Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: Hvidovre Indoor 2 15.1.2023 Inde
Atletikhallen, Hvidovre Stadion

M 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 7.00
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 6.10
  
 PB
2Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 7.02
  
 =PB
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)BAK3.60
  
 PB
 
2.80
  O
2.90
  O
3.00
  O
3.10
  O
3.20
 XO
3.30
  O
3.40
  O
3.50
  O
3.60
  O
       
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik3.50
  
 SB
 
3.30
  O
3.40
  O
3.50
  O
3.60
XXX
    
3Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF3.20
  
 PB
 
2.50
 XO
2.60
  O
2.70
  O
2.80
  O
2.90
  O
3.00
  O
3.10
  O
3.20
XXO
3.30
XXX
       
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Obed Imani UtshuObed Imani Utshu ('04)Hvidovre AM6.10
  
 PB
 
5.75 PB5.76 PB5.81 PB5.696.10 PB  X  
2Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF5.62
  
 SB
 
5.62 SB  X  –  –  –  –  
3Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 4.63
  
 PB
 
4.074.63 PB  X  –  –  –  
4Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM4.46
  
 PB
 
4.39 PB4.46 PB  X4.334.104.36  
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 10.25
  
 PB
 
  X9.279.679.609.94 PB10.25 PB  
2Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 9.67
  
 PB
 
  X9.62 PB9.67 PB  X  X9.45  
K 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 7.55
  
 
2Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 7.71
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 7.64
  
 
2Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 7.68
  
 SB
K 50 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik8.42
  
 
2Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik8.98
  
 
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF5.58
  
 PB
 
5.58 PB5.365.28  –  –  –  
2Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)Trongårdens IF 4.99
  
 SB
 
4.99 SB4.764.674.354.734.74  
3Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik4.97
  
 =PB
 
4.95 SB4.824.934.97 =PB  X  X  
4Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 4.45
  
 
 
4.304.39  X4.453.574.28  
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF12.15
  
 SB
 
  X12.15 SB  X  X11.9411.92  
2Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 9.68
  
 
 
9.68  X  –  –  –  –  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 9.26
  
 PB
 
8.92 PB  X8.557.659.26 PB9.22  
2Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 8.62
  
 PB
 
8.62 PB8.527.607.978.257.12  
K30 50 m    

Finale A

Finale
1Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)Hvidovre AM7.19
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)Hvidovre AM7.14
  
 
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 8.12
  
 PB
 
7.81 PB7.87 PB8.02 PB7.927.838.12 PB  
D17 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik6.21
  
 PB
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC6.32
  
 
3Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC6.89
  
 
4Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC7.28
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC6.33
  
 
2Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik6.35
  
 PB
3Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC6.83
  
 PB
4Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC7.27
  
 
D17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK1.75
  
 PB
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.75
XXO
1.80
XXX
   
2Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC1.45
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
 XO
1.50
XXX
    
D17 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK3.60
  
 =PB
 
2.80
  O
2.90
  O
3.00
  O
3.10
  O
3.20
  O
3.30
  O
3.40
 XO
3.50
 XO
3.60
  O
       
D17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC5.20
  
 PB
 
  X4.67 PB  X4.89 PB5.18 PB5.20 PB  
2Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC4.68
  
 PB
 
  X4.68 PB4.19  X  X4.44  
D17 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 10.71
  
 
 
10.71  X  X  X  X  X  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK11.51
  
 
 
10.8511.5110.9210.7810.6611.49  
2Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC7.92
  
 PB
 
  X7.52 PB7.447.92 PB6.607.73  
P17 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Asta Dorthea ThuemoesAsta Dorthea Thuemoes ('07)Amager AC7.33
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1Asta Dorthea ThuemoesAsta Dorthea Thuemoes ('07)Amager AC7.35
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.65
  
 PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
 XO
1.60
  O
1.65
  O
1.70
XXX
  
P17 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Astrid Legård Have RasmussenAstrid Legård Have Rasmussen ('07)Roar Atletik1.90
  
 SB
 
1.80 =SB
  O
1.90 SB
 XO
2.00
XXX
     
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC4.81
  
 =SB
 
4.693.784.81 =SB  X4.034.74  
2Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC4.68
  
 PB
 
4.66 PB4.57  X4.554.68 PB4.48  
3Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF4.68
  
 PB
 
4.64 PB4.634.46  X  X4.68 PB  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF11.16
  
 PB
 
10.61 PB9.8311.09 PB11.16 PB10.3410.52  
D15 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta6.71
  
 
3Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC7.35
  
 
4Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik7.64
  
 PB
5Aske Birkholm RathmannAske Birkholm Rathmann ('09)Hvidovre AM8.65
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta6.65
  
 
3Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC7.34
  
 
4Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik7.72
  
 PB
5Aske Birkholm RathmannAske Birkholm Rathmann ('09)Hvidovre AM8.34
  
 PB
D15 50 m hæk 84 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta7.84
  
 PB
2Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk10.94
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta1.75
  
 
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
 XO
1.75
 XO
1.80
XXX
   
2Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk1.50
  
 
 
1.40
  O
1.50
  O
1.55
XXX
     
3Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC1.35
  
 =PB
 
1.30
  O
1.35 =PB
  O
1.40
XXX
     
D15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta2.60
  
 
 
2.30
  O
2.40
  O
2.50
  O
2.60
  O
2.70
XXX
   
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta6.22
  
 
 
5.976.076.225.97  –5.92  
3Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik4.36
  
 PB
 
  X  X4.36 PB3.933.914.10  
4Filip Henrik Nemo KrarupFilip Henrik Nemo Krarup ('09)Trongårdens IF 4.21
  
 PB
 
3.95 PB3.98 PB4.03 PB4.03 =PB4.21 PB  X  
5Alfred MørchAlfred Mørch ('09)Trongårdens IF 3.84
  
 PB
 
3.84 PB3.15  –  –  –  –  
6Aske Birkholm RathmannAske Birkholm Rathmann ('09)Hvidovre AM3.53
  
 PB
 
3.53 PB3.473.383.193.413.25  
D15 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2Alfred MørchAlfred Mørch ('09)Trongårdens IF 9.05
  
 PB
 
8.378.65 PB9.05 PB8.987.57  –  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta11.55
  
 PB
 
10.9110.8611.42 =PB  –  –11.55 PB  
2Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC9.55
  
 
 
9.04  X8.897.828.219.55  
3Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik7.61
  
 PB
 
7.08 PB7.22 PB7.48 PB7.61 PB  X7.14  
4Filip Henrik Nemo KrarupFilip Henrik Nemo Krarup ('09)Trongårdens IF 7.01
  
 PB
 
6.89 PB6.785.717.01 PB6.576.85  
5Alfred MørchAlfred Mørch ('09)Trongårdens IF 5.38
  
 PB
 
5.28 PB4.654.965.185.31 PB5.38 PB  
P15 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik7.13
  
 
2Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 7.26
  
 PB
3Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF7.57
  
 
4Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 7.63
  
 
Finale B
1Alma Bøge CrichtonAlma Bøge Crichton ('08)Trongårdens IF 7.86
  
 
2Astrid ØstergaardAstrid Østergaard ('09)Hvidovre AM7.93
  
 
3Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 8.04
  
 
4Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik8.06
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 7.36
  
 
2Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF7.45
  
 PB
3Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 7.92
  
 PB
4Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik7.99
  
 PB
Indledende 2
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik7.26
  
 
2Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 7.68
  
 
3Alma Bøge CrichtonAlma Bøge Crichton ('08)Trongårdens IF 7.81
  
 
4Astrid ØstergaardAstrid Østergaard ('09)Hvidovre AM7.84
  
 PB
P15 50 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 9.46
  
 PB
2Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 9.95
  
 PB
3Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik11.46
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 1.40
  
 SB
 
1.35
 XO
1.40
XXO
1.45
XXX
     
P15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)BAK2.70
  
 =PB
 
2.20
  O
2.30
  O
2.40
  O
2.50
  O
2.60
  O
2.70
  O
2.80
XXX
 
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 4.64
  
 PB
 
4.64 PB4.614.544.193.582.92  
2Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 4.04
  
 PB
 
4.04 PB2.943.983.20  X  X  
3Karoline Kristine GatzwillerKaroline Kristine Gatzwiller ('09)Hvidovre AM4.03
  
 PB
 
3.66 PB  X3.95 PB3.98 PB3.824.03 PB  
4Astrid ØstergaardAstrid Østergaard ('09)Hvidovre AM3.91
  
 PB
 
3.88 PB3.91 PB3.763.493.543.60  
P15 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 9.15
  
 
 
  X8.988.969.157.837.95  
2Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 8.62
  
 
 
  X  X7.93  X8.368.62  
3Karoline Kristine GatzwillerKaroline Kristine Gatzwiller ('09)Hvidovre AM8.55
  
 
 
  X8.558.528.528.33  X  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 10.61
  
 SB
 
10.61 SB10.589.869.72  –  –  
2Aino WanjiAino Wanji ('08)Trongårdens IF 9.91
  
 PB
 
8.81 PB9.28 PB9.67 PB9.149.91 PB9.82  
3Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC9.03
  
 =PB
 
7.588.887.878.358.139.03 =PB  
4Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik6.71
  
 PB
 
6.57 PB6.71 PB6.626.544.905.39  
5Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 6.37
  
 PB
 
  X6.29 PB6.025.056.276.37 PB  
D13 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas7.37
  
 PB
3William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC8.16
  
 
4Johan Vad-NakaiJohan Vad-Nakai ('11)Hvidovre AM8.61
  
 
5Sixtus Joel Partov CorneliussenSixtus Joel Partov Corneliussen ('11)Hvidovre AM8.75
  
 
6Axel Blanco-HansenAxel Blanco-Hansen ('11)Trongårdens IF 8.80
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas7.41
  
 PB
3William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC8.31
  
 
4Johan Vad-NakaiJohan Vad-Nakai ('11)Hvidovre AM8.58
  
 PB
5Sixtus Joel Partov CorneliussenSixtus Joel Partov Corneliussen ('11)Hvidovre AM8.72
  
 PB
6Axel Blanco-HansenAxel Blanco-Hansen ('11)Trongårdens IF 8.73
  
 
D13 50 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2Axel Blanco-HansenAxel Blanco-Hansen ('11)Trongårdens IF 11.36
  
 PB
3Sixtus Joel Partov CorneliussenSixtus Joel Partov Corneliussen ('11)Hvidovre AM11.39
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC1.40
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
  O
1.40
XXO
1.45
XXX
  
2Tobias Abildgaard KofoedTobias Abildgaard Kofoed ('11)Fremad Holbæk1.25
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXO
1.30
XXX
    
3Axel Blanco-HansenAxel Blanco-Hansen ('11)Trongårdens IF 1.05
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXX
     
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC4.49
  
 
 
4.491.954.194.48    
3William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC4.03
  
 PB
 
4.03 PB3.954.03 =PB3.95    
4Sixtus Joel Partov CorneliussenSixtus Joel Partov Corneliussen ('11)Hvidovre AM3.46
  
 PB
 
3.38 PB3.363.43 PB3.46 PB    
5Axel Blanco-HansenAxel Blanco-Hansen ('11)Trongårdens IF 3.35
  
 
 
3.35  X  X  X    
Storm KjærStorm Kjær ('11)Glostrup IC NM
  
 
 
  –  –  –  –    
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC9.39
  
 PB
 
8.46 PB8.71 PB9.14 PB9.39 PB    
3Oliver KronborgOliver Kronborg ('10)Trongårdens IF 8.59
  
 PB
 
8.59 PB7.358.107.69    
4Axel Blanco-HansenAxel Blanco-Hansen ('11)Trongårdens IF 4.36
  
 PB
 
3.84 PB4.30 PB4.36 PB4.05    
P13 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Isabella Kronborg GedeIsabella Kronborg Gede ('11)Trongårdens IF 7.86
  
 PB
1Isabella Kronborg GedeIsabella Kronborg Gede ('11)Trongårdens IF 7.90
  
 
2Andrea Agnete GuldagerAndrea Agnete Guldager ('10)Trongårdens IF 7.99
  
 PB
2Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC8.04
  
 PB
3Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC8.00
  
 PB
3Andrea Agnete GuldagerAndrea Agnete Guldager ('10)Trongårdens IF 8.14
  
 
4Ida BrockdorffIda Brockdorff ('10)IK Olympia8.16
  
 PB
4Josephine BakerJosephine Baker ('11)Trongårdens IF 8.19
  
 
5Olivia V. NielsenOlivia V. Nielsen ('11)Greve Atletik8.20
  
 PB
5Olivia V. NielsenOlivia V. Nielsen ('11)Greve Atletik8.38
  
 
6Ida BrockdorffIda Brockdorff ('10)IK Olympia8.21
  
 
6Josephine BakerJosephine Baker ('11)Trongårdens IF 8.42
  
 
P13 50 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Olivia V. NielsenOlivia V. Nielsen ('11)Greve Atletik10.95
  
 
2Lea Brader GatzwillerLea Brader Gatzwiller ('11)Hvidovre AM12.33
  
 
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andrea Agnete GuldagerAndrea Agnete Guldager ('10)Trongårdens IF 1.35
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
XXX
 
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC4.33
  
 PB
 
4.25 PB4.134.194.33 PB    
2Isabella Kronborg GedeIsabella Kronborg Gede ('11)Trongårdens IF 4.07
  
 PB
 
3.48 PB3.95 PB4.07 PB3.62    
3Olivia V. NielsenOlivia V. Nielsen ('11)Greve Atletik4.01
  
 PB
 
3.733.89 =PB4.01 PB3.93    
4Lea Brader GatzwillerLea Brader Gatzwiller ('11)Hvidovre AM3.73
  
 PB
 
3.66 PB3.643.73 PB3.49    
5Josephine BakerJosephine Baker ('11)Trongårdens IF 3.61
  
 PB
 
3.103.61 PB3.463.54    
6Andrea Agnete GuldagerAndrea Agnete Guldager ('10)Trongårdens IF 3.54
  
 PB
 
3.54 PB3.523.503.53    
Ida BrockdorffIda Brockdorff ('10)IK Olympia NM
  
 
 
  –  –  –  –    
Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC NM
  
 
 
  –  –  –  –    
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC11.22
  
 PB
 
11.12 PB10.9610.8611.22 PB    
2Isabella Kronborg GedeIsabella Kronborg Gede ('11)Trongårdens IF 7.41
  
 PB
 
6.97 PB6.607.41 PB7.01    
3Clara HøgenhavClara Høgenhav ('11)Trongårdens IF 4.80
  
 PB
 
4.80 PB4.204.063.90    
D11 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2David KlaumannDavid Klaumann ('12)Trongårdens IF 8.44
  
 
3
Bertram Bausager
Bertram Bausager ('13)
Hvidovre AM8.49
  
 PB
4
Luca Sjøgren Pedersen
Luca Sjøgren Pedersen ('13)
Amager AC8.90
  
 PB
5
Louis Longhurst-Karlsson
Louis Longhurst-Karlsson ('13)
Amager AC9.06
  
 PB
6
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC9.10
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
2David KlaumannDavid Klaumann ('12)Trongårdens IF 8.48
  
 
3
Bertram Bausager
Bertram Bausager ('13)
Hvidovre AM8.72
  
 
4
Luca Sjøgren Pedersen
Luca Sjøgren Pedersen ('13)
Amager AC8.94
  
 
5
Louis Longhurst-Karlsson
Louis Longhurst-Karlsson ('13)
Amager AC9.06
  
 =PB
6
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC9.07
  
 PB
D11 50 m hæk 68.6 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Luca Sjøgren Pedersen
Luca Sjøgren Pedersen ('13)
Amager AC11.19
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2David KlaumannDavid Klaumann ('12)Trongårdens IF 3.63
  
 PB
 
3.54 PB3.63 PB3.493.50    
3
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC3.43
  
 PB
 
  X3.35 PB  X3.43 PB    
4
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC3.33
  
 PB
 
3.26 PB3.33 PB3.33 =PB3.31    
5
Louis Longhurst-Karlsson
Louis Longhurst-Karlsson ('13)
Amager AC3.15
  
 PB
 
3.13 PB2.933.15 PB3.05    
6
Nikodem Sebastian Okrzeja
Nikodem Sebastian Okrzeja ('13)
Trongårdens IF 2.98
  
 PB
 
2.93 PB2.98 PB2.802.75    
7Felix Fuhr HansenFelix Fuhr Hansen ('12)Trongårdens IF 2.53
  
 PB
 
2.52 PB1.982.412.53 PB    
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1David KlaumannDavid Klaumann ('12)Trongårdens IF 5.81
  
 PB
 
5.81 PB5.685.245.70    
2
Louis Longhurst-Karlsson
Louis Longhurst-Karlsson ('13)
Amager AC5.04
  
 PB
 
5.01 PB4.375.02 PB5.04 PB    
3
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC5.03
  
 
 
4.194.165.005.03    
4
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC3.52
  
 PB
 
3.52 PB3.033.343.14    
5Felix Fuhr HansenFelix Fuhr Hansen ('12)Trongårdens IF 3.22
  
 PB
 
1.69 PB1.551.99 PB3.22 PB    
P11 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK8.51
  
 
2
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia8.51
  
 
3
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik9.21
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK8.24
  
 PB
2
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia8.53
  
 
3
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik9.16
  
 PB
P11 50 m hæk 68.6 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK10.44
  
 
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia1.05
  
 
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXX
    
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK3.56
  
 PB
 
3.55 PB3.54  X3.56 PB    
2
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia3.42
  
 PB
 
3.42 PB3.273.073.32    
3
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik3.10
  
 PB
 
2.89 PB3.10 PB2.982.53    
4Naya SolomonNaya Solomon ('12)Trongårdens IF 2.85
  
 PB
 
2.85 PB2.822.75  X    
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK6.76
  
 PB
 
5.756.76 PB6.165.89    
2
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia6.28
  
 PB
 
5.53 PB5.78 PB6.24 PB6.28 PB    
3
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik4.63
  
 PB
 
4.58 PB4.63 PB4.534.54    
D9 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sasuke Iljitsj Andersen Backhausen
Sasuke Iljitsj Andersen Backhausen ('14)
Greve Atletik9.93
  
 PB
2
Herman WA Frederiksen
Herman WA Frederiksen ('15)
Trongårdens IF 10.38
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1
Sasuke Iljitsj Andersen Backhausen
Sasuke Iljitsj Andersen Backhausen ('14)
Greve Atletik10.02
  
 
2
Herman WA Frederiksen
Herman WA Frederiksen ('15)
Trongårdens IF 10.22
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sasuke Iljitsj Andersen Backhausen
Sasuke Iljitsj Andersen Backhausen ('14)
Greve Atletik2.91
  
 PB
 
2.79 PB2.91 PB2.890.28    
2
Frey Fuhr-Hansen
Frey Fuhr-Hansen ('14)
Trongårdens IF 2.46
  
 PB
 
2.31 PB2.112.46 PB2.45    
3
Vitus Fuhr-Hansen
Vitus Fuhr-Hansen ('14)
Trongårdens IF 1.69
  
 PB
 
1.69 PB1.301.341.27    
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Frey Fuhr-Hansen
Frey Fuhr-Hansen ('14)
Trongårdens IF 4.96
  
 PB
 
  X4.83 PB4.674.96 PB    
2
Vitus Fuhr-Hansen
Vitus Fuhr-Hansen ('14)
Trongårdens IF 2.54
  
 PB
 
1.59 PB1.69 PB2.14 PB2.54 PB    
P9 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Saya Anni Andersen Backhausen
Saya Anni Andersen Backhausen ('14)
Greve Atletik11.19
  
 PB
2
Annabell Laurenz
Annabell Laurenz ('16)
Greve Atletik11.83
  
 PB
3
Alma Blanco-Hansen
Alma Blanco-Hansen ('16)
Trongårdens IF 12.71
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1
Saya Anni Andersen Backhausen
Saya Anni Andersen Backhausen ('14)
Greve Atletik10.86
  
 PB
2
Annabell Laurenz
Annabell Laurenz ('16)
Greve Atletik12.23
  
 
3
Alma Blanco-Hansen
Alma Blanco-Hansen ('16)
Trongårdens IF 12.75
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Saya Anni Andersen Backhausen
Saya Anni Andersen Backhausen ('14)
Greve Atletik2.40
  
 PB
2
Annabell Laurenz
Annabell Laurenz ('16)
Greve Atletik2.06
  
 PB
 
2.00 PB1.932.00 =PB2.06 PB    
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Elsa Blanco-Hansen
Elsa Blanco-Hansen ('14)
Trongårdens IF 3.05
  
 
 
2.832.983.053.03    
2
Annabell Laurenz
Annabell Laurenz ('16)
Greve Atletik2.63
  
 PB
 
2.58 PB1.972.63 PB2.27    
3
Alma Blanco-Hansen
Alma Blanco-Hansen ('16)
Trongårdens IF 1.92
  
 PB
 
1.63 PB1.431.92 PB1.74    
K40 50 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Sonia Blanco-HansenSonia Blanco-Hansen ('81)Trongårdens IF 9.77 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Sonia Blanco-HansenSonia Blanco-Hansen ('81)Trongårdens IF 9.88
  
 PB
K40 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sonia Blanco-HansenSonia Blanco-Hansen ('81)Trongårdens IF 2.84
  
 PB
 
2.75 PB2.682.632.84 PB2.542.69  
M45 50 m    

Finale A

Finale
1Hans LøberHans Løber ('74)Trongårdens IF 8.24
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1Hans LøberHans Løber ('74)Trongårdens IF 8.03
  
 
M45 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Hans LøberHans Løber ('74)Trongårdens IF 4.18
  
 PB
 
4.18 PB  X  X  –  –  –  
M60 50 m    

Finale A

Finale
1Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC7.92
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC7.84
  
 
M60 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)KIF11.38
  
 PB
 
10.3711.14 SB  X11.38 PB10.0811.30  
M70 50 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA9.88
  
 PB
2Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC11.96
  
 PB
M70 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC2.00
  
 SB
 
2.00
 XO
2.10
  r
      
2Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA1.90
  
 PB
 
1.80
  O
1.90
  O
2.00
XXr
     
M75 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik9.83
  
 SB
 
9.83 SB9.68  X  X  X  X  
K75 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM8.77
  
DR75 PB
 
8.77 PB8.498.478.388.768.46  

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive