Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: VDMUi 21‐22.1.2023 Inde
Aarhus Atletik- og Løbeakademi

D19 60 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Christian Daniel NørskovChristian Daniel Nørskov ('04)Randers Freja7.01
  
 
2Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM7.30
  
 
3Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 19007.36
  
 
4Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK777.43
  
 SB
5Daniel Andreas KajugaDaniel Andreas Kajuga ('05)Aarhus 19008.18
  
 
D19 Højdespring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19001.82
  
 PB
 
1.65
  O
1.70
  O
1.75
 XO
1.78
XXO
1.80
  O
1.82
 XO
1.85
XXX
 
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF10.01
  
 PB
P19 Højdespring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF1.48
  
 SB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
 XO
1.48
 XO
1.51
XXX
   
D17 60 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 19007.92
  
 
2Niels Skrubbeltrang PedersenNiels Skrubbeltrang Pedersen ('07)Aarhus Fremad8.02
  
 PB
3Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19008.02
  
 PB
4Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK778.04
  
 
5Enzo Glad SorgenfriEnzo Glad Sorgenfri ('07)Aarhus Fremad8.19
  
 PB
D17 Højdespring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF1.60
  
 PB
 
1.50 PB
  O
1.55 PB
  O
1.60 PB
 XO
1.65
  X
    
D17 Stangspring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja3.90
  
 PB
 
3.50
XXO
3.70
  O
3.90
  O
4.00
XXX
    
D17 Længdespring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja6.14
  
 PB
 
  X5.62  X5.976.14 PB6.04  
2Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 19005.43
  
 
 
5.435.304.585.365.43  X  
3Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19005.17
  
 PB
 
4.99 PB4.895.03 PB5.00  X5.17 PB  
D17 Trespring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja12.43
  
 
 
  X  X11.94  X  X12.43  
2Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 190011.54
  
 PB
 
11.23 SB11.50 SB11.4111.049.8611.54 PB  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK7712.00
  
 PB
 
9.559.9010.6812.00 PB10.8810.88  
2Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 190010.83
  
 PB
 
  X10.35 PB10.36 PB10.52 PB9.7510.83 PB  
P17 60 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM7.79
  
 PB
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM7.94
  
 
3Lily PenstoftLily Penstoft ('06)Skanderborg Atletik8.27
  
 
4Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 8.29
  
 
5Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 8.33
  
 PB
6Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia Atletik Forening8.47
  
 
Indledende heats21.1.
Indledende 1
21.1.
21.1.
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM7.86
Q
  
 =PB
2Lily PenstoftLily Penstoft ('06)Skanderborg Atletik8.23
q
  
 PB
3Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia Atletik Forening8.40
q
  
 =PB
4Mille LodahlMille Lodahl ('06)HGF AM8.66
  
 PB
5Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19008.90
  
 
Indledende 2
21.1.
21.1.
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM8.00
Q
  
 
2Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM8.47
  
 PB
3Emilie Birk SalomonssonEmilie Birk Salomonsson ('06)Skanderborg Atletik8.55
  
 SB
4Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM8.58
  
 PB
5Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK809.43
  
 PB
Indledende 3
21.1.
21.1.
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 8.28
Q
  
 SB
2Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 8.35
q
  
 PB
3Lærke AndersenLærke Andersen ('07)SIK808.48
  
 PB
4Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM8.60
  
 SB
5Silje Nyeland SandholdtSilje Nyeland Sandholdt ('06)Aarhus 19008.79
  
 SB
6Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia Atletik Forening8.90
  
 SB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja9.09
  
 
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM9.13
  
 
3Silje Nyeland SandholdtSilje Nyeland Sandholdt ('06)Aarhus 19009.63
  
 PB
4Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM9.81
  
 
5Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 9.94
  
 PB
6Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 10.45
  
 
Indledende heats22.1.
Indledende 1
22.1.
22.1.
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja8.94
Q
  
 SB
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM9.10
q
  
 PB
3Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM9.70
q
  
 PB
4Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 9.89
q
  
 PB
5Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 10.20
q
  
 PB
Indledende 2
22.1.
22.1.
1Silje Nyeland SandholdtSilje Nyeland Sandholdt ('06)Aarhus 19009.85
Q
  
 
2Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM11.25
  
 PB
3Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF10.60
  
 PB
Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK80 DQ
  
 
P17 Højdespring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM1.63
  
 PB
 
1.45
  O
1.48
  O
1.51
  O
1.54
  O
1.57
  O
1.60
  O
1.63
 XO
1.65
XXX
2Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM1.57
  
 SB
 
1.45
  O
1.48
  O
1.51
  O
1.54
  O
1.57
 XO
1.60
XXX
  
3Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM1.54
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51
 XO
1.54 PB
XXO
1.57
XXX
 
4Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.51
  
 SB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.48
 XO
1.51
XXO
1.54
XXX
  
P17 Stangspring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia Atletik Forening1.63
  
 PB
 
1.50 PB
  O
1.63 PB
  O
1.73
XXX
     
P17 Længdespring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM5.63
  
 PB
 
5.43 =PB5.61 PB  X5.435.61 =PB5.63 PB  
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM5.05
  
 SB
 
4.80  X5.05 SB5.04  X4.93  
3Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM5.02
  
 PB
 
4.90 PB4.504.644.895.02 PB5.00  
4Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM4.98
  
 PB
 
4.624.814.98 PB  X  X4.80  
5Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 4.91
  
 SB
 
4.07 SB  X4.77 SB  X4.90 SB4.91 SB  
6Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM4.91
  
 PB
 
  X4.85 PB4.65  X4.91 PB4.86  
7Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM4.55
  
 PB
 
4.55 PB4.194.22     
8Emilie Birk SalomonssonEmilie Birk Salomonsson ('06)Skanderborg Atletik4.53
  
 PB
 
4.46 PB4.244.53 PB     
9Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 4.53
  
 PB
 
4.33 PB4.53 PB  X     
Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK80 NM
  
 
 
  X  X  X     
P17 Trespring     
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM10.90
  
 SB
 
10.74 SB10.90 SB  X10.8410.87  X  
2Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM10.37
  
 
 
10.0410.3710.20  X10.3510.25  
3Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM9.64
  
 PB
 
9.55 PB  X  X9.549.64 PB9.46  
4Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19009.09
  
 PB
 
8.708.95 PB9.08 PB  X9.019.09 PB  
5Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia Atletik Forening9.05
  
 PB
 
8.66 PB8.75 PB8.95 PB8.96 PB9.05 PB  X  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja13.27
  
 PB
 
12.62 SB12.5113.16 PB13.27 PB12.3312.75  
2Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM10.85
  
 SB
 
10.65 SB10.85 SB  X9.079.909.69  
3Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF10.59
  
 PB
 
10.01 SB10.59 PB7.7910.279.6210.56  
4Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM10.49
  
 PB
 
9.44 SB9.60 SB9.87 SB10.16 =PB10.49 PB9.65  
5Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM9.90
  
 
 
9.709.49  X9.079.909.69  
6Freja Dalgaard NielsenFreja Dalgaard Nielsen ('07)Dybvad IK 9.06
  
 SB
 
9.06 SB8.368.698.738.788.87  
7Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 8.69
  
 PB
 
8.48 PB8.63 PB8.69 PB     
8Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia Atletik Forening8.18
  
 PB
 
8.02 PB8.09 PB8.18 PB     
9Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK807.27
  
 
 
7.276.937.08     
10Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia Atletik Forening5.57
  
 SB
 
  X  X5.57 SB     
D15 60 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM7.58
  
 
2Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK777.59
  
 PB
3Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM7.74
  
 PB
4Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM7.80
  
 PB
5Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM7.85
  
 
6Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM7.88
  
 PB
Semifinale21.1.
Semi 1
21.1.
21.1.
1Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM7.56
Q
  
 PB
2Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM7.80
q
  
 PB
3Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM7.92
q
  
 
4Malthe MoldtMalthe Moldt ('09)SIK808.15
  
 PB
5Anajan SivarupanAnajan Sivarupan ('08)Randers Freja8.16
  
 PB
6Mark ZymaroievMark Zymaroiev ('09)Aarhus 1900 / UKR8.42
  
 
Semi 2
21.1.
21.1.
1Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK777.64
Q
  
 PB
2Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM7.85
q
  
 
3Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM7.97
q
  
 PB
4Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM8.07
  
 
5Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM8.22
  
 PB
6Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia Atletik Forening8.30
  
 
Indledende heats21.1.
Indledende 1
21.1.
21.1.
1Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM7.83
Q
  
 PB
2Anajan SivarupanAnajan Sivarupan ('08)Randers Freja8.19
q
  
 PB
3Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK809.11
  
 PB
4Aksel Jul JakobsenAksel Jul Jakobsen ('09)Aarhus 19009.18
  
 PB
5Alfred LildalAlfred Lildal ('08)Aarhus 190011.11
  
 PB
Indledende 2
21.1.
21.1.
1Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM7.71
Q
  
 PB
2Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK808.58
  
 PB
3Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19008.60
  
 PB
4Tristan Ejstrup Weiler JensenTristan Ejstrup Weiler Jensen ('08)Aarhus 19008.60
  
 PB
5Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM9.71
  
 PB
Indledende 3
21.1.
21.1.
1Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK777.72
Q
  
 PB
2Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM8.05
q
  
 PB
3Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM8.28
q
  
 
4Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 19008.87
  
 
5Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja9.10
  
 PB
Indledende 4
21.1.
21.1.
1Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM7.83
Q
  
 PB
2Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia Atletik Forening8.23
q
  
 
3Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM8.31
  
 
4Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK808.80
  
 
5Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM9.02
  
 PB
Indledende 5
21.1.
21.1.
1Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM7.87
Q
  
 PB
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM8.04
q
  
 PB
3Malthe MoldtMalthe Moldt ('09)SIK808.18
q
  
 PB
4Mark ZymaroievMark Zymaroiev ('09)Aarhus 1900 / UKR8.30
q
  
 PB
5Carl Emil Küster EngenCarl Emil Küster Engen ('09)Aalborg AM9.45
  
 PB
6Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik 9.56
  
 PB
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Mark ZymaroievMark Zymaroiev ('09)Aarhus 1900 / UKR9.44
  
 PB
2Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 9.81
  
 PB
3Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK809.97
  
 PB
4Alfred LildalAlfred Lildal ('08)Aarhus 190013.34
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM1.70
  
 PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.58
  O
1.61
  O
1.64
  O
1.67
 XO
1.70
XXO
2Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 1.67
  
 PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.58
 XO
1.61
  O
1.64
 XO
1.67
XXO
1.70
XXX
3Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19001.55
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXO
1.58
XXX
 
4Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM1.55
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXO
1.55
XXO
1.58
XXX
  
5Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK801.50
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXX
   
6Tristan Ejstrup Weiler JensenTristan Ejstrup Weiler Jensen ('08)Aarhus 19001.45
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50
XXX
  
7Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK801.45
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
 XO
1.50
XXX
    
8Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM1.40
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
    
9Oscar Hørby DominoOscar Hørby Domino ('09)Randers Freja1.40
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
XXO
1.45
XXX
  
D15 Stangspring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM2.70
  
 PB
 
2.10
  O
2.20
  O
2.30
  O
2.40
  O
2.50
  O
2.60
  O
2.70
  O
2.80
XXX
2Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM2.40
  
 
 
2.20
  O
2.30
  O
2.40
  O
2.50
XXX
    
3Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK802.20
  
 PB
 
1.60
  O
1.90
 XO
2.00
  O
2.10
  O
2.20
  O
2.30
XXX
  
4Mark ZymaroievMark Zymaroiev ('09)Aarhus 1900 / UKR2.10
  
 PB
 
2.00 PB
 XO
2.10 PB
  O
2.20
XXX
     
D15 Længdespring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM5.52
  
 
 
  X  X5.365.474.275.52  
2Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK775.49
  
 
 
5.225.44  X5.29  X5.49  
3Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 5.10
  
 PB
 
4.73 PB  X5.07 PB5.065.10 PB  X  
4Lucas MolbekLucas Molbek ('08)Fredericia Atletik Forening4.81
  
 PB
 
4.81 PB3.944.184.544.254.49  
5Mark ZymaroievMark Zymaroiev ('09)Aarhus 1900 / UKR4.69
  
 PB
 
4.69 PB  X  X  X4.64  X  
6Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK804.54
  
 PB
 
4.54 PB4.524.32  X  X  X  
7Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19004.47
  
 PB
 
4.32 PB  X4.47 PB     
8Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM4.44
  
 PB
 
4.26 PB4.34 PB4.44 PB     
9Tristan Ejstrup Weiler JensenTristan Ejstrup Weiler Jensen ('08)Aarhus 19004.39
  
 PB
 
4.23 PB4.24 PB4.39 PB     
10Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 19004.21
  
 
 
  X  X4.21     
11Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja4.16
  
 PB
 
  X4.04 PB4.16 PB     
12Aksel Jul JakobsenAksel Jul Jakobsen ('09)Aarhus 19003.95
  
 PB
 
  X3.95 PB  X     
13Malthe MoldtMalthe Moldt ('09)SIK803.92
  
 PB
 
  X  X3.92 PB     
14Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM3.65
  
 =PB
 
3.293.65 =PB  X     
15Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK803.55
  
 PB
 
3.51 PB  X3.55 PB     
16Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik 3.39
  
 PB
 
3.39 PB2.982.95     
17Victor KornvigVictor Kornvig ('08)SAK772.84
  
 PB
 
2.76 PB2.742.84 PB     
D15 Trespring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM9.98
  
 PB
 
8.89 PB  X9.08 PB9.98 PB9.869.54  
2Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 9.56
  
 SB
 
8.71 SB  X  –9.32 SB  –9.56 SB  
3Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM9.35
  
 PB
 
  X9.35 PB8.979.139.34  X  
4Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM7.91
  
 PB
 
7.91 PB  X  X  X7.67  X  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 12.84
  
 PB
 
11.9012.5312.2712.4712.3012.84 PB  
2Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 11.08
  
 PB
 
10.4610.2110.3011.08 PB9.9010.73  
3Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK8010.96
  
 PB
 
10.96 PB  X10.5510.8710.5110.85  
4Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK809.84
  
 PB
 
8.795.08  X8.038.959.84 PB  
5Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM8.86
  
 PB
 
8.78 PB8.358.638.728.678.86 PB  
6Lucas MolbekLucas Molbek ('08)Fredericia Atletik Forening8.63
  
 PB
 
8.63 PB7.928.007.868.288.04  
7Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 8.56
  
 PB
 
8.56 PB  X8.06     
8Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 19008.02
  
 PB
 
7.52 PB7.88 PB8.02 PB     
9Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM7.81
  
 PB
 
7.68 PB7.81 PB7.60     
10Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK807.30
  
 PB
 
7.30 PB6.937.30 =PB     
11Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19007.21
  
 PB
 
6.85 PB6.387.21 PB     
12Victor KornvigVictor Kornvig ('08)SAK776.99
  
 
 
6.996.576.71     
13Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM6.86
  
 
 
5.776.626.86     
14Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik 5.93
  
 PB
 
3.90 PB3.90 =PB5.93 PB     
15Aksel Jul JakobsenAksel Jul Jakobsen ('09)Aarhus 19004.62
  
 PB
 
4.25 PB4.62 PB3.75     
P15 60 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM8.07
  
 
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM8.14
  
 
3Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja8.19
  
 
4Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM8.28
  
 
5Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 19008.47
  
 
6Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 8.64
  
 
Semifinale21.1.
Semi 1
21.1.
21.1.
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM8.00
Q
  
 PB
2Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja8.21
q
  
 
3Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19008.54
  
 
4Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja8.58
  
 
5Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF8.58
  
 
6Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM8.77
  
 
Semi 2
21.1.
21.1.
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM8.10
Q
  
 PB
2Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM8.21
q
  
 
3Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 8.47
q
  
 =PB
4Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 19008.51
q
  
 
5Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM8.60
  
 
6Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM8.64
  
 
Indledende heats21.1.
Indledende 1
21.1.
21.1.
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja8.29
Q
  
 
2Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM8.61
q
  
 
3Lea Frederikke Bang VorreLea Frederikke Bang Vorre ('09)Aarhus 19009.42
  
 PB
4Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM9.61
  
 PB
5Ida Marie Holm SørensenIda Marie Holm Sørensen ('08)Aarhus 19009.69
  
 PB
Indledende 2
21.1.
21.1.
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM8.14
Q
  
 SB
2Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 19008.34
q
  
 PB
3Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF8.54
q
  
 
4Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia Atletik Forening9.19
  
 PB
5Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF9.39
  
 PB
Indledende 3
21.1.
21.1.
1Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM8.25
Q
  
 
2Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM8.56
q
  
 
3Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM8.67
q
  
 PB
4Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 19008.78
  
 PB
5Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 9.41
  
 PB
6Asta Nørgaard BreiningAsta Nørgaard Breining ('09)Aarhus 19009.58
  
 PB
Indledende 4
21.1.
21.1.
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM8.10
Q
  
 PB
2Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 8.47
q
  
 PB
3Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja8.53
q
  
 
4Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja8.75
  
 
5Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM9.04
  
 SB
Indledende 5
21.1.
21.1.
1Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19008.63
Q
  
 
2Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19008.74
  
 
3Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM9.10
  
 
4Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 9.34
  
 PB
Laura WotanssonLaura Wotansson ('08)Aabenraa IG DNF
  
 
Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM DNF
  
 
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja9.27
  
 
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM9.86
  
 
3Caroline Bay von SchimmelmannCaroline Bay von Schimmelmann ('08)Aarhus 190011.07
  
 
4Mireille Mizou KalalaMireille Mizou Kalala ('09)Aarhus 190011.09
  
 PB
5Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia Atletik Forening14.51
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM1.53
  
 =PB
 
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
 XO
1.50
  O
1.53
  O
1.56
XXX
 
2Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM1.53
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
 XO
1.50
XXO
1.53
  O
1.56
XXX
       
3Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM1.44
  
 
 
1.35
  O
1.38
 XO
1.41
  O
1.44
  O
1.47
XXX
   
4Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM1.41
  
 PB
 
1.20
XXO
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
XXX
 
5Caroline Bay von SchimmelmannCaroline Bay von Schimmelmann ('08)Aarhus 19001.41
  
 
 
1.30
  O
1.35
 XO
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
XXX
   
6Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM1.30
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
     
6Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19001.30
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
    
6Ida Marie Holm SørensenIda Marie Holm Sørensen ('08)Aarhus 19001.30
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
    
9Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia Atletik Forening1.30
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
   
10Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19001.30
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
 XO
1.35
XXX
    
11Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia Atletik Forening1.25
  
 =PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
     
12Lea Frederikke Bang VorreLea Frederikke Bang Vorre ('09)Aarhus 19001.15
  
 
 
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXX
     
P15 Stangspring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia Atletik Forening NH
  
 
 
1.50
XXX
       
P15 Længdespring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF4.98
  
 PB
 
4.98 PB  X4.88  X4.90  X  
2Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19004.97
  
 
 
4.624.97  X  X  X  X  
3Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM4.69
  
 
 
4.644.584.584.674.69  –  
4Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja4.61
  
 PB
 
4.61 PB4.234.084.534.37  X  
5Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19004.58
  
 
 
4.544.584.304.504.394.57  
6Sofia Modiga GundesenSofia Modiga Gundesen ('09)Aarhus Fremad4.46
  
 
 
  X4.454.294.464.06  X  
7Mireille Mizou KalalaMireille Mizou Kalala ('09)Aarhus 19004.44
  
 PB
 
  X4.36 PB4.44 PB     
8Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM4.43
  
 PB
 
  X  X4.43 PB     
9Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 19004.38
  
 PB
 
4.37 PB4.38 PB  X     
10Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM4.36
  
 PB
 
  X4.12 SB4.36 PB     
11Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja4.34
  
 PB
 
  X4.34 PB4.00     
12Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia Atletik Forening4.26
  
 PB
 
4.26 PB4.044.26 =PB     
13Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM4.21
  
 PB
 
4.21 PB4.064.08     
14Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM4.16
  
 
 
3.813.994.16     
15Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF4.15
  
 PB
 
4.00 PB4.00 =PB4.15 PB     
16Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 4.02
  
 PB
 
3.70 PB3.84 PB4.02 PB     
17Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 3.88
  
 PB
 
3.88 PB3.533.69     
18Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM3.83
  
 
 
3.773.653.83     
19Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM3.83
  
 PB
 
3.66 SB  X3.83 SB     
20Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 3.82
  
 PB
 
3.82 PB3.82 =PB3.40     
21Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM3.59
  
 PB
 
3.58 PB3.59 PB3.56     
22Ida Marie Holm SørensenIda Marie Holm Sørensen ('08)Aarhus 19003.53
  
 PB
 
3.53 PB3.443.32     
23Asta Nørgaard BreiningAsta Nørgaard Breining ('09)Aarhus 19003.45
  
 PB
 
2.46 PB3.45 PB  X     
24Lea Frederikke Bang VorreLea Frederikke Bang Vorre ('09)Aarhus 19003.29
  
 PB
 
3.13 PB3.23 PB3.29 PB     
P15 Trespring     
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF10.41
  
 PB
 
10.02 SB9.97  X9.6310.20 PB10.41 PB  
2Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja9.46
  
 PB
 
9.23 PB8.94  X8.61  X9.46 PB  
3Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM9.45
  
 PB
 
9.45 PB9.139.45 =PB8.939.329.31  
4Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia Atletik Forening7.55
  
 PB
 
7.55 PB7.407.267.357.537.32  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM11.59
  
 PB
 
9.5810.469.8810.74 PB11.17 PB11.59 PB  
2Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja9.80
  
 PB
 
8.65 PB9.80 PB9.239.398.708.95  
3Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 9.70
  
 PB
 
8.49 PB9.05 PB9.15 PB9.17 PB9.70 PB9.57  
4Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM9.51
  
 PB
 
9.46 PB9.51 PB8.128.467.748.61  
5Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF9.49
  
 PB
 
8.60 PB9.21 PB9.30 PB9.289.159.49 PB  
6Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM8.54
  
 
 
7.608.547.986.99  X8.36  
7Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM8.48
  
 PB
 
8.06 PB8.26 PB8.48 PB     
8Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 8.45
  
 PB
 
6.94 PB8.45 PB8.34     
9Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM8.34
  
 PB
 
  X8.03 PB8.34 PB     
10Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM8.20
  
 
 
  X8.207.92     
11Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19007.77
  
 SB
 
7.70 SB7.77 SB7.54     
12Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19007.68
  
 PB
 
7.34 PB6.367.68 PB     
13Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 7.66
  
 PB
 
7.14 PB7.66 PB7.42     
14Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09)Skanderborg Atletik7.60
  
 PB
 
6.987.60 PB7.20     
15Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia Atletik Forening7.05
  
 PB
 
6.66 PB7.05 PB6.76     
16Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia Atletik Forening6.43
  
 PB
 
6.15 PB6.43 PB5.80     
17Asta Nørgaard BreiningAsta Nørgaard Breining ('09)Aarhus 19006.09
  
 PB
 
6.09 PB5.905.79     
18Mejse Bjørg FenstenMejse Bjørg Fensten ('08)Aarhus 19005.91
  
 PB
 
5.39 PB5.91 PB5.50     
19Laura WotanssonLaura Wotansson ('08)Aabenraa IG 5.71
  
 PB
 
5.71 PB5.055.03     
D13 60 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19009.05
  
 PB
2Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK779.09
  
 
3Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM9.40
  
 
4Ruben Tasséré MortensenRuben Tasséré Mortensen ('10)Fredericia Atletik Forening9.49
  
 PB
5Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik9.93
  
 PB
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 190011.76
  
 PB
2Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK7712.30
  
 PB
3Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM12.51
  
 
4Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM14.35
  
 PB
5Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM14.43
  
 
D13 Højdespring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK771.46
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
 XO
1.31
  O
1.34
 XO
1.37
 XO
1.40
 XO
1.43
XXO
1.45
XXO
1.46
 XO
1.47
XXX
    
2Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19001.34
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
XXO
1.31
  O
1.34
  O
1.37
XXX
  
3Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik1.31
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.28
  O
1.31
XXO
1.34
XXX
 
4Ruben Tasséré MortensenRuben Tasséré Mortensen ('10)Fredericia Atletik Forening1.28
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
XXO
1.28 PB
XXO
1.31
XXX
 
D13 Stangspring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja NH
  
 
 
3.40
XXX
       
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19004.48
  
 PB
 
4.48 PB4.254.434.374.174.33  
2Silas Lisberg ChristiansenSilas Lisberg Christiansen ('10)Aarhus 19004.32
  
 PB
 
4.26 PB4.32 PB4.004.204.184.22  
3Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK774.07
  
 
 
3.943.863.984.073.733.94  
4Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM3.52
  
 PB
 
3.48 PB3.49 PB  X3.363.52 PB3.47  
5Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM3.42
  
 
 
  X3.423.353.363.23  X  
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik7.31
  
 
 
7.176.217.317.097.306.59  
2Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM6.45
  
 
 
6.316.216.456.456.235.91  
3Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK776.35
  
 PB
 
6.35 PB6.215.856.245.255.51  
4Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM5.24
  
 PB
 
5.01 PB5.24 PB4.634.964.825.06  
P13 60 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK778.75
  
 
2Emmy DuelundEmmy Duelund ('10)Aarhus 19008.77
  
 PB
3Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK779.02
  
 
4Naja Rosenkvist VinterNaja Rosenkvist Vinter ('10)Randers Freja9.15
  
 PB
5Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19009.38
  
 
Indledende heats21.1.
Indledende 1
21.1.
21.1.
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK778.74
Q
  
 
2Naja Rosenkvist VinterNaja Rosenkvist Vinter ('10)Randers Freja9.26
q
  
 PB
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 9.32
  
 PB
4Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM9.95
  
 
5Julie Overgaard NielsenJulie Overgaard Nielsen ('10)Aarhus 190010.76
  
 PB
Indledende 2
21.1.
21.1.
1Emmy DuelundEmmy Duelund ('10)Aarhus 19009.00
Q
  
 PB
2Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK779.08
q
  
 
3Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM9.14
q
  
 PB
4Esther Viola PetersenEsther Viola Petersen ('10)Aarhus 19009.42
  
 PB
Indledende 3
21.1.
21.1.
1Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19009.25
Q
  
 PB
2Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia Atletik Forening9.52
  
 PB
3Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM9.63
  
 PB
4Isabella Khaki DeigaardIsabella Khaki Deigaard ('10)Aarhus 190010.38
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 12.51
  
 PB
2Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 14.89
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 1.43
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
 XO
1.40
  O
1.43
  O
1.46
XXX
       
2Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK801.40
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
 XO
1.40
  O
1.43
XXX
      
3Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19001.31
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
 XO
1.34
XXX
 
P13 Stangspring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia Atletik Forening1.85
  
 PB
 
1.50
  O
1.63
  O
1.73
  O
1.78
XXO
1.83
XXO
1.85
  O
  
2Julie Overgaard NielsenJulie Overgaard Nielsen ('10)Aarhus 19001.30
  
 PB
 
0.90 PB
  O
1.00 PB
  O
1.10 PB
  O
1.20 PB
  O
1.30 PB
 XO
1.40
XXX
  
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK774.56
  
 
 
4.564.104.224.164.264.38  
2Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK774.42
  
 PB
 
4.254.124.264.294.42 PB  X  
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 4.24
  
 PB
 
4.20 PB4.24 PB4.204.194.214.23  
4Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19004.14
  
 PB
 
4.073.96  X4.14 PB4.04  X  
5Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM4.11
  
 PB
 
4.08 PB4.11 PB3.743.673.823.95  
6Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia Atletik Forening3.88
  
 PB
 
3.88 PB3.533.763.533.573.79  
7Naja Rosenkvist VinterNaja Rosenkvist Vinter ('10)Randers Freja3.71
  
 
 
  X3.71  X     
8Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM3.61
  
 PB
 
3.61 PB3.523.58     
9Isabella Khaki DeigaardIsabella Khaki Deigaard ('10)Aarhus 19003.25
  
 PB
 
2.85 SB3.25 PB3.24     
10Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 3.24
  
 PB
 
2.53 SB3.24 PB  X     
11Julie Overgaard NielsenJulie Overgaard Nielsen ('10)Aarhus 19002.99
  
 PB
 
2.99 PB2.87  X     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM9.59
  
 
 
9.209.449.279.599.038.57  
2Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik9.49
  
 PB
 
8.69 SB8.228.77 SB7.398.589.49 SB  
3Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia Atletik Forening8.99
  
 PB
 
8.40 PB7.698.177.988.99 PB8.60  
4Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK778.27
  
 
 
6.798.058.278.067.687.72  
5Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK807.83
  
 
 
  X7.157.617.597.837.56  
6Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM7.73
  
 
 
7.587.217.626.697.227.73  
7Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM7.58
  
 PB
 
7.056.787.58 PB     
8Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK777.57
  
 
 
7.577.057.11     
9Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 7.18
  
 PB
 
6.75 PB7.17 PB7.18 PB     
10Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19007.15
  
 
 
7.157.057.11     
11Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 6.36
  
 PB
 
6.08 PB6.36 PB6.15     
D12 60 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM8.97
  
 
2Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 9.12
  
 PB
3Villads JuulVillads Juul ('11)SAK779.29
  
 PB
4Adam Julius Larsen O'BrienAdam Julius Larsen O'Brien ('11)Aarhus 19009.55
  
 =PB
5Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM9.74
  
 PB
6Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM10.62
  
 PB
D12 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM12.48
  
 
2Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 12.96
  
 
3Kasper NielsenKasper Nielsen ('11)Esbjerg AM12.96
  
 PB
4Ulrik Busk MadsenUlrik Busk Madsen ('11)Aarhus 190013.66
  
 PB
5Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM14.15
  
 PB
Indledende heats22.1.
Indledende 1
22.1.
22.1.
1Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 12.20
Q
  
 PB
2Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM12.20
q
  
 PB
Villads JuulVillads Juul ('11)SAK77 DNF
  
 
Indledende 2
22.1.
22.1.
1Kasper NielsenKasper Nielsen ('11)Esbjerg AM13.69
Q
  
 PB
2Ulrik Busk MadsenUlrik Busk Madsen ('11)Aarhus 190013.78
q
  
 PB
3Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM14.41
q
  
 PB
D12 Højdespring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM1.40
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
 XO
1.37
 XO
1.40
XXO
1.43
XXX
2Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 1.34
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
XXX
3Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM1.34
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.28
XXO
1.31
 XO
1.34
XXO
1.37
XXX
       
4Jonas S. PorskærJonas S. Porskær ('11)Aarhus 19001.20
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
   
5Ulrik Busk MadsenUlrik Busk Madsen ('11)Aarhus 19001.10
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
     
D12 Længdespring 1 m zone    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 4.50
  
 PB
 
4.33 PB4.34 PB4.50 PB4.26  X4.28  
2Villads JuulVillads Juul ('11)SAK774.03
  
 PB
 
3.90 PB  X  X4.03 PB3.924.03 =PB  
3Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM3.88
  
 
 
3.553.503.653.513.883.65  
4Kasper NielsenKasper Nielsen ('11)Esbjerg AM3.51
  
 PB
 
3.20 PB3.20 =PB3.51 PB3.103.293.24  
5Jonas S. PorskærJonas S. Porskær ('11)Aarhus 19003.29
  
 PB
 
3.11 PB3.29 PB  X3.123.282.97  
6Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM3.13
  
 PB
 
3.13 PB  X  X  X  X  X  
D12 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM7.56
  
 PB
 
7.25 PB6.766.957.56 PB6.817.36  
2Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM7.20
  
 PB
 
6.43 PB6.65 PB6.68 PB7.20 PB6.896.98  
3Adam Julius Larsen O'BrienAdam Julius Larsen O'Brien ('11)Aarhus 19006.80
  
 PB
 
6.35 PB6.266.80 PB6.596.386.31  
P12 60 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Carla Lysdal KrøtelCarla Lysdal Krøtel ('11)Aarhus 19008.59
  
 PB
2Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK778.64
  
 =PB
3Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM8.99
  
 
4Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK779.26
  
 
5Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM9.35
  
 
6Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK779.56
  
 
Indledende heats21.1.
Indledende 1
21.1.
21.1.
1Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK778.64
Q
  
 PB
2Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM8.74
q
  
 PB
3Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK779.08
q
  
 PB
4Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM9.19
q
  
 PB
6Emma Helena JungersenEmma Helena Jungersen ('11)Aarhus 190010.41
  
 PB
Indledende 2
21.1.
21.1.
1Carla Lysdal KrøtelCarla Lysdal Krøtel ('11)Aarhus 19008.84
Q
  
 
2Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK779.40
q
  
 PB
3Mie Kristine Bilberg MadsenMie Kristine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande9.51
  
 PB
4Nora Hougaard BøndingNora Hougaard Bønding ('11)Aarhus 19009.65
  
 PB
5Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM9.96
  
 PB
6Mischa Tornbjerg PoulsenMischa Tornbjerg Poulsen ('11)Randers Freja10.07
  
 
P12 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Mie Kristine Bilberg MadsenMie Kristine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande12.05
  
 PB
2Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM12.37
  
 PB
4Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK7714.79
  
 PB
P12 Højdespring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK771.31
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
 XO
1.31
  O
1.34
XXs
  
2Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM1.31
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
  O
1.28
 XO
1.31
 XO
1.34
XXX
3Emma Helena JungersenEmma Helena Jungersen ('11)Aarhus 19001.25
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
XXX
  
4Mie Kristine Bilberg MadsenMie Kristine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande1.20
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
   
6Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM1.20
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
 XO
1.25
XXX
   
7Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK771.20
  
 SB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXO
1.25
XXX
   
8Carla Lysdal KrøtelCarla Lysdal Krøtel ('11)Aarhus 19001.20
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXO
1.25
XXX
   
P12 Stangspring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Emma Helena JungersenEmma Helena Jungersen ('11)Aarhus 19001.40
  
 PB
 
0.90
 XO
1.00
  O
1.10
  O
1.20
 XO
1.30
 XO
1.40
  O
1.50
XXX
 
P12 Længdespring 1 m zone    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK774.48
  
 PB
 
4.264.48 PB4.344.284.464.41  
2Carla Lysdal KrøtelCarla Lysdal Krøtel ('11)Aarhus 19004.38
  
 PB
 
4.014.093.763.974.38 PB4.32  
3Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM4.22
  
 PB
 
4.20 PB3.984.22 PB3.984.023.94  
4Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM4.09
  
 PB
 
4.09 PB3.753.833.723.663.96  
5Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK774.03
  
 
 
3.984.034.013.953.633.71  
6Mischa Tornbjerg PoulsenMischa Tornbjerg Poulsen ('11)Randers Freja3.94
  
 PB
 
3.94 PB3.843.743.87  X3.41  
7Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK773.88
  
 PB
 
3.75  X3.88 PB     
8Mie Kristine Bilberg MadsenMie Kristine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande3.83
  
 PB
 
3.68 PB3.73 PB3.83 PB     
9Johanne TørringJohanne Tørring ('11)Aarhus 19003.64
  
 PB
 
3.23 PB3.64 PB3.39     
10Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM3.61
  
 PB
 
3.50 PB3.61 PB3.50     
11Thea NielsenThea Nielsen ('11)Dybvad IK 3.61
  
 PB
 
3.503.343.61 PB     
P12 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK779.31
  
 PB
 
8.72 PB8.85 PB7.409.31 PB8.909.02  
2Thea NielsenThea Nielsen ('11)Dybvad IK 8.58
  
 PB
 
8.54 PB8.518.238.258.518.58 PB  
3Mie Kristine Bilberg MadsenMie Kristine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande8.28
  
 PB
 
7.718.06 PB8.28 PB7.857.978.07  
4Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM7.94
  
 =PB
 
7.307.397.396.757.647.94 =PB  
5Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM7.50
  
 PB
 
7.05 PB7.50 PB7.016.915.946.44  
6Carla Lysdal KrøtelCarla Lysdal Krøtel ('11)Aarhus 19007.30
  
 
 
  X7.306.696.926.847.09  
7Mischa Tornbjerg PoulsenMischa Tornbjerg Poulsen ('11)Randers Freja7.20
  
 
 
7.206.725.81     
9Nora Hougaard BøndingNora Hougaard Bønding ('11)Aarhus 19006.12
  
 
 
5.386.125.52     
10Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM5.90
  
 PB
 
5.44 PB5.90 PB5.24     

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive