Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: Indestævne II (VDMU1500 m) 14.1.2023 Inde
SparNord Arena

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM7.17
  
 
2Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF7.19
  
 PB
3Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 19007.36
  
 
5Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19007.56
  
 SB
6Roy Hendrikus Ekkel SimonsenRoy Hendrikus Ekkel Simonsen ('92)Aalborg AM7.76
  
 SB
7Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad7.86
  
 SB
Finale B
1Sylvester Tau Mansachs LarsenSylvester Tau Mansachs Larsen ('07)SAK777.60
  
 PB
2Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM7.67
  
 =PB
3Ludvig ElmedalLudvig Elmedal ('06)Fremad Holbæk7.70
  
 PB
4Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM7.73
  
 PB
5Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM7.89
  
 
6Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 19007.94
  
 
7Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK777.97
  
 
Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK77 DQ
  
 
Finale C
1Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM7.93
  
 PB
2Mads Brunsgaard ClausenMads Brunsgaard Clausen ('95)Aarhus Fremad7.96
  
 PB
2Jacob AndersenJacob Andersen ('95)Aalborg AM7.96
  
 SB
4Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK777.98
  
 
5Niels Skrubbeltrang PedersenNiels Skrubbeltrang Pedersen ('07)Aarhus Fremad8.16
  
 
5Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM8.16
  
 
7Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM8.19
  
 
8Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM8.22
  
 
Finale D
1Daniel Andreas KajugaDaniel Andreas Kajuga ('05)Aarhus 19008.01
  
 PB
2Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19008.15
  
 PB
2Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM8.15
  
 PB
5Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19008.61
  
 PB
6Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 19008.86
  
 PB
7Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM8.94
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF51.44
  
 PB
2Jakob Rose-HansenJakob Rose-Hansen ('02)Skive AM53.28
  
 SB
3Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM56.40
  
 
Finale B
1Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK7756.90
  
 
2Nicolai Bach OrlienNicolai Bach Orlien ('95)Aalborg AM57.56
  
 PB
3Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK7758.03
  
 
Finale C
1Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM57.37
  
 PB
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM58.52
  
 PB
3Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM59.05
  
 PB
Finale D
1Marius M. SzwedMarius M. Szwed ('05)Aalborg AM54.82
  
 PB
2Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190055.39
  
 PB
3Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM1:01.32
  
 PB
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 19004:01.60
  
 PB
2Christian AndersenChristian Andersen ('95)Aarhus 19004:07.42
  
 PB
3Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Esbjerg AM4:16.46
  
 PB
4Frederik KannegaardFrederik Kannegaard Aarhus 19004:20.46
  
 SB
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM8.35
  
 SB
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM4.20
  
 
 
4.20
XXO
4.40
XXX
      
2Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM3.90
  
 
 
3.70
  O
3.80
  O
3.90
  O
4.00
XXX
    
3Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM3.20
  
 SB
 
3.20
  O
3.30
XXX
      
4Klaus AndersenKlaus Andersen ('59)Skive AM2.80
  
 SB
 
2.80
  O
3.00
XXX
      
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja6.07
  
 PB
 
3.665.625.656.07 PB  –5.95  
2Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK775.59
  
 
 
  X5.595.45  X  X5.10  
3Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM5.54
  
 PB
 
5.54 PB5.365.35  –3.91  –  
4Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 19005.35
  
 
 
5.255.205.215.235.045.35  
5Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM5.21
  
 
 
5.165.054.854.895.21  –  
7Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad5.10
  
 SB
 
5.10 SB4.984.724.795.033.57  
8Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM4.94
  
 
 
4.914.814.834.944.794.68  
9Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19004.89
  
 PB
 
4.88 PB  X4.583.164.634.89 PB  
10Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM4.89
  
 PB
 
4.89 PB4.594.324.65  –   
11Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM4.86
  
 PB
 
3.014.25 PB  X4.214.86 PB  –  
12Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM4.70
  
 
 
4.704.064.224.514.174.19  
13Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM4.42
  
 PB
 
4.26  X4.42 PB3.85  X  X  
14Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM4.31
  
 PB
 
4.31 PB4.04  X  X4.13  X  
15Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 19004.28
  
 PB
 
4.28 PB4.163.703.993.174.01  
Jomari Jace Velasco SantosJomari Jace Velasco Santos ('06)SAK77 NM
  
 
 
  –       
Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 1900 NM
  
 
 
  –       
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK7711.77
  
 SB
 
11.1011.30  X11.73 SB  X11.77 SB  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF7.80
  
 PB
2Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM8.02
  
 PB
3Stine GloggengichserStine Gloggengichser ('97)SAK778.11
  
 PB
4Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Aalborg AM8.13
  
 
5Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja8.26
  
 
6Maiken LarsenMaiken Larsen ('98)Aarhus Fremad8.39
  
 SB
7Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19008.57
  
 
8Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM8.63
  
 
Finale B
1Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM8.52
  
 PB
2Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja8.58
  
 PB
3Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM8.61
  
 PB
4Sarah KristensenSarah Kristensen Aalborg AM8.62
  
 SB
5Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM8.63
  
 PB
6Alberte Haubjerg OlsenAlberte Haubjerg Olsen ('08)SAK778.88
  
 
7Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK779.45
  
 
8Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM11.42
  
 SB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad59.89
  
 SB
2Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM1:00.13
  
 
3Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM1:01.32
  
 SB
Finale B
1Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03)Aalborg AM59.06
  
 PB
2Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Aalborg AM1:00.24
  
 PB
3Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM1:02.78
  
 SB
Finale C
1Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 1:02.15
  
 PB
2Thea FriisThea Friis ('08)Kolding KFUM 1:02.23
  
 PB
Finale D
1Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19001:00.81
  
 PB
2Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM1:05.07
  
 PB
3Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM1:06.12
  
 PB
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 19004:31.93
  
 PB
2Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 4:33.33
  
 PB
3Lærke TroelsenLærke Troelsen ('97)Aarhus 19005:21.18
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19009.11
  
 PB
2Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 19009.84
  
 SB
3Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM11.81
  
 PB
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM2.90
  
 SB
 
2.70
  O
2.80
  O
2.90
  O
3.00
XXX
    
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19005.49
  
 SB
 
5.33 SB5.33 =SB  –5.295.41 SB5.49 SB  
2Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja4.86
  
 PB
 
4.324.744.83 PB4.86 PB4.764.50  
3Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM4.83
  
 
 
4.744.834.644.68  –   
4Karla MærkedahlKarla Mærkedahl ('07)SAK774.77
  
 
 
4.774.504.704.564.514.77  
5Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 19004.77
  
 SB
 
  X4.40 SB  –4.72 SB4.524.77 SB  
6Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM4.73
  
 SB
 
  X4.42 SB  X4.42 =SB4.73 SB  X  
7Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK774.71
  
 
 
4.374.524.634.484.714.54  
8Sofia Modiga GundesenSofia Modiga Gundesen ('09)Aarhus Fremad4.52
  
 PB
 
  X3.98 PB4.01 PB4.04 PB4.27 PB4.52 PB  
9Alberte Haubjerg OlsenAlberte Haubjerg Olsen ('08)SAK774.46
  
 PB
 
4.13 PB4.064.42 PB4.46 PB3.344.38  
10Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja4.46
  
 
 
  X4.46  X4.26  X  X  
11Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM4.41
  
 
 
4.254.414.14  X3.964.01  
12Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM4.35
  
 PB
 
4.35 PB4.224.064.073.574.19  
13Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM4.19
  
 
 
3.724.124.034.19  X  X  
14Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM3.71
  
 PB
 
  X  X  X3.71 SB  X3.54  
D19 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mads Klug AlbertsenMads Klug Albertsen ('04)Aarhus 19004:52.28
  
 PB
P19 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM4:43.14
  
 PB
1Emilie Kirk LangschwagerEmilie Kirk Langschwager ('04)Kolding KFUM 4:43.14
  
 PB
D17 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM4:20.65
  
 PB
2Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM4:22.72
  
 PB
3Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19004:34.28
  
 PB
4Bastian Lindholt PoulsenBastian Lindholt Poulsen ('07)Viborg AM4:41.71
  
 PB
5Jeppe Rye ChristensenJeppe Rye Christensen ('07)Aalborg AM4:42.01
  
 PB
6Lucas Anawin Frigaard HartungLucas Anawin Frigaard Hartung ('07)Aarhus 19004:43.74
  
 PB
7Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK774:44.57
  
 
8Noa NielsenNoa Nielsen ('06)Viborg AM4:55.09
  
 SB
D17 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja12.32
  
 
 
  X  X12.32  –  X11.97  
P17 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM4:46.58
  
 PB
2Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 4:55.81
  
 SB
3Marguerite Weinreich SørensenMarguerite Weinreich Sørensen ('07)Aalborg Øst RRC5:33.61
  
 PB
4Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19005:42.75
  
 PB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Silje Nyeland SandholdtSilje Nyeland Sandholdt ('06)Aarhus 190010.69
  
 
P17 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19008.91
  
 PB
 
  X8.718.608.81 PB8.83 PB8.91 PB  
D15 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF4:23.74
  
 PB
2Magnus StaalMagnus Staal ('08)Viborg AM4:42.39
  
 PB
3Marcus Mølhede TarpMarcus Mølhede Tarp ('08)HGF AM4:44.75
  
 PB
4Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 19004:55.08
  
 PB
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM10.30
  
 PB
D15 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM NM
  
 
 
  –       
P15 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Viborg AM5:28.06
  
 SB
2Dicte BundgaardDicte Bundgaard ('09)Viborg AM5:30.32
  
 PB
3Madison Hasle TarpMadison Hasle Tarp ('08)HGF AM5:36.17
  
 PB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM11.37
  
 PB
P15 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK777.69
  
 
 
7.657.697.677.52  –   
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Silas Bagger ThorsøSilas Bagger Thorsø ('11)Vejle IF9.08
  
 PB
2Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM9.35
  
 
3Theis Rudbeck MortensenTheis Rudbeck Mortensen ('10)Aarhus Fremad9.56
  
 SB
D13 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Silas Bagger ThorsøSilas Bagger Thorsø ('11)Vejle IF1:15.06
  
 PB
2Gustav Juulsgaard TrærupGustav Juulsgaard Trærup ('11)Skive AM1:19.16
  
 PB
D13 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Viborg AM4:50.56
  
 PB
2Silas Bagger ThorsøSilas Bagger Thorsø ('11)Vejle IF6:09.44
  
 PB
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Theis Rudbeck MortensenTheis Rudbeck Mortensen ('10)Aarhus Fremad12.33
  
 PB
2Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM12.37
  
 
3Silas Bagger ThorsøSilas Bagger Thorsø ('11)Vejle IF12.41
  
 PB
4Gustav Juulsgaard TrærupGustav Juulsgaard Trærup ('11)Skive AM13.87
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Silas Bagger ThorsøSilas Bagger Thorsø ('11)Vejle IF4.30
  
 
 
4.284.144.284.30    
2Theis Rudbeck MortensenTheis Rudbeck Mortensen ('10)Aarhus Fremad3.81
  
 =PB
 
3.81 =PB3.793.79  X    
3Gustav Juulsgaard TrærupGustav Juulsgaard Trærup ('11)Skive AM3.39
  
 PB
 
3.37 PB3.39 PB3.283.01    
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Carla Lysdal KrøtelCarla Lysdal Krøtel ('11)Aarhus 19008.64
  
 PB
2Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK778.72
  
 
3Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK779.46
  
 PB
4Hannah Marie HolmskovHannah Marie Holmskov ('11)SAK779.71
  
 PB
5Mathilde Lund-FiltenborgMathilde Lund-Filtenborg ('11)SAK779.77
  
 PB
Finale B
1Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR9.66
  
 PB
2Amina MohamedAmina Mohamed ('10)Viborg AM10.10
  
 
3Klara PehrsonKlara Pehrson ('11)Skive AM10.81
  
 PB
4Karla ChristiansenKarla Christiansen ('10)Skive AM11.32
  
 PB
P13 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR1:18.44
  
 PB
2Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK771:22.59
  
 PB
Mathilde Lund-FiltenborgMathilde Lund-Filtenborg ('11)SAK77 DNF
  
 
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Amina MohamedAmina Mohamed ('10)Viborg AM14.37
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK774.35
  
 
 
4.104.324.354.25    
2Carla Lysdal KrøtelCarla Lysdal Krøtel ('11)Aarhus 19004.12
  
 
 
  X4.054.12  X    
3Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK773.89
  
 PB
 
3.89 PB3.693.603.68    
4Amina MohamedAmina Mohamed ('10)Viborg AM3.79
  
 
 
3.793.773.67  X    
5Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR3.33
  
 
 
3.173.273.332.90    
6Hannah Marie HolmskovHannah Marie Holmskov ('11)SAK773.23
  
 
 
3.183.23  –     
7Klara PehrsonKlara Pehrson ('11)Skive AM3.01
  
 PB
 
2.842.942.873.01 PB    
8Karla ChristiansenKarla Christiansen ('10)Skive AM2.92
  
 PB
 
2.92 PB2.852.822.58    
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12)Aarhus 19009.28
  
 
2
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 19009.70
  
 PB
3
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 190010.71
  
 PB
4
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM11.33
  
 PB
5Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Stoholm Atletik14.46
  
 
D11 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 19001:16.05
  
 PB
2
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 19001:21.39
  
 
3
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM1:31.87
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 190012.33
  
 PB
2
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 190014.23
  
 PB
3
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM16.75
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12)Aarhus 19004.18
  
 PB
 
  X4.09 =PB4.18 PB4.13    
2
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 19003.67
  
 PB
 
3.60 PB3.67 PB3.60  X    
3
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 19003.27
  
 PB
 
2.913.26 PB3.233.27 PB    
4
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM2.80
  
 PB
 
2.80 PB  X2.702.76    
5Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Stoholm Atletik2.29
  
 PB
 
2.25 PB2.152.142.29 PB    
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Andrea Hedegaard Kristensen
Andrea Hedegaard Kristensen ('13)
Skive AM9.69
  
 PB
2Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM9.74
  
 
3
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM10.05
  
 PB
4Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK7710.15
  
 
5
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM10.40
  
 PB
6
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM10.50
  
 PB
7
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM12.05
  
 
8Laura Tanderup FerslevLaura Tanderup Ferslev ('12)Skive AM14.13
  
 
Finale B
1
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19009.93
  
 PB
2Asta Møller StrandAsta Møller Strand ('12)Skive AM10.09
  
 PB
3Iris Beedholm-EbsenIris Beedholm-Ebsen ('12)Aarhus Fremad10.50
  
 PB
4
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 190010.65
  
 PB
5
Marie Panum
Marie Panum ('13)
Skive AM10.81
  
 PB
6
Johanne Bak Odgaard
Johanne Bak Odgaard ('13)
Aarhus 190011.05
  
 PB
7
Julie Nygaard Jensen
Julie Nygaard Jensen ('13)
Skive AM11.74
  
 PB
P11 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Filucca RyefeltFilucca Ryefelt ('12)Skive AM1:18.25
  
 PB
2
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM1:23.59
  
 PB
3
Andrea Hedegaard Kristensen
Andrea Hedegaard Kristensen ('13)
Skive AM1:27.76
  
 PB
4
Julie Nygaard Jensen
Julie Nygaard Jensen ('13)
Skive AM1:40.57
  
 PB
Finale B
1
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM1:26.34
  
 PB
2
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM1:29.03
  
 PB
3
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM1:37.23
  
 PB
Finale C
1
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19001:21.58
  
 PB
2Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK771:22.37
  
 PB
3
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19001:42.48
  
 PB
Finale D
1Iris Beedholm-EbsenIris Beedholm-Ebsen ('12)Aarhus Fremad1:27.34
  
 PB
2
Marie Panum
Marie Panum ('13)
Skive AM1:29.79
  
 PB
3
Johanne Bak Odgaard
Johanne Bak Odgaard ('13)
Aarhus 19001:32.36
  
 PB
P11 60 m hæk 68 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Filucca RyefeltFilucca Ryefelt ('12)Skive AM14.78
  
 PB
2
Johanne Bak Odgaard
Johanne Bak Odgaard ('13)
Aarhus 190016.55
  
 PB
3
Julie Nygaard Jensen
Julie Nygaard Jensen ('13)
Skive AM19.41
  
 PB
Finale B
1Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM12.62
  
 PB
2
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 190013.55
  
 PB
3
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM19.03
  
 PB
Finale C
1
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 190012.86
  
 PB
2Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK7713.61
  
 
3
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM13.68
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK773.89
  
 
 
3.893.783.743.70    
2
Andrea Hedegaard Kristensen
Andrea Hedegaard Kristensen ('13)
Skive AM3.64
  
 PB
 
3.64 PB3.503.203.37    
3Asta Møller StrandAsta Møller Strand ('12)Skive AM3.60
  
 PB
 
3.37 PB3.38 PB3.223.60 PB    
4
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19003.52
  
 PB
 
3.52 PB3.303.253.40    
5Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM3.30
  
 
 
3.30  X2.893.12    
6
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19003.29
  
 PB
 
  X3.29 PB3.033.05    
7
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM3.28
  
 
 
3.262.893.283.02    
8
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM3.26
  
 PB
 
3.26 PB3.083.083.06    
9
Marie Panum
Marie Panum ('13)
Skive AM3.08
  
 PB
 
2.98  X2.903.08 PB    
10
Johanne Bak Odgaard
Johanne Bak Odgaard ('13)
Aarhus 19003.04
  
 PB
 
2.90 PB2.652.483.04 PB    
11
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM2.98
  
 PB
 
2.98 PB2.932.772.74    
12Filucca RyefeltFilucca Ryefelt ('12)Skive AM2.88
  
 PB
 
2.77 PB2.04  X2.88 PB    
13
Julie Nygaard Jensen
Julie Nygaard Jensen ('13)
Skive AM2.77
  
 PB
 
2.71 PB2.77 PB2.612.59    
14Iris Beedholm-EbsenIris Beedholm-Ebsen ('12)Aarhus Fremad2.76
  
 SB
 
2.67 SB2.76 SB2.672.68    
15
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM2.32
  
 
 
2.322.292.212.18    
Laura Tanderup FerslevLaura Tanderup Ferslev ('12)Skive AM NM
  
 
 
  –       
Annastasia Strand
Annastasia Strand ('13)
KIF NM
  
 
 
  –  –      
K70 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM6.39
  
 SB
 
  X  X  X6.39 SB  X  X  

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive