Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Sæby: Nålestævne Sæby 15.1.2023 Inde
Spektrum, Sæby

D17 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Villads Bøcher Nielsen
Villads Bøcher Nielsen ('14)
SIK8042.5h
  
  Ugyldigt øvelsessted
6
Noah Lund Olesen
Noah Lund Olesen ('14)
SIK8047.8h
  
  Ugyldigt øvelsessted
8
Jonas V. Arvidson
Jonas V. Arvidson ('14)
SIK8053.1h
  
  Ugyldigt øvelsessted
D17 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM1:57.4h
  
  Ugyldigt øvelsessted
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK803.49
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
  X3.473.49     
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK806.77
  
 
 
6.775.776.33     
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK804.60
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
4.604.504.44     
2Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK804.57
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
4.574.44  X     
3Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 4.46
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
4.124.374.46     
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 12.61
  
 PB
 
12.61 PB11.7512.09     
2Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK8010.39
  
 PB
 
10.39 PB9.8910.26     
3Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 10.06
  
 
 
10.069.9210.01     
4Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK808.96
  
 PB
 
8.29 PB8.96 PB7.92     
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM4.37
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
3.884.374.10     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM6.10
  
 PB
 
6.10 PB5.935.71     
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Thea NielsenThea Nielsen ('11)Dybvad IK 3.71
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
3.443.403.71     
2Ellen BastholmEllen Bastholm ('11)Aalborg AM3.44
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
3.413.353.44     
3Victoria BakkestrømVictoria Bakkestrøm ('11)Aalborg AM3.32
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
3.323.103.21     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Thea NielsenThea Nielsen ('11)Dybvad IK 8.28
  
 
 
8.287.947.66     
2Ellen BastholmEllen Bastholm ('11)Aalborg AM6.20
  
 PB
 
6.20 PB5.755.46     
3Victoria BakkestrømVictoria Bakkestrøm ('11)Aalborg AM4.51
  
 
 
4.514.493.82     
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Malthe JensenMalthe Jensen ('12)Dybvad IK 2.54
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
2.542.432.27     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Malthe JensenMalthe Jensen ('12)Dybvad IK 5.72
  
 
 
5.725.525.50     
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Marie Klostergaard Andersen
Marie Klostergaard Andersen ('13)
SIK802.82
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
2.452.702.82     
2
Julie Nyrup Nielsen
Julie Nyrup Nielsen ('13)
SIK802.62
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
2.552.442.62     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Julie Nyrup Nielsen
Julie Nyrup Nielsen ('13)
SIK803.75
  
 PB
 
3.553.75 PB3.59     
2
Marie Klostergaard Andersen
Marie Klostergaard Andersen ('13)
SIK803.51
  
 
 
3.173.513.31     
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Villads Bøcher Nielsen
Villads Bøcher Nielsen ('14)
SIK802.72
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
2.722.702.63     
2
Noah Lund Olesen
Noah Lund Olesen ('14)
SIK802.56
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
2.562.502.40     
3
Jonas V. Arvidson
Jonas V. Arvidson ('14)
SIK802.26
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
1.942.262.24     
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Noah Lund Olesen
Noah Lund Olesen ('14)
SIK803.98
  
 PB
 
3.30 PB3.253.98 PB     
2
Villads Bøcher Nielsen
Villads Bøcher Nielsen ('14)
SIK803.70
  
 PB
 
3.44 PB3.70 PB3.46     
3
Jonas V. Arvidson
Jonas V. Arvidson ('14)
SIK803.12
  
 PB
 
2.233.12 PB2.52     
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Clara Sort Pedersen
Clara Sort Pedersen ('14)
SIK802.64
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
2.592.642.54     
2
Alberte Landvad Larsen
Alberte Landvad Larsen ('14)
SIK802.61
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
2.612.48  X     
3
Signe Klostergaard Andersen
Signe Klostergaard Andersen ('15)
SIK802.43
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
2.432.332.30     
4
Sarah Klostergaard Andersen
Sarah Klostergaard Andersen ('15)
SIK802.23
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
2.212.232.19     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Clara Sort Pedersen
Clara Sort Pedersen ('14)
SIK804.29
  
 PB
 
4.29 PB3.683.63     
2
Signe Klostergaard Andersen
Signe Klostergaard Andersen ('15)
SIK804.12
  
 PB
 
3.68 PB3.93 PB4.12 PB     
3
Alberte Landvad Larsen
Alberte Landvad Larsen ('14)
SIK804.05
  
 PB
 
3.17 PB2.924.05 PB     
4
Sarah Klostergaard Andersen
Sarah Klostergaard Andersen ('15)
SIK803.33
  
 PB
 
3.20 PB3.33 PB3.15     
P7 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Leonora Fabricius
Leonora Fabricius ('16)
SIK801.95
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
1.611.601.95     
2
Vida Jacobsen
Vida Jacobsen ('17)
SIK801.90
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
1.781.891.90     
P7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Leonora Fabricius
Leonora Fabricius ('16)
SIK802.21
  
 PB
 
2.21 PB2.201.87     
2
Vida Jacobsen
Vida Jacobsen ('17)
SIK802.10
  
 PB
 
1.98 PB2.01 PB2.10 PB     

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne