10 PB1.861.76     
12
Karl Andreasson
Karl Andreasson ('14)
KIF2.05
  
 PB
 
2.05 PB  X  X     
13
Aksel Sparre Eskildsen
Aksel Sparre Eskildsen ('14)
Frederiksberg IF2.01
  
 PB
 
1.75 PB1.89 PB2.01 PB     
14
Elliott Bach
Elliott Bach ('15)
Gentofte IK1.78
  
 PB
 
1.78 PB1.741.47     
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Adrian Kongsted Misander
Adrian Kongsted Misander ('14)
Gentofte IK4.51
  
 PB
 
4.51 PB  X4.41  X    
2
Aske Gram
Aske Gram ('14)
BAC4.32
  
 PB
 
3.83 PB4.32 PB3.243.70    
3
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas4.27
  
 
 
3.924.27  X4.17    
4
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC4.21
  
 PB
 
3.97 PB3.99 PB4.21 PB4.08    
5
Elias Brandt
Elias Brandt ('15)
IK Hellas3.98
  
 PB
 
3.98 PB3.423.283.85    
6
Karl Andreasson
Karl Andreasson ('14)
KIF3.63
  
 PB
 
3.41 PB3.24  X3.63 PB    
7
Robin Ulrick Ayerdi Ladefoged
Robin Ulrick Ayerdi Ladefoged ('15)
Gentofte IK3.59
  
 PB
 
3.59 PB3.393.27  X    
8
Ebbe Christiansen
Ebbe Christiansen ('15)
BAC3.41
  
 PB
 
3.18 PB3.41 PB2.962.97    
9
Louis Leglise
Louis Leglise ('15)
Sparta / BEL2.81
  
 PB
 
2.68 PB2.462.79 PB2.81 PB    
10
Elliott Bach
Elliott Bach ('15)
Gentofte IK2.50
  
 PB
 
2.09 PB1.982.50 PB  X    
11
Arvid Heier
Arvid Heier ('15)
IK Hellas2.40
  
 PB
 
  X2.40 PB1.831.78    
12
Aurele Roumain De La Touche
Aurele Roumain De La Touche ('15)
Sparta1.20
  
 PB
 
1.05 PB1.20 PB  X0.47    
P9 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta11.40
  
 PB
2
Leonora Nelly Nordby-Folting
Leonora Nelly Nordby-Folting ('15)
Sparta11.81
  
 PB
3
Karla Gram
Karla Gram ('16)
BAC12.13
  
 PB
Finale B
1
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF11.22
  
 PB
2
Margrethe Grinsted Klinkby
Margrethe Grinsted Klinkby ('15)
Sparta11.39
  
 PB
3
Lily Marie Vind
Lily Marie Vind ('14)
KIF11.96
  
 PB
4
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF12.20
  
 PB
Finale C
1
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta10.78
  
 PB
2
Emilie Freund Jessen
Emilie Freund Jessen ('14)
Sparta11.21
  
 PB
3
Petra Kirkeby
Petra Kirkeby ('14)
Gentofte IK11.31
  
 PB
4
Emma Shot
Emma Shot ('14)
Sparta11.74
  
 PB
Finale D
1
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta9.98
  
 PB
2
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik10.36
  
 
3
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta11.04
  
 SB
4
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta11.27
  
 PB
5
Ella Gram
Ella Gram ('14)
Sparta12.01
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta3.29
  
 PB
 
3.29 PB2.952.96     
2
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik3.00
  
 PB
 
2.75 PB2.76 PB3.00 PB     
3
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta2.90
  
 PB
 
2.90 PB2.762.37     
4
Petra Kirkeby
Petra Kirkeby ('14)
Gentofte IK2.85
  
 PB
 
2.62 PB2.602.85 PB     
5
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta2.73
  
 PB
 
2.73 PB2.672.43     
6
Emma Shot
Emma Shot ('14)
Sparta2.70
  
 PB
 
2.63 PB2.612.70 PB     
7
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta2.67
  
 SB
 
2.51 SB2.67 SB2.43     
8
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF2.64
  
 PB
 
2.64 PB2.422.60     
9
Leonora Nelly Nordby-Folting
Leonora Nelly Nordby-Folting ('15)
Sparta2.60
  
 PB
 
1.99 PB2.56 PB2.60 PB     
10
Lily Marie Vind
Lily Marie Vind ('14)
KIF2.51
  
 PB
 
2.16 PB2.28 PB2.51 PB     
11
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta2.47
  
 PB
 
2.37 PB2.142.47 PB     
12
Margrethe Grinsted Klinkby
Margrethe Grinsted Klinkby ('15)
Sparta2.45
  
 PB
 
  X2.39 PB2.45 PB     
13
Ella Gram
Ella Gram ('14)
Sparta1.84
  
 PB
 
1.83 PB1.84 PB1.53     
14
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF1.83
  
 PB
 
1.72 PB1.82 PB1.83 PB     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik5.18
  
 PB
 
5.18 PB5.004.794.71    
2
Petra Kirkeby
Petra Kirkeby ('14)
Gentofte IK4.67
  
 PB
 
3.93 PB4.67 PB4.144.36    
3
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta4.45
  
 SB
 
3.03 SB4.02 SB4.45 SB3.60    
4
Emma Shot
Emma Shot ('14)
Sparta4.43
  
 PB
 
3.60 PB4.43 PB3.674.33    
5
Lily Marie Vind
Lily Marie Vind ('14)
KIF4.19
  
 PB
 
3.34 PB3.333.66 PB4.19 PB    
6
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF3.85
  
 PB
 
3.48 PB  X3.74 PB3.85 PB    
7
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta3.45
  
 PB
 
2.65 PB2.89 PB2.523.45 PB    
8
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta3.27
  
 PB
 
3.26 PB2.953.27 PB3.27 =PB    
9
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF3.16
  
 PB
 
2.98 PB3.05 PB2.533.16 PB    
10
Margrethe Grinsted Klinkby
Margrethe Grinsted Klinkby ('15)
Sparta2.83
  
 PB
 
2.11 PB2.83 PB2.122.43    
11
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta2.79
  
 SB
 
  X2.76 SB2.79 SB2.50    
12
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta2.78
  
 PB
 
2.67 PB2.222.282.78 PB    
13
Leonora Nelly Nordby-Folting
Leonora Nelly Nordby-Folting ('15)
Sparta2.35
  
 PB
 
2.15 PB2.29 PB2.35 PB1.82    
P7 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Karla Gram
Karla Gram ('16)
BAC1.76
  
 PB
 
1.74 PB  X1.76 PB     
2
Alberte From Gren
Alberte From Gren ('17)
IK Hellas1.39
  
 PB
 
1.39 PB1.38  X     
P7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Karla Gram
Karla Gram ('16)
BAC2.55
  
 PB
 
2.10 PB2.26 PB2.55 PB1.58    
2
Alberte From Gren
Alberte From Gren ('17)
IK Hellas2.47
  
 PB
 
1.54 PB1.59 PB1.79 PB2.47 PB    
M50 60 m hæk 91.4 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF10.33
  
 SB
M50 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF1.58
  
 SB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
XXO
1.58
XXO
1.61
XXX
 
M50 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF8.66
  
 PB
 
8.66 PB8.197.998.168.40  X  
K50 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik11.32
  
 PB
 
11.32 PB  X10.7110.3911.0110.68  
M55 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik1.40
  
 
 
1.30
 XO
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  r
    
M55 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik8.59
  
 
 
8.248.168.438.228.398.59  
M60 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)KIF10.93
  
 SB
 
10.93 SB10.77  X  X  X  X  

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne